Fortinbras' Toovermacht, STADSNIEUWS. TELEFUWKEN toestellen JOH. JOMS3STEH BAKKERIJ H W IJS BROEK De Eerste Schiedamsche Papiervernietiging. Jac. v. tl. WAAL, ™EsmoTs£?0AT GEMEENTERAAD. ergadcring van den gemeenteraad op Donderdag 9 Juni 1932, dos nam. 2 uur. Voorzitter do Burgemeester, do lieer II. Slulemerjer. Tegenwoordig zijn 29 te den. Afwezig met kennisgeving do h'cer Jan- se cn voorts do heer Visser. Do lieer Visser kond tijdens de vergadering bin nen. i Goedgekeurd worden de notulen van do vergadering van S Dec. avondvergadering, 10 Dec. middagvergadering 1931 en van a'e vergadering van 5 April j.l. Do voorzitter stolt voor eerst enkele punten van do agenda aan de orde te stellen. Hiertoe wordt besloten. 'Aan de orde wordt gesteld punt 1G. 16. Advies van Burgemeester on Wet houders naar aanleiding van do aanvrage van de St. VVillibrordussticlding om toe kenning van de gemeentelijko vergoeding voor boventallig personeel aan haar scho len, bedoeld bij artikel 100 <ler Lagfcr 'Onderwijswet, over het jaar 1929. Het advies wordt aangenomen mot 218 stemmen. 17. Voorstel van Burgemeester on Wet houders om met ingang van 1 Septem ber a.s. op te richten een dordo school voor U.L.O., mot 4 leerjaren cn deze scheel voorloopig tc vestigen in het school gebouw aan het Frans Iluisplein. Hierbij wordt gelet op hel bij do inge komen stukken desbetreffende adres van liet Ouderwijzers Genootschap en dal van éfsn Bond van Ncd. Onderwijzers. Dj heer Broek stolt voor het voorstel aan te houden wegens de korte voorbe reiding. Dj lieer De Bruin geeft ha oen breed voerige uiteenzetting lo kennen dat uitstel schade voor het onderwijs beloekxmt. Na stemming wordt het voorstol-Broek -mot 1910 stemmen aangenomen. 18. Voorstel van Burgemeester en Wet houders om aan de besturen der bizon- doro bewaarscholen oen extra subsidie te vecteenen in do jaarwedden van bet bo ventallig personeel aan de biziondcro be waarscholen over het schooljaar 1931'32 Hiertoe wordt besloten. 19. Voorstel van Burgemeester on Wet houders tot oveuplaatsing van de school F1 (fajoold de heer B. van Bochove) van liet schoolgebouw aan den Singel naar het schoolgebouw aan Let Oude Kerkhof en van do U. L. O. school A1, (hoofd do heer II. Niitesen) van het schoolgebouw aan het Oude Kerkhof naar het schoo'gebouw aan den Singel. Overeenkomstig do voorstellen wordt hiertoe besloten. 20. Voorstel van Burgemeester en Wet houders a„ tot het vorleenen van een crcdiet van f 1272 voor do eerste inrichting van het 4e teoq'anr van de U. L. 0. school G1, (hoofd de hoer II. Lemson); Het crodiet hiertoe wordt verleend. 21. Voorstel van Burgemeester en Wet houders om gunstig le beschikken op het verzicek van de verecniging tot Bevordering van Christelijk Onderwijs om weder, gedu rende het schooljaar 1932'33, twee ge meubileerde lokalen van de school aan de Lekstraat te barer beschikking to stellen. Overeenkomstig liet voorstel wordt be sloten. 1 21bis. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot oprichting van een dordo Cen trale School voor het ?o en 8o leorjaar in het Gorzenkwartier, Ooik dit voorstel wordt op verzoek van den heer Broek, na stemming, met 20—7 stemmen aangehouden. lliema dj*2! de Voorzitter mededceling van een schrijven van dein lieer Dj Bruin, waarin deze möaedoolt zijn benoeming tot Gedeputeerde te hebben aanvaard. Dj Voorzitter spreekt den hoer Bte'Bruin Naar het Engelsch van William Locke, door J. E„ d. B. K. 51) Rij leunde over het ijzeren traliewerk, buiten zijn raam. Aan de linkerzijde zag hrj wazig, als in een droom, twee kleine driehoeken zich dof afteekenen tegen den hemel. Hij verwonderde zich' er over wat aai zijn kon. 