De geheimzinnige inbreker f Eerdmans e'n mevr. J. van ilea Grie-mlt— Bunk. ©ry o.gcus werden de voorstellen van do afdeel in g RoLterdam bespraken, luidend© Do algemeetio vergadering, overwegende dat bij de tegenwoordige practijk van bet parlementarisme bevonferhig van groeps egoïsme door partrfvonnen en parlijhandel' le zeer mogelijk wordt gemaakt, van oordeel, dat een. tegenwicht tegen dezen uitwas van het parlementarisme noo- dig is, verzoekt het hoofdbestuur het on derwerp referendum of eeuig ander zoo- danig tegenwicht in studie te nemen of te doen nemen en vóór den a.s. winter hier over een rapport te doen versohijnen. Iet tweede voorstel luidde: De algemecnc vergadering, betreurende dat in allerlei klassen en bedrijven het groeps-cgoisme hoogtij viert, van oordeel, dat samenwerking tusschon assen, bedrijfsgroepen enz. op den grond slag van sociale sameidiooriglieid uit alle macht, moet worden bevorderd, overwegende, dat daartoe noodig is, het goed begrijpen van elkanders mentaliteit, hetgeen door ouderling verkeer in school, militairen dienst, sportbeoefening en ander vereen iging si even, maar ook door nauwere samenwerking in het bedrijfsleven kan wor den bevorderd, overwegende, dat daartoe voorts ge- wenseht is, dat leidenle personen in hun bedrijven net oog gericht honden op do sociale gevolgen daarvan, achten het nood- zakeiijK: dat van overhel fswego het oaler- ling begrijpen en samenwerken en de ont wikkeling eener sociale mentaliteit wordt aangemoedigd, verzoekt het hoofdbestuur vóór den a.s. winter te rapporteeren over de mogelijk heid, deze ge lachte in concrete maatrege len tot uiting te doen komen. Beide voorstellen werden toegelicht door prof. Polak, waarna door den voorzitter namens het hoofdbestuur werd toegezegd dat beide voorstellen in studie zullen wor den genomen. Aan het einde der verga/lering werd hij acclamatie de volgende motie aangenomen: De vergadering, kennis genomen hebben de van het rapport en de conclusies van do land bouwcommissie, de oogen niet slui tende voor de mogelijkheden in verschillen de bedrijfstakken, verklaart diep overtuigd te zijn van den noodtoestand, waarin de Nedorlandscho landbouw verkeert, dringt er bij de Kamercommissie op aan om in den geest van liet concept-werkpro gram al het mogelijke in het werk te stol len cm te steunen, wat een verlichting in deze zal kunnen te weeg brengen. Kluist, en Weton«e|jjin. Tegengif tegen alle gifgassen i Volgens een bericht in den „Daily Ex- presss", heeft de afdeeiing van het mini sterie van oorlog, belast met het uitvinden van chemische verdedigingsmiddelen, na 1*1 jaar zoeken in het laboratorium in Por ton in Wiltshire, een werkelijk tegengif ge vonden tegen aJle in don oorlog bruikbare gifgassen. Verscheidene personen zijn eerst behandeld met een gifgas en daarna met het tegengif, waarbij bleek, dat zij volko men ongedeerd bleven. De voornaamste deskundige bij deze proeven, majoor Gal- wcy, die G Maart is overleden, is ten offer gevallen aan de talrijke proeven, die hij met gifgassen genomen heeft. door do crisiscommissie dier partij, be staando uit do heeron P. J. Oud, F. E. il. oeis, mr, A. M. Jeekcs, mr. A. C. Joscphus Jitta, ir. S. L. Louwes, dr. A. van Haatte, Jan Schitthuis on J. B. West er- dijk. Op grond van verschillende overwegin gen komt het rapport tot do volgende con clusies: 1. Een steunmaatregel ten bate van de melkveehouders is noodzakelijk en urgent. 2. Deze worde getrofton in den vorm van eeu bijslag op iederen liter industrie- melk. 13. De middelen, om dien bijslag le be kostigen, worden gevonden uit oen spe ciale heffing van boter, kaas goconden seerdo melk en melkpoeder, voor zoover deze producten bestemd zijn voor bumou- landsch verbruik. 