DE RIJKSDAGVERKIEZINGEN. VERVEN - DE PHOENIX - STOOM iaandag 7 November 1932, No. 20178 Tel. No. 68103, 68617 en 68923. BUREAU lange HAVEN 141 (HOEK KORTE HAVEN). TEL. 68103, 68617 en 68923. Dit nummer bestaat uit een blad en een Sportblad. EERSTE BLAD Hinderwet. De nat.-soc. verliezen 35 zetels, communisten winneri 11. Eveneens verlies voor centrum en soc.-democraten be langrijke vooruitgang van Duitsch-nationalen, Duitsche Volkspartij en andere middenpartijen. De mogelijkheid van meerderheidsvorming in den nieuwen Rijksdag. De positie van Von Papen. De Gevolgen van een Operatie. De verkiezingen zijn vrij rustig verloopen. Hier en daar botsingen. GEMENGD NIEUWS, nB,« com ant verschijnt dagelijks, mot uit- londoring n» Foe»td»gen. 85ste Jaarflailü. S por-kwartaal f 2.-; iraneo per post ^sie CO r,o Priis por weoi!:: 15 ci'8, Af/on- flarliike mimmou i ets. Abonnementen worden dagelijks aangenomen Advortontion voor hot eerstvolgend num mer moeten vóór elf uur aan hot Bureau bezorgd zijn, 's Zaterdags vóór uur. Bon bopaaldo plaats van advortontion vrordt niot gewaarborgd. SCHEDAMSCHE COURANT Prijs der Advortentlöm van 15 regels 1155; ledeie regol meer f0 30; in het Zaterdagnu miner 15 regels f 1.80, iedere regel meer i 0.85. Reclames f0.75 per regel. Incassokosten5 ets.; postk\\itanties15cts. laiieven \an advortenüen tij abonnement zijn aan het Bureau vei ki ygbaar. Dagelijks woiden tegen vodi uitbetaling Kleine Adveitentién opgenomen ix fü.50 t/in. 15 woor den, F 0.75 t/m. 25 wooiden. Dik woord meer 6 cent tot oen maximum van HO woorden. 's Woensdags; Kloine Advcrteuticn tot 25ivoor- den f 0 25, mits i6ór Dinsdagavond 0 uur aan het Bureau bezorgd. 's Zaterdags- Kleine Advcrtentibn H.OO.mdien niet v66r Vrydagavond 6 uur bezorgd. Postreken'nq No. 53II. -WÜJs^Utra-- Bij of krachtens wetten of verordenin gen voorgeschreven on andere ofnei- eele af- en aankondigingen en kennis gevingen van hot Gemeentebestuur. Burgemeester en Wethouders van. Schie dam hebben bij hun besluit van 3 Novem ber 1032 vergunning verleend aan: 1. C. DE, JONG, tot uitbreiding van de slachtplaats van rundvee en varkens in het pand Brouwerstraat 33a; en 2 do IIANDEL- en TRANSPORT MIJ. GEJ3R, ROEST en Co., tot uitbreiding van de opslagplaats van oude metalen, en zak ken aan de Admiraal do Ruijterstraat. Schiedam, 7 November 1932. 2986 27 BUITENLAND. Hedennacht 'oun drie uur werd van offi- ciecle zijde de vcdgoiDdio berekening van hot resultaat der Rijksdag-verkiezingen ver strekt: Nov. Juli Nation. Soo. 195 230 35 Soe. Dom, 121 133 —12 Ooimmimisbon 100 89 4" El Cientrum 69 75 6 Bailsch nat. 51 37 -j-14 Tiiur. Land'bond 1 0 -j- 1 Bojersche Volkspartij 19 22 3 DuiLsch'o Volkspartij 11 7 4 Duitsche Boeren en Landv. 8 7 1 Ecoin. Partij 2 3 1 Wijnbouwers 2 -|- 2 Olirist. Soc. 5 3 -j- 2 Staatspartij 2 4 2 Duitsch ITatmoivenineii 1 0 -j— 1 Volksrecht 0 1 1 Zoioals algemeen verwacht werd', heb- bon 'de nationaal socialisten bij deze ver kiezing belangrijk in macht ingeboet. Niet mmder dan 35 zotels zijn verloren gegaan, terwijl liet percentage der kiezers, die aan. do stemming hebben deelgenomen en zioh voor de partij van Hitler hebben uitge sproken, is gedaald van 37.3 pCt. tot 33.2 pCt Ongeveer 15 pCl. van hen, dóe op 31 Juli ïuni plein aan Hitler gaven, heb ben zicb thans van hem afgewend of voor eon deel ïuot aan do verkiezing deel genomen. Ongetwijfeld' hebben duizenden evenals vroeger hun stem weer op de Duitsch natiana'm uitgebracht. Niet in een bepaalde streek, doch over het geboete Da.tsche rijk is do in vlaai van Uittor verminderd. Zonder uitzonde ring is hot aantal op do nationaal