STADSNIEUWS n- Tweede Kamer. Winkeliersvereniging Gorzenkwartier. Lezing over reclame. Gisteravond heelt de Winkel i ersvereeni Gorzenkwartier oen vergadering gehouden in café Risso, waarin do heer W>. A. Weynman, rcclamoexpeart, oen cm an der heeft gezegd over do elementaire bo gii solen van reclame maken. De vergadering werd geopend door don voorzitter den heer C. L. Simons, die mcdedee'de, dat 't aantal leden der voreoni- ging tot zestig gestegen is en dat het bestuur oen onderhoud liad met don burge meester, waarbij voornamelijk over den prijs van het electrische liclst is gespro ken. Het bestuur hoeft de toezegging ge kregen, dat medewerking verleend zal worden en de raadgeving, een adres in te zenden aan den gemeenteraad, waarmee inmiddels een begin is gemaakt. Besloten is met St NicoLoas geen winkel week te organiseeren, maar de etalages beter le verzorgen, en te verlichten. De heer Weynman ving zijn lezing aan met een beschouwing over don huldi gen toestand in het algemeen en vond het een verblijdend verschijnsel, dat do mid denstand zich aaneensluit. Hot aanschaffen van goede en goed koope reclame, aldus spr. over zijn onder werp, wordt moostnl een dubbeltjeskwestio en men vergeet, dat goede, doeltreffende reclame zichzelf betaalt. Reclame maken is belangstelling opwek ken voor, behoefte doen ontstaan aan een bepaaldo zaak. De oudste vorm van recla me is het gesprok-en woord, de aanbeve ling van mond tol. mond, de mare, de faam en deze kan men nu nog niet misson. Thans is de reclame een vak op zichzelf geworden en is het geen schande voor een eenvoudïgen winkelier om te bekennen, dat hij het niet kan. Hij moet bet ook overlaten aan een expert. Reclame is niet duur. Volgens Ameri- kaansche opvatting zijn de koeten voor reclame een deel van het productief kapi taal, dat met rente terugkeert. In dezen tijd van malaise is voor het overwinnen van moeilijkheden inspanning en durf noodig en moet men ook niet lang wachten. De wijzen, waarop man zich bekend kan maken, zrjn vele in aantal en de middelen voor den kleinhandel, waarmede deze reclame kan maken, zijn de etalage, zijn klanten, do verkoopsbrief - en de advertentie. De etalage kost weinig en is de beste ver koopster. Dunrom moet zij goed verzorgd worden en dat kan met eenvoudige mid delen geschieden: indirect licht, niet te veel en een te groote verscheidenheid van artikelen, elk wat wils, overzichtelijk eta- leeren, felle kleuren, duidelijke prijzen enz. De kleine winkelier heeft het groote voordeel van persoonlijk contact met zijn klanten. Deze moeten zich in zijn winkel vertrouwd voelen, het moet daar netjes en rein zijn, niet rommelig, de behandeling correct, de bediening vlot en men moet zich geen moeite ontzien om den klant tevreden te stellen. In het algemeen moet men service verleenen. Door persoonlijke ervaring, verscheide ne malen opgedaan, kan spr. zich best in denken, dat de Schiedamsche koopers naar Rotterdam gaan. Maar gelukkig zijn er ook goede gevallen. Da verkoopbrief is een lastige kwestie. Men wil er in Holland neg niet geel aan en feitelijk kan men hier nog geen goede ver- koopsbiieven samenstellen. Hot blijven prul len, "ewone circulaires of catalogi, die dï reet van do brievenbus naar den prullemand verhuizen. Be verkoopsbrief meet iels markants heb ben, wat het drukwerk behoft, en iets per. swmlijks in zijn stijl. Het