MUSIS SACRUM Jubileum ds. P. C. A. Halffman. Derde Jeugdavond. „Kunst en Vriendschap". De werklesshe d öal AVI en do raad de commissie voor doI gevonden Lebben. Daarom reep 5k Lit: 'Onze A. is. Siewls is tegemoet getreden. iwyft. arbeid is tocti weer niet ijdel geweest; cf do commissie wel competent wis eon be- - slissing to nemen, werd hot oordeel van B. en \V'. en den raad' gevraagd; alleen be hield de commissie zfch hïot recht vo^xr ie beoordcclen.of er een geval van twijfel aanwezig was (vraolijkhoid). Naar spr.'s meening vermag oen rnensch niots uit zich zolf en daarom komt spr, tot do conclusie, dat Gods zegen dit bo drijf niet bespaard is gebleven. itedo van den burgemeester Do burgemeester, do hoer II. Stuie- meijcr aeide, dat do Schiedamschc ge- meonschap groot voordeel heeft gehad van do_ voorbeeldige wijze, waarop hel gasbe drijf is geëxploiteerd. Spr. lrnldigdo don wethouder der B. den boer mr. Van Vel zsen, voor de wijze waarop hij leiding aan het bedrijf heeft gegeven, wat door applaus der aanwezigen werd onderstreept. Het mo go dan formeel niet juist ziijln, dat do vaste raadscomnrissio's een groote mate van zeli- standiglreid genieten, bij hot verrich ten van hun werk, is altijd hot oog gericht op het welzijn van de Sehiodam- sche gemeerrsdrap. Spr. sloot zich aan bij do hulde, don di recteur gebracht en aeide, dat dte hoer Doefs slechts één minder goede eigenschap heefl,^ die hij zich bewust is en tracht te bestrijden: hij heeft alleen maar oog voor do T. B. liet groote hardnekkigheid verde digt hij zijn plannen en maakt het daardoor B. en W. vaak niet gemakkelijk, Maar die vasthoudendheid maakt hem juist tot een uitstékend directeur. Spr. hoopt, dat do heer Doets nog lang do kurk zat zijn, waarop do T. B. zullen drijven. Nadat thee was geserveerd, maakten ver scheidene van de aanwezigen van do ge legcnbcid gebruik, om onder deskundige lc-iding de gasfabriek te bezichtigen. Sten bleef daarna nog geruimen tijd go zeliig bijeen. Be eerste regel \an do tweede alinea on der de cnricalum-leekening van den beer J. Doets, in ons blad van Zaterdag hul moeten luiden fn 1915 werd do heer Doets. dia toon in Amsterdam werkzaam was, benoemd tot adjunct-directeur van de gasfabriek alhier. Gedachten isrede In verband met zrjn 40-jarig dionsljubi- Jeum in de gemeente Schiedam heeft ds. P. G. A. Halffman in do morgengodsdionst oefening in do Nieuwe Kerk in de Gor zen een gedachtenisrede uitgesproken.. Er was zeer groote belangstelling voor deze prediking; do" kerk was tot de laat ste plaats bezet. De jubilaris sprak naar aanleiding van Handelingen 20:27. Zoo is het heden 40 jaar geleden, aldus spr., dat ik tot predikaat dezer gemeente bevestigd werd en al is dit een merkwaar dige dag, een voorrecht, dat voor slechts weinigen mijner amblgenooten is wegge legd; ik bad niet gedacht, dat hij met zoo- voel ophef herdacht zou worden. Hoewel ik aan verschillende personen verzocht had, van dit jubileum geen melding te maken, is dit toch gebeurd. Toen ik 7 jaar geleden voor do ge meente optrad bij mijn 40 jarige ambts vervulling, heb ik u alles verteld van mijn leven. Wat heb ik dus nu nog te ver tellen? Dat was mijn eerste bezwaar. Eon tweede bezwaar was het geldelijke offer, dat bij zulke gelegenheden gewoon lijk gevergd wordt. En hot derde was: zou de_ gemeen to werkelijk dankbaar zijn voor mijn jubileum? Zou zij niet eerder den ken: Ik wou, dat die oude kracht eens plaats maakte voor een jongere? Dat ik ondanks deze bezwaren, toch be sloten heb dezen dag met u in