NOB GEEN BESLISSING TE BERLIJN J4) Woensdag 30 November 1932. Hoofdpijn ng9 en fCiespiJn Het mysterie van het diamanten kruis. 85ste Jaargang. No. 20198 Tel. No. 68103, 68617 en 68923. BUREAU LANGE HAVEN 141 (HOEK KORTE HAVEN). TEL. 68103, 68617 en 68923. Postrekervnq No. 5311. Pij of krachtens wetten of verordenin gen voorgeschreven en andere oüiei- eele af- en aankondigingen en kennis gevingen van hot Gemeentebestuur. Gem. Openbare Leeszaal en Bibliotheek. Wegens schoonmaak zal de boekuitlee- jjing Maandag 5 December 1932 GESLO TEN zijto- Van 710 des avonds zijn de oouran- tenleeszaal en bookuitteeuing in het Gor- Eenkwarh-er GESLOTEN. Hinderwet Ingekomen is een verzoek van de firma GEUR. BRUIKIIOF, om vergunning tot -Oprichting van een rijwielfabriek in het pand Emmastraat 28, kadaster Sectie I, no. 3104, met 2 gas-moJTelovens en 3 electro- motoren van x/z P.K., drijvende een slijp steen, een boormachine en een venlila- tor. Dit verzoek is met de bijlagen op de Secretarie der gemeente ter visie gelegd. Op Woensdag, den 14en December 1932, dos namiddags ten 2 ure, zal ten Raad- huize gelegenheid worden gegeven om be zwaren tegen het toestaan van dit ver zoek in te brengen en die mondeling of schriftelijk toe te lichten. Gedurende DRIE dagen vóór het tijdstip hieiboven genoemd, kan op da secretarie der gemeente van 'de schrifturen, die ter zake mochten zijn ingekomen, kennis wor den genomen. Volgens de bestaande jurisprudents zijn niet tot beroep op een beslissing inge volge de Hinderwet gerechtigd zij, die niet overeenkomstig art. 7 dier Wet voor _het Gemeentebestuur of oen of meer zijner leden zijn verschonen, teneinde hun be zwaren mondeling toe te lichten. Schiedam, 30 November 1932. nit de conclusie wordt getrokken, dat het bouwen van dit schip noodzakelijk ei toe zial moeten leiden, dat andere landen even eons dergelijke schepen op stapel zuilen moeten zetten om redenen van evenwicht in de veil igh e ïdskwest i e. Nieuwe onderzeeboot. Te Cherbourg is gisteren do nieuwe Fran- sche onderzeeer Glorieus van stapel ge- loopen. Het nieuwe o-orlogsschip beeft een waterverplaatsing van 1400 ton boven wa ter en van 2000 ton onder water, de lengte bedraagt 22 M.., do breedte 816 M De snelheid bedraagt 20 resp. 10 knoopen. Het is bewapend met den 10 o M. ge schut en zes tojpedolanceerbuizen. De be manning bestaat uit 54 man. De Glorieux is van hot typo Prometlioo en Persée, doeh kan grooter snelheid ontwikkelen. BUITENLAND Zal Von Schleicher evenmin slagen Geen be sprekingen met de nationaal-socialisten. Hitier zou naar Berlijn komen, maar hij gaat naar Thuringen Gisteren is het te Herlijn anders go loepen, dan men verwacht had. De be spreking tusschen generaal Van Schleicher en de beide nalioinaal-s-ocialislischo leiders dir. Frick en Gregor Strasser is namelijk piet doorgegaan. Zij zijn voor niets naar Berlijn gekomen. Wel zouden besprekungea gevoerd' zijn tusschen het Qeniïrum ©n dio natianaal -socialisten, doch deze moeten slechts betrekking gehad hebben -op do kwestie van hot dualisme rijk-Pruisen. Gisteravond1 hebben Von Pap-en en Vaa S-chleicher ©en bezoek gebracht aan den irijkspresident en hem verslag uitgebracht van de door ben gevoerd© ondetrhainde- lingen. Gisteren deed het gerucht Idle roinde, dat (Adolf Hitler zelf vandaag naar Berlijn zal kamen om oear onderhoud te hebben