PRUISEN EN DE RSJKSREGEERING. Vrijdag 22 Juli 1932. mmÊm Mo. 20087 EERSTE 5 A O. mm WÉêËBÊM F8LM-GLIWSTERS. 85s*e Jaargang. Tel. No. 68103, 68617 en 6S923. BUREAU LA1\3GE HAVEN 141 (HOEK KORTE HAVEN). TEL. ©8103, 68617 en 68923. Postrekening No. 5311. BUITENLAND. De nationaal-socialisten achter de schermen. Sociaal democratische hooge ambtenaren in Pruisen ontslagen. Het rijksgerechtshof zal beslissen. Drastische voorschrif ten voor de politie. „Wat Woensdag en lieden to Berlijn is gebeurd is bel begin van liet einde der 'Marxistische heerschappij' van geweld. Met diepe voldoening kunnen we zeggen.llol is thans zoo ver. Woensdag! is op ons inifcij- aliof de groot© kentering gdóomen." T>at verteld© gisteren dr. Goahbels, de rechterhand van Ilitier, op ©an vergadering to Chemnitz. Man kan do meaning zijn toegedaan, dat wit opsnijderij is van oen. nationaait- soeialist, maar wij' gelooven, dat Goebbols, do waarheid lieoft gesproken. Von Papen, do rijkskanselier, lijkt ons hot willig werk tuig van Hitler en zijn vrienden, die op leen manier, waarvan nog lïiot vast staat dat zij omwolfcig is, oen staatsgreep in Pruir sen hebban uitgevoerd. Van Papon hoeft in zijn radiorede, waar van wro gisteren het belangrijkste vermeldf den, geklaagd over de torrour, die wordt uitgeoefend in don partijstrijd, maar do tranen, dio Von Papen vergiet zijln slechts krakodillein-tranon, want h iji had kuinineln! .voorkomen, dat in Duitselilamdl tijdons dozen verkiezingsstrijd HMallon doodon zouden vallen, als hij maar hot unifoma-verbod, haid gehandhaafd. Maar Van Papon was daldelijk na zijn optreden boateid aan lnet verlangen dor nationaal-socialistan te vol daan an gaf hun toestemming voer hun kinderlijk, maar niet ongevaarlijk spellalja voort te zotton on met wat zij zelf mooi© pakjes vinden, op straat te gaan flancereinj on daardoor tegenstanders te prikkelen. Dat hot tlians tegen do soc.-dom. gaat, blijkt wol hieruit dat in Pruisen thans 24 liooge ambtenaren, w.o. 3 staatssecretaris sen, 4 apper-presidemton, 6 regeerings-pre sidenten on 10 hoofidambtenaran van po litie, alle :>soc-dem,, ontklagen zijn. Van-de (Pruisische ministers was gister avond nog teen in functie, maar deze zal heden zijn ambt ook neerleggen. Het bo boer 'd«r departementen ns in do meeste gevallan overgenomen door de staatssecre tarissen, d.w.z, door de ambtenaren, die direct onder den minister gestold waren. Hot kabinet Braun, dat aam don dijk gezet is, lioeft zich met een telegram tot rijksprosident Von Hindenburg gewend, waariai het protesteert tegen do ondieoj- vonden behandeling. Man hoeft dan ouden heer Van Hindenburg in diozo dagen van spanning maai- naar zijn buitenverblijf, slot Neudeck, gedirigeerd. Ook aan Von Papen hoeft hot afgtezeitito kabinet Braun nog ©ons laten wetón, dait het zijn maatregelen niot als wettig kan erkennen. Hoe bet mot die wettigheid gesteld is, zal het rijksgerocldshoif, dat morgen te Leipzig bijoankomt, uilmaken. Verscheidene Duilscbe staten; Beieren, Baden on Wurtcmbei'g, hobbon geproites- teerd tegen bot ingrij'poii door de rijiksret- georing in de zaken van een dier bcindst- staten. Men beseft wol, dat als die rijksi- rogeer'ng zich iets dorgo'ijlks ten opzichte van den machtigslen staat; Pruisen, ver oorlooft, de kleinere landen ook niet veilig zjjin voor een ingrijpen van boven af in bun zaken. Van Papen hoeft do ministerpresidenten dor Duitsclie landen tegen Zaterdag uifc- genoiodigdi naar Stuttgart te komen voor oon bespreking in hot gobauw van bet ministerie van staat vaa Wurtambei-g. Do mede werker va,n Van Papen, dr. Bracht, beeft zijn taak als gevolmachtigd' rijkscommissaris, op hot Pruisisch departe ment van l)iruieatandscho zaken aanvaard. Dr Bracht die opperburgemeester van Essen is, behoorde tot don rochtarvlengel van het Centrum, evenals Ven Papen, maar