iusis SAceurr. IHHMH STADSNIEUWS. Radia-Programma's. A.B.S.-scholieren vereeniging. Tramontsporing. KRO-uitz ending. CüNCERT-en FEESTGEBOUW Fa. üiinberad© era Hoek. meester maakten en zich voorzien hebben van gfcra en munitie. Deze zijn in kis- ten aan dek, om, indien, ingeval van nood liet sdi|p verlaten zou moeten worden, eenige munitjo en geweren bij do baud to hebben. De muiiers hebben da zich aan boord bevindende officieren en ondm-edEraeren. overmand. Overigens is hieromtrent niets hekend. Naar Soerabaja. De commandant en zeven otlicieren, tien Europeesdie onderofficieren en 20 korpo raals en manschappen volgen het schip mot de Aldebaran langs do Westkust van Su matra. Te 20 uur waren zij {or hoogte van Meidaboeh. Do muiters aan boord van De Zeven Provinciën. hebben draadloos bekend gemaakt dat het schip naar Soerabaja gaat. Zoodra de Zeven Provinciën de roede verliet zijn oen officier on een constabol overboord gesprongen. Zij bereikten oen motorsloep, welke blijkbaar tevoren door dlo muiters was beschadigd en roeiden naar den wal. De Zeven Provinciën is thans sedert Za terdagavond 10 uur onderweg en vaart in Zuidelijke richting. Hot schip werd hot laatst gezien bij Tjalang (Westkust \an Atjek). Behalve do bemanning van 150 inlanders zijn er 50 Europeanen aan boord, vuil wie 16 officieren. Dc Aldebaran heeft het schip achter volgd, dat een voorsprong hoeft van 11 uur. De Aldebaran zal do Zeven Provinciën blij ven volgen op oen afstand van 5 mijl. Qndertusschen zijn verscheidene maat regelen genomen. Hedenmorgen wordt een beslissend optre den verwacht. Bi zonderheden worden ge heim gehouden. Definitieve berichten omtrent hot lot van de 16 officieren aan boord van de Zeven Provinciën, zijn nog niet beschikbaar. 'Do namen dezer officieren zijn: Van Bo ven, De Kroon, Do Vos van Sleeuw ijk, Rit- sema van Eek, Slegöman, Boqs, Cool, Mod derman, Reijniers-en, do officier van go- zondheid Vos, A gel ink van Rentergeiu, Kop pen, Smils, De Wilde, Van Baikoiu on Dekker. De namen van de onderofficieren, die zich aan boord van het schip bevinden, «ïj'n Van Ling, Romnier, Van der V. al, Daniels, Floresieijn, Fonpoijn, Insbrticker, Merkx en Voogd. De namen der korporaals en minderen zijn niet bekend, aangezien do rol zich aan boord bevind. De „Zeven Provinciën" werd in 190S op de rijkswerf te Amsterdam op stapel gezet, in 1909 te water gelaten en in October 1910 in gebruik gesteld. Het schip is ruim 5600 ton (de „Java", ruim 6600 ton) en bewa pend met twee kanonnon van 28, vier van 15, tien van 7.5 en twee van 3.7 c.M., samen dus met 18 vuurmonden. De bemanning bestaat uit 1G0 koppen Eurqpeesch en 240 koppen Inlandseh per soneel. De „Zeven Provinciën" wordt ge bruikt als opleidingsschip voor Inlandseho matrozen. Aan boord bevond zich een klas van de Makassaische opleidingsschool voor Iniandsche schepelingen. Het schip lojpt hij zuinig gebruik van de kolen 8 mijlen per uur, maar kan ook 15 mijl per uur Joopdn. Het is niet aan te nemen, dat Inlandseh personeel voor de navigatie zorgt. Was dat het geval, de „Zeven Provinciën" zou zeer waarschijnlijk reeds zijn vastgeloopen. Uit Batavia wordt gemeld: De „Gouden Leeuw" is in den afgeiaqpon nacht om 12 uur uit Tandjong Friofc vertrokken- Drie Damier vliegbooten zijn uit Soerabaja te Batavia aangekomen en zuiien kedeuinid- dag vertrekken met «en niet opgegeven bestemming. De oorzaak. Desn laatsten tijd was er