0e roode vulpenhouder. Radia-Programma's. BINNENLAND. Prinses Juliana te Rotterdam, Prinses Juliana heeft gisteren het Tehuis van de Amsterdamsche Maatschappij voor Jonge Mannen, (A.M.Y.J.) in de Galand» straat te Rotterdam, een inrichting, die met steun van het Nationaal Crisis-comité is tot stann gekomen, bezocht. De Prin ses was vergezeld van haar hofdame freule Bentinck, haar kamerheer jhr. Baud, de voorzitter, de onder-voorzitter en de pen ningmeester van liet Nationaal Crisis comité, jhr. van Citters, baron van Heem stra, en mr. Menten, en de burgemeester van Rotterdam, mr, P. Droogteever For- tuyn. Provinciale Staten van Zuid-Holland. De Provinciale Staten van Zuid-Holland zijn bijeengeroepen tegen Dinsdag 30 Mei des voormiddags to 11 uur in het gebouw van de Eerste Kamer. Gedeputeerde Staten stelten voor aan den üeer H J. Boighols als oud-Gedeputeerde, een pensioen toe te kennen van f 2000 per jaar. Gedeputeerde Staten hebben aan de Sta ten een ontwerpverordening aangeboden, wnarm maatregelen worden voorgesteld om wateren, welke uit een oogpunt van natuur schoon en de beoefening van de watersport Tan belang zijn, in stand te houden en Jerondieping en onbruikbaarmaking van deze wateren door het storten van afval en andere stoffen te voorkomen. Voorts wordt met deze verordening beoogd er voor te waken, dat het ocvergebied door handelingen als vorenbedoeld zijn aantrek kelijkheid als onlspanningsgebied zou ver liezen. In deze verordening ter voorkoming van ontsiering en onbruikbaarmaking van het "Watergebied in de provincie Zuid-Holland wordt onder „watergebied" mede verslaan het terrein, dat zich binnen een afstand van 200 meter, loodrecht uit de oever! ijn gemeten langs de wateren uitstrekt. Bank van internationale Betalingen. Reuter meldt uit Bazel, dat mr. Trip, president van de NeJerlandseha Bauk, is benoemd tot vice president van de Bank voor International^ Betalingen Alg. Ned. Fascistenbond. Zaterdag is, naar men aan de N R C. mededeelt, in het hoofdkwartier van den Alg Ned. Fascistenbond een bijeenkomst gehouden, waar de hoofdleider, de beer J. A Baars, gezegd heeft, dat voor het or gaan De Fascist de medewerking was ver kregen van toonaangevende Nederlanders. Tot hoofdleider van den Fascistische Jon geren Bond werd benoemd de heer F Guinee, in Den Haag, en tot chef van den staf der stormafdeeüngen de heer E Qua- dekker Verder werd in het hoofdbestuur benoemd als commissaris van materiaal de heer R. G. Smith, Rotterdam, on als administrateur de heer G H Crebas, Am- hem. Verder werd medegedeeld, dat als re sultaat van tot dusver gevoerde onlerhan- delingen nauwere samenwerking tnsschen de Nationale Unie en A N. F. B. verkre gen is bespeuren. Vooral de aanvoeren van graan zijn belangrijk gedaald. STADSNIEUWS. Openbare Leeszaal en Bibliotheek. Het boekenbezit van de Openbare Lees zaal en Bibliotheek vermeerderde in de af- geloopon maand met Kurt Martens, Die deutsdie Lileratur unserer Zeit. Fried. Castelle, Hermann Löns und seine Heide. H de Groeve, SO.S.; beschouwingen voor do Vasten. H. Th. Hamblin, De bootschap vauèon bloem II M. Westerman, Arm volk van Ne derland! A. J. Russei, Alleen voor zondaars. Heinz Wichmann, Der neue