DE STRUD IN JEHOL BEGONNEN. Maandag 20 Februari 1933. Man en vrouw zijn één De roode vulpenhouder. 85ste Jaargang. No. 20267 Tel. No. 68103, 68617 en 68923. BUREAU lange HAVEN 141 (HOEK KORTE HAVEN). TEL. 68103, 68617 en 68923 Poslreken nn No. 53II. BU11 EN LAND, De Japansche troepen zijn naar het Zuiden opgerukt Tsiane Soe Liang is voornemens tot het uiterste verzet te bieden. De slechte toestand der Chineesche strijd krachten. De kwestie van het uittreden van Japan uit den Volkenbond 6) lilNNENLAND. GEMENGD NIEUWS. Deze cottiaat verschijnt dagelpa, met uit- londcring van Zon- en Feestdagen. Prijs per kwartaal f2.—; iranco per post f2.50. Prijs per weck: 15 ets. Afzon derlijke nummers 4 ets. Abonnementen worden dagelijks aangenomen. Advertentiên voor het eerstvolgend num mer moeten vóór alf uur aan het Bureau bezorgd zijn, 's Zaterdags vóór uur. Een bepaalde plaats van advertentiên wordt niet gewaarborgd. Pms Oer Advuriuuti'u. v*1"15 regels i 1.05, iedere regel meer fOtf); In het Zatudagnummer 15 regels fl.80, loiloro regel meer f0.3o. "aclamea fü.75 per regel. Incassokosten 5 ets.; nostkwiuntles 15 ets. I uneven vain advorienüén on abonnement zyn aan hot Hureau verkrijgbaar. Daiiolijks worden tcgon vooruitbetaling lvl-ino Advortenuön opgenomon fO.W) t/m. 1o woor den, f 0.75 t/m. 25 wool den. bik woord meer 6, cent tot eon maximum van BO woorden. •e Woensdags: K lui no Advertcntiün tot Zwoor den f 0.25, mits 66r Dinsdagavond buur aan het Bureau bezorgd. 's Zaterdags: Kleine Adveitontién f4.00,incuea niet v6ór Vrudagavond uur bezorgd. (Volgons een bericht uit Tsjen.de, de hoofd stad der NoorcL-Chineoscbe provincie Jehol, is d'e aanval der Japanners op de provin cie Jehol in den nacht van Zaterdag oP Zondag in d'e'richting Toeiüiao-Railoe en Toenliao-Tansjen ingezet. Do Japanners heb ben, herhaalde malen de Chineesche stekin gen bestormd', doch z-j weidon teruggesla gen. De gevechten duren voort. De Mand-sjoerij'sche rogearing heelt thans reeds den plaatsvervangendeii minister van oorlog, Tsjingsjoongi, benoemd tot gouver neur-generaal van de provincie Jehol, 'Volgens een telegram uit Peking hebben de Japanners een ultimatum aan den Chi- neeschen bevelhebber in Kailoe in Noord- Noost-Jehol gericht, waarin zij de onver wijlde ontruiming van d'e stad eischen. Bij weigering zou onmiddellijk tot den aanval warden overgegaan. De Chineezen heb ben besloten, aan het ultimatum geen aan dacht te schenken. Generaal Tsjang Soe Liang heelt uit Jehol telegrafisch door middel van de Chinee sche delegatie te Genève aan den secreta ris-generaal van den Volkenbond' een nota overgebracht, waarin verklaard1 wordt, dat de Chineesche regeering d'e troepen-concen traties heeeft vol trokken. De hloop op het herstel van den vrede, aldus de nota, is door het Japansche optreden in Jeh'ol ver nietigd1. De Chineesclfe regeering is vast besloten, zich met alle ton dienste staande middelen tegen den Japanschen aanval op Jehol te' verdedigen. Het geboete Chinee sche volk steunt deze maatregelen. De Times meldt, dat de Chineesche strijd krachten in Jehol worden geschat op 100.000 man. De meerderheid' van deze Chineesche troepen zou eeih'ter gebrekkig zijn uitgerust en slecht georganiseerd'. Ten Zuiden van den grooten muur stonden even eens 100.000 man, d'ie waarschijnlijk beier uitgerust en militair getraind waren. Van de direct onder bevel dor Chineesdbe re geering staande