DE UITZETTINGEN SN DE GORZEN. Ook de tegenwoordige groote pakken Gerechtelijke verkoop. De onfwikkelings-eursussen. Wielrijders door auto aangereden Vrijzinnige Godsdienstprediking- BMENLAm STADSNIEUWS. Gebarricadeerde toegangen; in een ruïne herschapen wonin gen; een witgioed fornuis. Enkele baldadigheden. Belang stelling, een betere zaak waardig. De gerechtelijke uitzetti«g in do Pernis- séheslraat van een huurslaker had, zoo wo gemeld liebben een-vlot verloop. Om 3 uur stond alles builen e"n begon do eige naar van doti inboedel mot op een hand wagen zijn spullen weg te voeren. In de llkoonschfcchcstraat '7boven, op den hoek van de Maasdamschestraat, waar K. woont, zou het niet zoo vlug gaan. Juist, toen do deurwaarder voor do woning arriveerde, kwam ook de how oner aanloo- pen, dia zeide niet te weten, hoo het kwam, dat de voordeur van zijn woning niet open wilde" gaan. Dat was anders nog al vrij duidelijk, want door do deur en spij len van do deur waren verscheidene IlLnko draadnagels geslagen. Gebarricadeerd. Toen do deur niet opengedaan werd, ver schaften do helpers van don deurwaarder zich onder toezicht van do politie met ge weld toegang tot de woning. Maar dat bleek niet zoo eenvoudig te zijn. Mot oen kük werd togen de deur gerameid, maar achter do voordgeur bleken later nog vier, zeggo vier andere deuren te zijn aange bracht, die, aan eikaar igespijkerd, ge schoord werden met hout, dat tegen de trap was geplaatst. Mot rameien on bre ken kwam uuen inict veol verder. Daarom werd een ran de zwaro vraclitauto's, die op het terrein aanwezig waren, gebruikt, om de versperring op zij te drukken. Tus- schen auto on versperring werd een balk geplaatst en met vol gas ging de auto dan achteruit. Daartegen bleek de versperring op den duur niet bestand en na precies een uur werken, was de toegang tot de bovenwoning vrij en waren behalve de deu ren ook do matrassen en do andere rom mel, die van boven achter de versper ring was gegooid, verwijderd. j j j Doven werden aangelro.fen de vrouw van IC., drie gebroeders Frenay, do leideil van de huurstaking in de Voltastraat en nog een zesde persoon, die rustig hij el kaar zaten achter de van binnen half ge blindeerde ramen. Hot was in de woning een chaos. Allo deuren waren verdwenen, het behang hing in flarden aan don wand, de schoorsteenen waron ruïne on in liet plafond zaten verscheidene) groote en klei nere gaten. Huisraad was zoo goed als niet aanwezig en beperkte zich tot oen ta fel met twee stoelen, een waschtobbe, oen paar borden en vorken, lepels en messen, wat kleeren en brandhout. Dat was in korten tijd op straat gezet, terwijl een 5-tal rijksveldwachters er was in den loop van den middag nog een bij gekomen hoven bleef, om toezicht te houden. Toen het huis leeg was, gingen ook de vrouw en de maiinen er uit. De ontruiming1 Rlioonscliestraat. Daarna werd aangebeld aa!n de overzijde, hij no. lOboven ('niet 12, zooals we giste ren meldden), waar B. woont. De vrouw- des huizes zeide niet te weten waar haar man was, die werkte, en ook kon ze geen uitsluitsel geven, hoe het kwam, dat kaar deur met draadnagels aan de spijlen was vastgeklonken. Zij had bij de buren ver toefd. Intusschen waren een paar werklieden van G. IV. met breckwerktuigen gearriveerd en in korten tijd was de toegang naar bo ven vrij. Ook Her lagen achter do voor deur een paar kastdeuren en wat oud hout, maar deze versperring kon zönder moeite worden verwijderd. Boven was de ruïne niet zoo groot als op no. 7b,, maar toch zal het weer in orde brengen ook van deze woning heel wat kosten meebrengen en op do iiuurders zal niet veel te verhalen zijn, cok al werd een eventueel in te stellen vordering toe gewezen. En strafrechterlijk zal ook wei nig te bereiken