f75. T>>f \£>0t 150. 1 /f* 'cN^' LOEB - OPPERT 63 - ROTTERDAM - TELEFOON 53578 üe Gevolgen van een Operatie. ii t Radio-Programma's. de Kleine Annonces op Woensdagavond, g=sg te/ W i ;r''--ios I o M omeswinter mantel met bont Damesjapon Dameshoed j pr. schoenen 2 paar kousen t\ö5 F r1 Chiqu® Backfisch Uister Prima wollen of zijden a pof Dameshoed, chique mode1 1 paar schoenen 1 paar kousen De series zijn als volgt betaalbaar, Series van: f50.- met f 1.- per week. Series van f 75.- met f 1.50 per week Enorme voorraden en zeer billijke prijzen. Vraagt gratis catalogus van meubelen en haarden. SPREEK MET LO EB EN 'T KOMT IN ORDE.. RECHTSZAKEN. KANTONGERECHT. Niet ais getuige verschenen. Lu KWARTJES tot hoogstens 25 woorden 25 cent bij vooruitbetaling, onder letter, of adres aan ons bureau te bevragen, 10 cent meer, fs rj aj -|" lopïe moet des Dinsdags vóór half reven aan ons Bureau, 5 P 3 I^ange Haven 141, hoek Korte Haven, bezorgd zijn. GOED TEHUIS Adres- ANDRIE Fr. Ilalspiein 14a, en Holl. Boterwafelen. zorgd. Aanbevelend: VISSER, Broersvos! bij Heerenpad. g. v., leeft ven onder lett. G utui uev van ai Blad, Lange Haven 141 SIT-SLAAPKAMÜER aan van dit Blad, Lange Ha ven 141. Adres: Rubenslaan 3. een goed onderhouden Xylophoon. Brieven mi prijsopgaaf onder lett. ven 141. t VRIJ HUISJE te koop, prima onderhouden. Bil- iijke prijs. Te bevragen: Da Costastraat 52. BENIG ADRES voor sterke Brabantsche klompen in verschillende soorten. Ook mooie willigen mans- en mooie vrouwentrippen met riemen. J. J. OVÈR- ZIER, Ploegstraat No. 18 (Gorzen). Billijke prijzen. -TE KOOP: Friesche I Stoeltjesklok mot maan - en datum. 2 Friesche 3 Staartklokken met scheep jes. Ook tinnen maten - voor bloemen. Adres ALBERS, Gasstraat. OPENBARE verkooping van verstane panden, be leend in de maand Maart 1932 bij do Particuliere bank van Leoning, Nieuw- straat 21, Schiedam, op 26, 27 en 28 October '82, in „De Eendracht", Keer- weorlaan 9 Rotterdam, Dinsdag 35 October to zien van 104 uur. .SPOTKOOPJE. Te koop: zwarte gummi Regenjas, alsmede pijpen (lange), -gekost f20, nu voor f5. 3 Adres: F LOEKEMIJER Korte Singelstr. 16. OUDERS, oud-leden en verder alle leden der Luth. Gemeente, komt Vrijdag 14 Oct. naar „Musis Sa crum". B. Z« A. een net Meisje, P. G., in klein gezin, voor halve dagen, leeftijd 18 j. Brieven onder lett. G G aan liet Bureau van dit Blad, Lango Haven 141. JAARFEESTviering Luth. Knapenvereen. „Tuno- theus", op Vrijdag a.s., in Musis Sacrum" (25- larig bestaan). Opvoering zangspel „Lentebloemen". Toegang vrij. Komt allen. EEN NET alleenstaand Persoon, 49 j., steun trek kende, vraagt kost en in woning voor f 6' Brieven onder lett. G N aan het Bureau van dit Blad, Lange Haven 141. ÖE WELBEKENDE Briel- sche aardappelen. Woens dag te beginnen 10 K.G. 35 ct. Gratis thuis. Schip- pen: KAMPMAN en LUI- DINGA, Koemarktbrug. Huisadres: Laurens Cos ters tr. 4a. STDIJVENBERG's Tri plex is het goedkoopst en 't beste. Alle soorten Huis- vlij tartikelen Dam 41. MOOI BOVENHUIS te huur, bev. 7 kamers, vaste waschtafeis, erker, terras, f 36 per