strijdkrachten zijn geen troepen naar het Noorden gedirigeerd. De door een groote luchtvloot gesteunde Ja panners geloovon, d'at zij zonder ernstig verzet Jehol kunnen binnenrukken. Het gevaar bestaat echter, dat de strijd in Jehol incidenten op andere plaatsen kan veroorzaken, die kunnen leiden tot den staat van oorlog tusschen Japan en China. De Chineezen zijn zich' bewust van de kwetsbaarheid van hun zeo- en lucht havens. De separatistische regeering te Kanton, die een commissie van defensie lieoft ge organiseerd', heeft pogingen gedaan tot aan eensluiting van verschillende zelfstandige provincies. Maarschalk Tsjang Soe Liang staat als voornaamste bevelhebber van Nanking zoo goeo als alleen en heeft de hopelooze taak Jehol te verdedigen. Indien Tsjang Soe Liang faalt, zou liet prestige van Nanking in het Noorden zoo wel als in het Zuiden ernstig worden go- schaad. Volgens een teiegiam van do Exchange telegraph Co. uit Tokio zou liet Japansdlie kabinet hebben besloten, dat Japan ouunid- deffijtk: uit den Volkenbond zou treden. De premier zou Zondag van deze beslissing tnededaeling doen. Dit telegram is echter in strijd mot andere berichten, volgens welke do kabinotsizitling is afgezegd, daar de richtlijnen voor biet Japansche optreden reeds zijn vastgesteld. De definitieve beslissing zou eerst heden vallen. Volgens berichten uit Tokio is neg geen beslissing over oen ovenlueele uittreding uit den Volkenbond' genomen. De mieemin- gen in het kabinet zlijln verdeeld'. Daarom wil men den terugkeer en het rapport van Matsoeöka afwachten, alvorens een defini- tieve beslissing te treffen. De Japansche premier Sailo hoeft den correspondent van de Sund-ey Chronicle tij- dens do reis van Tokio naar Okilsoa, waar hij met prins Saionji een bespreking zal hebben, een onderhoud' toegestaan. Op het oogenblik, aldus Saito, zal Ja pan nog niet uit den Volkenbond' treden. De beslissing zal eerst later worden geno men, wanneer hert rapport der commissie van negentien definitief door den Volken bond zal z'ijln aangenomen en de Japansche regeering de kwestie zorgvuldig zal heb ben bestudeerd1. Saito verklaarde voorts dat Japan de erkenning van den nieuwen staat Mandsjoekwo in geen geval zal te niet doen. IERLAND. De spoorwegstaking. De spoorwegstaking in Ulster schijnt een nieuw stadium in te treden. Gisteravond hebben n.l. de havemarfjeiders, die georga niseerd zJijïi in die aJgomoene transportar beiders vakvereeniging, oen motje aange nomen, waarin zij' hun executieve volmacht vragen voor een onmiddellijke stakingsactie in Belfast en de havons Derry Coleraine. tenzij de spoorwegmaatschappij bereid mocht blijken onderhandelingen aan te knoopen voor een regeling van het conflict met de stakers. DUITSCHLAND. De burgeroorlog. Te Chemnitz eisehta Zaterdagnacht een politicks vechtpartij tussdbem een aantal nat.-socialislen en een communist één doode. Gisteren viel wederom een dooie, Te Bochum-Rienke werd oen Ryhsbanier- man levensgevaarlijk gewond. In Hinden burg werden drie gewonden, waarvan één ezer ernstig, opgenomen in het ziekenhuis, In Wuppertlial vielen 'gistermorgen bij''een botsing tusschen nat.-so-c. en soo.-dem. der tien gewonden. To Frankfurt werden twee communisten zwaar gewond. Een hunner overleed. bi Ober-Roden, geraakten ongeveer 200 nat.