'Opeens begreep hij bet. Het waren (ie Pyramidcu. lij wreef zich de oogen uit en keek weer. Een rilling joeg hem door de leden. Hij had niet gedacht, ze van zoo dichtbij to zullen zien. Hij had zich voorgesteld, dat men oen halvon dag op een kameel moest rijden om deze wereldv onderen te aanschouwen, en daar stond hij ze aan te staren van uit een hotelraam in een weelderige grooto stad. En lang bleef hij staan kijken. Ja, het was zoo, daar was do Nijl, daar waien do Pyrainiden; een klop op de deur on zijn bagage weid binnen gebracht. Hij be merkte, dat hij hongerig was en hij dacht aan Lucilla, die betooverender was dan üo Nij! cn do Pyramiden, bij maneschijn en al de praebt van Egypte. De honger het was half tien en hij had na den lunch aan boord niets gebruikt spooido hem aan, zich gauw op te frisschen en naar beneden te gaan om voedsel te ver overen. Aan boord had! hij gezien, dat men aan het diner kwam in smoking en zwarte das. Hij verkleedde zich en ging naar beneden. Een page deelde hem mede, dat miss Merriten haar intrek in hot hotel geno men had, maar dat ze was gaan dansen in hel SavoyliGtcl. Wanneer ze terug kwam? De page, een kind nog. maar oud voor zijn jaren door wat liet hotelleven hem geteerd had, antwoordde, dit het in Caïro zoo vroolijk was, dat er altijd tot den morgen gedanst wexxl cn dut miss Memtoii veel plezier maakte. Door do iii^EwcaaaaBiCTaaaatmigjiBflaeBmsaifanmgwiiaMsa^aK toe. Da lieer Do Bruin beantwoordt 'do redo van flea burgem ester. 22. Voorste! van Burgemeester en Wet houders tot onhowoonbaaiverklaring van 39 woningen, gelegen in diverse gedeelten der gemeente. Het voorstel wordt aangehouden. Mededceling wordt gedaan van door Ged. Staten goedgekeurde raadsbesluiten en ver- vc-kens van do navolgende ingekomen stukken. Al. Van Burgemeester en Wethouders schrijven waarbij wordt aangeboden: a. de rekening van kapitaal som t vangsten er -uitgaven b. de bed rij [«rekening; c. de nota van winst en verlies; on d. de balans van de gasfabriek, do drinkwaterleiding en liet electriciteitsbodrijf betreffende hel dienstjaar 1931. In handen van de Commissie voor het 'Onderzoek der Rekeningen. A2. Van Burgemeester on Wethouders schrijven, waarbij wardt aangeboden: a. de rekening van knpilaalsoadvangsten en -uitgaven; b. de nota" van winst on verlies; o. de balans van het Burgerlijk Armbestuur betreffende het dienstjaar 1931. In handen van do Commissie "voor het Ondci/cek der Rekeningen. A3 Van Burgemeester cu Wethouders schrijven, waarbij ter goedkeuring wordt aangeboden de rekening, de nota van winst cn verlies en de balans van de gemeentjcf reiniging over het dienstjaar 1931. In handen van do Commissie voor liet Onderzoek der Rekeningen. A3bis. Van Burgemeester en Wethouders schrijven, waarbij wordt aangeboden de rekening van kapitaalontvangsten en -uit gaven, de nota van winst en verlies en dc balans van den dienst van Gemeente-,: werken betreffende hot, dienstjaar '1931. in ban'en van do Commissie voor het onderzoek der Rekeningen. 1 A3tcr. Van Burgemeester en Wethouders schrijven, waarbij wordt aangeboden de rekening van kapitaalsontvangsten en -uit gaven, do nota van winst en verlies en de balans van liet woningbedrijf betreffende het dienstjaar 1931. In handen van de Commissie voor hot onderzoek der Rekeningen. A4. Van Burgemeester en Wethouders advies, naar aanleiding van liet adres van de N.V. Maatschappij van 'Onroerende Goe deren te Delft, waarin verzocht wordt haar als eigenares van een aantal woningen te Schiedam aan de Rhoonsoheslraat, Pcr- nisschcstraat en omgeving een schadever goeding toe te kennen groot