met Von Schleicher. In welingelichte kringen, woadt er aan getwijfeld1 af de dag van heden opklaring zal brengen. Het is de waag, aldus wordt verklaard', wat het resultaat zal zijn van de bespreking tusschen Hitler en Schleicher. Aangenomen wordt dat Ilitler zal weigeren een kabinet Schleicher te tollenaren. Een andere kwestie zou nar tirarlijk zijn of niet een onderhoud be treffend© de wijze, waarop oppositie tegen een kabinet Schleicher zou worden ge voerd;, zin zou hebban, aangezien men ia politieke leringen aanneemt d'at dlo oppositie tegen een kabinet Schleicher zwakker zou zijn dan tegen oen kab.net Papeia Aang© zien Schleicher notg steeds als vriend dier N. S. D. A. P wordt beschouwd, acht mcai het in zekere politieke kringen nog steeds mogelijk dat lner ten minste toenaderings pogingen zulten worden cmleSnomein Verloopt het gesprek Schlcicher-TIitler ne gatief of komt liet niet tot stand' dan is hot waarschijnlijk, dat Von Papen met de vorming van een kabinet zal worden, be last. liet is evenwel do vraag, of hot Von Papon zal gelukken een nieuw „kabinet •op de been te brengen. Ifot is dus alsnog moigelijk dat in dat geval Papen na enkele dagen de opdracht zal teruggeven ten Ven Schleicher dan tocli mot de regraerings- vorming zal worden belast In tegenstelling echter Lat d'e geruchten, dat Adolf Hitler zich opnieuw naar Berlijn had' begeven, arriveerde hij vanmorgen om 6 uur te Weimar, am doel te mamen aan de campagne voior de gwueentoraaJsver kiezingen in Thumgcn Ook dr. Goebbcls bevindt zich in Thuringen Goerimg da dr, Fïrick, alsmede Gregor Strasser hebban zich naar Weimar begeven, waar Hitler read's hart na zijn aankomst vanmorgen eeta conferentie met hen had' zullen spoedig bedaren door EVIijsihardi's Poeders Vraag daaiom Mijnhautt's ttoofdpijnpooders en Mijnhardt's Kicspijnpoedeib Alléén echt als op doos en poeders de naam Mijnhardt staat. Let bij hot koopen luei op Per noetlei 8 ct. en per doos 45 ct. Verkrijgbaar bij Uw Diogist. uit bet Engelsch van Chester K. E. Steele, door A. W. v. E.—v. R. Natuurlijk werd toen onderzocht, wie die Amy was, en wat er met die eleotrische draaibank was bedoeld Darcy antwoordde schijnbaar openhartig, dat do Amy, waar het' over ging, miss Mason was, do dochter van Adriaan Ma- sorV oen welvarende veeboer in Pompoy, een dorp, ongeveer tien mijlesn van Col chester verwijderd'. Mr. Mason bozat ©en bezienswaardigheid m zijn raspaarden ear stamboekvee, en -hij was een man van aanzien in het district Munroo, waarvan Colchester de .hoofdplaats was. Bovendien had Amy haar eigen inko men, daar een oom haar een half aan deel m een waardevolle mijn had na gelaten. James Darcy en Amy Mason war-en ver loofd, hoewel slechts weinigen dit wisten, en het eenige opschudding veroorzaakt^ toen Daroy liet na zijn aanhouding ver telde. Hij en Amy kenden elkaar al sinds hun jeugd en hadden, toen zij klein wa ren, dicht bij elkaar gewoond. - Niettegenstaande zijn rijkdom, was mr. Mason een eenvoudig man, en hoewel liij, en Amy zelf wel wisten, dat zij iemand met geld en een goede positie kon hu wen, waren beide, zooals de veeboer zelf zcidc, vóór een huwelijk nit liefde. En dat was het hier. ENGELAND, Kabinetsraad over het schuldenprobleem. Gisteravond om negen uur is het kahmet in het Lagerhuis opnieuw bijeengekomen ter bespreking van de antwoordnota aan de