socia- listion uitgebrachte stemmen in alio 35 kieskringen achteruitgegaan. Do verliezen zijn soms zoer groo-t; in Oost-Pruisen on geveer 114.003 stommen, in Potsdam bijna 70 000, in Poimmeron 87.000, iin Maagden burg 50 000, in Merseburg 70.000, in Thuringen 105.000, im Slooswijlc ïloilstain 74 000, in Zuid-IIan'noiver-Brnnswijk 87.000, m Franken 87 000, in Dresden-Bautzen 78 000, in Wurtembcrg 82000 en ia Moek- tonburg 52.000 stemmen. De Duitsch nationale volkspartij hoeft miiel minder dam 14 zetels gewonnen <n bij bcstudeoring dor cijfers blijkt, dat de vor- grooting va,n liet amnl-al aanhangers van deze partij in vergelijking met do vorige verkiezing van niet minder dan 35.5 pCt. eveneens over liet geheelo land vérdóöMi is. Bijna zonder uitzondering zlijm in allo 'In innkolijko roman door Jan Walch, 63) Ilij zweeg, en trok gapig een broede rookwolk uit zijn sigaar. Het is hot ge wone gebaar van iemand, die ztoh be wust is anderer oogen een hoogst schuldig figuur te maken, een groote onverschil ligheid wenseht ten toon te spreiden. 'Ook de anderen zwegen. Ze waren min of moer, Koes min, Haas moer, monschen uit de maatschappij en dus aan vrij wat gemeenheid gewend. Maar deze weten schappelijke proef overtrof toch wel de gewone maat in dozen. Hm, zei Kees, na ook ecnige pijn- halen; je bent een knappe man, Marei man. Maarre... heeft llendeiik Lugt bedoel ik heeft die indertijd bij zijn fameuze enquete, jou ook naar je idee over vivi sectie op menschen gevraagd Dr, Marelman knipte eens oven met de oogen, maar ropkte rustig door, en gaf geen antwoord. Wie zwijgt, stemt alvast niet toe, vervolgde Kees. Maar enfin, om kort te gaan, ik vind diit een beetje al te smerig. Nog dampte de dokter zwijgend verder. Je moet verdoiio een medicus zijn, om op zoo'n idoo te komen, ging de an der nu voort; minder venijnig dan wel begeerig, den doktor uit zijn tent te lok ken. En inderdaad antwoordde die nu be daar!: kieskringen danige tienduizenden stemmen, meer verkregen, dan op 31 .Juli. Al zullcin an getwijfeld1 stemman dor nationaal socia listen ook naar andere partijen, zelfs naai de communisten zijin gegaan, de Duitsch national'® bobben voel vam hun verlies aan llitl&r teruggewonnen. De eemige da gen voor de verkiezing in Berlijn uitge broken verkectrsslakiing, hij welke natio naal soeialiston eai communisten hand in hand1 zijn gegaan, zal mede oen klem* oor zaken van dezen gang van anken zijn ge weest. Hitler. De soc'aal democraten hebban bij oan verlies van 12 zetels bun aanhang in ver gelijking met de vorigo verkiezingen zien verminderen met 8 6 pOt. D.t vea-lies is te belangrijker, omdat do sociaal diemocrar ttecbo partij sinds hot gedwongen aftreden van dr. Brunimg openlijk in de oppositie kon gaan. Deesinicttemin is de achteruit gang, die voor hot eorst bij do Rijlcsdag- verkiezingen van September 1930 tot uiting kwam voortgegaan. Neg belangrijker van algemeen politiek standpunt wordt dieze verzwakking van de Duitsche sociaal democratie, wanneer mem bedenkt, dat deze partij, tezamen mot hol centrum do steunpilaar vormde vain de grondwet van Weimar, waarop do jonge Duitsche republiek)steunde. Want ook het centrumïs verzwakt uit den strijd gekor miöu. Vijf zetels gingen voor deze partij vorlaren. Hot verlies aan sbemmein, verge leken bij de verirjoziingeln van 31 Juli, bedraagt juist hetzelfde als bij do sociaal democraten, n.l, 8.6 pCt. De slechte economische toestand', welke op bet oogonblik in Duitschland heerscht, is wel zoor duidelijk aan dm dag getoo- den in de groote winst, die flè commu nisten liehbda verkregen. Ondanks het feit, dat bijna tweo millicm kiezers