schrijven van der- gel.Jke brieven is daarom niet het werk van "iedereen. Spr. vestigde ook nog de aandacht op het verderfehko cadeaustelsel, waarvan men reeds moer en meer begint terug te komen Men meet zich moer houden aan de z.g. Wcrhegabo, de klein attentie, do een persoonlijk geschenk meet z'ijn, maar dan geen. prul, want dat gaat met den gooien naam der zaak in don prullebaic. De advertentie is 'n vorm van indirect con- tact en men moet steads weer terugkceren om succes te hebben. Halvepagini's zijn niet noodig, maar men moet ies treffends heb ben Ook moet men nagaan of de krant, waarin men adverteert, wel het juiste pu bliek bereikt en met aandacht gelezen "wordt. Ito uitwerking van reclamo kan wcrlen samengevat'in bet vestigen v.in de aandacht hot trekken van de belangstelling, het ont slaan van begeerte en het voltrekken van de roadie om hot artikel (lat hot onderwerp is van die reclame, te kocipon. Deze vier handelingen moeten het gevolg Zy'n van goede reclame, die cp haar beurt weer liet resultaat is van een samenwerking tusschen den verkoöper en den deskundige. Na 'n korte pauze werden den heer Weijto- man een igo vragen gesteld, waarna de heer Simons do vergadering sloot Yolkbadhuis. Op 13 en 14 November 1931 werden 592 beulen verstrekt, t. w. lo klasse: kuipbaden 24, rogenbadon 90. 2o klasse: kuipbaden 46, regenbadejn 421, kinderbaden 11. :mt - 1 Onder Ons. Muziekavond, Hot Strijkorkest „Onder Ons", directeur do heer D. Yoorlmijwn, gaf gisteren in Musis Sacrum zijn löen muziekavond. Hot bezoek, dat Lij den aanvang van het con cert niet zoo bijster groot was, werd later op den avond drukker. Na een openingswoord van den voor zitter, waarin hij zeido, dat ditmaal geen afwisseling cp het tooneel gegeven aan wor den en wuarm Inj tevens den fluiüst, don heer Verhoef, een har.clijk wolkom [aa riep, werd met liet afwerken van het vrij omvangrijke pngiam begonnen Het orkestje was beduidend versterkt, zoodat liet klankvolume -ons inziens voor 'n beperkte ruimte te groot werd. De blaas instrumenten lieten zich in so-mrn go num mers te sterk hoeren, waai door we een verruwing van den klank konden waar-ie- men. Eerst in de gedeelten, waarin hot ko per zwee*, konden we pas goed do capaci teit van het ensemble beluisteren. Wair er over 't algemeen vlot on met ólan gespeüJ word, konden we do uitvoering van no. 3 van het program, oen fantasie uit hel baltet .Ccppeha" van Délibes, als is.jinle een werk, dat wel oen weinig de krach'en vnn het orkest te boven ging, minder waard-e- ren. Enkele gedeelten werden zeer verdien stelijk, met oen goede opvatting van den rhythmus uitgevoerd, maar daar! eg-mover stonden weer andere, waarin het karakter der muziek oen vertroebelde en wazige vorm aannam. Een fantasie Ifongroise van Bopplcr voor fluit-solo werd met voel techniek en gce den smaak uitgevoerd, evenals oen trio voor fluit, viool en piano, waarin de hoer Voorhuijzen de viool-solo speelde. Be de nummers waren aeer te waardoeren. Het ovenwicht tussclien de ba iele solo-inssm- menten in do uitvoering van de serenale voor hoorn, fluit en piano van Titl leek ons een weinig verstoord. Na de pauze wer. den populaire nummers als: Berlin, wie es weint und lacht en „Ross dio Rimnen fur mich spreehen", len gethoo-re gebracht Tot slot willen we nog oven de houding van enkele concertbezoekers a mstippe-n, dio er blijkbaar cp uit waren hun mede-b -zoe» kers zooveel mogelijk te ergeren do.'