Het kostbare Meesterstukje. Radio-Programma's. BCöïENIiAXD. Nederland en België. Het nationaal comité inzake oen Neder- landsch-Relgisehe overeenkomst (het vroe gere nationaal eomile van actio torn het Belgisch verdrag), heelt, in aigetneeno ver gadering bijeen, een motio aangenomen, waarin. ter kennis van de regeering en van de Eerste Kamer der Staten-Ueneraal wordt gebracht, dat het, naar ac meening van het comité, zoowel voor de handhaving van do onaantastbaarheid van de dooi de regeeiing gegeven beloften, als ter recht vaardiging van het door haar gevraagde vertrouwen, dringend noodzakelijk is, ter voorkoming van ongerustheid en beroering in don lande, dat do regeering van de gelegenheid, welke do interpellatie-do Sa- vormn Loliman haar zal Sneden, gebruik maakt om te verklaren, dat door haar nooit is ondeihandeld, noch zal worden onder handeld over het toestaan aan Relgie van enig ps e ud o JI oord ij k ka u nul(met natno een vaarweg, welke, aanvangende aan do Nc- derlandsche grens dus directe aansluiting aan do dokken van Antwerpen toelatend met vermijding van het open Scheldo- vak, Oostelijk van de Eendracht en liet genonnaliseeide Hellegat, het Hollandsch Diep zou kunnen bereiken). De Hij 11- en Sdiddevcrbimling, De Kanaal-commissie van West Brabant en Zoouwsch-Vlaanderen, waarin Kamerie den, Burgemeesters en \Vethoiudeis, leden van Provinciale Staten en andere vooraan staande personen zitting hot ben, heeft zich met een adres tot den Minister; a ld gewond. Hic "n zeggen zij, dat zij met belang stelling hebben gevolgd do ontwikteing der plannen tot verbinding van Rijn en Schelde, daar deze van do belangen van West-Brabant en Zeeuwsch-Vlaanderenniet gescheiden kunnen worden; dat hur getroffen heeft, dat het der re geering als Eendrachtskauaal bekend pro ject, voerende van den dam in het Kroekrak naar Dintelsas, aan allo oischea voldoet, die slrooken met do vitale belangen van meergenoemde gewesten; dat toch door voornoemd kanaal: le. ontstaat een open verbinding van West- Brabant met do Wester-Sclie'do en dien tengevolge de haven van Be-gm op Zoom aan het diepe vaarwater wordt aange sloten; 2e. een behoorlijke verbinding met Zeeuwseh-Vlaanderen lot stand gebracht wordt, tengevolge- waarvan dit Neder- landseh territoir beter dan tot nu toe zich richten kan naar overig Nederland; 3e. verkregen woedt, doordat hot op laag peil is ontworpen, de oplossing van hot brandende vraagstuk der afwatering van West-Brabant; 4e. dank zij do geprojecteerde verbinding met Mark en Dintel, de afbonw van het kïmaanlnet van Noord-Brabant kan wor den voltooid, waardoor geheel Brabant te water te bei eiken is. Uit de Opsomming van 'tonder 1 'ot 4 gestelde, hopen adr. dat der regeering moge blijken, welke belangrijke narioiate belan gen aldus gediend worden Zij verzoeken daarom den ministerraad met den meesten aandrang bij oen oven- tueelo behandeling van de Ri;n-Seheldever- hinding emslig rekening to willen hooiden met do hierboven in nationalen zin gefor muleerde belangen door aan West-Brabant de zoozeer verlangde verbindingen met Open en diep vaarwater te geven en Zeeuwseh-Vlaanderen nnnwer aan te sluiten aan Braban's vasten wal. Jaarcijfers Nederland 1930, De door het Centraal Bureau voor de Statistiek bewerkte jaarcijfers voor Neder land in 193Q, zijn hij de Algemeens Lands- Uit het Engelsch door Mej. O. M. G. de W. 43) HOOFDSTUK XLVH. Elbert nam dit voorstel nu juist niet met beide handen