milnr dor maar dom stombus zijn gegaan, ïs het aantal op de communisten ui (gebrachte stommen mot niet minder dan 13.1 pöt. gestegen, hetgeen voor hen oen vermeór- doring van 11 zetels betoahant. Met hun 100 mandaten zijin zij nog slechts 21 stem men zwakker in d'cm Rijksdag dan d'o so ciaal democraten, die sinds d'e stichting van de republiek tot en mot do verkie zingen vam 14 September 1930 de sterk ste politiek in Duitschland' vormden. De Beiersche Volkspartij, die nauw vei', want is aan het Centrum, heeft in den ach teruitgang gedeeld. Haar stemmen aantal is met 9.4 pCt. gedaald; Dit valt te meer op in verband met d>e scherpe toganstet iitgen welke gedurende den laa'slen lijd lusschcn do pflrlif van den Beiersohon minister-presi dent dr. Held en de rijksregoonng aan den dag zijn gelreden. Prooentsgewijzie hoeft de Duitsche Volks partij de groolsto winst geboekt, n 1. 51.5 pCt,'Met 11 zeiets keert deze partij weer in den Rijksdag lenig. Dit is weliswaar meer dan in den laa'slen Rijksdag, doch in het eerste parlement van de Duilseho repu bliek, dat op 6 Juni 1920 word goko/Jen, bad deze partij niet minder dan Gó manda ten, een aanial, dat in dein loop der jaren steeds minder is geworden. De Staatspartij, welker aantal zetels van 4 lot 2 verminderde, verloor 119 pCt. van haar aanhang. Do Economische Par ij. die in September 1930 nog 23 ze'els verwierf, verloor 27.2 pCt. van haar kiezers en be zit Ihans nog slechts 1 zetel in den Rijlks- dag. in goicd ingoliclito kringen te Berlijn acht men vrij zeker, dat er een wijziging in de lijksrcgoering zal komen. Be nationaal so cialisten kunnen met het Oenlrum alleen geen coalitie vannen, zooals dit bij de samenstelling van den vorigon Rijksdag ma gelijk was. llijksprcident Von Hindenburg zinl thans minder dan ooit gene gil zJijln aan Hitler of een van z'yn mcdc-weikcrs de hiding van do icgeering in handen to geveu. Iiot wordt airschyn.'ijik geacht, dat golr cihif /al worden do basis van do hui li go rj'ks- regceriiig te versterken door vcrlogcnwoar- digcis van de na'ionaal sao.ahstcn en hei Ccnlrum uit te noaligen in do rogoenng zitting to nomen. Van Papen zou in dit geval do leiding aan een ander mcocu overdragen, vanral ook omda' zijn positie tengevolge vim de oontingonteeiiiigspalitiok zjeer verzwakt is. Wanneer geen samenwer king met oemge partijen miCgeijJ; b.jjkt, dan zal do rijksregocring. oioik na oen mo'io van wan'rcuwcn waa soliijhlijl met den steun van den njlkspiesidcint blij en ie>- geeien. Vast staat echter, dat. wanneer do nieuwe Rijksdag zou Lachten de noodver ordeningen van den lijkspresident op te heffen, het nieuwe parlement, dat gistnon gekozen is, even vlug zal warden ontbon den als do Rijksdag van 31 Juli. Het al of niet aanblijven van Von Pa pen zal dus geheel en al afhangen van do houding dor partijen in den nieuwen Rijksdag. liet zal moeten blijken, of de gisteren gekozen volksvert-egeanvoordiging bet noodige geloerd en vergeten hooft. Ge vaarlijk blijft natuurlijk do belangrijke winst Je vergelijking mot vivisectie is wer kelijk niot onaardig. Maar bet is eigenlijk nog etger, wat ik wil doen. Want ik breng niet alleen het proefdier oenigo flinke ker ven toe, maar ook nog liet wijfjesdier, dat er bij staat. En dat niet in bewerking is. En après-toul-ct-tout geef je zoodoende misschien beiden wel zooveel kerven, dat liet ondcrzoek-mateiiaai er min of meer „kapot" van is. En stel, dat je proef dan gelukt dat is hel gunstigste geval, over het andere geval moeten we maar liever heelemaal niet denken; goed, stol dat je resultaat hebt, dan zal je daar als wetenschappelijk onderzoeker blij