STADSNIEUWS. Ds krant van gisteren. De economische voor lichtingsdienst. inbraak. WANDGEDIERTE. Uit de metaalindustrie. Werkgelegenheid voor blinden. zuiver wollen OHÖElOÖEöEiEH omlig ges m m eest m. -Et fiesiaagd. Rijk werkveiselmffiug. W. MOERMAN 1 Loonsverlaging'. Feestavond S.A.C, Prijsuitreiking. Dc huurstaking. Officieel geliquideerd. Slechte betalers, DRAAGT All BOfé KH&RCHÉ BÏSSEJVLAM). Hoofdbewiipeniiig uienw te bouwen kr uiser Door een onoplettendheid ter drukkerij, dio we ten zeerste betreuren, is gistehön bij een aantal abffnnê's een krant bezorgd, die niet volledig was. Toen de fout ontdekt werd, is getracht liaar* nog zoo goed moge lijk te herstellen. Do moeilijkheid was ech ter na te gaan, welke abomnó's reden had den om ontevreden te zijn. We zijn er zo kor van, dat er nog verscheidene zijn, die ook na de dezerzijds getroffen maatregelen, geen volledige krant hebben ontvangen. Voor hen is een blad van gisteren aan ons bureau verkrijgbaar. I De middeiistandszorg, De Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor do Beneden 'Haas, beeft het vol gende adres am do Tweede Kamer ge rïeht: Hoewel de Kamer iedere verbetering van den.Economischen Voorlichtingsdienst toe juicht, rezen toch bij haar verschillende emsiigo bezwaren tegen liet wetsontwerp tot wijziging en verhoog ing van het tiende hoofdstuk der Rijksbegrooling voor het dienstja r 1931. i Met insiomming las zij daarom de in het iVoorloopig Verslag gemaakte bedenkingen, die voor het meerendeel de gedachten be lichamen, welke lmt wetsontwerp bij de Kamer te voorschijn riep. Intussohen lieeft de in uitzicht gestelde instelling van een Departement voor Economische Zaken een groot deel barer bezwaren ondervangen en de Kamer zou dan ook geen aanleiding ge vonden hebben zich over het ontwerp uit te laten, ware het niet dat zij vreest, dat bij' de totstandkoming der voorgestelde re organisatie één onderdeal in het gedrang dreigt te komen. Volgens het voorstel van den minister zal de nieuwe directeur-generaal de leiding krijgen over drie onderdooien, welke wor den aangeduid als A. Algemeen© economische politiek, ia het bizonder ook de handels politiek. Bi, Economische voorlichtingsdienst. C. Uitvoering van speciale wetten en alle onderwerpen, welke niet onder A. en B. behooren (Octrooiwet, Wet Kamers van Koophandel, Handelsregisterwet, Winkel sluitingswet, Merkenwet, technische voor lichtingsdiensten, middenstandszorg, etc.). Uit den aard der zaak zal de algemeene belangstelling uitgaan naar de function nee- ring der onderdeden A. en B.; reeds bij voorbaat wordt aan onderdeel C. bet ka rakter gegeven van een „Manusje van al les". Op zichzelf is hiertegen geen be zwaar: er zijn tal van onderwerpen die niet dagelijks de zorg dor regeering vragen en daaiom tezamen aan de leiding vaïi één enderdeel kunnen worden toevertrouwd. Het wekt bij onze Kamer echter ernstige bezorgdheid, dat bij de opsomming van on derwerpen, waarmede onderdeel C. zich zal hebben te bemoeien „Middenstandszorg" laatste, men zou haast zeggen terloops wordt genoemd. Reeds in het Voorloopig Verslag op het wetsontwerp wordt hierin een gevaar ge zien en de vrees geuit, dat de belangen van den Middenstand temidden der onder werpen welker behartiging onder dit on derdeel zijn samengebracht en wier aantal nog