Herinneringen van een oud-sommissaris van politie. MET VALSCHE PAPIEREN. Radio-Programma's. Vaisclio wissels. GEMENGD NIEUWS. De Eerste Schiedamsche Papiervernietïging. Jac v. WAAL, •J. Eerste Schsed. Begr>afenis-¥er. Schïeslam-.&'clam Gramophoonhandel Gebr. Stachelhausen His Mastei's VdIsb - Coiumhia - Qdaon - Païloptori enz. Telefunken- en Pfrsïlips- W. J. H. GEVEKE 44a Eon brand mot doodelijke nasleep. Het dreigend conflict in de koopvaardij Een bankinstelling to Amsterdam was er ingevlogen voor een bedrag van zestien hoidord en zooveel gulden, ofschoon het natuunijk een punt van discussie uitmaak te of z j, dan wel de cliënt, wiens naam misbrukt was, don strop moest hebben; dit moesten ze samen maar uitvechten, voor iie politie kwam het er aliocn maar op a*n uit te zoeken, wie dien strop bad be?.o gd. Op een goeden dag verscheen er iemand aan het loket met een wissel, juister ge zegd, kwitantie tot het gemelde bedrag voor do firma de Vries en op de keer zijde had die firma de kwitantie betaalbaar gesteld bij de bank waarmee ze in reke ning-courant stond. 't Was maar zoo'n doodgewone kwitantie en een formulier, als meu overal voor een cent kan koopen, dus zonder gedrukt hoofel van dengene, die de kwitantie had uitge schreven. Maar dat ging Je bank niet aan; dio controleerde alleen maar de handtee- kening van den heer de Vries en diens saldo en toen dat klopte, betaalde men bet bedrag uit aan den man, blijkbaar een kruier of zooiets, die voor ontvangst toe kende met den naam H. Jansen Toen de heer de Vries echter zijn af rekening ontving, bleek hem, dat er ten onrechte zestien honderd en zooveel gul den te veel was uitbetaald, want de per soon die de kwitantie had uitgeschreven, was hem onbekend. Hij moest echter er kennen, dat de handteekening onder de betaalbaarstelling bedriegelijk \eei op de zijne geleek, schoon hij die zelf niet had geschrevusn. 't Was wel een beetje vreemd; dat de bank er geen notitie van had ge nomen, dat boven zijn handteekening geen stempelafdruk stond als gewoonlijk „Be taalbaar enz.", maar aa'n de bank hield biold men zich alleen aan de handteeke ning. Men kwam bij de politie en de com missaris, die de zaak in handen kreeg, was van oordeel, dat de falsaris de hand teekening had' moeten kennen en ook had moeten weten over welke bank de Vries zijn betalingen liet loopen 011 daarom meen de hij den dader Onder het personeel van de Vries te mosten zoeken. Nu wille hot toeval, dat daar eonïgen tijd te voren een 1 jonge man voor knoeierij ontslagen was en die werd opgescharreldmen liet hem schrijven en de commissaris vonl zoo veel overeenkomst tusschen het hand schrift van den jongen en dat op de kwi tantie, dat hij den jongen in arrest nam en ter beschikking van de justilie stelde, doch hij werd weer op vrije voeten ge steld, omdat er verder niets tegen hem was, terwijl een paar schriftkundigen wer den benoemd om over de schriftovereen- komst te rapporteeren. Dezen deelden de meening van den commissaris en het be gon er voor het jonge menscli, dat niet van al te beste kwaliteit was, al slecht uit te zien, toen een andere bankinstelling op gelijke wijze werd opgelicht, ditmaal voor een twaalfhonderd gulden. Nu was de aanslag echter niet ge pleegd op de portemonnaie van den heer de Vries, maar op die van den heer Bak ker en de man, die de eerste kwitantie bad uitgeschreven, was ook weer een an der dan die beweerde f1200 van den heer Bakker te moeten hebben. Mijnheer Bakker's handteekening was ook weer heel goed nagemaakt en ditmaal was de betaalbaarstelling gestempeld, wat meer cachet aan de zaak gaf, doch do kwi tantie was er niet minder valsch om. 