„r het voeren van gesprokken tijdens de uitvoe ring. Ondanks het dringend verzoet van den voorzitter, waren enkele bezoekers (-sters) wie de muziek toch mels kon schelen, zoccds ze zelf zeiden zoo on wellevend, om niet le spreken van onbe schoft, om toch een gezellig babbeltje cp te zetten. Wanneer de commissaris van erdo Jamin's Levensmiddelenbedrijf. Een reusachtige winkel aan de Broersvest. Zoo men weet gaat Jamin zich ook toeleggen op do distributie van levens middelen en zij pakt de zaak zeer groot aan. In Rotterdam worden vóór 30 Novem ber nog do eergte twee levensmiddeleribc- drijven geopend en vóór 15 December vol gen er nog drie. Ook hier ter stede wordt een winkel van Jamin's Levensmiddolenïxxlrijf geves tigd. Met den bouw van het pand Broers- vest, hoek Heerenpad, sch'et men reeds flink op. Als over ongeveer <.oi maand de aannemer gercel is, zal het bouw bedrijf van do firma Jamin de zaak zelf inrichten: tegels zetten, kie'cellen bouwen, do betimmering aanbrengen, enz., enz. Daarmee hoopt men omstreeks Februari Maart gereed te zijn. Alles wat voor de inrichting van de Jamin's winkels noodig is, is zoo mogelijk Nedorlandsch fabrikaat en zelfs zijn llol- landscho firma's aan hot werk getogen om vooi werpen te maken, die Jamin noo dig had en tot nu too alle-oa in het buitenland werdon vervaardigd. Do winkel aan de Broersvest wordt groo- ter dan do grootste Jamuu-winkel in Rotter dam. Er zal alles, wat op het levens middelenbedrijf betrekking loeft, verkrijg baar zijnzoowel suiker en grutten nis brood, gebak, versch vloesch, geslachte kippen cat kaaijnon! Een gedoe'to van den winkel zal ingericht zijn als slagerij, oen ander deel zal het domein zijn van den poelier, een ander deel is banketvvinkel, enz. En wat voor Schiedam iets nieuws is er komt een snodniffct De firma Jamin neemt alleen de verdie ping gelijkvloers in gebruik, met de daar onder gelegen kolde;. Do woningen, boven den winkel ge'egcn, worden verhuurd. zich maar even uit de achterste rijen ver- wijdenle, werd hot „fluiscren" zoo luid, dat zelfs de dirigent er h.n.ier van onder vond. We nemen bet niemand kwalijk, dat hij of zaj geen gevoel voer muziek lueoft, maar het is wel erg, dat men dan de beleefdheid tegenover dogm-en, die him best deen om iets goeds te leveren, zoo ver uit het oog verliest. Na afloop van liet concert werd onder leiding van den hoer W. Blom deel gedanst. De ruiten van het B. A. Om zijn misnoegen kenbaar te maken, ruiten vernield. De kleermaker A. M. heeft gis.ermi hlag half 4 twee ruiten in hot gebouw van ha. Burgerlijk Armbeslnur aan het Broeraved vernield, omdat hij meent onrechtvaardig behandeld te zijn en aan zijin wensch, don directeur te spreken, niet voldaan kc-n worden. M. zendt ons een schrijven, dat hij' als ingezonden stuk epgememen zou willen zien, waaruit men den indruk krijgt, dat hfj wel spijt van het gebeurde heeft, waar waarin iegelijk een aantal grieven tegen hot B. il ea den wethouder voor sociale amgelegeahe den worden geuit. Hot verzoek het be'ocg in extenso te plaatsen, kunnen we ecber niet inwilligen. Tegen M. is wogens vernieling proces verbaal opgemaakt. Een pseudo-poütieman Werkt in 't donker in liet terreboscli. Het is den kaatsten tijd tweemaal voor gekomen. dat 's avonds laat paartjes, die zich in het Slorrebcsch