aan. Daar had de na tuur hem nu niet voor aangewezen. Maar toch, Maw kende hij maar al te goed als iemand, wier woord een wet was. Het was al heel mooi als Elbcrt aan Maw's bevel gehoorzaamde, al wrokkende. En vanavond, nu een moordenaar mis schien in de duisternis verborgen was «n op hem loerde, had hij er bepaald een af schuw van. Zelfs in do gunstigste omstan digheden was het ge iaat van Elbert niet aantrekkelijk; op dit oogenblik vond Julie het juist het tegenovergestelde. Zij be greep, dat die vant geen cent te vertrou wen was. Intusschen begon haar geest steeds wer- zamer to worden. Juffrouw Abraham's naam en adres, dat tooverachtige voortoe- ken, werkte als een elixer; het deed haar bloed sneller vloeien, het versterkte haar ziel. Als zij maar in staat was zelf haar schat naar de Parklaan te brengen, dan was alles in orde. Hierdoor aangespoord kwam haar ge zond verstand haar dadelijk te hulp, want dom was ze niet. In de eerste plaats moest ze van deze measchen vandaan. Zij her innerde zich gelukkig, dat er een halte van het station niet ver hier vandaan was. Dat was de haven, waar redding haar wachtte. Maar wat haar zeer bezwaarde, zij her innerde zich dat ze noe maar één stuiver op zak had. Voor dat geld kon zij onmo gelijk naar de Parklaan komen of dat Pa radijs moest hier vlak bij zijn. Dat was helaas niet waarschijnlijk! Zij kende Lon den in het geheel niet; zij wist er hoege- drukkerij verschenen. We dnüeenen aan deze publicatio hel volgende: Volgens de voorioopigo uitkomsten dei- volkstelling van 31 December 1930, was het zielental van o!ns land op dien datum 7.920.3SS. Dc cyfers der gesloten huwelijken blij ven vrijwel constant (tusscheu 7 en S por 1000 inwoners), de geboortecijfers be houdens kleine schommelingen d ''en re gelmatig, het sterftecijfer vertoont eenzelf de beeld. liet aantal openbare en bijzondere scho len voor gewoon en uitgebreid lager onder wijs steeg van 5S90 in 191S tot 7831 op 31 December 1927. Op dozen lualsleti da tum bedroeg de schoolbevolking dezer la- gore scholen ruim 1.100.000. liet aantal middelbare scholen voor al- gemeene ontwikkeling nam van 1918 tot 1927 toe van 139 lot 200, het aantal gymnasia van 73 tot 100. Het bedrag der belaste vermogens neemt toe sedert 19231924 en steeg in 1929 1930 tot 15.666 niilltoen gulden. De cij fers der Rijksinkomstenbelasting stijgen eveneens. Bevlroog het totial der zuivere inkomens ia 1921—1923 3761 milhoen,, in 19291930 is dit bedrag tot -1285 millioen geklommen. Het saldo der inleggers bij de Rijkspost spaarbank bedroeg 31 December 1920 een totaal van 273 millioen, op 31 December 1929 ruim 331 mihoen, voor dc particu liere spaarbanken zijn de cijfers resp. 217 en 3S1 miilioeu. Do totale uitgaven voor armenzorg, welice in 1926 80 millioen hebben bedragen, be liepen in 192S reeds 90 millioen. De handelsbalans vertoont als steeds een belangrijk invoersnhlo. Weliswaar bedroeg dit in 1930 63 millioen minder dan in het ongunstige daaraan voorafgaande jaar, doch ook in 1930 is liet invoersaldo nog bijna 700 millioen. De opbrengst van de in 1929 hier te lande aangevoerde ruim 130 millioen K.G. zeevisch bedroeg bijna 31 mihoen gulden, daarvan vertegenwoordigde de 83 mi hoeu K.G. haring een waarde vau bijna 15 mil lioen gulden. In hetzelfde jaar werd 100 millioen K.G. kustvisch aangevoerd, met een waarde van ruim 8 midioen gulden. De cijfers van het scheepvaartverkeer met het buitenland langs rivieren en kana