HET BEZOEK VAN GR ANDI AAN BERLIJN laandag 28 October 193!. pratr-"'9, Het kostbare Meesterstukje. No. 19862 Tel. No. 68103. 68617 en 68923. Postrekening No. 5311. Dit nummer bestaat uit een blad en een Sportblad. EERSTE BLAD BINNENLAAT). U niest, krijgt rillingen, U bent verkouden. de wereld wBanaBmaansimammaaaBBj£& Doze courant verschijnt degelijks, met uit- zondering van Zon- en Feestdagen. fMste |aa-ftaiin Prüs per kwartaal f2,—; franco per poat f9.80. Prijs per week: 15 ets. Afzon- derljjke nummers 4 ota. Abonnement!» worden dagelijks aangenomen. Advertentiën voor het eerstvolgend num mer moeten vóér elf uur aan het Bureau bezorgd zijn, 'e Zaterdags vóór uur, Een bepaalde plaats van advertentiën wordt niet gewaarborgd. SCHIEOAMSCHE COURANT BUREAU LANGE HAVEN 141 (HOEK KORTE HAVEN). TEL. 68103, 68617 en 68923. Prijs der Advertentiën: van 1—5 regels f 1.55; (edelu regel meer roiiüj in bot Zateidagnummer 15 regel» (1.60, ledeie regel meer f0.35. Reclames f 0.76 per ïegel. Incassokosten 5 els.; pöstkaitantiosl5 ets. 'tarieven van nihurtcntién cm atyonncrnontiijn nan het Bureau verlu ijgbaar. Dage ijks worden tegen vooruitbetaling Kleine Aüveitcntibn opgenomen Co.50 t/m. 15 woor den, f 0.75 t/m. '25 wooi den. Kik woord mee* 6 cent" tot eon maximum van HO woorden, 'a Woensdags: Kleine Advertentiën tot 25 woor den f 0.25, mits vó6r Dinsdagavond 6 uur aun het Bureau bezorgd. 'u Zaterdags: Kleine Advertentiën f 100, Indien id et v6ór Vujdagnvond 0 uur bezorgd. BUITENLAND. De Italiaansche minister is gisterenmorgen te Berlijn aan gekomen voor een driedaagsch verblijf in Duitschland. De Italiaansche minister vain buitenland- selie zaten, Grandi, is gistermorgen vroeg to Berlijn aangekomen, ten eïndo het be zoek der Duitsehe ministers aan Rome to beantwoorden. Aan het station was a. rijkskanse lier dr. Brüning aalnwezig om hem te be groeten. Enthousiast werd de Italiaansche minis ter ontvangen door do leden der Italiaaln- Scho kolonie te Berlijn. Do straten van hot Station naar het hotel Esplanade, waar de minister met zijn gevolg intrekl heelt ge nomen, waren geheel afgez-et mot sterke cordons sohupo's. Incidenten kwamen ner gens voor. Een uur na: aankomst in zijn hotel bo gaE Grandi zich naar de rijkskanselarij om daar de eerste politieke besprokingen aan te vangen, waarna Von Bülow bozoolit werd. Om half een vertrok Brüning naar do Italiaansche ambassade om hot bezoek! van Grandi te beantwoorden. Te half twee werd oen noenmaal aan geboden in hotel Adloa, waarna Grajndi zich naar de ItaUaonsche ambassade begaf, waar de Italiaansche kolonie werd ont vangen. Aan het diner, dat gisteravond Brüning aan Grandi aanbood, hebben de beidie staatslieden oen tafelrede gehouden. Dr. Brüning sprak do begroetingsrede uit en zeido onder andere, dat Berlijn op den Italiaanschen staatsman wel ©en nuch- teren indruk gemaakt moot hebben. Doch de grootte en de ernst van den wil tot arbeid, die achter de nuchtere gevels van Berlijn staan, zullen juist bij oen lid van do regeering, die onder do zekere leiding van baar hoofd haar kracht in bizondero mate aan de modorniseering van handel, industrie en verkeer van Italië wijdt, en daarbij zulke bewonderenswaardige resulta ten bereikt heeft, volle waardeering vin den. Ik hoop dan ook, dat het verblijt in onze hoofdstad u. het "bewijs zal le veren, dat wij, Duitschers, het uiterste doen, om den nood der tijden door taaien ar beid te overwinnen, waaibij "wij ons er van bewust zijn, dat hot dool slechts door vertrouwensvolle samenwerking van alle voiken bereikt kan worden. Grandi zeido in de rede, waarmede hij die van Brüning beantwoordde, o. a. In deze prachtige hoofdstad, die zoo rijk is aan ideün, en die op elk gebied van menschelijke werkzaamheid en arbeid