Vereenjgde Slaton inzake de schulden- kwestie. De concept-nota is roods gereed'. Mae Donald is d'oor den koning op Bucking ham Palace in audiëntie ontvangen. BELGIE. De uitslag der senaats verkiezingen. Het vooiloapig resultaat der senaatsver kiezingen luidt: Katholieken twee zetels vooruit. Socialisten twee zetels vooruit. Libeialcn twee zetels achteruit. VJaamseh Nationalisten twee zetels ach teruit. De Senaat bestaat uit 153 loden, waarvan 93 Zondag zlijii gekozen. De provinciale ra don kiezen bier nog 40 bij, terwijl d'e beide groepen, dus bestaande uit 133 senatoren, nog 20 senatoren ooopteeren. FRANKRIJK. Het nieuwe slagschip. Dunkerque. In de Italiaanscbo Maden wordt met groote afkeuring gesproken over do Fran- sche beslissing inzake het op stapel zetten van do Dunkerque, daar hierin een gevaar wordt gezien voor iedere werkelijke be- porMtfg der bewapeningen. De Dunkerque, aldus wordt opgemerkt, zal oen belangrijke aanvulühg zfijn van het meest offensieve ty pe der Fransche maritieme eenheden, waair- za,l in de toekomst groiotoi mogen zijn dan 250 OOö ton, bewapend met kanonnen, dio beperkt zullen moeten worden tot het 14 inch-kahber. Do Engelsclien naar Geneve. In politieke kringen te Londen acht men het zioo goed als zeker, dat Mac Donald te gelijk met sir John Simon naar Genève zal verdekken, wanneer do Engolscbe antwoord nota aan Amerika inziaike de schuldenlcwes- tic gereed is. Men. verwacht, dat do bespreking tus schen de vijf groot© mogendheden te Ge nève over de mogelijkheid van een terug keer van Duitschland aan d'e conferentie- tafel, Vrijdag as zou kunnen beginnen, in dien Von Neurath althans niet door do Duit- sche rcgeenngsciisis te Berlijn wordt vast gehouden. INTERN. SAMENWERKING. Het Fransch-Russische ver drag onderteekend. Hei Fransch-Russische non-agiesssie en arbitrage-verdrag is gistermiddag, om vijf uur, in het Fiansclie ministerie van bui- tenlandsche zaken door piemier llernot en don Sovjet-Russisohen ambasssadeur te Paiijs, Dowgalewski, onderteekend'. onderdeden der materie aan haar uitge bracht. Het resultaat, waartoe de groote moer- deiheid der commissie is gekomen, neer gelegd in de beide, als bijlagen aan het verstag toegevoegde wetsontwerpen met daaibij behooionde toelichting, draagt uit den aard der zaak het karakter van oen compromis. Van de wetsontwerpen betreft het eene de instelling van een aanvullende adminis tratieve rechtspraak en strekt bot andere tot aanvulling en wijziging van de wet van 21 December 1861, houdende regeling van de samenstelling en de den Raad van State. BltfNENLANI). Herriot en de Kamer Minister-president Herriot hooft gisteren in de wandelgangen der Kamer verklaard dat hij noch voor de financieelo commis sie, noch voor de commissie van buitcn- landsche zaken der Kamer eenige verklaring zou afleggen betreffende de Fiansoh-Ame- rikaansclie schuldenkwestie, zoolang do desbetieffendo onderhandelrngen niet ten einde zijn, ILj zal de Kamer ovenwei niet vo-or een fait accompli plaatsen. In de financieele commissie zal hij zich er toe beperken de ontwerp-resolulie van Maiin te bestrijden. Mocht dit voorstel nog worden ingediend in de Kamer en daar in stemming komen hetgeen Vrijdag het geval zou zijn dan zou Herriot, naar hij verzekerde, zich gedwongen zien de kwestie van vertrouwen te stellen. In parlementaire leringen hecht men groote waarde aan deze verklaungen van ïlerriot. Men is zeer zeker van meening, dat het hem niet zal gelukken in do Ka mer een meerderheid te vinden voo-r de betaling der schulden en de door hem te stellen vertrouwenskwestie dan den val der regeering zou beteekenen In verband met een en ander acht men het mogelijk, dat Herrie'., zijn" vertrek naar Genève zal uitstellen. 