VINCENNES Schiedamsche Courant. Tent??nstelling TWEEDE BLAD Donderdag 10 Not. 1981 No. 19183 JWel hadden do bakkersgezellen.' het bo- sluit genomen, de bezorging' zoo min mo-i gelijk in de hand te werken, dit om do bespoediging van hun ontslag zooveel do-en- - lijk to voorkomen. j .- Aanslag op hot leyen. D o (latter aangehouden. Do politie te Amersfoort hoeft in ver zekerde bewaring gesteld J. V-., die mot zijn broeder, een caféhouder, in twist was geraakt en bedreigingan togen dieii3 leven uitte. Mjju aangespoeld. E,n gedemonteerd. Nabij liet Westerslag op Texel tusschen; de mijlpalen 14 en 15 spoelde oen grooto mijn aan, welke bij onderzoek nog govuldi met springstof bleek te zijn. Omtrent do nationaliteit tast .men nog in het duister, 'het slaat evenwel vast, dat zij niet vaiu Nederlandsclien oorsprong is. Door een inajo-or-torpedist van den ma? rinedienst uit Den Helder werd de mijn met behulp van picrinezuur tot ontploffing gebracht en onschadelijk gemaakt. Zonclerlingo voiloviugshistorie. Een „komisch d ra in a" Een dorp in Zuid-HollaindDaar leeft een man, die, na een welbesteed leven, den vnrigan wcaisch koestert, do rest zijner jaren in het aangenaam- bijzijn van oen vriendelijke „levensgezellin" door le brengen. Hij zoekt, liij zoekt;., en de jeugd verneemt de loffelijke plainuon van den eenzamen vrijgezel. Ecai groepje jon gens wil hom wel van dienst zijn, knoopt conneclio aan on deelt den man mede, dat in een naburig dorp een weduwe dezelfde verlangens koestert en gemakkelijk do-o-r do pjjlen van Air.ur -zal totreffen zijn. Maar de jeugd van tegenwoordig is dik wijls op sensatie belust; zij1 bakte don goed- vcrtrouwendën trouwlustige een loolijko poets Een der jongens verkleedt zich natuur getrouw als „dame", de kennismaking volgt weldra,. „Zij" beantwoordde volkomen aan don smaak van het trouwlustige heerschap en tot een spoedige verloving werd be sloten. klaar deze merkwaardige geschiedenis moest nog mooi or gemaakt worden. Daarom werd afgesproken, dat de aan slaande echlgcnooto, eerst eon week uit logo-eren: zou gaan. Op een bepaalden dag en een bepaald uur zou hij haar van liet station komen afhalen. - De „juffrouw" alias liet jongmonsch kocht een pèrronkaarfjo on deed, alsof hij met don trein was meegekomen. Trouw stond do verloofde „haar" op te wachten. In een café werd hierop oen daverend) verlovingsfestijn gevierd, in het bijzijn van een 40-lal z.g. vrienden en familieleden. De vreugdesteeg natuurlijk ten top! Het paartje werd gefotografeerd, waarloc :do nietsvermoedende zijn toestemming had gegeven. Als gevolg vian 'deze vermakelijke, maar in den grondtoch treurige geschie denis, verkoopon de jongens nu op straat do foto, fot dekking van de door hen be taalde fuif, hoewel men aan den aanstaan den echigenoot had meegedeeld, dat dezè geheel voor rekening 'was vian' zijin toe komstige vrouw, die, volgens hun zeg gen, gansch niet ongefortuneerd moest zijn! ,Do man leeft ondanks alles nog in do overtuiging, dat hij werkelijk verloofd is! Inlusschen: deze grappige, maar tevens ongepaste kwajongensstreek kaïi nóg vel eens oen minder prettig naspel? hebben, voor de organisatoren van dit „komische drama" tenminste als de politie zich met dez-o opzienbarende dorpsgeschiedenis bemoeien gaat. Bruidspaar verdronken. Op weg naar dc kerk. De auto, waarmede een bruidspaar te Hclsingfors ter kerke reed. voor de in zegening van hun huwelijk, is van do brug over de rivier in liet water gestort. Do chauffeur en de naast hem zittende per soon konden zicli nog op het laatsté oogea- blik redden. Het bruidspaar verdronk. Do belangstelling bij liet sterfbed. Ilot grooto werk van Lyautey is aan het einde gekomen; nog slechts luttele uren en de poorten van de tentoonstelling zullen zich voor goed sluiten. En als wilde ieder,-die daartoe in de gelegenheid is, nog afscheid nemen, stroomde het pu bliek/gedurende de laatste dagen naar Vinoemics als ware het do openingsdag. In dc ochtenduren van Vrijdag jl., torn do mist als een dicht gordijn over Parijs hing, als waren we aan. den Theeins- oover, was het een triest gezicht. Het uitgestrekte terrein la.g als vergeten, do vele Oosterscho gebouwen werden niet meer door liet dichte bladerdak van liet bosch voor elkaar verborgen on door do warreling van kale takken van het win terwoud roes de roode plompe vorm van het gebouw van Franscli Oost Afrika op, terwijl ,iets verder do sierlijke minarets van Angldior Vath ton homol wezen. En do misère vanoen langzaam stervende tentoonstelling was niet meer voor liet oog te verborgen. Iets later kwamen enkele belangstellen den opdagen, die als verlaten eenzaam over het terrein doolden. Het waren meest oudjes, die zich warm ingepakt hadden, die hun bezrook voor de laatste dagen hadden bewaard om niet door do monschen massa Ie worden verdrongen. hadden zoo juist Annam veriaion, waar ik een verkoudheid opliep Verlaten lag het Lunapark v voor