zijn. Niettegenstaande de bewoonster niet thuis was en de deur vernageld bleek, sten 1 het fornuis rood gloeiend. Op zolder was een groote hoeveelheid eierkolen en brand- hout neergesmeten en zakken waren na tuurlijk niet aanwezig. De schamele in boedel was vrij spoedig beneden, maar de eierkolen en het hout verwijderen kostte heel wat tijd. Daarvoor moesten zakken in de buurt geleend worden. We telden 12 zakken eierkolen ei. een zak of 5 brand hout. De sympathie van de buren was natuur lijk niet aan do zijde van degenen, die het gezag handhaafden. Bij het binnenkomen in do Rhoonschestraat werd dadelijk go- last de deuren te sluiten, maar van uit de ramen werd het werk gevolgd. Ook had den een aantal belangstellenden zich op het dak begeven en volgden van daar wat er in de straat gebeurde. Onder hen was ook A. W; Frenay, die buitengewoon bru taal optrad en niet maisch was met zijn kwalificaties en bedreigingen met woor den. De politie stoorde zich echter niet te veel aan den schreeuwer. Toen hij zich een keer in de straat vertoonde, was hij op de eerste sommatie om te verdwijnen, gauw\ een woning binlaen. gevlucht en een oogenblik later kuierde hij over de da ken. Dat vond hij.zeker veiliger. Eens nam hij een dakpan in zijn hand en constateerde, dat die hard was. De lankmoedigheid van do politie met den! jongenman was buitengewoon, grooll Mej. K., die aanvankelijk bij buren was binnen gegaan, kwam later weer naar bul ten en ging midden op straat op eön stoel bij een tafel zitten. Zij had een kind van eenige maanden hij zich. Do rijksveldwach ters wilden haar verwijderen, maar daar verzette zij zich met kracht tegen. Gewel dig ging zij te keer, zoodat elk! oogenblik een zenuwcrisis te verwachten was. Van het dak af werd zij in haar verzet aange moedigd on om ongelukken te voorkomen, heeft men de vrouw {oen maar laten zit ten. Even later kwam een handwagen, waarop alles werd geladen cn kort daarop vertrok ook de overspannen vrouw. Ook het raadslid W. Collé verscheen nog ten looneele, echter niet in zijn kwa liteit van edelachtbare, maar als koopman. Dc politie heeft hem rustig zijn gang laten gaan met het aan den man bröngen van zijn koopwaar, maar 't is voor den heer "W. Collé te hopen, dat hij niet overal bij zijn klanten zoolang blijft praten, want anders ziet hot er met zijn negotie niet host uit. Oivior 2 of 3 klpnten in de Rlioon scliestraat deed hij een uur. Door rijksveld wachters werd hij toen aangemaand, om nu maar andera klanten te gaan bedienen. De inboedel van de familie Br. is even eens op een handkar bij gedeelten wegge voerd. Precies 6 uur waren de drio uitzettingen beëindigd en nadat de toegangen waren dicht gespijkerd en de ramen waren ge blindeerd door een timmerman, weid de afzetting opgeheven en konden de nieuws gierigen, die uren hadden staan wachten in de Nieuwe Maasstraat, aan het eind van de Maasdamschestraat en in de Perinssche- straat en dia van wat er zich in de Rlioon scliestraat afspeelde, niets hadden kunnen zien, zich gaan overtuigen', dat er werke lijk uitzettingen waren geschied. 's Avonds was de belangsielling in de Pemissehvstraat en IOioonschestraat nog groot. Een groep opgeschoten jougens heeft een deurpaneel van een verlaten woning ingedrukt met behulp van een handwagen tje. Zeker op het doorluchtig voorbeeld van do helden van de Twecboschstraat, is in de Rlioonscliestraat 's avonds de kap van een lantaarn stuk gegooid. De politie heeft toen do straat ontruimd. De politio is gisteren zeer rustig en toch flink opgetreden, waarvoor haai' een wooitl van hulde toekomt. Voorkomen is beter dan genezen, dat is gisteren haar devies geweest. Conmninisten vergadering. In gebouw Eendracht is gisteravond een zeer druk bezochte vergadering gehouden, waarin do heeren