VECHTPARTIJ IN PRUISENS LANDDAG. Donderdag 26 Blei 1932. TE LAP. F1LM-GLINSTERS. 85ste Jaargang. No. 20038 Tel. No. 68103, 68617 en 68923. BUREAU LANGE HAVEN 141 (HOEK KORTE HAVEN). TEL. 68103, 68617 en 68923. Postrekening No. 5311. buitenland. Nat socialistische voorzitter gekozen. Twee honderd afgevaardigden,nazis en communisten, raken slaags. Do Pruisische Landdag hooft m zijn zit ting van gisteren don nationaal sooiahsti- schen afgevaardigde Kon] met 262 stemmen tot president benoemd. Afgevaardigde Wittmaack verkreeg 92 stemmen, terwijl afgevaardigde Kaspor 55 stemmen behaalde. De Pruisische Landdag heeft dort sociaal- idemGcratischen afgevaardigde on voorma lige president iWiltmaack, mot 167 slem- men benoemd tot vico-rpesid-emt van don Landdag. De centrum-afgevaardigde Baumhoff weid De nieuwe president van don Pruisischan Landdag, de nat. socialist Kerel. met 354 stemmen tot tweeden vice-presi dent gekozen. Dr. v. Krics (Duitsch nationaal), weid met 254 stemmen tot derdon vice-president benoemd. Tijdens een scherpe redevoering van dön leider do communistische fractie, Piock. liatl deze den nat. socialisten toegeroe pen: „Er bevindt zich in uw rijen oen ontzaglijk aantal moordenaars", llierop drongen de nat. socialisten op. De com munisten stormden op bot spreekgestoelte af en gingen om hun woordvoerder staan, ten einde deze tegen do nat. socialisten te beschermen. Hierop stormden de nat. socialiston de trap van do sprekorstribune op. Toen Hin kel de bovenste trede had bereikt, kreeg bij van een der communisten oen slag in bet gezicht. 'Op hot zelfde oogcnblik werd de inktkoker van den president in bet midden van do opeengehoopte nazi's geworpen. Er ontstond een verwoede vecht partij. Stoelen vlogen door do ruimte, ter wij! de lampen van do stenografen tafel werden kapot geslagen. De afgevaardigden stormden woedend op elkander af. Intusschen had president Baumhoff met de loden der andere partijen do zaal ver laten. Do communisten werden door de nat. socialisten letterlijk uil do zaal ge slagen. Hierbij weiden talrijke leden ge wond. Een afgevaardigde word door vijf fraclicgenooten uit do zaal godragen. De nat. socialisten hierven hun lied „S. A. Mar- chicrt aan. Bezoekers van de publieke tribune zongen het lied mode. ^.e. vp°htparlij, welke gisteren in den 1 nusischen Landdag hoeft plaats gehad is zonder weerga in de geschiedenis van hot Duilsehc parlementarisme. Wel is waar hebben gedurende do laatste jaren reeds meerdere malen vechtpartijen in den Land dag plaats gehad, waarbij wel personen weroen gewond, doch oen formoelo vecht partij, zooals die van gistermiddag, waarbij meer dan 209 afgevaardigden met alle be reikbare middelen elkander te lijf gingen heeft men nog niot meegemaakt. Er is komen vast ic staan, dat vijf afgevaardig den ernstig zijn gewond. Hot was tevoren reeds rumoerig geweest. Do zittingszaal van den Pruisisdhon hand dag bood ma die vechtpartij oen wooslen aanblik. Zware leleren fauteuils, taellkast- jes, vernielde lampen en een dliaps van pa pier, stembiljetten en wat ziich verder be vond in do kastjes der afgevaardigden, lag, in liet biaondor in den oounmunisliscihen hoek, op den grond. Men kon van den in- ging bij do plaatsen der oonninunistant nauwelijks de zaal betreden. In do wandelgangen 'bcerecht buitenge wone opwinding, ook hij hot publiek dat z'iclh daar van de tribunes verzamelde. Het is bijna tot een voortzetting der kloppartij' gekomen indien de hordes van het Huis niet 'hadden ingegrepen. De fractieleiders tradition hun piudijge- ncjoten voor /racliabtijeenkamston to ver zamelen. lutussdhen is bekend geworden dat bij de vecht partij eenigo