-soc. met een even groot aantal leden vim het IJzeren Front aan luet veclhfclm Een persoon word zwaar, vier andere lichter verwond. Ook in Osthofen hij W'orms is het bij een demonstratie van het IJzeren Front tot botsingen met nat.-soc, gekomen. Een kind werd door een schot gewond. Vijl leden van den Rijksbanier Zijn, deels zwaar, gekwetst. Zij zijn naar het ziekenhuis te Worms overgebracht. De a.s. verkiezingen. Bij den rijksverkiezingsleider z'ijln biiuien den gestelden termijn do volgende partijen ingeschreven Nationaal socialistische Duitscibe arbei derspartij Sociaal democratische partij Duitsclhlaud; Communistische partij Duilscibland; Duilsohe Centrumpaitijl; Strijdhond Zwart-Wit-Rood Beiersclie Volkspartij'; Duitsoho Volkspartij (tezamen mot Chris telijk Sociale Volksdjenst, Duilsdho Boeren partij en Duitsch-Hannoveraanscto Partij'); Wurtembeigscl'o Boeren- en Wnjinbouweis bond. Verder nog oen partij onder don naam Socialistische Strijdgemeenschap. Over do toelating beslist do rijksvexkiozingscommis- sie in een zitting op 21 Februari a.s. Verbod van kath'olieke bladen ingetrokken. Zaterdag werdén, ingevolge de publicee ring van een vericiezidgsoproep, verschei dene r.-k. bladen verboden, waaronder het groote Centrum-blad, -G^rmania en de Miir- kische Volkszeitung. .Nadat Zondagmorgen evenwel een bespreking had plaats gehad' tusschen rijksminister Goering en den vroe- geren rijkskanselier dt. Marx, 'voorzitter van de volksvereonigipg voor het katho lieke Duitschland en seéretaris-gcn'oraakVol- kei, werd het verbod'opgeheven, omdat het niet in de bedoeling van liet Cen trum had gelegen d'e if,goering verachtelijk te maken of te beleed'igen - FRANKRIJK. Ambtenaronstaking te Parijs. De ontevredenheid' dv- ambtenaren met de door de financieeloj commissie van den Senaat aangenomen pelasimgmaatregelen, zal vandaag voorloopig liaar hoogtepunt bereiken in een partioele staking in alle stedelijke en staatsbedrijven te Parijs, Zaterdag is besloten, dat de „métro", de electriciteits- en gasbedrijven, zoomede de posterijen e. d, overhe'dsbedrijvon voor een uur, tusschen 10 en 11 uur, zullen worden stilgelegd' als laatste waarschuwing aan de regeering. De. postbeambten heb ben de bedoeling heden, in den loop van den dag één of twee bestellingen to latea vervallen. In regeeringskringen wordt or don na druk op gelegd, dat alle maatregelen zijn getroffen om stagnatie in de verschillende bedrijven te voorkomen. roep te Utrecht, den tegenwoordigen voer- zitier van diecn raad, mr. dr. H. Reuijl die tegen 1 April deze functie zal neeerleggon opvolgen, terwijl mr. dr. J. Beumer, lid van voormelden raad, in de plaats van baron van Wijnbergen onder-voorzitter wordt. De hoeren van Wijnbergen (r.-k.) en Beumer (a.-r.) hebben zich, zooals reeds gemold, niet weer beschikbaar gesteld voot een candidatuur van de Tweede Kamer. in hun lof over „Zij"-cri;me. Zij is inderdaad even onmisbaar voor de verzorging van iiuid en teint der vrouw, als voor den man, die op pijnloos, spiegelglad en onberispelijk scheren gestald is. In prijzen van 2075 cent. Geautoriseerde vertaling naar liet Engelsch van Molly Thynne, door A. W. v. E.v R. Er zaten lichte vlekken, 'klaarblijkelijk yan inkt, aan don eersten en tweeden vinger van de rechterhand. „Een goede aantoekening voor u, dok ter," zei Brace in zijn schik. „Afgezien daarvan, hebt u liet bij het rechte eind gehad. Wij hebben geen wapen gevondén." „Wie vond haar?" „Mr. Leslie hier. De dader schijnt ge vlucht te zlijln." Brace keek