STADSNIEUWS. Gevolgen Rotterdantsche schooSgeldverhooging. R.K. bijkerk in het Westen. De nieuwe politiepost in hets Westen. Loonsverlaging in de metaalindustrie. Sieunt het Nedertaodsch Olympisch Comité! Kunst en Wetenschap. li erië en School. -E- Nieuwe leerlingen maken de vorming van nog twee klassen noodig. Tengevolge van liet besluit van den Rotterdainschen gemeenteraad in sake de schoolgeld lieffin.g van leerlingen uit de buitengemeenten hebben zich, 49 nieuwe leerlingen, aangemeld voor do llijks II.R.S. alhier. Daarvan hebben 9 de aangifte la ter weer ingetrokken. iAls gevolg van deze vermeerdering, van bet aantal leerlingen, waarbij nog komen 18 leerlingen, die zich in den loop van 'Augustus hebben aangemeld wegens vesti ging in Schiedam en van oen aantal Van 44 tot de lsto klasse na examen toege laten leerlingen, zal het aantal parallel klassen met twee worden uitgebreid, zocdai er zullen komen: 4 klassen 1, 2 klassen II, 2 klassen III, 3 klassen IVj en 2 klassen V. Er zal een geheel nieuwe lesrooster wor den gemaakt, welke zoo spoedig mogelijk van kracht zal worden. Oorspronkelijk was ook sprake van een nieuwe parallelklasse in II of III, doch door intrekking van aangiften zal dit thans met geschieden. De opening. Op eenvoudige wijze is gisteren de R.-K. bijkerk in de Aleidastraat, hoek Dan van Avennesstraat, in gebruik genomen. Na de wijding door den deken, den heer A. J. O, Schraag, heeft deze oen korte rede voering gehouden. Deze wees er op, dat 't hier slechts oen noodkerk betreft, die later door een ander gebouw zal worden ver vangen. De plaats daarvan staat nog niet vast. De bijkerk heeft 500 zitplaatsen. Er zul len alleen missen worden gelezen. Doo- pen, catechismus, eerste H. Communie, plechtige II. Communie en andere paro chiale werkzaamheden zijn voor de paro cbiekerk voorbehouden. lieden in gebruik genomen. De politiepost in do Frangois Haver- schmidtlaan, gevestigd in twee daartoe in gerichte garages, is heden in gebruik ge nomen. Drie agenten zijn daar gestalte neerd, waarvan twee straatdienst doen en één op wacht is. Do post ligt thans nog aan de uiterste grens der stad, want de voorzijde ziet uit op den Schoolwerktuin. Met een paar stap pen is men echter van den politiepost op het Rubensplein. Een handwijzer en een roode lantaarn 's nachts zouden hen, die den politiepost zoeken, den weg kunnen wijzen. Door de bewoners van het nieuwe iWjesten zal het gewaardeerd worden, dat er thans moer gesurveilleerd kan worden en dat eventueel politiehulp in do nabij heid verkrijgbaar is. De post is telefonisch aangesloten onder het zelfde nummer als de post in de Nassaulaan was68G62. en 25 M. rug voor adsp. S.R'.Ipj 9. 50 M, zwemmen waarvan 25 M. met drenkeling voor leden S.R.B/; 10. 50 M, schoolslag voor adsp. S.Z.C. 11. 100 M. vrije sbg dames S.Z.O.; 12. Schoonspringcn vrije deelname. 