trilt, heb ik inderdaad den geest van het mo derne Duitschland gevoeld, dat, getrouw aan zijn roemrijk verleden, zijn vasten levenswil, zijn kracht en zijn schcppmdcm geest bewijst. Duitschland is thans bezig, met olie energie waarover hot beschikt, zich tegen de moeilijkheden van liet oogen- blilc te weer te stellen. Italië heeft steeds precies begrepen, welk belangrijk aandeel Duitschland in de geschiedenis en hot leven van do wereld toekomt, en hoe Duitse'1 land oen onmisbare factor in onze boscb,. ving is. Wij allen hebben de zekerheid, dat uw groot volk na overwinning van do moeilijkheden, met nieuwe kracht en vol vort: ouwen zijn weg naar een zekere toekomst zal voortzetten. Lavai te Washington. Volgens Hoover en Stimsoü zijn de be sprekingen met den. Franschön minister president Laval te Washington een succes geworden. Beide Amerikaanscfae staatslie den hebben de pers dntvangön en zeer hof felijke woorden gebezigd aan haar adres en Hoover aan dat van L'aval. Vol vertrouwen hoopt Hoover, dat het bezoek bruikbare resultaten voor de toe komst zal brengen. Hot doel van do be sprekingen is geweest bij te dragon tot versterking van het vertrouwen. Do wereld is ziek, gelijk hij reeds meerdere malen heeft gezegd, moer aan vastgevroren ver trouwen dan aan vastgevroren waarden. De pers spoelt de hoofdrol in hot bevorderen van den goeden wil, waar ieder vertrou wen op berust. De beziging van do term „vastgovoren waarden" zou doen vermoeden, dat Hoo ver nog niet overtuigd is vah de noodlot tige goudpolitiek van Amerika en Frank rijk. In financieel e kringöa to New-York is men er van verzekerd, dat Laval do toe zegging gedaan heeft, dat er oen einde zou worden gemaakt aan de goudonttrekking door Frankrijk aan ^morika. Door deze toe zegging is te allen tijde opvonlorbaar be drag van 250 miliioen dollar, datopFran- sciie rekening bij de Federal Reserve Bank te New-York is gedeponeerd, niiet opge vorderd. Maar per slot van rekening blijft dit een kwestie tusschen de twee groeten en er is niet het minste toeken; dat er op wijzen zou, dat Frankrijk hetzelfde zou doen tegen over andere mogendheden. Volgens de offioioelo verklaring, die L'a val en Hoover gisteravond verstrekten, zijn door de beide staatslieden verscheidene kwesties, die de politiek van Frankrijk en Amerika raken, besproken. Daar dezo ver- klaring de eenige is, die omtrent de con ferentie is gegeven, weet men niet wat er over die kwesties gezegd is, omdat daar over met geen woord gerept wordt. Laval zelf weigort elk interview. De op wedorzijdsch vertrouwen berus tende betrekkingen tussohon de, beide ro- geeringen, aldus eindigt de verklaring, zijln van de grootste betoekenis voor do bespoe diging der door beido landen nagestreefde saneering. „Wij hebben deze taak met voGe vrijmoedigheid op ons genomen. Wij heb ben essentieeie vorderingen gemaakt". Vervolgens worden de problemen ge noemd, die tijdens do gedaehlonwisselin- gen besproken zijln: De economische we reldtoestand, do internationale betrekkingen voor zoover zij van invloed zijn op den economisclien toesta'nd, de a s. ontwape- ütngscolnferentio, do uilwerking van de po- asieke schuld betalingen op bot economi sche leven, de stabilisatie van de inter nationale valuta's en andore financieelo en economische problemen. Laval vertrekt vanmiddag weer mot de „11e de Franco" van New-York naar Frank rijk. ENGELAND. ifieuwo onlusten'op Cyprus. Naar aanleiding van den opstand op Cy prus heelt do Rritsclio gouverneur den Gric-ksck-orihodaxieji bisschop van Larnako, tezamen met vijf der raddraaiers, Zaterdag geiarostoerd en aan boord laten brengen van don kruiser „London". De gearresteer den, die verantwoordelijk worden gestold voor de onlusten, zullen worden verban nen. Do arrestatie