f2.910, zulks in verband met liet feit, dat tijdens do z.g. huurdersstaking in de „Gorzen" aan een aantal van dc bedoelde woningen schade is toegebracht. Voorgesteld wordt op het verzoekafwij zend te beschikken. De heer lloogendam wil nog nader om trent deze aangelegenheid ingelicht wor den en wensclit daarom aanhouding van dit punt. Na stemming wordt dit voorstel verworpen met 1610 stemmen. •Overeenkomstig het advies van B. en W. wordt besloten. A5. Van Burgemeester cn Wethouders voorstel, tot wijziging van hut raadsbe sluit van 18 Maart 1932, betreffende be legging van de tijdelijke overtollige kas gelden der gemeente gedurende liet jaar 1932, in dien zin, dat belegging bij an deren dan publiekrechtelijke lichamen ge heel wordt uitgeschakeld en de gegevieia machtiging wordt "beperkt tot belegging bij andere publiekrechtelijke lichamen Dienovereenkomstig wordt besloten. A6. Van Burgemeester en Wethouders prae-advies, naar aanleiding vim het adres van do Nationale Commissie tegen het Alcoholisme sub-commissie „Handha ving Drankwet" te Utrecht, waarin er op aangedrongen wordt aan de Kroon te verzoeken het maximum-aantal verloven A. voor den verkoop van zwak-alooholisehen conversatiezaal ging Martin naar het res taurant, waar zijn souper hem uitstekend smaakte. Gedachtig aan Fortinbras' raad om den groeten mijnheer te spoten, be stelde liij champagne. Hij werd bediend ■door een keurigen knecht in livrei met lila-ievers en koperen knoopen. Met het oog van een deskundige monsterde hij de livrei. Het was tamelijk leeg in het restau rant. Slechts aan een tafeltje zaten on berispelijk gekleedo hoeren en dames. Een paar tafeltjes waren ingenomen door zijn reisgenootcn, nog in rciscostuum. Martin vond het een prettig gevoel, dat hij ge kleed was, zooals het behoorde. Na het souper ging hij in. do conversatiokamer zitten, rookte een sigaret en bestelde kof fie en likeur. En, aldus weelderig gelo>- geord en gekleed, begon hij deze niemve levensperiode. Zes maanden geleden had Hij zijn fiets tocht met Comma door Frankrijk oen ge weldig avontuur gevonden. Hij lachte om zijn eigen onnoozellieid. Een avontuur, dat sukkeldrafje. Het leek net zoo min op deze reis als zijn reisgenoote van toen leek on het raooio meisje, dat hij nu ging weder/ion. En nu had hij zijn sche pen verbrand. De enorme dwaas he at van zijn handelswijze had zijn bloed wild door zijn aderen gejaagd, zi|n hoofd doen war relen. De laatste veertien dagen was er telkens iels nieuws gebeurd. Het nauwe bed in dc train de luxe was iets onbe kends geweest; ook het aankomen in Mar seille in warmte cn zonneschijn. Behalve <io keu to trajecten over hot Kanaal had hij nooit een zeereis gemaakt. En nu had hij over het dek van de groote mailboot gewandeld mot kinderlijke blijdschap. De fortuin was hem gunstig; hij lachte om zeeziekte. Do maaltijden, waar de moeste passagiers zoo over klaagden, vond hij zeer smakelijk. Hij maakte kennis met menschen, die niet naar Egypte gingen, maar naar Pesjawar, naar MaruLilay, cn naar Singapore eti dergelijke plaatsen. En sommigen ergerden hom door die plaat sen voor akelige holen uit te schelden. uitsluitend verkrijgbaar bij services I lummioAHsciiE dijk gta - tui,m?. issmis Beurtvanrt Schiedam—Amsterdam. In dir. verb, m. Groningen en Fries!. "Vertr. Maand, Woensrt. en 'Vnjd, 5 u. Adres Schiedam, Oudo Sluis 4. 5=$. 08450. A'darn, Klovenicrsburgw. 39, 48957 Schippers: J. C. DE MOS en F. VV. BON Jr Eerste Schied. Begrafems-Vereenigmg I Broersvest 103. Telef. 