len, welke gedurende de laatste jaren een sterke toeneming vertoonden en van 1923 tot 1928 ongeveer verdubbeld waren, wijzen in 1929 een lichten teruggang aan. De cijfers dezer aantallen ia- en uitge klaarde schepen bewegen zich de laatste jaren om de 120.000. Op 1 Januan 1930 word het bedrag der in ons land aanwezige muntspeciën geraamd op bijna 146 mitlioen gulden, tegen 124 mïliioetn een jaar te voren, welk verschil zoo goed als geheel is veroorzaakt door het aanmunlen van nieuwe rijksdaal ders. Op 31 Maait 1930 was do totaio waarde van do door de Noderlandsche Bank in circulatie gebrachte biljetten ruim 836 millioen gulden. Tot omstreeks 1920 vertoonden dc rijks inkomsten en -uitgaven con sterken groei. In. de periode 19101920 stegen beide lot hot viervoudige. Het jaar 1920 biedt liet hoogste inkomstencijfer mot 919 mil lioen voor alle diensten tezamen, liet ra- muigscijfer voor 1931 bedraagt 748 mil lioen, waarvan 91 millioen Van loomng- fonds en wegenfonds. In 1922 bereikten do uitgaven het hoogste punt met 1179 mil- naamd niet den weg. Zij had dus bepaald hulp noodig om daar te komen. En om hulp te verkrijgen, in dea zwakken toe stand, waarin zij zich bevond, zou zo zich misschien weer aan nieuwe gevaren bloot stellen. Want het was meer dan waar schijnlijk dat Keiter ergens op de loer stond in den. mist, dan zou hij op haar af springen en de Van Roon uit haar han den rukken. Terwijl zij zulke vraagstukken overdacht, begreep Julie zeer goed, dat zij zich tus- sehen Sylla en Charybdis bevond. Het beste wat ze doen kon was misschien naar het station te loopen en daar de hulp in te roepen van den eersten den besten po litieagent. Maar zelfs dat to probeeren was een groot waagstuk. Intusschen maakte Elbert al brommende en scheldende zich gereed, gedwongen dat hij was door Maw om het waagstuk te ondernemen en zich in den duisteren nacht le wagen. Julie begreep echter, dat het niet verstandig zou wezen zich ander do hoede to stellen van dezen weerspanningen be schermer, tenminste als het eenigszins ver meden kon worden. Dus nu vatte zij moed om tc vragen hoe zij het best naar de Parklaan kon komen. Maw wist het niet, maar toen Eibert in den arm werd gnomen, zei hij, dat het beste was om met dcu trein tot Marble March te gaan of ze kon ook wel den hoek om slaan aan het eind van. de straat en daar de bus nemen naar Tottenham. Hoeveel kost dat? Een dubbeltje dacht Elbcrt. Helaas! Julie bezat maar één stuiver. Zij was vreeselijk verlegen om dit bezwaar to bekennen, maar er was niets aan te doen. Treek je dat niet aan, juffrouw. Elbert zal wel met je mee gaan. En Maw keek haar zoon woedend aan. Ofschoon Julie veel liever van -do diensten van dezen paladijn geen gebruik gemaakt had, maakte de strenge blik van moeder Maw een einde aan den tweestrijd. li oen, om in 1931 tot 892 millioen (aan gevraagd bediag) te dalen. In vorongo- noemdo cijfers zijn d'o inkomsten cini uit- §iven der Staatsbedrijven niet medegore- ïend. "De gemiddelde jaarlijksche opbrengst van alle Rijksbelastingen tezamen bedroeg in do perioden 1910—1914 en 19251929 |K>r hoofd der bevolking rosp. f 26.71 en f 75.59, in het jaar 1939 f 72.37. Voor 1931 is een tc&ial bedrag van 532(X mil lioen geschat. In hol bedrag der nationale gevestigde schuld kwam in do periode 1900191-5 zoo goed als geen wijziging, sedert laatst genoemd jaar is het ruim verdubbeld. Op 1 Januari 1925 was liet bedrag nog 2916 millioen, op 1 Januari ljJ3l bedroeg met 23SG millioen guklcn. Gp dezen datum bedroeg do vlottende schuld 32S rnillicen, waartegenover een b.xlrag( van 309 millioen aan voulenngen stond. In 1929 behandelden de kantonrechters 1S3.009 strafzaken, waarbij 178.