4. Voor zoover hot, in verband met de verbooging van den boterpnjs, nis gevolg van do sub 3 bedoelde heffing, ter voor koming van verplaatsing van het boter- verbruik naar dat van andere spijsvelton noodzakelijk is, wordt op laatstgemeld a Vetten ecu speciale belasting gelegd. 5. Do totale opbrengst van do sub -i bedoelde speciale belasting wordt aange wend voel* een verlaging van andere ac cijnzen op artikelen van algemeen volks gebruik, in bet bizonder van de suiker accijns. G. Er worden maatregelen getroffen tot concentratie van den export van zuivel producten van zoodauigen aard, dat voai do uitgevoerde producten een zoo hoog mogelijke prijs kan worden gemankt. GEMENGD JïIEUWS. Landbouw en Yeeteelt. Ue veehouderij In Be Vrijzinnig-Democraat wordt gepu bliceerd het -eerste rapport, uitgebracht uit het Engelsch door A. Treub, 70) Varken, gilde Nina, boos en pijnlijk op zijn teenen trapend met een hak, die op een spijker geleek. Ik ken hem niet anders dan van hier in huis. Zeg geen „varken", tegen me, meisje, antwoordde hij wocde.nd, haai- van zijn pijnlijken voet duwend en zijn toeren in zijn laars heen en weer schuivend. Ik heb al drie maanden op je geloerd» Sally Char ters, één van de beste zoogenaamde mag- netiseuses in de zaak, Ja, die ben je, zei hij, toen zij haar hoofd toornig ont kennend schudde. Trouwde twee jaar go- leden een Arthur Brace. Ja, dat heb je gedaan. Een aardig Franseh wezentje, niet waar? Maar ik heb je nu vast op een beschuldiging, die houden za', meisje. Mede plichtig aan moord. Voor en na dc daad. Het meisje gilde tegen hom met hooge, scherpe sten. en haar Franseh was onge woon uitdrukkingsvol. Houd je mond, snauwde liij en hij maakte een dreigende beweging met zijn dikke hand. Je herkende Meadowbank, teen je uit de achterdeur kwam, terwijl hij met den chauffeur praatte. Ja, dat is zoo. Eu je wist, dat hij jou herkend had hij was uit je buurt, niet waar? hij bracht je in het hokje der beschuldigden m l'Jlö, niet waar? En wat deed jij toen? Je ging naar binnen, ontmoette je vriend hier, juist nadat ik hem een. klap over zijn ooren gegeven had en hij schoot op Mea dowbank met deze hoiscltc machine van hem, uit liet keukenraam En wij hebben nooit aan zoo iets gedacht. Wij dachten dat hij wat achterlijk was en jouw Franseh gebrabbel mocht er wezen. ÏVas liet niet weken later, dat wij je tegen het lijf lie-* Verduistering. Procuratiehouder verspecuieert zeventig duizend gulden. Dij den officier van justitie te Haarlem heeft zich aangemeld do 4Ü jarige G. V., procuratiehouder hij de Rotterdamschc Bankt ereeniging, kantoor Haarlem, die be kend heeft, f 70.000 ten nadeeio van deze bank te hebben verduisterd. Dit bedrag heeft hij iu do laatste vier jaren door speculaties verloren. V. speculeerde met eigen fondsen bij een firma te Amsterdam en toen hij ver loor, heeft hij getracht, dit verlies te dok ken met fondsen va.n cliénten van de Itot- terdamscho Dank, welke gelden hij an der zich had. Een der cliënten vroeg een dezer dagen zijn stukken terug en toen werd ontdekt, dat eenige papieren ont braken. V. heeft nog getracht, deze stukken in zijn bezit te krijgen, doch dit is slechts ten deelo gelukt. Hij heeft zich daarop bij dc justitie aangemeld. Om zijn fraude mogelijk te maken, hoeft bij bovendien benige rei/u's voorzien van valscho liandteekeningen, welke zoo goed waren nagemaakt, dat men geen oogen- blik aan du echtheid had getv ijfeld. V,, die ongeveer 25 jaar bij de bank in dienst was, is zijn speculaties zeer voorzichtig begonnen. Geleidelijk breidde hij ze uit. De crisis en de daardoor ver oorzaakte daling der waardepapieren is hem noodlottig geworden. V. is in hewa- ring gesteld cn zal aan de justitie worden overgeleverd. De bank is tegen filmde ver zekerd en draagt dus geen schade. MANTELS Ö.5-0-9.5.°-11.1°-16.-20 COSTUUMS 19-2229-27.59-35.- JAPONNEN <55 50 7,25-9.5-P-J2.5.<M6.