't Is te Amsterdam een minder goed systeem, dat iedere commissaris zijn za ken behandelt, los van de andere bureaux en zoodoende wist degene, die deze tweede zaak had; van de eerste niets af en bleef de eerste commissaris verder werkloos, want die meende zijn mannetje gevonden te hebben en over hot algemeen waren die heeren toen nog al hoog van borst, zoo dat jo maar liefst buiten hu'n zaken bleef. Ik was toon chef van de recherche aan het hoofdbureau, waar do zaken van do gehoede stad geregistreerd weiden en zoo doende kwamen beide gevallen mij wel on der het oog. Ik meende, dat hier aa'n den- zelfdcn dader gedacht moest worden, waar door de jongen van de Vries eigenlijk al uitgeschakeld kon wonden, want die had met Bakker niets te maken, maar ik pasto' wel op, dit den betrokken commissaris te zeggen. Ik hield een oog in 't zeil. En ziet: niet lang daarna versoheen een derde wissel ten tooneele, aangeboden en betaald hij een derde bankinstelling, nu ten name van de Brnyn en deze wissel onderscheidde zich in zooverre van zijn voorgangers, dat hij niet was gesteld op een cents formulier, maar dat hij behoor lijk bedrukt was met den naam van een firma te Breda; er zat dus een zekero vervolmaking in. Dio zaak werd weer aan oen ander bu reau behandeld en liep natuurijk zou ik haast zeggen weer op niets uit. Weer verliepen er een paar weken en toen bereikten mij prooessen-verhaal uit Utrecht, uit Nijmegen en uit Alphen, waar uit mij bleek, dat in die drie plaatsen! eveneens vaische wissels waren uitbetaald en men zond de stukken naar Amsterdam, omdat do wissels namen van Amsterdam- kcil' ïs het zoor zeker 'noodig, dat jo oen model hebt. Toen de daders, in Into slimheid moo nctodo, meer kans van slagen te zullen bobben, wanneer zo zich bedienden vair kwitanties, aain wier echtheid niemand zou twijfelen, de echte liete'n nadrukken, ver gaten zo, dat "je, om Uio formulieren te krijgen, een drukker ncolig hebt en voor de stempels een slempelfabrikant, men schen, die door do politie zijn op to sporen. Voorts was het net zoo goed als dat ze zeiden: ik bein een klant van die firma; anders hadden ze do formulieren niet. En wat bleek me door de combinatie? Dat de wissels namen en adressen bevat ten van houthandelaars, steenfabrikanlen, ijzcrhandelaars, kooplieden in verf, cement en glas; go ziet het: ;illes wat betrekking heeft op hot bouwvak. Ik meende dus te moeten zoeken onder de gesjoelde houwers, die met do ver schillende firma's in relatie stonden of wellicht hadden gestun en zeer waarschijn lijk woonden de operateurs in Amsterdam. Hoe eenvoudig is rechercheereu, is 't niet? Maar ik was er nog lang niet, want wie van de bouwers moest ik hcbbe'n? Ik begon toen van den anderen kant; bij do hout-, steen- en andere haiMelarcni vroeg ik de klantenlijsten ter inzage; ik vergeleek die met elkaar en zoodoende vond ik een mannetje, dat op al die lijs ten voorkwam, in de buurt vair Amster dam woonde en zoo'n bcetjje op zwart zaad was. Naar hem gingen we eens in- fonneeren en toen bleek al gauw, dat bet hem den laats ten tijd financieel weer beter ging, schoon hij eigenlijk