Leslie scherp aan. „Een vervelende geschiedenis, niet? Voelt u such goed?" „Zeker, dank u. Maar hot is oen af schuwelijke zaak, en ik wou, dat hot ergens anders gebeurd' was." „Hebt u de dame wel eens gezien, dok ter?" vroeg Brace. Gregg bekeek de fijne gelaatstrekken van do ongelukkige vrouw nauwkeurig. „Geen kennis van mijl," zei hij kortaf. „Hebt u conig idee, wie z'ij is?" „Gunnet bier hooft haai' herkend' als een dame, die bij miss Allen van Grcy- rcoss logeerde. Hij denkt, dat liet haar zuster is." Leslie's verschrikte uitroep werd' door Gregg overstemidL „Groote God'," riep hij uit. „Toch! niet miss Allen's zuster?" MIDDEN- EN ZUID-AMEIUKA, Ecuador mobiliseert. Te Santiago zlijln berichten ontvangen vol gens welk© alle dienstplichtige mannen tot 35 jaren in Ecuador, worden gemobiliseerd. SAMENWERKING. De schulden kwestie. De Engelsche ambassadeur te Washing ton, sir Ronald' Lindsay, zal heden uit Londen te New-York terugkeeren. De Ame- rikaansche staatssecretaris Stimson heeft op verzoek van Roosevelt oen nieuwe be spreking tusschen Róo-sevelt en Lindsay ingeleid, welke plaats zal vinden zoo spoe dig "mogelijk na aankomst van den Engel- sclien ambassadeur. ALLERLEI. Overeenstemming in Zuid- Af r i k a. Practisch is thans overeeenslemmmg be reikt over een coalitieregeering tusschen generaal Smuts en Hertzog. De besprekin gen betreffende do samenstelling van het nieuwe kabinet worden voortgezet. Men verwacht, dat Hertzog binnenkort zal aftreden en zal worden opgevolgd door Haven ga. Bevolkingstoename in Nederland. Ru de statistische gegevens omtrent ge boorte en sterfte van de voornaamste Europeescke landen over de eerste helft van 1932 bekend zijn, blijkt, dat Neder land1, na Polen en Portugal, liet land' met het grootste^ geboorte-overschot in Euro pa is. Dc drooglegging der Zuiderzee. bi den Mitlag schrijft G. vau Aerheök een artikel onder den titel „Zuiderzee fi asco", waarin de schrijver betoogt, dat dit werk, door de crisis en door verkeerde berekeningen oen geweldige mislukking is geworden. Daarenboven is de drooggemaak te grond zeer onvruchtbaar-, terwijl de Wio- ringemieiei-polder oen land voorma laria bleek te ziijn. Uit do A. 11. Partij. liet moderanwsn van het centraal comité van a.r. kiesvereenigingem plaatst in do a.r. bladen den volgenden oproep De leiding der Antirevolutionaire partlijl roept liet Nederlandsche volk in deze ge wichtige dagen op tot krachtig© inspanning ter verkrijging van ©cm zoodanige samen stelling van do Tweede Kamer der Statem- Generaal, dat h©t, in saamwerking mol eau krachtig bewind, mogelijk z/ij; le. de gezagonderniijnende invloeden, die oen rustig en ordelijk volksleven, bedrei gen met beslistheid te weerstaan; 2e. onze ontredderde publieke financiën te herstellen, allereerst langs den weg van bezuiniging op de uitgaven; 3e. ons economisch keven zooveel moge lijk uit zij'n verval op te beffen; 4o. de bestrijding van ue ramp der werk loosheid mot kracht ter hand te nemen. „Ik vrees van wel, naar wat Gunnet zegt. Wij zullen het evenwel gauw genoeg weten." Gregg scheen ontzet door de ontdek king. „Miss Allen's zuster,' herhaalde bijt „On mogelijk. Zij verschillen evenveel van elkaar als d'ag en nacht." „Zij verschillen ook in leeftijd. Maar Gunnet zag haar vanmorgen in het dorp." Gregg pakte zijin overjas op, „Het is een rare wereld," zei hij naden kend. „U zult me bij liet gerechtelijk ver hoor