de kerk |e gedenken, is te danken aan den aan hang van hen, die mij getrouw geble ven zijn. In de voorbij gegane 40 jaren ben ik in het bizonder herder van het Gorzen- kwartier geweest én in deze wijk heb ik steeds veel geestelijk leven ondervonden. Voor mijn komst in Schiedam werd in die wijk door de hoeren Grootenhuis en Schellevis uitnemend werk verricht. De lieer Grootenhuis hield bij mijn komst met zrjn werk op, waarna ik begon met het huisbezoek in de. Gorzen. De behoefte werd gevoeld aan een kerk en ge kent de geschiedenis der Gorzen kerken. Wanneer ik mij nu afvraag, wat is de vrucht van mijn arbeid in den Wijngaard des Ileeren, dan kom ik Lot de conclu sie: Hcere treedt niet in het gerecht met uwen dienstknecht. Kietlemin kan ik verklaren, dat ik u niet achtergehouden heb den raad Gods om to komen tot Zrjn troon, evenals Pau- lus zulks zegt in Handelingen 20:27. Evenals Paulus mag ik zeggen: Ik heb u nooit anders dan dit Fvangelie verkon digd. Steeds heb ik gevraagd: Wat is Gods wil en niet: wat is des mensehen wil. Alles wat ik gesproken heb, is in bet belang van uw ziel geweest, zelfs al klonk het wat ruw in uw ooren. Ik zeg dit niet om mij zelf te verlioo- gen; integendeel, ik weet, dat ik veel ver zuimd en nagelaten heb. Evenwel, bet was de lust mijns harten Zijn Woord te ver kondigen en ik heb niet achtergehouden U te verkondigen den raad Gods. Maar wal is nu de vrucht van do ver kondiging van den raad Gods? Die vraag kunt gij, gemeente, echter beter beantwoor den. Viel het zaad in goede aarde, of mogelijk t us ach en de doornen? Zijl'gij na jarenlangcn arbeid levend daar binnen ge worden Wat baat het of allen ons roomden, indien het zaad geen vruchten droeg. Is er na 40 jaren werken, een gunstige wen ding in nw leven gekomen? Of is or in het geheel geen vrucht gekomen? Als ik mij mijn Wijk voorstel, zooals die wezen moest, dan" is er geen geringen achteruit gang to bespeuren. Er is nog o zooveel lauwheid en hoogmoed te vinden. Maar difUrtogenover staan weer velen, die Hem Hem alleen do eer, Wien is de aanbid ding en dankzegging tot in alle Eeuwig heid. Na Öe dankzegging en samenzang van Gez, 96, sprak ds. P. Bols ma, namens do gemeente en den korkeraad, enkele woorden tot den jubilaris. God heeft u gesterkt en bekrachtigd, aldus spr., om nog zoolang lo arbeiden in 's Hecren Wijngaard. Wat uw woord uitgewerkt beeft, dat zullen wij eerst ia- ter aanschouwen. Het is een bestiering Gods, dat gij thans met de uwen in dit gebouw, waarvoor gij al tnv krachten ge geven bobt, dit feit kunt herdenken. Door de ernstige tijdsomstandigheden wenschle gij geen geschenken to ontvangen, daar om zullen wij, als gemeente, ons zelvcn aan bieden. Wij zullen u in do dagen, die u nog ro»ten, jubilaris, getrouw steunen en schragen, cpdat uw laatste dagen do sehoonstcn van uw leven zullen zijn. Na samenzang van'Dat 's Hoeren zegen op u daal', sprak de heer J. S o o t o r s, ouderling en eore-voorzitter van de Wijk- veieenigmg hot Gorzcnkwartier. Ilij haakt enkele herinneringen op uit vioegcr dagen en dankte don Ieeraar voor zijn werk, dat hij in die wijk verricht hoeft. Spr. sprak de hoop uit, dat ds. Halffman nog vele jaren zijn arbeid zal kunnen voort zetten m do Gorzenwijk, die zooveel in haar nadoel veranderd is m den loop der jaren. Na samenzang van hot laatste vol's van Ps. 121, dankte ds. Halffman do sprekers. Er was nog gelegenheid om ds. Halffman de hand te drukken, waarvan zeer velen gebruik maakten. Receptie Meer dan 80 personen zujn gistermiddag in de