13. Gocostumeerd hinclerniszwemmen; 14. Tractatie en Prijsuitreiking, Er worden geen programma's gedrukt, zoodat het aanbeveling Verdient voor de deelneemsters dit program uit to knippen en te bewaren. C. Goslinga Te Rotterdam is op 53-jarigen leeftijd overleden de heer 0. Goslinga, zoon van wijlen ds. S„ T. Goslinga en oud-havenmoes- ter van Schiedam. Do heer C. Goslinga hoeft eerst gevaren en was eenigen tijd gezagvoerder, toen hij hier benoemd werd tot havenmeester. Later werd hij onderhavenmeester te Rot terdam. In 1911 gekozen tot bestuurslid van de VereenigLng van Gezagvoerders en Stuurlieden ter Koopvaardij, volgde in 1918 zijn benoeming tot bezoldigd secretaris. Tevens was hij redacteur van Neptunus, het orgaan der veroeniging. Als adviseur der regeering nam hij in 1920 deel aan do conferentie te Genoa van het Internationaal Arbeids-Bureau. Voorts was bij bestuurslid van verscheidene ver- eenigingen en stichtingen, ook op kerke lijk gebied; zijn naam kwam bjj do jongste Kamerverkiezing voor op de candidaten- lijst. Do overledene was ridder in do Orde van Oranje Nassau. Do begrafenis is bepaald op Vrijdag half twee op Croos wijk te Rotterdam. Dames zwemfeest. Ondanks de lage temperatuur van het water bestaat er bij de geregelde liezoek- sjers der dameszwemplaals veel animo tot deelname aan het zwemfeest op Zaterdag a',s. Er wordt druk door oud en jong ge oefend. Het gecostumocrd hindemiszwemnnem be looft evenals allo jaren een Rink bezet nummer te worden. De inschrijving wordt Donderdagavond gesloten. Het programma is aldus samen gesteld 1. Opening door do jongste zwemster met polonaise zwemmen; 2. 50 M. schoolslag voor dames, dia dit seizoen het diploma behaalden; 3. Idem voor meisjes. 1 '4. 50 M. vrije slag voor meisjes tot 14 jaar; 5. 50 M. schoolslag voor meisjes tot 14 jaar, welke in 2 groepen verdeeld worden; 6. 50 M. vrije slag dames; ,7. 50 M. schoolslag dames; 8. 50 M. zwemmen waarvan 25 M. borst Een nieuw voorstel der werkgevers. Eenigen tijd geleden hebben een aantal leden van den Metaalbond te Rotterdam en Schiedam aangekondigd, dat zij een loonsverlaging van 10 pet. voor de arbei ders in hun bedrijven wilden toepassen. Er zijn toen besprekingen gevoerd tus- schen de werkgevers on de vertegenwoor digers van do Metaaibcwerkersbondcn. Vooraf was reeds gegaan liet verwerpen door den A. N. M. R. en den R. K. Melaalbewerkorslioncl van do voorwaarden waarop het collectief contract in de metaal industrie kon worden verlengd. Gisteren is opnieuw een bespreking ge houden tusschen vertegenwoordigers van de werkgevers en do besturen vim de werknemersorganisaties. De werkgevers deelden moe, dat zo hun eisch van 10 pet. loonsverlaging terug namen en ge noegen vilden nemen met een verlaging van 5 pet. Voor of op 19 September vragen de werkgevers antwoord van do arbeidersor ganisaties. Do verlaging zal dan eventueel dadelijk worden toegepast. Tot do bedrijven, dio oen loonsverlaging van 5 pet. noodig achten, behooron nago noeg alle groote Schiedamsche metaalbe drijven. Luxor, Broorsvest. Do nachtelijke rit. De veedief De held van het Westen. 12 Sept. Volksgebouw, 8 uur. Kunst na Arbeid. Opvoering van: MUlionair tegen wil en dank. 12 Sept. Schoolwerktuin, half 3. Open bare les. Rotterdam, lieden en volgende dagen. Arena, 2.15 en 8.30 uur. (Zondags ook 5 uur). Variété. Heden e.v.d. Casino, 8.15 u Nat. Operette Gez. In pyama. Heden e.v.d. Tivoli-Scliouwburg, 8.15 u. 3Iet Haagsch Tooneel. Óm 10.000 dollar. 