ophielden, aange sproken. werden door een man, die zeide van do politie te zijn. Ton bew.jze (Jaarvoor toont hij een penning, die vierkant is en een kroontje draagt. De man stuurt dan den jongen weg en zegt liet meisje nog iets to moeten vragen. De onverlaat tracht dan niet nader te noemen hande lingen met liet meisje te plegen. De penning, die getoond wordt, heeft niet do minste gelijkenis met do penning, die een politieman in burger in zijn be zit heeft. Naar den pseudo-recherclieur wordt ijverig gezocht. Excursie. Gistermiddag maalden een Co dames van do naaicursus „Helpt elkander", oen ex cursie naar v. d. Bergh's Roterfabrieken te Rotterdam. Verdeeld in een Stal groepen werden deze fabrieken van onder to. boven bezichtigd, waarbij vooral viel lo roemen do groolo zindelijkheid en hygiene, dia in allo afdeelingen was waar te nomen. Van liet ruwe product de grondstof tot do bekende pikjes Sanella werd alles op do meest hygiënische wij'zo boliandcld en ver pakt. Men kreeg echter niet alleen wat to zien, wat op zichzelf al moor dan genoeg was, maar ook wat to proeven. Verschillende spijzen, toebereid met Sa- nclla-boter, liolon zich goed smaken, zoo dat allo deelneemsters vol lof waren ove hetgeen z"i) gezien en genoten liaddcn. Aa: allo dames werd nog con sou von ir uitgereikt beslaande uit oen metalen zak- spiegel. Propagandavergadering „Jlercnrius". In hotel Reijersbeigen werd j.t. Maan dagavond een vrij druk bezochte ledenver gadering, tevens propaganda-vergadering van de afdeeling Schiedam van den natio nalen bond van handels- on kantoorbe dienden „Mercurius" gehouden. Do voorzitter, de heer F. Brand, hield een propngandared-o, waarin hij o.m. wees op den nood der tijden, waaronder ook do kantoorbedienden in ornstigo mate go- bukt gaan. Ook voor de kantoorbedienden wordt op onrustbarende wijze de alarm klok geluid, zei spreker, en ontslag, zelfs nan hen, dio twintig en moer jaren op het kantoor van een hop milde ondemo ming werkzaam waren, salariskorting etc. is aan do orde van den dag. Spr. wees d aai bij op de govallen, waar in door do directie voorgenomon salaris verlaging of ontslag aan do bedienden, door het optreden van de organisatie kon worden geremd of uitgesteld, ja zelfs af gewend. In sommige gevallen, kon ook een regeling worden getroffen, waaxdo-or do bezuinigingsmaatregelen niet zo-o diep ingrepen. Tenslotte bracht spr. den aanwezigen onder het. oog, dat het thans meer dart noodzakelijk is, dat de georganiseerde kan toorbedienden do acties der organisaties en het optreden van deze krachtig onder steunen en dat do nog niet aangesloten kantoorbedienden zich onverwijld als lid opgeven van „Mercurius". Ofschoon er bij „Mercurius" een verheugende groei van het ledental valt waar te nemen, spoorde hij den aanwezigen aan om mede to wer ken aan do ledenwerving, die in de> onder scheidene afdeelingen van „Mercurius" op groote schaal plaats vindt. den vergood, moeten echter na 3 weken worden terug betaald. Aangeboden arbeidskrachten: glasbla zers, boekdrukkers, boekbinders, letterzet ters, betonwerkers, grondwerkers, lood- en zinkwerkers, metselaars, stukadoors, tim merlieden, ij'zervleckters, borstelmakers,k is- tenmakers, kuipers, mach. houtbewerkers, mandenmakers, meubelmakers, modelma kers, kleermakers, kappers, vellenbereiders, geschoolde metaalbewerkers in vrijwel alle