den laatstan tijd' schijnen rijn sympathieën ta zlij'n gegaan in do richting van de Hitler- beweging. De gemeenteraad van Essen heeft rijin verwondering er avcr uitgesproken, dat dr. Bracht als rijkscommissaris van Pruisen is opgetreden, omdat hij als opperburgemees ter niot gemist kan worden. De militaire bevelhebber van groat-Bes'- Ijln en de provincie Brandenburg, generaal Von Rundstedt, hoeft in een sclirijlvon aan do commissarissen van politie te Berlijn en in do provincie Brandenburg betreffende hot optreden tegen do verspreiders van vlugschriften, waarin tot do algomeeno staking wordt opgewekt, het volgende me degedeeld: De algemeen© staking als politiek strijd middel tegen de verordening van don rijks- president d.d. 20 Juli 1932 betoekent oen wezenlijk in gevaar brengen van do open- baro oulo en veiligheid. Do opwekking tot com zoodanige algemocne staking, door woord en geschrift (dagbladen, pamfletten) hete ,cent derhalve liandeten in strijd met paragaiaf III dor verordening van den rlj'ks- president. Tegen sprekers, samenstellers en verspreiders van vlugschriften, waarin tol algemeen© slaking wordt aangespcuord, is derhalve paragraaf III van do verordening van den rijkspresident van toepassing. Voorts heeft Von Rundstedt het volgende bepaald Art. I. Wie verdacht wordt een strafbare handeling met een wapen gepleegd of een wapen onbevoegd gedragen te liebben, of wie gezamenlijk mot anderen op openbare plaatsen gewapend verschenen is, wordt Art, II. Wie bij een onderzoek naar rapens tegenover de gewapende macht of de- politio bezit van op desbetreffende vagen hot wapens of munitie of andere yws ■g omstandigheden de verdaglngsxesolulie ver werpt. Do Italiaansche minister voor luchtvaart, Balbo, óen der naaste medewerkers van Mussolini, en sinds Woensdag leider der Italiaansebo delegatie, beeft onder grooto spanning, een duidelijke verklaring afge legd. Balbo verklaarde, dat bij niot zal deelnemen aan de stemming over de af zonderlijke deelen dor resolutie en even min aan de slotstemming, aangezien de Italiaansche rcgcering do werkzaamheden der conferentie tat nu toe zonder resul taat geblelven acht. Ambassadeur Nadolny verklaarde, dal do* Duitscho ddcgalie niet zal deelnemen aan de stemming over de afzonderlijke doe len dor resolutie en baar principieel stand punt zal kenbaar maken bij de beschou wingen voor de eindstemming. Hierna kwam lrct tot een ernstige woor denwisseling tusschon Henderson en Lit- winov. President Henderson wilde liet wij zigingsvoorstel van Lil winov op de pream bule, waarbij in tegenstelling met do ver- dagingsresolulic voorgesteld wordt het Iloover-voorstel inzake verlaging van alle bewapeningen met een dorde aan te no men, in stemming brengen in dien vorm, dat slechts via de praeambulo dor ver dagingsresolutie hierover* wordt gestemd. Litwinov protesteerde hier togen krach tig. Onder groot rumoer werd' gestemd. Bij telling constateerde Henderson, dat 30 stemmen waren ui1 gebracht voor de hand having van de praounbule, zooals voorzien bij het voorstel, en vijf stemmen tegen, bij zestien stemmen blanco. De vertegenwoordigers van Duilschland, Italië en een aantal kleine landen onthiel den zich van stemming. den wijzen gelijkluidend op het feit, Qat Mussolini de leiding vain het ministerie van buitónlalndsch© zaken weer -Op zich heeft genomen, aangezien de huidigo om standigheden, vooral in economisch op zicht, moeilijker geworden zijn. Een toe ken voor de delicaatheid van den toestand kan men zien aan de resultaten der con ferentie van Lausanne en het Europocsohe verLrauwensacicoord, waarvan gelijk lus sclien liaakjes gezegd wordt, dat het nog niet geheel duidelijk is, ho© dit werkten moiet en dat mogelijk roods is begraven, voordat hot iels lieoft kunnen uitwerken. BINNENLAND. Dr. Bracht. hem bekend o voo-rraden van