V-/> uur die daarvoor beschikbaar was, ds. en mevr. Halffman in do pastoue aan do Lange Haven komen feliciteereu. Tot hou behoorde ook de burgemeester, de beer H. Stulemoijier, dio opmerkte, dat hij wel niet tot de gemeente van ds. Halff man behoorde, maar dat ds. Halffman wei tot spr.'s gemeente behoort en daarvan ceu gezien burger is. Namens liet collogo van kerkmeesters, maakte oen deputatie, bost lande uit den /voorzitter, den heer J. M. \an der Schalk, en den secretaris rentmeester, den beer S. Nipius, hun opwachting. Voor de regentessen van het Weeshuis der Hervormden en Gesticht voor Halfwec- zen kwam een deputatie compümonteeran, bestaand»- uit mevr. E. M. Casleatdij'k Jansen, mevr. J. A. Houtmanvan Buy sen en mevr. A. SchutVis. Namens den kexkcrnad der Ned. Herv. Gemeente verscheen een deputatie, bestaan de uit den voorzitter, ds. J. W. Tonsbeek. oen ouderling, den hoor G. Alers en oen diaken, den ireer A. Fontijne. Ds Tonsboek voerde het woord, feliciteerde den jubilaris, herinnerde er aan, dat dezie een opgewekt karakter hoeft en wenschto hem toe, dat hij nog jaren met dezelfde opgewektheid zijtn werk zal megen deen. Voor hot college van collectanten kwa men do hoeren W. van Zon on F. v. d. Gaag Jr., ds. Halffman conrpünienleeren en ook de Meisjeskrans uit de Gorzen zaad een deputatie. Voorts kwamen oa. complimenteeron ds. K. de Bel, vele kerkexaadsleden, mevr. v. d. SchalkPigcaud, mevr. Dirkzwagerv d. Schalk, de hoeren J. Ledhner en F. A. C. Lcchner, dr. A .Groen, rector van het gymnasium, waarvan ds. Halffman cuialrr is, dr. E. de Ranit/J, dr If. J. Ormel, do heer A. Stahlie, dr. R. J. Castendijk, \V. v. d. Wetering en vele anderen. In de kamer, waarin ds. Halffman en mervouw, te midden van hun kinderen on kleinkinderen recepteerden, stonden vele bloemstukken. CU NCERT-en FEESTGEBOUW it LANGE GAVEN 115 SCHIEDAM TEL. GSSSS. Fat, Rijjr&ibesnadle en Wan HoeSs* HOOGSTRAAT 32. BEX1AXGJ5N. VLOERZEIL KARPET! EN ENZ. Een nieuw verkoopsysteem. Bruinere omzet door ehèqae-eirculalio. Zaterdagmiddag heeft in Corner House onze stadgenoot, do heer A. van der Hulst, voor een select gezelschap uit midden- standskringeu een verklaring gegeven van een door hem gevonden ""en uitgewerkt systeem, dat vergrooting van den omzet van den winkelier beoogt. Deze uiteen zetting was tamelijk wetenschappelijk' en berustte op een eenigszins ideeolen grond slag. De grondgedachte is evenwel zeer praetiseh, origineel en, voor zoover wij konden nagaan, voor toepassing in do practijk geschikt. In het kort komt het stelsel hier op neer. Een groep winkeliers, wij nemen voor het gemak een groep van vijf, dio verschillende artikelen verkoopen, geeft cheques uit. Dit uitgeven is feitelijk niet anders dan cadeau geven. Een afnemer krijgt dus op een goeden morgen een che que thuis, bijvoorbeeld ten bedrage van f 10.Op do achterzijde van de cheque staan de namen van de vijf deelnemende winkeliers. Bij deze winkeliers gaat de verbruiker nu zijn inkoopen doen. Ieder der winkeliers plaatst bij een aan koop zijn liandteehening op do aan de cheque vastzittende talon. Als de talon volteebend is, als er das vijf handteekenin- gen op voorkomen, is de cheque vertlis- conteerbaar, de verbruiker kan er dus f 10 voor krijgen. Dit kan geschieden bij de aan do groep aangesloten bank, of bij do maatschappij, die de cheques beeft uitge geven. In de practijk zal het moestal zoo zijn, dat de klant slechts bij het besteden van een bepaald bedrag of bij aankoop va'u een bepaald artikel of groep van artikelen de