ciommunistischo on see a -democratische afgevaardigden niol Oi a .ealijic zijn gewond. i leider der S.IMX fraclie Jurgenssen ure^st bewusteloos uil do zittingszaal wor den gedragen. De communisten Kraam er, Kuntss en Golke, werden eveneens gewond. Iö hoofdzaak betreft het hloofdwondon. De nationaal-socialist W'chner werd. minder ernstig gewond. Eeaige minuten na de botsing verschoon do oommunist Kuaicimer mol verbonden go zicht opnieuw in do zittingszaal. Het bloed zijner wonden siepelde dicrer liet hom aan gelegd enciodverband .llüj ruimde ziijn les- senaar op eai riep daarbij: Twintig tegen een. Jullie honden. Dat zat je betaald wor den gezet. Do aan het meubilair van liet Huis aan gerichte schade is zeer groot. Een Centrum- afgevaardigde uit Rïieinlaiwl, een arts, be handel tb j de gewonden. De womdon die afgevaardigde Jurgenssen in hot gezicht 'had bekomen, moesten worden gehecht, lllij werd naar liet ziekenhuis overgebracht. liet seniorenconvent van den Praisisclhen handdag is direct na do -onderbreking van r'li zitting bijeengekomen ten einde te be raadslagen over de maatregelen welke ge nomen moeten worden tegen do afgevaar digden dje schuldig zlijn aan ordeverstoring Naar verluidt hebben nationaal-siocialisten en communisten verklaard dat zlij 'liet niot noiodig achten do schuldvraag vast te stel len en deihalve een inmenging van do po litie niet wenschen. De sociaal-doinooralen daarenlegen ver- klaarden, dat zlij zich met het oog op de mishandeling van Jurgensscn 'en van het gehcele geval zij zich er niet mee kunnen veroenigen dat de bclrokikonon verklaren dat de zaak hun vei'der niet interesseert. De Gontrumfraelie legde een soiortge'.'ijk© verklaring af. liet seniorenconvent hoeft geen beslui ten genomen. De volgende plenaire zitting van den Rruisisdhen Landdag zal 1 Juni des mid dags om 2 uur plaats vindon. De positie van rijkskanselier dr. Brüning zeer zwak. Ilet Berliner Tageblalt, aldus lezen we in het YarL, scluijlft in zlijn nummer van Dionderdng/jchtcnd, dat de aanvallen tegen hot kabinet-Brüning zich in den jongslen tijd zoozeer versterkt hebben, dal met do mogelijkheid van oen ciilic- ko ontwikkeling dient to worden ge rekend. Dr. Brüning wil thans don rijks- president na diens terugkeer te Berlijn vra gen of 'hij no Iganger de verantwoordelijke leiding van do Duilsche politek in handen moet houden of wel dat Van Hindenburg er do voorkeur aan geeft, dat thans een an dere co'inbinalie aan het bewind kont. Men heeft voorloopig den indruk, vervolgt liet Tageblatt, dat do krachten, die voor en achter do coulissen aan het werk zijn om dr. Brüning tear val te brengen, 'liet onder ling nog niet eens zSjm, wat gunstig is voor den rijkskanselier. Hel staat echter vast, dat 'het aanstaande ondethoud van den rijlkspresidont met den rijkskanselier boslis- sond zal zijn vcior 'het voortbestaan van het kabinet, liet Volk meldt hieromtrent nog: De Duilsch-nalionalo Rijlksdagfraalic heeft thans een officieel telegram gericihi tot don rijlkspresidont, waarin zlij' 'hem ver zoekt, de raadgevingen van het kabinct- Brüning niet hunger op te volgen en de noodverordening, dje Brüning Zaterdag aan lljndenbnig zal voorleggen, niet goed te keuren. Men verwacht, dat Brüning Zaterdag «sn zeer moeilijlkp taak zal hebben en den lijkspresident zal moeien overreden, 'het kabinet verder te steunen. Men acht de posilio van het huidige kabinet zeer zwak en men zou niet verwonderd zlijln, als het den Zondag niet haalde. Ilindenbuig"' schijnt stok onder don in druk van de actie der rccihtscbe partijen en van de gencnaalscainarilla te zlijn ge komen. DUJTSCIILAND. Admiraal Von Ilipp er