68205 I A. v. d. Most, J. II. Jenner, T. Kooy I Broersvest 103. Fahristrant 36. Laan 44 HOOGSTRAAT '22. TELEFOON G8019. Neemt pronf nwt ons meikbrnod Inkoop van alle soorten OCHD IP-ZXjprElH. EN IVXETz^XZEIN. i-iwr~\'-7Uttrr~mrrnrin^*^*rtmfr'mv drank vast te stelten op het thans be slaande aantal. Voorgesteld wordt op het voizoek van adressanto afwijzend te beschikken. Na eenigc bospieking cn stemming wordt dien o vereenkoms tig besloten A7. Van Burgemeester en Wethoudeis prae-advies naar aanleiding van hot adres Van den Alg. Ned. Bcmd van Arbeiders, werkzaam bij slrntcn- cn wegenbouw te Rotterdam, waarin wordt verzocht maat- icgclcn -te treffen, dat geen graotero ach terstand in lieslratingswei ken ontstaat en de wegenaanleg in vokloende mate kan worden'voortgezet, zoodat dc aan hef straat- maakerspersoneel verleende ontslagen kun nen worden ingetrokken en do werkgele genheid kan worden verruimd'. Dienovereenkomstig wordt besloten, A8, Van' de Commissie voor de Straf verordeningen schrijven, waarbij wordt aan geboden een ontwerp-besluit tot vaststel ling van een 'Automaten-verordening voor de gemeente Schiedam. Te behandelen in oen volgende verga dering. BI. Van do 'advies-oommissie der werk- loozen adres, waarin wordt verzocht het daarheen te leiden, dat do werkloozo ge zinnen, wier lichttoevoer wegens onmacht tot betaling is stopgezet, weder in het bezit daarvan zullen worden gestold on tevens die maatregelen te nemen, waardoor het mogelijk wordt, dat aan dc gezinnen der werkbazen, vrij gas en electriciteit zal worden verstrekt, Voorgesteld' wordt liet adres als zijnde niet geteekend, terzijde te leggen. Na steinming\wordt hiertoe besloten mlot 272 stemmen (dier der communisten). B2. Van de afdeel iug Schiedam van den Nieuwen Nederlandschen Boind van Kof- fichuishouders en Slijters adres, houdende verzoek a. om de muziekbelasting over liet al gemeen te verlagen en gelegenheid te geven den gehfeelen dag muziek te maken: b. om het sluitingsuur van do koffie huizen moer in overeenstemming te bren gen mot het sluitingsuur te Rotterdam. In handen van Burgemeester en Wet houders om advies. B3. Van de Vereeniging voor Christelijk Middelbaar One!ei-wijs te Vlaaidingen adres waarin zij verz.oekt voor do van haar vereeniging uitgaande Christelijke Hoegere Burgerschool over het cursusjaar 1932'33 wederom een 'subsidie te verbenen voor iedcrcn leerling uit de gemeente Schie dam, die deze school bezoekt. In handen van Burgemeester en Wet houders om advies. Maar anderen, vóór het meerendoel dames, dachten er net,'over als hij. Het verbaasde Item, zoo goed als liij opschoot met vreemde menschen. Dikwijls kwam bij door een klein kind, in aanraking met de moe der. Ot een dame, die dicht bij hom op baar dekstooi lag, sprak hem aan. En dik wijls bracht Fortinbras hem in kennis met menschen, inet wie hij stond te praten. Hij verwonderde zich over de populari teit, die zijn reisgezel genoot. Fortinbras droeg niet meer het cosluum, dat hom zoo verschillend maakte van de andere menschen. Hij droeg een tweed' pak en een hoed van. slap vilt, zooals do andere oude hoeren aan boord; zelfs de gouden horlogeketting, die lang in de bank van be ning gelegen had, onlbfakniet. ZijnaHeilaag sohe Meeding deed zijn nobel uiterlijk nog meer uitkomen. Zijn fjink gezicht, waarop de sporen van zorg lagen, zijn" hoog voor hoofd, zin vriendelijke blauwe oogen, zijn brecde mond en zijn dik wit haar, dat aan Liszt deed denken, do waardigheid, «ie over zijn wezen lag, dat alles stem pelde hem lot een persoon van distinctie. Hij wekte do nieuwsgierigheid op van de niets doende reizigers. Do dames haalden» hun ochtgenooten over om kennis met hem te maken, oma te weten, te komen, wat voor soort man hij was. En de echt- genooten gehoorzaamden