Opernfdhrer Kon. Algermissen, Die Golllosenbewe- gung der Gegemrart Etta Federn—Kohlhaan, Walther Rathe- nau. - A. Reinhardt, Napoleon IIJ en Eugenio G. van Gelderen, Het boek Amos. Eerelman, Album. R. C. Bakhuizen v. d. Brink, Het hu welijk van Willem van 'Oranje met Anna van Saxen. J. v. d. Borden en Th. J Kloet, Ver zameling van sckeepswerktuigkundige vra gen Y- Aalbersberg, Bakkersovens J. G. S Haan, Wat de metaalmioros- coop alzoo te zien geeft. P. G. ran Dongen, Vragen en opgaven over oliemotoren F. Koels en J. v. d. Broek, Handlei ding voor psychologisch onderzoek op school L. K. A. v. Duuren en R. C. van Ree, Land- en scheepsmotoren. Johannes Brugman, Het leven der hei lige Liduina. H. Roland Holst—v. d. Schalk, De roep der stad. H Roland Holstv. d. Schalk, Der vrouwen weg. J. C. van der Does, De afscheiding, J. C- L. II. Pet, Vasle bruggen P. Klinkenberg, Sodalistiese opvoedings- en onderwijsdenk beelden Jef lust, Twee werelden. Hans Iïbcht, und Levin Schuking, Die englischo Literatur im Mittelalter. P. N Sakulrn, Die russisehe Literatur J, Kok, Godshuis en de psalmen. Fritz Krinkel, Inleid lot de karakter kunde op indiv.-psycliologischo basis D N. Heuff, Hoe leer ik autogeen las schen „Koeba", De banketbakkerij. II M van Kuipers, Leiddraad ten dienste van bet onderwijs in de staatsinr. soc wet geving enz. L Hoyack, De toekomst der machine. C OliphantSchoeh, Het beste voor het hoogste A Ku v per, Het calvinisme. Wilhelm Scbafor, Das deulsche Rlxein- land. Cr v. d. Leeuw, Wegen en grenzen. L J. Jordoan, Dertig jaar film. J C Piek, Scheepsmotoren. Adolf Hitler, Mein Kampf A den Doolaard, De verliefde beton werker. A G. Harkeij Wolf, Schat en parel. Sven Hedin, Jehol, die Kaiserstadt- F Keestra en A Faber, Zuivelbereiding Lou Lichtveld, Do geluidsfilm E. Engberts, liet antisemitisme critiscb bezien RECHTSZAKEN. L. A. Roozcnf Te 's-Gravenhage is op 56-jarigen leeftijd overleden de heer L. A. Roozen, directeur van Hotel De Witte Brug, voorzitter van de Staatscommissie mzake bet vraagstuk der buitenlandsehe musici en commissaris van de maatschappij Palace Hotel, te Noordwijk aan Zee. De heer Roozen was een bekend philantroop Oost-Indië, Poging tot vergiftiging. Aneta meldt uit Bandoeng aan het Vad, Het A.I.D. verneemt uit Amboma, dat een poging is gedaan om den protestant- schen predikant ds. H. H. van Herwerden, te vergiftigen, vlak voor zijn vertrek naar Batavia, waar hij afgevaardigde naar de groote kerkvergadering zou zijn. De aanslag was klaarblijkelijk ook tegen zijn echtgenoote gericht. Beiden nuttigden een vergiftigden drank en raakten zeer ernstig ongesteld Hoewel het gevaar nog niet geweken is, kan worden medegedeeld dat h'un toestand niet hopeloos is. Ds. van Herwerden moest besluiten zijn reis naar Java op te geven. Hij zal ech ter later naar Batavia vertrekken. Het havenverkeer te Rotterdam. 1 Opnieuw is in het havenverkeer te Rot terdam gedurende April achteruitgang te Geautoriseerde vertaling naa het Engelsch van Molly Thynne, door A. W. v. E.