handteekening van den winkelier op zijn chèquo krijgt. Voor den klant is deze cheque dus eigenlijk Ie beschouwen als oen soort van premie, die in elk geval een appetijtelijker vorm heeft dan de tot nu toe bestaande. Het stelsel van de cheque ciroulatio-dieeft voor den winkelier dit voordeel, dat do klant door de cheque gestimuleerd wordt om de vijf handtcdceningen op de talon te krijgen, wat alleen kan geschieden als iiij gaat koopen luj de aangesloten wiukc Iiei*s. Als hot systeem dus in de piactiik voldoet, als dus do clientèle werkelijk streeft naar de vofteekem'ug van do talon, dan zal dat voor den winkelier een groo- teren omzet beteekeuen. Door de voordoe len, dio do chèquo biedt, zal de kooper geneigd zijn de artikelen, die bij noodig beeft, to koopen bij een der aangesloten uinkeliors, die daardoor logischerwijze een giootero clientèle krijgt. Het stelsel vim don heer Van der Hulst is nu op dezcin grooteren omzet geba seerd. Want de winkelier moet zijn deel in de chéque, in ons voorbeeld zal dit das f2.bedragen, zolf betalen. De maat schappij int dit bedrag dus bij de ver-, schillende winkeliers. Verondersteld moet dus in ieder geval worden, dat do grootere omzet de uitgave van de cheques toelaat. Hetgeen de heer Van der Hulst in zjjn verklaring mot statistieken over vergroo- ting van omzet, in verband bracht met do verminderende stijging van de algemeono onkosten, aa'n zijn gehoor hoeft trachten te bewijzen. De instelling, die zich met de uitgifte en de administratie van de chèques be last, is gekozen in den vorm van een naarrdooze vennootschap, die haar cen traal behoor hoeft in Schiedam. In Am sterdam, Rotterdam oil Den Haag moeten de groote agenturen komen en in de andere steden plaatselijke vertegenwoordigers. In dit stelsel worden slechts middenstan ders opgenomen.;,het is ontworpen cm den middenstand to" besthermen togen bot ver der afvloeien van do clientèle naar de groote warenhuizen. Deze verkoopinstel lingen worden dan ook niet in bet chêqué- circulaiie systeem opgenomen. de wereld doen zeggen: ik wit dien God dienen, door Wiens krocht zij dit kunnen tlcon! Na orgelspel van dr. Da Leeuw spial ds. J. IC'. F. Mantz over: ïijdvragen en ons oenig antwoord. Wanneer men goed rondkijkt in deze we reld, aldus spr. ziet men do vragen, vra gen van brood, vragen van wereldbeschou wing enz. Als oen goesol woedt de werk loosheid on do vraag wordt fataal als jonge menschen ledig op de marlet staan, ïs dat nu dio prachtige wereld, zoo vraagt mem. Is dat nu dio deugdzame wereldhe- hauwing? Europa staat op bet punt van olfmoord, zegt men. En bot is zeer wol mogelijk, want millioonon doen niets an ders dan... „stempelen". Goot.wonder, dat do wereldbeschouwing verandert! Overal is nood, zoowel stoffelijk als geestelijk. Maar er moet oen antwoord gevonden worden op do vraag: Iloe ko men we er uit? Waarom leven wo? Noem, niet waarom, maar voor wie leven wo, zoo moot onze. vraag luiden. En dan ïs het antwoord: voor Hem, die op alle gebied gediend' moet worden, Er is sloclits oen. belangrijke vraag on dat is de Gods-vraag. Er kan geen overeenstemming zijn tus- scliem God en onzen afgod. Er is maar één vraag op do wereld en dat is do vraag naar God. Wanneer Hij gevonden is, dan is ook de oplossing voor alle an dere vragen gevonden. Na dal het koor en do aanwezigen ge zongen hadden, sloot ds. Mantz d'e bijeen komst met dankzegging. n de Grooto Kerk, Het comité der Chr. Jeugd verconigingon to Schiedam hield Zaterdag in de Groote Kerk haar derden jcugdavomd', dio