niet werkte. Dat scire firma's vermeldden. ik vond dit een selroone gelegenheid. klopte dus wel. mij met die drie zaken bezig te houden, Ij Hot was ook niet moeilijk wat schrift want ik behoefde ze niet naar de afdoelin- ran hem te krijgen ctr dat leek als twee gen door te sturen en ik wist van de ju stitie ook de stukken van do andere za- druppels water op hot schrift van een of twee der wissels, maar dat op de andero ken te krijgen, zoodat ik nu de beschik-scheen me heel anders toe, zoo.lat ver- king had1 over zes wissels, tezamen hetondersteld mocht worden, dat er moer' van Herman Antoasen. niet Onaardige bedrag van tienduizend gul den vertegenwoordigend, dat de artisten in do wacht hadden gesleept. lui in de zaak betrokken waren, wat ik trouwens al lang vermoed' hal, want der gelijk ingewikkeld werk wordt haast nooit Van die artisten zelf wist ik echter bit- door één man verricht. ter weinig; aan de verschillende banken wist men nog niet eens een signalement op le geven van hen, die het geld had den ontvangen en ik moest do hoop opge ven onder het kantoorpersoneel van do verschillende firma's te gaan zoeken, om dat er niet één persoon was te vinden, die bij al die firma's in betrekking was geweest. Nu is het soort, dat met vaische wis sels den boer opgaat, weer van een ander kaliber dan dat gaat inbreken en waarvan jo door relaties in do onderwereld nog wel eens wat te weten komt, zoodat het zoeken naar ;jongens, die, als ze oenten hebben, een halven dag met meiden in auto's gaan toeren en op andere wijze den gebraden haain uithangen, geen succes had. Lukraak naar lui zoeken, die op de zwarte lijst staan, is gewoonlijk tijdverspil ling; je moet systeem in je speuren trach ten te brengen en daarbij heb ik altijl zooveel mogelijk het systeem opgebouwd naar het systeem van de lui, die ik zoeken moest. Komt er nu maar op aan hun systeem te kertnen en dat loer jo je 't beste, wanneer de lui zich verbeelden, dat ze slim gaan doen. Ik geloof niet, dat ik er met dien stom men eersten wissel ook was gekomen en misschien had ik het go laan wat de com missaris dood en dan geloofd, dat ik den dader had. Die eerste wissel alleen zei niet veel, maar de latere zeiden meer en in combinatie zeiden ze mij alles. Ik reden Derde aldus: Om iemands handteekening te hebben en te weten met welke bank hij in relatie staat, is het voldoende, dat je een kwi tantie van hem bezit en om zijn kwitan ties natuurgetrouw te kunnen laten nadruk- Toen onze vriend geobserveerd werd, bleek hij verschillende boezemvrienden te hebben, voor zoover dato iemanl, die den 'TT"**" 'VA.RT1-TV*,v CÏVB?» >fVFI«ö.Lx»VfiS&r ++*2t' geheelen dag met Je in do k'rorig zit, jo boezemvriend genoemd kan worden. ïk wachtte nog wat, want ik was op zoek gegaan haar den drukker der kwitanties en toe-to deze was gevonden, had ik ton minste iemand; die met liet gezelschap) geconfronteerd kon worden, en toen viel do slag. Do drukker wees een der vrienden aan als den besteller Üer Kwitanties en die verklapte moteen het goheele geval, zoo dat onze bouwer zijn kundig bouwwerk zag ineenstorten. .Wel sputterde hij nog langen tijd togen, doch voor vergelijking van zijn handschrift had je geen experts noodig en een der gezellen nam al di rect do rost voor zijn rekening, waarbij hij liet uiLkomen, dat hij liet slachtoffer was. Ook de twee andero halpers dedeto hun ui (ere te bost den bouwer onder do puin- hoopPn te begraven, want dat is zeer merkwaardig, hoe gezworen kameraden er op uit zijn elkaar de Uas om te doe'n en do houwer ging toen ook maar bekennen, in do hoop zija scdndd weer op de anderen te kunnen afwentelen. Waar kan men beter zijn dan hij z'n beste vrienden!... 