1 SOVJET-ONIE. Is Zinovjef niet dood? Van Russische officieelo zlijde woidt me degedeeld, dal het Genlxalo Executieve Co mité der communistische partij bet in het buitenland verspreide benclit betreffende den dood vau Zitiowjef mot bevestigt. Naar thans wondt vastgesteld is liiet be richt over het zig. overlijden van Zmovjef overal in de buitenlandsche pws verspreid Dit zou kunnen worden veittaard dcior het feil, dat oen Sovjet-Russisch burger Zi- novjef genaamd, gestorven is. De/ie had toevallig denzielfden voornaam als devooi- malige voorzitter van de coimmunis'iacho internationale De overleden Ziinovjef woion- de in de nabijheid van Mosfkou en s'ond geheel buiten het politieke leven. ONTWAPENING!-! n\' REN UK Maritieme ontwapenings plannen van Japan/ De Japansdie vice-adnnraal Osamn Na gano, beeft een overzicht gegeven van de Japansche manliom© onlwapemingsplannetn, Japan is voornemens vqoa- te stellen aan de ontwapeningsconferentie de volledige af schaffing van de vliegLuigmoederichiopen, een drastische beperking van do afmetingen van onder zoeërs, zekere beperkingen in d© bewapening van kruisers Geen slagschip Rotterdamsclie laadsleden ongesteld. Naar de N. R. Cl. meldt, is het gemeente raadslid dr H, E. Reeser ernstig ongesteld geworden. Hij lijdt aan maagbloeding. Wethouder N.vard zal een operatie moe- ton ondergaan „Dat is een man, die James Darcy," had' Amy's vader eens gezegd', toen iemand er hem opmerkzaam op bad gemaakt, dat de jonge man zich noch op rijkdom, noch op familie kon beroemen. „Ilij is een man. Hij heeft alle familie, die lrij noodig heeft. Waarvoor dient een familie, hoe dan ook, als men eenmaal volwassen is? Wat het geld betreft, ik bezit meer dan ik noodig hob en Amy heeft een eigen spaarpot. Bovendien kan Darcy zeli zijn brood verdienen, wat heel wat meer is dan een van d'ie dansende luiaards zou kunnen zeggen, als hij er toe genoodzaakt werd1." J Het bleek, dat de woorden over Amy, die juist vóór den moord gewisseld wa ren tusschen James Darcy en zijn nicht, betrekking hadden gehad op het verschil in vooruitzichten van de twee jongelui. Msr. Darcy had, zooals James verklaarde, hem bijna uitgelachen, omdat hij er over dacht een meisje te trouwen, dat zooveel rijker was dan hij. „Wat zei u tegen haar?" vroeg Carroll, „Ik meen uw nicht." „Ik vertelde haar, dat ik mijn vrouw lieel goed kon onderhouden, hoewel niet zoo goed als zij thuis gewend' was. Wat voornaamheid betreft, daar geven noch miss Mason, noth ik om. En als alles goed gaat, ben ik in staat evenveel geld' m te brengen als zij." „Wat bedoelt u met als alles goed gaat?" vroeg de detective. „Wol, als ik do eleotrische draaibank kan volmaken, waarvoor ik bozig ben pa tent aan te vragen," was het antwoord. „Zoo, dat is dus, wat King h'oorde over een eleotrische draaibank?" Loonsverlaging en soc.-democraten. liet s.