Gortzak, uit Amsterdam, en C. Frenay, van hier, het woord heli- hen gevoerd. De bijeenkomst was eigen lijk belegd om propaganda voor de l.A.H. (Intern. Arbeiderskuip) te maken, maar na tuurlijk is er ook over de huurstaking gesproken. De heer Gortzak gaf een overzicht van het ontstaan van de I.A.II., die in 1921 op initiatief van Fridjof Hansen werd gesticht om lnitp te bieden aan het hon gerend proletariaat in Rusland en eiama overal, waar slachtoffers van het kapi talisme (de Engelsclio mijnwerkersstaking), of van naturrampen geholpen moesten wor den, die hulp verleende. In de democra tie had deze jeugdige spreker geen ver trouwen. Do lieer C. Frenay zcide als zondaar voor de vergadering te verschijnen, want volgens de Voonvaarls is het spr.'s schuld, dat er 18 agenten bij komen. De Voor waarts hoopt daarbij, dat baar lezers reeds vergeten zullen zijn, dat in de laatste vergadering van den ouden raad. toen er ook over uitbreiding van do politie werd gestemd, mevr. Benthem en do heer Din- -kelaar met vacantio afwezig waren en oorzaak werden, dat toen het voorstel niet werd verworpen, Intusschen zal het niet veol uitmaken als het straks tot den grooten strijd komt, of er hier 18 agen ten meer of minder zijn. i Komende op de huurstaking, uitte spr. I beschuldigingen aan den hiiuroplialer van de Maatschappij voor Onroerende Goede ren, gevc-stigd te Delft. De communisti sche partij staat sympathiek tegenover de begonnen' actie, maar als zij het prole tariaat zat oproepen om de macht tever- overen, zal hot niet zoo gaan als in dc Twecboschstraat to Rotterdam, waar men ruiten en lantaarns heeft stuk geslagen. Do communisten zullen de arbeiders niet eerder voor den strijd oproepen, voor over do zelfde wapens als de bourgeoisie beschikt kan worden. Met de huurstaking wordt bereikt, dat de kleino huiseigenaars hang worden on hun pandjes verkocpen aan groote maat schappijen en de communisten hebben 3io- -ver daarrneo to* doen, dan met kleine mensclrjcs, omdat dan alle sentimentali teit achterwege kan blijven. Ka nog over rationalisatie en Mac Donald en de Engeische politiek gesproken te hebben, verdedigde spr. eenigo punten uit het communistisch' program. Toen do vergadering reeds gesloten was, werd nog een motie voorgelezen en aan genomen, gericht aan B. en IV. en waarin gevraagd wordt ecu maatregel, waardoor niet meer dan 1/7 van het inkomen van het hoofd van het gezin aan. huur behoeft te worden uitgegeven, i dragen dit handelsmerk, de garantie voor zuiverheid en kwaliteit. Quaker havermout is alleen echt in de geeï-blauw-roode origineeïe verpakking. Verzamel de bons voor zwaar verzilverd tafelzilver zonder reclame erop, .welke zich in elk pak bevinden. verziiveru uieizuvar zuuuw i Do vergadering had oen normaal ver loop en na afloop gingen do bezoekers rustig huns weegs. Vernielingen. Heden zijn do vernielingen in do Per- nissche- en Rhoonsehostraat voortgezet. Planken zijn van geblindeerde ramen ge- -rukt en van de woningen, dio gisteren ontruimd werden on van (nog een enkele andere is do toegang geforooerd, zoodat ieder vrij in cn uil kan loopen. iVanmorgen was het vrij druk iu genoom- do straten on do politio hoeft (lezo ont ruimd, nadat er naar haar was gegooid. Even dreigde cr nog oen incident. Een groepje mannen, waaronder ook eeni go bekende communisten, verlangdon toe gang tot een afgezette straat. Do agent, dio zich bedreigd voelde, trok zijn sabel, maar toen hij assistentie) krpeg wan eenigo collega's, was hardhandig optreden niet meer noodig, omdat de herrieschoppers het hazenpad kozen. Van het dak zijn weer eenigo redevoe ringen gehouden, o. a. door een Rotter dammer. Ook hedenmiddag was do niet gerecht vaardigde belangstelling in Pemissclie- en Rhoonschestraat nog