-19- met den trein naar liet station Holten vervoerd, waar geneeskundige hulp weid ingeroepen. Do man bleek uit den even te voren gepasseerden Dtrein naar Amsterdam te zijn gevallen. Het was een Duitscher, Max Fritzscho gehceten, dio begeleider was van een zending goudgeld naar Amsterdam. F. heeft door den val een zware hoofd wonde en een hersenschudding opgeloo- pen. liet is komen vast te staan, dat het on geval louter aan een toeval is to wijten en dat er geen misdrijf in het spel is. Man uit eeu trein gevallen. Geen misdrijf inliet spel. Do machinist van een uit Deventer ko menden arbeiders-trein zag bij het viaduct (e Holten een man op de rails liggen. De machinist stopte onmiddellijk, zoodat een ernstig ongeluk werd voorkomen. Do man bleek bewusteloos te zijn; hij werd Het kind onder het doopkleed. De vrouw in r 01 u w k 1 e e d i n g. Voor ©enige dagen hielden de D'uitsctio kommiezen aan de grens, te D-inxperloio, een vrouw aan, die oruler een doopkleed een kindje op haar armen droeg, do-cih dat niet anders bleek le zijn dan een- pop met oelluloidkopjo-, terwijl het lichaampje ge vuld was met sigaretten. - D-e/cli'do vrouw beproefde dmte week op andere wijze baar geluk. Ze kwam nu in diepen rouw aan de grens, oen zware woduwensluier golfde voor baar hoofd, om laag. Het viel den kommiezen direct op, dat de lichaamsomvang der duino niet in overeenstemming was met haar stokkerige bcenen. Ze wekte al direct wantrouwen bij de kommiezen, die haar vroegen over wic-n ze rouwde en vroegen zelfs of het over haar sigarettenkindje was on of ze soms smokkelwaar bij zich had. Do vrouw weid onrustig en dit gaf den kommiezen aanleiding om haar eens te dom visileeren. Spoedig bleek, dat ze na de visita'ie liee! wat slanker werd, want £000 sigaretten en een K.G. fijne tabak, kwamen van onder haar kiceding voor den dam pen? Eén van onze tasj-chaïcrenrs hier> op je. Je gaf hem oen valseb rieniaflnlx stuk. vervloekte zet. Het meisje giLuÈacLve -n jpv».» op het karpet voor ziïn rcevea, maar maakte geen verdere opme-LréAis zij op dat oogenbhk dien taxi-chauffeur naar oen eenzame plek had kunnen lokken, zo-u zij hem zorgvuldig ontleed hebben en zon der bizondcre haast. Ik niet weet, ik niet weef. Lee Wang begon zijn eentonig refrein weer op kla- genden toom Clinton duwde hem ruw naar achter. Je moet je ijdclheid niet ai! to ver doordrijven, Arthur, raadde hij spottend aan. Deze kaartengeschiedenis is alles heel mooi en knap je hebt zeker een kaart systeem zooals andere zakenmeös'iu-n maar wij hebben je oude gevonden. Je dacht niet dat wij dit konden doen, hè? Een kaart voor elke ge'egenhcid, niet waar? Wc zouden je tenslotte toch gekregen heb ben. Wees daar maar niet bang voor. Je hebt toch zeker niet gedacht dat je er altijd goed door zou komen, wel? Ik Lee Wang. Ik écht Chinees. Clinton maakte een haastige beweging en nam Lee Wangs linker wenkbrauw weg. Ze plakken er in China do wenk brauwen tegenwoordig niet al te best op, zei hij triomfantelijk. A'ina lachte bitter. Goed op den kop getikt, Arthur, zei zo in onmiskenbaar Engelsch. Spaar je woorden en laten we naar huis gaan. Wat ziet hij er zoo gek uit, zei Eric vree-lijk. Clinton keck den jongen man fronsend aan. Begreep do jonge dwaas niet, dat het zijn "William Clinton's eenig en uilslui tend recht was bij deze gelegenheid grap pige opmerkingen te maken? Dit is uw broeder, sir Peter? vroeg lii, site Ui 3ea baronet w endend, -teler Shtte zijn hoofd langzaam op en trachtte te spreken, maar zijn lip pen trilden smartelijk en zwijgend. Zijn gezicht was geaderd, als door Imogen ouderdom. lhoeder, spotte I/ré Vv'ang, Clinton glimlacht© grijriz/md, toeri hij weer de .Usui van den pereoon hoorde, die eens versmaad had hein zijn auto matisch pistool te ontnemen. Houd je mond, snauwde hij. Maar