Ü00 per sonen onvoorwaardelijk worden veroor deeld. In 1920 bedroeg het aantal straf zaken 215.000. De arrondissements rochL tanken wezen in 1929 25.525 vonnissen in eersten aanleg in rechtszaken mot 25.021 veroordeelde personen, tegen 27.211 en 30.073 in 1920. In 1929 was het aantal behandelde strafzaken in liocger beroep 1S37 logen 7SS in 1920. Financieel Nieuws. Vergadering obligatie- houders Ilolland-A in e r ik a- tJ. 1 ij'n. Naar aanleiding van het aangekondigde voornemen van directie en commissarissen der N.V. Nederlandsch-Amerikaansche Stoomvaartmaatschappij, Holland Amerika- Irjn, om de rentebetaling dor 6 pCt. obliga ties, welke op 1 November as. vervalt, voor zes maanden op to schorten in ver band met de buidïgo positie der onderne ming, die zwaar door den wereldcrisis werd getroffen, heeft hot bestuur der Vereeniging voor den Effectenhandel de houders van 6 pCt. obligaties, leening 1922, der Hol- land-Amcrika-lijn in vergadering bijeenge- ïoepen ter bespreking van hun belangen en tot het benoemen vhq. oen boschennings- comitó. De voorzitter, de heer J. Stroeve J.Ezn., deelde mede, dat het bestuur van de ver eeniging voor den effectenhandel, een brief heeft ontvangen, door een. groot aantal firma's ondertoekend, waarin verzocht wordt om een beschormingscomité te be noemen, dat onafhankelijk is van de trustee. Het bestuur heeft gemeend aan deze roepstem gehoor te moeten geven eu legt thans een desbetreffend voorstel aan do obligatiehouders voor. Eenigc aandeelhouders voerden over het voorstel het woord. De heer Bernard betoogde o.m., dat op de balans der maatschappij ruim twaalf miiltecn gulden aan activa geboekt staan voor f2.330.000.Spr. wenscht een on derzoek naar do handelingen der trustee inzake dc ruil van do verschillende onder panden, alsook naar het feit, of de verkoop der „Volendam" zoo dringend was, als do-or het bestuur der II.A.L. wordt mede gedeeld. Voorts wil de hoer Bernard onder zocht zien of de dividendpolitiek der N.V. Maildienst H.A.L. niet er» op gericht is, dat de crediteuren en aandeelhouders deT H. A.L. daardoor worden henaideeld. Ookdiont nagegaan te worden, wie verantwoordelijk En jij zult hot pakje vooir de juf frouw dragen, zei Maw, terwijl Eibert nog boozer keek dan ooit en de kraag van. zijn overjas opzette. HOOFDSTUK XLVIII. Do Van Roon bevond zich op dat oogen blik in Mnw's handen. En ofschoon Julie brandde van verlangen het zelf te kunnen dragen, begreep zij, dat het verstandig was toe 'te geven en haar begeerte niet te toornen. Zij moest haar kans rustig afwach ten; toch was het onmogelijk te voorspel len wanneer die kans komen zou, want Maw was zoo voorzichtig liet pakje zelf aan Eibert te overhandigen. Voordat Julie er op uit ging, drong oen van. de meisjes er op aan dat zij een kopje thee zou drinkea (van dat brouwsel van de familie). Het was lauw cn driemaal op gewarmd, maar Julie kou het er door krij gen en het deed haar goed. Zij verkeerde in een hoogst gespannen toestand toen El- bert de straatdeur open deed, met haar schat onder den arm en gij vlak achter hem volgde in de duistemip. Keiler stond daar zeker ip don mist om liaar op te wachten. Haar hart bonsde teen ze naast Eibert voortliep op weg naar het