mee kun nen zijn, maar als geneesheer heb je moer kwaad dan goed gedaan... Tenminste, als je Clara vertelt, dat Henri een leugen hoeft gezegd... En dat zal je onmogelijk kunnen verzwijgen. Er was weer een peins- en ovenveeg- pauze. Toen wierp ook do bedachtzame Haas zijn voorzicliligen duit in liet zakje: Zou het. niet kunnen zijn, Marelman, dut je zooveel naar „het gevat" op zich zelf hebt gekeken, dat jo uit hot oog bent gaan verliezen, dat er aan dat geval mensehen vastzitten, vrienden nog wel? Toon deed do dokter nog oen paar kalme halen aan zijn sigaar, en zei Jelui hebt precies gezegd, wat ik verwachtte. En niet om jelui te beloo- digen maar, dat was allemaal erg voor do hand liggend; en als ik jelui mis schien tocli beleedig, met dit te zeggen, dan zijn wo quitte; want jelui blebf mij ook niet gespaard door me voor een soort gevoell'oozen wctenschaps-mnniak te hou der communisten, doch indien een gezonde samenwerking lusschon de reohtscho par tijen geformeerd lean worden, dan staat tegenover de sterke oppositie van soc.- democraten en communisten van 221 ze tels, nog altijd 'n sterkere meerderheid voot. do regeering, waar dan ongetwijfeld, be halve de kleinere middenpartijen, ook de Duitsch Nationalen aan zullen meewerken. Niettegenstaande de gro-ote winst der communisten, kan Duitschland over den uitslag tevreden zijn. Men is, om het zoo maai eens uit te drukken, een bootje ver standiger geworden. Het reclits-radicalismo vindt niet meoT genoog aftrok bij de onte vredenen. Die hebben gisteren hun heil gezocht bij de communisten, die wel oen bij uitstek opportunistische politiek heb ben gevoerd, en daarmee ook hot noodige succes boekten. Koerswijziging van de Duitsche rijksie geering zal thans zeer veel aan do ver betering van de kiezersmentalilelt kunnen meewerken. In regeringskringen is men over den uitslag tevreden. De uitwerking van dit resultaat op 'den binnenlandsch politieleen toestand is vol gons toonaangevende politieke kringen af hankelijk van de vraag, of in den nieu wen Rijksdag een tot werken in staat zijnde meerderheid tot stand komt en tevens van do kwestie, hoe de nieuwe Rijksdag staat tegenover liet probleem dor grondwetsher vorming. Adolf Hitler heeft vanmorgen een oproep gepubliceerd, waarin lüj' o.a. de volgende instructies geeft: lo. Alle organisatorische kwesties en werkzaamheden der partij treden terstond op den achtergrond tegenover de eene taak van 111101*310 krachtsinspanning tegen de regecring. 2o. Alle krachten worden aan het werk gesteld voor liet inzetten van een nieuwe propnganda-campagne. 3o. Alvoiens dit regiem en de partijen, die het dekken, vernietigend verslagen zijn, valt er niet te onderhandeten. Do verkiezingen zijn over hot algemeen vrij rustig verloopen. Opmerkelijk' was, dat er minder kiezers daln de vorige maal mar de stembus gingen. Op 31 Juli stemde 81 pCt. van het kiezerscorps, gisteren 79.9 pCt. In den afgaloopan nacht hebben te Ber lijn slechts twee botsing®n tussohen poli tieke tegenstuinders plaats gehold, wolke de moeite van liet vermelden waard zijn. In de Streit strasso 1e Spimdau is het tot een voJitpulij gekomen tusschen natio naal socialisten en sociaal democraten, waarbij ean lid dei SPD door een mes steek en vuistslagen ernstig en twee an dere sociaal democraten licht werden ge wond Twee nationaal socialisten en 5 le den der S P.D. zijn gearresteerd. Ook in het Noorden va'n Berlijn, in de Oderbergeïslrasse, hoeft een kloppartij plaats gehad lussdicn nationaal socialis ten en Iaden van de Rijksbainier. Bij deze gelegenheid hebben twee Rijkshaniermen- srhen lichte hoofdwonden opgeloopen. Weliswaar