't Is eigenlijk oinuoodig te vermelden, dat de in den aanvang bespraken jongeling met de gehoelo zaak niets te maken liaii, maar do commissaris was, geloof ik, nog niet van diens oaschul 1 le overtuigen. Inkoop van alle soorten OXJto) PAPItoE DEUNT METALEN. ■tsrowan-iMwar 19) Ik dacht hcusch, dat het inbrekers waren, zei hij met gemaakte vriendelijk heid, maar zijn adem ging hijgend en zijn oogen puilden hem van angst uit het hoofd. Een ongeluk ligt in een klein hoekje, zei la Foneuse glimlachend; zou bet niet beter zijn, dat wo dien revolver uit uw zak baalden? En vlug op hem toeloopead, trok ze het wapen uit zijn zak. Wat een onzin, mopperde Derwcnt. Dat ding is toch voor mijn vijanden be doeld, niet voor mijri vrienden? llij liet zich in zijn bureaustoel vallen, die achter de tafel stond. --- Als u het met alle geweld zoo tra gisch writ opvatten, mij goed, /.ei hij. Maar ik wou dan toch wel graag vra gen, wat het doel van uw komst is. Ze keerde zich van hem af en gaf Thornton een wenk, zeggend Als u mis- mchien zoo goed wilt zijn bij do telefoon te Wijven, dan zijn wo op alle gebeur lijkheden voorbereid. Dan ging ze tegenover Derwent aan ta fel zitten en keek hem glimlachend aan. Ik ben bang, zei zo, dat dit zaakje tragischer voor u dan voor ons zal af- loopen. In de eerste plaats moot ik uw opvaüing van zooeven recht zetten. Ik ben niet bevriend met u. en ben het nooit geweest. Ik ben nog altijd de doch ter van den man, die door u .werd. ge ruïneerd jftojv- wiens dood aan u to wijten is. Ik beto niet zoo onwetend van alles N A S S A U L A A S T voor MANUFACTUREN NASSAULAAN 27 voor KRUIDENIERSWAREN Brocrsvest I0 i. Telefoon 6S205 A. v. d. Most, J. II. Jenner, T. Kooy Broersrest 103. Fabrbtraat 36. Laan 41 In dir. v ei Ij. m. Gron. en Fries 1. Vertr. Maand. Woensd.enY rijd. 5 u. Adres Schiedam (Oude Sluis 4 V? GS'iöO.A'damKlovenieisburgwal39 {*4. 48957 Schippers: J. C. DE MOS en F. W. BON Jr. Groote Markt 7b. Grootste sorteering toestelien verkrijgbaar bij: billijken, als ik u zeg, dat bij mijnheer Henry Thornton is, dien u door uw hand langer Dcvereux in do gevangenis gebracht hebt, terwijl hij onschuldig was. Herwent kon eerst geen woord uitbren gen. Hij staarde Thornton sprakeloos aan en bevochtigde angstig zijn droge lippen. En opeens kneep hij do oogen half dicht cn had moeite een valschen glimlach te onderdrukken. Itij klemde zich als een drenkeling aan een stroohalm vast. wat er gebeurd is, als u hebt willen gelooven. Derwent begon hardop te lachen, maar zijn stem klonk heescli, toen hij vroeg: En met die wetenschap hebt u toe gang in mijn huis weten te krijgen? Ja. Het onomwonden aniwoord overblutie hem blijkbaar en bij begon zenuwachtig met zijn horlogeketting te spelen. Ik kan me vergissen, vervolgde ze, w...