-d Volksblad meldt- liet Handelsblad brengt een bericht dat b'ij het voorstel van. gedeputeerde stalen van Noord-Holland tot loonsverlaging voor het provinciaal peisoneel de sociaal-domo cralische gedeputeoiden zidh hadden neer gelegd, doch nu, krachtens besluit van ,,de opdrachtgevers" van deze provinciale be stuurders verplicht werden tegen de loens verlaging le stemmen. Aan dit bericht ligt ten grondslag het feil, dat do sociaal-deinacra'ischo stalen fractie, met inbegrip van haar gedeputeer den eenstemmig besloot tegen de* loonsver laging te stommen Overigens is het be richt uit blijkbaar zeer onzuivere of slecht ingelichte bron gevloeid, gelijk wel nader zal blijken. Koninklijk Instituut voor do Marine Bij Kon. besluit van 26 November is met 1 December de kapitein ter zee F. J. Ilceris, eervol ontheven van betrekking van commandant van het Ko ninklijk Instituut voor de Marine te Wil lemsoord en directeur van het onderwijs aldaar, en deze betrekking opgedragen aan den kapitein-luitenant ter zee C. baion de Vos van Steenwijk, adjudant in buiten- gewonen dienst van de Koningin. bevoegdheid van Do brug over do Waal to Nijmegen. De rijkswaterstaat heeft aanbesteed bet maken van vier pijlers en de opbouwen van de landhoofd-en niet bijkomende wea ken voor de brug over de Waal te Nijb megen. Laigsie inschiijfstor was volgens be=tek de N V. De Herder en Gcerlsama te Zwolle en Nijmegen, met £1081.370 bij gebruik van Nederlandsck cement en met f 1 071 370 b'ij gebruik van willekeurig ce ment. Uaarop volgde eveneens volgens bestek do N.V. Cristiani en Nielsen's Gewapend' Beton-Mij. m Don Haag, met onderscheiden lijk 1112A0Q0 en f1112.000. Afvloeiing bij Rotterdams gemeentewerken. Op 1 December zullen van den dienst van gemeentewerken te Rotterdam dertig ambtenaren op wachtgeld worden gesteld, voornamelijk ambtenaren van do afdoelmg onderhoudswerken, aoools straten, plant, soenen, rioleenng, enz „Dat denk ik wel. Het is geen geheim. Ik heb er eonigen tijd aan gewerkt, maar mijn nicht had er bezwaar tegen, dat ik mijn tijd daarmee doorbracht. Zij vond dat ik ujtsluitend haar belangen moest behartigen, zelfs buiten den winkel. Ik zei baar, dat ik aan mijn eigen toekomst moest denken, en wij hadden er dikwijls woorden over. De twist van den afgeloo- pen nacht was niet de eerste, hoewel er nu harde woo-rden violen over mijn werk aan de draaibank, ik had er meer tijd aan gegeven dan gewoonlijk, do-ordat ze bijna af is, en ik wilde ze gauw klaar hebben, om ze op een groote 'Oostersche juweliersbijeonkomst te toonen," „En wat was dat gesprok over geld'?" „Wel, mrs. Darcy was mij ongeveer duizend dollar schuldig. Ik had extra werk gedaan met het maken van halskettingen voor haar klanten, en zij had mij beloofd, dal zij mij extra zou betalen voor de bizondere teokeningen, die ik zelf had ontworpen, als men tevreden was. Beklan ten waren tevreden, en zij betaalden kaar dubbel en dwars voor de sieraden. Ik verzocht haar dus, haar belofte na to ko men, maar zij weigerde, zeggende, dat vele andere klanten haar nog niet be taald hadden en dat de tijden slecht wa ren. Ik had die duizend dollars noodig, om het model van mijn draaibank af te maken en daarover twistten wij ook, „Als ik het dus goed begrijp," somde Carroll op, „had u in den nacht, dat mrs. Darcy vennoord werdj twist met haar over miss Mason en over het geld en omdat u to veel' tijd besteedde aan uw draaibank?" „Ja, hoewel ik niet toegeef, dat ik er Verhoogde