—v. R. 71) (Slot). „Zr| is nooit ook maar een greintje goed voor 't kind geweest van de geboorte af aan, en in haar tegenwoordige stem ming zou zij zelfs een bacchanaal bedorven hebben." Zij vonden Cynthia en Leslie brj hun komst in de hall, en het leek ©r niets op dat lady GaJslons vijandigheid het stra lende geluk van het meisje op den gelukkig sten dag van haar leven had kunnen verduisteren. Met haar arm door dien van Leslie stond zij met de oude mrs. Bogget te praten, en zij was omringd door een ver legen schaar stralende Galston-bewoners, die op hun eigen houtje overal uit Cum berland vandaan waren gekomen om haar op baar huwelijksdag te zien. Toen Fayre rondkeek, herkende hrj de Gunnet's, en naast hem zijn eigen speciale bescherme ling Albert Small, voorheen landlooper, nu schoenpoetser, hondenwasscher, fiefsen- schoonmaker, enzoovoort, in Fayre's pas gekochte villa in Surrey. Hij zag er luis terrijk uit in een oud costuum van zijn meester en leek een heel ander persoon dan de vreesachtige, wantrouwende en ha- velooze kerel, die op dien noodlott'gen avond van den 23en Maart in John Les lie's schuur had geslapen. Toen z.ij Fayre en zijn. metgezellin in het oog kreeg, uitte Cynthia een kreet van vreugde en kwam zrj haastig naar bent oe, om hen te begroeten. „Het is alles te mooi om waar te zijn," zei ze. „Nu zelfs voel ik mij, alsof ik elk oogenblik kan ontwaken." „Het ziet er schitterend uit, maar het is niet, zooals ik mij een stille bruiloft voorstel," schertste Fayre, terwijl hij in de volle hall rondkeek. „Het heele dorpje Keys en de pachters schijnen uit het noorden te zijn overgekomen om je geluk te wensehen." „Zijn het geen schatten? Ik had nooit kunnen denken, dat zij zooiets zouden doen, maar vader ontving een soort van deputatie, om te vragen, of zij er bij tegenwoordig mochten zijn. Gunnet zei, dat na alles, wat er gebeurd was, het als een gunst zou beschouwen, als hem toe gestaan werd zijn opwachting te maken. Zij gaan allemaal met den nachttrein terug. Boven wachten u eenige oude vrienden. Zelfs dr. Gregg is gekomen. Ik noodigde hem uit, hoewel ik dacht, dat het mets voor hem zou zijn, en hrj zei, dat, als liij toevallig voor zaken in Londen was, hij met veel genoegen zou komen. Ga naar hem toe en wees vriendelijk tegen hem, hij ziet er zoo ellendig uit, en hi) is al erg ruw tegen vader geweest, al leen om te laten zien, dat hij niet ver legen is." „Ik ben blij, dat je niet te ver van ons allen weg gaat," zei Fayre. „Bill ver telde mij, dat de boerderij af is.'Het klinkt heel aardig." Leslie had de boerderij bij Galston niet meer gepacht, maar een aardig, geriefelijk huis gebouwd op een stuk land, dat bij Staveley behoorde. Na alles, wat er voor gevallen was, had hij Cynthia niet meer naar het noodlottige huis willen brengen en bovendien had hij zich ook niet in onmiddellijke nabuurschap van zijn schoon moeder willen vestigen. De Staveley's wa ren blij, dat zrj Cynthia als huur kre gen, al hadden zrj, zooals Fayre vermoed de, daar het hunne toe bijgedragen, door Leslie goed op gang te helpen bij zijn nieuwe onderneming. „Het is beeldig, en het land fs prachtig. John is eenvoudig verrukt. U moet onze eerste gast zijn, oom Fayre." Doodslag. Het O M bij de arrondissements-recht- bank te Maastricht eisclite tegen A. G- S, mijnwerker te Schinveld gedetineerd, ver dacht van poging lot doodslag op P. C- op 30 Januari, toen zij, op w'eg naar een sinokkeltooht woorden kreeen," en ver. dachte met een revolver -.