natuurlijk en go- tuigden: een beste kerel, een heel inte ressante persoonlijkheid, iemand, van de oude school, hij weet van alles en praat als oen bock en als een der dames dan vroeg, wie bij was, dan bleef haar echt genoot haar het antwoord schuldig. Dan wlide de dame kennis met hem maken om er achter te komen. Maar ""orfinbras was te lang Marchand de Bonheur ge weest om zich' bloot te geven, hoewel hij zelf spoedig op de hoogte was van do levensgeschiedenis van zijn onder vraag ster, die natuurlijk onder zijn invloed kwam. De reis was dus prettig en voorspoedig verloopen; het was eigenlijk een prei, die maar voortduurde en zoo verloor Martin zijn verlegenheid, daar allen Jiem gaaine B4. Van de Centrale Commissie vcor Uitzending van Nederlaudsclie Kinderen naar Buiten te 's-Gravenh'age, schrijven, houdende verzoek voor het jaar 1932 en volgende jaren een bijdrage te verLebnen voor door haar bemiddeling in die jaren uit to zenden kinderen, tegen erin maat staf van f0.25 per kind1 per dag. In handen van Burgemeester en Wet houders om advies. B5. Van de Vereeniging tot bevordering van Christelijk 'Onderwijs, adres, waarin overeenkomstig art. 72 der L. '0. wet wordt verzocht de benoodigdo golden toe te sfaan voor de aanschaffing van nieuwe leermiddelen voor haar schóól aan de Lek straat 71. In harden van Burgemeester en Wet houders om advies. B6. Van de Vereeniging voor Gerefor meerd Schoolonderwijs soltrijven, houden de verzoek de benoodigdo gelden beschik baar te stoilen voor de annsclMfing van 75 nieuwe schoolbanken, ten behoeve van tie school aan do Tuinlaan 64. In handen van Burgemeester en Wet houders om advies. B7. Van Regenten der Hofjes van Belois schrijven, waarbij wordt aangeboden de re kening der inkomsten en uitgaven van de Hofjes van Belois voor den dienst van 1931. In handen van de Commissie voor het onderzoek der Rekeningen. B8. Van den heer P. J. AL Meijer, ge meente-ontvanger, schrijven, houdende ver zoek hom vacantieveriof too to slaan van 30 Juni tot en mot 26 Juli a.s. Besloten wordt het verzoek toe te staan. B9. Van de afdeeling Schiedam van het Nederlandsch 'Ondcnvij'ors Genootschap adres, waarin zij naar aanleiding van het voorstel tot oprichting van een derde school voor U.L.'Q. onder de aandacht brengt, dat het haar rationeeler lijkt het aantal .L.O.-scholen thans n;ot uit te breiden, maar aan dc bestaande scholen, voor wat de lagere klassen betreft, hot noodige aan tal parallelklassen te verbinden. Te behandelen bij punt 17 vain de agenda. B9bis. Van do afd. Schiedam van den Bond van Ned. Onderwijzers, adres waarin zij a.ls haar mooning to kJennon geeft dat een 3c U.L.O, school beslist need zakelijk is en wanrin met aandrang wordt verzocht liet voorst et! va,n 13. en W. tot oprichting van een 3o U. L, O. school te aanvaarden. 1310. Van de Commissie voor do Vacate tie-kinderspelen uit de soc.-dem. vrouwen- club en den Ned. Arbeiders Sportbond adres, waarin wordt verzocht, evenals ver leden jaar, voor de door haar in de maand Augustus tc organiseeren vacanlie-kindor- spoicn subsidie te verloenen. In handen van Burgemeester en Wet houders om advies. Bil, Van den gemeente-seciietaris schrij ven, houdende verzoek hom van 4 tot en met 30 Juli a.s. verlof te verlecnen. Bit wordt toegestaan. Cl. Van de Commissie voor dc Ge meente-reiniging, aanbieding van hot ver slag omtrent den toestand en do werking ran den reinigingsdienst over het jaar 1931. Kennisgeving C2. Van de Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs schrijven, waarbij wordt aangeboden het beredeneerd verslag van den toestand van het Lager Onder wijs in de gemeente Schiedam over