VERVERIJ - WASSCHERIJ - „DE PHOENIX" - afwerking. Fortinbras' Toovermachi Badio-Programma's» BIMENLAm Eerste Kamer. Begrooting Zuiderzeofouds 1932. 'Aan do memorie van. antwoord over liet ontwerp tot vaststelling van do begroe ting van het Zuiderzeofouds voor 1932 wordt het vo'.gendo onUcond: De minister onderschrijft gaarno de mee ning, dat do vooruitzichten voor voort zetting van den arbeid' thans verro van schitterend zijn, doch acht liet niettemin voorbarig een definitief oordeel uit to spro ken, voordat over voldoend voorbereide» inpoideringsplanneu mot daarop gegronde raming van kosten en over een finan- cieringsp'an voor de uitvoering wordt be schikt. Het is mogelijk:, zoo niet onmo gelijk. thans reeds te anderkennen of do in to polderen Zniderzeegronden grooten- fleels voor graanbouw zuilen worden ge bezigd. De minister kan op do op deze onderstelling gebouwde beschouwingen dan ook niet diep ingaan, doch acht liet zeer do vraag, of concurrentie met liet graan- verbouwendo buiten'and bij voorbaat uitge sloten moet worden geacht. De minister kau dan ook niet inzien, dat voor do to winnc-n Zuida-zeogronden meer of eerder dan voor andere landbou wende streken in ons land financieele steun van den staat noodig zou zijn, aange zien nog niet over een voldoend' onder legd plan tot inpoldering van den Noord- Oost«dijken polder wordt beschikt, kan aan den wensch om oen herekoning to ontvan gen van do kosten van het in cultuur brengen van dezen polder nog niet wor den voldaan. ■Wat de in de AVioringermeorpüder ge vonden grondsoorten betreft, kan worden meegedeeld, dat inderdaad' een grootere opporvlakte zandige gronden is gevonden dan voor de droogmaking werd onder steld. De ten Zuiden van den Oever ge vonden diluviale zandgronden, ter opper vlakte van ongeveer 400 H.A., zullen ver moedelijk voor boschaanlcg worden be stemd. Het was den minister aangenaam in stemming te vernemen van het voornemen tot grondig onderzoek van den bodem van den Noord-Oostelijken polder; van de uit komst van dit onderzoek zal do keuze van den omvang van dien po'der afhan gen. Intusschen zal de beslissing of reeds spoedig met den Noo-id-Oostelijken polder zal kunnen worden begonnen, niet alleen hiervan afhankelijk zijn. Dat de werken in een langzamer tempo dan in do laat ste jaren, toen zoowel do afsluiting als de IÏV ieringermoer in uitvoering waren, zullen worden voortgezet, is aannemelijk. In verband met de vragen over het in cul uur brengen van den Noord-Ooste lijken polder, moge hier in herinnering wer den gebracht, dat bij de behandeling van dit wetsontwerp in de Tweede Kamer de motie van den heer Colijn is aangeno men. Daarbij is de regoering uitgenoodigd «m voor de indiening van de begroeting van het Zuiderzeefonds voor 1933 aan do Kamer te deen toekomen een nauw keurige berekening van de aan den aan leg van dien polder verbonden kosten, zoomede een overzicht van de wijze, Waar op deze gefinancierd kunnen worden. Het ligt, zooals reeds uit de houding van den minister, tegenover de motie aangenomen, moge zijn gebleken, in zijn voornemen, aan deze uitaoodiging gevo'g to geven; het in verhand daarmede noodige onder zoek is in vollen gang. Krachtens de wet van 29 Juni 1925 zal, zoolang de zo-ogenaamde IJ meer,ver ken niet tot stand zijn gebracht, op de afgesloten Zuiderzee het peil van 0.13 SI N-A.P. gehandhaafd moeten worden, in verband waarmede niet aanstonds na het gereed komen der afsluiting het ids