Wl I SMIJTEN 'T EB UIT. J.H.KREUGER Corner House «.v. m v/ft. 1. v. mm 1 co. xz STADSNIEUWS. HEMDEK DASSEN HOEDEN. PETTEN. De wethouders-benoeming. Do heer J. Duikelaar benoemd. Nadat in dc hedenmiddag gehouden raadsvergadering liet nieuwbenoemde lid van Ion raad, de heer A. J. van Lith ,(s.-d.) boëedigd' was, werd overgegaan tot A- benoeming van een wethouder in de vacature-P. de Bruin. In deze vacature was als candidaat gesteld: de heer J. Hin kelaar. Uitgebracht werden 27 stemmen, waar van 21 op den heer J. Duikelaar, 2 op den heer Cel ié, één op den heer Steens en 3 stommen waren blanco, zoodat do heer Dinkelaar benoemd word. De heer Dinkelaar aanvaardde de benoe ming en nam plaats aan de'tafel van B. en W. sproking viering eerste lustrum in October as., en deelname aan den landdag op 9 Juli in de duinen te Wassenaar. De bouw van den derden kruiser. Wordt bij Wilton liier ter stede gebouwd. D« bouw van den derden kruiser ;s thans gegund aan de firma Wil to. - Feijenoord, Do machine-installatie zal voor een belangrijk deel worden vervaardigd door de koninklijke maatschappij De Schelde te VJissïngen, en de clcctrische installa tie zal worden uitgevoerd door de firma II. Croon en Co., te Botterdam. Bij informatie te bcvoegder plaatse deel de men ons mede, dat bet schip op dc- •werf van Wilton hier tor stede zal wor den gebouwd en ongeveer 31/-' jaar in be slag zal nemen. Wanneer met den bouw begonnen zal ■worden, kon men ons niet meedeel ca, daar nog onderhandelingen loopende zijn. Conflict in de werkverschaffing. De conferentie. Dc conferentie tusschen de heeren A. J. Jansen Manen schijn, inspecteur van de rïjkswerkverschaJEfing, J. A. Tas, J. II. van yeen en de drie vertrouwensmannen, aan gewezen door de geschorste arbeiders, hoeft gislermidddag vrij geruimen tijd geduurd. De woordvoerder van de arbeiders, de heer AV. Harpe, overhandigde den heer Jansen Manensehijn een schriftelijke uiteen zetting van de kwestie en lichtte dit mondeling toe. De opzichter stond op het standpunt, dat thans niet meer is na te gaan, of de, 400 M3. grond, waarover het verschil loopt, zijn verwerkt. Van arbeiderszijde werd' er op gewezen, dat een ploeg van 14 mm de voor-vorige week 1229 M3. had verzet; de vorige week werd do ploeg met 4 man uitge breid, die bekend waren met grondwerk en toen zou nog geen 700 M3. in een weekdoor 18 man zijn verzet, terwijl Maandag j.l. die zelfde ploeg in. één dag 164 M3, verwerkte. Bovendien voerden de arbeiders aan, dat de ploeg, die zich ge dupeerd voelt, met een andere ploeg ge bruik gemaakt heeft van één stel rails en dat om het ander een geladen trein daarover werd vervoerd, zoodat de pres taties van beide ploegen onmogelijk ver uit elkaar kunnen loepen en zeker geen '400 M3. kunnen bedrageen. De heer Jansen Manensehijn betreurde het, dat de arbeiders Dinsdag den arbeid hadden neergelegd'. De arbeide-rs motiveerden hun houding door te verkaren, dat met verder te wer ken het laatste bewijs, dat de opzichter zich had vergist, verloren zou zijn ge gaan en ook uit tactische redenen om erger te voorkomen hadden de ver trouwensmannen geadviseerd bet werk neer te leggen. Als een bezwaar werd gevoeld, zoowel van de zijde van den inspecteur der rijks- werkverschaffing als van die der arbei ders, dat men in de werkverschaffing in Klein Babberspolder niet onmiddellijk de beschikking heeft over* een deskundige, die ais arbiter kan optreden bij