Clinton, zei Lec Wang op een loon van smartelijk verweer, een broe der zou toch iemand niet met opzet we gens valschheid in geschrifte doen ver volgen Houd je mond, als ik het je zeg. Je zult gelegenheid genoeg hebben om voor het gerechtshof grappig to zijn. Sir Peter kreeg een teleur bij het "noe men van het gerechtshof en zijn stem klonk heesch. Moet ik bepaald nu spreken? vrceg hij. Als ik een vraag doe, verwacht ik gewoonlijk een of ander antwoord, ant woordde Clinton kortaf. Maar u behoeft niet in bizonderhedcri te treden, als- u niet wil. Dat kan u voor hot gerechts hof sparen. Sir Peter's hoofd zonk weer. Lee .Wang is mijn halfbroeder, zei hij, met bijna onhoorbare stem. 01), riep Clinton luid uit. Van uw vaders kant? Ongelukkig ja, antwoordde Leo Wang met een bloosaardigen glimlach. Do spot deed sir Peter's oogen schit teren en hij ging rechtop staan. Eeuwen van opvoeding bleken uit zijn hooghartige houding, toen hij fronsend keek naar liet wezen, dat eeuwige schande over zijn huis gebracht had en die zich' op dat feit scheen te beroemen. Er sprak nu goon ver waandheid uit sir Peter's Jjouding; alleen Een misplaatste Aprilgrap. In den nacht van 1 op 2 April om streeks half één werd er getelefoneerd naar het zeer geel bekend staande familio-pe-n;- sion Itieff, Bezuidenhoulschewcg no. S to *s Gravenhago. De familie was niet thuis. Doordat de telefoon aanhoudend bleef bellen is een der families, dio sedert twee da,gen in het pension verblijf houdt, en die reeds ter ruste was, opge staan en hoeft de telefoon opgenomen, daar er gedacht werd, dat er iets bizon- üers aan de hand moest zijn. Gevraagd werd om den heer Rieff te spreken en toen werd medegedeeld, dat deze niet aanwezig was, werd geantwoord: „dat ,s erg jammer, want als 'n goed vriend van den heer 11. wilde ik hom waarschuwen, dat er door bolsjewieken een bom in zijn tuin is gelegd, welke na ongeveer 20 minuten ontploffen ka.ii". Verder wordt gevraagd, of diegene, die aan de telefoon stond, ook in het pension Rioff woonde en of die oen kamer aan de achterzijde van het huis had; het ware hem 'dan geraden, zoo snel mogelijk dio kamer, cn nog beier het geheele huis, te verlaten, daar do onlploffing ieder oogon- blik kon geschieden. D&odelijk verschrikt is toon de betrok ken familie in nachtgewaad, met mantel oi£ jas omgeslagen, do straat opgevlucht, en heeft alarm gemaakt. Politic arriveer de spoedig. Do tuin werd onderzocht, maar er went geen bom gevonden. Toen weid ingezien, dat mom hier met een infame April-map te doen had. Dc lieer Rieff hoeft storke vermoedens tegen iemand, die hem deze poets gc- Jk zal u nu in het kort bi zoo der heden zeggen, zei hij, mot zijn hand over dio van zijn dochter, die sympathiek op zijn mouw lag. Waarom een onnoodig martelaar schap oproepen, Peter? vroeg Leo Wang sareastisi li. Moeien wij, Braces, lijden tot stichting van het volk? Kan je ]e mond niet houden? snauw de Clinton, zijn hand dreigend opheffend. Lee Wang glimlachte met zijn vriende lijks ten glimlach en zweeg. Lee Wang is rnijn halfbroeder, lier- haalde sir Peter, Clinton recht aanzien de, maar zelfs al was hij mijn volle broe der geweest, zou ik hom geen seconde onderdak verleend hebben, als ik geweten had, dat hij de bedrijver was der mis daden, die aan. den Decker toegeschre ven worden. Oh, zei Clinton, zich niet Moot gevend. Zelfs nu vind1 ik het moeilijk te ge looven, dat zijn uitbarsting hedenavond iets anders was dan het gevolg van een dwaze Ingeving een romantische wensoh, orn den Decker na to streven. Hij lijdt aan die dwaze ingevingen, zei Clinton droogweg, met zijn hoofd knik kend in de richting van het stuk staal, dat in het deurpaneel slak. Twee or van zijn noodlottig geworden voe-r andere mon- sclien. U zei, dat Lee ,Wang uw half broeder is? Sir Peter aanvaardde de berisping met saamgeklcmde lippen en de koele aandui ding om voort te gaan zonder verzet. Enid' kwa-rn dichter naar hem toe en hij ging niet weg. Toen mijn moeder stierf, zei hij zon der verderen omhaal, beweerde mijn vader, dat zijn hart gebroken was.