ö maar ik ben er van overtuigd, dat u' Dat is een bizonder belangwekkende nli. 11 Utoi ftinnv nn vin au. n A .1 71 i i k .1II, „,,:i floi'JtM'h /weiiilm i besmet Door ratten. In dc laatste maanden hebben zich in o-ns land en ook te Dordrecht enkele go- vallen voorgedaan van een besmettelijke ziekte, veroorzaakt door infectie, van rat ten. Hoewel liet aatotal dezer gevallen zeer gering is in verhouding tot hot aan tal zwemmers en baders wordt de aan dacht van het publiek er op gevestigd, dat hot zwemmen in dat opzicht niet go heel zonder gevaar is. Mot hun urine brengen do ratten de ziek makende bacteriën in het water. Aanraking met dit water kan derhalve do besmetting veroorzaken, en pïactisch blijkt dit altijd ook met de gevallen die zich hier heb ben voorgedaan gebeurd te zijn door in zulk besmet water te zwemmen. Men krijgt bij ongeluk.' eenig water naar bin nen, waarin zich deze besmettelijke ratten afscheiding bevindt, wordt dan een dag of tien later ziek met hooge koorts. Do patiënten zien soms geel, krijgen soms een nier aatodoening en volgens ervaring el ders opgedaan is zelfs statistisch één op de vijf gevallen doodelijlc. Het is dus wer kelijk zaak om over deze ziokle niet al to gemakkelijk to donken. Zooals elke he- smeltelijko ziekte zijn er lichte en zware gevallen. Gelukkig bleef het in deze stad tot do vrij lichte gevallen. Een der gemeentelijke zweminrichtingen schijnt besmet water te bevatten. Dit moet dio aan do Vest zijn, tenminste do patiën ten, lijdend aan dew ziekte hebben daar gezwommen. Do G.Ct.D. verzoekt geen brood of andere eetwaren in bet water te werpen, zeker niet in de nabijheid van bad- en zweminriehtin, gen, waar dat tot voedsel kon strekken van ratten. Gevaarlijk spel. Op het strand te Hock valn Holland hield een gezelschap zich bezig met liet beken de „Jonassen". Een meisje, dat „gejonast" weid, kwam hierbij zoodanig terecht, dat zij bewusteloos bleeE liggen, e'n bloedend werd verwond. Het gelukte ha cenigen tijd hot meisje tot bewustzijn te brengen. Do arbeider Wieijer, dio bij het vervoeren van do handbrandspuit te le Exloërmond (Dr.) mot de spuit te water was geraakt, en ee'nigc minuten later ernstig gewond uit liet kanaal wenl gehaaid, is aan de bok'o als u Deueieux en van Rou-o in den steek zoudt hebben gelaten cn uw vrouw en kind onverzorgd achtergelaten had en wer kelijk moigen met de Alaska naar Ame rika of misschien met een motorboot er gens naar Frankrijk waart gegaan... in het kort, als u veilig en wel met die twee koffers daar in deu hoek er tus schen uit waart gegaan, dat dan metter tijd- Mei eell wöek sprong Dement uneieihu. Hij had een zware presse-papiex opge pakt. Maar Thornton was hem te vlug af en met een smak wierp hij hem op zijn stoei terug. Nu wordt n tragisch, spotte la Fo neuse koeltjes. liet is ook al te erg om iemand zulke dingen aan te wrijven, zei hij flauwtjes, trachtend zijn houding te red den. Mijn concurrenten hebben u natuur lijk opgestookt en u hebt maar ecu al te goeden bondgenoot in mijn nqpf daar. Deze heer is uw neef niet.' Uw ongelukkige neef is doodgehicven. in den mailtrein naai' Londen en deze heer vond mededeeling, zei hij droogweg. Ik wil die gaaine \oelstoots aannemen. Dat maakt do zaak des te gemak kelijker, zei ze snel. Maar ik heb liever niet, dat u een verkeerde gevolgtrekking maakt. Daarom zou ik graag hooren, waaiom u dat zoo tnaax ineens wilt aan nemen Alleen een gok zou do rol van een ontslagen gevangene op zich willen ne men, vuuiai niet, a.s die wegens lieel bi- zondero omstandigheden van moord kon worden verdacht. Ik wil niet omioodig achterdochtig zijn, maar het komt me toch wel voor, dat do politie den dood van mijn neef