stotion van den ondergrondschen spoor weg. Zij wantrouwde haar geleider. Zou hij eenig besef hebebn van 3o -waarde van het voorwerp, dat hij droeg? Zoch jaj, dan was het best mogelijk, dat hij haar een poets zou bakken. Maar op het oogenblik tenminste maakte hij zich moer beangst voor hetgeen verborgen kon wezen achter de fantastische schaduwboeden in de don kere steeg. Het station was echter niet een honderd meter daar vandaan. En tot Julie's onuitsprekelijke vreugde kwamen zij daar zonder wederwaardigheden aan. En daar was het licht en geen geheimzinnigheid meer. En nog een voorrecht! Terwijl El- hert in zijn zakken zocht naar vier stui vers om twoo kaartjes te nomen naar Ma- ble Arch, drong zij er op aan het pakje gesteld kunnen worden voor de schade, die obligatiehouders eventueel zullen lij den en moet worden onderzocht of de ver koopsprijs der „Volendam" wei in over eenstemming was met do werkelijke waar de op hel moment van verkoop. De verkoop der „Grootendijk" en „Gaas- teidrjk" aan do Vereenigdo Noderlaindsche Scheepvaart Maatschappijen meet nauwkeu rig worden nagegaan. Nadat nog ccnige sprekers het woord hebben gevoerd, wordt overgegaan tot cau- didaatstolling vim dc leden van het 1k>- schermingscomité. Na stemming wordt liet comité als volgt samengesteld I)rs. IV. Willems, Amsterdam; ir. van Dnsseldorp, van de firma Heldring en Pier- son to Den Haagmr. A. J. H'aakes Driel- sma, Rotterdam; Marcelis, voor de Rotter- damsche Vereeniging voor den Effectenhan del; Edersheim, voor den Bond voor den. Geld- en EEfectenlia'ndel in do provincie,, en Van Oldc'ndorgh, en Andriosse,, voor do Vereeniging voor den Effectenhandel te Amsterdam. (s-EMEKüB NIEUWS. De verduisteringen bij Financiën. Onderzoek is strikt geheim. Het onderzoek naar oan verklaring van liet feit, dat do zoor omvangrijke verduis teringen aan het departement van finan cien konden worden geploegd, zonder dat hiervan ctoor do Rekenkamer cia'-c maar het geringste spoor werd ontdekt, is, thans be ëindigd. Omtrent hot resultaat, dat in ettelijke rap^ porten is neergelegd, wordt volkomen stil zwijgendheid m aeh-t genomen. Drastische maatregelen zouden ja over woging züjn en reeds gedeeltelijk in uitvoe ring gebracht, teneinde herhaling van het gebeurde in do toekomst te voorkomen. De loonsverlaging in de metaalnijverheid. Geen staking in Twentho. liet Volk meldt, dat in de gecombineer de vergadering van hoofd- en afdelings bestuur der samenwerkende arbeidersorga nisaties in de metaalindustrie is besloten, op dit oogenblLk niet tegen dc ia Twentho aangekondigde loonsverlaging in staking te gaan. De samenwerkende organisaties zul len zich met do afdeeling Hengelo van den Metaalbond over de toepassing van deze aangekondigde verlaging in verbin ding stellen. Wat de nieuwe loonregeling betreft, die Maandag is ingegaan, worden de volgen de bizonderbeden mclcgodoeld: N.V. Machinefabriek Gebr. Stork ua Co. en N.V. Stork Ilijsch 5 pCt. ver aging! over de geheole linie. N.V. Heemaf 5 pCt. verlaging. Bijslag voor arbeiders, die 32 uur of minder wer ken 5 pCt.; voor elk uur arbeid boven de 32 uur vermindert deze bijslag met pCt., zoodat van arbeiders, die 42 uur of meer per week werken, de verlaging 5 pCt. be draagt CL Dikkers en Co. N.V. Voor alle arbei ders, die minder dan 32 uur per week ar beiden, 5 pCt. bijslag. Omdat allo arbei ders in deze fabriek minder dan 32 uur werken, zal voor deze fabriek de loonsver laging dus practisch