maand. Te bevr.: Hoogstraat 115 beneden. TE KOOP: doorsp. Viool met toebehooren. Spotprijs f 7.50 Adres: Da Costa- straal ISa. PENSION. Slaapkamer to huur met of zonder pension voor Heer of Dame, Adres: Boerhave- laan 80b, bij Pompstation. TE KOOP een zoo goed als nieuw emaille For nuis mot toebehooren. Prijs f15. Tt bevragen P. v. SOBLEN, Hoogstr. No. 117. TE KOOI'. Kinderstoel f 4, dito ledikant f 4, trek wagentje fl, hobbelpaard f 1. Adres: Nieuwe Haven lb, 2a étage. DAMES, die hun klee ding zelf wensclicn te maken, kunnen goedpas sende patronen op maat bekomen, bij M. J. VAN BEZOOIJEN, gediplom. Leerares le Ned. Made- vakbond, Aleidastraat 17. AANGEBODEN ruime A Slaapkamer mot groot balkon, gezellig gem., voor 1 of 2 personen, m. of z. p. Ook aan een echtpaar. Geen beroepspension. Adres: Rotterd. Dijk GSal. TWEE 2DE ETAGES te huur in do Stationsstraat, f 4.75 por week. Te bevr.: Mej. J. CLAASSENS, Sta tionsstraat 40a. NOG BENIGE nette Jon gens kunnen geplaatst worden tegen hoogo pro visie. Aanmelden: Viaard. Dijk 17a. X BAART, Magnetiseur, KUyscteellaan 40b, Schie dam (West). Spieekuren: Dinsdag, Donderdag en Zaterdag van 88 uur. NETTE GEM. kamer te huur, m. ot z. pension. Pracht uitzicht op bosch, nabij bushalte. Adres: Wegens S i Ot ï<AC*» Wit, Geopend tot 6 u. Zaferd. 10 u. C. A. van D. te Rotterdam, die door den ambtenaar was gedagvaard om als getuige te verschijnen voor het kantongerecht al hier, stand gisteren terecht omdat hij niet verschenen was. De veldwachter had de dagvaarding persoonlijk aan hem beteo- kend, doch Van D. had het eenvoudig ver geten, hoewel hij zelf aanklager in de betreffende zaak was geweest. Het O. M. eischte f20 subs. 10 dagen; de kantonrechter veroordeelde hem tot f 15 subs. 10 dagen. Vervolgens stand Van D. nogmaals te recht, omdat hij ook vcor de tweede maal niet verschenen, was. Hiervoor werd hij tot fa.subs. 3 dagen veroordeeld. Zijn zwager, H. H. te Rotterdam, die vlak naast hem woont, was eveneens niet verschenen. Hierbij kwam een ingewikkel de kwestie aan het licht H. was in "dien tijd, het gebeurde in Augustus, met vacantie in Hoek van Hol land. Een kapstertje, dat bij de familie H. in huis is, was gedurende de vacantie bij een ander en verzorgde slechts de bloe men ten huize van H. Zij was nu op het moment, dat de veldwachter kwam hij Van D., den. zwagerman buurman van H., en aam de dagvaarding in ontvangst Het kapstertje was dus wel huisganoote van H., maar die was er toen niet, zij (was ook niet bij Van E>. in huis, zocdat zij niet als huisgen ooto van Van D. kan iungeereoi, hoewel zij ook vcor hem de dagvaarding Ontving. •Oorspronkelijke roman door Jan Walch. 31) ZEVENTIENDE HOOFDSTUK. ei Lrantenman. De journalistiek herhaalde Henri op een toon, waarin verbazing en gering schatting in gelijke mate hoorbaar waren. 