gerezen geschillen. Dc heer Jansen Manensehijn zeide toe, nog heden de kwestie, hier gerezen, te bevoegder plaatse in Den Haag ter sprake te zullen brengen. Musis Saetum. Dat nieuwe bezems schoon vegen, onder vindt thans de groole zaal van Musis Sacrum. Do nieuwe gérant, de heer B. J. Stolk, heeft ceist do vloer oen goed'o beurt gegeven en thans worden de wan den, het plafond en het toonoel onder handen genomen. De wanden worden op nieuw geschilderd, evenals het plafond. De oude lampen worden vervangen door beter- licht-gcvende. Het tooneel ondergaat in zooverre een verandering, dat do zijpancclon worden weggebroken. Daarna zal or een gordijn komen, dat de geliecle breedte van de zaal beslaat. Aanvankelijk was het do bedoeling liet bovendeel van de tooneelafscJiciding door to trekkken lot aan bet plafond, doch daarvan moest worden afgezien, daar de accoustiek er te zeer onder zou lijden. Thans wordt het bovendeel vervangen door een boog, die bij muziek- en zanguitvoe ringen kan worden weggehaald. Dameskoor Toou kunst. Naar we vernomen, bestaan er plannen weer een dameskoor van do afdeelmg Schiedam van Toonkunst op te richten, dat eventueel onder leiding zal komen van den heer A. C. Schuurman, organist der Groote Kerk en loet-aar aan de Mu ziekschool van Toonkunst. 'Ook niet-leden van Toonkunst kunnen als lid toetreden. Politienieuws In de lui ia na van Stolbergstraat heeft een onbekende man openbare schennis der eerbaarheid gepleegd. J. van hier, heeft bij do politie aan gifte gedaan van oplichting, vermoedelijk gepleegd dcor een Haagsche firma. E. K., uit Rotterdam, deed bij de poli tie aangifte, dat zijn zoon, E. K., in de Potgieterstraat door 3 dakpannen is ge troffen, welke naar hem werden gegooid. Ilij werd gewond aan de linkerarm en kreeg schade aan zijn jas. -■ T. C. v. d. V. deed aangifte van ver moedelijke verduistering van f1320, ge pleegd door C. A., uit Rotterdam. Door de politie is zekere G. J. B. aan gehouden, die er eenige dagen gel-oden met f50 van door was gegaan. Hij had van dit bedrag nog 2Vs cent over. Bij het spelen op het terrein bij een school aan den Singel kreeg de 14-jarige N. W. een steen tegen het hoofd, waar door een bloedende wonde ontstond. Ten nadeele van A. B. is door eenige jongens een autoped van zijn zoontje ge stolen. van -uur s-scf Voor 98 ct. 1.25 1.75 2,25' Villi Ct. Voor 13 ct. 23 38 48 63 Van ■O Voor 1.25 1.75 2.40 2.75 Van gTet. Voor 38 ct. 48 63 88 SPOTKOOPJES IN RESTANTEN. ZIE DE ETALAGES. Broersveid 99. Tel. 69874. SEEN FILIALEN, (MLIUGENDE GEMEENTEN. VLAARD1NGER AMBACHT. Geslaagd. Aan de Koningin Wilhelmina Kweek school to Rotterdam slaagde voor het on derwijzers examen mcj. J. A. Brinkman van hier. BINNENLAND. AGENDA. Geslaagd. Bij het te Leiden gehouden examen slaag den voor doctoraal geneeskunde eerste ge deelte de hoeren J. van Baaien en A. J. J. van Gemert. Uitloting 4% gemeeutegeldleening 1931 In een advertentie in dit blad wordt meegedeeld, welke obligatïe's van do 4pCt. gel-üleoning 1931 tegen 1 October 1932 aflosbaar en betaalbaar zijn gesteld. Algemeeno Middenstandsrereeuiging. De Algemeeno Aliddenstandsvereoniging „Schiedam" houdt Maandag a s. een leden vergadering in hotel Beiiers bergen, waar in oa. medoJeelingen zullen worden ge daan over liet congres vain den KN.M.B., dat te Zandvoort zal worden gehouden. Nieuwe voetbalclub. Ilier ter stede is opgericht lie voetbal- verocniging ,,Do Post" met