opgeschort worden tot de werktijden worden verlengd. Hazardspel. De marechaussee te Groningen lueoft, in samenwerking meit do politie aldaar, een van hem over te nemen. Toen zij het een maal terug had, klemde zij het zoo stevig tegen zich aan, dat Eibert tot zijin spijt de hoop moest opgeven het terug te krij gen. Toen zo afdaalden in de lift naar de treinen met den stoet medereizigers, die haar een zeker gevoel van veiligheid gav'en, kwam Julio tot do conclusie, dat Eibert toch niet zulk een vlegel was als ze eerst gedacht had. Al had hij nu geen goede ma nieren ,toch had hij oen zekere zorg voor Ijaar. Ofschoon hij niet gewenscht had een ongelukkig jong meisje naar huis te brengen en het hem vrijwel was opgedrongen, toch scheen er wel eenig ridderlijk gevoel bij hem aanwezig to zijn. In ieder geval, hij trok een boos gezicht tegen ieder, die te dicht bij haar kwam. Bij Mablo Arch aangekomen, bracht do heldhaftige Eibert haar het station uit en de Parklaan in. Daar bleven zij oen oogen blik onder een lantaarn staan om het nummer van het huls op het adreskaartje van. het pakjo op te zoeken. Nummer 33. Het was lang niet het minst dedgo huis in deze rijke straat. Eibert gang mee tot aan de stoep. Voor dat zij aanschelde, bedankte Julio haar ge leider zoo vriendelijk mogelijk en verzocht hom haar zijn adres op te geven, zoodat zij hem de onkosten van de reis kon terug geven. Maar het galante jonge menscli zag daar de noodzakelijkheid niet van in. Er kwam bij haar dankbetuigingen een minder booze trek op zijn gezicht, maar zijn eeni- ge antwoord was een duwtje op do elco trische schel, en zonder een woord te zég gen liep hij lijlings weg en verdween in den mist. H00TDÖTUK XLIV Julie was vreeselijk opgewonden, terwijl zij stond te wachten op iemand, die -do deur open zon doen. Alles wat zij dien dag ondervond, had haar opgehouden, maar inval gedaan in hot café van IX aan den Karoliweg, waar oeaigo-perstenen mot dabt belsioenen Ixszig waren, om geld te Spelen. Vastgesteld werd, dat het hier een siplel bolrof, waarbij1 meest groote bedragen als inzet golden. Zeven slpelors en de caféhom, der Zijn naar hot hoofdbureau van piolitie overgebracht. Brand. Gistermorgen brak brand uit in een dub bel woonhuis, bewoond door de gezinnen Etos en Koondorink, staande nabij de Ka- belfdhriek te Haaksbergen. De bewoners lagen nog le bed, mot uitzondering van de gezinshoofden, die reeds naar hun werk waren vertrokken. Een viertal Kinderen kon met moeite uit het brandende perceel ge red warden. Het gohcele pand brandde uit, van de respectieve inboedels kon weinig worden gered. De molors'puit nag nog aan het blu-s- soliingswerk doel, maar vermocht niet voel uit te richlen. Do schade wordt steelijs ten doele door verzekering gedekt. Ernstig outploi fingsongeluk. 2 dooden, 40 gewonden. Boor een ernstige ontploffing in de spin- neredj der firma Burnley en S-., - bij Leeds, werden twq vrouwen gedood on veertig anderen min of moor ernstig gewond. Door do ontploffing stortten het glazen dale en do muren dor werkplaats in, waar- blij een groot aantal arbeiders en arbeidsters onder het puin werden bedolven. Er was spoedig hulp Ier plaalso. Donderddag, 15 Oct. Hilversum, 298 M. Uitsluitend AVRO-uitzending. 8—10 u. Gramofoon. 10 u. Morgenwij ding. 10.15 u. Gramofoon. 10.30 u. Voor lezing door Jeanne IlunscheVorkado. 11 u. Concert, door liet Trio van Rest. Win kels. 1 u. Gramofoon. 1.15 li. Van Dijk's origineel© Volondammers. 