gezien het slechte weder, zeer goed bezocht was. Als sprekers traden op- ds. L. D. Poot uit Amsterdam en ds. J. K. F. Mantz uit Gharlois. Medewerkenden waren voorts het kerkkoor der NeJ. Herv. gemeente en dr. A. D. de Leeuw, orgel. Na orgelspel van dr. A. D. de Leeuw (Suite Pastosraie van Bacb) en samenzang van Psalm 65 vers 1 en 4, opende Js. L. D. Poot den avond. met gebed on voor lezing van Ps. 23. liet koor zong vervol gens Psalm 23 volgens toonzetting van Bombard Klein, waarop ds. Poot oön rede hield, getiteld: Ongeloofsactio en onze beste reactie. In oms oude werelddeel, aldus spr. gaat het ongeloof in steeds sterker mate op leven. Het is een woreldactic der god- loozen geworden. Alleen in ons land wordt deze actie door 42 organen gevoerd. Men tracht de fimdoo ringen ouder do kerk weg te graven om zoodoende ook de kapitalistische maai schappij te doen instorten. Op wat men ziet en tasten kan tracht men een nieuwe wereldmaatschappi) te bouwen. Tegenover deze collectieve en systema tische actie zette men geen po'.ilioaeele of wettelijke reactie, doch slechts onze eigen zwakke kracht, gesteund door Gods lief de en Almacht. Met energie moeten we onze reactie voeren en wel ten lo met wetenschappelijke wapens. Wo moeion aan- toonon, dat eau dood-meehanischo wereld opvatting niet houdbaar is. Immers ach ter het organisme dezer wereld, zit een plan ,dat eerst in het brein van den groe ten. bouwmeester is ontsproten. Ook in de organisalie van ons kle'mo wereldje, van ons eigen-ik zit een plan, dat de giuote componist eens uitdacht oa welke melodie wij' thans spelen. Naast wetenschappelijke moeten ook geestelijke argumenten aangevoerd wor den. Hot vuur moet in ons laaien, opdat de wereld ziet, dat wij Zijn aangezicht ge zien hebben. Voorts moet het zedelijk argument van anzo levensdaad in dein strijd tegen liet ongeloof in het vuur gebracht worde». Immers de wereld wil dad'cn zien. Woor den en proeken, beeft zo genoeg geboord'. Neon. Do wereld zal nooit beboerd wor den door woorden, alioetn slechts dooi' krachten. Do daad van oins leven moet Opvoering van ,I5eu Moeder". Do jonge tooneelverecniging „Kunst en ï'iendacbap", pas in April van dit jaar geslicht, heelt het aangedurfd bij haar eer ste openbare -optreden oen opvoering te geven vau een tooneelspel van grooter allure, dan gewoonlijk door dilettanten ten tooneeie gebracht wordt. Zaterdagavond werd in de zaal van den R. K. Volks bond een stuk van Cor Ilermus vertoond, „Een Moeder", dat reeds van het vorige seizoen aan hot Sch.edamscbe publiek be kend is. De inhoud van deze gezms-tragedie mogen we uus gevoegelijk als bekend ver onderstellen. Het stuk is Mor en daar wat gechargeerd en daardoor soms ps.\ moto- giscli onaanvaardbaar, als do onderschei dene personen ni-et geheel zuiver worden uitgebeeld, welk gevaar uiteraard groot i=> bij dilettanten. Boor zich niet genoeg in te leien in een dramatische persoonlijkheid, krijgt men eerder e~n carieatuiu' dan de gewcnschte persoon. Hoewel we deze fbut ook bij de opvoe ring van „Een Moeder" hebben waarge nomen, kregen we, van heigeen wo ge zien hebben, den indruk, dat de leden van „Kunst en Vriendschap" door hard uoiken veel bereikt hebben. Vooral mevr. G. de JongMeerburg, als de oude boerin, en de heer A. H. van G-oene, als de sim pele boerenknecht, Domein, hadden hun fi guren zeer goed getroffen. 