vakken, banketbakkers, broodbakkers, bram- dorsknechts, distillaleursknechts, mouters, molenaars, slagers, tuinlieden, controleurs, opzichters, magazijnporsoneel, pakhuis knechts, kellners, kraandrijvers, schippers knechts, stuurlieden, transportarbeiders, va rensgezellen, vocrlied-cm, wak cis, zakken dragers, incasseerders, kantoorbedienden, teekenaars, tccknikers, portiers, fabrieks- aihcidersfsiers), losso werklieden, carton- nagewerkeis(sters), verkoopsters en werk lieden. Onbestelbare brieven on briefkaarten Lijst van onbestelbare brieven ca brief kaarten, van welke de aizonders on bekend zijn. Terugontvangen in do lo lielft der maand November 1931 Brieven Binnenland. Huiskcns, Rotterdam. Koffie Hag My., Rotterdam. Koffie Hag My., Rotterdam. J. de Kra.iv, Rotterdam. Iluiskens, Rotterdam. Gebr. Gevers, Rotterdam. Bureau Betckc, Rotterdam. Rott. Nieuwsblad, Rotterdam. S. v. d. Lugt, Dan Ilang. T. Wot, Rotterdam. Brief ka aitcn t— Binnenland, Wijkhuizen, Gouda. Bergsma, Groningen. De Bruyii, Rotterdam. Brieven Buitenland. Van CaJslen, An vers. Rowland, Bristol. Brieficaarlen Buitenland. Ver Sta eten, Antwerpen. Plump, Osnabrück. König, Osaabrück. Spnrenberg, Osnabrück. Sparenbcrg, Osnabrück. Weinberger, Munch-on. Lek in (le waterleiding. Door het springen van oen hoofdbuis van de waterleiding ontstond gistermiddag om streeks 4 uur een. groot gat in den rij weg van do St. Liduinastraat, tegenover de Tidrnan Oemstraat. Het water stroomde naar allo kanton en cr moesten maatrege len genomen worden om een veilig ver keer te verzekeren. Personeel van de Technische Bedrijven is tot laat in den avond bezig geweest het euvel te herstellen. Politienieuws, Gistermorgen is het rijwiel van J. T. aan den Haven-dijk 50, op de Hoogstraat geheel vernield, toen hij stond to wachten voor de brug over de Nieuwe Haven, en een vrachtwagen, bestuurd door P. D. uit Rotterdam, cr tegen aan reed. D. zou de schade vergoeden. Door de politie is gistermiddag aange houden jo zwerver J. L., die zich in de Gassiraat had schuldig gemaakt aan onto laaibare handelingen inot een nieisjo van 5 jaar. Door de politie is gisteren aangehou den C. J. P., dio kurken ontvreemdde ten nadecle van zijn patroon. Tn velband hiormeo is eveneens aangehouden G. M, uit Rotterdam, dio de gestolen kurken van P. betrok. Beiden zijn gisteravond man liet politiebureau ingesloten, doch hedenmor gen, nadat procesverbaal was- opgemaakt vrijgelaten. Op do Hoogstraat is E>. v. d. W., uit do Lekstraat met zijn rijwiel aangereden door een hem onbekenden wielrijder. Van der W. kwam onder zijn rijwiel te liggen en kroeg toon nog een stomp van den onbekenden wielrijder op zijn gezicht, waar door hij bloedend aan do neus werd ver wond, De onbekende reed daarop door. Districts-Arbeidsbeurs. Gevraagdo arbeidskrachtente Apeldoorn 20 cartonnagewerksLers, leeftijd 18—23 jaar, loon £13 af 16, per week, reiskostenwor- H. N. Drop pert, f In den ouderdom van 69 jaar is alhier overleden, de hoer H. N. Droppcrt,. settent 1899 keurmeester en gedurende do Laatste jaren opper-keurmocster van haring en zoutevisch. Ycrooniging- „Kindervoeding'. In verband met den heerscheiubn cco- nomischen toestand is „Kindervoeding" ook dit jaar weer vroeger dan andere jaren haar werkzaamheden begonnen. Op 4 Nov. jl. aten op de openbare en R.