ons. Het was uitgestorven. Nog slechts enkele weken geleden was het een caeaphonic van schetterende luidsprekers geweest, schreeuwde de muziek u van alle kanten tegemoet, bonsden en klakten do oleo trisclie auto's tegen elkaar op en noodden de wakkere venters u gierend van alle zijden tot koopon. De Scenic Railway Staat op invallen en het stroomende water, dat door de geheimzinnige grotten voerde hoeft opgelio-udcn te vloeien. De moeder met het kind dwaalden teleurge steld tusschen do verlaten kraampjes door, het kind begon te drenzen, de moe der werd nerveus en dreigde hot zeu rende kind een rammeling te geven. Tiet paste alles in de trieste omgeving Maar na lunchtijd kwam de-'menigte opdagen, do lionderd-duizend-koppige menigte, die liet sterfbed van de ten toonstelling wilde meemaken. Dat was Vrijdag, en Zaterdag kwam oen nog tal rijker monschcnmassa opdagen, .totdal het culminatiepunt werd bereikt op Zon dag, den laalsten dag, dat de tentoon stelling geopend was. Voetje voor voetje schuifelden do drommen voort; liet was een opeenhooping van menschen als stonden we opeengepakt in de Metro cn nieftoaensinaiiide'de bijtende kilte, van Duikers van hei haliannscko bergingsvaar- tuig Artiglio, doen een laatste poging, al vorens do winter intreedt, om hot goud, ter waardo van oen mil li oen poind, op te halen uit )liet destijds in bot Kanaal gezonken 9.s. Egypt. Zij- zlijn thans tot de schatka mer genaderd. transportmaatschappij een vette twintig millioen in het landje heeft gebracht, afgezien van het belangrijk, aantal per sonen, dat op de tentoonstelling werkte en. dagelijks op en neer reisde. Neen, do -Metro moet een good zaakje gemaakt hebben. Ik vrees, dat hot comité general van de tentoonstelling van zijn onder neming niet hetzelfde zal - kunnen zeggen, ofschoon cijfers nog - niet bekend zijn. Het grootste, doch voor looken wel licht ietwat te optimistische plan am de Iloliandscho afdecling, liet gehccle pavil joen naar Nederland over le brengen cn aldaar wederom op te bouwen, schijnt nu voor goed van do baan te zijn. Do vorige week nog schonen deze plannen eon ernstigen vorm aan le nemen, doch sedert blijkt men van inzicht veranderd te zijn en het plain te hebben opgegeven, hetgeen wellicht een grooto desillusie voorkomt. Do afbraak van de gebouwen zal niet voor einde December begonnen worden, daar, zooals te begrijpen is, allereerst liet transport van don inhoud der diverse paviljoens moet 'geschieden en liet al zoor moeilijk zou zijn te controleeren, wat het terrein verlaat, indien men tegelijkertijd zoude afbreken. Velen zijn echter al oen heel eind op weg en Amerika, als steeds do vlugste der vlugsten, is ook thans weer haantje de voorste. liet goheelo linkor- vleugclgebouw, dat der Philippijnon, was jongstleden Zaterdag roods volledig ont ruimd, terwijl ook Hawaï al in een ver gevorderd verhuis-sbadium verkeerde. Van do gchoele ten toonstelling zal slechts het Koloniaal Museum-overblijven, ofschoon ook daar een r-cductio zal plaats vinden. In liet sous-terrein toch was oen aquarium, een zeer schoon aquarium, waarin men na veel moeite en arbeid een schiltcrendo collectie exotische, vis- schen lvad verzameld. ITet hoeft natuurlijk een geruimen- lijd geduurd, voordat men do juiste condities had. gevonden, waar onder de wondere exemplaren -konden voortleven, doch thans heüft men besloten met hot oog op de zeer hoogo onderhouds kosten het aquarium te sluiten. Dit is ongetwijfeld zeer te betreuren, doch ge lukkig zijn er velen, die het met dit besluit niet eens zijn en stappen hebben gedaan om liet besluit te' doen herzien. En gezien het feit, dat hot Koloniaal Museum, wanneer er niets meer van do tentoonstelling zal over zijn, vrij eenzaam ligt, ware liet raadzaam liet aquarium, dat een groote aantrekkelijkheid vormde, geopend te houden, daar dit voor velen een roden zal zijn hot -Museum niet tegenstaande de groote reis, die. men er voor heeft te maken, toch met een be zoek le veroeren. .- En de bordjes - „Exposition Coloniale" zullen van de tramwagens verdwijnen, de borden in do Metro zullen worden over- geplakt en van de gehccle tentoonstelling zal ons slechts do herinnering en later... de cijfers blijven. A. P. Parijs, Nov. 1931, GEMENGD NIEUWS, De invoer van Belgisch brood. Maastriehtschc bakkers bak- 1 ken niet meer. De Maastrichlsclie bakkers besloten, in combinatie lain brood uit België to betrek ken. Slechts 'heel weinig brood werd dien tengevolge to Maastricht gebakkon. Uit Luik werd por auto liet brood aangevoerd on naar bepaalde depots gebracht, vanwaar liet verder kon worden bezorgd, méldt men aan de Msb. WERKZAAMHEDEN IN DK GMNNEXUEBDE PROVINCIE^ De,'bowcrkingwlui den vroogeren. Zuiderzeebodem wardt grao'sclieops' laangopakt- en- -geschiedt op Anïeii- kaanschowijze. Een tractor ,ap rupsbanden,- twee vier-sclilarigo ploegen vcortlrek- kond, in de oindelooae vlakte)

Schiedamsche Courant | 1931 | | pagina 5