ARISTIDE BRIAND OVERLEDEN. Dinsdag 8 Maart 1932. Öe geheimzinnige inbreker 84qte Jaargang. No. 19974 Tel. No. 68103, 68617 en 63923- BUREAU LANGE HAVEN 141 (HOEK KORTE HAVEN). TEL. 68103, 68617 en 68923. Postrekening No. 53 It Bij of krachtens netton of verordenin gen voorgeschreven en andere offici eel© af- en aankondigingen en kennis gevingen van het Gemeentebestuur. Drankwet. Burgemeester en Wethouders vain Sohie dam brengen tor openbare kennis, dat bij hen is ingekomen een verzoek van do Oomin. Venn. VAK ZUTPIIEN Co., al hier, om verlof voor den verkoop van al- ooholhoudenden drank, anderen dan ster ken drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop in dé beneden -ach terl ocalitait en boven-achterloeaiiteit van het perceel, ge legen aan de Nieuwstraat 22, alhier; en herinneren, dat binnen 2 weken na deze bekendmaking tegón het verleenen van het verlof bij hun College schriftelijk bezwa ren kunnen worden ingebracht. Schiedam, 8 Maart 1932. 2862/34 BUITENLAND Gistermiddag, kort na twee uur, is Aris- tido Briand', oud-minister-president en in vele kabinetten minister van buitenland sche zaken, van Frankrijk, op bijina 70-ja. rigen leeftijd in zijn eenvoudige woning te Parijs aan do gevolgen van zijln hart kwaal overleden. Aristide Briand1 werd op 28 Maart 1862 als zoon van een caféhouder te Nantes geboren en zou dus ovor eonige weken zijn 70sten verjaardag hebben gevierd. Hij studeerde rechten en begon reeds vroeg tijdig met het schrijven van politieke ar tikelen. Hij werkte o.a. samen met Jean Jaurès l>ij de stichting van het blad I'Humanitó. Ilij werd advocaat en sloot zich aan bij de syndicalistische- vakveroenigingen, waar- in hij medowerkte tot het organiseeren van stakingen. Zijn loopbaan was een gestage afwis seling. Na eenige vorgeefsclie pogingen kwam hij in 1902 in de Kamer, waar hij direct de aandacht op zich vestigde door zijn actie voor de scheiding van kerk en staat. Toen zijn wetsontwerp inzake deze schei ding door de Kamer werd aangenomen, kreeg hij gelegenheid om zelf do uitvoe ring er van tor hand te nemen door het aanvaarden van do functie van mi nister van onderwijs en oorodiensl in het kal) in et- Sar ri en in het jaar 1906. Ilij aan vaardde deze portefeuille tegen den wil van de socialistische partij en word' dan ook in Maart van hot zelfde jaar uit deze partij geroyeerd. Hij ging over naar de links-republikeinen. Na viermaal door zijn tegenstanders ton val gebracht He zijn, werd hij in 1913 onder Poincaré minister van justitie, een jaar 1 ater tweemaal achteroen minister president. Bij het uitbreken van don oor log werd hij echter door Viviani vervan gen. In 1915 werd hij minister van bui- tenlandscho zaken, doch na het misloo pen van de kwestie van Salomibi moest hij aftreden. Pas in Januari 1921, bij den val van het kabinet-Leygues, kreeg hij opnieuw een opdracht tot kabinets-formatie en - reeds dadelijk had de toepassing van het ver drag van Versailles zijn groote belang stelling. In het najaar van 1921 ging hij als Fransch vertegenwoordiger naar de vlootconf eren tic te Washington en reeds toon" begon de actie der Franscbe natio nalisten, die Briand verweten do natio nale belangen van Frankrijk te ver waar- Een internationale figuur met groote idealen, strij der voor de Volkenbondsgedachte en Europeesche samenwerking. Vele maten minister en minister-pre sident en beroemd redenaar in het parlement Een rrmn, die veie tegenslagen ondervond, matr bereid bleef tot in zijn laatste uur. loozen en hersenschimmen van internatio nale toenadering na te jagen. Na de inler- geal li eerde conferentie te Cannes nam deze actio een zoodanigen omvang aan, dat een telegram van president Mitlorand' hem er toe deed1 besluiten in Januari 1922 af te treden. Maar in 1925 was hij al