wel noodig hebben, denk ik. Brengt u haar weg?" De sergeant knikte. „Gunnet is naar het dorp om een draag baar te halen en we zullen haar van avond naar Whitbury brengen. Van hier ga ik naar miss Allen Het is nu juist geen karweitje naar mijn hart, om u de waarheid te zoggen." „Hebt u mij daar nog noodig?" vroeg Gr egg. „Het zou kunnen zijn, maar ik betwijfel het. Miss Allen is een vrouw met een sterke geest, en ik geloof niet, dat lievige aanvallen van droefheid in haar liju^ liggen." „Toch zou ik u dankbaar zij'n, als u meeging. Het is geen prettige tijding, om aan een dames te moeten meed oei en,'' voeg de hij er ernstig bijl Gregg keek Leslie aan. 1 „Dat is zoo," zei hij droog. „Eigenlijk is hot voor mij dagelijkschl wérk." Zij gingen naar de keuken, zetten zich bij de kachel en praatten over allerlei De muiterij op dc Zeven Provinciën. Voor de vergadering van den Volksraad op heden zijn 25 sprekers over het ge beurde op dc Zeven Provinciën ingeschre ven. Het lid van den Volksraad, mr. Hart, liecfl de Indische rogeering gevraagd of er geen termen zijn, den Nederlandseh- Indischen ambtenaar op non-activiteit, ir. Cramer, wegens uitlatingen op-oen S. D. A. P.-vergadering oneervol uit 's lands dienst te verwijderen. Voorts heeft de com mandant der zeeomacht in Indië een aantal verbodsbepalingen t.a.v. bet bezoek van politieke vergaderingen door schepelingen, uitgèvaardigd Centrale Raad van beroep. Raar liet Hbld. meldt, zal mr. A. I. M. J. baron van Wijnbergen, die onder-voor zitter is van den Centr. Raad van be- voorwerpen, terwijl zij op Gunnel's terug keer wachtten. Leslie haalde dranken te voorschijn en deed zijn best, heel natuur lijk aan het gesprek deel te nemen, maar hij voelde zich niet op zijn gemak. Hij vroeg zich met verwondering af, wat er wel in Gregg mocht zij'n omgegaan. Was ook hij benieuwd naar het aandeel, dat Leslie in liet tragische geval had gehad'? Leslie trachtte alles van het standpunt van een buitenstaander te bekijken, maar het gelukte hem niet. Hij was al te zeer in dit afschuwelijke geval betrokken, om hel in zijn rechte verhoudingen te kun- non beoordeelon. Hij was dankbaar, toen Gunnet met de Daar en een drager kwam om liet lijk weg te brengen. Brace en de dokter stap ten vijl minuten later in Gregg's kleine t\veepersoon sauto. Het kwam Leslie voor, dat er een ongewone warmte lag in Gregg's stom, toen die hem goeden nacht wenscdite. Hij had den dokter nooit mogen lijden, maar nu was bij hem dankbaar, want zijn hartelijke handdruk kwam vlak ep Brace's laatste woorden, voordat hij in de auto stapte „Ik moet u verzoeken, u tot nader order tor beschikking van do justitie te stellen, mr. Leslie." Hoofdstuk III. „Wanneer hebt u Cynthia h'ci laatst gozien, mr. Fayra?" Lady Staveley's mooi© aogen glinsterden van plezier, toen zij haar gast aankeek. De Winkelsluitingswet. Op schriftelijke vragen van lïet Tweede Kamerlid Snoeck Itenkenians, hoeft do mi nister van economisch© zaken en arbeid geantwoord Bij arrest van den Iloogpn Raad, d.d. 16 Januari 1933, is beslist, dat de rechter, wil hij aan do afvvijlkingsbpp;ih'rig©n, als bedoeld in art 9, 1ste lid, der Winkelsluitingswet- 1930 (Staalsblad no. 460), verbindend© kracht toekennen, do omstandigheden moot kennen, dj© tot de vaststelling van die af wijkende 'bepalingen hebban geleid: dat voorts noch uit den inhoud van art 3 van de verordening op de winkelsluiting der