zijn over hel geheelo land botsingen vooigokoaiein, doch in voel min dere mate, dan vroeger het goval was. In Crefekl weiden zes nat. so:, vrij ern stig gewond. In Burgstadt (Sulm) vielen vijf gewondeto. ENGELAND, 1 De spinnersstaking in Lan cashire bijgelegd. De spinnersstaking in Lancashire, waar bij meer dan 200.030 textielarbeiders be trokken waren, is Zaterdag bijgelegd, na precies een week te hebben geduurd; He den zal het werk worden hervat tegen do nieuwe loontarioven. De stemming door do spinners heeft niot de noodzakelijke meerderheid van 80 pet. voor voortzetting van de staking gebracht. De spinners hebben zicb bereid verklaard', hel vooïloopige leonacooord, dat een ver laging van 14 pet. inhoudt, aan te nemen, DUITSCHLAND. De verkeersstaking te Berlijn. Do staking Wij de LI V. G. te Berlijn duurt voort. De eerste duiaend ontslagbrio- ven ztjj'n uitgereikt, als gevolg van de bin dend verklartng van do arbitrale uitspraak, IM bedrijf is met meer dan 5000 werk- wiUigenT gcdoaltehjk voortgezet. Bier en daar werd door stakers sabotage geploegd. Van de zijde der directie dor B. V. G. waren mcGodeelingen gedaan, dat do nat. soc. voornemens zouden Zijin hedenmorgen de slaking oip te heffen en liet werk te lier- vatton. Van nat. soc. zlijdo wordt hiertegen over verklaard, dat do organisatie van nat. soc. bedrijfscellen dto stalking niet eerder zal beëindigen, dan wanneer do B. V. G. do loonsverlagingen oinged'aan heeft ge maakt, do gegeven ontslagen ingetrokken en zich hoeft verplicht geen rancune maat regelen te nemen. Do natói's zullen don strijd vandaag verscherpt voiort/jotten. Bij het invallen van de duisternis dijn op tal van plaatsen weer daden van sabotage geploegd. Op sommige plaatsen werden bar- i icades op de tramiads opgericht, tcrwiji niet slcencn naar de Lams werd' geworpen, waardoor in totaal 9 passagiers werden gewond. SPANJE EN PORTUGAL, Een tegenbezoek van den minister-president aan F r a n k r ij k. "'Officieel wordt medegedeeld, dat de Spaansche minister-president Azana bin nenkort, naar aanleiding van bet Spaan sche bezoek van den Frnnschen minister president Ilerriot, een tegenbezoek aan Frankrijk zal brengen. Bij deze gelegenheid' zal de president der Fianscbe republiek Lebrun, begiftigd worden mot de hoogste Spaansche onderscheiJmg. ZUID-SLA VIE. De nieuwe regeering gevorm d. De nieuwe Sjersjkitsj is Zaterdagavond gevormd. Er zijn slechts weinig verande ringen. den. Dat bon ik niet; en al wat je'ui nu zoo gewichtig komt vertolten, had ik allang tegen mezelf gezegd. En liet resultaat van die dialogen met mezeff was après-tout, dat ik meende, er toch in elk geval eens met jelui over te moeten spreken. liet is gemeen, nu ja, dat is te zeggen, bet is natuurlijk heelemaal niet gemeen!, want als we het doen, deen wo het geen van allen om Henri of Clara verdriet te lie1 zorgen, maar om zo, allebei, te helpen. Van „gemeen" is dus geen sprake. Maar bel zou daarom wel verkoeld kunnen zijn; te eenzijdig, enfin, noem het zooals je het noemen wilt... Er was weer een pauze. Toen zei Kees Bonder en hij zei het een boolje schor en geagiteerd: Ex is misschien toch niet zooveel tegen. En zweeg abrupt. De anderen wachtten op oen" toelichting. Maar die bleef achterwege. Laten wo de zaak d in eens bespreken, ging dr. Marelman voort. Kijk eens we zouden natuurlijk vee', zuiverder slaan, als we Clara iri onze overleggingen kon den betrekken; maar en dit als bewijs, dat ik heusch nog wol niets moer zie dan „medische gevallen" dat lijkt me te pijnlijk. En, nu ja, het zou ook on- pTaciisch zijn, tenminste om dat van het begin af te doen. Want als hij