zeer groot. Yoorioopig1 geen uitzettingen meer Hedenmiddag is een van do bewoners in dp Maasdamschestraat, wien ook 'n uit zetting boven liet iioofd (hting, vrijw ll'g uit zijn woning getrokken. Do anderei huur- slakor in do Maasdamschestraat en die in do Nieuwe Maasstraat, welke door den kan tonrechter gesommeerd zijn hun woning te verlaten, zijn eveneens voornemens van daag of morgen vrijwillig" to verhuizen, zaodat do eerstvolgende dagen geen uit zettingen meer to verwachten zijn. Veel kijkers, geen koopers. Onder groote belangstelling van het pu bliek heeft hedenmiddag :n do Lekstraat een gerechtelijke verkoop plaats gehad, we gens belastingschuld. Ook na li.eil nakie pogingen was met de betrokken mej. de L. geen regeling to treffen geweest. Geassisteerd door do polite, verscheen om 2 uur een deurwaarder aan do woning De juffrouw bleek niet thuis lo zijn, maar een raampje -in do deur was stuk en de deur was niet op het nachtslot, zoadat zwaar gewond en ovenais de andere ge wonde per Roode Kruis-aulo naar het ge meentezickenhuis aan do Nassaulaan ver voerd en daarin opgenomen. S. verkeert in levensgevaar. Gebleken is, dat dezelfde vrachtauto on der Delft ternauwernood aan een botsing ontkomen is, door den berm van den weg op te rijden. Do dokters Donkersloot en Karremans hebben de eerste hulp verleend. De poli tio nam foto's van hot gebeurde en maakte proces-verbaal legen den auto-bestuurder op- Benoem, ng. Tot leeraar aan de R.II.B.S. is benoemd de heer A. Berg, thans tijdelijk als zoo^ danig werkzaam. Voorts is benoemd tot tijdelijk leeraar de heer J. Smit, te Rotterdam. Excursie naar (1e !t M I. Begunstigd door prachtig zomerweer, bracht gisteren een veertigtal dames, leden van de Ned. Vereen, van Huisvrouwen, afd. Schiedam, een bezoek aan de R.M.I. Dit bezoek moest in de morgenuren plaats hebben om het bedrijf in volle werking te zien. Van heinde en ver reden de auto's met bussen melk af en aan. Alvorens deze melk wordt aangenomen, wordt ze eerst gekeurd op kwaliteit, reuk en smaak en daarna gewogen. De ledige bussen worden schoongemaakt door mid del van heet water en stoom en eerst dan worden ze aan den eigenaar terug ge geven. De bezoeksters volgden do melk op haar tocht door de inrichting en kwamen daar bij ook in de karninrichting, waar de kam- meester een toelichting gaf op het pro cédé van melk tot boter. In de pasteriscer- inrichting wordt de melk op een tempe ratuur van 75 gr. gebracht, waarna ze machinaal in gesteriliseerde flesschen ge schonken wordt en gecapsuleerd. Vervolgens zagen de bezoeksters de in richting voor het fabriceoren van yoghurt en gecondenseerde melk en do verpakking, waarin ze verzonden wordt, speciaal naar Ned. Indië en Engeland. In de gebeele inrichting was de zindelijkheid te consfa- toeren. De dames mochten ook nog een kijkje nomen in. het laboratorium, waar de melk scheikundig en bactoriologisclx wordt on derzocht. men gemakkelijk binnen kon komen. j Ter onderbreking van den tocht werd Daar er geen koopers waien, is een bc- eerst oen kopje koffie met R.M.I.'s room lasting ambtenaar als zoodanig vqor het 1 genuttigd, waarna de wandeling werd voort- rijk opgetreden. liet gekochte is op een vrachtwagen weg ge voord. Voor werliloozen. De ontwikkelingscursussen voor verk- loozen, die vóór de vacaniie doör den gemeentelijken inspecteur van bet onder wijs, dr. W. J. Smit, op last van B. en \V. werden georganiseerd, hebben in zoo verre aan de verwachtingen beantwoord, dat zij van October tot Maart zullen wor den voortgezet. Tevens worden ze uitge breid. Er zal nu les worden gegeven in aulogenisch lassen, werktuigkundig tocke- nen, timmeren (theorie en practijk), Espe ranto, plaatwerken (hoofdzakelijk uitslagen maken en naar dia uitslagen