ontevredenheid bij de marine merkbaar, in verband met de loonsverlagingen voor het overheids- perscineei. In December werd aangekondigd, dat die korting van 10 tot 17 pOt. zou worden uitgebreid, maar na eenige agitatie weid bij Kon- besluit de korting op 14 pet vastgesteld. In het laatst van Januari kwam Pa een protest-vergadering van korporaals en minderen, een verbod af om nog meer van die bijeenkomsten to houden- Op 30 Januari weigerden de eerste Euro peesche en enkele Iniandsche schepelingen aan te treden, die to Malang in arrest zij'a gesteld. Eenige dagen later weigerden ruim 200 Iniandsche schepelingen te Soerabaja dienst, die naar Madoera zijn overgebracht. Voor het Inlandseh personeel is de 17 pet. loonkoriing wel gehandhaafd, wat vermoe delijk ook de oorzaak van de muiterij op de „Zeven Provinciën" is. Het oordeel van ecu deskundige. Do cjifl-ii-gorrommrmdant van Ncd. Indië, Iuit.-generaal b.d. K. F. E. GcrLIi van Wijk. heelt aan het „Maandagochtendblad" mee gedeeld „Niemand met eenig verantwoordelijk heidsbesef ban in trouwe zich do ernst van de feiten ontveinzen.. Het lijkt mij dwaas en onvoorzichtig, om niet te zeg gen misdadig, de beteekenis van bot ge beurde willens en wetens te verkleinen. Maar aan den anderen kant zou het ge vaarlijk zijn ouder de gegeven omstandig heden zijn kalmte te verliez-n. Er is geen reden voor de veronderstelling, dat do geheele Marino in Indie onbetrouwbaar zou zijn. Met dergelijke voorstellingen van zaken doet men niet alleen an;a de waar heid te kort, en grieft men het loyale deel van onze Zeemacht, maar wat erger is: men speelt rechtstreeks in do kaart dei- revolutionair gezinden. Het valt niet te ontkennen. dat bij tien deel van de zeemacht, do lucht grondig is ondermijnd. Altin kan, dunkt mij, hier kwalijk spreken van een incidenleeb uitbarsting van onte vredenheid wegens <Mi of andere maat regel. De geboete cijuot is daartoe to wél- oveilegd on te groolschoepsch. Bovendien is het niet aannemelijk, dat hol hier uit sluitend Inlandseh personeel betreft. Er Imoct wel degelijk onder deskundige, Wes- tersche leiding gehandeld zijn! Ik zie in het gebeulde «en van de nood lottige consequenties voor de weermacht, van het toelaten daarin van militaire vak- bomden. Deze werken van nature nimm gezag-draguud. In liet minst schadelijke geval verzwakken zij het tuchtgevoel en het verantwoordelijkheidsbesef. Hierdoor alleen reeds scheppen zij om gunstige sfeer voer tucht- en gezags-onderaiijning van de zijde van lien die het daarop aan leggen vaar het bereiken van politieke doeleinden. liet is te hopen, dat bij het onderzoek in deze aangelegenheid men zich niet otp aller lei nevenpaden zal begeven, «in zich uit fluitend en ten volle zal laten lrid.n door het besef, dat we hier staan voor de aller ernstigste en allergevaarlijkste uitingen v:w tuchteloosheid, welke slechts hol resultaat kunnen zijn van langdurige en methodische ondermijning van de krijgstucht via dc vakorganisatie. j 1 Tegen de/e hond-ni moot dus in cte «etste plaats gekeerd zijnde actie van al dieg'iien, die liet wél meenen mot de weermacht. Die bonden zijn een cm ling in de weer macht; zij moeten daaruit verdwijnen ter wille van de weermacht zélf Ecu radiobericht vau de „Zeven Provinciën." Blijkens een officieel communiqué heeft later eert radiobericht van do „Zeven Pro vinciën" aan do „Aklebara" gemeld, dat het in do bedoeling der muiters ligt den. commandant