ïechtsbescherming tegenover de overheid. Verschenen is het verslag van de oom missie van advies, ingesteld bij beschikking van den minister van justitie van 13 Fe bman 1931 (verhoogde rechtsbescherming tegenover de overheid). Alvorens tot de bespreking van de aan baar vooigelegde vragen over te gaan, heeft de commissie uit haar midden een subcommissie aangewezen, bestaande uit den voorzitter, den ondervoorzitlei en den secretaris der commissie, ten einde de be handeling voor te bereiden. Deze subcom missie heeft allereerst samengesteld een „overzicht van de administratieve recht spraak hier te lande". Vei volgens beeft de subcommissie een tweetal wetsontwerpen opgemaakt, welke de commissie daarop heeft behandeld, mede aan de band van verschillende piae-advie- zen, door de subcommissie, op verzoek van de commissie, betreffende prmeipieoie te veel tijd aan bosteodde; en zeker maak ik aanspraak op bet gold, dat zij mij schul dig is. Wat miss Mason aangaat, ik zou haar naam er liever buiten houden," stot terde de jonge man. „We kunnen het niet altijd hebben, zoo als we liet wenschen," zei Tbong droog jes. „Liep de twist erg hoog?" „Niet hoogcr dan anders. Ik moest wat hard praten, omdat mijn nicht een beetje doof was." „En ging u na den twist naar bed?" „Ja I" „En u zag uw nicht niet weer voor wanneer?" en Carioll koele Darcy recht in do oogen. „Niet totdat zij dood was." „Hm. Ik donk, dat het zoo genoeg is." Zij lieten den jongen man naar zijn kamer in het hoofdbureaau teruggaan Het was geen cel nog niet hoe wel het er veel van had, alsof het daar toe zou komen, want Thong zeide tot zijn makker, toen zij naar beneden gin gen: „Er bestaat tenminste een reden „Drie, als je wilt. Maar geen enkele voldoende voor een moord." „Dat weet ik nog zoo niet. He hoor dat hij driftig is uitgevallen, wel niet zoo erg als Harry King, maar genoog om hem het land te hebben doen krijgen, toen de oude dame zoo tegen hel meisje was. Je kunt nooit weten I" „Neen, dat is zoo-." Toen bij alleen was, wierp James Darcy zich in een stoel en keek mistroostig naar den somber ge verfden muur. „Het is wreed," morde hij. „Het zal een vreesdijko slag voor Amy zijn. Zou zij Ziokenvorvoer door do lucht. Op initiatief van den vliegnrcdischen dienst der mil i tan©luchtvaar taf deel ing te Soesterberg en in samenweikmg mot don technischen dienst dior ludhtvaartafdeding, is het eerste Nederlandsdlie ambulanoevlieg- luig voor gebruik gereed gekomen. Thorbccko Naar de Avondpost verneemt, zal op Zaterdag 14 Januari, den geboorte-datum, van Thorbecke, namens een commissie, wd- ke zich onlangs daartoe gevormd beeft, een gevelsteen worden onthuld in liet huis Ko ninginnegracht, lioek Javastraat, in Don Haag, waar Thorbecke van 1850 tot 1872 beeft gewoond. Telefonccren tijdens de treinreis. Een interessante proefneming zal binnen kort genumen worden met telefoneeren_tij dens de treinreis op het spoorwegtraject AmsterdamBentheun. 