'Oom Scxtius knikte goedmoedig. Heb je daar nooit aan gedacht? herhaalde hij be daard, terwijl hij aan zijn glas met „ge val" nipte. Nooit, antwoordde Henri met krach tige verwerping. Nin, zei oom... la... in de amb telijke wereld doen wo gewoonlijk nogal hoog ten opzichte van de couranten. En .vooral dan in de 'wereld van de bureau- ambtenaren. Ik weet er alles van. Maar, dat nu es even daargelaten, vind je het wer kelijk zoo min? Ilenri zweeg. Hm, zei oom Sextins nog eens; hij had een eigenaardige, overwegend-pein zende-manier van dat geluid te maken. Wie zwijgt, stemt toe, zegt het spreekwoord. En* dat schijnt me hier wel var toepas sing. Maar dan ben je toch werkelijk ach- ter bij je tijd, beste jongen. Kan wol, zei Henri, een beetje koppig. Er zijn. do laatste halve eeuw veel Werte umgewertet, ging oom voort in een kalm betoog; Henri herinnerde zich, h'oe hij hem meermalen zda'hlad' zien zif ten bij het Madera-geval, zoo'n beetje loom Dit bad weer tengevolge, dat het von nis van f5 subs. 3 dagen van Van D. door den ambtenaar niet werd geëxecuteerd, H. werd vrijgesproken, omdat de dag vaarding hem niet in persoon beteekend was, hoewel het vacantie-adres aan den veldwachter was opgegeven. Zijn oliebollen banket? De winbe'sluitingswet levert nog al eens principieele zaakjes op. Gisteren moest door het kantongerecht worden uitgemaakt of een oliebollen- en wafelbakkerij met winkel op Zondag open mag zijn. Daarvoor stonden terecht de gebrs. C. J. en D. V. to Rotterdam, die op de Broers- vest een dergelijke zaak' drijven. Het O.M. was van meening, dat deze zaak geen banketzaak is en dus ook niet op Zondag geopend mag zijn. Bovendien, al was het geoorloofd, zouden de gebrs. V. nog strafbaar zijn, omdat er geen bordje aan de deux hing met de vermelding op welke uren de zaak geopend is. Het O.M. eischte f0.50 subs. 1 dag. Een der hoeren V. hield een pleidooi voor de verzachte toepassing vain de Win kelsluitingswet, waardoor zijn bedrijf zeer benadeeld wordt. De kantonrechter was het met den amb tenaar eens en veroordeelde He gebrs. V. conform den eisch. Maar waarom oliebollen on wafels geen banket zijn, weten we nu nog nietl Uitspraken J. van de B., opkooper te Maassluis, had verzuimd in zijn register aan toeken in g te houden van don aankoop van een par tij oud ijzer van een smid te Hoek van Hol Land. Het O.M vorderde flö subs. 5 dogen. Van de B. werd veroordeeld tot f5 subs. 3 dagen. Van opzet wasr hier niets ge bleken. A. van der K. to Maassluis werd we gens zander licht rijden na bepaalden tijd beboet met f3 subs. 2 dagen. A. J IC. alhier had zijn fiets onbeheerd buiten laten staan. De politie had liet lij- wiel mecgeacmen en procesverbaal opge maakt. K. kroeg f 1 subs. 1 dag, J. B. Z, te Rotterdam had alhier zonder licht gereden en werd veroordeeld tot f0.50 subs. 1 dag. Do kasteleins J. S. en K. alhier hadden in hun café's muziek gemaakt, zonder in het bezit te zijn van een vergunning daar toe. Deze vergunning moet steeds opnieuw aangevraagd worden en dit wordt nog at eens vergeten. S. werd veroordeeld tot f 1 subs. 1 dag en IC. tot f 0.50 subs. 1 dag A. M, li. van der L., J. H. van K. en G. van der IC., allen te Vlanxdingen, had den in tuinen aan den Schiedamsehenweg allerlei baldadigheid uitgehaald. Zij had den planton uit den grottd getrokken, een bank verplaatst en