gemoente- 's-Gravcnhage, noch elders, uit die verordening blijkt, welke do omstandig heden zijn, di© den gemeenteraad tot vast stelling van die afwijking bobben bewog-an en dat dus niet is gebleken, dat de ge meenteraad tot liet vaststellen van deze afwijkingsbepaling ingevolge de wel be voegd was. Op deze forrneele gronden besliste do Ilooge Raad, dat de bepalüng van art. 3 der Ihiagsclie verordening verbindende kracht miste. Over den malerieelen inhoud', vair dat artikel heeft de Ilooge Raad zich niet uilgelaten, zoodat hij door deze uit spraak ook niet te kort hooft kunnen doen aan een bevoegdheid van den gemeente raad. Tweede Kamer. De regeermg heeft aan don voorzitter der Tweede Kamer bericht, dat zij prijs stelt op de behandeling van verscheidene wetsontwerpen, w. o. dat tot heffing van een weel d c verter in gsbelas ting. Algcmccne Dcm. Unie. 'Opgericht is de Algemeeno Democratische Unie, welke partij met eigen candidaten voor de a.s. verkiezingen zal uitkomen. "Vreemde musici. De minister van binnenlandsche zaken heeft oen commissie ingesteld', welke: a. liern en den directeur van den rijks dienst dor werkloosheidsverzekering en ar beidsbemiddeling zal adviseeren over bet werken in Nederland van niet-Nederiand- sctie musici cn artisten, in het bizonder van vreemdelingen, die voor toelating m Nederland een visum op liet paspoort noo dig hebben; b. hem zal bijstaan bij liet algemeen toezicht, bedoeld in artikel 56, eerste lid, der Arbeidsbemiddclingswot 1930, on aan welke hij advies kan vragen, alvorens de in de artikelen 46, vijfde lid, van ge noemde wet bedoekte beslissingen te ne men, een en ander voor zoover betreft bet uitoefenen van arbeidsbemiddeling met winstoogmerk ten behoeve van musici ou artisten. Oost-Indië. De exploitatie van water- krachten [n Midden-Java. Batavia. Dc Java-Bode meldt, dat dc( economische commissie bijna unaniem stem do tegen d© vcrloening van do waterkracht- concessie in Midden-Java aan do Nod.-fm- dische Waterkracht en Eleotrioiteits-Miji op door deze maatschappij gevraagde voor. waarden. Daar staatsexploitatie is uitgesloten, be- staat de mogelijkheid dat de N.I.WiE.M. alsnog aan bod komt, doch op zeer gewijt zigde voorwaarden. Auto-ongeluk. Batavia. Op den Buitenzorgscheweg heeft een ernstig auto-ongeluk piaats gehad, waar- Hj mevr. \V. E, Braun on mevr. J. Al Brarm zwaar weiden gewond'; laatslgemoemi de is overleden. Do boer W. J. Braun, hoofd! poliLLcHopziene.r, is nog buiten kennis. Een acht-jarige jongen en de bestuurder bleven ongedeerd. De a.s. verkiezingen. Evenals bij de Kamerverkiezing van 1929 heeft bet bestuur der S.D.A.P. besloten, naar Het Volk meldt, ten behoeve van do propaganda voor de Kamerverkiezing de gramofoonplaat te gebruiken. Op het oogenblik Zij'n in bewerking 12 gramofoonplaten, mei aan dlem eonen kant een korte redevoering van een spreker, ter. wijl aan de keerzijde staat een socialistisch! lied, gespeeld door het V.A.R.A.