weer terug, moest echter weer altreden, daar hij de waardevermindering van dein franc niet kon stuiten. Een..jaar later was hij onder Atistide Briand Poincaré minister van buiten!andsche za- ken. Iloe groot do achting voor hem was, hoe dringend1 men hem oioodig had, blijkt alleen reeds uit het feit, dat men zijn doodsvijand Poincaré dwong hom als mi nister in het kabinet op te nemen. Nu volgde het hoogtepunt van zijn roem, vain zijn carrière; in samenwerking met Stro- semann en Chamberlain stelde hij het ver drag van Locarno op en ontving een jaar later, met de beide eerstgenoemden teza men don Nobelprijs voor den -vrede. I'n 1928 gal hij in den Volkenbond toe aan het Duitsche verlangen naar een spoedige Rijn ontruiming. Daarna was Briand bijna ononderbroken minister,van buitenlandsche zaken en ver tegenwoordiger van Frankrijk in den Vol kenbond. In de laatste jaren vestigde hij nogmaals de internationale aandacht op "zich door zijn memorandum inzake do vorming van een Pan-Europeesche Unie, een denkbeeld, uit het Engelsch door A. Treub. 49) Ik schijn die ondervinding wat laat opgedaan te hebben, stemde Spencer met voorgewonde spijt toe. Ik geloof echter, dat ik sir Peter beter kon dan de meeste menschen, en ik heb veel achtenswaar digs nu en dan in hem gevonden. En inderdaad heeft sir Poter goedgunstig rmjn hulp aanvaard. In ruil heeft hij er op aangedrongen, dat ik godurondo zos maan den voor meester speel en hij voor knecht. Hè? Werkelijk, ik verzeker hot u. Natuur lijk voel ik me wat builen mijn ele ment, maar ik hoop, dat ik mij met eere in mijn nieuwe rol zal schikken. Ik heb sir Peter jarenlang bestudeerd, weet u. Aimsbnry's oogen gingen ieder oogen- blik "wijder open. Maar... maar, stotterde hij. U kan. liet sir Peter vragen, als u hot wenscht, mijnbeer Aimsbury... Maar... wat do... Oh, de obligaties? Spencer glimlachte luchthartig. Mank u daarover niet onge rust, mijnheer Aiirssbury, ging hij troostend voort. Die zullen hier op don bepaalden datum zijn. Daar geef ik u mijn woord op Jouw woord. Wat... Mijn woord, herhaalde Spencer rus tig, een visitekaartje uit zijn zak halend en hel Aimsbury overreikend. De spotlach verdween van Aimsbnry's zwakke lippen, toen hij Spencer in zijn va" te oogen kook. Ilij knipoogde oven en ïj'; kaartje eonigszins vertogen aam. Ilij is don naam op het ivoorwitte stukje kan, i en hij verbleekte. Hij hield het kit"!"'1' ■•'•«"hi'tewle afstanden van dat hij nader uitwerkte en ;dat leidde tot de instelling van een Pan-Eiiropeesche commissie te Genève. Bij het einde van de presidents-periode van president Doumergue, liet Briand zich 'er too overhalen een candidatuur voor het presidentschap te aanvaarden. De felle actio, die van nationalistische zijde tegen hom gevoerd werd, was mede ooizaak van zijn nederlaag. Do Senaatsvoorzitter Dou- mer werd met een aanzienlijke meerder heid tot president der republiek gekozen. Hoewel men aanvankelijk verwachtte, dat Briand zich na deze teleurstelling voor goed uit het politieke leven zou terug- koeren, aanvaardde hij nogmaals do porte feuille van buitenlandsche zaken in het kabinet-Laval. De tegenstel'ingon tusschen hem en de zich steeds verder naar rechts oriënteerendo politiek van Layal, leidde echter tot een breuk bij de kabinetscrisis in het begin van dit jaar. Toen Laval op 13 Januari j.l. een nieuw kabinet for meerde, aanvaardde hij zeif de portefeuille van buitenlandsche zaken en trok Briand zich terug op ziju landgoed Gocherel. Hiermoae nam hij voorgoed afscheid van het politieke en hot openbare leven. Eeni ge weken geleden meldden de dagbladen, dat hij eenige malen onwel was geweest, wat zijn doktoren aan zijin hartkwaal toe schreven. Desniettemin is het bericht van zijn dood zeer onverwacht gekomen en het heeft niet