9 Sept. Groote Schouwburg, 8.15 u. Rolt Hofstad Toonec1. Do roode divan. Luxor, 7.30 u., 9.30 u. Voorloopigo hech tenis. Olympia, 7 u,, 9.15 u. De zonden der vaderen. Ooster, S u. Duireisbroeder. De moord op het dak. Roxy, 2.15 u., 7.30 u., 8.30 u. Do koning der Bernina; Watt en Half Walt. Scala, 7 u., 9.30 u. Monte Carlo. OMLIGGEN DE GEMEENTEN". De alhier gehouden, sipeldjosdag en deur- collecte ten bale van hot Wit-Gele Kruis heeft jdpgobracht f345.96. Hollandsehe haringschepen te Lerwick Gedurende dit seizoen zijn to Berwick binnengekomen 77 Ilollandscba haringsche pen tegen in het vorige seizoen 222 sche pen, dat dus een zieer sterke daling is sinds 't vorig jaar. Verscheping van haring naar Holland vanuit Berwick door jagers of na inkoop, had dit jaar niet plaats. Uit het Handclsrcgistu*. Opgericht is do Visscheri) Maatscfiappij Piscator, N.V. to Vlaardmgen, Schicdam- scho weg 91; maatschappelijk kapitaal f500.000 wa,arvan geplaatst en geslort f400.000. Directeur is do hoer W. Brou wer Azn., te Vlaardingen; president-com missaris de heer W. N. If, van der Vorm te Rotterdam; commissarissen zijn de hoe ren E. P. Tuinhout to Rotteidam en J. Smit te Alblasscrdam. 1 Werkvenieeluig B. en W. B. en W. hebben do functies als volgt vedeerld BurgemeesterAlgemeene zaken, finan ciën, grondbedrijf en burgerlijke stand. Wethouder Do Haan: Gemeentewerken on gemocnlereiniging en ortsmettngsdionst. Wethouder Van Rijn: Onderwijs en soci ale aangelegenheden. Weüiouder IloogerwerfLicht- en water bedrijven en slachthuis. Inbraak. In den afgeloopcn nacht is ingebroken in de woning van dein heer A. V. aan Ide Holy weg te Vlaardinger-Ambacht. Door de serredeuren is men binnenge komen en uit een doosje wordt oen be drag van ongeveer f 60 vermist. De vrouw des huizes is wakker gewor den door het gestommel, maar toen men beneden kwam, waren de ongenood© gasten reeds verdwenen. Een eetservies was ge reed gezet om meegenomen te worden. Belgisch bezoek. Hedenmorgen heeft do Belgische ex-mi- nister BaeJs oen bezoek aan Vlaardingon gebracht. De heer Baels is thans presi dent-commissaris van een visseherij-maat- Neemt LOTEN in de LOTERIJ ten bate van de uitzending van Nederlandsche atlileten naar Los Angelos in 1932. Verkrijgbaar i\ f 2.50 por stuk, bar. v. d. blad. schappij, voor welke onderneming op het oogonblik op do scheepswerf van den heer Figee een 2-tal visschercschopcn wordt ge bouwd. In tegenwoordigheid van den burgemees ter en den heer Figoe is oen bezoek ge bracht aan den visehafslag in het Handels gebouw en daarna aan do Visscberijschool. OVERSCHIE. Oude inbraak opgehelderd. Een paar jaar geleden werd ingebroken in do vilLa van den hoer Van Buuren aan den Delftweg alhier. Het is thans do po- litio gelukt eenigo van de gestolen voor werpen in beslag te nemen en do daders to arresteeren. Een zekere Van E. zit reeds voor een ander feit in het Iluis van Be waring to Rotterdam; en een zekere P. op het politiebureau alhier. Dezo heeft reeds oen bekentenis afgelegd. Tijdens zijn arrestatie was P. gekleed in oen ontvreemd costuum van den heer Van Buuren. Straatnaam. Do raad dezer gemeente hoeft besloten om een der straten in het uitbreidings plan aan to duiden als Burgemeester Ko ningsbaan. Tramrails. Do gemeente Rotterdam is deze week begonnen met het verwijderen van do zoo