-kMnor-' leest, ol een dedamatienummer van een p iwriiiigeno o t-d ed amator. Van elke plaat zijn 200 exemplaren ge maakt, Hij had juist op lady Cynthia Bell ge zinspeeld als op een preulsch klein ding, en verorberde nu zijn stuk cake met do kalmte vau iemand, di-o er geen flauw besef van hoeft, zich aan een ongeloof lijk veikeerde voorstelling van zaken te hebben schuldig gemaakt. Allan Fayre, die bij zijn vrienden beter bekend was als „Ilatter", een bijnaam, dien liij op een of andere manier in zijn vroegere Oxforddagen had gekregen, dacht even na. „Preciies twaalf jaar, donk ik. Zij was een langbeenig, klein ding van zoowat acht, toen ik haar hol laatst zag." Lady Slaveley giechelde van pret. „Lange boenen hoeft zij nog. Die heb ben al die moderne meisjes, maar ik vrees dat de preulsehheid verdwenen is. Zij' is nu beslist, wat de oude kindermeid ge woonlijk noemde, een „zielezorg"." Ilatter Fayre merkte do vroolijklioid in haar stem op en beantwoordde die. Als hij glimlachte, was het gemakkelijk te zien, hoe" hij aan het netwerk van fijne rim peltjes bij de hoeken vau zijn verstan dige grijz© oogen was gekomen, en waar om do oude bijnaam uit 'Oxford gedurende die lange jaren van zijn baliingscdiap in Indië was blijven voortleven; want een bij naam, behalve een met oen onvriendelijke bedoeling, blijft zelden iemand bij, die niet bemind is onder zijn vrienden. „Ik lijk wat ton achter," gaf hij droe vig toe. „Meisjes waren in mijn tijd ge woonlijk preutsch, ziet u." „Ik houd dolveel van Cynthia, ging zijn De staking in dc Rijnvaart. Hot voorstel van liet hoofdbestuur van. den Cenlralon Bond van Transportarbeiders tot opheffing van de staking in de Rijnvaart is te Rotterdam verworpen. Ook in de afdeelingen Dordt on VreesWijIk is het voor stel verworpen. Moeilijke redding. Zaterdag reed tengevolge van de gladheid van den weg tussclien Pijlnacker cm Delf. gauw een ^.ulo le water. De bestuurder v. K. uit Pijlnacker wist de helpende hand van. een der redders to grijpen, doch bij! kcwi niet uit den wagen getrokken worden. Men hield v. K,'s hoofd boven water en wachtte tot de kraanwagen kwam. Taan da auto op het droge was, bleek dat de bcenern van! v. K. tusschen de pedalen beklemd zaten1. Overreden cn gedood. Te Raam is de heer A. E, uit SoosL op de spooihjrt door den trein Baarn—UtreohÊ gegrepen en gedood. Aanranding. To Grave is een 27-jarige zwerver ge arresteerd, die in de bossen onder Mill een jonge vrouw, die daar te liels had ge. reden, van haar rijwiel geworpen en aauge- rand had. gastvrouw in gedachten voort, „maar soma doet zij mij dankbaar zijn, dat mijn por tie last bestaat uit zoons." Fayre wendde zich tot zijn andere buur vrouw. „Wat zeg jij er van, Sybil? Jij kent lady Cynthia immers?" Lady Kean, die zwijgend naar het ge- spiek geluisterd had, wierp een kwijnen den, spottenden blik op haar gastvrouw. „Eva is een kat," zei ze. „Ze probeert alleen baar onafhankelijkheid te verdedi gen. Cynthia kan haar om haar pink win den. Dat doet zo mot ons allemaal, ge loot ik, behalve misschien met Edward', die laat zich niet om den vmeer win den." Sir Edward Kean, die zijn naam hoor de, liep naar hen toe. „Wat is er met Edward?" vroeg hij, vanat zij'n hoogte glimtachccnd op zijn vrouw neerziende. „Iets vleiends, hoop ik?" Fayre, dio innig belang stelde in deze oude vrienden, van wie hij zoo- lang ge scheiden was geweest, was na zijn terug komst door niets zoo verbaasd en gelrolfen geweest als door Ivean's houding tegenover zijn vrouw. Fayre en Sybil Kean kenden elkaar al vanaf hun kinderjaren; zij had den als kind samen op het land gespoeld, en hadden elkaar later in Londen weer ontmoet. Kean was later in bun leven ge komen, in den tijd, toen hij een vooruit strevend1 jong advocaat was, cn Fayre zat te blokken voor Indisch ambtenaar. (Wordt vervolgd), j

Schiedamsche Courant | 1933 | | pagina 1