k Varia langen tijd' zargyuldig opgeleid zijn om op een bepaalden tijd een topprestatie te kunnen leve ren. Bit nu kan van onze estafetteploeg in geen enkel opzicht gezegd1 worden. Da meisjes hadden niets dan een buitengewoon groot enthousiasme., maar alleen daarmede konden wij er onmogelijk komen. Ware deze ploeg oen jaar in training ge weest, dan zou zij zeker een heel goede kans gehad hebben op een van de eerste plaatsen. Mej. Schuurman liep op de 100 M. in do dierde serie en won die gemakkelijk in 12.2 sea, voor Vendarvleit en Iliscock. Dieuzelfden. dag liep zij in vle eersbe heat van de halve finale. Zij began met een valscbeai start; bij den tweeden start was zij zoo voor zichtig, dat zij direct bijna twee meter achter was. Met inspanning van alle krachten trachtte zij haar achterstand' in te haletn en na den finish kon de jury alleen vaststellen, dat Hilda Strike le was in 12.4 sec., met als 2o Elisabeth [Wilde. Voor het toewijzen van de derde plaats moest men wachten, tot do film van den finish ontwikkeld was, zoo gering was 't verschil tus- schen mej. Schuurman en Marie Bollinger. Js Avonds werd deze film afgedraaid on daarbij kwam vast te staan, dat Marie Bollinger drie was. Holland' zag zijn grootste hoop in rook opgaan; de oorzaken van dit falen zijn slechts te gissen. Mej. Schuurman bleef ver beneden haar kun nen. Was haar zelfvertrouwen overgeslagen in onderschatten van haar tegenstandsters? IlalJi do valsche start haar nerveus gemaakt? Boo het ook zij, de grootste slag was gevallon. 7 Augustus liep de dames-estafetteploeg; direct ging de finale, omdat er slechts zes landen ver tegenwoordigd waren. Mej. Dalmolen startte voor Holland' ,ze deed alles wat zij kon, doch kon niet verhinderen, dat zij vrij voel terrein ver loor; haar w.ssel met mej. Du Móe was niet buitengewoon goed1. Mej. Du Mée liep voor wat zij waard' was en gaf iu een uitstekenden wissel aan mej. Aallen over; nadat ook deze laatste alle pogingen in bet werk gesteld' had om don achterstand zoo klein mogelijk te doen zijn, moest zij w.sselen met mej. Schuurman Deze beging echter do fout van te laat starten, zoodat mej. Aallen naast haar kwam te loopon. Nadat mej. Schuurman den stok eenmaal vast had, ging zrj weer op en liep op haar tegenstandsters in. Als no. 4 ging zij door de finish, achter Amerika, Canada en Engeland en vóór Japan en Duitsch- land'. Was de eerste en vooral de laatste wissel goed geweest, Aan zou waarschijnlijk do d'erdo plaats voor Holland' geweest zijn. Temeer is de foutieve laatste wissel tef betreu ren, daar mej. Schuurman, verklairde, opzette lijk te laat gestart te liehben, daar zij vreesde, dat mej. Aaltan haar and ets iniet bereikt zou bobben. Tijdens de training liecft zij editor di verse malen do gelegenheid gehad, zich va|n het tegendeel te overtuigen. De Olympische athietiek-wedstxijdön zijn dus geëindigd Hollandsere Mm nemer een pnjs keu bemaclit.gen. We zijn <y I zeer teleurgesteld; deze teleurstelling komt ni« in d eerste plaats door de gering© prestaties' van. de Hollanders, maar door het feil. dat v' buitenland en meer speciaal Amerika, de schikking had over een buitengewoon goede ver zameling athleten. De protestcommissie van den K N.V.B. heeft het protest van Feijenooad' (tegen het niiet toe- kennen van een strafschop) m don wedstrijd tegen D.II.C., verworpen Aanvaring op de Noordzee. Het s.s„ Rozenburg ernstig be schadigd, de bemanning gered. In den nacht van Zaterdag op Zondag, even voor middernacht, is op de Noordzee, nabij de Noordhinder, het Grieksche s.s. Mount Helikon (ex-Jagersfontein), tengevolge van een defecte stuurinrichting, op liet Ned. s.s. Rozenburg ge- loopen. De Rozenburg kreeg een groot gat aaa stuurboordzijde en dreigde te zullen zinken. Elf leden van de bemanning zijn op do Mount Heli- kon overgesprongen; negen anderen gingen in een reddingsboot, die werd opgepikt doov het Amerikaansche s.s. Shade Hero de bemanning van dit schip haalde later ook den kapitein en eersten stuurman, die waren, achtergebleven, va? de Rozenburg. Het zwaar gehavende schip - wart. naar Vlissingen gesleept. De geiieelo bemanning van de Rozenburg werd' gered. Nader wordt gemeld: Do Rozenburg passeerde hedenmorgen 9 uur Vlissingen en zom in do nabijheid op een bank worden gezet. De P.C. Hooft in vlammen. Het schip verloren. In den afgeJoopen micht, omstreeks half één, werd brand ontdekt op het s.s. P. 0. Hooft vaini de Stoomvaart Maatschappij Nederland, liggen de aan de Sumalrakado te Amsterdam. Do brand weer ariivoerde spoelig met zeer vod materiaal, maar kon niet aan boord' gaan, daar dit gedeel telijk nog onder blauwgas stond; die G. G. D. was n.l. Zondag bezig geweest het schip te ontrattion. Do vlammen breidden zich steeds meer uit en om kwart voor 4 heeft men de P. G. Hooft, die als verloren moet worden beschouwd, vain do kade naar ido boeien bij Schellimgwoude ge sloopt. Do P. C. Hooft werd in 1926 gebouwd en meet 16000 ton. liet zou 23 November naar Int!® ver trekken. De stormvloed op Cuba. 2700 doodersf liet aantal persotodn, dat tengevolge van den hevigen stormvloed, welke Cuba heeft geteisterd, om het leven is gekomen, wordt thafns op 2700 geschat.

Schiedamsche Courant | 1932 | | pagina 12