Langzamerhand berucht geworden tramrails uit den Rotterdamschen Rijweg. Tegen een boom «•treilen Gp den Rolterdamschen Rijweg roden twee auto's achter elkaar. De achterste wilde do voorste pasoeeren, maar do be stuurder van do eerste auto verhinderde dat telkens. In do bocht b'tj do villa Yold- heuvel deed do bestuurder van do achterste auto nogmaals een poging om te passeoren, waarbij ziijn wagen tegen een boom botste en een inzittende damo ernstig gewand werd. Rioleeringsplannen. Van welingelichte zlijd© vernomen wij, dat do Overschiescihe plannen tot aanleg van een riojoenng in den Kleinpolder thans nagenoeg in ontwerp gereed aijin en dus binnenkort in behandeling- kunnen komen Ontwerper is het ingenieursbureau Heeder.k Verheiij' en Dwars te Amersfoort. Schoolgelden bij het 41. U. te Rotterdam Het collego van B. en Wl hooft enkele verzoeken ontvangen terzake van do on langs door da gemeente Rotterdam vastge stelde! schoolgeldrogeling bij1 het mid telbaar onderwijs. B. en IV, zullen hieromtrent nog nader een decisie nemen. Arbeidsbemiddeling. Maandag 7 September stemden 130 worje- loozen ingeschreven Sedcit do laatste op gave een aanmerkelijke vermeerdering dus. E.n aantal zijn bij de gemeente tewerkge steld. Anderen kregen voor eenigen tijd werk door bemiddeling van hot gemeente bestuur. Loop der bevolking. De bevolking op 1 Augustus 1931 bo- stond uit 3903 m., 3873 vr., totaal 7776. Vermeerdering door vestiging: 42 m., 45 vr., door geboorte: 15 m., 7 vr. totaal 109. Vermindering door vertrek: 29 m., 26 vr., door overlijden2 m., 3 vr., totaal GO. Totale vermeerdering 49 personen. Op 1 September 1931 bedroeg de bevol king 3929 m., 3896 vr., totaal 7825. Concert. Heden (Woensdag) concerteert do Arb. Muziek veroeniging Heuroka m de muziek tent aan de Burgemeester Bosstraat. Hot programma luidt: 1. Florentiener marsch, J. Fucik. 2. Au Pintemps, fantaiste, M. Fcrnard. 3. Caroline sunshino, interna., Envln R. Smiüi. 4. Ire Rochor Fantomo, ouverture, F. Fopy. 5. Leve het Regiment, Grenadiersmarsoh, N. A. Bouwman. 6. Suite Oriëntale, (4 deden), F. Polpy. 7. Faust fantaisie (op verzoek), Wille- broot. 8. Sambro et Mem», marsch, Rauski. Spreekuur burgemeester. Wegens afwezigheid zal de burgemeester dezer gemeente op Donderdag 10 Septem ber, Dinsdag 15 en Donderdag 17 Septem ber a.S. geen spreekuur hoiuden. BINNENLAND. Staten-Generaal. De beide Kamers der Staten-Generaal zjjn bijeengeroepen in vereonigdo Vergadering in het gebouw van de Tweede Kamer op Zaterdag a.s., des middags te kwart voor drie. Do Eerste Kamer is bijeengeroepen op Dinsdag as. dos middags to half vier ter behandeling van het voorstel om do Troon rede met een adres te beantwoorden, en voor het trekken der afdeel in» en, dia daarna hun voorzitters en onder-voorzitters en vijf leden der commissie van redactie van bet adres van antwoord benoemen. Op (Woensdag a.s. des middags twois uur komt do Eerste Kamer weer bijeen voor de benoeming van de leden der huishou delijke commissie <eh van de leden der ge mengde commissie voor do stenografie ten voor het ter tafel brengen van het ont- werp-adres van antwoord. Op 17 Sept. h.s. des ochtends elf uur komt do Eerste Kamer bjjeen voor de be handeling van