overleden. De bekende leider der lichto zooslrijd- krachten in den slag aan hot Skagerak en do latere chef der hoog-zooskrijdkracblen admiraal ridder Franz van Hipper is 'Woensdagmorgen in zijn woning to AlLana ten gevolge van een beroerte overleden. Admiraal von Hipper werd in het jaar 1863 te iW'cillicim in Beijeren geboren. FRANKRIJK. De parlementaire positie van Tardicu. Gisteren weiden in de Kamer tal van fractievergaderingen gehouden. De belang rijkste was ongetwijfeld dio van do links republikeinen,. do groep van Tardion, die besloten heeft alle loden van do tot nog toe onder den naam van democratische actie bekend staande groep van Rcynaud, op te nemen. Een groot aantal leden van deze lot zestien man geslonken fractie hoeft reeds medegedeeld' naar de links-republikei nen ie zullen overgaan, zoodat deze frac tie in totaal ongeveer negentig afgevaardig den zal te®en ou de sterkste rochtsoho groep iu do nieuwe Kamer zal vormen. Hen acht liet zeer waarschijnlijk, dat Tar dicu tot president vau do,Kamer zal wor den gekozen. Slechts radicaal socialiste.n in het nieuwe kabinet? Mjeer on meer spiegelt zich in de Franscho pers de meening af, dat Hernat zal trachten zijn regeering samen te stellen uitsluitend uit leden der socialistisch-rad cale partij, waarbij zich eventueel vertegen woordigers der kleine, verwant .linksche groepen zouden kunnen aansluiten. Als toekomstige ministers noemt men de na men van Ghautemps, Dahwlier, Queuille, Palmade, Germain, Martin, Sarrant en Pain- levé. Ghautemps verklaarde aan oen persver tegenwoordiger, dat naar zijn overtuiging alle republikeinsche partijen bereid zou den zijn zich om eon democratisch pro gram van do nieuwe regeering te scharen. Eerste taak dor nieuwe regoering achtte hij de voorbereiding van de conferentie van Lausanne, waar Frankrijk vast bera den de eerbiediging dor verdragen en de erkenning der Fransche rechten zou moe ten eischen. Ook ter ontwapeningsconfe rentie zal de nieuwe regoering met „het vcranlwoordclijkhojdsgevce! voor de natio nale veiligheid ou vrede en met den vu- rigen wil cm iets te bereiken" moeten voortzetten. IERLAND. De eed van trouw i'n den Senaat. President Do Valera heeft gisteren jn den Icrsohdn Senaat het wetsvoorstel tot afschaffing van den eed van trouw aan den Engolschen troon verdedigd. Hij verklaar de, dat handhaving van den eed in strijd was met den volkswil. Do Iersche vrij staat verkeerde in dezelfde positie als de andere dominions en nu doen wat ook de andere dominions deden. Door het afschaf fen van den eed van trouw werd geen en kel verdrag geschonden. De Senaat besloot met 35 tegen 21 stem men de beslissing aan te houden tot vol gende week Woensdag. BALKANSTATFN. Papa nas tas i oo kabinetsforma teur in Gr i ek en land. Staatspresident Zaimis hoeft den repu blikein Papanaslasio© belast met de for matie van mi- kabinet. VEREEN. STATEN. Een neger candidaat voor li et presidentschap. De communistische partij van Amerika heeft liaar eerste congres to Chicago ge opend, De leider der communistische ver kiezingscampagne. C. A. Hathaway, deelde mede, dat de communistische partij met een eigen candidaat aan do presidents verkiezingen zou deelnemen. Als candidaat voor Tiet presidentschap dor Ver. Staten zou gestold worden de neger W. Z. Fos ter. Foster is afkomstig uit Alabama, waar zijn grootvader indertijd bij oen incident <ioor de blanke bevolking is gelyncht. MIDDEN- FN ZUID-AMER1KA. Nieuwe samenzwering ontdek t. Volgons berichten uit Havanna heeft de regoering van Cuba oen nieuwe samenzwe ring ontdekt van den vroegeren president Monacal. Tot dusverre zijn 250 personen gearresteerd. Vier bekende