aanmerkelijk kan toenemen, in de ver drukking zullen geraken. Deze vrees lijkt ons gegrond. Want, hoewel de minister in de Memorie van Antwoord de verklaring geeft, dat het in zijn bedoeling ligt voort te gaan op den ingeslagen weg en dus evenals in de laatste jaren de midden- standsaangelogenheden meer binnen de wer kingssfeer der regeering te trekken, houdt de voorgestelde indeeling der werkzaamlie den daarvoor geenerlei garantie in. Immers, de minister spreekt hier namens zichzelf en in zooverre behoeft geen twij fel te bestaan, dat de gegevoa belofte zal worden ingelost. Dodi de hoofden der mi- nisterieelo departementen wisselen en daar-, mede het inzicht in do verschillende hun opgedragen bemoeiingen. Ons bezwaar tegen de regeling welke het wetsontwerp voorlegt is dan ook, dat veel, wat de behartiging der middenstandsbe- langen betreft, zal afhangen van de gevoe lens welke het hoofd van liet betrokken departement in een bepaalde peiiode ten opzichte van den Middenstand is toegedaan. Uit de waardeering welke uit het Voor loopig Verslag spreekt voor do belangstel ling, welke de middenstandszaken meer in het bizonder in de laatste jaren van Over heidswege mochten ondervinden, blijkt dat de aandacht der regeerinu ,roorheen slechts weinig deze richting uitging. Het Voorloo pig Verslag drukt zich Kouwens nog ster ker uit waar het zegt, dat middenstandsza ken altijd in de verdrukking hebben geze ten en de middenstandszorg hier te lande ongunstig afsteekt bij die in het buiten land. Is het dan te verwonderen, dat onze Ka mer zich met bezorgdheid afviaagt of in de toekomst met de belangen van den Mid denstand, in overeenstemming met de eco nomische functie welke deze in het maat schappelijk leven vervult, rekening zal wor den gehouden, nu het wetsontwerp het aan liet toeval, ni. aan het inzicht van den aan het bewind zijnden minister overlaat of op het departement hieraan de noodige aan dacht zal worden besteed? Ons dunkt dat er gegronde redenen zijn tot twijfel eu ten einde dezo weg to nemen zou do Kamer gaarne zien dat de nieuwe afdoeling in vier onderdeden werd gesplitst ut plaats van ni drie en dat één onderdeel zich uitslui tend zou liebben bezig te houden met Mid denstandszorg en Middenstandsvoorlich ting- Zonder te willen beweren, dat een zoo danig onderdeel D. van gelijke beteekenis zal moeten zyn als de onderdeden A., B. en C., zou door do instelling daarvan de zorg voor den Middenstand als afzonder lijke lak van bemoeiing worden geaccen tueerd, hetgeen den Middenstand zeker tot veel grootero voldoening zal strekken dan de thans beoogde regeling, wel'ce do zorg voor dezen stand tot eoa tak eener op zich zelf reeds bescheiden onderdeel terug brengt. Zooals de opzet thans is, kan zij voor den Middenstand niet andors beleeke- nen dain oen ernstige teleurstelling, die zich des te meer doet gevoelen wanneer men rekening houdt met de omstandigheid, dat de gevoelens welke do huidige bewinds man van den beginne aan voor deze groep heeft aan den dag gelegd oen voor den Middenstand gunstiger regeling deden ver wachten. Met venrijzing naar de groote belangen, welke op het spel slaan en die bekend ver ondersteld mogen worden, hebben wij do eer Uwe Hooge Vergadering te verzoeken het daarheen te willen leiden, dat bij do reorganisatie van den Economischen