-K. scholen en do bewaarschool van „Volksonderwijs" le zamen 276 kinderen mee; 6 Nov. was hot aantal deelnemers 291; op 9, 11 en 14 Nov. was dit aantal resp. 329, 332 en 336. "Waarschuwing. Alvorens in relatie te treden met Petrus Straathof on Lconardus Straathof, blocm- bollenlumdelareai to HiUcgom, is het ge wcnscht inlichtingen te vragen (en stad- lmizo aldaar. Geslaagd. Aan do Universiteit to Leiden slaagde do heer J. Visser, alhier, voor het semi- artsexamen. Yoor do zending. Het totaal van het hier tijdens do week voor gebed, toewijding en offer voor de Zending ingezamelde geld bedraagt f 2150. BWENIrim A G K N L) A. Schiedam. Luxor, Broersvest. Do spotofcvlieger. Pandora, Hoogstraat. De privó-secroiaresse. 18 Nov. Gebouw Eendracht, 8 u. Feest avond le lustrum „Het Schotsche Vendel". 18 Nov. Musis Sacrum, 8 uur. Feestavond O.N.I. 19 Nov. Musis Sacrum, 8 uur. Feestavond Ver. v. groente- en fruithandel Laren. 19 Nov. Musis Sacrum, 8 uur. Bond van Jonge Liberalen. Mr. II. J. Pippel over de orthodoxe partijen, 19 Nov. Musis Sacrum, 25 uur. Demon slratie Vereen. „Nazorg", te Gen nep. voor Nod. Vereen, van Huis vrouwen. 19 Nov. Geb Eendracht, 8 uur. Int. feest avond Polyhymnia. 19 Nov. Gebouw Eendracht, half 8. Op richtingsvergadering afd. Schie dam Bond van onderwijzeressen bij hot voorbereidend onderwijs. 20 Nov. Geb. Eendracht, 8 uur. Ver. v. Dierenbescherming, afd. Schiedam, lrilmvertooning. 21 Nov. Volksgebouw, S uur. Toomeolvoor- steiling Kunst na Arbeid: Do spaak in 't iviel. 21 Nov. Geb. Eendracht, 8 uur. Feest avond S.F.C. 21 Nov. Gob. Eendracht, 8 uur. Feest avond Hengolaarsver. De Zilver- voorn. 21 Nov. Musis Sacrum, 8.15 u. II.B.S, Ver. Onder Ons. Propaganda-foest- avond. Rotterdam. Heden en volgende dagen. Arena, 2.15 en 8.30 uur. (Zondags ook 5 uur). Variété. lieden e. v. d. Casino. 2.15 u. en 8.30 u. (Zondags ook 5 uur). Variété. 18 Nov. Nut, 8 li. Kamermuziekvercen. Cal vet Kwartet. Job. Clir. Each no. 4. Beethoven op. 18 no. 5, Ravel F. gr. t. 18 Nov. Groote Schouwburg, 8 u. Ilal. Opera, Traviala. 19 Nov. Tivoli Schouwburg, 8 u. Ens. Bou- ber. De wet liegt no-oit. 19 Nov. Grooto Schouwburg, 8,15 u. Rott. Hofstad Tooneel. Do Privé-secreta- resse. OMLIGGENDE GEMEENTEN. VLAARD1NCEN. Benoeming. Tot onderwijzer mm do dr. A. Kuijper- school, hoofd do boer T. v. d. Kooij, is voor tijdelijk benoemd do hoer J. de Vlas, to Leeuwarden. Do gemconlebegiooting 1932. Dto gemoentebegrooting, dienst 1932, waarvan do behandeling vorige weck in den raad hooft plaats gehad, is vastgesteld mot do volgende eindcijfers: Gewone dienst: ontvangsten en uitga ven op f 2.852.502,68. Kapitaaldienst: ontvangsten 968.893.78, uitgjaven f 891.110.18. Ongelijke Kanaal vangst. Do stoomharingloggcr VL 114 van do Doggcrmaatschappij is alhier binnengeko men inct 35 last haring, waai-van hot grootste dool in oen paar nachten gevan gen was. Dei visschorij in hot Kanaal is echter zeer ongelijk, Sommige schepen "vingen maar enkele kantjes. Tariofwet Buitenlandsclie zaken Bij de voortgez.olle behandeling van het ontwerp tot verhooging der invoerrechten, spreek do heer Oud do vroes uit, dat de gevolgen van het ontwerp anders zul len zijn clan liotgeen er mede beoogd wordt. Spr. verdedigt (le tijdelijke heffing. Dr. Vos pleit nogmaals voor een ver teringsbelasting en een verhoogde tabaks belasting. De heer mr. Oud stelde voor hot tarief op goederen, die als z.g. hulpmiddelen bij de productie dienst doen en die tot nog toe slechts belast waren mot 5 pet., niet te verhoogen. Minister De Geer, ge steund door den heer Kortenhorst, bestreed dit amendement. De minister kan hot geld, dat uit do verhooging ook van deze tarie ven moet komen, niet misson. Het resultaat was, dat het amendement verworpen werd met 5237 stommen. Vóór v.