® Zijn stem werd- opeens hitter on Enid drukte- be grijpend zijn arm. Met bijna liet laatste van zijn geld scheepte lwj ziclii in voor een reis om do wereld, om vrede en spookt zou bobben en hij hoeft da.arva.aJ aangifte bij do politie gedaan, die deze( zaak streng ter hand zal nomen. Kantoorbediende voortvluchtig. Een 15-jarigo kantoorbediende to Am sterdam, die f 1150.moest inlnem, is niefi hij zijn patroon teruggekeerd. Hij is voort vluchtig. inbraak. Tijdens afwezigheid valn de familio is in gebroken in de woning van G. L'. v. E. aanj den Westersi'ogel te Rotterdam. Een radio toestel, een thee meubel, ovorgordijeto, loo- pers en karpetten warden vermist. I Yerdoovende m Ld do Ion. Te Aken zijn drie Nederlanders gear resteerd, die ban lel dreven in vordoovea- de middelen. j Overval op oen postkantoor. Zaterdagavond is op het postkantoor Kal- kerfeld bij Keulen, ecu brutale overval ge pleegd. Do daliers drongen van do binnen plaats af het bureau binnen, Hier over vielen zij don alleen dienstdoenden ambte naar, een 60-jarigcu man, en maakten zich uit de voeten met ongeveer 13.000 markt Ameriknansch toerist vermoord. In een afgelegen laan In do nabijheid yan Jeruzalem, heeft rnön liet lijk gevon den van een zékeren Israel W.ollf, een Arno- rikaansoh toerist uit Los Angeles. Hij lagj met afgesneden koel op oen eenzame plek, doch was nog in het bezit van al zijn geld en alndere voorwerpen van waarde; zoo dat men omtrent de motieven tot den, moord in het duister tast. den dood. to" zoeken. Hij vond don dood in Tsina.n, in de armen van zijn Chineo scho vrouw. Paatje, riep Enid vol modelijden uit. Beknopt verteld. Uitstekend, zei Leo .Wang goedkeurend. -- Arthur, Arthur, zei Clinton op vader lijke manier. hi zijn testament liet hij mij wei nig van do oorspronkelijke boziLting na, ging sir Peter voo-rt, zonder te lotion op de onderbrekingen. Alles, behalve liet kleine onvervreemdbare goed'was weggegaan, om zijn Chincesch thuis te onderhouden. Maar hij vermaakte mij een kind yan zes jaren Lee Wang ou zijn Chincoscho inca der. Ik was toen achttien jaar. ltet kind werd naar Engeland gezonden, vermoede lijk door zijn moeder, die graag van hein af wilde zijn. Ik had natuurlijk het land over zijn aanwezigheid, maar uit oorbieu voor do wonsclien van mijn vader zond ik hem naar een particuliere schooi!, Je vindt het zeker wol goed, a,s ilc tijdens de preek zit? vroeg Lee Wang ironisch. Ook een sigaret als ik mag Sir Peter gat geen antwoord, maar Clin ton wenkte zijn gevangenen naar den Ches terfield met oen beweging van zijn pistool. Lee Wang boog voor Nina, die de be leefdheid met een bekoorlijken glimlach be antwoordde en zij beiden liepen onverschil lig door de kamer en gingen zitten. Clin ton zoehl zijn zakken na en schoof hun een gehavend- pakje sigaretten on con do-osje lucifers toe en na eerst liet pakje aan Nina gepresenteerd to hebben, die er vol strekt niet afkecrig van was, koos Lee Wang niet zorg een sigaret, en ging achter over zitten om er van te genieten. 'Als dit het einde van het spel was, .nu, dan was hot het einde van het spel. Eu wat deed het or too? Hij peinsde, dat liet vroeger of later moest komen. (Wordt vervolgd). Motie. i IU EEU OUBEt UW, VAM AP - ED HOOGER. Aparte Damesmantel IN MODERNE UNI-STOFFEN, VAN AF en HOOGER. IETS BIJZONDERS VAN AF EN HOOGER. FLATTEU5E DAMES-JAPON GEHEEL ZIJDE BOLERO-MCDEL CHIC GEGARNEERD SPECIALE SORTEERSNG IN GROOTS MATEIi. ^7 1 HOOfDSTEEG - HOUTTUIN - BOERENSTElGLR-bltPDENSTEIGER^' belcodigde trots.

Schiedamsche Courant | 1932 | | pagina 6