(>•* het hoofd sdhooft, 4 jaar gevangeniss'rif „Gebruik ter plaatse". De Hooge Raad hee/t uitspraak gedaan in de zaak van D. Z. v. d. B., pachter van de buffetten in den dierentuin Artis te Amsterdam, die in dien tuin ook eenige kiosken exploiteert, waarvan hij er één op Zondag heeft opengehouden. Zoowel door den kantonrechter te Amsterdam als door de rechtbank aldaar werd hij ver oordeeld wegens overtreding van de win kelsluitingswet. De Hooge Raad heeft thans het door v. d. B. ingestelde cassatieberoep ver worpen. Tegen het vonnis der rechtbank was aangevoerd, dat zij ten onrechte heeft aan- aangenomen, dat zulk een kiosk met is een inrichting, als bedoeld bij art. 3 der winkelsluitingswet, op welke inrichtingen de bepalingen dier wet niet van toepas sing zijn en deze kiosk bovendien deel uitmaakt van het restauratiebedrijf van den pachter, dat de rechtbank dan nog ten onrechte overwogen heeft, dat de aan de kiosk gekochte eetwaren niet verkocht zijn voor „verbruik ter plaatse". De advocaat-generaal had in zijn con elusie opgemerkt, dat het belangrijkste punt in deze zaak is, wat moet worden ver- -staan onder „verbruik ter plaatse" m den zin van art. 3 der winkelsluitingswet, dat de wetgever aan „verbruik ter plaatse' niet zulk een enge betcekenis geeft als de rechtbank erin las, dat de „plaats" hier de dierentuin is, dat deze kiosken, even min als loyers e. d., niet vallen onder de winkelsluitingswet. Op deze gronden had de advocaat generaal tot vernietiging van het vonnis en ontslag van rechtsver volging geconcludeerd'. Aan hot begrip „verbruik ter plaatse" heeft de Hooge Raad nu een andere uit legging gegeven. IIij overwoog, dat de om standigheid, dat de winkel van reqmrant staat op het terrein van Artis, met het gevolg, dat de daar gekochte goederen in den regel in dien tuin verbruikt zullen worden, geenszins er toe zal kunnen lei den aan te nemen, dat hier een verkoop voor verbruik ter plaatse geschiedt, dat de rechtbank aan deze uitdrukking terecht de beleekenis heeft gehecht van verbrak in de betrokken inrichtingen of in de onmiddellijke nabijheid daarvan, b.v. aan bij de tent geplaatste en van de tent uit bediende tafeltjes en dat de omstandig heid-, dat de reqmrant elders m don tuin een restaurant exploiteert, hierin geen ver andering brengt liet vonnis der rechtbank juist achtende, hoeft do Hooge Raad het cassatieberoep verworpen. Dc zaak-Jamin. De Hooge Raad heeft gisteren een cas satieberoep behandeld van A. Al. F. Jamm, die door de, rechtbank te Rotterdam we gens het openhouden van 11 winkels in Rotterdam op den Zondag voor St. Nico- laas, door de rechtbank te Rotterdam is veroordeeld tot 11 geldboeten van 60 gul den. De proc-generaal concludeerde tot verwerping Arrest 6 Juni. GEMENGD NIEUWS. Trekking Loüsico. In het feestgebouw Willemstraat Den. Haag is de derde eigen trokking van Lo- tisico gehouden. O.a. vielen de volgende prijzen: op No 5436: f50000, 5e klas; 10580: f15 000, 5e klas; 14705: f25.000, 4e klos; 1081G: f25 000, 3e klas; 2766: f25 000, 5e Idas Branden. Te Musselkanaal is de behuizing van W. L'. afgebrand