'Op de stations Am sterdam, Ameisfüort, Apeldoorn, Deventer, Hengelo en Oldenzaal zullen hiertoe spe ciale telefooncelten worden opgericht. Een reiziger op het genoemde traject, die onder weg wil telefoneeren, kan dan in ©en der genoemde stations in de paar minuten, welke zijn trein daar stil houdt, naar de daarvoor bestemde telefooncel hollen en dan liet verlangde gesprek aanvragen In het daarop volgend© station kan men dan het gesprek voeren, want de telefoondienst heeft, terwijl de trein voortsnelt, de noo- digc maatregelen getroffen, aldus de Tel. Gesteld een reiziger, die juist Amster dam verlaten heeft, komt onderweg tot de gedachte, dat hij dringend iemand in Groningen moet opbellen. In het eerst volgende station met een telefooncel, in dat geval dus Amersfoort, holt hij naar de cel en vraagt daar het gesprek aan. In Apeldoorn gaat hij den trein weer uit en rent naar de telefooncel, waar hrj on middellijk het bewuste nummer in Gronin gen aan de telefoon krijgt De inrichting der benoodigde telefooncellen is in Am sterdam, Amersfoort en Apeldoorn reeds gereed, die in Deventer, Hengelo en Olden zaal hoopt men 'in het begin van liet volgend jaar gereed te krijgen, waarna proef genomen kan worden. hierna nog iets met mij te maken willen hebben? Wat een schande wat een schande. O, Amy. Als ik het maar wist," en hij strekte zijn hand uit, alsof hij ze door de muren heen wilde steken. Hij verborg het hoofd in zijn armen en. zat langen tijd stil en bewegingloos. Boven in zijn hotelkamer las kolonel Ashley de geschiedenis van d© moordzaak, zooals die in de Tunes stond. „Dat begint belangwekkend te worden," peinsde liij, toen bij bet verslag ten einde had gelezen. „Er zijn drie mogelijke redenen in Darcy's geval, en één in dat van King. En ik weet, dat er wel voor minder dingen moor den zijn begaan. Darcy kan zich belce- digd hebben geacht, doordat hij een for- tuinjager weid genoemd, wat de oude dame bedoelde, veronderstel ik, of hij kan zich opgewonden hebben over het achterhou den van de duizend dollars en hot schim pen op zijn draaibank. De meeste uitvin ders zijn iet of wat krankzinnig. Wat King betreft - als die dronken genoeg was en geld noodig had of van meening was, dat hij eenige diamanten kon krijgen zou het wel kunnen zijn, dat ik zou wel eens willen weten, wie di© vriendin van hem is.Hij durft het niet te vertellen, uit vrees voor zijn vrouw, denk ik. Ik ben benieuwd." „'Och, wat maak ik me ©r eigenlijk druk om. Ik ben hier gekomen om uit te rus ten en te vissollen, en dat zal ik doen. Ik wensch voorloopig geen detectivewerk meer te doen. Daarl" Hij wierp de krant achter het bed. Wordt vervolgd). Deze courant versch^nt dagelijks, mot uit zondering van Zou- on Feestdagen. Prijs por kwartaal f 2.-; franco per post fRn prna por week: 15 ets. Afzon dert!] ito nummers 4 ots. - Alxmnemonten worden dngolyks aangenomen. Advertönticn Yoor hot ooislvolgoml mun- mor mootou vóór elf uur aan hot Bureau Bezorgd zijn, 's Zaterdags vOor O uur. Bon hepaaldo plaats van advartoutidu wordt niet gewaarkoigd. SCHEDAMSCHE COURANT Prils der Advortentiön. vun 15 regels i 1 o5, tedere regel meer f O 301 in het Zaterdagnummer 15 regels f180, ledera regel meer fOto. Kodamesf015per ïegel. Incassokosten5ets, postkwitantieslB ets. l.rrlovea van odreitontien by abonnement 7ijn aan het Bui eau vei krijgbaar. Dagelijks worden tegen vooruitbetaling Memo AdvurtuUien opgenomon ix f0 50 t/m lo woor den, f 075 t/m. 25 wool den Jtlk woord meer 5 cent tot een maximum van 30 wooiüon. 's Woensdags: Klome Advertontiën lot 2a woor den f025, mits vó6r Dinsdagavond Ouur aan liet Bureau be/orgd. 's Zaterdags- Kleine Advcr tontnn f 100,indien olet vóór Vrijdagavond 0 uur bezorgd. 2996 60

Schiedamsche Courant | 1932 | | pagina 1