Voor lichtingsdienst aan. do middenstaindszorg een afzonderlijk onderdeel worde gewijd. Moeite voor niets Hedennacht is ingebroken in de woning van den beer W. iï. V. d T. aan do Sdiie. De inbrekers hebben zich toegang ver schaft door het openschuiven van een ga ragedeur aan de zijde van de Vijgensteeg, waardoor zij gemakkelijk achter de woning van den heer v. d. T. kwamen In een achterdeur hebben ze vervolgens een ruit vernield en toen kon de sleutel, die ia de deur stak, omgedraaid worden en was de weg vrij. Beneden hebben, de inbrekers al les doorzocht, maar de belangstelling ging blijkbaar alleen uit naar geld en dat was niet te vinden. Er wordt niots vermist. Voor het doctoiaal examen geneeskunde is te Leiden geslaagd de hoer J. C. Doel der. In de Rijkswerkverscliaffirig te Wülevecn zijn van 1419 Sept. 1931 do volgende loonen verdiend Ploeg 1 f22 66; ploeg 2 f22,25; oloeg 3 f 29.08; ploeg 4 f'25.97; ploog 5 f35. pleeg G f29.31; ploeg 7 26.11; ploeg 8 f29.24; ploeg 9 f26.60; ploeg 10 f27.65; ploeg 11 f2686; ploeg 12 f 26.60; ploeg 13 £36.76; ploeg 14 f32.57; ploeg lo f25.79; ploeg 16 f 42.11; ploeg 17 f24.05; ploeg 18 f33 27; ploeg 19 f26.19; ploeg 20 f 17.60; ploeg 21 f27.32; ploeg 22 £30 86; ploeg 23 f26.45. Alle ploegen werkten 50 uur, behalve ploeg 17, die slechts 40 uur werkte. Baggermolen te water gelaten. Gisteren ■werd met goo.1 gevolg van ean der hellingen der Werf Gusto te water ge laten de slalen romp van den baggermolen 665, in aanbouw voor baitenlandsche re kening. De bouw van dit vaartuig, waarvan de iioofdafmetingen rijnlengte 48 M., breedte 9.70 M. en holte 3.50 M., wordt uitgevoerd volgens de voorschriften van Bureau Veritas. De baggermolen wordt geconstrueerd voor lh'ct werken in zoar zwanen grond en rots. Do baggeidiopte bedraagt normaal 15.50 M. en bij afgestolen ladder 18 M. Do emmers, die oveneens van bijzonder zware constructie rijn, 'hebben een inhoud van 400 liter elk. Voor bet aandrijven van den emmarfcol- ting js een triple-exponsie-machine'mot op pervlak-condensatie aanwezig, welke door middel van riemschijven en kamwielen de kracht op den boventuimelaar overbrengt Do machine heeft een vermogen van 450 I.P.K. Kj 150 omwentelingen per minuut. De noodigo stcicm voor hoofdmachine en hulpwerktuigen wordt geleverd deen* 2 stoomketels van liet marmetypo. met een vcrwarmingsoppervlak var\ 125 M2. elk. Aan dek bevinden zicii o.a. 4 vcrbaaliie- ren ,één stortbak- en batkenverhaailier en een ladderlier. Do noodigo verblijven voor do bemanning zijn zeer ruim, en met bot oog op het werken in semitropisch klimaat, -voorzien van fans. Het geheele vaartuig wordt van oioclri- sehe verlichting voorzien. i TUK AANLEG EN ONDERHOUD Fa. F. G. REINE, OOSTSINGEL 33. Ruim 40-jarigo ervaring. MAKELAAR IN VASTE GOEDEREN° HYPOTHEKEN ASSURANTIËN - Fa. W. VAN LOON, zuiveraars van Gebouwen en Schepen, KAMBKLïMttH QKU!BSI<AANÏ24a. Ned. Prot. Bond In de ledenvergadering van de afdeding Schiedam van den Ned. Prot. Bond, die op VrijtLg 16 Oct. a.s. wordt gehouden, zal moeien worden voorzien in drie be- stuurs vacatures, door het bedanken van mej. M. Elzevier Dam en mej. II. Gr Gene veld wegens het verlaten van de stad en den beer C. MeUelaar. Voorts zijn iaan de beurt van aftroden de boer J. M. van der Schalk 'en mej. M. Goal, die terstond