Niets werd gered' Te Valburg is de behuizing van Van Z. af gebrand. Oorzaak in beide gevallen onbe kend. Ernstige botsing. In de Schoolstraat to Voorschoten botst© een auto bestuurd door v. d. H. tegen een Lrausportrijwiel van A. W. Er was veel schade. W. werd ernstig gewond' Auto geslipt. Tengevolge van slippen'is te AmersfOjOiri; de 21-jarigo G. ten II.. met zijn auto tegep een boom gereden. De auto werd gehtetol vernield. De heer Ten H. werd! ernaUte Run het hooid gewond. Ernstige aanrijding. Te Zwolle werd een carrier aangereden; door een auto, waarbij zekere v. d' B eW zijn vrouw tegen 'den grand- worde®, m- slingeid en ernstig gewond'. Auto en cap. rier werden ernstig beschadigd'. Door renner aangereden. Bij wielerwedstrijden over d'efa weg to Doehncliein werd de hoor M,. door eetai eer renner omvergereden en ernstig (to- wand. De polili© verbood verder den wetfr strijidi. Inbraken, Bij een inbiraak in don wijnhandel Ai M de L. te Oss is do brandkast op<mgebr<Ams' en daaruit f 350 ges tal an. Door het inwerpen van oen ruit zijn uit de etalage van den juwelier van W» aap! dc Kipslxaat to Rotterdam 81 gladde gom den ringen, 75 gouden zegelringen, en 12 gouden horloges gestolen. hi café De Vijgenboom aan don Binj- nenweg te Rotterdam is ingebroken op f 600 gestolen. Diefstal uit automaten. Te Utrecht is een jangmenscli aanget- houden, dat door middel van kopoiön plaat» jes sigaren- en chocolade automaten. haalde. Autodief. Te Den Haag is oen man aangehouden, ■die eon auto trachtte te verkoopen, welke hij eenige dogen geleden bij een garage houder to Oss had gehuurd'. Tosclli overleden. De renner Toselli die dezer d'agen ifa de autoraces van de Vai de Cueuch tegep oen bergwand was goroden, is aar d'e gd» volgen van zijn verwondingen overleden!, Hatter Fayre's gelaat werd oen tintje rooder dan gewoonlijk. „Ik wil graag komen, op één voorwaar de" zei hij. Zijn stem scheen plotseling vreemd heesch te zijn geworden. „U kunt zooveel voorwaarden stellen als u maar wilt," was Cynthia's antwoord. „U denkt er toch niet over d'io afschu welijke oude fiets moe te nemen, wel" eindigde zij, plotseling iets kwaads ver moedend. Fayre schudde het hoofd. „Met dien ouden vriend heb ik voor het oogenblik afgedaan. Neen, ik breng iets heel anders mee. Tusschen twee haakjes, ik ben met de stallen bezig ge weest." „Gaat u op jacht?" „Ja, als ik klaar ben met mijn ver anderingen. De stallen zijn niet groot ge noeg, er moet nog heel wat aan gedaan worden." „Wilt u te paard komen? Als dat zoo is, moet John het in d'e schuur stallen. Maar tenslotte is het nu pas Juli, en wij verwachten u lang voor den. winter of wilt u het als uw lievelingsdier meenomen, terwijl het jachtseizoen er nog met is? Is dat uw voorwaarde?" „0b, neen. Ik breng niets levends mee Woensdag, 10 Mei. Hilversum, 296 M. YARA-uilzending. 8 u. Orgelspel, C. Sterjn. 8.30 u. Gra- motoonplatcn. 9 u. V'ara-kleinorkest, onder leiding van H. de Groot. 9.30 u. Grar moioouplaten. 9.40 u. Vervolg orkestcon- cerl. 10 u. Morgenwijding VPRO. 10.15 ut Voor arbeiders in de continubedrijven. Q, Rijken, declamatie, 'Vara kleinorkest onder leiding van II. de Groot en gramofoon}- platen. 12 u .