ook het een en ander meegenomen. Zij weiden allen veroordeeld tot f10 subs. 5 dagen, twee der verdachten bij verstek. Brandstichting Inbraak Het 0 M. bij de rechtbank te Maaslucht eischte togen G. J. R., verdacht van in braak in de pastorie te Elsloo en van dief stal van f 303 lVa jaar gevangenisstraf. Schietpartij. De rechtbank te Arnhem veroordeelde den 33-jarigem handwerker J. R., te Arn hem, die in den nacht van 25 c*p 26 Juni uit zijn woning in do Yijverwijk ooniga schoten had gelost uit eon met hagel- patronen geladen geweer op oonige voor zijn huis staande personen, waardoor A. 1. S. werd gedood, tot twee jaar gevan genisstraf. Inbrakon in den Achterhoek Do rechtbankte Arnhem veroordeeld© W. B„ verdacht van verscheidene inbraken in den Achterhoek, tot twee jaren ge van genisstraf, met aftrek van de voorloopig© hechtenis. achterover geleund, maar met een plotse ling, zij het beheerscht-blijvend naar-voren- komen met een argument en hij her dacht, dat met een zeker schuw respect, want het was dan altijd daarmee geëin digd, dat hij oom's gelrjk inzag Allo Werto umgewertet, herhaalde oom. Zoo zijn ook do paedagogen bijvoor beeld geen slaven meer. Integendeel enfin, ik wil niet zeggen, dat hun ver hoven positie mij voorkomt, liet ideaal te zijn. Zwakke, weifelende lijden zonder vaste cultuur hebben altijd den school meester verheerlijkt; do ouders hebben dan, in het besef van hun eigen moreele zwakte, het ideale element in de opvoe"- dmg maar geëndosseerd. En de schoolmees ters hebben het dan altijd „geweten". Hm Je zou ook staatsinrichting en staats huishoudkunde kunnen dooeeren aan oen H.B.S.... En hij heeft daar op het oogen- bhk wellicht diverse geschiktheden voor... Ilij peinsde dit zwijgend even ten einde, dan, met een luchtigen stemzwaai die mij mering afsluitend, vervolgde hij gedeci- tfeerü Maar do journalistiek schijnt _me mooier. En misschien is daar, in onze tijds omstandigheden, nog makkelijker in te ko men ook... Maar zeker weet ik dat niet... In elk geval, dat is een vrij beroep, en daar is nog wat soepelheid in en plotse kans... Er was een pauze. Ik heb er zoo heelemaal geen be nul van, .zei Henri kleintjes. .Het laatste wat,, ik er van gemerkt hebt, vervolgde hij toen, is die Straats- burgschë affaire... Dat was journalistiek, en é6n-en-al... misverstand. Daar weet oom nog zoo wat' niets De Rotfcerdamsche rechtbank veroordeel de P. B., koopman, wegens opzettelijke brandstichting in zijn woiaing aan de Van Oosterzeestraat te Rotterdam, waardoor ge meen gevaar voor goederen en levens gevaar voor personen Was ontstaan, tot 2 jaren gevangenisstraf. van, kwam Clara. Dat is een heclo ge schiedenis, voegde ze er aarzelend en iet- wal penibel aan toe. 