-d„ s.d.a.p., c. p. en v.b. Do heoren Lovink eri v. d. Heuvel tracht ten op vleosch en aardappelen en op sui ker een protectionistisch schepje te doen, maar de hoeren nir. Knottenbelt en v. A. Waarden hebben deze pogingen fel becriti- seerd. De heer Knottenbelt (lib.) betwijfelde, of de amendementen wel toe'aatbanr zijn; zij vallen buiten bet kader van liet fiscaal ontwerp en hooron thuis bij een tariefs herziening. Aanneming van het suiker amendement zou ernstige schade toebren gen «aan onze Indische en Surinaamsche cultures on fabrieken. In de avondvergadering kwam de begroe ting van buitenlandsclie zaken aan de orde, Do verhouding um ons land tot België was ook nu weer het middelpunt van het debat. De heer ir. Bongaerfs had met genoegen vernomen, dat ten aanzien van een kanaal nog niets is vastgelegd, zulks met het oog op de belangen van Brabant en Zeeland. Spr. had hierbij het oog op de afwatering en uitloozing. Zeer bedenkelijk achtte de lieer Krijger het, dat de minister in de Eerste Kamer verklaard hoeft, dat een kanaal van Ant werpen via Bath in goöriea dode in strijd zou zijn met het Nederlandscho standpunt. De heer Vliegen vond het boter, dat de „hetze" tegen België ten lange leste eens eindigt. Voorkomen moet worden, dat een bedorven stemming tusschen beide landen oen politiek gevaar werd. Do hoer Vlie gen vroeg voorts of men het niet eens met een handelsverdrag met Rusland zou kunnen probeeren. Verder wilde hij weten, of er werkelijk: geen besprekingen tus schen do Nederlandscho en Franscho gene rale staven hebben plaats gehad. Do heer Snoeck llenkemans sprak ten slotte nog over België en over do na- dectcn die de Rijnscheepvaart ondervindt van de Duilsche spoorwegen, die met zeer lago tarieven over groote afstanden wer ken, voordo do heer Van Braambeek het woord. Lid maatschap der Tweede Kamer. Naar het lldbl. meldt, kan men thans zeer binnenkort de mededeeling van prof. dr. B. D. Eerdmans tegemoet zien, dat hij het lidmantscliap van de Tweede Ka mer als opvolger van den heer Van Kem pen, zal aanvaarden. Hoofdingenieur der mijnen. Ir. Blankovoort hoeft als hooid-iugonieur der mijnen zijn ontslag gevraagd. Sir. Wi A. J. M. van Waterschoot van c'-a Gracht zal liem tijdelijk opvolgen. Raadslid geschorst. In de gisteren gehouden vergadering van den raad dor gemeente Alphon a. d Rijn is mot 87 stommen oen voorstel aaji> genomen van B. on W. om den heer J. N. Engelsman (s. d.), die sinds 1 Septem ber lid van don raad is, te schorsen wo gens overtreding van. artikel 26 der Ge meentewet. Do hoer Engelsman is direc teur dor N.V. Itenata, aldaar, welke 200 zakken heeft geleverd voor een totaal be drag van f50. Do heer Engelsman, zoo mede do leden der vrijzinnige en katho lieke fracties waren van oordeel, dat hier geen overtreding van het betreffende ar tikel der gemeentewet heeft plaats gehad, daar niet hot raadslid, doch diens broer, de heer A. J, Engi-Kman, die mede-deel genoot ia in genoemde N.V., ue zakken, zij het d<m doer zijn bemiddeling, heeft

Schiedamsche Courant | 1931 | | pagina 2