ail dade lijk... De dokter zweeg. Hij schoen plotseling toch gegeneerd. Nou viel Haas plotseling uit dat doet me nu toch in zekeren zin ple zier... Jij kunt zoo'n schunnig plan toch ook niet in détails uitwerken, je kunt het theoretisch bedenken, en het is goed; liet heeft zijn waarde, dat erken ik ton volle; en, nu ja, ik zou ook, geloof ik, wel willen, dat het uoiko'ijikheld werd. Als liet tenminste niet iets blijvend was; maar, eon bevlieging voor do oen of andere viomv, nou ja, als dat hem over don drempel hccnti'de, en hem eens uitvoe rig deed liegen Ziedaar, ik hoop, dat het gebeurt, en ik zal het niet tegenwer ken; maar zoo'n soort koppeling met veel list samen in elkaar zeiten, dat kan ik niet, en dat kunnen we geen van drieën; jij ook niet, Marelman. Nee. Jij ook niet. Jo hebt liet theoretisch keurig uitgedacht, liet is zeker een feit, dat een liefde in dit geval de sterkste proef zou kunnen zijn, want dan gaan de eerlijkste menschen liegen; maar... 'Op dit oogonblik werd er aan do deur getikt en bleek en geagiteerd kwam Henri binnen. VIJF EN TWINTIGSTE HOOFDSTUK. De moeilijke gebeurtenis van do leugen. Wat is er? vroeg dr. Marelman, snel opstaande. Want zijn bezoekeT bleef, na de deur achter zich gesloten to hebben, onzeker staan. Wat heb je? vroeg ook Kees Ben- dor; en met de oogen vroeg Eugonïus Haas hetzelfde. Kom toch hier, en ga zitten, kerel, zei Marelman, en leidde hem naar het kringetje van zijn patronen, de drie leu genkweekers. Ontvlucht Aan het Centraal Station te Amsterdam zijn een jongeman en een 12 jarige jongen aangehouden, waarvan vermeed wordt dat de knaap uil een Brabanlsch R. K. geslicht is ontvlucht. Bij nader öndeizoek bleek echter dat de knaap uit hol Paiodologisch Instituut te Am sterdam ontvlucht was. Overreden en gedood. Op den rijksstraatweg te Deventer werd' de 73-jarige lieer W. uit Twelle, door een auto aangereden en gedood. De auto reed na het ongeluk door. Inbreker aangehouden. Als verdacht van inbraken in twee fa brieken te Nijmegen gepleegd, is een ze kere H. aldaar gearresteerd. Zakkenrollerij. Van een koopman is in een winkel aan de 'Oude Gracht te Ulrecht oen portefeuille met 1140 gerold. Henri zette zich werktuigelijk, dronk ge dachteloos van de thee "die hem werd' gegeven, vergat de sigaar aan te steken, die hem opgedrongen was, en keek hul peloos rond. Dat duurde een paar minuten zoo. Nou kom, vooruit, zei de dokter, met don drang van zijn beroeps-autoriteit, jo bent nu onder je beste vrienden, zeg nu eens op, wat is er met je gebeurd? Ik zal het jelui maar verrellen; ik geloof, dat ik gek word. Nonsens. Verte! op. Ik wandelde een paar dagen gele den in de Boschjes. liet was er erg mooi, en het zonnetje scheen; ik voelde mij heerlijk. Het was zoo, dat je al best, in do zon, op een bankje kon zitten. Dat deed ik. En toen ik daar oen poosje zat, kwam er oen dame aan. Ik herkende haar niet dadelijk, maar zij mij blijkbaar wel. Het was... Nee, haar naam zeg ik liever niet. Beste kerel, zei Marelman, snel liet woord nemende, vóór óón van de ande ren zijn goedhartigheid kon laten spre ken je moet natuurlijk 'niets. Je hoeft geen naam te noemen, voorloopig. Maar wc zijn je beste vrienden; wat je ons vertelt, hoort niemand, dan wie liet 't allerbest met je mcencn, en die méér van je weten op liet oogonblik, door je ziekte dan jij zelf. Als ik jo oen raad mag geven, niets dan oen raad, maar die goed is, en zeker niet uit nieuws gierigheid voortkomt, dan zou ik zeggen: Verberg niets; heelemaal niets. Ilenri draalde met het antwoord en keek weifelend rond'. (IVorJI vervolgd)

Schiedamsche Courant | 1932 | | pagina 1