defini tief aangenomen peil van 0.40 M. N.A.P. zal kunnen worden aangehouden. De Amsterdamsehe begrooting. Bij de behai .leling van do begroeting van 1932 is door B. en IW". van Amster dam de toezegging gedaan, dat do cijfers baar het Engelsch van William Locke, door J. E, d. B. K. 11) Corinna schaterde het uit als oenig ant woord en de poes vluchtte. Zij stond even eens op. Laten we de kerk gaan bekijken en zoo dezen twist eindigen. En zoo gingen ze de Louis treize keik bekijken en vervolgden toen htm reis. De dagen gingen mot luieren voorbij en er ge beurde niets. Ze praatten veel samen en kibbelden nu en dan. Na zijn flinke uit lating in Richelieu, ergerde Martin zich over haar spotten over zijn «mipo*"'! I. Ilrj voelde dat het nocdzari'qk -jat hij zich man toonde. In hei L< g a was Corinna do leidsvrouw geweest, zij koos do wegen uit en praatte niet de hotelhou ders. Maar nu nam hij deze werkzaamhe den op zich; wat het eerste betreft was dit in hun voordeel, want hij besefte, dat Corinna niet goed op de kaart kon rijden en zoo hadden ze te veel omgedwaa'd. Zijn bemoeiingen in het tweede geval lokte bij Corinna hevige protesten uit, want zij vond de kosten veel hooger. Het kan me niet schelen, zei Martin. Ik vind het best, dat je me behandelt ais je broer, maar ik wil niet behandeld worden als je jongere broertje. In dit vrije en avontuurlijke leven op hun ongewonen pelmrigstocbt, begon hij zich to ontwikkelen; hij was niet zoo- bang meer voor haar komische opmerkin gen, hij hunkerde er naar zich zeiven recht to Ijten wedervaren, ja, zich' te uiten. Ook ontdekte hij bij haar oen van die kleine vrouwelijke zwakheden, die zijn mannelijk gevoel van superioriteit verhoog-' den. nog coins grondig zulten worden bezien om tot een verbetering in de bogrootings- pcsilio te komen, liet resultaat van dat toegezegde onderiosk is titans verschenen. Hot totale bedrag waarmee do begrooting door dezo herziening wordt gebaat beloopt 2,389.419, echter dient er rekening mode te wonten gehouden, dat op grond van do tot dusver verkregen remit item moot worden verwacht, dat het trambedrijf hoofd zakelijk als gevolg van sterko verminde ring van opbrengst van het vervoer oen verlies van eon milliocn gulden zal op leveren. Dj voornaamste ocrzakcai welke tol ver betering dar begrooting hebben bijgedra gen zijn als volgt samen to vatten: Do vermindering der subsidies beloopen in totaai f 15S.7C0. Het onderzoek over do mogelijkheid van vermindering is nog niet geheel «afgdoop-en. Dj vermindering op do bijdragen aam den kapitaabh 1st beloopon een bedrag van f 392.120. Bij deze posten staat do „Verbetering van liet Robin" met f 120.570 bovenaan, voorts een aantal niet uit to voeren verbouwingen. Op het -onderhoud van straten en ptei- ncsn wordt oen vermindering toegepast van 166.000. D:aor don lagen koers van het pond ster ling kcin do rentebetaling van do April- coupno der 5'/j procent loaning voor zoo ver die ten listo van 1932 wordt geboekt f 116.CC0 lager worden geraamd. Dj rente van voorschoften verstrekt uit gelden der gemeente voor verbetering dor Volkshuisvesting kon f 1G2.000 hooger worden geraamd. "Do winstuitkeeriiigen dor bedrijven en do lagere ramingen der verliesposten van andere bedrijven brachten f 592.035 Voor deel. Ook kondo.i nog oen aantal ondexhouds- poslen worden verlaagd mot f 108.000. Do afsluiting van do Zuiderzee. Het Tweede Kamerlid Heemskerk heart den minister van waterstaat de volgende