'Ook mevr. J. van GceneMarions en mej. C. Voilman toonden een juiste opvatting van hun rol len te hebben. De in dit stuk optredende student en zijn verloofde, gespeeld door den beer Jac. Turkenhurg en mej, C. Gabiielse, hadden niet bet veroischte vlotte optreden, terwijl bovendien dergelijke mcnschen een andere opvatting hebben over do uitspraak van de Nederlandsche taai. Ook de pastoor, van don beer L. J._ M- Lupker, hadden wij gaarne anders gezien. Ilij leek wat weifelachtig, zoekend naar den julsten vorm. De regie moge de volgende koor wat meer aandacht bestedon aan oen soepeler verloop van het gesprek. 'Over het alge meen heeft de regisseur, de hoer A. II. van Geene, van zijn werk wél eer. Er zat lijn in het spel en aan het onderling verband tusschen de spelers ontbrak weinltg. De aankleeding was goed. Het décor was daarentegen wat kaal. Blijkbaar was slechts het hoog noodigo op het tooncel gebracht. Een volle zaal heeft de prestaties dor spelers met aandacht gevolgd. Deze oersie uitvoering van „Kunst en Vriendschap een zeer goed begin geweest. de Reuver sloot mei een korte réde, waar na. de Internationale gezongen werd. Er was weinig publiek. Propagaudii-iivond Soc J ougil 1 öi böiul. In de groote zaal van Gebouw Een dracht heeft de Scbiedamsehe afdeeling van het Socialistisch Jeugd Verbond Za terdagavond een propaganda-avond gegeven. Na een kort openingswoord van den plaatse!ijken voorzitter, Gijs de Reuver, bracht een zangkoortje, bestaande uit leden van Schiedam, Delft en Dordrecht, de „Jonge Garde" ton gehoore. Een spreek koor droeg een gedicht van llcnr. Roland Holst, „Nooddruft en Lijden", voor. Door den landelijkcn voorzitter, Jan Molenaar, werd een propaganda-rede uit gesproken, waarin oorzaak van de oprich ting, doel en streven van liet S.J.V, werd uiteengezet. Het S.J.V. is oen strijdende jeugdbond, dio ook een cultureel aspect heeft. Ilot staat tusschen do A.J.C. on den Com. Jeugd bond in. Ilot verschil mot deze jeugd vor- eenigingen is bovendien, dat bet S.J.V. 011- athankolij'k is van een politieke partij. Zij streeft evenwel naar samenwerking met de O.S.P., daar doze in politiek opzicht bet dichtst bij liet S.J.V. staat. Do taak van het S.J.V. woixlt behcorscht door een jeugd- program, waarin o.a. voorkomen docischen van kiesrecht op liet 18de jaar, steun ads jonge wcrkloozon, 30-urige werkweek en verbod van beroepsarbeid tot liet 18de jaar, om de jonge arbeiders gelegenheid te geven zich' behoorlijk in een vak ie bekwamen. Voorts ageert hét S.J.V. tegen <ien oorlog en tegen hét fascismo. Vervolgens droeg bol, spreekkoor „Mo bilisatie", van Jan W. Jacobs vóór. Gijs Het aait tul iiigoscbnieueu met 2(i5 verm indent Op 31^ Augustus 1932 stonden inge schreven 53CS werkzoekenden» Het aantal inschrijvingen gedurende de maand September 1932 bedroeg G35; af gevoerd werden in dezelfde maand 74S in- schrijningon; bet aalntal plaatsingen be droeg 162, zoodat op 30 September 1932 nog ingeschreven stonden 50J3 werkzoe kenden. Bovendien waren op laatstge noemden datum 118 personen werkzaam bij de llijksworkvca'schaffiiigc'ti. Kcgralenis mej U <J. Kuriz.n.a Zaterdagmiddag is onder veel belang, stelling van onderwijzend personeel, autori teiten, o.w. de wethouder van onderwijs, do lieer J. Duikelaar, dr. "\V. J. Smit, ge meentelijk inspecteur vau hot onderwijs en do leerlingen on oud-leerlingen ter aar de besteld bet stoffelijk overschot van mej. C. C. Rruizinga, in leven onderwijzeres aan school A2, hoofd de hoer D. Hoek. In de kleine kapel, op do algomeene begraafplaats, waar jle met kransen be dekte kist stond opgebaard, voerde bet eerst het woord dr. Smit, die. namens bet gemeentebestuur, het personeel van school A2 