dan wel eens nader mocht on derzoeken, vindt u ook niet? Zoudt u mijnheer Thornton sveer in de gevangenis willen brengen? Ik zou kunnen antwoorden, dat deze man, lioo hij heet komt or niets op aan, zich tot mijn vijand gemaakt heeft; maar ook al was hij mijn grootste vriend, dan zou do rechtvaardigheid neg eïsehen, dal men venvotótlmgon overleden. Hij laat celnj weduwe en G kinderen na. j Kinderverlamming. In do Friesclie gemochte Gaasterland' zijn wegéns kinderverlamming do Soliolol- vacanües voor o|nhepaaiden tijd verlengd. Te Stavoiron zijn opnieuw twee gevallen geconstateerd, zodclat hot aantal patiëntjes aldaar tot vier is opgeloopen. i Woensdag was de eerste dag, dat hot colilectieve contract in de koopvaardij doer het opzeggen van reederszijdo niet meer van kracht was. Daar ten aanzien van de plannen van de reeders weinig of niets bekend1 was, wist men Dinsdag aan de zijde van do zeelieden nog niet, hoe de toestand zich zou laten aanzien. De or ganisaties van officieren en schepelingen hadden besloten, in geen geval toe Mo laten, dat iedere reoderij op eigen ge legenheid en tijdstip de gageverlalging zou invoeren. Naar in do kringen van de werkne mers verluidt, is do kans groot, dat de rocdors in elk geval tot 1 September de oude gages zulten handhaven. In dien üisschenlijd zulllen besprekingen worden' gevoerd1. liet monsteren is Woensdag te Rotter dam geschied op dc oude voorwaarden zoodat alles geheel normaal leek. Koorddansers-drama. Twee kindcre'n dood- 1 gevallen. i Bij do afscheidsvoorstelling te Maam- heim van do k oorddansers fa m i] i o Frankj heeft een ernstig ongeluk plaats gelrad. s Tengevolge van oen fout in hot mate riaal, is de stellage ingestort, waaraan liet koord verbonden was en vier personen vielen omlaag. Frank zelf werd slechts licht gewand, doch zijn zoon en dochter, resp. 11 en 12 jaar oud, werden zóó zwaar gewond, dat zij spoedig overleden. Da toestond van den vierden artist is hope loos. Zaterdag 20 Augustus. Hilversum, 1875 M. V. A. R. A. uitzJemding. 10 uur v.m. V. P. 11. O. fi.-ló7 uur en 7,307.45 uur. Gymnas- iektes. 8 uur. Gramoföicm'pilalen. '10 uur. Morgenwijding. 10.15 uur. Foor arbeiders in de Continu Bedrijven. Joh. Jong, orgel. Ij. Cohen, viotol. Fr. Fel tkam'pj-Bcl i n fan Le, cello. L. Fuld, zang en het groiot Volkstoo ncel. 121.45 uur. Vara septet onder lei ding van Is. Eyl en gramofoioinpilatcn. 2.15 uur. S. de Ja Bella. Hot grooto voorop. 2.30 uur. Schrammclkwintet onder leiding van W. Drukker. 3 uur. Sportpraatje. 3.15 uv, Von'olg Schraanmelkwintet. 4 uur. Ill do Jong.: Revolutie als Wereld wet. 4.20 uur. Vervolg Schrn,rnmcilkwmtct. 5 uur. Frisch uurtje voor kinderen. G uur. Vai'a- orkest onder leiding van II. W'iggelanr. 6.30 uur. Wbekoverzicht door J. Oudegeesl. G.45 uur. Vara orkest, vervolg. 7.15 uur. Ta> spraak A. de Vries. 7.30 uur. Begroeting avond ter gelegenheid van do Internatio nale Vredesdemonstratie te Maastricht. 9.15 uur. Vara varia, voetbalnieuws en gramoi- foioinpjlatefl. 9.35 uur. Vervolg uitzending uit Maastricht. 10.30 uur. Vara-orkest omdoe leiding van II. Wiggelaar, o.a.; potpourri ScliwarzJwnldmadol, Jessel. 11 uur. Vaz Dias. 11.10 uur. Vara-orkest, ,oa. Poffpjoumn Lovo Parade. Schcrlz'itiger. 11.4512 uur. G ramof ownplatem Huizon, 29G M. Uitsluitend K. R. 0. uitzending. 89.15 uur. G ramofoonplaten. 10 uur. Trioconcert. 11.30 uur. Godsdienstig half uurtje. 