vragen gesteld: lo. Is het don minister Loken I, dat do Urker-Noordzeevissch-ers a. bij onvo'doenle of minder loonende uitkomsten van de Nojrlzeovisscherij steeds de visscherij op de Zuiderzee be oefend hebben; b. moeilijker geschikt personeel voor hunne schepen kannen krijgen tengevolge van liet verteenen van rijkscredieten op grond van artikel 7 der Zuiderzeestcunw-et aan Zuiderzeovisschers voor aankoop van Noordzeebo'.ters, waardoor meer molorno schepen in de vaart komen, die hoogero besommingen maken en dientengevolge de meest ervaren visschersknechts tot zich trekken c. steeds gewoon zijn geweest, op meer gevorderden leeftijd do Noordzeevisscherlj te verlaten om zich met de Zuiderzeevis- scherij bezig te houden? 2o. Is de minister niet van meening, 'lat aan de scliaile, welke in verhand daarmede de afsluiting van 'le Zuiderzee den llr- ker-Ncordzeevisschers berokkent, opgronl van artikel 3 der Wet va'n den 14den Juni 1918 tot afsluiting en droogmaking um de Zuiderzee (St.bl. nO. 351) beliout te worden tegemoetgekomen 3o. Is de minister bereid, nu hel steeds duidelijker gaat blijken, dat de Urkcr Noord, zeevisschers schade zullen gaan lijden van de afsluiting van de Zuiderzee, hen (zie het slot der rede van den minister van 12 Februari 1932, Handelingen blz. 1470, 2Je kolom) gelijk te stellen met Lel.uighebben den of een wetsontwerp in te dienen tot wijziging vaft artikel 1' van de Zui-lerzee- steunwet, waardoor ook dezo visschers tot de „belanghebbenden" zulten gaan bohoo ren. Financieelo maati egel en van Rotterdam B. en IV. van Rotterdam hebben den raad een financieelo nota gezonden met een voorstel tot verhooging van liet aan tal opcenten op do gomcen'.cfonlslel iS.htg van 60 tot 89; voorts de voor-stellen tot wijziging van do arbeidsvoorwaarden van liet gemeentepersoriocl, waaronder een tweede tij lelijke aftrek op de jaarwed ten, zulks tot 2 pCt. over het gedeelte daar van, dat loopt tot een maximum van f2030 en tot 3 pCt- over het hoven f2090 ge legen deel en tenslotte de voorstellen tot wijziging va'n hot tram- en autobus tarief, alsmede van hel tram- on au tabus net. AVat dit laatste betreft, worlt voorgesteld de tramlijnen 19 en 24 en do autobuslijn B op te heffen. Tramlijn 6 krijgt oon ge wijzigde route en er worlt een nieuwe autobuslijn N ingevoerd van do AA ilhel- minakade via Ilillevlict naar Beukendnal. Voorts is ingedienl een wijziging van liet vnslrechttarief voor het gasverbruik in den zin als reels eenige dagen geleden is gemeld. De invoerrechten iu A'ederl.-ïndiö. Het bestuur van het Verhond van No- dcrlandsche «Werkgevers, heeft aa'n do Tweede Kamer verzocht, geen gevolg te geven aan het voorstel van hot Indische Gouvernement tot verdere verhooging van de opcenten op de Indische invoerrechten. Winkelsluitingswet. Het Nederl. Correspoalonliebureau in Den Hang meldt: 1 Naar men Ons van de meest bcvoeglö zijde meeleelt, blijft do inwerkingtreding van de Winkelsluitingswet Lep.mil op 1 Mei a.s. Het centrale laboratorium van de volksgezondheid te Utrecht Het Tweede Kamerlid mevrouw De Vries Bruins heeft den minister van arbeid, de volgende vraag gesteld: Is de minister bereid aan de Kamer over to leggen de gegevens waarover hij beschikt, in verband stickie mot den toe stand en(of) de verhoudingen in het cen trale laboratorium van de volksgezondheid ie Utrecht? GEMENGD NIEUWS. Brand te Amsteidum. Ongeveer kwart voor negen gisteravond speelde het orkest eenige nummers