en het overige maiinepc-rsot- neel een etmaal voor do aankomst to Sect- rabaja aan boord toe te laten, waar zij met eerbewijzen zouden worden ontvangen. Intusschcn zijn hel eskader en voorts de schepen en vliegtuigen uil Sivrabaja naar het Westen gegaan voor de geleiding en de bewaking. De laatste bekende plaats van do Ze-ven Provinciën was vanmorgen cm 6 uur Zui delijk van Oedjoeng Radja, koers Zuid oostelijk, vaart ongeveer zeven mijl. Audiëntie. Hedenmiddag 3 uur zouden ledcin van het 0. A. M. R, O., hel. c-omité van actie, samengesteld uit den Band van Mniiae- scliepeüngen en den Bciad van Marine- cmderofficicren, door don minister vai.D defensie in audiëntie warden ontvangen om den toestand van het marinepersoneel te bespreken. Deze audiëntie werd reeds gemimen tijd geleden aangevraagd, zoo dat liet toevallig tils, dat juist een dag na de muiterij aan boord van do Zeven Provinciën deze bespreking op het departe ment van defensie woixll gehouden. Hedenochtend zijn aan de Oedjodng (Soe rabaja) vijt nieuwe inheemsche dienstweige raars gearresteerd. Feestavond. „Mij persoonlijk doet het veel genoegen dat de leerlingen voor de school nog eens ieLs ander» doen dan huiswerk maken en dat wij de gelegenheid krijgen hen ook van anderen kant te loeren kermen." Dit is een zin uit „Een woord vooraf", dat de heer J. Bitter, voorzitter van do Vereeniging De Ambachtsschool voor Schie dam en Omstreken, schreef in het pro gramma voor den feestavond van de A. B. S. scholierenvereeniging.. En de heer P. II. Pomes, directeur van genoemde on derwijsinrichting. schreef in dat zelfde program„Een uitvoering zooais hier is voorgenomen, moet noodwendig tot ver sterking dier banden leiden. Bovendien zal hel slagen van een uitvoering iiel zelf vertrouwen der deelnemers versterken en hun inzicht geven in hetgeen door samen werking te bereiken is." Deze uitspraken van twee deskundigen zijn op zichzelf reeds een rechtvaardiging van den feestavond, die Zaterdag in do zaal van den R. K. Volksbond is gehou den en o.a. bij gewoond werd door den voorzitter van de Vereeniging De Am bachtsschool, de heer J. Bitter, een aan tal andere bestuursleden, de directeur, de lieer P. H. Pomes, en do meeste leeraren, velen vergezeld van hun eehtgenoote en een groot aantal ouders van leerlingen. De zaal was meer dan voll De voorzitter van de A.B.S.-scholieren- vereeniging, de heer J. W. Chr. Dommer- holt, heeft de bijeenkomst geopend' en den lieer P. SI. Muré dank gebracht, die in de voorbereiding van den feestavond een belangrijk aandeel nam. Hel aantal leden bedraagt ongeveer 400; er is een wijzi ging gebracht in de contributieheffing, die tot nu toe 2 cent per week belro-eg en door 18 klasse-penningmeesters werd ge- ind. Voortaan zal eens per maand f0.10 bijgedragen moeten worden; on- en minver mogenden zijn vrijgesteld. Door de Pandorabioscoop werden twee films vertoond: één van het oud-Ameri- kaansclie genre: Mis poes en een vee! aardiger Micky Mouse film. De jongens voerden twee tooneelstukjes op: „De geest van zijn grootmoeder", waar in 8 jongens, waarbij een paar oud-loer lingcn, alleraardigst speelden, al was de aankleeding van het tooneel ook uiterst primitief, en„De brief van oom", waarin drie studenten een oom, die wel flink „afschoof", maar niet erg welkom was handig wegwerkten door nrdlel van... de „radio". Veel succes hadden mr. Carter en miss Corina met hun goocheltoeren, met het overbrengen van gedachten, balanceerkurist en met het snuggere hondje! Niet alleen de jongens, ook de onderen hebben wec-r ver steld geslaan van de handigheid van mr. Carter, die het leeuwenaandeel van het program voor zijn rekening had gekregen. Voor do afdeeling Mondharmonica uit de A.B.S.