'Oom Sex-fius wierp vanuit zijn loomo houding even een snellen blik op haar. Nn ja, wat dat ook is 'dat doet top het oogenhlik niet veel ter zake, zei hij, afsnijdend. Er zijn natuurlijk ook in de journalistiek... „misverstanden" de heel© wereld wemelt van misverstanden, lééft op misverstanden. Onze heeie^ maat schappij is misschien wel één reusachtig misverstand... Hm een terrein waar we de „misverstanden" heelemaal zouden kunnen vermijden hij keek daarbij een oogenhlik Clara aan dat bestaat niet Maar laten we hier eens even over door praten. Allereerst, wat voor bezwaren heb je? Vindt je het heneden jo stand? Hm zei nu op zijn beurt Henri, maar hij hom kwam liet er meer hulpeloos dan overpeinzend uit ja— dat is te zeggen, wat is mijn sland eigenlijk op het oogenhlik? Oom Sextius lachte ©olijk. Dat is een voortreffelijke vraag, om mee te begin nen, jongen, zei hij vriendelijk en zonder eenigen spot Trouwens veel mensehen vragen zich dat in onzen malaisetijdi- ai; geen wonder, waar in onzen tijd stand en geld zoo erg nauw samenhangen. Maar ze zijn toch niet heelemaal identiek; 'dat bedoel ik niet, hoor. Enfin, laat ik nu niet doen, of ik je niet begrijp. Jo vraagt je af, of je in de journalistiek een mil- ïieu zal vinden, waar jij je op je plaats zult voUm. Nu, ik geloof, dat zal heel gooi gaan. En meer nog, het zal je goed oen. kerel. Het kan iets, wat jou opibrceki, aanvullen, namelijk, het contact mot het volle leven. In zijn „slechte on- Donderdag, 13 October 1932. Hilversum, 296 M. Uitsl. A.V.n.O.-progTamma. S u. Gram of oanplaten. 10 u. Morgenwij ding. 10.15 u. Gramofoonpiate». 10.30 u. Sol is ton concert met medewerking vain X Kolvers, piano. Mej. G. Koeman, zang ton E. Veem, begeleiding. 11 u. Kookpraatj© door mevr. Lottgering. 11.30 u. Vervolg solistonconcert. 12 u. A.V.R.O.-kleiaorkest ondier leiding vain N. Treep, tot 2.15 u. 2.30 u, Felderhof-conceTt door Jan Folder- hoif, viool ton 0. de Groot piano. 3 u. eindigheid", zooals Bolland dat noemde. Dat leven geeft de courant, en daar zijn, als in het leven zelf, talloozo mogelijkhe den. Er is een voort-durende wisselwer king tussclien de krant en dat leven zelf; en de mensehen, dio wotcn wat er in de wereld omgaat, welen do krant als reflex van het leven te waardeeren... Soms ook, ie gebruiken; daar heb ik bede bedenke lijke gevallen van gezien. Maar over het ■algemeen laat do courant zich niet meer oritiekloos gebruiken; het meest gebeurt dat nog liet spijt me, dat ik het zeggen moet door de .politie. Neen Henri, wat jo bezwaren, een soort standsbezwaren, legen de courant betreft, die zijn „démo- dé Trouwens jongen, jo weet net zoo goed als ik, dat er tegenwoordig in het publieke loven weinig namen van betce- kenis zijn, die niet, direct of indirect, maar htoel dikwijls direct, aan een courant zijn verbonden, Hij zweeg. Henri dacht over het gespro kene, zag zich zitten, zag zich zitten nis in de vacanties van zijn studententijd; en, in vroolijke herdenking, zei hij: Hot is weer echt het ouWe madera- geval, oom. liet colloquiu'm is misschien alleen een beetje minder „doctain". Maar ik geloof, dat or wd evenveel levenswijs- heki' in zit, Misschien oen becljo minder gecon denseerd, was liet antwoord. Enfin, jon gen, ik geloof werkelijk,- dat ik jo een go-eden raad geef. Maar je" weet het is er mee als met al mijn raadgevingen, „vrijblijvend". En even goede vrienden, alS je ze niet opvolgt. En iaten we nvt heele maal het oude, beproefde systeem volgen, en voor vandaag "niet verder over spre ken. Jelui blijft hfier logecrcnwo gaan Naaicursus door mevr. De LeeuwVan Roes. 3.45 u, Gramofoonplaten. 