toegelaten, beliaive in Frankrijk, ook in geheel Euro-pa en vor daarbuiten, en vooral te Genève, waar de Volken bond in buitengewone plenaire vergadering uijeen is, evenals de ontwapeningsconfe rentie, aan welker voorbereidingen Briand een zoo gro-ot aandeel heeft geluid, die pen indruk te maken. Van heinde en ver werd deelneming be tuigd met den slag, die Frankrijk heeft ge troffen. Koning George van Engeland, lord Tvrell, de Engelsche ambassadeur te Parijs, dr. Brüniing, sir John Simon en, vele an dere VolkenbondsgeJeleg-eerdon, spraken woorden van sympathie, in alle deelen van de wereld is het overlijlensbericlit, dat zeer plotseling kwam, aan'eiding ge weest tot uitingen van medegevoelen met den dool van dezen groole|i politicus In de Fransdie Kamer werd gisteren een rede gehouden door minister-president Tar- dieu. Deze had zioli, direct na het' bekend, worden van het overlijden van Briand, naar diens woning begeven, evenals Laval en eenige persoonlijke vrienden. In den mi nis terra ad is "besloten Briandop staats kosten te begraven. Hoewel men wist, dat Briand ongesteld' was, dacht men niet aan de mogelijk beid' van een zoo spoedig verscheiden. Zijn naaste omgeving verwachtte echter elk oogenhlik het einde, maar men gaf geen uiting aan deze gevoelens, amgezion Briand tot den laatsten dag zelf d-e kranten las en men 'niet wilde, dat hij in de pers zou lezen hoe ernstig zijn toestand wel was. Dientengevolge kwam hot overlijdensbe richt geheel onverwacht. Toon Briand op 29 Februari j.l. uit Co ckerel naar Parijs terugkeerde, kostte het hem voel moeite om zijn op de tweede verdieping gelagen woning van het flatge bouw aan de Avenue Clóbort to bereiken. Wat hem do laatste dagen het moest hin derde, was het roofcverbo 1, dat hem door zijn behamdelenden geneesheer was voor geschreven. Gistermorgen raakte hij echter buiten Ixnvustzijn en slechts even is hij weer tot bewustzijn gekomen. Tegen half elf begon de doodstrijd, die ongeveer drie uur duurde. liet stoffelijk overschot van Briand wordt heden naar den Quai d'Orsayie in het rni- nisterio van buitenlandsche zaken opgo- baard. zijn oogen, maar de naam or op veran derde niet. Oh, mijn God) kreunde hij. I Hoofdstuk XXIV. Henry Aimsbury nam onwillekeurig de uitnoodiging aan om te gaan zitten. Ilij viel in een stoel neer en koek naar het kaartje, alsof het een gevreesd reptiel was, dat hem gebeten^ had. At zijn drift was verdwenen en hij zag er uit, zooals hij was een geslagen man. Voetstappen klonken o-p do waranda. Dit is geheel vertrouwelijk, waar schuwde Spencer op zachten toon. Aimsbury knikte zwijgend, toen Enid ön Eric de kamer binnen kwamen, Hallo, vader, riep Erie. Wij meen den uw vaderlijke stem te hooren. Ilij hield bezorgd op, toen zijn vader wankelend opstond1. Toon kwam hij vlug naar voren. Vader, wat scheelt er aan? Deze zaak heeft u zeker getroffen? Ik... ik ben niet Iseol wel, jongen, antwoordde Aimsbury mot een zwak glim lachje van verontschuldiging en begroeting voor Enid. Ik heb me al oenigen tijd niet goed gevoeld en deze schrik de geheclo zaak... jouw ternauwernood ont komen... Ja, vader. Ik kan me best bcgrij-- pen, wat u gevoelt. Ik zelf voelde ook zoo iets tot ik hior vanochtend kwam en hoorde dat onze oude bondgenoot, Spen cer, zich aan de bestudeering van het probleem zal wijden. Ik geloof dat... Ja, ja, Eric. Mijnheer... eli... Spencer, hielp Spencer mot een hof- felijkon glimlach. Mijnheer Spencer, herhaalde Aims bury gehoorzaam, heeft me zoo juist do nieuwe schil king medegedeeld, en ik ver- Als hoogtepunt van do rouwceremoniën zal minister president Tardiea een her len- kingsrede houden, waarna de voorloopige bijzetting zal geschieden op het kerkhof van Passy. Later zal het stoffelijk overschot naar Cocherel worden