en don beer D. Hoek, die door ziekte verhinderd was, den owerloJene hor- dacht als oen plichtsgetrouw onderwijze res. Ondanks haar ziekelijk gestel deed' do de overledene mot opgewektheid haar moei lijk werk'. Spr. sprak zijn waardearing uit voor bet werk, dat mej. Kruizinga gedu rende 35 jaar in 't belalng van bot onder wijs verricht heeft. Als vriend van den overledene sprak ds! K. de Bel, enkele woorden, waarna ds, J. W. Tons beek als voorzitter van do aid. Schiedam van do N.C.G.O.V. de toe wijding van den overledene voor liet werk der nuchterlieidsb'eweging schetste. De boor Font ij u o, een oud vriend van' den overledene, schetste hot karakter der overledene, wier heengaan in de beorl/jk- heid van Jezus Christus plaats rand. De voorzitter van het Geref. Erangdi- saliekoor, de heer J. v. Otterloo, roem de do toewijding, welke de overledene voor dit koor steeds betoond heeft. Het koor zong vervolgens een lied eri ook aan het graf deed bet zich hooien. Nadat de kist in do groeve was gedaald, sprak ds. Tons beek' nog enkele woor den van afscheich Feestin oud Gemengd Koor. 't Is nog vroeg in liet seizlocin, maar toch beeft Gemengd Koor Zaterdagavond' reeds baar gebruikelijke soiree gegeven, waarvoor ditmaal ook de donateurs waren uitgeno'odigd'. De kleine depres-ie, waarvan Gemengd Koot te l.jden heeft gehad, schijnt overwonnen te zliyn. Ofschoon het niet over druk was, hadden toch genoeg genoodigden gehoor gegeven aan de uitnoiodigiug om! naar Musis Sacrum te komen, om het ge zellig te doen zijn. De voorzitter, de heer C. d|ei Lange, heeft met oen kort woord de feestelijke bij eenkomst geopend. Een duhbelkwartet zrtig eenige liederen; de hoer P. Dubbeld, bege leid ~aan den vleugel door mevr. Dekker— Marion, droeg twoe soli voot en hot verdef deel van don avond word gevuld door den; heer L. de Bruijn, die, geassisteerd dootr den heer J. Ilaldcext op do piano verschei dene liedjes zong, waarbij hot niou ysto was een ode aanyoya. Do IIakkert-band zorgde votor goede mu ziek, Aanbestoding. Namens het parochiaal R--K. Armbe stuur is hedenmorgen ouder directie van de architecten A. P. P. Rowers en Coéh Kramers aanbesteed de aanlog van de eicd- trische installatie in do uitbreiding van' het R.-K. Weeshuis aan dq Hoogstraat. De uitslag luidt Meyer en Stegman fll58.-< Firma De Mol -1198.-— K. G. Brugger, -1293.-4, Firma Ileggelman -1303.-— Firma Hamilton -1337.— Het werk is aan do laagste inschrijver' gegund. i Nentralo Schied. Bostuurdcrsbond. In de openbare vergadering, die de be-' sluurdersbcmd Schiedam van de Ned. Vak- centiale as. Donderdag in Musis Sacrumj houdt, zullen als sprekers optreden do heer F, Brand, voorzitter van den neutralen be- siuurdersbond, die tot Onderwerp gekozen! beeft: Als do mist weer optrekt en do hoor Berghuys, secretaris van de Nod. Vakcen trale, die zal behandelen: Do versledé leringen in de positie der werknemers. Oudoi avond Donderdag wordt in bet gymnastieklo kaal op het Oude Kerkhof een oudcravohdl gehouden vain school Fl, waarin o.a. ge legenheid zal bestaaln afscheid te runnen; van don heer J. Mulder, wien met in- i gang van 1 September eervol ontslag als' onderwijzer is vertoond. I Been gebroken. Bij het lossen van erin schip in do Lok- haven te Rotterdam, beeft de 46 jnriget havenarbeider J. R. van liter eon hijsen) balen Op zijn linkeronderheen gok'regon, w a aard oor do rinkel brak. R. is tor ver pleging in het ziekenhuis aan don Cool- siugel opgenomen. rirrrrmirrw ii, MA tl UjXA&I is

Schiedamsche Courant | 1932 | | pagina 2