u Schiedamsche Courant. I KREYMBORG 'L 1 BS" 1' TWEEDE BLAD t I jl; m I 'n Winterjas met Kreymborg-conpe staat ook uw jongen beter. Liefdesdrama te Amsterdam, f-ia I? S I I' r< BINNENLAND. SPORT. Voetbal. Formenoy speoltnietmeer. Blij het bestuur van Sparta is bericht in ge komen. .dat Formenoy niot meer in wedstrij- den aal uitkomen. Dn speler heeft nog last Het (Ironingsehe bioscoopcoufiict geëind gd. Gisteren is te Amsterdam een buiten gewone ledenvergadering van den Nedor- landschen Bioscoopbond gehouden, waarin besloten is met ingang van Vrijdag 16 October a.s. do bioscooptheaterste Gro ningen weer te openen, ziilks naar aanlei ding van de door don Groningschon raad met aJgemcenc stemmen aangenomen mo tie, waarin de rand uitsprak, dat het.wen- schclijk is, dat het bioscoopoonflict wordt beëindigd en zich bereid verklaarde, mits de bioscopen werden heropend, do verma kelijkheidsbelasting voor de bioscopen te verlagen tot twintig procent, indien B. en (W. meenen, dat tot aie verlaging behoort te warden overgegaan. Intern, tentoon. „Klank en Beeld". In Mei 1932 wordt in liet R.A.I.-gebouw te Amsterdam onder de auspiciën van het Algemeen Europeesoh Filmverbond een in ternationale film-, geluidsfilm-, radio-, gra- mofoon-, televisie en foto-tentoonstelling gehouden, onder de naam „Klank en Beeld". De tentoonstelling tracht, voor het eerst hier te lande, een zoo zuiver mogelijk beeld te geven van de betoekönis van deze on derling zoo nauw verbonden industrieën; van de vaak romantisch aandoende werk methoden in studio en atelier; van de groo- te overwinningen, die het mensehelijk ver nuft op de natuur behaalde en van de mid delen en methoden die het overbruggen van tijd en ruimte in eën boete wereld mogelijk maakten. Voor de tentoonstelling is een oere-co- mité gevormd, waarin zitting namen de hecron: dr. J. Th. de Visser, minister van staat, voorzitter van den Radioraad; mr. JR. J. Reymer, minister van waterstaat; W. de Vlugt, burgemeester van Amsterdam, en E1. P. Westerveid, oud-minister, algemeen secretaris .der Koninklijke Voroeniging Ko loniaal Instituut. Formenoy. van zlijn spieren on wil zich ontzien. Wan neer hot evenwel noodig is, dan is M) be reid zlijn oudo plaats woor in to nemen. Vaorloicpig wordt zlijn plaats dcor Iluntcr bezot. Schaken. - Simult aan seanco. Aan 21 borden boeit gisteravond do lieer J. F. W. Meijer, kampioen van Schiedam, simultaan gespoeld togen leden en gaslen van E.. S. S. De hoeren, die hi] E. S. S. do eerste borden bezetten, namen aan den wedstrijd geen deel. liet eindresultaat was, dat do hoer J. F. W. Meijer 8 partijen won, 3 verloor en 10 werden remise, Daar tegen 12 uur notg slechts enkele partijen beëindigd waren, word de uitslag van de meeste bi) arbitrage beslist. De boeren M. Moes, Krook en J. P. van Borssum Waatkes wonnen hun porti). .Zeer verlaagde prijzen. Ziet onze étalages. RECHTSZAKEN. De Culemborgsclio moordzaak. C. Swoeris te Tricht, gemeente Buurmal- sen, eertijds verdachte in de geruchtmaken de en nog steeds onoipgelcste Culemborg- sche moordzaak, heeft zich per brief ge richt tot den minister van justitie en tot het gerechtshofvan Arnhem, 'met Ihiet ver- i zoek een strafrechterlijke vervolging in te stellen tegen do gebroeders _C: en tegen O., ter ziake'van moord, geweldpleging, gepaard gaande met diefstal. \i erk en ScliooJL GEMENGD NIEUWS. Ned. flerv. Kerk. Beroepen Ie Amsterdam (vac. prof. dr. A. II. de llartog) ds. A. Stoonboak te Sur- huizem (Fr.);'te Il,olysloot dr. N. D. van Leeuwen io Leeuwarden, laatstelijk pred. lij de Ge-ref. Kerk in Hersteld Verband al daar; te Niouw-1 xskfcerland ds'. J. Varmaas te Ter Aa; to Broskiens ds. I. P. van dor Waal te Grijpskerke (Z-); te Zevenbergen ds. 11. van Reken te Ommeren. Bedankt .voor Aalsmeer ds. R. J.