-scholiercnvcreeniging, een groep van pl.m. 25 jongens, onder leiding van den heer A. Vloij, was de clementie inge roepen, omdat dit corps eerst half Novem ber is opgericht. Maar het enthousiasme voor dil eerste optreden was van de zijde van bet „publiek" zoo groot, dat behalve Alfc Kameraden en Waldeslust, die op liet program aangekondigd waren, noglwce nummers ten gclioore werden gebracht. De heer P. H. Pomes heeft in een slot woord dank gebracht aan de bestuursleden voor Inm tegenwoordigheidde leeraren, die zich met de A.B.B,-scholierenvereeni ging rechtstreeks bemoeien, gehuldigd; den heer P. II. Muré nogmaals dank gezegd voor diens be!nngeloo/.c medewerking, om don avond schitterend te doen slagen en getuigd van zijn grootc sympathie voor de vereeniging. Het was al laat, toen de eerste feest avond van de A.B.S.-scholiorenvereenigiTig tol het verleden behoorde. Angst voor niets. Zaterdagavond omstreeks half 8 uur is 'n motorwagen van lijn 8, bij het door de Docht rijden op hot Koemarktplein, aan de zijde van do Broarsvest outspoonl. Er was spoedig personeel uit Rotterdam aan wezig om den wagen weer in hot goede spoor te brengon, wat na betrekkelijk kor- ten tijd gelukte. Er deed zicli bij het werk nog oen ty pisch geval voor. Do wagen stond roods op de rails, maar de randen van de wielbanden waren nog niet in de voor hen bestemde sleuven van de rails gezakt. Een paar centimeters rij den, «n do zaak zou in orde zijn. Een monteur lag nog onder den wagen om iets aan te geven aan een ander lid van het personeel. Alleen do boenen van den man staken onder den wagen uit. Een baas, die aan do zelfde zijde stond, waar do l>eonen zichtbaar waren, gaf or der om oen paar o.M. 09 te rijden, waar door de randen van de velgen in de rails- sleuven zouden terecht komen, wat ook' gebeurde maaronder geloei van het publiek, dat meende een man in tweeën te zullen zien rijden. Do baas die de order gaf -oen paar c.M. op to rijden, wist ech ter best wat hij deed en ook de mon teur raakte door het geschreeuw niet in de war. Lachend- kroop liij onder den wa gen vandaan! Zijn hart sloeg waarschijn lijk rustiger dan dat van menig toeschou wer, die zich onnoodig bezorgd had ge maakt. Waterleidingbuis gesprongen. Zaterdagmiddag is een hoofdbuis van de waterleiding onder hot troltoir op den Rot- terdainscben dijk gesprongen. Het gemeente- personeel 13 gemimen lijd bezig geweest om het euvel "te bersieilen. Lezing over de H. Liduina. We hebben reeds aangekondigd, dat Woensdag a.s. prof. dr. Alph. Steger in do zaal van den R. K. Volksbond een lezing zal houden over de II. Liduina van Schiedam, tot bijwoning waarvan verschei dene R. K. en niet-R. K. inwoners dezer gemeente zijn uitgenoodigd'. De inhoud van de lezing is als voigt: le deel: a. De documenten over het leven der II. Liduina; b. De geheimzinnige ziekte, cm c. De strijd' tussehen den natuur lijken weerzin tegen liet lijden en de boven- natuurlijke liefde tot God, met de vol komen overwinning van do laatste. 