overgebracht. Op verzoek van Briand's familie en van den overledene zelf, zal d-e lijkdienst wor den gebonden in do Notre Dame. Briands groote politieke carrière, die zich eerst na 1925 in al haar omvang ontplooide, is vol tegenslagen, die hrj in binnen- en buitenland ondervond. Verschei dene maJen echter mocht hij overwinnin gen maken, doch deze zullen niet de oor zaak geweest zijn van zijn voortdurend doorzetten, ondanks moeilijkheden en tegen werking. Hij was een man met een groot idealisme, doch daarbij was hij ook een zakelijk man. Door deze karaktcrgosteld- heid werd bijvoorbeeld zijn beroemd me morandum een niet te verwezenlijken plan, dat gebaseerd was op een ver ideaal, maar dat tevens rekening hield' met de werke lijkheid van den toestand in Euro-pa. Ilij bezat een onvermoeibare werkkracht en was tot zijn laatste uur bereid om, zoo zijn gezondheidstoestand het hem nog zo-u toestaan, weer een plaats in te ne men in het politieke leven. Hij was een geachte persoonlijkheid in den Volkenbond, in welk internationaal lichaam hij een middel zag om zijn doel te bereiken. Maar wat hem ontbrak en wat ook zijn val is geweest, is een na tionale strooming, die hom steunde in zijn politiek. Briand was voor de internationale po litiek van na don oorlog de juiste man op de juiste plaats en op den juisten tijd. Als Franschman bad mén geen boteren medewerker kunnen wenschen. Doch hij was voor den loop van do na-oorlogschc politiek van het nationalistische Frankrijk een loods, dio volgens de meening van velen, het Franscbe schip van slaat te veel remde in zijn vaart, en daarin miste hij te veel den steun, die iedere politicus nocdig heeft en die Poincaré, Tardieu en Lava! wel hadden. Zoo werd Briand een hebben bezet, waarna zij Anting aanvielen. Vijftig Japansche schepen liggen tusschen Woosoeng ca Nanking. Japansche vliegtui gen bombardecren dagelijks Soelsjau. Veer tien-duizend Japansche soldaten, doel uit makende van oen nieuwe Japansche divi sie, zijn te Sjanghai gearriveerd. In Sjapei organiseeren de Japanners oinder leiding van hun officieren do politie. P1MENLANV. De uerliloozensteun. Naar aanleiding van oan voorstel, waar bij B. en W. van Amsterdam werden uit- genoodigd, zich in verbinding te steiksni met de gemeentebesturen van Rotterdam, Den ILaag en Utrecht, teneinde gezamen lijk bij de regeering stappen te doen om te komen tot verhooging van den steun aan werkloozen, deelen B. en W. thans aan den raad mede, dat tusschen do ver tegenwoordigers der vier groote gemeen ten, besprekingen hebben plaats gehad, waarin over de al of niet noodzakelijkheid' of wcnschelijkheid van verbetering der steunregeling van gedachten is gewisseld. In aanmerking nemende do steeds dalende kosten van levensonderhoud en gezien de verbeteringen, welke in don laatsten tijd in de steunregeling der vier groote ge meenten, zijn aangebracht, achtten de ver tegenwoordigers een verdergaande verbete ring niet noodzakelijk. Ook werd erop ge wezen, dat de financioolo toestand der ge meenten zoodanig is, dat het niet verant woord zou zijn tot verhooging der steun bedragen over te gaan, torwij! voorts niet verwacht werd, lettend op de bezwaren door do gemeenten ondervonden Dij hot lotstandbrengen der huidige steunregeling, dat de regeering oen steunregeling verdol* gaande, dan de tegenwoordige, wordt goed gekeurd. Van dozo conclusie hebban de vertegen woordigers in de verschillende colleges van B. en W. mededeel ing gedaan. Na ampele besprekingen hebben B. en W. van Amsterdam besloten bij de rageo- ring geen stappan tot verbetering den eenzaam man op een hoogen post. Baar- steunregeling te doen Ook de gemeente- om was zijn terugtocht ook zoo smadelijk besturen van Rotterdam, Dan llaag en trouw... ik vertrouw oprecht. Zijn stem beefde en