van den bisschop gaf opnieuw aanleiding tot plaatselijke onlus ten, zoodat do politie gedwongen was op de menigte te schieten. Drie personen wer den gewond. De toestand is in de overige deelen van het eiiand rustig. Volgons oen bericht van Malta heeft de kruiser „Co lombo", die zich op hot oogonblik te Kreta bevindt, bevel gekregen naar Cyprus koers te zeiten. ITALIË. Mussolini over de econo mische pi.o 1 i ti ok. MussiOlini heeft Zaterdagmiddag te Na pels een rede gehouden, waarin lij dc richtlijnen aan gaf voor ae fascistische buitaüandseho piotlilie'c mm*. mm Uit het Engelsch door Mej. O. M. G. de W. 53} Hoofdstuk LIX. en o.a. zieido: „Ne,en jaren is hot gel; don, dat hot fa&cisliscb Italië in Landen de kwestie dor herstelbe talingen en schulden ter sprake braclit op een 'wijze, zoomls die op het oogonblik aan de orde is. Maar wij vragen ems afmoeten werkelijk zestig lange jaren voorbijgaan voo: Wij aan het einde kom men van de tragische berekening van deLel en credit, ten koste van eenige generales, en kan men zeggen, dat er-gelijkheid tus schen de valken be slaat, zoolang aan den oenen kant zich diege nen bevinden, die ta. Mussolini. aan dei tanden gwvn- pend zlijn, en aan den anderen kant diegenen, die tot weerloou- hcid gedoemd z!ijn, en h'oo kan men spre ken van wederopbouw, wanneer niet eeni- ciausules in eenige vredesverdragen wor den veranderd, die do wereld gebracht heb ben in een afgrond van incoasioriing <M vertwijfeling? Hoelang nog kan bet duren voior men ervan overtuigd is, dat eir iets niet in orde is mot het economisch1 appa raat?" FRANKRIJK. Liever niet terug naar de Sovjet. Zaterdagavond verluidde, dat de leider van do fmancicele aldeeiing van do Pa- rijsche Russische handelsvortegenwoordi- ging, Scheiensuiak, geweigerd zou bobben een bevel tot terugkeer naar Moskon op to volgen Dit onverwachte besluit van den tot dusverre booggcplaatsten Russisclien ambtenaar hoeft ia Russische kringen te Parijs groot opzien gebaard. CHINA. Bindt Japan in De Japansche ambassadeur .te Washing ton doelt male, dat zich op liet oogonblik geen biombardemenlsvliegtuigen meer in Mandsjoerije bevinden. De „bommen" waar- medo Woensdag Chincescho troepen zou den zijn bestookt, zouden handgranaten zijn geweest, die door Japansche verkennings vliegtuigen zouden zijn uitgeworpen, nadat zij zelf door Chinecscbe troepen waren beschoten. Al ge meen e dienstplicht. Volgens oen bericht van het Indo-pacique agentschap uit Peking, hebben de militaire leiders der Noord-Chin-eesclio provincies eenstemmig verklaard üo voorstellen van Nanking inzake de invoering van don al- gcmcencn militairen dienstplicht onvoor waardelijk nan to nomen. Deze maatregel zou mogelijk makon, dat direct tion mil iioen soldaten kunnen worden ingelijfd. MIDDEN- EN Z. AM HUI KA. Bloe/digo onlusten in P a r a g u a y. Uit Assunckm woult gemeld, dat een groote menigte, voornamelijk ©slaande uit Studenten en conmmmiston, Zaterdag do par ticuliere woning van den president d"r re publiek heeft aangevallen. De wacht opende liet vuur Op de menigte met madun 'gewe ren, waardoor twaalf personen wetrdou ge dood en acht en twintig gewond. Do stu denten eischlem liet afireden van don pre sident, terwijl do arbeiders do algemeeno staking afkondigden. De rogocri ng hooft ge antwoord met het afkondigen van don a'aaf van beleg. lil VAN DEN VO* "N BONI), liet Mandsj oer ij se lie conflict. Do tweede buitengewone zitting van den Voikenbondsraad, tor regeling van hot Ja- pansch-Chinoescli conflict, welke 14 Oc tober aanving, is besloten met een dra matische openbare slotzitting. Mot de slem van Japan tegen, hoeft do Voikenbondsraad het door Briand voor eenige dagen voor gestelde besluit aangenomen, waarin do Japansche regeering verplicht