liet jaar 1931. Kennisgeving. C3. Van de R. K, Verecniging voor Ziekenverpleging schrijven, waaibij wordt aangeboden het jaarverslag over 1931. Kennisgeving. C4. Van de Verecniging Huishoud- en Industrieschool voor Schiedam en Omstre ken schrijven, waarbij wordt aangeboden het verslag over het jaar 1931 van de Huishoud- en Industrieschool. Kennisgeving. C5. Van liet Provinciaal Drankweer- comité in Zuid-IIolland schrijven, waarin adhaesie wordt betuigd aan het adres van mochten. Deze man van derlig jaren, die nooit gezelligheid had gekend, schepte er behagen in om een praatje te maken met een jong meisje, een jonge getrouwde vrouw of een oudere dame, om mei aller lei soort van menschen om te gaan. Des nachts lag hij in zijn bovenkooi er over te mijmeren, terwijl onder liom Fortinbras rustig sliep. Dan do heerlijke wandelin getjes over het dek voor hot ontbijt met nel een of ander jonge meisje. En zoo gingen do dagen voorhij. In een gemakkelijke clubfauteuil in liet Semiramishotel zat Martin luier over te mijmeren, onbewust van het voortschrijden van den tijd. Opeens bespeurde hij, dat hij ae ecnig overgeblevene was in do conver- satiezaal; allo andere gasten waren naar hun kamers gegaan. Eenige bezoekers van den dansavond in het Savoyhotel kwamen «oor de zaal op weg naar de lift. Min of meer bedwelmd' door een gevoel van innerlijk geluk, ging lnij naar bed. Morgen zou hij Lucilla zien. Hij zag haar bij hel bureau staan, tor- wijl ze een postzegel op oen brief plakte. Zo droeg een wit mantelpak met een wit ten hoed met kersen gegarneerd. Ilaar ge zicht kon hij niet zien, maar wel de blauwe aderen op den rug van haar op geheven hand. Bij zijn nadering draaide zij zich om, lachte schel cn stak dadelijk lmar hand uit. Wel, riep ze uit, bont u daar, bent u hcusch gekomen? - Dacht u dan, dat ik mijn woord niet houden zou? vroeg hij, haar schoon heid indrinkend' met de oogen. Ik wist niet, in hoever u het ern stig meende. Ik heb over niets dan over Egypte ri'laclil, sinds u mij den weg gewezen hebt, zei hij. U gaaft liet bevel, ik ge hoorzaamde. Zij nam hoor parasol en handsclioenen, «ie op den voor uitstekenden rand van het bureau lagen, op, Als allo menschen, 'deden, wat ik hen zei, zou ik de handen vol bobben, do Nationale Commissie tegen hal Aloor hoüsme inzake verlaging van het maxi mum-aan lal verloven A'. in deze gemeentel, Kennisgeving Cöbis. Van liet Schiodamscih! Drankweor Comité adres, waarbij adhaesie wordt be tuigd aan hot door de sub-commissie „Handhaving Drankwet" uit de Nationale Commissie tegen het Alcoholisme aan don gemeenteraad gericht verzoek om aan del Kroon een voorstel te doen tot verlaging van het maximum-aantal verloven. Kennisgeving. IA. Voorstel van Burgemeester en "Wet houders tot wijziging van de bedrijfsbe- grooting en van de begroeting van kapi taalsontvangsten en -uitgavan van? de ge meente-reiniging voor het dienstjaar 1931', Geedgekeurd. IB. Voorstel van Burgemeester cn Wet houders tot: a. wijziging van de begrooting van ka pitaalsontvangsten en -uitgaven van d© gasfabriek, de drinkwaterleiding en het1 electriciteitsbodrijf; b, regularisatio der buitengewone uitga ven dier bedrijven betreffende bet dienst jaar 1931. Goedgekeurd. IC. Voorstel van Burgemeester en Wet- houaers tot wijziging van do bedrijfshe- grouting en van de begrooting van kapi- Laalsontvangsten en -uitgave i van het wof- ningbecinjf der gemeente Schiedam voor liet dienstjaar 1931. Goedgekeurd. ID. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot wijziging van de bedrijfsbe- grooting en van de begroeting van kapi taalsontvangsten en -uitgaven van hei Bur gerlijk Armbestuur voor het dienstjaar 1931. Goedgekeurd. IE. 1 eerstol van Burgemeester en Wet houders Lol wijzijging van de hedrijfsbegrooi- ting cm van de begroeting van kapitaals ont vangsten cn -uitgaven van den dienst van Gemeentewerken voor het dienstjaar 1931'. De wijziging wordt goedgekeurd'. IF. Voorstel van Burgemeester on Wet houders tot het aangaan van een nieuwe rekening oourantovereenkemst met de N.L Bank voor Ned. Gemeenten te 's-IIage. Hiertoe rvordt besloten. 1 2. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot onderhandsche verhuring aan den heer AI. v. Ilouwelingen, alhier, van een pcrocel grond, ter oppervlakte van 120 A12., gelegen nabij den lioek van drip! West Frankelandschen dijk en de Admi raal de Ruijtcrstraat, voor den tijd van,' 5 jaren met 5 optiejaren en tegen edm jaarlijkscJien huurpnjs van f2.50 per M2. gedurende do eerste 5 jaren, en van f 3.5Q per AI2. gedurende de volgende jaren, zulks ten behoeve van de plaatsing van een consiunpticgebo-uw. Hiertoe wordt besloten. 3. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot verlaging van den huurprijs van het aan de" SF. en A.C. „Schie dam" veihuurde sportterrein aan den Laan- slootschen weg van f300 tot f250. Ilicrtoe wordt besloten, 4. 1 o-orstel van Burgemeester en Wet houders tot regeling van de aanwijzing van do deskundigen voor de herziening van den canon van don aan den heer M. v. d, Weijden in erfpacht uitgegeven' grond aan de Nieuwe Alaasstraat. Hiertoe wordt besloten. 5. Voorstel van Burgemeester cn Wet houders tot vaststelling van een: a. verordening regelende het heffen van vergunningsrecht voor den verkoop van. sterken drank in het klein in de gemeente Schiedam b. verordening op de invordering van het vergunningsrecht voor den verkoop van sterken drank in het klein in de gemeente Schiedam; c. verordening regelende het heffen van vcilofsrecht voor den verkoop van zwak- aleoholischen drank in liet klein in de gemeente Schiedam; d. verordening op do invordering van het verlofsrecht voor den verkoop van zei zij. Gewoonlijk doen ze het niet, maar als ze het wel doen, beschouw ik dat als een compliment. Ik ben blij u te zien. Wanneer bent u gekomen Ze nam hem een kort examen af. Alot welke boot kwam hij Hoe was do zeep reis en waar logeerde hij? Tenslotte: kent u veel menschen in Cairo? Geen ziel, antwoordde hij. Met beide handen achter haar rug op den parasol leunend, keek zij hem vrien delijk aan. i Ik ken hier milliooncn menschen, zei zij met een overdrijving, die hij aar dig vond. Wilt u zich aan mij toever trouwen I Er is niets, dat ik heerlijker zou' vinden, zei Alartin, maar... Maar? Ik wil mij zelf niet opdringen. Ik zou het allerprettigst vinden. In do cinema ziet u een onzichtbare hand tellers op het doek schrijven en u denkt wat zal er verder komen? En zoo moet die letter voor lettor op uw ontvankelif- k«n geest gestempeld worden. Ilc heb et altijd naar verlangd om iemand, zooals u, het Egypte van do Pharao's en het Egypte van de Engelsehen to laten zien. Hoe lang krult u blijven? "Voor onbepaaklen lijd; ik heb geen vaste plannen. Van hier zoudt u kunnen gaan naai' Honolulu" of Rangoon. 'Of naar Groenland of Kaap Horn, zei Afartin. Ze knikte glimlachend toestemmend. Dat is een aulwoord voor een vrijen, vmlichlen cosmopoliol. Laten we gaan zit- lon; ik wacht mijn vriendin, mrs. Doger- foid uit Philadelphia. Haar man is ook lncr. U /uit hen heel aardig vinden. Ik reis gewoonlijk met andere menschen om een dischgenoot to hebben. Ik vind! het zoo' vervelend om dag aan dag alleen in een restaurant te.zitten eten, (Wordt vervolnd),

Schiedamsche Courant | 1932 | | pagina 6