persoonlijkheden zijn bij een poging tot vluchten neerge schoten. Munooal is gevlucht in de Brazi- linanscho ambassade. CHINA. De ontruiming van Sjanghai. De Japansche troepen hebban gisteren hun stolling bij Waessoeng ontruimd. Ook Kinngwau is geheel ontruimd. Een aantal Japansche troepen zal nog heden uit do internationale nederzviting vertrekken. Ilet Japansche hoofdkwartier verklaar de, dat do troepen Sjanghai spoedig geheel zullen hebben ontruimd. JAPAN. Nationaal ministerie gov or m d. Do pogingen van Sa ito om een kabinet te vormen blijken op grooto moeilijkheden te stuiten. Verscheidene staatslieden hebben geweigerd portefeuilles te aanvaarden. Van de in tolaal veertien ministers functies wa ren aanvankelijk slechts vier beziet, n.l, binncmlaindsdho /aken: Jamamolo; finan ciën: Takalhasji (zooals vroeger); handel: Oeakajima en koloniën: Nagai. In politieke kringen vreesde men dat hot Saito niet gelukken zou oen kabinet samen to stellen." Saito is er echter toch nog in geslaagd een kabinet te vormen. Hij zal zolf ook het ministerie van buitenlaindschc zaken op zidh nemen. Het minister ie van binnanlajidsdbe za ken zal worden vervuld door baron Jania- moto, eau leider van de Minseilo partij'. Hot ministerie van oorlog krijgt generaal Ha- jasji, het ministerie van marine admiraal Okado. BINNENLAND. Ho as. Eerste Kamenerkiezuig. De Nedcri. heelt gemeld, dat in de groeps vergadering dor C..-II. Statenleden van Gro ningen, Drente, 'Ovcrijsol en Gelderland besloten is, voor do verkiezing van leden der Eerste Kamer met één lijst uit te komen in de betrokken provincies en daar op tien namen te plaatsen., Do lijst is als volgt samengesteld: 1. Mr. W. L. baron do Vos van Steen- wijk (Wij he). 2. J. W. J. baron do Vos van Steen- wijk (Dicpenheim). 3. Mr. dr. G. Kolft (Geldermalsen). 4. Mr. dr. G. O- P. baron Creutz (Ren- nokom). 5. Prol. dr. J. de Zwaan (Leidan). 6. J. Knoppers (Meppel). 7. .1. M. Krijger Jr. (Vriezeveen). 8. J. C. Wolthuis (Vroemshoop). 9. II. A. llobaard (Iloogeveen). 10. Mr. G. Vixseboxsc (Almelo). De nood in hot Drentscho vecuhedrijf. Het Tweede Kamerlid Duij'maor van Twist heelt den minister van waterstaat do vol gende vragen gesteld: lo. Is hot don minister bekend, dat het veenbedrijt in de provincie Drente tea gevolge van den buitengewoon lagen prijs van de turf in oen zeer noodlijdenden toestand verkeert en dat men om het be drijf nog gaande to kunnen houden, de arbeidslooncn met 25 pet. zou moeten veriagen, hetgeen niet mogelijk wordt ge acht? 2. Is ee minister niet van oordeel, dat de oenige weg, om hot bedrijf voor totalen ondergang te behoeden, is, hot tolvrij maken van do lloogoveensclievaart, liet Oranjekanaal, de Dedemsvaart, hei Slielljeskanaa! en de Groninger Veenkolo niale kanalen, op wake vaarwaters aan zienlijke scheepvaartrechten woiden gehe ven 3o. Is de minister bereid zijn medewer king te vcrieenen, dat liet vervoer van turf van het betalen vn.n rechten op deze vaar waters wordt vrijgesteld De ealamiteuze polders in Zeeland Het Tweede Kamerlid Kersten hoeft den ministère van binnealnndscbe zaken en van waterstaat de volgende vragen ge stold Kunnen de ministers modcdeelön, wat do oorzaak is, dat de door de Provin ciale Stalen van Zeelamj besloten kor ting op do ealamiteuze polderlasten tot op heden niet is toegepast? Zijn de ministers bereid te bewerken, dat alsnog aan de ingelanden eon korting over 1931 wordt toegeslaau? Zijn de ministers van oordeel, dat hij de uitvoering van werken aan die polders, zoo b.v. bij dien van Borsscle, men zich tot liet allemoodigsto beperkt, on de uiter ste zuinigheid wordt belracht? VAN DFN VOLKENBOND. Neemt