voor de nog weinig talrijke bezoekers in het cafè-restaurant Trianon ojp het Leidschct- plein te Amsterdam. Piolseling werd aan de gezelligheid' een einde gemaakt door een brand; die in den kelder was uitgebroken. Bezoekers en or kest verlieten het restaurant. Dj brand was ontdekt door den opzichter der toilet ten. Teen do directeur, do hoer Moermans gewaarschuwd was en ging onderzoeken wat aan de hand was, kwam reeds oen verstikkende rook «hem tegemoet, dio lang zaam allo zalen van Trianon, Vulde. Onmiddellijk daarop klonk sirenengeloei van brandweerwagens. Het bleek, dat hot in den groeten kelder onder het restaurant in emballage en meubelen hard brandde. Deze kelder loopt ook door onder een gedeelte van de aangrenzende magazijnen der firma Ilirsch en Co. Juist daar woed de .het vuur het hevigst. Aanvankelijk weid door de brandweer een straal uitge legd om het vuur te bestrijden. Het was bijna onmogelijk om in flati kelder door te dringen. Met rookmaskters gewapend, drongen de brandweerlieden naar binnen. De rciok, die naar hu ilea drong en de brandweerwagens vCior het gebouw deed een greoto menigte tocstroo-men die mot grootte moeite door een p'aar agenten van politie «Op eenigen afstand werd gehouden. Men klom boven op de brandweerwagens om te trachten iets moor te zien dam rqoik. Dat zou bijna gelukt zijn, want plotseling deden zicth hrandversciiijnselen vcidt' ach ter hel eerste etage-venster van de firma Ilirsdh en Co., dat grenst aan Triaaofiv Het vuur loethi had een uitweg gevonden door den vloer van den kelder oir hhd daar voedsel gevonden in eon houten stdhoenon- magazijn. De hoofd brand mees ter Hartarf liet op het zien van deze vuurversdhdjn solen een twee de alarm maken, waarop nog meer brand weerwagens en de matenalenwagen ver schenen. Er werden een drietal stralen af- gerdd, terwijl in den kohier van Trianoin do rciofiafzuigingsinsfallatie werd gcp'aa/st. In middels was oort versterking gekotnren voor do politie, waardoor dto opdringende me nigte op een behoorlijken afstand kom wor den gehouden. Do brandweer was, omdat -/Jij dadelijk kon ingrijpen het vuur spoedig meester, maar hot scboen-cumagaziijtn was totii deer lijk gehavend d"«or het vuur en er was nog ai wat waterschade. Teen de rook' in den kelder van Trianon was afgezogen bleek, dat hoofd zakelijk pakstroo en kisten had den gebrand. Het restaurant zie-lf had geen brandschade gekregen, alleen was hier en daaï water schade, Zonder twijfel zat vandaag niemand nog iets van don brand kunnen ontdek ken. Tegen 10 uur rukte tot grootste deel van het brandweermatei iaai in. Bekneld geraakt. Gisteravond is de 55-jarige schipper G. M. Verschuren uit Waspik, die met zijn boot in de "Waalhaven lag, bij het vastleg gen van twee rijnsloepschepen tussclion deze schepen bekneld geraakt. Met zware inwendige kneuzingen is hij door den G.G.D. naar het ziekenhuis aan dein Gool- singel overgebracht, waar hij bij aankomst reeds bleek te zijn overleden. IVestfnloii. In het kader van de bekende Daitsehe verkeershoekjes is een niouwe oplage van het werkje over Wcs(falen verschenen. Dj keurig uitgevoerde kaft geeft eon afbeel ding van do voorzijde van het oude gotische raadhuis in Munster, Op een 45-tal pagina's volgt dan een beschrijving van Westfalen als toerisienland met alle stoelen, hadplaatsen en luchtkuuroorden. Een kaart achterin het boekje geeft oen duidelijk overzicht over liet betreffende gobied, ter wijl fraaie foto's de