12.15—1.45 uur. Sextet concert. 2 xuur GramoEciomplaten. 2.30 uur. Kinder urn r. 4 uur. Concert. 5 uur, Spjarfpraatjo. 5.15 uur. Concert. G uur. Gramofoionplatou. 6.20 uur. Causerie. G40 uur. GramoCoion- pilaten. 7.10 uur. Causerie. 7 45 uur. Le zing 8 uur. Gevarieerd programma met medewerking van orkest en solisten ca. 9.15 uur. Vaz! Dias. 11—12 uur. Gramo- f oonplaten. wat ik zooevon gehoord heb, door mij aan do politie werd- medegodce'd. het beter om zich' voor een tijdje voort Zullen we dan opbellen-en onzen uw neef uit te geven. En u zult zijn'vriend Sanders vragen, -hier te komen? bedaard ze .maar, kon, wanneer u om redenen meer dan genoeg begrijpen en Als, wo dat doen,dan zult ,u 'denkelijk genade zult beginnen to, vragen, uw voorgenomen vlu... reisje naar het vasteland een poosje moeten uitstellen. Zullen we opbollen Derwent sloeg de oogen neer. Hij keek hulpeloos naar alle kanten rond als een wild dier in een klem. Dan haalde hij met gemaakte onverschilligheid do schou ders op. Kunt u me een dergelijke reden opgeven, waarom we de politie niet zou den roepen? Zo knikte vriendelijk en begon op haar vingeis te tellen. Ten eerste... al uw plannen zou den in de war gebracht worden; do poli lie zou er wel voor zorgen, dat er van uw voorgenomen zeereisje niets kwam. Hoe lang zou liet dan nog kunnen duren, .oordat de slag, dien u hoopt io ont komen, valt en uzelf dan meelrelt? Ver volgens zou uw mededeeling volkomen over bodig zijn, omdat Sanders al geheel van do zaak op de boogie Is... Derwent en Thornton staarden haar bei den ongcloovig aan.. 4 U kunt u er zeif van overtuigen, mijnheer Thornton, zei zo met een be slist knikje. Will u misschien zoo goed zijn, het toestel daar bij uw vriend1 neer te zetten? Thornton deed; wat ze vroeg, maar zijn hand beefde, toen hij het toestel op nam s Derwent keek do vrouw tegenover hem woedend aan. Was ze alleen met hom geweest, dan zou hij haar zeker vermoord hebben. Ze zag het zoo duidelijk in zijn blik, dat zo ervan schrok. Ik zal hieraan denken, zei zc, zoo Ilij liet zich in zijn stoel terugvallen cn trok aan zijn boord, alsof die hem knelde. Toe, zeg maar op, waar het h'eeii moet, snauwde hij woedend. Net als ik gedacht h'ad, wendde zJj zich tot Thornton; onz.e vriend hier wil geen gebruik maken van de telefoon. Zoudt u het willen doen Vraagt u dan even. no. 6-16 en zeg dan tegen mijnheer Pa get, dat liij zoo gauw mogelijk hier moet komen, omdat we op hem zitten te waci- ^Hii voldeed terstond aan baar bevel en helde het gevraagde nummer op. Derwent zat strak naar hom te kijken, hijgend cn vuurrood van inspanning. Mijhbeer Paget zal hier binnen een minuut 'of twintig zijn, zei la Foneuse, op haar polshorloge kijkend, zoo.ang heb ben we dus den tijd om, tot een vergelijk te komen. Als dat niot het geval is, dan vrees ik, dat wc alles op zijn beloop zullen moeien lalen, Wilt u dan een vergelijk? vroeg Dei- went ongcloovig. Daar zijn we voor gekomen. Zo schoof ham een vel papier en een dos .reten, bereed «ekl„',liure ï'nftore liebt Ik roken 01 op, uat u slim bent om er vandoor te gaan m'efc hl dio moeilijk verhandelbaar zou den in ia buitenland. Vervolgers moeten we weten, Welk gedeelte van dia Tirecics uw eigendom is, atgesclioi den van lietgecn u wilt verduisteren. Derwent keek haar spottend aan, i (Wordt vervolgdt

Schiedamsche Courant | 1932 | | pagina 6