wapens of munitie geheim houdt, wordt gearresteerd Art. Hl. Tegen het bevel tot arrestatie is geen beroep mogelijk. Deze verordening treedt onmiddellijk in werking. En aan de politie lieoft hij laten weten De politie moet, voor zoover noodzake lijk, binnen liet kader der geldende wel* telijko bepalingen energiek on zoo snel mogelijk gebruik maken van de door den aard van den toestand veroisclito wape nen. ten einde bet gewcnschte doel te bereiken. Slechts op dio wijze zal de hand having van de autoriteit van don staat worden gegarnnderrd ei een niet 1© ver antwoorden in gevaar brengen van be ambten en onschuldigcn worden voorko men. Nimmer kan een beambte oen schade loosstelling ontvangen uit hoofde van de niet vervulling van zijn plicht of het niet ten uitvoer leggen van een bevel tot hand having van de openbare orde en rust, indien hij ter 'bereiking van oen bepaald doel niet het wettelijk vastges'eldo gebruik van zijn wapen'tijdig en volkomen lieoft gemaaict. Het schijnt dus Von Rundstedt wel ernst te zijn! Het 8 Uhr Abendblatt is reods voor 4 dagen verboden, omdat het een caricatuur van Von Papen opnam, waarbij deze voor gesteld werd zittend aan oon welvoorzie ne!! discli, noodverordeningen toekenend. Ook de Rote Fahno, het communistiso'! dagblad, mag gedurende 5 dagen niel ver schijnen. Litwinov verdedigt het voor- stel-Hoover. De met groote spanning verwachte debat ten over de verdagingsresolulie van de groote mogendheden, zijn gisteren in de hoofdcommissie der ontwapeningsconferen tie aangevangen. De Sovjot-delcgatie had1 een aantal wij- zigingsvooistellen ingediend', welke op de basis van bet plan-IIoovor een verminde ring eischen vqn 331/3 pet. op alle hui dige bewapeningen to land', ter zee en in de lucht, met uitzondering van de be wapening der kleine mogendheden en van die staten, die reeds bij internationaal ver drag zijn ontwapend. De Sovjet-voorstellen zijn geheel in strijd mot de verdagings- resolutie-Benesj. Litwinov oefende een scherpe critiek op de verdagingsresolntio, welke «hijeen bit tere teleurstelling noemde voor de ver wachtingen van alle volkeren. De resolu tie, aldus Litwinov, rechtvaardigt de zoo dikwijls uitgesproken profetieën, dat do con ferentie zonder resultaat zal blijven. De verklaring inzake do garantie van den vrede, in de praeambulo der resolutie, wordt door de inhoud dor resolutie op geheven. Do resolutie is in strijd met het besluit der conferentie nopens een verla ging der huidige, bewapeningen tot oen minimum. Do resolutie bevat geen enkel cijfer. Ten slotte gispte Litwinov de tat nu toe door de groioto mogendheden toegepaste middelen: do overige mogendheden zon der deze bij do beraadslagingen toe te laten, voor faits acoomplis te stollen. Hij verklaarde, dat zijn "regeoring onder deze De economische conferentie te Ottawa geopend. Met voel militair vertoon is Woensdag de economische conferentie van het Brit- soho gom eenebest te Ottawa (Canada) ge opend met oen redevoering van Lord Ress- berough, den gouverneur generaal van Ca nada. De gouverneur genei aal wees er op, dat dezio conp<4entie misschien de belang rijkste is voer het Britsche wereldrijk aait goh o-uden. j De Canndeescho premier Bannelt, aeide dat Canada Engeland wil voorstellen de lij'st van douanerecht vrijgestelde goederen uit te breiden, do tot nu toe geldende voiar- keurslaiieven te handhaven en bun aantal te vermeerderen door een „speciale lijst van artikelen, welke Engeland, zonder schade van de Canadeesche industrie, zeer goed zou kunnen leveren op do Canadeesche markt. Als tegenprestatie verwacht Canada van Engeland de handhaving der bestaande voorkeuisi©chten en een uitgebreide toe passing oip Canndoeseh© grondstoffen en haltfabrikatcn weke Engeland importeert Namens de Engelscho regeering sprak Baldwin vervolgens van de groote verwach