aanvankelijk 02 leden. Het bestuur is samengesteld uit do hooien L. v. d. Berg, voorzitter; J. v. Borssum Waalkes, secretaris, Warande 79b en A. Basman, penningmeester. Er zal uitsluitend in de zomeravonden gorden -"gespeeld. De Post hoeft do beschikking over het terrein van de voormalige schietbaan bij dm overweg bij Kethel. Chr. Hïst. Jongerengroep, De Chr. Hist Jongerengroep houdt Don derdag in het Vdks'coffieiiuïs een leden vergadering. Aan de orde komt ox be- Pandora, Hoogstraat, 8 u. KameradscliaJI. 24 Juni. School Frans Halsplein, S u. Ai- scheid P. de Bruin 25 Juni. Musis Sacrum, 8 u. Verga lering H.B.S. voreoniging „Onder Ons". 27 Juni. Hotel Beijersbergen, S.30 u. Ver gadering Algem, Middenstandsver- eeniging. 28 Juni. Musis Sacrum, 8.15 u. Vergade ring Groene Kruis. 29 Juni. .Musis Sacrum, 8 u. Vergade ring N.V. Vooruit. 30 Juni. Wijklokaal Gorzen, 8 uur. Her denkingsavond 25-jarig bestaan C. J. V. Samuel. 30 Juni. Volkskoffiehuis, 8 uur. Vergadering Chr. Hist. Jongerengroep. 3 Juli. Musis Sacrum, 8 u. Prijs uitdeel in g en feestavond S.Z.C. 9 Juli. Feestterrein Volkspark, half 4. Landdag II.G.J.C. 11 Juli. Musis Sacrum, 8 u. LedenvergaJe- ring S.V.V. 14 Juli. .Musis Sacrum, 8 u. Ledenvergade ring afd. Schiedam Centr. Bond van Werkmeesters oa. opzichth. pers. 16 Juli. Musis Sacrum, 3 u. Receptie S.Z.C. tg.v. 20-jarig bestaan. 26 Juli. Musis Sacrum, 2u. Uitreiking ge tuigschriften Huishoudschool. Rotterdam. Heden e. v. d. Arena, 2.15 u. en 8.30 u. (Zondags ook 5 u.) Adolpho En- gers en loden Rottd.-Hofstad-Too- noel. Da tante van Charlie. Heden e. v, d. Tivoli Schouwburg, 8.15 u. Rotlerd. Operette Gez. Peppina, 24 Juni. Groole Schouwburg, 6.45 u. en 9.15 u. Josephine Baker. Revue. 24 Juni. Groote KeTk, 8 u. Orgelvoordr. Bcsselaar. Werken der Engel scho school. 24 Juni. Diergaarde, 8 u. Haagsche Har monie Orkest. Capitol, 2.15 u., 8.15 u. Kinderen van •onzen tijd; De Gsikos-barones. Grand, 7 u., 9.15 u. Ik heb eea mensch gedood. Luxor, 7.30 u., 9.30 u. Jij wordt mijn vrouw. Olympia, 7 u., 9.15 u. Luchtpirateai; Wij schakelen over op Hollywood. Roxy, 2.15 u., 7.30 u., 8.30 u. Niemands land. Hoyal, 2.15 u., 7.15 u., 9.15 u. Ben Hur. Scala, 2 u., 7 u., 9.30 u. Victoria und ihr Husar, Thalia, 2.15 u., 7 u., 9.15 u. Madame hat Ausgang. He koningin naar hot buitenland vertrokken. De koningin en de prinses zijn heden morgen per trein van liet Loo naar het buitenland vertrokken. Zij zullen ziclr eerst eenigen üjü in de Harz in Duitschlaud op houden. Da vorstinnen denken einde Juli in ons land terug tie keeren. Het congres „Nederland Overzee" te Hen Ilaag. Het congres Nederland-Overzee, dat op de Indische tentoonstelling wordt gehou den, is gisteren voortgezet met een rcdlo van Henri Bore], die sprak over Neder- landsch-Indische litteratuur. Hierna sprak do heer J. C. Lamster over tooneel, muziek en dans in den In- dischen Archipel. Vervolgons heeft dr. W. van Bemmelen, oud hoofd van don vulcanologischen dienst in Oost-Indië gesproken over: De beoefe ning der natuurwetenschap in ons LnJië. Als-laatste spr. trad op, prof. dr. Snij ders uit Amsterdam, die bet onderwerp: Gezondheidszorg behandelde. De loonsverlaging bij de spoorwegen Do directie van de spoorwegen heeft tele fonisch bericht ontvangen, dat de minister van waterstaat Zijn goedkeuring heeft go- hecht aan hot compromis-voorstel, waarover in de laatst gehouden conferenLie tusschen directie en parsoneelraad der Nedeil. Spoor wegen overeenstemming is bereikt. (Voorw.). Congres N.V. V. Op liet congres van het Neder]andscb. Verband' van Vabveroenigingen heeft dr. J. Tinbergen gisteren gesproken over plan matige productie, op welke rede een uitvoe rige gedachtenwisseling voégdo. De heer Mortens (België) bracht dank voor de gastvrijheid en sprak zijn waar doering uit voor heigeen de Ned, vak beweging hoeft bereikt. Do voorzitter dankte den Belgischen ver tegenwoordiger voor diens woorden. 