„De Notenkrakers", ouder leiding van D-. Wins on gnunofo-anplatoix. 2 u. Zenderverzorgmg. 215 u. Vrouwen1- uurtje. 3 u. Kinderuurtje. 5.30 u. „Do •liciefluiters", onder leiding van J. v. Kt, Horst en gramofoonplaten. 6 30 u. R'VUj Mevr. dr. J. C. ProostThoden van Vel» zen: De leegheid van hot heelal. 7 VI. Causerie vanwege het N'VV. 7.1.5 u. Concert door L. v. Goovorden, viool, en J. Brook)- house McCarthy, piano, en gramoloonpla- tcn. S u. Causerie door E, Kupers. 8.20 u. „Leven in dezen tijd", tekst van Kast» nor, muziek van F. Nick, m. m. v. Yara- tooncel, vara-orkest, gemengd koor, P. Go)- lins. carbarelier, en Fiontje de la Mar. Lep ding H. de Groot. Regio W. v. Cap pel lep 10.20 u. Vaz Dias 10..30 u Orgelspel J. Jong. 1112 u. Gramofoonplaten. Huizen, 1875 M. NCR'V-uitzcnding. 8 u. Schriftlezing en modulatie. 8.15 .30 u. Gramofoonplaten. 1030 u. Morgen dienst, onder leiding van ds. J. Verkuijl'. 11 u. 'Orgelspel. 12.15 u. Gramofoonpla ten. 12.302 u. Kwintet-coneert, onder leiding van P. v. d. Hurk en gramofoon platen. 2 30 u. Gramofoonplaten, 3.30 tJ, Concert. Mevr. M. Grebo de Lange, so praan en het Amsterd. instrum. ensemble viool, cello en piano. 5 u. Kmd'eruur. u. Kindcruur, onder leiding van Luise Lauenroth 6 30 u. Afgestaan. 7.15 u. Nedj» Chr. Persbureau. 7.30 u. Belastingpraatje. u. Geref. Evang. Zangkoor Wijk II, té Utrecht ond.er leiding van A. H. Willemsé. u. Dr. H, F. J. Wesierveld: Autarkies .30 u. Concert. H. v. d'. 'V-ogt, viool, He d. Ven, altviool, P. Veenstra, hoorn en mr. P. II. M. Hoogenbergh, pimp 10.30 u. 'Vaz Dias. 10.40—11.30 u. Gra mofoonplaten. tenminste niet zooiets..." „Wel sappelroot," viel zijn gezellin plot seling verontwaardigd uit. En toen Fayre hulpeloos haar richting uit keek en hopeloos begon te hakkelen nam zij hom de zaak flink uit handen. „Wel iets levends," riep zij uit. „Dps man is onmogelijk. Hij probeert je te vraï- gen, beste meid, of hij zijn vrouw meö mag brengen. En waarom lnj zich gedraagt als een schuldbewuste schooljongen, mag do hemel weten." Niettegenstaande haar moedige woorden, bloosde hij horig. Cynthia viel naar om den hals. „O, jullie schatten," riep zij uit. „Heb ben jullie dat werkelijk gedaan? U estt miss Allen. Nu weet ik zeker, dat ik wak ker moet worden en dat alles een droom! zal blijken te zijn. Hot is te mooi om waar te zijn." „Niet miss Allen, maar mrs. Fayre," ver beterde hij' met onuitsprekelijke zelfvoldoö» ning. „Wij zijn gisteren m liet geheim g4 trouwd. En wij schamen ons in het minst niet over ons zelf, dank jei" Zekerheid is een allereerste vereischte als het om een belangrijk voedingsmiddel gaatl Zekerheid voor het gebruik der allerbeste grondstoffen! Zekerheid voor de grootst mogelijke voedingswaarde! Zekerheid voor absolute zindelijkheid bij de bereiding! Zekerheid van dit alles kunt ge krijgen door de Blue Band fabrieken te bezoeken, die steeds voor iedereen ter bezichtiging openstaan! BLUE BAND kost slechts enkele centen per pakje meer dan andere, goed- koopere soorten. BLUE BAND geeft U echter in elk opzicht de voor U noodzakelijke zekerheid 1 Weet wat U eetl VERSCH GEKARND MET 4 0 °/o AllERFUNSTE ROOMBOTER ONDER RUKSCONTROIE

Schiedamsche Courant | 1933 | | pagina 6