tingen welke men in het geheole Britscilie empirium van deze conferentie koestert Indien een ieder bijdraagt tot de gemeen schappelijke zaak, wat geschieden kan zon der schado aan do nationale belangen, dan moet zul^s ten slotte leiden tot een ver meerdering van den Britschen rijkshandel. Dit is, met het oog oip de wereldcrisis, voer do conferentie de belangrijkste kwes tie. Do oplossing dezer kwestie zal heil zaam werken op den wereldhandel en de prijzien der grondstoffen. Hiorvcior is voor alles hot herstel van bot vertrouwen noo dig. Te dien einde moeten die beslaande belemmeringen voor den handel, in liet bizonder de hinderlijke oonLingontearings- stelsetls en de deviezenbeperkingen, wor den opgeheven. Dit stelt evenwol weer tot onvermijdelijke voorwaarde, do oplossing van de herstel- en oorloigsschuldenkwestie ear een verlichting van de belasting cui de rentelast.. Na do redevoering van Baldwin zotten do vorlegenwoiordigois der Dominions en van lndiü hun standpunten uiteen. Oost-lmliö. Do zaak van do geheime s tukken. - Batavia, 21 Juli. De gewezen commies van het departement van marine in Nod.- Indië, Noya, dio door den Raad van Ju stitie te Batavia werd. veroordeeld tot jaar" gevangenisstraf, heeft in dit vannis berust. De journalist Do Wit die werd veroor deeld tat 1 jaar en 3 maanden gevange nisstraf, beeft terzake nog niet beslist. Verlaging presentiegelden gemeente raadsleden. De gemeenteraad van Amsterdam lieeft met 23 tegen 4 stemmen aangenomen liet voorstel van de raadsleden Baas (a,-r.), Boissevain (lib.), ter Haar (c.-h.), Pe Har- togh, Ketelaar (v.-d.), Romme (r.-lc.) en Weiss (neutr. m.), om aan God. Staten van Noord-'" ".lland te verzoeken, te bepa len, dat op de aan de lcdon van den raad toegekende vergoeding tijdelijk 5 pet. zal worden gekort. DÜITSCHLAND. Do werkloosheid. Op 15 Juli j 1. stonden bij de verscliill- lendo arbeidsbeurzen 5.492.000 personen als werkloos te boek, d.i, 1G.000 moer dan per ultimo Juni, ITALIË. G-randi ambassadeur te L on den. De vroegere minister van binnem'andsche zaken, Grandi, is benoemd tot Itaüaunseh aanbassadeur te London. Tot chef van het kabinet van don miniss ter van buitenlandscbo zak-ca, is beuioranid de vroegere ambassadeur to Ankara, baron Alotisi. Mussolini minister van buitenlandsolie zaken. Mussofini beeft na een langdurig onder houd met den vorigou minister van bui- tonlamdsohe zaken, Grandi, de leiding van het ministerie van buiterdandsohe zaken op zich genomen. In aansluiting hierop aanvaardde Mussofini ook liet minister© der corporaties. De dagbladen leggen 01' ddn nadruk op, dat de grondlijnen der Italiaansche poli tiek door do ministorvorandorïng in geou geval wouden veraanlord. Do Itailiaa'nseke buitenlalndscho politiek gaat denzolfden wel bekenden weg voort, aldus do semi-ofti- cicele „Giornaie G'Ilalia" en wol den weg van volkomen zelfstandigheid, vo'gcns oen eigen plan van opbouwen. De overige, bla- Gemeeutei aa(l van Rotterdam. Na uitvoerige disculssies over de werk loosheid en werklüosheidszorg hoeft do gemeenteraad van Rotterdam een motie van de soc.-dom., om zich tegen iedere poging van de regeering tot verslechtering van do steunuitkeeringen te verzetten en om weer kloeding, dekking en schoeisel aan de werkloozen te verstrekken, ver worpen. Moties van gelijke strekking van den res.-soc. en den comnr. werden oven eens verworpen. Kou: Nederl Middenstandsbond. Het congres van den bond is gisteren te Arnliem voortgezet met een inleiding van den hoer .T. v. Eek, hoofddirecteur van do N.V. Ned. Middenstandsbank, over: Do crediotverleening aan den middenstand. Iliema kwam aan do orde het prae-ad- vics van mr, A. N. Molenaar, secretaris van liet verbond van Nederlandsche Werk gevers, over de nationale koopkracht in velband met het loonvraagsluk. Dr. E. ïekenbroek, accountant en be last ingjurist te 's-Gravenhago, hoeft ver- 'volgens over liet onderwerp; liet merk artikel en de zelfstandige winkelier, een uitvoerig prae-advios uitgebracht. Na deze inleidingen volgden geanimeerde discussies. Namens den minister van economische zaken sprak de heer Schmall nog enkele woorden tot het congres, waarna de voor zitter met enkele woorden van dank aan de ontvangende vcroeniging, hot congres sloot. 