Opmerkelijk rapport over de Olympische spelen. dat Battling Siki zijn titel in Dublin" verloor, bok- stio Nelis van Dijk in ttan Biackfriarsring Icoon den lor O'Malley. Dlvjo was, practisch gesproten, in do ©crsbe rondo roods verslagen, doch hij wist zicli do volle vijftien ronden op do been to liou- don om tenslotte op punten te verlLczen, Doyle esn Petersen waren nu aangewezen om tegen elkaar uit le komen, doch beider managers •waren voor zulk oen match oan beetje huiverig. Immers, beide boksers stonden aan het begin .van hun loopbaan en een nederlaag zou den ver liezer onnoemelijke schade berokkenen. Daarom zei vader Petersen, dat Jack eerst in gewicht moest toenemen, wijl Doyle veel zwaarder was, terwijl Doyle's manager vond, dat zijn pupil nog to jong was. Doch nu hoeft Doyle dan tegen den derden aspirant wereldkampioen, Jade Pettifer, den zwaarsten van alle drie, gevochten en in de tweede ronde met knock-out gewonnen. Peltifer was in de eerste rondo overwegend in de meer derheid. Zijn keiharde linksebe s tooten brachten, hem groot voordeed. Onze jeugdige, onervaren) vriend begon in de tweede ronde uit een geheèl ander vaatje te tappen. Waarschijnlijk wilde hij talen zien, dat hij ook mot zijn rechterhand flink kom stoeten, doch dat kon Doyle ook en daair kreeg hij nu de leans voor. Hij nam die kaas waar enhet gevodg was, dai de reus Peltifer oven later was uitgeteld!. Ja, die Ieren zijn vechtersbazen, dat beeft dia oude Mickey Walker tegen Schmeling wel bewe zen. Walker is lang geen zwaargewicht, maaaj ondanks dat, wist hij zich acht ronden lang te gen den Duitsdrer te verdedigen. Dat hij ten- slotto met een technisch© knock-out verloor, is een bewijs temeer, dat Schmeling geen stoot kracht bezit, zwaar genoeg om als werkelijk we reldkampioen te regeeren. Trainer van der Putte brengt verslag uit over Los Angeles Wat onze athleten presteerden. Do trainer van onze athlctiek-pioeg, de heer J. II. E. van der Putto, brengt in hot offi cieel argaain der K.N.A.U., „Do Sport", verslag uit over de verrichtingen te Los-Angcles. Dit rapport bevat verschillende frappante bi- zonderliedon, die tot dusver niet algemeen be kend waren. Vandaar, dat wij aan dit verslag het navolgende ontleenden: „Den dag na aankomst in de Olympic Vil lage", aldus do hoer Van dor Putte, „konden wij onze training beginnen op do baa.n van Fre mont IFgh Sdiool. De haan was vrij slecht en was gemaakt van leem; echter door do bizondar grooto medewerking van den haammeester. Bill Iteenoy, werd de baan precies gemaakt, zooals wij het graag wenschten. Ook de springhaan word gewijzigd volgons de wenschctn van Poolers. Da eerste dagen werden bcstéöd om wear le wennen aan het loopon op een haan em reeds spoedig konden wij overgaan tot de nexr- malo training. Wat de dames betreft, leverde deze training uit technisch oogpunt groole moei lijkheden op. Do conditie der dames was, even als haar techniek, absoluut onvoldoend©. Veran deren van de techniek zou betoekeneu die wijze yam loopen en starten grondig te veranderen. Hier voor was geen tijd' en bovendien zou deze nieuwe techniek te moeilijk zijn om in pl.m. 14 dagen wn topvorm le komen. Wij hebben daarom in de allereerste plaats getracht om het wisselen van de estafette zooveel mogelijk te porfeefcion- Hoeam en in de training worden zeer goede ïes uitaten bereikt. Het regelmatig' aanlaopen met Öetn stok was tegelijkertijd een oefening om het uithoudingsvermogen aam te kweeken. Nadat wij eenige dagen geoefend hadden, hdb- ben wij de 100 M. lwan laten uitzetten en heb ben do dames Dalmolen en Klaver tegen èUcansd geloopen voor het bezetten van de vierde plaats in de 4 maal 100 M. estafetteploeg, Moj. Dal molen slaagde erin, haar tegenstander met pl.m. 1% M. te kloppen. Om echter geheel zeker te zijn van de krachts verhouding, werd de wedstrijd twee dagen later herhaald en met hetzelfde resultaat Dfö ploeg werd nu definitief vastgesteld en mej. Klaveoj giing zich inlc-opon op alle plaatsen van de es tafette. Na afloop van iedere training masseerde ik Berger en Peetere op de Irainiogsplaals, waarna ik met de dames naar 't Chapman Park Hotel vertrok, om haar ook le masseerem. Zij wilden n.l. liever niet gemasseerd worden daar de masseuse, die daar aanwezig was en verzoch ten mij haar massage te willen verzorgen. Van mej. Gïsolf was niet veel te zeggen, de spierverrekking was nagenoeg heter; we wisten échter niet, of zij hel springen tot een goed einde zon kunnen brengen. Het gebrek aan trai ning gedurende de laatste dagen look mij niet zoo'n bezwaar, omdat mej. Gisolf ook in Holland steeds heel weinig oefende. Do dames Du Méo en Aalten zouden ook 100 M. loopen. Dit be schouwde ik alleen als een oefening om baan, starten en Olympische sfeer aan te voelen. Kans om liaar serie te overloven, mochten wij liaar niet geven. Hoe was de kans van de estafetteploeg? Vol gens mij absoluut kansloos; vain de vier dames be teekend.© alleen mej. Schuurman iets, de an dere drie mogen dan itt Holland' al iets pres toeren ,d© Olympische Spelen bieden alleen kan sen voor prijzen aaln diegenen, die gedurende

Schiedamsche Courant | 1932 | | pagina 11