hij brak af, terwijl hij hulpe loos zijn hoold schudde. Enid liep vlug naar hem toe en legde haar hand vol sympathie op zijn arm. Och, mijnheer Aimsbury, riep zij, u moet u niet zoo ongerust maken. Ik weet zeker, dat alles in orde zal komen. De obligaties kunnen niet hed ver weg zijn. Ik ben niet zoo zeer ongerust over de obligaties, miss Brace, antwoordde Aims bury, met een zuren glimlach, nu dat ik weet, dat mijnheer eh. Spencer, hielp Spencer. Nu, dat mijnheer Spencer zorg draagt voor het... huis. Hij nam haar hand en drukto die zacht. Maar ik ben vanochtend - geen pret tig gezelschap, ging hij verontschuldigend voort, en ik moet u allen vragen mij te excusoeren. Hij liet Enid's hand zakken, boog on zeker, en liep wat dwalend naar do deur. E.ric haastte zich om hem te steunen, maar hij wenkte zijn zoon oen beetje prik kelbaar weg. Ik hen heel goed in staat om thuis te koine-,, zei hij. Heel... heel... Eric keek de anderen wat onbeholpen aan. Spencer liep naar don belknop en drukte dien. Hoed? vroeg Aimsbury met een af- wezigo stem. Waarvoor heb ik een hoed noodig? Ilij bleef staan met zijn hand op don deurknop en koek rond, alsof hij op een geheel vreemde plaats was. Ilij was niet sterk, ondanks zijn lengte en deze laatste schok had hem zoo getrof fen, dat hij voelde dal zijn vorstand be dreigd werd. Spencer kwam naar hom toe en klopte hem bemoedigend op den schouder, ter voor hem zelf en voor do Franscbe poli tiek. Met Aristide Briand is oen man ge storven, die thans niet meer te vervangen is. Indien men aan den Quai d'Orsay daar aan nog behoefte mo-cht gevoelen. DUITSCIILAND. De eerste vorlcioz ingsrede van dr. Brti ning. Voor vele duizenden menschen hoeft rijkskanselier dr. Brüning gisteravond tij dens een Hindenburg-demonstratie te Essen zijn eerste verkio/.ingsrodevocring gehou den. Da toeloop was zeer groot. VEREEN. STATEN. De hongermarsch naar de Fordfa brieken. Bij de botsingen tusschen werkloozen en politie naar aanleiding van den honger- marsch naar de Ford-fabrieken zijn, voou- zoover tot dusverre kon worden vaslgo- steld drie personen gedood, tien zwaar ge wond en veertig licht gewond. CIIINA. De toestand bij Sjanghai. Men meldt uit Sjanghai, dat de Japan ners hun offensief voortzetten en Ilooantoc wijl Fnid naar Eric ging en haar han den in zwijgenden sympathie op ziju arm legde. Houd moed, Aimsbury, randde Spen cer op dien eigenaardig krachtigen toon, die sir Peter vroeger in don morgen be dwongen had. Ga aan je zaken en ver geet deze zaak... tot Mei. Aimsbury richtte zich wat op en er kwam een beetje kleur in zijn wangen liet was alsoi een toegevend meester hem uitstel van een verdiende straf verleend hart, met een zwijgende belofte zijn ver grijp met toegevende oogen te beschou wen. Ilij draaide zich oin on boog voor de anderen. Een scherpe kreet kwam uit de hall en de schelle protesten van Lee Wang vulden het huis, terwijl hij achteruit liep naar de studeerkamer, gevolgd door oen luidruchtig verontwaardigden Clinton. Maak dat je weg komt, gele heiden, brulde Clinton, den Ctiinoes met harde hand over den drempel duwend. Houd je mond, voegde hij or dreigend bij, toen Lee Wang een stroom van Chinoesche vloe ken uitstiet. Als ik jo weer betrap dat je me oen mes voor houdt, zwijn, zal ik je den nek breken, om den beul werk te besparen. Deze Chinees wilde me uit het huis houden, zei hij op beleed igdon toon lolde anderen, llad de biuialiioit oen keukenmes voor mijn gezicht te houden. En hij wierp een woedenden blik op den sidderenden Lee Wang. Spencer lachte. Dat is een aardige gewoonte van Leo Wang, vertelde hij kalm. Ilij wil na tuurlijk geen twijfelachtige vreemdelingen op hot domein van zijn moestei hebben. Clinton keek Spenoer boos aan en zijn lippen krulden zich sarcastisch, maar