2 u. Pauze. 2.30 u. Gramofoon. 3 u. Knipcursus. 3.45 ui, Gramofoon. 4 u. Ziekenuurtje. 56 u. Concert van Spaansche muziek in café Moderno, Amsterdam. 6 u. Sportpraatje. 6.30 u. Kinderzangkoor. 7.15 tt. Lezing over Anna Pavlova. 7.45 u. Kamermuziek door hot Ilartvelt-kwartot. 8.15 u. Praatje door Fred Fy. 8.30—9.30 u. Omroepor kest, onder leiding van N. Troep. 9.30 u. Zang door II. Schlusnus, bariton. 9.45 u. Vervolg omroeporkest. 10.0510.15 u. Nieuwsberichten. 10.15 u. Vervolg omroep orkest. 103012 u. „Do sensationoelo avonturendroom van Bully", gramofoon. Huizen, 1875 M. 8—9.15 u. en 10—10.15 u. Gramofoon. 10.15 u. Ziekendienst. 10.4511.30 u,, Gramofoon. 11 u. Godsdienstig halfuurtje. 12 u. Politieberichten, 12.152 u. Concert door het KRO-orkest. 2 u. Ilandworkcur- sus. 3 u. Voor de dames. 45 u. Zieken- uurlje. 5 u. Cursus handenarbeid, 5.45 6.45 u. Pianoconcert. 7 u. Vragenhalf- uurlje. 7.30 u. Politieberichten. 7.45 u|, Ned. Chr. Persbureau. 8—1130 u. Con cert, met medewerking van orkest, solisten en sprekers. Gemengd koor „Looft den Heer". In de pauze Vaz Dias. 10.30 11.30 u. Gramofoon. Daventry, 1551.4 M. 10.35 u. Morgenwijding. 10.50 u. Tijd sein en berichten. 11,05 u. Causerie. 12.20 u. Orgelconcert, door Rog. Foort. 1.20 u. Gramoloon. 2.25 u. Voer de scholen. 3.20 u. Kerkdienst. 4.30 u. Dansmuziek. 5 35 u. Kinder uurtje. 6.20 u. Berichten. Q 50 u. Piano-recital. 7.10 u. Duitscho causerie. 7.50 u. Lozing. 8.20 u. Populair concert, 8.50 u. Motorwedstrijden i. h. Empire Sta dion. 9.20 u. Berichten. 9.40 U Lezing. 10.10 u. Muziek van Edw. German, door orkest en koer. nu Eibert niet langer naast haar liep en zij voor de deur Van een vreemd huis stond, kwamen do kwelgeesten weer op haar hersens af. Het was of een meuwd aanval van angst haar deed sidderen en weer was zij bang haar bewustzijn te ver liezen. De deux werd.spoedig open gedaan door een deftigen mainnelijken bediende en dit werkte als een versterkend middel. Julie vroeg of zij juffrouw Babraham even zou kunnen spreken. Zulk een verzoek op eeinl zenuwachtige, opgewonden manier uitge sproken, deed den knecht eaten aarzefen, zoodat hij zelfs niet schoon te kunnen be sluiten haar binnen te laten in do ruimte, flauw verlichte hall. Toch deed hij het eindelijk, deed de deur Idicht en vroeg haax naam op zeer weinig vxiendelijken toon, een toen, die haar op ieder ander oogenblik zeer zou hebben afgeschrikt. Ik ben juffrouw Gedge, zei Julie. Uit den antiquiteitenwinkol in de Nieuwe Cross traat. Juffrouw Babraham zal zich mij wel herinneren. Do knecht lierhaaldo langzaam de woor den, die zachtjes, maar met aandrang wer den uitgesproken. En terwijl hij naar Ju!- lie's schoenen koek, zei do hij: Ik ben bang dat juffrouw Babraliam u vanavond niet ontvangen t. Maar ik zal het vragen. Eenigszins verwaand liep dc man do hall door om de zaak te besproken met iemand, die ze niet zien kon. De onderhandeling duurde kort en was weinig bevredigend, want oen oogenblik later verscheen de tot nu toe onzichtbare tusschenpersoon in de gedaante van den butler, die den bodiondia van zooeVen nog in deftigheid overtrof. Misschien kunt u mij zeggen wat do reden is van uw komst, zei do butler, die duidelijk bewees, dat hij twijfelde of zij wel eon goede reden had, m ieder geval niet om miss Babrahaim op zulk oen uur te spreken te vragen. I (Wordt vervolgd.). i mi mi mmnarnmm wi—i ■■hmiiiibiii iw maal

Schiedamsche Courant | 1931 | | pagina 6