het ontwerp-adres Van aht woord. Do Tweede Kamer is bijeengeroepen tegen Dinsdag a.s. kwart over drie. Op de agenda slaan de aanbieding van de rijks- begrooling 1932 en liet opmaken van de nominatie voor bot voorzitterschap. Het Beuisstatiou. Do Rotterdamscho Kamer van Koophan del heeft besloten te zamen met de Dioadt- scho Kamer van Koophandel een brief te zenden aan do directie van do Ned1. Spoor wegen, met betrekking tot hot Beurssiation te Rotterdam, dat gebed ongeschikt is voor hot drukke reizigersverkeer. Do Kamers verzoeken do directie met aandrang, over te gaan tot het wegnomen van de trap. Voor de aankomende reizi gers zou dan wellicht do brecdo trap aan do zuidzijde van liet station, die thans nooit wordt gebruikt, na overdekking, be schikbaar kunnen wordon gesteld. Moch ten daaitegen onoverkomelijke bezwaren be staan, dan zouden zij in overweging geven om ook de aankomende reizigers te lei den door een gedeelte der derde klasse wachtkamer langs oen trap, aansluitende aan de breedo trap m hot inwendige van het station, die thans alleen voor do ver trekkende reiz gors wordt gebruikt. Financieel Nieuws. 5 pet. obl i gat i cl ecnin g. Bij do Rotterdamscho Boaz Bank is open gesteld do inschrijving op de 5 pet. obli- gatieleening „De Vissorschool", voor Gin. M.U.L.O, te Sassonheim. l'/ot. Piccai d in ons land. Naar wij vernemen zal de Brussolsche professor Piccard, die met zijn ballon de zoo geruchtmakende opstijging in do stra tosfeer deed tot een hoogte van 16000 M., binnenkort in oais land, evenals hij dat in Frankrijk, België en Zwitserland deed, eenigo voordrachten komen houden. Edison weer ziek De beroemde Amerikaxmscho uitvinder Edison, die eenigen tijd geleden ernstig ziek was, docht daarvan hersteld scheen, is opnieuw ingestort. Hij zou aan dezelfde kwaal lijden. Ned. IIerv. Kerk. Beroepen te Almkerk (toezi.) ds. F. J. Bioeyer te O.- en N.-Weletring; te Katwijk aan Zee, als hulprpred., L. G. Rruyn te Katwijk aan do Rijn, Beroepen te Heinooord, ds. Wl- Okken te Tienhoven (U.) Beroepen te Eist (U,), ds. J. II. Verschoor te Nieuw-Weordinge. Aangenomen naar Beekbergen (totoz.) ds. G. 0. H. Bos to Roodeschool; naar Etten (N.-Br.) ds. A. Verwaal te Alkmaar. Bedankt voor Delfzijl, dr. J. J. Wjolden- dorp ie Stedum; voor Heteren, ds. J. If. Koster te Montfoort. Bedankt voor lictoren (toez.), ds. J. H. Koster te Montfoort. Bedankt voor Zevenbergen ds. Th. KL Loran te Brielle. Geref. Kerken. Beroepen te Rotterdam (vac.-C. B. Bar vinck) ds. J. II. Siltovis Smitt te Semarang (N.-0. Indiö). GEMENGD NIEUVYS, öe huurdersstaking te Rotterdam - „Opstand" in de Beverstraat. Als gevolg van do huurstaking in de Bio- verstraat to Rotterdam zlijn vanmorgen 22 gezinnon door een drietal deurwaarders met de noodigo helpers in die straat uit hun woningen gezet. De politie had uitgebreide maatregelen getroffen. Mot een viertal auto bussen werden lamstreeks ziaven uur een honderdtal agenten, deels in uniform, deels in burger, naar do Beverstraat gebracht Do straat ztelf en do gahoole omgeving werden atgezet, waarbij tevens een zestiental po litieruiters dienst doed. Do leiding berustte bijl den hoiofdcojm- missans do heer Sides en den commissaris der betrokken