herkiesbaar zijn. Sinds de laatste vergaderingen van de Mctaalbewerkcis-organisaties met hun loden hebben de werkgevers ieder afzonderlijk in bun fabrieken een loonsvcilagirig afgekon digd, die op 1, (bij een enkele op '2 Oc tober) zal ingaan. Zooals bekend is, schrijft de „Voor waarts", hadden de weikgevers oorspron kelijk tien procent loonsverlaging over de geheele lmio gcèischt, welke eiseli na dien, als gevolg van de afwijzende hou ding Jer organisaties, gehalveerd werd. De definitieve afkondiging bevat weder om enkele concessies. In de eerste plaats zal voor ben, die geen vollo 48 uur per week verken, oen afglijdende schaal wor den vastgesteld, zooidat bij een weikweek van 47' uur 4 pet., van 46 uur 3 pet., van 45 uur 2 pel. en van 44 uur 1 pet zal woulen gekort,terwijl voor korter werkweek geen loonkorting zal worden toe gepast. Bij enkele ondernemers is verder medegedeeld: le. dat de verlaging niet zal gelden voor de wandelaars; 2e. dat voor do laagste loonen een tegemoet ko mende houding zal worden aangenomen, en 3e. dat de uurinkomens niet noemenswaard zullen worden aangetast. Bij Bmgerhoi.it is aangekondigd, dat de loonsverlaging thans niet zal ingaan, maar eerst, wanneer daar de 48-urige werkweek weer wordt ingevoeru. Bij do A.P.C. is bekend gemaakt, dat de bestaande tarieven niet zullen worden verlaagd, maar dat het overige werk zoo veel mogelijk in tarief zal worden uitge voerd. Hier zullen de toppen van de hoog ste loonen worden afgenomen, in dien zin dat die loonen van 72 op 69 cent wor den verlaagd. Daarna zullen do loonen met 5 procent worden veilaagd, waarna als compensatie een premie van drie cent per uur zal worden gegeven. Dit betoekent tegenover do verlaging voor heil, die meer dan zestig cent verdienen, een verhooging, voor hen, die minder dan zestig cent ver dienen. De pcrsoneelen zullen nu in do komende week afzonderlijk vergaderen, om een be slissing te nomen over de aankondigingen, zooals die thans gedaan zijn. Ken stdrts van de Rotterdamsthe blinden verecnigingen Aan den gemeenteraad is liet volgende adres gezonden: Met den moest4 verschuldigden eerbied geven ondergetoekenden G. J. v. d. Berg, J. Rigetti, Spijk, II. de Koster, C. Wiar gemaner, G. v, Schio, resp. voorzitters en secretarissen uit de drie erkende blindan- organisaties te Rotterdam, zijnde do Ned. R.-Ki. Blmdenbond' „St. Odilia", afdeeling Rotterdam en Omstreken; de .Roilterdam- seho Blindenbond en de Ned. Chr. Blm denbond, afdeeling Rotterdam en Omstre ken te kennen dat, gezien in uw gemeente geen werk gelegenheid voor blinden en slechtzienden bestaat, dringen adressanten bij uw col lego er op aan, dat ten uwent ©en derge lijke instelling in bet leven worde geroe pen. Deze instelling dient dan te worden be heerd door een gemeentelijke blindencom- missio, waarin ook blinden zh'ing heb ben, aangezien dezen met de nooden ©n behoeften der blinden het moeste bekend zijn. Adressanten verzoeken beleefd' dit adres mondeling te mogen toelichten, Er wordt wel eens bezwaar gemaakt le gen bet werk van de S.A.C. (Schiedamsclie Amateurs Competitie), maar in wezen is het toch het zuiverste genoeglijkheidsvoetbal, dat de clubs, die aan deze competitie deel nemen, beoefenen. Voor de weistrijden, dio op zomeravon den worden gespoeld, bestaat meestal wel eenige belangstelling, maar