Drummond niot onts lag? De Genoefsclie carrcspondemt van de Daily Telegra.ph verneemt, dat de secreta ris-generaal van den Volkenbond, sir Eric Drummond voornemens ,zou zijn, zijn in hot begin van dit jaar ingediende ontslag aanvrage in. te trekken.. Xederlaudseho Vereen run Spoor- en Tramwegpersoneel. In do groote Ooncertzaal van liet N.V. Huis te Utrecht is het vierdaagsche comgr aangevangen van de NeJerlandsclie Vor- ceniging van Spoor- en Tramwegpersoneel. De voorzitter, de heer P. Moltmaker, sprak de openingsrede uit. Een woord van waarschuwing en afkeu ring richtte spr. tot dc „minderwaardigen, die in de oppositie zijn gegaan, die mate riaal aan den vijand uitleveren en die niet heseffen, dat slechts oen eensgezind op trekken van allo arbeiders tot succes kan leiden". liet ledenial is ondanks alle onder- grondsch gewroet zeer bevredigend. Hoe wel het personeel der Spoorwegen in aan- lal terugliep heeft deze teruggang op hot ledenial weinig invloed gehad. Op 1 Januari 1932 haddein wij 19915 leden tegen 20221 op 1 Januari 1931, 20017 op 1 Januari 1930 en 19377 op 1 Januari 1929. Spr. verwelkomde daarna vertegenwoor digers van den „Bond van 1903", het N.V.V., de I.T.F., den hond van gepen sioneerden, den Iransporlarbeidersbond en vertegenwoordigers van de organisaties uit België, Luxemburg, D.iilschland, Denemar ken cn ïranKi'ijk. De heer Kapers, voorzitter van hot N.V.V. brak een lans voor de 40-urige werkweek. De heer Zieverink sprak namens den Transportarbeidcrshond en mevr. Do Vries namens liet landelijk Vrouwencomitó. De lieer A. v. d. Berg bekend figuur uit de slaking van 1903 wekte op tot. solida riteit. Vorder werd nog het woord gevoerd door den lieer Tempclaar, van don bond van ontslagenen in 1903 en do lieer Nathans, namens het I.T.F. Do tramlijn Moppol—HoinkersmildO' Bij bet gemeentebestuur van Meppol is con brief ingekomen, waarin wordt medege deeld, dat de minirfer van waterstaat den directeur der N.V. Ned. Traimvegmaatsdhap- pij, gezeteld te lloercnvoen, machtiging heeft gegeven, den dienst van do tramlijn Meppol—Ileinkersmildo step te zetten en de rails op to ruimen. 26 Mei. Vandaag zou ik graag mijn Duitschen cursus vervolgen ,ten behoeve van hen, die gedwongen zijn in Neder land te cotnversccron mot huishoudelijk of hotel- en reslauranlpersaneel. (Tot mijn genoegen slroomon de leerlingen mij toe; zoo kon man j.l. Zaterdag in liet ochtendblad van „Hot Vaderland" lezen, dat bot administratie-adres van bet orgaan „Nieuw Joodsch Leven" is gevestigd: Wilhelminasffass© 160, 's Gra- venliagc). Vervolgen wij dus mot het vertalen van oenige typische, veel voorkomende uit drukkingen: Op een cent doodvallen; auf oinem Pfenning tot stürzen. Hij slak er den draak moe; er slach den Drackan da mit. Op apegapen liggen; auf Affcnglihnen liegen. Nemen wij 'n afzakkertje? Nohmcm wir ein Abrutscherchen Gooi er eens een balletje over op: schmeisse mal ein Balleken daxüber auf. Hij heeft een kop als oen boei; er hat cin&n Kopf wie ein Eessol. Laten we daar eens oen boom over op zetten; seizen wir mal einon Baum dariiher auf. Dal laat ik niet over mijn kant gaan; icb lasso das nicht über mcinc Seito gehen. Ik hob jo in do gaten! Ich lia.be dich in don Lochcrn. 