2e doeia. Ascese en mystiek van Li duina; b. De wonderen door en aan Li duina gewrocht, en C. De patrones van het apostolaat des lijders. Beide deelen worden verlucht met een 6<Mal lichtbeelden naar geschreven en ge drukte documenten, liouLsncden, kopergra vures en schilderijen uit de 15e, de 16e en de 20e eeuw. Jaarvergadering „Mereuriua". Donderdag a.s. zal de afdeeling Schie dam van den Nat. Boud vau Handels- en Kantoorbedienden Mereurius haar jaar vergadering houden. Bit wordt een zeer belangrijke vergadering in verband' met de bestuursverkiezing. De voorzitLer, do heer F. Brand, stelt zich niet herkiesbaar, de Loeren J. Sebcs en S. M. Schooft verlaten do stad en zijn ook niet weer herkiesbaar, terwijl ook m "hvcrwagt haar bestuursfunctie ter beseliiiak,..„ heelt gesteld. Nieuw Sehiedamseli Tooncclgezelschap Hot op 6 December j,L opgerichte Nieuw Sehiedamseli Tooneelgezelsehap- heeft Zaterdagavond- in do groolo zaal v:ui Gebouw Eendracht een uitvoering ge geven, oud-er don naam van „groot ca baret dansant". Er was veel publiek. De lieer Joan van der Aa sprak «011 ope ningswoord. Vervolgens werd- doo-r liet ge zelschap ecu tableau gevormd, dat in ver schillende kleuren belicht werd door een speciaal aangebrachte lichtinstallatie van da firma Iloggelman. Hot programma, dat daar na weid afgewerkt, was zeer gevarieerd. Begonnen werd met liet optroden van de Folies Bergères, een verzameltitel vaneen aantal eabaret-iuumners, zooals Pieretto en Pierrot, guilaar-spol en zang. Hiermee weal vc-el succes behaald. Na de pauze werd- opgevoerd «en komische ééu-acler „Spreekt met Schuier en 't komt in orde", oen variant op een bekend stukje, dat al eens eerder voor de radio werd opgevoerd. Ilct gaat hier over de zucht van sommige mensch-on om alles op afbetaling te koopeu. Ia het hier afgebeelde klcermakersgezin is dat oo'c het geval. Bovendien moet do omgeving wat chique zijn, omdat de dochter uitge huwelijkt moet woLxten aau 0-011 jonkman uit hoogcre kringen. De aanstaande schoon ouders zijn juist op bezoek als de agent van het afbelalingsmagazijn 0111 den afge- loop-en termijn komt. Do kleermaker kan niet betalen, de baron wil verontwaardigd heengaan, maar da'n laat do agent blij ken, dat hij nog veel meer schuldig is. Hetgeen natuurlijk m-ct eenige conster natie nog oen bevredigend slot geeft. Dit één-actei'tje had veel succes. Na de voorstelling worden do regisseur, de heer Jean van der Aa, «n de oprichter, do heer B. A. A. Cliquart, gehuldigd- on den heer Schuier dank gebracht voor do medewerking, die hij aan dezen avond had gegeven. Aan de lieeren werden bloe men aangeboden. Het slot was oen druk, gezellig bal. Vleugellam. Met grootc belangstelling volgt mejaigaen de sierlijke wit-grijze vogels, die den laat sten tiji weer onze binndnhavms als toe vluchtsoord hebben -opgezocht. -Met rap pen wiekslag schieten zo weg o-m dan) prachtig uit te drijven en onver wacht een scherpe zwenking te maken. Dat meeuwenspel is zeer haaiend en men zal ziichj wel eens afgevraagd hebben: mislukt nooit een manoeuvre? Zondagmiddag zeilde oen meeuw, weg gedreven door den krachügein wind', tegen de leuning van do Beursbrng, waarbij het beest den rechtervleugel brak on met een plof -neer kwam op de brug. Een voorbij ganger heeft den vogel oplgeinom-cn «Lr hem in het water gezet. Vermoedelijk zal de meeuw bij de botsing wel hot loven. Dinsdag, .7 Februari. Hilversum, 1G75 AL !A'V R> 0-ui tzend in g. 5.30 u. VPRO. 6.30 u. RVU. 8 u. Gramofoomplaton. 9 u. AVRiO-klem- orkesi, onder leiding van N. Treep. 