1 Nog wenschte spr. den heer L. v. d. ,\\al geluk, die Zaterdag as. 25 jaar lang bestuurder van den Bouwarbeidersbond zal zijn geweest. In zijn sluilingswoord constateerde spT., dat op dit congres opnieuw de groole sar menwerking en kameraadsehappelijkheid zijn gebleken. Loopende pachtovereenkomsten. In het Staatsblad is gisteren afgekondigd een Kon. besluit, waarbij do inwerking treding van de wet, houdende bizondero maatregelen ten aanzien van. loopende pachtovereenkomsten, is bepaald op 1 Juli. E.K. Stateniraetie in Gelderland. Ten. Provinci-chuize te Arnhem is er can vergadering geweest van do r.k. statenfrac tie in Gelderland. In deze vergadering is de kwestie van de candidaatstelling van leden voor do Eerste Kamer besproken en zlijln hieromtrent besluiten genomen. Naar het Centrum vernam, komen op do definitieve voordracht voor de hoeren J. J. Wh IJssel- muiden, lid van don gemeenteraad en lid van de Prov. Slaton van Gelderland en II Ruyter, secretaris van den A.B.T.R., resp. als ne. 2 on no. 3 van do voordracht. Nieuwe organisatie van medid en apothekers in wording. In medische kringen bestaat het voor nemen. dezer dagen te komen lot stichting van een nationale veroenjging van medici en apothekers, onafhankelijk van do Maat schappij tot Bevordering van de Genees kunst en staande op het slnndpunt van het onderling beheerd ziekenfondswezen in Ne- deriand. Be nieuwe vcreeniging zal ver moedelijk in den loop van de volgende week tot stand komen en onmiddellijk na liaar oprichting contact en samcnweiking zoeken met do leiding van liet ondeiling beheerd ziokenfondswezen in Nederland. Kunst Weien-"han. Sliugorwnarnemiiigcii op do Oceaan. Op b Juli aanstaande vertrekt uit de haven van Niouwediep de onderzeeboot Ilr. Als. 0 13, voor een tocht naar do Atlantische Oceaan, welke reis tot onge veer iia-lf Augustus zal duren. liet betreft hier niet een gewone oefenreis, doch deze tocht heeft ccn wetenschappelijk doel. Aan boord zal zich namelijk bovinden de welbekende Nedcrlandsche geloerde, prof. dr. ir. A. Voning Aleincsz voor het verrichten van slingerwaaruemmgon op den Oceaan. Deze waarnemingen kunnen het beste geschieden aan boord van een duikboot, daar dezo in ondergedoken toestand, vrij wel geen last van schommelingen heeft. De regeering heeft voor dit doel de O 13 geheel belangeloos afgestaan. IVo herinneren eraan, dat oen aantal- jaren geleden de heer Vening Aleincsz een tocht naar Ncderlandsch-mdië heeft go- maakt met de onderzeeboot K 13, welke tocht gemaakt is via het Panamakanaal, voor het verrichten van zijn waarnemingen. Ook deze tocht gebcimio met medewerking van de regecring. De O 13 slaat onder bevel van den luitenant ter zee 1ste klasse P. Romvenhorsi. RECHTSZAKEN. 