afdoeling. Den bewoners van do straat word gelast naar binnen te gaan en deuren en ramen te sluiten, waaraan dadelijk werd voldaan. Blijkbaar was mem danig geïmponeerd door de politiemacht, dio op de boen was ge bracht. Alleen voor hot raam van oen der stakers woningen verscheen de leider Van don opj- stand, die in foischo bewoordingen do agein- tcn, deurwaarders en helpers toesprak. Toen men met do uitzetting wilde begin nen bleek, dat de stakers hun voorbereidin gen hadden getroffen. Deuren waren didht- gespijkerd cn de trappen mot zoop bo- smeerd. Da arbeiders, dio bij de uitzetting moesten helpen, moesten met zaag en bijl werken .om toegang te krijgen. De meubelen werden voorlciotpig op hol trottoir neergezet, De uitgezette bewoners werden buiten het afgazlotto gebied go- bracht. Gaandeweg ziakba do onrust en do uitzet ting verliep zioaider noemenswaardige! inci denten. Tusschen tien on elf uur word do politiemacht verminderd en werd Lot wat drukker in de skaat, daar do bewoners met handwagens hun meubeltjes kwamen weg halen. j j Zakkenrollers te Den Haag. Past op uw gold! I 1 In. den laatsten tijd is to Dan Haag do zakkenrollerij, blijkens hot groote aantal gevallen, dat ter kennis van do politie gdko,. men is, sterk topgenomon on liooft Zulk eon- lOimvang genomen, dat de pjolitte hot nqodigj acht, de ingezetenen en Uien dio in Dani'i Haag voor kortoren c*f langeren tijd vcablijt ven, mot den moesten nadruk te waarschm 1 wen. 1 Het is gebleken dat in Den Haag zeer ga.' rotuiineerde zakkenrollers hun beroep uib oefenen. Men heeft hier woarscl!i|ijnlijlk; to maken met internationale misdad.gors, dte thans de residentie tat operatiatei^.s Leb ben gekooien. Zlij gaan daarbij volgens oen bizondero methode te work. Blij bankinstellingen in do b nncinstad wordt do wacht gehouden en komt oen per soon daar geld luiten, dia min of moer „ge ëigend" is om gerold ta worden, dan wordt hij gevolgd. Hooft hij lh|öt ongeluk van oen tram gebruik te maken, dan is hij als 't ware voorbestemd om gerold te worden. Als hij op liet voor- of acbterbalcon blijft staan temidden van andere mcnschctn, dan zal hij zeer zelden aan hot dreigend ge- vaar ontsnappen. Er zlijn reeds veto geval len tor kennis van do plohtio gebracht. In al deze zaken was de wijze van werken vrijwel dozielfde. Gisteren sload iemand op 't achterbaken van do tram mot een porbeu feuilio met f 100 in do binnenzak van zlijn vest. Bij zlijh thuiskomst bomorlcto hij dat zlijn vest opengesneden was on de porte feuille gerold. Moer dcrga'ij'ko geval'en zlijln voorgekomen. Vandaar dat da politie hot pu blick aanraadt uiterst waakzaam eu voor zichtig te zijn. Tusschen twee auto's bekneld Op den Haarlemmerweg is oen automo bilist, die bezig was zijn achterlicht te repareeren, door een andere personen auto aangereden, waardoor Gr. tusschen beide auto's bck.re'd raakte. Hij kreeg ver moedelijk een bckkonfractuur on is naar bet Tessdschadcziokcnhuis te Amsterdam overgebracht. Een zenuwachtige luitenant Do achttienjarige Donald 0'ark is heden morgen in den trein van Bombay naar Saraba mpaul (Britscb Indië), doodgescho ten. Ilij stapte ©en coupé binnen, waarin de luitenant Sliceliam lag te slapen. Deze, op wien in Juk