1 Naar Brotagne. 1 1 V. Do derde dag moet ons op de plaats van bestemming brengen: Dinard. Het gaat nu dwars door liet golvende Normandic. Het landschap is mooier en afwisselender dan do beide eerste dagen, bijna zoo mooi als de prospectussen der Syndicats d' Initiative voorwenden. Maar een korrel zout blijft toch altijd aanbevo len. AVij leggen even aan in de modebad- plaalsen: Oeauville, Trouville, in de klei nere: Ilonfleur (bekend om do Tante die daarvandaan komt), Hou] gate, Cabourg. Al les potdicht. Juli is in aantocht, maar do stranden liggen in woestijnaclitigo verla tenheid in de zon te stoven; de roodwit gestreepte ldeodtenten slaan zich te ver- veten, hangerig, geeuwend zoo vaak een zuchtje door hun linnen vaart. Ilier en! daar heelt een caféhouder, overmoedig ge- warden door liet stralende weer, de luiken! omhooggeschoven. De kellners, in keurige kraakzindelijke jasjes, staan met do armen, over elkaar en geeuwen. Drie courantonvcrkoopcrs met rood ge sloofde gezichten geeuwen, een over Fransche kranten, twee over En ge! scire. Ook de zeo hoeft zich vermoeid terug getrokken en doet in de verte een tukje. Zij geeft voor locge stoelen geen voor stelling, om van „deining" maar licele- maal te zwijgen. Een onmetelijk, helgeel strand gaapt tusschen haar on ons. 1 Yoorloopig zijn het de badplaatsen zelf, die vacantie hebben. Ilier en daar maken modewinkels toe bereidselen voor het seizoen, dat misschien eens zal beginnen. Zwaar gemaquilleerdei dames, gebruinde jongelui in hemdsmou wen en flanellen broek, étalceren de co quette nicmcndalleijos die niemand noodig heeft en die iedereen koopt. Op een der ramen lees ik: Prix marqués en chiffres connus. Prices clearly marked. Zelfken nis is liet begin vain alle wijsheid... GEMENGD NIEUWS. Massale vechtpartij te Delfzijl Als ui tvl oei sel van een aanrij'ding. Naar aanleiding van een aanrijding ont stond te Delfzijl een woordenwisseling lus- schear een aantal leeilingcn van de zee vaartschool aldaar can den aangereden jon gen. De woordenwisseling ging weldra over in een vechtpartij. Do leerlingen van do zeevaartschool haalden veistoiking en ook do jongeman kreeg van cenigo familieleden en vrienden hulp, zoodat het langzamer hand een complete veldslag werd, met aan de een© zijde een groot aantal burgers car aan do andere zijde de vrienden van den zeevaartscholier. Do mossen worden zelfs yoor dan dag gehaald, doch tenslotte moes ten do leerlingen van de zeevaartschool het onderspit delven en door ©en overhaastte vlucht naar het Internaat hun aftocht dek ken. Behalve blauwe ocgon en verstuikte enkels, hadden drie loerlingan een snode met een mes bekomen. Zij werden daar dr. Rutgers vei honden. Van do tegenpartij werd' oon jongeman, volgens de Msb„ tijdens de vechtpartij dcsor een auto aangereden, terwijl oon jongen, die dctti twist als toeschouwer meemaakte, zoodanig in liet "gedrang geraakte, dat hij togen een muur werd geslingerd ear zfyln pols op twee plaatsen brak. Het bleef ook verder in don avaiul cenigszins onrustig. Stakingen in het landbouwbedrijf. De rijksbemiddelaar do lieer Yi'esicodijk lieoft in verband met do stakingen in het landbouwbedrijf in enkele dorpen in de pro vincio Groningen do betrokken partijten vcior een bespreking opgeroepen togen Zaterdag aus. op het stadhuis te Groningen. Do rijksbraniddelaax prof. Aatberse heeft do partijen betrokken hij het dreigende con flict in het landbouwbedrijf te Biervliet, opger,oopori voior ecu besproking op] D.ns- dag 26 dezer op het stadhuis te Vlis- singon. 