10 u. Morgenwijding. 10.15 u'. Gramofooupialen. 10.30 u. 'Orgelconcert P. v. Egmotid' Jr., m. m. v. Cora de Langevan Ilijn, so praan. 11 u. Kookpraatje. 11.30 u Ver volg concert. 12—2.15 u. AVR'O-kamer- orkest, onder leiding van N. Gerharz, m. ra. v. „The Holland Three", accordeon. 2.30 u. Gramofocmpiaten. 3 u. Knipcursus. 4 u. Pianorecital, door II. Sztcmpka. 4.30 u. RaJio-kinderkoorzang, onder leiding van .T. Hamel. 5 u. Verhalen voor kleine kin deren, door mevr. A. v. Dijk. 5.30 u. Jeugdhalfuur VPRO. 6 u. G ram ol'o au pla ten. 6.30 u. RVU. 7 u. 'Omroepo rkest on der leiding van N. Treep. 7.30 u. Engelsdie los, Fred, Fry. 8 u. Vaz Bias. 8.05 u. Omroeporkest, onder leiding van N. Treep, mot medewerking van Grellie \\eijnschenk llogonbirlc, sopraan, en Biili Mayor], piano. 9.30 u. flans Rund en zijn orkest, 111. m. v. Irene Arobrus. en Luigi Bernauor, zang. 11 u. Vaz Bias. 11.05—12 tl, Gramofoonmuzick. Iluizen, 290 M. 8—9.15 u. en 10 u. Gramofoo-nplaten.. 11.3012 u. Godsd. halfuur. 12.15 u. Sex- lotconcert. 1 u. Gramofo-onplaten. 1.15 I.45 u. Vervolg sextet. 2 u. Cursus, 2.35 u. Vrouwenmtrtje. 3.30 u. Mocleaursus. -4.30 II. Pianorecital. 4.50 u. Gramofooupialen. 5.10 11. Pianorecital. 5.30 ti, Gramofo-on platen. 6.30 u, Cursus. 6.50 u. Gramo- foonplateu. 7.10 u. Lezing. 7.45 u. Cau serie. 8 u. 'Orkcstooiicicrl. 8.30 u. Lezing. 9 u. Vaz Dias. 9.10 u 'Orkos.tcondert, ra. m. v. soliste. 9.50 u. Zang en piano. 10.10 u. Vervolg concert. 10.30 u. Schla- gennuzick en gramofoonplaten. 12 u. Slui ting. ingeschoten hebben Een voorbeeld ter navolging. De bcgrafenisvereeniging Memento Mori bezorgde aan ons bureau voor hot Plaat selijk Crisis Comité oen bedrag van f25. LANGE RAVEN IJS - SCHIEDAM TEL. GS883. HOOGSTRAAT 32. BEU AN GEN. T LOER ZEIL KARPETTEN ENE. Ilct einde van een zwerver. In een pakhuis aan de Damlaan bad de bekende Thijs van Ilaxmelen bij de ouderen beter bekend onder zijn bij naam den laatsten lijd' een onderko men gevonden. Een klein hokje was afge schoten, waarin «en kachel stond' en wat huisraad. Gistermorgen is de_ man daar dood gevonden. Hij is 74 jaar gewor den I Thijs hield' van de vrijheid en van het glas. Dat is zijn ongeluk geweest, want hij was in zijn goeden tijd' een han dige kerel. Ruim 30 jaar stelde hij zijn krachten en speciaal zijn volumineuze stom in dienst van de Schiedarnsdie Courant en mei succes. Als colporteur had Iiij goede kwaliteiten, maar zijn zwak word' oor zaak dat aan zijn relatie met ons blad een einde kwam. Den laatsten tijd- verdiende de oude man, die een ijzeren constitutie moet heb ben gehad, nog wat met hoi ophalen van aardnppeien&dullen. Alweer is cr ecai levende herinnering aan Schiedaru-van-voor-con-lialvo eeuw min der I Ruzie. Op het St. Jansplein, een verbröeding van de Brecdstraat, was Zaterdagmiddag omecm'gheid ontstaan tussehen den sigaren maker CL en W. \V., wonende 'Achter do Tcerstoof. G. had aan W. meegedeeld, dat hij "W, die hem gesard had, (niet weer in zijn werkplaats wilde zien. Die werkplaats had voor W. echter een hizondero aan trekkingskracht, zoodat hij Zaterdag toch weer trachtte binnen 'te komen. G. maakte zich daarover zoo hoos dat hij eön bijl greep om daarmee den indringer te lijt to gaan, en deze rukte toen «en stuk hout uit een hek om zich daarmee te verdedigen. De booze sigarenmaker realiseerde zich nag te juister tijd, dat een bijl in dojhand' van een opgewonden meinseh