j.l. nabij Bhusaval in den trein een aanslag was gepleegd, daclit dat hij weer werd aangevallen en loste drie schoten, waardoor de ander werd go- dood. Ongeval bij een tierenge vecht Tijdens een stierengevecht in het dorp Solillo do Adrada, geraakten door hot drin gen eenigo honderden toeschouwers in. den ring. Eén persoon werd gedood en vijf en twintig personen werden gewond. Er ontstond een paniek, toen een stier op de toeschouwers aanviel. Baggermachine gezonken. Iu de nabijheid van Mou'heim bij Busi- soldorf is gisteren oen baggermachine plot Seling gezonken. De stoker kon niet vlug genoeg uit het vaartuig komen en is ver dronken. ClioIera-e(»Hlemie in Iiak. De cholerarcpidomie dio in verschillen de doelen van Irak heorscht, neemt van dag tot dag gevaarlijker Vormen aan. Sinds 8 Augustus zijn de autoriteiten! reeds 380 gevallen met doodelijben afloop en 730 ziektegevallen ter ocme gekomen'. Do epidemie heeft zich ïntusscbien in de streken langs de Tigris verder in Noordsn?- hjko richting uitgebreid. Alleen reeds uit do stad Amara worden 60 gevallen, waarvan 51 met doodelijkeni afloop gemeld. Ook in do stad Ilammar zijn dezer dal- gen verschillende gevallen van cholera ge constateerd. INGEZONDEN. .VAKSCHOOL VOOR SCHOENMAKERS, 's-Gravenhage, 7 Sept. 1931. Zeer geachto Redactie, In Uw blad van 28 Augustus 1931 lees ik liet volgende bericht: „Vakschool vooï Schoenmakers", „Het bestuur van den Bond van Licliamei* lijk Gebreklcigen hleeft het voornomen een, vakschool voor schoenmakers te stichten. Voor October moeten invaliden, die aan' den avond-cursus scboenreparatio willen deelnemen, zich aanmelden. Leider van dozen cursus is do beer J. van Katwijk, Vlaardingerdijk 33". ij IWio dit bericht hoeft opgesteld, weet ik i niet, maar met zeer veel verwondering hebben ik en anderen bet gelezen, omdat; het opschrift, als do inhoud, misleidend is, j Misleidend is liet opschrift, want Mei) is niet sprake van een Vakschool voof Schoenmakers, maar van het voornemen j een cursus te stichten, waar lichamelijk gebreklcigen het repareeren van schoenen zouden kunnen loeren. Misleidend is de inhoud, want do ver- wachting wordt gewekt, dat lichamelijk ge* j brekingen hel, door een cursus te volgen, j zóóver kunnen brengen', dat ze tot seh'oenij hersteller wordon opgeleid en als gevolg) daarvan met dil vak hun brood zulleitj kunnen verdienen. i1 Door het volgen van een avondcursus van enkele maanden wordt men geen schoenlieistellcr, al is men recht van lijf en leden, <ai het is onmogelijk dat een" invalide, met dat geloerde, zijn brood kan,' verdienen met schoenherstellen. Door mijn functie als directeur van do Vakschool voor Schoenmakers te 's-Gravea-1 hago ben ik in de gelegenheid ©on oordeel j te hebben over invaliden, die bet vak; loeren en beoefenen. Mijn ervaring is, dat! kleinere voetgebreken geen beletsel hóhocM ven te zijn. Er zijn zelfs enkoio gevallen1! bekend, van grootere invaliditeit, welkd1 voor personen met zeer groote wilskracht^ geon beletsel was. Het verheugt mij en A U E N 1> A- Schiedam. VL AAL! DINGEN Collecte Wit-Gele Kruis. Met opneming wordt geen instemming der Redaclic bedoeld. Copy wordt nimmer teruggegeven.

Schiedamsche Courant | 1931 | | pagina 2