- Ilak te Alkmaar; voor Ouderkerk aan den IJssel, W. J. van Lokhorst to Hilversum; voor Delfaliaven (6de piod.-pl.) ds. J. H. W. Warners' te Geervliet; voor Oud-Alblas ds. A. II. J. G. van Voortlmizen 'te Lagc- Vuuische; v.oor 's-Gravenmoea' en Z,u,nder- dorp P. Bouw, cund. en hulpprediker te "Utrecht. Geref. Kerken. Beroepen te Aalten ds. D. Zwart Ie Oude- mirdum; te Alphen aan don Rijn ds. G D. Kuiper ie Aalsmeer;- lo'-Pijnacker-Naotdoip J. ten 1 Love, cand. te Zalk (0.). Chr. Geref. Kefk.- Ds, W. F. van der Kodde, predikant bij de Chr. Geref. lverk io Rozenburg, ont ving van do Glassis Rotterdam tegen eind November eervol emeritaat. Geref. Gem. Bedoankt voor' Den llaag ds. R. Iïoik te Weercendaal. Vrij o Evang. Gom. Aangenomen naar le-rsebe 1. J. Vasseur, cand. aldaar. Poging tot moord en zelfmoord van een chauffeur. Eon meisje door vijf revolverschoten ge troffen. Gisteravond heeft zich in de St. VYilli- brordusstraat te Amsterdam een ernstig drama afgespoeld. Tusschen kwart over. zessen, en .half acht weerklonk in déze nauwe donkere straat, welke op den Amsteldijk uitloopt, hot korte, scherpe geluid van een aantal schoten Spoedig bleek, dat deze gelost waren in de portiek van een tegenover de R.-K, kerk gelegen perceel. Bewoners van de in dit perceel gevestigde woningen en eenigo voorbijgangers, die door dit lawaai lievig geschrokkon waren, vonden ter plaatso het lichaam van oen jongen man, die hoor een schot in het ho-ofd bleek getroffen to zijn. Een revolver lag op eeni go meters afstand op den opienbaren weg. Vrijwel tegelijkertijd werd eenige meters voorbij het portiek op de straat oen jonge vrouw gevonden, die eveneens zeer ern stig - door - revolverschoten was gewond. Onmiddellijk 'werd de politie van het bureau Pietcr Aertsstraat gewaarschuwd, welke op haar beurt den G.G. en G.D. van het voorgevallene in kennis steldo. Beide gewonden werden naar bet Wilhelinina- gasthuis overgebracht- De man had, zooajs gemeld, een schot in het hoofd, de vrouw was door niot minder dan vijf schoten getroffen, waarvan vier in den borst en een in den rug. Ondanks'zijn ernstige verwondingen is de man nog .in staat geweest de toedracht van het gebeurde aan de. politie te ver klaren, waarbij is gebleken, dat hij, na eenige schoten op de vrouw te bobben gelost, liet wapen tegen zich zolf heelt gekeerd. Het betreft hier opnieuw het oudo the ma van een wraakneming van den kant van den man op liet meisje, dat, na zich eerst eenige toenadering te hebben laten welgevallen, zich van liaax aanbidder af- keerde. Ook met de beide slachtoffers van dit drama is zulks het -geval geweest. Het feit dat de dader, die chauffeur van be roep is, een geladen revolver bij zich droeg, wijst, er op,- dat :hij door dei afwijzende houding van do vrouw, die buffetjuffrouw is in een bar in de Govert Flinckstraat, van plan was een ^wanhoopsdaad te be gaan. Vermoedelijk lieeft hij haar