de hoofdzaak is toch, dat de spelers zelf pleizier hebben. Ook voor een feestavond van de S.A.C. bestaat een groeiende belangstelling. Gis teravond was Musis Sacrum meer dan vol, toen de voorzitter, do-heer J. G. do Bruijn, de bijeenkomst opende. Spr. heet te do aanwezigen welkom en bracht hulde aan de spelers, die flink hun best hebben gedaan, maar natuurlijk k'aa maar één club bovenaan komen. Dank werd gebracht aan de scheidsrechters, die altijd aan critiek bloot slaan. Spr. wees er op, dat de lei ding 2 jaar achtereen bij den heer A. van Eek heeft berust, een ras-voetballer, on der wiens voorzitterschap do S.A.C. heeft gebloeid en daarom was het voor spr. min of meer een waagstuk den heer Valn Eek op te volgen, 't Is "spr. echter meegeval len, dank zij de steun' van de overige be stuursleden, speciaal van do booron Nico la.is en Soeteis, die veel belangrijk werk' hebben verricht. Spr. hoopt, dat zij liet volgend jaar ook weer hun medewerking zullen verlcene'u. 1 Dank werd gebracht aan ho'n, die prij zen badder beschikbaar gesteld dn daarna ging de voorzitter over tot de uitreiking der prijzen. De wisselbeker en 't medaille werden overhandigd, aan de Komeet; den 2en prijs, een beker, won G. T. B.; do 3e prijs was voor Pro Patrio! en bij wijze van uit zondering werd dit jaar ook eön 4e pnjs beschikbaar gesteld, die aan DE.S. weid uitgereikt. De beide olubs V.V.R. en Ba ronie, die geen prijs wohnen, werd een vriendelijk woord toegosproken. De beer Leen de Bruij'n heeft daar na eenige leuke liedjes voorgedragen, die een uitbundig succes balden, mede door hun plaatselijk karakter. Later op den avond, heeft hij met twee broers een vers voorge dragen, waarin a'le 6 clubs, dc scheids rechters en bet bestuur een beurt kregen. Dit nummer slo-eg in zoowel om zijn in houd als om zijn aankleeding. Onder leiding vain den lieer Gerard de Bruijn heeft het Mandolinogezelscliap Mig non uit Delfshnven met veel gevoel voor nuanceering eenige liederen gespeeld. Tot laat zijn velo danslustigea in Musis Sacrum bijeengebleven. De huurslaking in de Pernissche-, Rhoon- sclie- en Maasdamschestraat is oificieei ge liquideerd. Met 17 tegen 5 stemmen is besloten de staking op te beffen. Die 17 huurders hebben Zaterdag do gewone huur betaald De directeur van de Maatschappij tot exploitatie van onroerende goederen te Delft, baron van Hacrsolto, heeft me>e- gedeeld, dat, zoodra do achterstallige huur betaald is, overwogen zal worden "of een vetlaging van de huur kan worden toe gestaan. Aan do huurstakers is hot boirag, dat zij gedurende een 4-tal weken aan het comité van actie hebben afgediagen, terug gegeven, verminderd met f 1, welk be drag aan enkele „slachtoffers" als schade vergoeding is verstrekt. Zij, die slechts één of 2 weken gestaakt hebben, hebben niets terug ontvangen. Een 5-tal huurders heeft ook Zaterdag jd. geweigerd de huur te betalen. Bi; een onderhoud, dat wij met ver scheidene ex-huuistakers hadden, is ons twee dingen zeer duidelijk gebleken: lo. dat men bet zoo met bedoeld had en bet min of meer oen verrassing was, dat de communisten plotseling een woordje gin gen meespreken en 2o, dat men algemeen zeer slecht te spreken is over den huur- ophaler, die, indien de verhalen waar zijn, ook vrij onbehoorlijk is opgetreden. Eien der uitgezette huurstakers