tekst verluchten. Het boekje is gratis verkrijgbaar bij de R.D.V.. Parklaan 28 te Rotterdam en allo reisbureaus. Do overstroomiugon in het gebied Tan de Sava Bijna 6000 huizen onder wate r. Naar do bizondere correspondent van do „Prawdari bericht is de Sava Donder dag opnieuw gewassen, zooclat er geen uitzicht meer is op een spoedig afvloeien van het hoogo water. In het middenstroomgebied van do ri vier staan 5987 huizen onder water, waar van reeds 600 volkomen vernield zijn en ongeveer 2DCX) ernstige schade hebben op- gcloopen. Plafond ingestort in rechtzaal. Tot nu toe 15 do oden. Donderdagmorgen heeft in Tgerechtsge bouw te Bastin (Comca) tójtens 'nrcehtzit- ling 'n ernstig ongeluk pl aa's gehad door Jat het plafond instortte en alle 50 in do Eens werden ze overval'en door een on- weder en in den koestal, waarbeen ze gerend waren om beschutting te vinden, zat zij doodsbenauwd te rillen van angst en bij lederen slag hield zij de handen voor do o-oren, terwijl hij, Martin, ka'm met de handen in de zakken, in de open deur naar het flitsen van don bliksem stond te kijken. Wat was er om bang voor te zijn V liet was veel gevaarlijker om in Lenden of Parijs de straat over te steken, cf om een treinreis te maken. Haar onredelijke angst was oen zwakheid, vrouwen eigefi, niets dan een kWestie van zenuwen. Hij zuo tcgevend vooor haar zijn; hij ging dus weg van de deur en legde zijn regenjas over toar heen, en de nederige manier, waarop ze zijn dien sten aannam, gaf hem veel voldoening. Natuurlijk, toc-n de zon dooa'-kwam, stak ze haar neus weer in den wind en vond weer dadelijk oorzaak voor een spottende plagerij, maar Martin pe Ide'dj rustig door. Dit was een van die toestanden, waarin hij heer en meester was. Eens om een koppel stieren, die uit het hek van een boerderij kwamen, te ont gaan, was ze in een sloot gevallen en had zo haar enkel verstuikt. Ze kon niet loo- pen of fietsen en hij beurde haar op in zijn ami en, Ik zal je naar de boerderij brengen. Je kunt me niet dragen, protesteer de zij. Dat zal ik je eens gauw toonen, zei Martin, en hij droeg haar weg. En ofschoon zij volstrekt zoo licht niet was en zijn siperen zich spanden, onder haar gewicht, zoo genoot hij toch1 er van, dat zij, verwonderd, zijn kracht jv'aar- deerde. Maar halfweg, met witte lippen, begon zij hem te plagen Ik denk, dat je er mi heel zeker van bent, dat je mijn grooto broer bent. Volmaakt zeker, zei Martin. En leen voelde 'hij haar greep om zijn hals slapper worden, loodzwaar hing liaar lichaam m zijn armen en hij zag, dat ze flauw was gevallen van pijn. Haar over latend aan tie zorgen van de vriendelijke mensehen op de boerderij, ging hij de achtergelaten fietsen ophalen en dacht na over het gebeurde. Al'erecrst zou hij niet zijn hoofd verloren hebben bij het ont moeten van een troepje makke stieren en ten tweede, als Lij zijn enkel verzwikt had, zou Corinua hem niet zoo kunnen dragen; ten derde zou hij niet zijn flauw gevallen en ten vierde, al klonken haar woorden nog zoo spottend', ze had haar minderheid erkend en dat alles was zeer aangenaam voor zijn gevoel van eigen- vrelude. En ecnigen tijd' daarna', toen do boer haar een plaats gaf in zijn ouden wagon, onder eon grooto huif en die ge trokken werd door een groot, zw'aaT paard met roestig tuig, om haar to brengen naar de naaste herberg, vijf kilometers verder, ging Martin alles nog eens na en Corinna had geen woord in te» brengen. Als iemand van de