's Avonds naderen wij St. Ma'.o, na een krachttoer van 400 kilometer- op één dag, en plotseling verandert de natuur van aan blik en zitten wij midden in do romantiek van parelmoeren en smaragden zeeën, rot sige kas ten en smokkelaars spcle Wij doorkrui&en Saint Malo. onwelrü fel- Ievend haven- en risschersnest, zwoo;-ro man! isch in zijn Venetiaansoh spinnoweb van stijgende en dalende stegen. Do laatste pont dio ons naai' Dinard kan' brengen, is een uur geledon vertrokken. Dat betoekent nog eens 25 kilometer, 0111 Dinard langs eau omweg te halen. Wat nood, wie in bet veen zit, ziet niet op een turfje. Het goed plakt ons aan het lichaam, maar straks zullen wij in Dinard onze koffers vinden mot 0011 overvloed! van linnengoed. Een half uur later wringen wij ons flanelletje uit in het Hotel de la Mer ja Dinard. Maar do schoone flanelletjes en de jurkjes en de hoedjes en de heele sante-boutique, die droomen op 500 kilo meter afstand (in een stoffige douane loods) van zonnige zeeën en blakerende leusten: onze koffers zijn in Parijs ge strand... Ernstige aanrijding. In den Waalsdorperlaan te Den Ilaag is de 54-jarige wielrijder G. door een luxe auto aangereden en zeer ernstig a'in hot hoofd verwond. Uit raam gevallen. In een perceel aan de Deimanstraxt te Den Ilaag is een 3V2-jarig jongetje uit een raam van do tweede etage gevallen «1 zoodanig verwond, dat het kind aan do gevolgen is overleden. Diefstal van spek Ten nadeele van den expediteur v. T. to Rotterdam, werden daar twee ledan van rijn personeel, 37 zijden Spek ter waarde van f400 gestolen De dieven verkochten het spek aan een slager, die hot toavalli- ligcrwijizo weer aan den expediteur van T. Ie koop aanbaad. Zoodoende kandon de dieven een zekere J. en dte B. spoedig worden aangehouden. Mishandeling. Tusschen de beschonken jongelieden Mj an A. do J, en O. M, ontstond ander do gemeente Et ten eon hevige twist, waarbij liet mes getrokken werd. at werd' bloedend verwond en bleef bewusteloos langs den weg liggen. Tegen de drie personen is pro cesverbaal opgemaakt.. Glazenwiisschor gevallen. In do Kalverstraat te Amsterdam gleed een glazen wasscber uit het raamkozijn van een raam in de tweede verdieping van het modemagazijn Gerzon. Mot ernstige kneu zingen wercï de man opgenomen. De ontploffing in den dynamiettrein Do ontploffing van dein dynamiettrein in West-Transvaal heeft, jiaar tlians geschat wordt, cón schade van 100.003 pond ster-*- ling veroorzaakt, waaivaar de spoorwegen groetendeets aansprakelijk rijn. De dyna miet "ftwrd verzenden voor risico van don afzender. Doze courant verschijnt dagelijks, met uit sondering van Zon- eu Feestdagen, I'rys por kwal taal f2.— ftauco per post f 2.D0. Prijs per week: 15 ets. Afzon- derlpe nummers i ets. Abonnementen worden dagelijks aangenomen. Advertentie» voor Uot eerstvolgend num mer moeten vóór olf uur aan hot Bureau bezorgd zyn, 's Zaterdags vóór O uur, Een bepaalde plaats van advertentiëd wordt niot gawaarboigd. SCfffEÖIiSCHE COURANT Prijs d^r Advertentlón; van 15 regcia f 1.55; Iedere régel meer f 0 30; In hot Zaterdagnummer 4—5 regela ft,80, iedere regel meer f035. Reclames f0.75 per regel. incassokosten 5 ets.; postkwitantieslö ets. 'J arioven van udveitentión bfo abonnement zijn nan hot Bureau verkrijgbaar. Dagelijks worden tegen vooruitbetaling Kleine AdvertentiÖn opgenomen A f0.50 t/m. i5 woor den, f 0.75 t/m. 25 vv ooi den. Elk wooid meur 5 cent tot een maximum yan 30 woorden. 'a Woensdags: Kleine Advertentien tot 25 woor den f 0.25, mits vóó; Dinsdagavond G uur aan bot Bureau bezorgd. 's Eaterdags: Kleine Advertentien f 1.00, indien «tat vóór Vrijdagavond 0 uur bezorgd. f7f*n RTY^f PP7*fl f»

Schiedamsche Courant | 1932 | | pagina 1