beeft oen aan klacht ingediend tegen den betrokken huur- ophalcr bij. den officier van justitie te Rotteidam, zoodat vermoedelijk binnenkort wel zal blijken, wat er van do beschul digingen aan diens adres juist is. Tegm» één vonnis tot woning ontruiming gewezen. Van de 7 huurders van een woning aan den Parallelweg, toabeho-orend aan deN.V. Haagsche Handel Maatschappij, tot exploi tatie van onroerende goederen, die bij dcur- waardersexploit de huur was opgezegd, we gens een hoog opge'.oopen huurschuld, heb ben 4 huurders hun woning verlaten, ter wijl de 2 andere hebben toegezegd dezer dagen te zullen verdwijnen. Tegen de 7e huurder heeft heden de kantonrechter bij verstek vonnis gewezen en hem gelast de woning te ontruimen. Zoo we reeds meldden, is hier van oen georganiseerde huurstaking geen sprake. Echtelijke twist. Het echtpaar G. V, in de Boerliavelaan, kan het niet erg best met elkaar vinden. Gisteravond was het weer heelemaal mis. De man bedreigde zijn vrouw met een broodmes en de vrouw heeft toen een beeld genomen en dat op het hoofd van haar echlgenoot in gruizelementen gesla gen. Do politie werd er bijgehaald, maai toen was de vrouw reeds gevlucht. V. ging mee naar den politiepost Broersvest, waar de bloedende hoofdwonde voorloopig werd. behandeld. De man heeft zich daar na naar Rotterdam begeven, om zich in het ziekenhuis Coolsingol verder te laten behandelen. Politienieuws. Op de Lange Haven is gisteravond de 13-jarigo M. v. N., die op een fiets ge zeten was, aangereden door een vrachtauto, bestuurd door J. D. Het rijwiel word be schadigd. De politie stelt een onderzoek in, Volksbailhuis. Op 25 en 23 September 1931 worden 539 baden genomen t.w. Kuipbaden 20 le klas, 43 2e klas. Regcm- bhden 74 le klas, 896 2e klas. Kinder baden 6 2e"klas. Gedurende de maand September 1931 werden 2088 baden verstrekt, verdeeld als volgt: Kuipbaden 68 le klas, 152 2e klas. Riegcnbadcn 298 lo klas, 1536 2o klas. Kinderbaden 2 le klas, 32 2e klas. AGEND A. Schiedam. Luxor, Broersvest. Im IV es ten nichts Neucs. 1 Oct. Gebouw Chr. Soc. Bel., 8 uur. Ledenvergadering 'A. R. Kiosver- eeniging „Nederland "en Oranje". 3 ,0ct Groote Kerk, kwart ram' 7. Jeugd- avond. Spreker? ds. R'. «Dijkstra I j da C. Ferguson- en CL T. Door- Echadt. 29 Sept Ned. Vereen, van Huisvrouwen. Excuisie Colvéfabrieken te Delft, 30 Sept. Musis Sacrum 8 uur. Ledenverga dering S Z.C. 30 Sopt. Corner House, 8 uur. Leden vergadering aid. Schiedam Mercu- rius. i Rotterdam. Heden cn volgende dagen. Arena, 2 15 en 8.30 uur. (Zondags ook 5 uur). Variété. Heden e.vd. Casino, 8.15 u Nat. Operette Gez. In pyama. 2 Oct. Zuiderkerk, 8 nar. Drcsdnor KrauZ- cbor. 211 Oct. Nenijlolokaal B. 33e Beurs van de Dameskroniek. i van l'iof. I)i. lAEUKlt MERIDIAN ZZ- BENGER'S Fï BANS Hoogstraat 64, Tol. 6S474, SCMEDAM VLAARD1NGEN. Geslaagd, Voor het polifio-diploma is te Amstor. dam geslaagd de heer A. van Toylingon. VölKsondenvüs-collcete. De Zaterdag alhier gehouden collecte van do afd. VI aard in gein. van Volksonder wijs, waarvan de opbrengst geheel ton goede komt van de Bewaarschool en do Avond school, heeft netto opgebracht f205.83. Door bizondoro omstandigheden was het onmogelijk in de geheele staid te collectee ren, waarom vergunning is verzocht het resteerende deel op Woensdagmiddag a. s. te