'rixhandeling Hot O.M. bij de rechtbank to 's-Her- togenboscli eischttc tegen do arbeider A. v. B. te 's-IIertogenbosch, die op 3 Juni zijn vrouw, van wie hij gescheiden leefde, zeven messteken heeft toegebracht, invrij heidstelling van verdachte en veroordeeling tot 3 maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Verduistering. Het O.M. bij do rechtbank te 's Hertog en- bosclx heeft tegen de reiziger J. E. A., dia in dienstbetrekking f 1903 beeft verduis terd, 3 maanden gevangenisstraf geiiisclit, tegen zijn vrouw 4 maanden. Voor do Z,utpbensche rechtbank stond terecht F. C., administrateur te Zutphen, terzake van verduistering ton nadeele van de Ver. Volksbond tegen drankmisbruik, afd. Zulplien, voor een bedrag van onge veer f9000 en ten nadeele van do N.V. Spaarbankvereeniging te Zutphen voor een bedrag van f 51000. De officier van justitie achtte het ten laste gelegde bewezen en vorderde een ge vangenisstraf van twee jaar en zes maan den, met aftrek vaa de voorloopige hech tenis, Mr. Sanders, advocaat te Zwolle, trad als verdediger van verd. op, Ilij bepleitte het opleggen van eea voorwaardelijke ge vangenisstraf. Uitspraak over 14 dagen. De rechtbank te Amsterdam wees von nis in de strafzaak tegen dan 28-jarigen bulpkassier T. J. M. K. en zijn vriend, den koMncr J. J. M. da II., die zich ten nadeele van de Ned. Landbouwbank uit de voeten luidden gemaakt met £60.000. waarmede zij naar Frankrijk waren ge vlucht. De rechtbank veroordeelde K. tot een gevangenisstraf van 2 jaar en de II. tot een gevangenisstraf van 1 jaar. De deide verdachte, een kantoorlooper, die f 5000.in ontvangst had. genomen, werd vrijgesproken. De verduistering bij Heldring en Pierson De procureur-generaal eischic legen den gewezen kassier L 2 jaar gevangenisstraf, met aftrek van 6 maanden voorloopige hechtenis en niet, zooals abusievelijk ge meld was:... mot aftrek van 2 maanden vcoiloopige hechtenis. merk en etiket en veroordeelde haai' des wege tot schadevergoeding. Dit vonnis is lieden door liet IlaAgschd Gercclilshof bevesligd'. Inbraak iu bank. Do procureur generaal bij het Amsfer- damscho Hof eischte in liooger beroep te gen do Italianen R. en Ch., die wegens poging tot diefstal met braak in de Mid- denstandsbank te S >est door de rechtbank te Utrecht veroordeeld waren tot V/2 jiar jaar gevangenisstraf, bevestiging \ari bot vonnis. Valse,he flUUÜ.-- baukbiljotton. liet O.M. bij de ho,l-rd"msclio recht bank eischte tegen ieder der verdachten Th. J. W. en L. II. v. d. S„ II. K, eu J. B. A., die terecht gestaan hebben ter zake van opdracht geren tot de vervaardi ging van valsche bankbiljetten van f 10CO met het oogmerk deze als echt en onver- valscht uit te geven, een gevangenisstraf van 4 jaar. De rechtbank, dadelijk vonnis wijzende, overwoog dat het ten lasle gelegde feit niet bewezen is, en sprak verdachten vrij. Mo'or- eti rij wiel wet. In een zaak van J. G. G., 37 jaar, chauf feur ,apellant van een vonnis van den kantonrechter alhier, waarbij hij wegens overtreding van de Aiotor- on Bijv. ielwet hij had als bestuurder van een autobus in den bocht van Voenlandslraat naar St. Liduinashaat to Schiedam do linkerzijde van den weg gehouden was veroordeeld tot 8 boelo subs. 4 dagen hechtenis, beeft het O.AI. bij de Rotterdamsche recht bank geëischl bevestiging van het vonnis. SPORT. Voetbal. R. 0. V. B. In verband met den landdag der G. G. •Jeugdorganisatie, ivo Men Zaterdag geen bekerwedstrijden gespeeld. Alleen do com petitiewedstrijd voer promotic en degrada- tic lï/I klasse wordt gespoeld n.I. ll.B.S. 1 Zwart Wit. De wedstrijd Pro Patria