bereden politic reed hij naast haar en in da herberg gekomen, droeg hij haar naar haar kamer en sprak met voel auto riteit. Toen ze dan Poitiers en Ruffeo voorbij waren gekomen, 'kwamen ze, drie weken na hun vertrek, uit Parijs, in 'Angoulème een bekoorlijke vestingstad, op een rots gelegen boven do Charente. En daar dit het voorlaatste station van hun reis was, bleven ze er een paar dagen. Ze stonden op het schaduwrijke bol werk en staarden over d'o rookte daken der huizen te midden van groene hoornen, en over de wijde vlakte, met het gouden graan op schoven, tintelend in het zonne licht en zij zuchtten. Ik hen bang voor Braniöme, zei Co rinna. Het is iets, dat zoo afgebakend is. Tot hiertoe zijn we maar gedachten- loos verder gegaan als in een soort van droom. En in Branlèmo moeten wo weer gaan denken. Ik twijfel er niet aan, of hot zal ons goed doen, antwoordde Martin. Dat zie ik niet in, zei Oorinna. Nu krijgen we weer het oude gezeur. Daar hen ik nog niet zoo zeker van, beweerde Martin. In de eerste plaats zijn wo niet meer dezelfden als drie Weken geleden, Kletspraatjes, zei Corinna. Ik hen tenminste niet dezelfde. Zij lachte. Ja, omdat jo in den laats ten tijd je airs geeft. Dat ik me airs geef, duidt al op een verandering, antwoordde hij eenvoudig. Maar het gaat dieper, het is moeilijk uit to leggen. Ik veel dat ik aan mij zelf een houvast heb, wat ik voorheen niet h'ad en dat ik innig geniet van dingen, waar van ik vroeger niet genoot, liet eerste half uur van onzen tocht, in den vroegen, dauwigen morgen; onze hoogst eenvoudige maaltijden buiten voor de kleine café's, do lange, loome achterinidddagen onder de hoornen, wanneer Wo lagen te kijken naar het weinige verkeer op de wegen, de stille avonden, wanneer we zwijgend bij elkaar zaten, of een woordje spraken met den houder van de auhergo (herberg) en luister den naar zijn eenvoudige levensfilosofie, dat alles was zoo mooi. En om dan te slapen, verzadigd van lucht en zonneschijn, tusschen sdhoone, grove lakens. Te slapen als een os, totdat het teven in h'uis je bij het ochtendkriekten wakker maakt. Het was alles zoo heerlijk en er is vroeger nooit zulk een genot in mijn teven gev- weest. i 1 En na een koTle pauze, voegde hij er bij Het kwahv natuurlijk ook veel door jou. ztaal aanwezige personen «onder Wet pluim werden bedolven. Brandweer en militajirtein tonden tot den middag Vijf lijken beigeau Een groot aianlai zwaargewonden moest naar liet ziekenhuis worden overgebracht. Het ernstige instorting soa gel uk dat Weeft plaats gehad in hot gerechtsgebouw van Raslia, zou naar nader wordt gemeld' reeds 15 menscthenlevens hebben gcëisciht. Tot hen bcWujOren twee advocaten, van wie do een Coionnbani de president van de orde van. advocaten to Baslia is. Dertig persol- non zij'n gewond. Spoorwegongeluk. Ais gevolg van het weigeren van eon wissel is in de buurt van Haverhill (Vev Staten) oen sneltrein gederailleerd Drie spoorwegbeambten werden gedood en ver scheidene personen gewond' Bandieten geëxecuteerd. Te Huatusco (Mexico) züjln Donderdag Leyva, een bendeleider en 21 bandieten, d'i.e» dc«n 16 Maart de stad P'as'o del Miadila hadden overvallen en na feiten strij.il met do rogeeringslïoep'cn werden gevangen go- nomen, gefusilleerd Berk en SchooJL Geref. Kerken. Beroepen to Oudowater, ds. S. Wesbonk, te Hoorn. Zaterdag 23 April 1932. Hilversum, 29G M. VARA-uitzendi'ng. 10 u. v.m. VPRO. 6.457 en 7.30—7.45 u. Gymnastiek les. 8 u. Gramofoonplatein. 