werken), En- gelsch, bankwerkon cn draaien, Ned. taal en rekenen, scheepsbouwkundig teekenen (uitsluitend voor scheepsbouwers), electro- techniek (fijn bankworken an draaien), sme den cn plaatwerken (theorio en practijk), en decoratief tcekenen. Voor enkele vakken zijn parallelcursussen georganiseerd; elke cmsus zal ten hoog ste 20 deelnemers mogen hebben en zal C maanden duren. Alloen do cursussen autogenisch lasschen duron 3 maanden. Aangifte voor alle cursussen moet geschie den voor Woensdag 23 September door middel van inlevering aan liet Burea,u On derwijs van een strook, bevestigd aan do circulaire, die bizonderboden over dc cur sussen vermeldt. Twee ernstig gewonden. Gistermiddag kwart vootr vier is op don Rotterdamsclien rijweg onder Overscbie, een vrachtauto in hotsing gekomen met vier wielrijders. De auto, die bestuurd werd door G. S. S. uit Rotterdam, moest voor een bus van do R.E.T. uitwijken en tege lijkertijd remmen voor do wiel rijders. De remmen bleken niet in orde te zijn en alle vier fietsers werden aangereden. Dc eerste wist zich zelf te redden door in de sloot te rijden. Ilij kwam er met een nat pak af. De twee, J. T„ van hier, word tusschen een hoorn cn de auto ge kneld. Hij liep ernstige inwendige kneuzin gen op. Do derde, een meisje, kon nog net van haar fiets springen, en kroeg ook geen letsel, terwijl ook do vierde er met eenige schrammen, afkwam. (Van allen werden do fietsen volkomen vernield. De bestuurder van den wagon werd door de voorruit geslingerd en kwam eenige meters verder terecht. Ilij werd zeer gezet. Gemeente-avond. Boer de Evang. Lutli. Gemeente zal Woensdag 7 October in gebouw Eendracht een gemeente-avond worden gehouden. Opdracht. Het prgel in het W.- R.-lheater te Rot terdam zal, evenals het theater zelf, war den vernieuwd en gemoderniseerd. Aan -de N.V. Standnart's Orgelf abrieiken is dit werk Opgedragen. Be Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Beiitden-JIaas. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Beneden-Maas vergadert Woensdag 23 September 1931, des namiddags kwart voor twee, in de groote vergaiderzaal van liet Handelsgebouw te VlaarJingon. Op de agenda komt o.a. voor: Onderzoek geloofsbrieven cn installatie van den heer J. II. Waraeke; subsidies en verslag 9e R.-K. Middenstandscofngres te Venlo. Om 3 uur volgt dan de lezing van den heer J. Traast, directeur der Handelsschool tot Opleiding van Yerkoopsters te Am sterdam, over Üe opleiding van winkel personeel en daarna vergadert de Kaamer nog in besloten zitting. Hygiëa. De D.G.V. Ilygiëa bereidt een propa- gandaweek voor van Zaterdag 19 tot Za- Lerdag 26" September. Gedurende die week Kunnen, alle lodön en adspiranüoden op de lesuren kennissen en kennisjes medebrengen, die in aanmer king komen om1 va!n do betrokken afdee- lingen lid te. wonidn. Koor de geïntrodu ceerd en echter is dat lid worden echter in 't geheel niet verplichtend. Dames en meisjes, dia geen kennissen hebben, die lid zijn van Hygiëa, kunnen zich voor introductie en inlichtingen wen den tot de directrice, mevr. Al Grimeyer Krijger, St. Liduinastraat 52a Den eersten Zaterdag worden! do kleinere yneisjes verwacht, den tweeden Zaterdag de oudere. 