tegen do Scliio damsche scheidsrechters eindigde in oen 5—4 overwinning voor Pro Patria. Korfbal. C. K. B. O.D.I. 2 speelt Zaterdag a,s. tegen Til.O.R. in Rotterdam. O.D.I 3 kijgt bezoek vanr de Zwaluwen uit Gouda. Grand Gafé Restaurant 9? Rubensplein Schiedam. Dagschotels vanaf 1 gulden. Lunch, Diner, Souper en Restaurant a la Carte, 3 Wilhelmina-biilards. Twee Interessante Kegelbanen. Keest- f>n vergaderzalen disponibel. Avondconcert 15 Gist- en Spii itusfabriek conti a Hasekamp. De Ned. Gist- en Spiritusfabriek te Delft had bij inleidende dagvaarding aan de Han delsvennootschap onder de firma AY. Hase kamp te Schiedam schadevergoeding go- vorderd op grond van door Hasekamp ge pleegde onrechtmatige daad, hierin be staande, dat Hasekamp oneerlijke concur rentie lieeft gevoerd' door gedistilleerd in den handel te brengen, voorzien van een merk, waarop de Gist- en Spiritusfabriek) uitsluitend1 gerechtigd is en bovendien dit merk heeft geplaatst op oen etiket, dat oen tastbare namaak is van het otiketi waarop do Gist- en Spiritusfabriek liaar bedoelde merk voert. De Haagsche rechtbank beslist in haar vonnis, dat Hasekamp onrechtmatig heeft gehandeld door het gebruik maken van GEMENGD NIEUWS. Notiiiis uit zijn ambt ontzet. Dp 22 Februari j.l. werd notaris W. K. te Amsterdam, failliet verklaard1. 'Overeen- 1 komstig de bepalingen van de notariswet vorderde de officier van juslitie ontzet- ting van notaris K. ui' zijn ambt Bij vonnis van de zesde kamer der recht- bank werd notaris K. uit zijn ambt ont- 1 zet. Diamantslijper opgelicht. Een in een huis aan de Keizersgracht te Amsterdam wonende diamantslijper is J het slachtoffer geworden van een brutale j oplichterstruck. Gistermiddag kreeg ge noemde persoon bezoek van. twee dames en twee heeren. Twee van hc spraken, uitsluitend Italiaansch, de anderen Ita- haanscli en Nederlandscli. Zij verzochten, den diamantslijper hun eenige sieraden te j toonen, daar zij naar hun zeggen, daaruit een keus wilden doen. Do verkooper vob 1 deed aan dit verzoek; o. a. legde hij op de tafel twee kostbare wit-gouden oor-1 knoopen neer, die ingezet waren met vijf j blauw-witte briljanten, waaronder een groole, wegende 2 karaat. De waarde van. beide stukken is ongeveer f3000. Na liet vertrek van do vreemdelingen ontdekte do diamantslijper tol zijn groole j sohrik, dat beide oorknoppen verdwenen j waren. Van dit feit beeft hij aangifte gd-- daan bij de politic van bet bureau Sui-j gel, welke onder leiding van den com- missaiis, den heer P. Uarrebemeo, bet'i onderzoek dadelijk ter hand heeft genomen.; Dc vreemdelingen hebben hot type vatf - Italianen. Het zijn lange menschen van naar schatting 25 a 30 jaar. Een der' heeren lieeft oen zeer donker uiterlijk ciï is ongeveer 1.75 Al. lang; bij sprak Nn-j derlandsoli en Italiaanrcli. De andere hoec, is blond, ca. 1.70 Al. lang en sprak allecnjj Italiaansch. AYut de dames betreft, koh de benadeelde slechts een vaag siguakY; ment opgeven.-Zij waren gepoederd, droo gen een groote zwarte hoed on spraken Italiaansch en Ncdorlandsoh. Gevallen. De glazenwasseher S. is bi.i werkzaam*, lieden aan het Kierkepad to Rotterdam,*' van een hoogte van 7 mei,or gevallen] en zwaar gewond nam.' het ziekenhuis gebracht. 1 "Voortvluchtig1. Te Nijmegen is spoorloos verdwenen zor; kcre de l.a II., directeur {.van1 de coInmaI""■, ditaire vennootschap Eigen Huis, iu Nt

Schiedamsche Courant | 1932 | | pagina 2