opge zocht en haar bewogen een eind met hem te gaan wandelen om daarna, na begre pen te hebben dat zij niets meer met hem te doen wilde hebben, zijn daad te volvoeren. Do vrouw beeft zicli. nadat de schoten op haai' gelost waren, nog eenige meters voortgesleept en is toen in elkaar gezakt. Bi) informatie naar den toestand van beide slachtoffers vernamen wij, dat die van- den man het ernstigst is. Er zou echter voor beiden geen direct levensge vaar bestaan. Het noodlottig auto-ongeluk te Sclieveniugen, Een de-r beide dames, die b'ij het auto- ongeluk te Schoveningan ernstig gewond bleken te zlijn, do 54-jarigo mevrouw A. P. llemmce, wonende aan den Lango Vijver borg, bleek, behalve een ernstige hoofd wonde, een dijbeen- on een rib-fractuur le hebben bekomen, terwijl de 55-jarige mevr. Frededks uit do Pasteru'straat een licupifractuur bad. De toestand van laatst genoemde dame is niet levensgevaarlijk; voor het leven van mevr. R. wordt echter gevreesd. Wij vernamen, dat de bestuurster van do auto, rnej. 51. v. W. eenige dagen bi) haar ouders le Leiden doorbracht. Zondagmid dag ging zij1 daar naar de garage van don heer P. waar zli) een wagon huurde om zelf le chnuffeeren. Zij verzocht wel haar oen chauffeur mee te gev-en, waarop de lieer P. zelf naast haar plaats nam. Bi) liet on middellijk door de polilio onder leiding van inspecteur Schmidt Crans ingestelde onder zoek bleek mej. v. W. opi het oiogenblik van de aanrijding niet in het bezit van een rij bewijs te zijn. Naar zlij verklaarde, zou zij er echter-wel een hebben, doch dit ..was te Amsterdam achtergelaten. Zoowel mej. v. W. als de chauffeur P. kregen, na door de politie gehoord te zlijn, toestemming naar Leiden terug te koeren. Do auto werd echter vo-orloopig in beslag genomen. B'ij bet onderzoek van do auto door den politie-dcskundige, zouden, naar men ver neemt, geen gebreken zijn geconstateerd. Auto-ongeluk. Blij de Ilaagscho Schouw bij Voorscholen is een Ford-auto, tengevolge van slippen, omgeslagen. Een dor inzittenden word ent slig gewond naar Leiden overgebracht. "Werktijdverkorting in de Amster- damsche metaalnijverheid. Met ingang van 15 dezer zal de werktijd bij' Werkspoor belangrijk verkort worden. Voor het gebeelo bedrijf zal de 3Qurigd werkweek worden ingevoerd. Reeds gerui- men tijd geleden is aan ongeveer 250 ar beiders met ingang van dienzelfden Batumi ontslag aangezegd. j In sommige andere metaalbedrijven tei Amsterdam, o. a. bij de meeste scheep)- bouwondernemingen, wordt de werktijd ver minderd tot 44 uur per week. j v s De Westelijke Rooibond hield Zondag op den Trekvliot to 's-Gravenhage nationale rooiwodstrijden; Overzicht tijdens do race vierrienv" seniores tusschen Do Baak en „Do Schie", Onzestadgenooten op don voorgrond, op het plaatje 1 Do-Hagenaars stelden zicli infiguurlijken zin op don voorgrond.' blodern, maar niot geslaagd. Dó' bedoe ling van dit zonderling aandoend© costuum was, "een speciaal oh oónigszins excéntriek roöktoilet to creeeren van zwaar, satijn met gepérlderdo boeniièdekking. DER W' Ittj 'J i L M I' !o'. SA Dinsiïag 13 Oct. 1031 No. 19S51 KRLVMBORGi li'WAARBORG» NIEUWE BINNENWEG, hoek Aetbrechtskada OUDE BINNENWEG, hoek Eendrachtsstraat ZWARTJANSTRAAT 60-62 BEIJERLANDSCHE LAAN 93 ROTTERDAM r&'Vjv--7 ,'WJ fï r X X - if- C- s ft S* Wy K,

Schiedamsche Courant | 1931 | | pagina 5