wordt tot liet terugtrekken van haar troepen voor 1G No vember en de raad tot dit tijdstip wordt verdaagd. Do tot op hot laatste oogonblik gevoerde onderhandelingen ter bereiking van do voor alle raadsbesluiten noodzakelijke eenstem migheid, mislukten, daar 'de' Japansche ge delegeerde vasthield aan zijn tot dusverre ingenomen afwijzende standpunt. Hij ver klaarde uit naam van zijn rogeering, dat Japan de pogingen van den Volkenbond® raad, om liet conflict bij to leggen, ten zeoisto waardeert, en zo nooit vergoten zal. De Japansche regooring is ocliter go- dwongen rekening te houden met do feiten en de verantwoordelijkheid voor liaar on derdanen in Mandsjoerije zelf op zich te nemen. Voor de eerste maal in de geschiedenis vim den Volkenbond liet Briand toon in jdo openbaro zitting over do beido voor stellen stommen door handopsteken. Hot voorstel van Briand werd vervolgens door allo Riiadsmogendheden met uitzondering an Japan, aangenomen. De vertegenwoor diger van de Anierikaansclio regeering nam natuurlijk geen doel aan üo stemming. Het aannemen van hot voorstel Briand door den Voikenbondsraad geeft geen ju ridische vorplicldingen, daar voor allo 'aadsbesiuiten en vooral voor die op grond van artikel 11 van hot Volkenbondspact, eenstemmigheid verciscld is voor liet geven van bindende kracht. Een materieel resultaat is door den Rami dus niet bereikt. De raad hoopt alleen, dat Japan onder don morooten druk van dit besluit vrijwillig zal overgaan tot vol ledige ontruiming van bot bezetto gebied. Yereen tot Behoud van Natuur monumenten. Ter gelegenheid van haar zilveren ju bileum hield do Veiecniging tot Behoud van Natuurmonumenten in Nederland Za- touhig een druk bezochte receptie in de tuil a van liet Koloniaal Insliluul to Am sterdam. Tot de aanwezigen behoorden, o.m. Z.K.II, Prins Hendrik, Z. Ecx, jlir. mr. Bcelaorts van Blokland', minister Main bui- tenlandsclio zaken cm lid dor verooniging, mr. dr. Frcderiks, secretaris generaal van liet ministerie van binnienlandsclie zaken, do lieer Visser, referendaris en hoofd van de afd. kunst aan liet ministerie, wethou der D. R. do Miranda, die hot AmUcnlam- sclvo gemeentebestuur vertegenwoordigde. In zijn openingsrede deelde dc voorzit ter !o.a,. mede, dat thans de zekerheid is verkregen, dat de aankoapan van het vogolterrein Wjiatonburg op Texel en de uitbreiding van bet bezit aan dennen en bossciien Lij Oislerwijk in Noord Brabant resp. ter waaide van 30.000 gulden en 50.000 gulden lot stand zullen worden ge bracht. Dan zijn ook do Loonsclie en Diru- nenselio duinen eigendom der verooniging geworden, met welke aankoop bot bestuur zich sedert 1901 hoeft bezig gehouden, liet gebied is 14.000 II.A, groot en be staat uit bossciien, zandverstuivingen en heide. Voorts hoeft do familie Loman Geertsema het Noord Laaxderbosch - ge schonken in Groningen, welke schenking spo-cdig perfect zal worden gemaakt. liet is oen recreatieterrein van de eerste orde 47 II.A. groot, bezet met jonge bossciien, oude dennen en wilde plantengroei. hef. Neemt direct bij de eerste verschijn selen Aspirin-Tabletten, welke erger voorkomen en de pijnen verdrijven. let op den oranjehand. Prijs 75 ets. Samen liepen zij do Lange Galerij door mot do schatten, die aan de wanden hin gen, welke voor hem zooveel meer be- teekenden dan voor haar. Zij trachtte ze to aanschouwen met zijn oogon en ais dit niet kon, iets te begrijpen van het geen dezo voor haar zoo gewone voor worpen zoo kostbaar maakte. ■Wio kon dan ook donken dat een oud en vuil ding, dat zij zelfs door oom. Si een kladschilderij hoorde noemen, zulk con fortuin waard was? Daar hingen nog moor zulke fortuinen aan do wanden, maar waar om zij zoo kostbaar waren, zo-u voor Julio altijd hot grootste mysterio