FILMGLINSTER- WmMm I TE PARIJS, BERLIJN, LONDEN 4- U heeft noodig: 500 gram tarwebloem, 350 gram boter, evenveel bruine suiker, 6 eieren, drie eetlepels, stroop, idem gember- stroop, 300 gram krenten, 100 gram su- cade, 100 gram geconfijte kersjes, 125 gram gehakte amandelen, de geraspte sohil van één citroen en 1/2 tlieelepei geraspte nootmuskaat. Nadat u de krenten goed' gewassohen heeft en de amandelen gepeld en fijnge malen, snijdt u de kersjes in kleine stuk jes; vermeng dan dit alles en draai er een paar lepels bloem doorheen, anders woxdt het een aam elkaar klevende klont! Roer vervolgens boter en suiker tot room en doe hierbij de geraspte citroenschil, en de nootmuskaat; daarna om de beurt een ei en een paar lepel* van de gezeefde bloem; blijf steeds ro 1 totdat alle ingre diënten zijn opgebruikt; voeg dan aan het mengsel nog de klaargemaakte vruchtjes toe en ten slotte do twee stroopsoorten; giet het deeg over in een met dubbel pa pier gevoerden bakvorm en bak de cake in oern matig warman om gaar (dat zal een 3 of 4 ujur duren). Iloe ouder dit ge bak is, hoe lekkerder; u kumt het dus ge rust reeds oen week van te voren maken; er zijn mensehen, die de cake zelfs eau maand vooruit bakken? Met amandelpers en eiwitglazuur, wat roode kersjes en groene blaadjes (de laat ste gesnocïen van sucade) maakt uj de Kerstpudding niet alleen mooier voor het oog, doch u verhoogt er ook den smaak van. Ten slotte kunt u ook hierop in het midden ©an kaarsje planten, dat natuurlijk branden moet als de taart binnen komt 1 Geef de kinderen kleine roode en groene en witte servetjes, om de ander; bindt dennenappeltjes aan hun kroes of glas; leg pistaches, en kerstkransjes van chocolade met gestampte muisjes op met goudpapier bedekte schaaltjes voor het desert, eu ver zin zelf nog maar meer van deze sim pele aardigheidjes; ze kosten weinig moeite en nog minder geld, en ze zijn voor het kleine grut een onuitputtelijke bron van vreugde, waardoor hun oogjes nog meer flonkeren en dus ook aan u een groot geluk wordt bereid! Ik wensch u prettige Kerstdagen. 22 December. Door de redactie er op uit gestuurd' om een roerend stukje te schrijven over de Kerstboomenmarktan was ik in één moeite door naar de gaiv aonrnarkt gewandeld. En juist stond ik daar tusschen het snaterend goedje le piekeren over het zonderlinge mcmsch- öom, dat het tweede deel van zijin naam moer eer aandoet dan het eerste, en lief vreedzame Kerstfeest niet beter weet te vieren-dan met een massamoord op het edele gevogelte, toen ik een haveloos uit gehongerd duifje opmerkte, dat schrók- kig met de ganzen meepikte uit een bakje graankorrels. Dat diertje zit óók niet te dik 'in z'n veteren, zei ik tegen dein koopman. Nee, die komt geloof ik van f ver- weg, was .het antwoord. Hij heeft ten minste een ring om z'n poot met „Gdniève, S. d'. N." er op. Maar dan- moot het ide Vredesduif zajal! riep ik uit. Het diertje had zijn naam herkend. Het keek op met een intelligente.!, uee- moedigen blik en zei: „Geschoten". Nou, geschoten nog niet! lachteik. en ik hoop dat u nooit geschoten wendit, want ik weet als journalist te goed', lioe noodig wij u do komende jaren zullen hebben Journalist? herhaalde de Vredesduif. Ja, zei ik, schrikt u daarvan? Nee, zei de duif, integendeel. U moest me 's interviewen 1 Ze interviewen alle memschen die ik tot elkaar breng, maar nooit mijzelf. Dht zullen we eens hebben! riep ik uit. Hebt u wat maïs bij u? vroeg het beestje Dan steek ik eerst wat achter m'n kaken. Dat praat gezelliger. En ik heb honger als'n mensch. Nu, aan maïs was wel te kamen. De duif wipte 'vtervolgens op m'n schouder (van Herriot zon ik diat nooit hebben goedgevonden! cn zei„Vraag nu maar." te* 'C- M en in vele andere centra heeft de Schiëdamsche Courant correspondenten 1 van naam, die, wanneer de gebeurtenissen daartoe aanleiding geven, in pret tig leesbaren briefvorm van zich doen haoren. Abonneert U nog heden f 2.per 3 maanden, f 0.15 per week. Bureau: L. Haven 141, telefoon 68103, 68617, 68923. Kerstboame&m&xki. Vertel eens wat van uw werk, zei ik. Dat is niet zoo gemakkelijk, zei do Vredesduif, en haar krop ging m diep nadenken op en neer. Het tanken zit me in 't bloed, maar zooals ik in de laatste jaren bekken moet, dat is bij die mem- schen af. Jri Versailles begon de oorlog en sedertdien trok ik vain land tot land om den vrede te bevorderen. Ik bok eens van Locarno maar Washington en van Washington naar Tboiry, en dat alles binnen éen maaind'. Ze mochten me wel den blauwen wimpel gevend En myn werk is er dit jaar met makkelijker op gewonden. De laatste maanden ben ik •telkens met Heiriot meegereisd' van Parijs naar Genève en vice-versa. Onze zaak stand er niet slecht voor. Maar die reisjes zija nu uit, want de dwazen heb- '-ban Hemat 'ten val gebracht. t Hoe zijn de algemeene vooruitzich ten op het oogembtik? vroeg ik. De memschen liebben hun verstand' verloren, zei de Vredesduif somber. Als ze twee dingen durfden doen: eeri streep haten door de oorkgsschulden en de tariefnmrear afbreken, dan was de zaak al voor de helft gewonnen. Maar dat dur ven ze niet. En kijk tat welke idiotieeia deze politiek leidt. Een -democratisch senator in Amerika heeft voorgesteld1, als represaille, dat elke Amerikaan, die een land' wil bezoeken dat zijn schuld 'niet heelt voldaan, 5.000 dollar voor zijn pas poort moot betalen. (Straks wordt in Amerika nog iedere Framsche voornaam met 'n half millioem belast!) In Grie kenland heeft de regeering, am den in voer van benzine te verminderen, be paald, dat auto's met even nummers alleen op Maandag, "Woensdag ein. Vrijdag mogen rijden, auto's met onevcin num mers alleen op Dinsdag, Donderdag dn Zaterdag. Men zal in Griekem'ainidi dus voortaan twee dokters en voor al'es twee leveranciers moeten nametn, één met 'n even. één met la oneven automummer. 'Ach. laten ave er niet meer aver sproken, Ik verlang vurig mar de Kerst dagen Die ga ik rustig doorbrengen op het dak van. het Votlkenbotnrlsgebouw. Die twee dagen zal' er tenmmsie vrekte hleerschonEn daarna. moet ik ©ens 'n ernstig woordje met ten Schlei cher -pssaten. 6 Ëolu 'K $£s v

Schiedamsche Courant | 1932 | | pagina 10