'We zullen je aan den kaak stellen; wir werden dicli an den Kiefer (of Backe) stellen. Je mag niet do plaat poetsen; du darfst nicht das Bild putzen. Hij heeft hel achter de mouwen; icir hat 's hinlcr dein Armeln. Zij laat zich niet op den hak nemen; sic lilszt sieli nicht auf dein Absatz noh- men, Van don hak op do lak springen; vom Absatz auf den Zweig springen. Botje bij botje leggen; kleine Rutbe bei kleine Butto legen. Ik wil oen uiltje knappen; icb müclilö efn Eulchen knislern. Die man is een flesschentrckker; der Mann ist Flaschenziehcr. Ik laai niet dan gek met mij scheren; ich lasso nicht dan W'ahnsinnigen mit rnir rasieren. (Vergl. Ik hen er leelijlc mee gescho ron; ich bin hiisslich damit rasiert.) Het is een hard gelag; es ist ein lautes Goliichtcr. Hij gaf zijn zoontje van dik hout zaagt men planken; er gab soinom Sühnchen von dickem llolz siigt man Bretter. Hij is boven Jan; er ist über Johann. Klaar is Koes; Koniolius ist fertig. Hij heeft er geen kaas van gegeten, or hat koine Kiise ciavon gogossen. Ik wil er haring af kuit van hebben; ich muss llering oder Wade davon habun. Geef hem van katoen; gebc ilim von Baumwollo! Mochten er nog ander uitdrukkingen zija waarmee u geen raad woct, dan kunt ge u wenden tot de redaciie of tot uw dienst bode. Telofoneeren met Imlië. Met ingang van 1 Juni a.s. wordt op de Koloniale tentoonstelling in het West- broekpark te Don Haag, een spreekcel in gericht voor het voeren van radiotelefoon- gesprokken met Noderl.-Jndië, waarbij door 4 personen aan een gesprek kan worden deelgenomen. Voor gesprekken welke op Dinsdag en Vrijdag van deze spreekcel uit gevoerd wor den, zal een belangrijk verlaagd tarief gel den, n.l. voor een gewoon gesprek van drie minuten met Java en Madoera f21 en met Noord-Sumalra £24; voor gesprek ken op andere werkdagen is het volle ta rief verschuldigd. Op Zon- en feestdagen is "de dienst gesloten. De invoer van biiitonlandscli brood. ITot Tweede Kamerlid van Kollenberg Hubar heeft tot den minister van econo mische zaken en arbeid de volgende schrif telijke ragen gericht: 1. Is de minister niet van oordeel, dat hot onbillijk is, dat buitenlandsclio bak kers bun producten onbelemmerd mogen invoeren, terwijl lmn Noderiandscho con currenten gedwongen wonden grondstoffen te verworkc-n waarvan de prijs ingevolge overheidsmaatregelen (Tarwewel), verhoogd is? 2. Is de minister niot vau oordeel, dat het op den weg der regoering ligt te be vorderen, dat aaan dezen onbillijken toe stand een einde komt? 3. Wil de minister moedeelen hot resul taat van hot overleg, door den toomna- ligen minister van binneadandsche zaken en landbouw, in de vergadering der Tweede Kamer der Staten-Genoraal van 15 De cember 1931 toegezegd, nopens het ver zoek van ondergeteekende om oen „com- penseerend invoerrecht" op bro-od te hef fen? 4. Indien liet antwoord op vraag 1 ont kennend moet luiden, wil do minister dan mcedeelen de gronden, waarop het oor deel van don minister steunt? Date courant wsclignt dagelijks, met uit sondering van Zon- en Feestdagen. Prijs por kwartaal f2.franco per post f2.50. Pr§s per week: 15 cta. Afzon derlijke nummers 4 ets. Abonnementen •worden dagelijks aangenomen. Advoi'tenticn voor not oorstvolgcnd num mer moeten vóór - elf uur aan hot Bureau bezorgd zijn, 'a Zaterdags vóór O uur. Een bepaalde plaats van advertentUSn wordt niot gewaarborgd. Prijs der Advertentiön: van 15 regels f 4.55; iedere tegul meer I O.ÜÜ; in bel Zalci dagnummer 1—5 regels f t.80, ledsre regel meer 1 0*»5. Reclames fu.75 per regel. Incassokosten 5 cta; Eostkwitantiessfr cis. 'J&neven van adveiifcntiön y abonnement ziju aan bet Bureau vei krijgbiuir. Dagelijks worden tegen vooruitbetaling Kleine Advei tentiën "opgenomen a f üJM t/rn. 15 woor den, f 0.75 t/rn. 25 woorden. Kik woord meer 6 cent tot een n»-xlmum van 30 woorden. *8 Woensdags: Kleine Ad verten tibn tot25 woor den f0.25, mits vóór Dinsdagavond 6 uur aan bet Bureau bezorgd. 's Eaterdngs: Kleine Advertentiën f 1.00, indien *iet vóór Vrijdagavond 6 uur bezorgd.

Schiedamsche Courant | 1932 | | pagina 1