blijven. Zelfs mot Wiilem's lnilp was het iets, waar zij nooit verstand van zou krijgen. Zij bad eon groot verlangen naar •Beschaving; 'hot boek, dat zij las, „The Mill on the Flofs", was zeer prikkelend voor haar geest. Maar toch begreep zij, dat zij moor op do horens had genomen dan zij kon tor sen. Misschien was het de tegenwoordigheid van Willem, die haar stemming wat moei lijk maakte. Allo oude, ongelukkige ge beurtenissen kwamen haar weer voor den geest. En toen zij do galerij doorliepen, kreeg zij eensklaps een ding in het oog, i1 it haar deed verstijven van schrik. Hot as do Hoodoo, die haai' tcgengrinnikte. Daar in die nieuwe omgeving was liet monster eenvoudig afschuwelijk. ,Van uit den somberen winkel vandaan gebaald, dien hij zoo lange jaren door zijn kwaad aardigheid liad verduisterd, was hot niet langer do personificatie van hot kwaad. De afschuwelijkheid van het beeld was liet niet alleen. Maai- het was of de schrik-j godinnen tot haar spraken: Wij hebben het oog op u, mijn kind. Deze jonge man, dien go nu durft Hef to hebben, hebt go hom niet zijn erfdeel j ontnomen, door uw voorgewende vcreering der schoonheid. Vergeet niet, dat ons oog op u rust. Wat go roods ontvangen hebt, j zult ge u lang herinneren, maar ge zult iets anders verwerven, als ge niet voor zichtig zijt. Julie huiverde bij deze gedachte. En Wil lem, die zeer onder don indruk was van haar zwakheid, bracht haar dadelijk naar een stoei, zonder naar dc obrzaak van haar huiveren te vragen. Het kan ook do uitwerking zijn van al hot sclioono, dat zij om zich heen zag. llij zag dat zij nog zeer zwak was en bracht haar dadelijk naar een ouder- wctschcn siocl, zonder er op te letten, dat zij nu vlak bij oen iloodo zat. Je moet je niet te veel vermoeien, zei hij op zeer vriondelijken toon. Ik ben bang, dat jo wat te veel geloopen licht. Weder huiverde het meisje, liet oude ongelukkige gevoel dreigdo haar te over stelpen. 0, wat wou ik graag dat dat ding mot hier gekomen w zei zo droevig.Het was niet noodig In i hoela aan te wijzen. Zij was zeker, dat nij begreep, wat zij bedoelde. Maar voor dien verwonderlijken jongen man was dit toch onbegrijpelijk. 0, je meent die James, zei hij, wij zend op oen molen aan "do overzijde. liet L geen Matthijs, hé? Ik ben zoo blij, dat ge dat ook vindt, want als ge ook van die opinie zijt, dan zal ik Sir Ar thur misschien kunnen overtuigen dat dit geen plaats voor hom is. Was zij maar een beetje sterker ge weest, dan had zij hom willen schudden, Ik meen do Iloodoo, zei ze treurig. Ilaar hart klopte snel en luid, toen zij liem zicli zag omkeeron. 0 ja, daar bob jo gelijk in, zei Lij met zijn hoofd oen beetje op zij, een beweging, die zij hom al meer bad zien doen. Ik ben liet golioel met jo eens, die oude dwaas neemt daar voel te veel plaats meer licht dan hij recht op heeft. Julio dacht niet aan dat mooie licht, zij trilde. Maar lioo kon iemand, zoo verhe ven als Willem, dan ook weten, welke demonen op liaar worden losgelaten. Wat wou ik graag, dat hij ergens anders stond. Zijn vrooiijko lach word eensklaps ge temperd, toon liij do uitdrukking van liaar oogen zag en liet volgend oogonblik zag bij den ouden man dood naast don Iloo doo liggen. Het was, of er een wolk over do zon trok. Ook voor hom was het leven do laatste maanden niet gemakkelijk geweest, Hij had - con harde leerschool doorloopen. Er waren scherpe trekken in zijn gelaat gekomen en kringen onder do oogen. Nooit moest hij het ideaal zoo verre do werkelijkheid laten overtreffen. En toch, in dit mooilijko oogonblik liieid zijn krach tige natuur hein staande. Hij begreep do oorzaak van de doode- iijko bleekheid op Julio's gelaat. was niet alleen oen gevolg van haar z* riicid of vau vermoeienis na eon te lange wan