10 u. Morgen wijding. 10.15 u. Voor Arb. i.d. Continu bedrijven. VARA-orkest o.l.v. II. de Groot en gramofoönplatenVARA-tooneol o.l.v. Af, v. Ca pellen. 12—1.45 u. VARA-soptot o.l.v. Is. Eyil en gramofoonplaten. 2 u- In stituut v. Arb. Ontwikkeling. 2.15 u. Con cert. iAV. Brohm (clarinet) en Fr. Uytten- b oog aard (piano). 2.30 u. Toespraak! idooif J. C. B'. L'. de Jong. 2.45 u. Piaino recital] Fr. Uyttenboogaard. 3 u. Voor amateurfoto1- grafen. 3.10 u. Zalag en piano, rosp. Ll Bogtman ten mevr. de LangeKöoyman'. з.25 u. J. B. v. Blanke'n: Koopen of af betaling. 3.45 u. Vervoilg zang en piano. 4' VARA Mandoline-ensemble o.l.v. J. Kok en gramofocmplaten. 4.45 u. Sportpraatjei door AA'. Rob. 5 u. Beoefening der Huis muziek o.l.v. B. Tiggers. 5.45 u. Actueel allerlei dooi' het NVV. 6 u. Arolkslic)lereii| door „De AVielewaal". 6.15 u. Voor Ü«el Roede Jeugd. 6.20 u. Vervolg „Da .AViele waal". 6.30 u. Literair halfuurtje. 7 u. V'ARA-septet o.l.v. Is. Eyl. 7.20 u. Bei. stuursnieuws. 7.35 u. Vervolg septet. 8 tt Vroolijko Avond m.m.v. VARA-orkest o.l.v. H. de Groot, Teun 11 o Klepperman, IJ. Da vids (humorist), L'. Fuld (zang), VARA1- tooneel o.l.v. AA", v. Capellen, AAladi'mir! Pique Trio A. A. v. Stecnwijk (mdndOuit- virtuoos), The Merry Boys (accordeon) e'n1 gramofoonplaletn. 11 u. Vaz Dias. 11.15 12 u. Gramofoonplaten. Huizen, 1875 M. Uitsluitend KRO uitzending. 89.15 u. Gramofoonplaten. 10 u. Con cert KRO-Triö. 11.30 u. GodSd. halfuurtje. 12.151.45 u. Concert KRO-sextet. 2 u. Gramofoonplaten. 2.30 u. Kinderuur. <f "h; Gramofoonplaten. 5 u. Esperanto nieuws. 5.15 u. Gramofoonplaten. 6 u. Journ. AA'eek - overzicht. 6.20 u. Gramofoonplaten. 6.40 u. Esperanto les. 7.10 u. Dr. Veegcri Zuigelingen en kleuterzorg. 7.45 u. Sport- praatje. 8 u. KRO-orkest öl.v. Gerritsen^ O.a. Ouv. Fra Diavoiö, Aul>or. 8.30 u.- Hoorspel „Waarom de agent 2te» klassei Duikelaar zoo snel bevorderd werft'9 ut Vaz Dias. 9.15 u. Atervoilg concert. O.aj Fant. „Die Flodermaus", Slrausz. 11 u'. Gramofoonplaten. I Je te remercic ïnfiniment, mon frère, (broeder, ik dank je wel), zei Corinna, Dat wil dus zeggen, dat ik niet al te saai en vervelend bent geweest. Jo bent een alleraardigste metge zellin geweest, zei hij eclit jongensachtig. Ik dacht niet, dat een meisje zoo... zoo..» met zijn vingers snapte hij naar het goede! woord. Met lachende oogen zag ze hem aan en haar lippen krulden, zicli! ceu beetje ironisch. Zoo, wat? Zoo gezellig kon wezen, antwoord de hij. 1 1 1 1 Ze lachte weer. AA'at bedoel je daarmee?. Zoo verstandig, antwoordde Martin. AVeet je wel, w!at het beduidt als een man een meisje verstandig noemt?, Dan bedoelt hij. dat zij niet verwacht, dat hij zijn Taart aan haar verliezen Zal. En' je hebt je Wart niet aan mij" verforen), lieh je we1 Martin, die o-ver de borstwering leunde, sprong overeind. Dat zou nooit bij me opkomen. Zo schaterde het uit en hield' hom vast aan zijn jaspanden.. 0,"Martin, riep zo uit, jo tont een juweel, een zeldzaam juweel. .To bent hedtemaal niet veranderd en om "s hemels wil. verander toch nooit. Piolseling stak ze haar h'and uit. Martin, zei ze, wat voor jou oen; bron van vreugde en genot is geweest, was voor mij een pijnstillend middel Geen meisje in heel Frankrijk' is ongelukkiger dan ik. i Ik wou, dat je me dat wat eerder, verteld had', zei Martin, want ik heb imj zrilf den gclukkigston man gevoeld. fWordt vervolgd). I «WH

Schiedamsche Courant | 1932 | | pagina 6