hij antwoordde niet. Utrecht hebben in gelijken zin besloten. Ëen adres van de or voov don Effectenhandel. Naar aanleiding van hot wetsontwerp, strekkende o.a. tot verhooging van hef zegai op buitenlnndsclra effecten hoeft het bestuur van do Ver. voor den Effecten handel to Amsterdam oen schrijven aan den minister van financiën gericht. Het verklaart hierin, dat het or van overtuigd is, dal do bedoelde verhooging dor zegel rechten, bij gelijken omvang van zaken inplaats van oen vermeerdering een be langrijke vermindering van inkomsten voor do schatkist tengevolge zat hebben. llooge schoopvaiinrechteu ia Groningen liet Tweede Kamerlid Duynmer van Twist heeft aan den minister van water staat gevraagn, of liet onderzoek inzako de vraag, of en zoo ja, in hoeverre ver laging van de scheepvaartrechten in de provincie moge'ijk zou zijn, is afgeloopcn. Ilij vraagt vorder o.m., of do minister een schecpvaarlhcffing, waarbij in vier jaar een winst van f 316.000 weid gemaakt, en welk bedrag door noodlijdende schippers moet worden opgebracht, een toelaatbare sclieopvaartheffing acht. Als u mij verontschuldigen wilt, zei Hemy Aimslnuy, zal ik nu heen gaan. Neen, mijnheer Henry Aimsbury, viel Clinton dreigend in de rode, terwijl hij Aimsbury bij zijn jas vast greep, en hein ruw do kamer binnen duwde. Ik heb naar u gezocht en ik u een paar vragen doen en ik verwacht, oeriijko antwoorden, ein digde hij dreigend. Fr ontstond een pijnlijke stilte en Lae Wang hield op met zijn akelig gemom pel.- Erie kwam vooruit als om ziju vader te beschermen, maar Fnid legde terughou dend haar band op zijn arm. Spencer glimlachte even. liet was hem duidelijk! dal Clinton's goede inval zich in een waar schijnlijke oplossing gematerialiseerd had'. Wat bedoelt u daarmede, mijnheer? vroeg Aimsbury verontwaardigd, zich van zijn verbazing herstellend. U zal wol gauw merken wat ik er mee bedoel, antwoordde Clinton drei gend. Waar is u heengegaan toen u gis teravond hier vandaan kwam? vroeg ilij, op zijn besten dotcclivetoon. Waarom zou ik u dat zeggen? ant woordde Aimsbury, terwijl zijn bleeke wan gen eenigszins kleurden van woede. Omdat ik het u vraag, snauwde Clin ton. Waai' is u heengegaan? Naar huis natuurrijk, Hm. Fn u had anderhalf uur noo dig om een halven mijl te loopen. Dat is niet weinig, mijnheer Aimsbury. Kom nu. Wat heeft u gedaan? Op mijn eigen zaken gepast, mijn heer, was het vernietigende antwoord. Maar Clinton liet zich niet vernietigen. Ilij glimlachte grimmig en uit zijn zak de bietels hatende, die sir Peter in do documeutemloos had gevonden, liet hij zo voor de oogen van Aimsbury heen ea weer bengelen. (Wordt vervolgd). Dü/.e coui ant verselnint ilagdp», mot uit- coiuleriug van /.on- on Feestdagen. {'rijJ per kwartaal fS.—franco per post f 2.60. Prps per week: 15 ets. Afzon de r i ij k nummor» 4 ets. Abonnementen worden dagelijks aangenomen. Adrerlentiën voor bet eerstvolgend num mer moeten vóór olf uur aan het Bureau bezorgd zijn, "a Zaterdags vóór uur. Een bepaalde plaats van advsrtentUSn wordt niet gewaarborgd. prijs dtji iVtl ui itriiui it v m 1 j rt'grl* l 1 tedere regel iriecr 10.$/, in het Zat' uiagmnnmer 15 rrgeln i !.80, tedt'i'e ii|f'l meer 1 l«C» Reclames fu.75 pei iegel. Incassokosten «iets, postkwitantiea 15 ets. tarieven van atl ver ion tien oy abonnement zijn aan liet bureau vei knjgba«w. Dage ijkswoi dén tegen vooruitbetaling KI me Advet tention opgenomen A H».50 t/m. 15 woor- don, C0.75 t/m. 2n woorden. Kik wooid rrmer 5 cent tot een maximum van «10 wout den. -„*8 Woönsdags; Kleine Advortcntiön tot '25 woor den I 0.25, mits vóór Dinsdagavond "vpur aan bet Bur>tu bezorgd. 's fcAterdags: Kleine Advortontidn f 1.00, indien ilet vóór Vrijdagavond 6 uur bezorgd. V

Schiedamsche Courant | 1932 | | pagina 1