öcm. gevaar lijk wapen is en dat waar gehakt wordt spaanders vallen. Daarom jnalm liij een ornmor water enkeerde did boven het hoofd' va'n' 1W. ami Teen de politie ten too'ne-ele verscheen, maakte tV„ dat hij weg kwam. Balmasqué, liet waren meest jonge meiisciien, die deelnamen aala het balmasqué, dat het Dansinstituut Westhuis Zaterdagavond' in Musis Sacrum had georganiseerd. Er wa ren ook wol ouderen, maar die namen een meer passieve houding aan en genoten van het genoegen, dat him kinderen had den. Hot anntail deelnemers aan liet balmas qué was niet zoo hooi groot, wat ook niet v el mogelijk was, o.ndat liet partijtje oen min of moer besloten karakter droeg, maar er was nog ai wat werk gemaakt van de costuums. Het aardigst was de griep, die door ieder geschuwd wordt, maar zij, die wis ten, wie in de wollen das on het zwarte kleed mot aspiriene-redame gepakt zat, waren van meening dait „deze griep" heele- maal niet kwaadaardig was; dat het integen deel «en genoegen is met „deze griep"' kennis te maktin! E-en Russische danseres droeg een mooi licht blauw costuum, met wit hout afgezet- Alleen de Russische laarzen ontbraken. Een Engelschma'n, of misschien was het ook wol «en Amerikaan op reis, hield zijn rol goad vol; liij las een Engclsehe krant, sprak Engelseh en kiekte! 1 De sneeuwpop had het zoo warm, dat hij bijna smolt. Na oonigen tijd werd dan ook het omhulsel van watten afgelegd, o:n| daar weer in te schieten, toen do jury haar werk ging doen. Er waTen slechts twee groepen: 5 aar dige dienstmeisjes en toevallig ook 5 matrozen. Voorts waren er een bakker in tenue, eön Argentijn, oen apache (dame), een prins, 'eön Turk mot een k'romi zwaard enz. enz. De jury was het spoedig eens. De uitJ slag luidt: mooiste groep: 5 dienstmeis jes; mooiste dame: Russische dame; mooi ste heer: Prins Carnaval; moest origineel-ei dame: de griep; id-em hoer: sneeuwman: (met 2 van do 3 stemmen); moest komi sche dameapache en idemEngelschmah'. Bij een goede hand van vijf man is druk gedanst. I De Zondagsmbrcker. Er schijnt iemand' te zij'n, die speciaal' don Zondagnamiddag besteed om zich toe gang te verschaffen tot do woning van anderen en daar te stelen. Gisteren heeft hij tussehen en 10 uur n.m. ingebroken ten huize van N. A', aan de Mariastraat. Uit de toonbank van den winkel heeft liij f18 gestolen, uit' een secretarie, die mot geweld' is open gebroken, f7 met een zoomleeren beurs. Het geheele huis is doorzocht, overal lagen afgebrande lucifers. Do dief is vermoedelijk met een val- schen sleutel binnen gekomen. Er zijn vin gerafdrukken gevonden. Politienieuws, Zaterdagmiddag is een auLo, bestuurd door eon zoon van den heer N., 'dio oiulcr toezicht van een chauffeur stuurde, op dö Lange Haven tegen oon stilstaande auto van den lieer V. aangereden, waardoor deze auto cenigszins beschadigd word. De heer N. zou de schade op zioii nemen.. Zaterdagmorgen is do brandweer uitge rukt voor eon schoorsteenbrand ton huizo van don heer L. I. aan den 'Oostsiugcl. Een agent was reeds bezig mol biusschen, toen de brandweer arriveerde en met ver eende krachten was liet vuur spoedig ge doofd'. Aan den politiepost GrooLo Markt is terdagmorgen het O-jarig nio'sje wonende aan do Damlaan, vei 1 oen bloedende wonde aan den rnkel lud, 0piel00pen hij een aanrijdmS melkwagen., Do bestuurder van <hl voer-i. tuh' had gccai schuld' aan de aanrijding.

Schiedamsche Courant | 1933 | | pagina 2