deling. Zij liad muizenissen in hot li'oofa; met allo kracht, die in hem was, moest hij dio verdrijven. De salariskorting. Ile't hoofdbestuur van de Nationale Gbr. Onderofficierenvereeniging heeft ziicli naar aanleiding van de voorgenomen kor ing cp do i-Milarisscn van liet rijlkspoisoneel -tot de Tweede Kamer gewend met een adres, waar in op verschillende gronden dringend wordt verzocht, de thans voergenomen saktris- korling niet door te voeren. Indien, aldus het adres, onverhoopt de economische omstandigheden daar do Ka mer van dien aard moeiden worden geacht, dat een loonsverlaging van liet rijïvsporso- ncel onvermijdelijk is, wordt oen tempering van do voorgenomen salarisverlaging vwor bot laagst bezoldigde rijkspersoneel en voor de hoofden van gezinnen mot drie of moor kinderen, beneden den lcefüjll van 18 jaar, noodadcelijk geacht. Wij zullen juffrouw Babraham trach ten over to halen hem in den tuin te laien zotten. Nauwelijks had hij die woorden uitge sproken, of de toovenaros uit liet sprookje, gevolgd door den lieer Babraham, kwam de schilderijengaiorij binnen. Hoofdstuk LX. Zoo is u hier? Maar juffrouw Babraham's vrooiijko loon veranderde al spoedig, toen zo zag hoe moe Jullie er uit zag. Neen, blijf stil zitten, als j-o blieft. Ik zou heel boos ziju op mij zelf als do wandeling te lang block geweest te zijn. Julie, ne; meer verlegen door de tegen- woordighoKi van Sir Arthur, vond liet heel moeilijk om oen woord to zeggen. Ik lioop, dat u voel houdt van een kippetjo en oen vcrsch eitje, zei dc oude lieer vriendelijk. Eu ook van een glas wijn bij uw maaltijd. Ik zeg al tijd dat Engeland daardoor geworden is wat het thans is. Maar toen bij zag, dat zijn vrooiijko toon minder invloed had dan gewoonlijk, wees hij op den Uoodo-o, in do hoop, dat die een verlegen meisje op liaar gomak zou zetten. Kijk, daar heeft u een ouden vriend, n zult hem zeker wol herkennen. Julio's ellende werd echter hoe langer lioo erger on Sir Arthur deed een nieu we poging. Ik geloof toeli niet, zei hij lachend tot .Willem, dat do oude baas hier kan blijven staan. Zeg, wat vindt u daarvan? Wij hebben ook al gedacht mijnheer, of hot niet boter zou zijn hem in den tuin te zeilen. Juffrouw Babraham stemde vroolijk voor dat plan. Dat is een uits lekend idee. En mis schien willen juffrouw Julie en mijnheer Willem er samen wel oen mirt in zotten. Eon mirt, zei Sir Arthur. Is dien vent oen mirt? Itij trok aan zijn knevel en zag Laura, die stond te lachen, aan. Waarom toch een mirt Ile papa, wat bent u suf. Een reditstroekscho mooie terechtwijzing en Sir Arthur was eerlijk genoeg dat to bekennen. Zijn eonigo verontschuldiging was, dat in sommige dingen do sexe, waar toe liij Lot ongeluk bad to belmoren, niet zoo vlug van begrip was. Nu was liet Willein's beurt om hot denk beeld too to juichen. Dio dwaze jongen kreeg een vuutroodo kleur on zei: Ja, juffrouw Babraham, wij zullen een mirt in den mond van hot monster planten. Alien lachten, behalve Julie. Ze wist niet dat do mirt in een bruidsbouquet hoorde. Het meisje dacht op dat oogon blik dat zij liooit in haar leven meer lachen zou. Sir Arthur zag wel, dat hij liet meisje wat moest opvroolijken. Hoeft mijn dochter u verteld, vroeg liij, wat wjj ons voorstellen met uw Fan Rocn to doen? Natuurlijk als u het goed vindt. Julio had dolgraag willen zeggen dat zij liet niet was die permissie moest geven, daar de Fan lloon niet aan liaar toebe hoorde. Maar hot was, of zij nog in een droomtoestand leefde, een toestand, waar in én spreken en handelen liaar onmoge lijk was, liet eenige wat zij kon doen was lijdelijk luisteren naar do stem van Sir Arthur, terwijl hij voor baar als liet het ware sprookjes vertelde. (Wordt vervolgd

Schiedamsche Courant | 1931 | | pagina 1