4 u, Zier kenuur door mevr. A. v. D.jk. 5 u. 'A.V.R.O, Kamerorkest onder leiding van L. Schmidt en Gramofoonplatön. 6.30 u. Sportpraaljö door II. Hollander. 7 u. Vervolg concert. 7.30. u. Eugelscho les door Fred. Fry. 8 u. Vaz D.as. 8.15 n. Uit het Canoertgio- bouw, Amsterdam: Concert door het Con certgebouworkest onder leiding van Pierre Mointeux met medewerking van Nathalnl Milstein, viool, oa. Viool concert, Dvorak en Rebus on Partita, Markevilsch. In do pauzo Gramofoonplaten. 10.30 u. Kovacs Lajos en zijn orkest. Refreinzang: Boli Schalt©. 11 u, Vaz Dias. 11.0512 u. Vervolg Kovacs Lajos. Huizon, 1875 M. 8—9.15 u. K.R. 0. 10-11 u. N.C.R.V. 11—2 u. K.R.O. 2—11.30 u. N.C.R.V. 89.15 u. Gramofoonplaten. 10 u. Gra mofoonplaten. 10.15 u. Morgtornvijdiing, 10.45 u. Gramofoonplaten. 11 u. Gramo- foxraplaton. 11.3012 u. Godsd. halfuur tje. 12.15 u. Septetconoert. 2 u. Hand- werkcursus. 33.30 u. Voor de vrouw. 4 u. Bijbellezing, met medewerking van bariton.en -orgel. 5 u. Cursus handtoa-ar- btoid voor de jeugd. ,5-45 u. Concert, viool, cello, piano. 6.45 u. Knipcursus. 77.30 o. Weekoverzicht. 7.45 u Ned. Ghr. Persbureau. 8 u. Concert door dames koor onder leiding van D. v. Wouw. 9 u. Voor de ouders. 9.30 u, Orbestcanoert on der leiding van Kiekens. 10 u. Vaz D.as. 10.4511.30 n. Gramofoonplaten. vanmiddag een toertje maken, en morgen, als je c: eens op geslapen hebt, zeg jo me nog wel eens, hoe je er over denkt. Als jo er idee in h'ebt, kan ik je mis schien een b'octje helpen; on als je er geen idee in hebt, nu, dan denken we eens over andere mogelijkheden. Zoo werd het dan inderdaad1 gedaan ook; het toertje om te beginnen. Maar 's avonds kwam er nog iets, dat ooim niet op het programma had gezet, en dat toch niet zonder belang was. Dat was oen gesprek van hem met Clara alleen. liet vorcisohte wel ecnig overleg om d'it zoo bulten den echtgenoot om ldaar te spelen, maar deze echtgenoot 'was niet argwWanond', en liet ach naar bed loodsen, onder het zeer eenvoudig motief, dat hij er moto uitzag, en Clara niet, en dat oom ook wel eens een apartje met haaT wou hebben, en eens een uitvoerig verhaal over zijn ziekte hooren. En toen sprak oom met zijn nichtje op een wijze, die aanmerkelijk minder^ frivool was dan gesprekken met „nichtje- wel plegen te zijn. Ilaar vriendelijk-schert send voor den. gek houdende, wist hij haar nochtans don ernst van haar raaöl gevingen en stuwingen ten opzichte van haar man, en altijd' vriendelijk schert- send deed hij li aar beseffen, hoe zij meer behoorde te d-enken aan do vereosch- lea voor bepaalde ambten 'dan aan liet aanzien en do begeerlijkheid! van en be paalde carrière. Want de positie van ©en rechter was nu bijvoorbeeld ot is Mis schien geen plaats in de wereld denkbaar, -waarop "men voortdurend zoozeer do leu gen moet verbrachten ©n ondtorsteüon. Wordt vervolgd.)

Schiedamsche Courant | 1932 | | pagina 6