1 i Woensdag en Dotaderdag, daarlusschen liggende, oefenen! do beide hoofdafdoolin- gen. i I i |i j Sedert kort is een afdooling opgericht, die niet op. uitvoeringen: op wil treden. Deze afdeeling oefent op .Vrijdagavond. Hygiëa zal haar gasten een gezellige ontvangst bereiden', terwijl op do lessen' beien" dan op do uitvoering aangetoond kajn,1 worden, lioo men opi eön gymnastiekver- eeniging bijeen is. Politienieuws. Gistermiddag raakte op den Vlaardinger* dijk een aanhangwagen los vain een trao tor, bestuurd door J. B. uit IJsselmoiule, Do wagen kwam tegen een hek terecht waardoor dit en een stoep werden ver nield. Ten nadeole van den schipper J. K, uit 's-Gravenzande, is op don Buitenha venweg alhier een loopplank, ter waarde van f 10, ontvreemd. Gistermiddag is oen brandje gebluschl achter een onbewoonde woning aan de Korte Singelstraat, waar kwajongens een hoop papier en afval in brand hadden gestoken. Bciaardbespeling. Morgenavond van 89 uur zul do Iaat- sta beiaardbespeling in dit seizoen worden gegeven op den St. Janstoren. Do heer Ford. Timmermans zal het volgende program uil- voeren 1. Pracludium, Jef van Iloof. 2. Ilubensmarsch, P. Benoit. 3a. Lied der trouw, J. Gors'kacb, b. Zangcrslied, J. A. Ililler. 4. Jef Denijn-Gavotte, R. Gliotquièrc. fta. De wind, C. J. Gcodings. b. Beurtzang, F. Coenen, e. llerfsl, A. Baan. 6. Ik zag Cecilia kamen (bew. Adolf Dcnijh), Oud Vlanmsch Volkslied. 7a» Trieneko, B. Diamant. b. Avondlied, F. Silcher. c. 's Avonds als ik slapen, ga, Joh. Ver huist. 5. Postludium, Ford. Timmermans. Onbestelbare brieven en briefkaarten. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, van welke de afzenders onbekend zijn. Terugontvangen iu de Ie helft der maand September 1931. Brieven binnenland. Fa. II. Zwaan, Rotterdam. Rott. Nieuwsblad, Rotterdam. Nijgh en v. Ditmax, Rotterdam. Arnolds, Rotterdam. L. Boers, Rotterdam. Rott. Nieuwsblad, Rotterdam. Rott. Nieuwsblad, Rotterdam. Centr. Bemidd. Bureau, Utrecht. Aandewiel, Schiedam. J. de Bruyn, Schiedam. G. Tiedeweg, Delft. Briefkaarten binnenland. Mevr. Boer, Den Haag. De Vries, Den Haag. Fa. Clieyer, Amsterdam. Briefkaarten buitenland. Fa. Labncnz Sonngr, Dcutsdiland. Jakutka, France. II. de Vlieghei', Anlu crpen. AGENDA. Schiedam. Luxor, Broersvest. Hallo Mexico; Uit Groot moeders meisjestijd; Ontmaskerd. 17 Sept. Musis Sacrum, 8 uur. Lezing over Junior-voetbalspel voor S.V.V. leden, door J. Vuijlsteke. 22 Sept. Musis Sacrum, half 3. Leden vergadering Ned. Vereen, van Huis vrouwen 26 Sept. Musis Sacrum, 8 uur. Propaganda Feestavond Goh. Onth. Zangvor- eeniging Zingend ten Strijde. 28 Sopt. Musis Sacrum, 8 uur. Prijsuit reiking S.Z.A.C. 29 Sept Ned. Vcroen. van Huisvrouwen. Excursio Calvéfabrieken,--te Delft, Rotterdam. Heden en volgende dagen. Arena, 2.15 en 8.30 uur. (Zondags ook 6 uur). Variété. Heden e.v.d. Casino, 8.15 u. Nat. Operette Gez. In pyama. Heden o v. d. Tivoli Schouwburg, 8.15 u. Hel llaagsch Toon eek Do zeven sleutels van Baldpate. 17 Sept. Groote Schouwburg, 8 uur. Het Schnuwtooneel. Eli as weet het bo ter. Luxor, .7.30 u„ 9.30 u. Nooit meer liefde. OJympia, 7 u., 9.15 u. Meisjeshandel. Oester, 8 u. Muiters aan boord; De held van alle meisjesdroom en. Rosy, 2.15 u„ 7.30 u., 830 u. Het liefje van den keizer; Zij moesten zoo noodig naar Parijs. Scala, 7 u., 9.30 u. Doorloopcn alstublieft; De koning vain Chicago. Op 20 Sept., des morgens 10l/a uur, zal ln do Godsdienstoefening der Afd. van don Ned« Protestantenbond, dio gehouden wordt in do kerk der afdooling. Wcstvesf 92. optreden Prof. Br. B. D. Ecrdmans, Hcrv. Tred. te Leiden. Het Gemeentefonds. Aaa de toelichting op do begrooting 19321933 van het Gemeentefonds is ont leend Do gemeenten omtvangein over elk jaar- Iijksch tijdvak van 1 Mei30 April een! uitkccring, als bedoeld' in art. 3, .onder A, der wet van 15 Juli 1929 cn ceno uitkcc ring, als bedoeld in art. 3, .onder b dier wet. Geraamd wordt, dat de eorsLbedoeldloi uitkecring voor alle gemeen ten to zamen! f 3.067.984 zal bedragen; do laatstbedoelde! uitkecring is voor het bogrootingsjaax 193L 1932 voorloopig becijferd op oon totaal be drag (van f ,92.221.768. Do definitieve vast stelling zal eerst kunnen plaats vindein! na)' afloop van het bockingstijdv'ak, dat eindigt' "V Quaker I

Schiedamsche Courant | 1931 | | pagina 2