mogen afwerken. f Be werkloosheid. Thans zijn bij de Arbeidsbeurs alhier Sa- geschreven 845 werkzoekenden. t De Leidsehe 3-October-lecsten. Over eenige dagen, namelijk op Zaterdag 3 October rus. viert Leiden weer den bare denkingsdag van zijn ontzet. De 3-0elober verceniging viert dit jaar haar 9e lustrum, tielgeien aanleiding is, dat men ditmaal met een buitengewoon verzorgd programmal voor den dag wil komen. Er zal een otpt- tocht worden gehouden, waaraan deer 250 peraomen zal worden deelgenomen, 100. hiervan aijn afkomstig uit de Ovieraeaschel gewesten. Voorls Zullen veertien praahva-" yens en 160 paarden worden meegevoerd De stafmuziek van do Koloniale Reserve te Nijmegen, aal haar medewerking verloonen. Op id en avond, die aan dan feestdag vooraf gaaf, wordt een tapt©?1 gehouden. De 3-Oo Loiberdag zelf wordt begonnen mot oen re. veille vanaf het balcorn van do Stadsgehoor zaal, gevolgd door Koraalmuziek in het van! der Werffpiark, waarna in de Waag aan de Aalmarkt do uildeelmg zal worden gehou den van haring en wittebrood aan 2255 personen ,opgeluisterd door muziek en het afsteken van Japansöh vuurwerk in hot. water voor het Waaggebouw. Voorts vinden neg andere feestelijkheden plaats. Een aantal extra-treinen zal do weüiei vreemdelingen van en naar Leiden ver voeren. i Yenn'ntlering Iutliselic pensioenen. In een rondschrijven van den Gouvorneuit. Generaal aan de hoofden van dapartomen* eln gedato.erd 28 September! wordt o.ai, medegedeeld,"dat het pensioenvraagstuk, in verband met de lasten welke do pensioenen op de begrooting leggen, in rijn gahceleq; omvang in onderzoek is genomen. Bij de onlangs gehouden anderha'ndschel inschrijving voor de hoofdbewapening Va!n| den arienw te bouwen kruiser is als volgt im geschreven: N.V. II. J. B. Siderius voor f 1.818.500, Stork-Vickers voor f UCÜ.COC! en Feijmoord-Boforo voor f 1.056.000, Reorgaws.tlr van-het L.O, Op voorstel van de afdeeling Utrecht' van de Vereeniglng van hoofden van scho len in Nederlalnd, is door he '-"ofdbestuur dier vereoniging een. commissie ingesteld,' die zal nagaan of het mogelijk is oen plan) te ontwerpen voor een andere organisatie! van liet lager onderwijs in Nederland. Deze! commissie, bestaande uit afgevaardigden) van de grootero afdealingen, is 27 Sept. door den algemeen-voorzitter, den lioeH A. J. van. Goethem, geïnstalleerd. Tot voor zitter werd aangewezen do hoer G. 0, Visser te Utrecht; tot secretaris de hecül P. Tazelaar te Bilthoven. De noodlottige brand op Borneo. Uit Balikpapan meldt Ancta: I De juiste oarzaak en toedracht der ramp! op (het bporterreiu Lomse, Zijn nog niet bekend. Behalve de zes Europcesclie slacht offersh'cbbcn een mandoer cn ©en inlander brandwonden bekomen; hun toestand isl redelijk. De brand was van Samarinda uit zichtbaar. Assistent-resident on controleur snelden pleisoonlijk le lliulpj ©n brachten een brigade infanterie mee. De begrafenis der slachtoffers lieeft Zon- dagmorgen te Samarinda plaats gehad. Nai- dat jle II. Mis was opgedragen en oen pro testant sche godsdienstoefening gehouden, bd gaf ziich de stoet naar de gereedliggende! Launches, waarmede men zich naar Sama. rinda begaf. Een groote schare deelnemen, den voegde zich bijl den stoet. I Zaterdagavond laat is de brand nog gd- biuscht. I

Schiedamsche Courant | 1931 | | pagina 2