ai Dfc, Schiedamsche Courant Bg rco" aanbod! tweede blad WERELD Wederom sen verrassend Radio-Programma's. iWOENSDAG, 24 MEI 1933, No. 20345. BINNENLAND. Burgemeester dr. W. de Ylugt. De Staatscourant bevat hot Kon. be sluit .waarbij dr. W. de Vlugt herbenoemd is tot burgemeester van Amsterdam. De vlicgdicnst tijdens de ïccstdagcn. Do K.L.M. deelt mode, dat de dienst Rotterdam Haamstede Vlissingon v.v. zoowel op Hemelvaartsdag 25 Mei a.s. als 'op den tweeden Pinksterdag 5 Juni a.s., wordt uitgevoerd. De dienst Am sterdamTwente v.v, valt die dagen uit, terwijl de verbinding AmsterdamGronin gen v.v,, die op 1 Juni a.s. in exploitatie zal worden genomen, ook niet op 5 Juni zal funotioneeren. Invoer in België. De Belgische Staatscourant bevat om Ko ninklijk besluit, volgons l»twolk de invoer van runderon, varkens, schapen en van Vleesch, benevens die van melk, boler en andero melkproducten wordt onderworpen aan eon speciale goedkeuring van don mi- nister van landbouw. Contingciitccriug van ondcrldeediiig. Do Staatscourant bevat een Kon. besluit waarbiji de invoer van onderkloeding, behal ve gebreide en tricot-goederen, gecionlingen- teerd wordt voor den tijd van 9 maanden. Het percentage is vaslgesteld op 80 pCt. van den gemiddelden invoer in 9 maan den in 1931 en 1932. Deze contingenteering loopt af 1 Fe bruari 1934. Een kwestie van Nederlanderschap. Op schriftelijke vragen van bet Tweede Kamerlid de Visser: 1. is bet de negeering bekend, dat Albert (Heinrioh de Haar geboren in Duitscf dand doch Nederlandscili onderdaan vair be roep mijnwerker, wonende te Heerlen, zlijin Nederlandscho paspoort is afgenomen en dat men hem (heelt bedreigd, irnet uitwijzing uit Nederland, aangezien hliji z.g. geen Ne- dcrlan.lsdi onderdaan zou ziijin, omdat flijijl eenige tijd in de Unio der Socialistische Sovjel- 'republieken beeft gewerkt? 2. J do reg.eering oogenblikkclijlk' maat- gelen nemen, zoodat aan bedoelde be dreiging geen uitvoering wordt gegeven en bedoelde persoon zlijin volle burgerrediten behoudt, opdat geen herhaling plaats beeft van hetg'een zidi inderfijd beeft voorgedaan met een lid van den gemeenteraad van Rotterdam? heeft de minister van justitie geant woord 1. Deze vraag wordt bevestigend beant woord, met dien-verstande, dat genoemde de Ilaar in verband met bot feit, dat hij in Russisdicn staatsdienst is geweest, zlijin Nederlanderschap; hoeft verloren. strekking van daze vraag ontgaat den i 'ergatoekende, waar immers door 'de ri «ving destijds uitvoerig is u'teenge- zet en handltiaafd bet standpunt dat inge volge wat op het Nederlanderschap' vreemd, staatsdienst ook ten aanzien van de Sovi-'t he| Nederlandersd'iap doet ver loren g- -in. Het gavaJ-Reuderink is zooals destijds evenzeer is medegedeeld', in zijn verloop geheel buiten de regeoring omge gaan. Kunst en Wetenschap. John IIcnry Maekay. f Jolm Henry Mackay, een bekende figuur uit den 'tijd van den opbloei der natura listische en politiek radicale beweging in dc Duitsdie letteren, is op G9-jarigen loeef- tijd to Cbarlottenburg gestorven. De derde stratosfeertocht. In Juli of Augustus zal ir. G'osijns, de medewerker van prof. Piccard in gezelschap van don luchtvaarder De Muijter en den Nedorlandschcn ingenieur Debruijn, in Bel gië opstijgen voor het uitvoeren van een nieuwen stratosfeertocht teneinde opnieuw opmelingcn der intensiteit va.n do cos- mische stralen te doen. Een groolc Itomciiischc Sarcophaag te Rome gevonden. Dezer dagen heeft mm aan dc antieke iYia Tiburtina een grooto Romeinscho sar- cophraag opgegraven. De sarcophaag welke 1.20 breed en 2.07 lang is, zal waarschijnlijk de resten van 2 lichamen bevatten en ze is op vrij sobere wijze en relief gedecoreerd. Drie 'ongeldn- figuurtjes dragen kransen van bloemen on vruchten, aan de zijkanten zijn enkele dol fijntjes aangebracht. Er zijn nog sporen van polychrome bewerking aanwezig, de linten van de kransen zijn nog stork rood, de vleu gels van de engelen, blauw. Deze wijze van bewerking is zeer zeldzaam, zoodat men nog niet mot zekerheid heeft kunnen vaststellen, of do sarcophaag roods uit den vroeg.Chrislelijke of nog uit don paganisti- schen tijd is. ItECUTSZAKEN. Rljks veldwachter van auto geslingerd. Op 11 November van het vorig jaar hielden een drietal politiebeambten olid'er Ros end aal bij Velp (Glcl.) een luxe auto aan, van waaruit oen komijn geschoten was. De auto werd door den rijksveldwachter Bou- nmn uit Velp, die op den treeplank stond' naar liet politiebureau aldaar geleid1. De beide nakomende politiemannen von den eonigen tijd later d'o.i rijksveldwach ter zwaar gewond op den boek van do Piet Ifeinstraat te Velp liggen, terwijl Üe auto verdwenen was. Do autobestuur- CLYSMA No. 30 MAVRIDES royal CLIX BRISTOL NORTH STATE GOLD DOLLAR PIRATE F LAG (io stuks) lieer Nauwland onder een der wielen van. een vrachtauto met aanhangwagen ge raakt, doordat het kind waarschijnlijk plot seling do straat wilde oversteken. Ilct is aan de verwondingen overleden. la brand geraakt. Gisteravond omstreeks tien uur is do 27-jarige dienstbode P. D. ten huizo van de familie Gohen aan de Stationsstraat te Groningen bij liet reinigen van kleerön met benzine in braad geraakt. Ook de dochter des huizes, do 25-jarige A. Gabon, die te hulp snelde geraakte in brand. In zorgelfjken toestand zijn beiden naar hel Academisch Ziekenhuis overgebracht. Fransrh sportvlieger verongelukt. De bekende Fransche sportvlieger Ar- raeliart is hij een ocfenvlucht in de 'nabij heid van Parijs neergestort en om het leven gekomen. der had klaarblijkelijk door het nemen van een scherpen Docht zich va.i dan veld wachter willen ontdoen. Dc veldwachter verkoelde ruim een week iu levensge vaar, doch is thans weer bijna geheel ge nezen. De autobestuurder, do 2S-jarige P. E. uit Arnhem stand voor de Arnhemsche rechtbank terecht. Ilij gaf toe door hot nemen van dan bocht in versnelde vaart zich van don rijksveldwachter tc willen bevrijden, hij wilde hem echter geenszins lichamelijk letsel toebrengen, Doior het O.M. weid wegens het toe- brongen van zware mishandeling éfn jaar gevangenisstraf geëisclil, met bevel tot vernietiging van do auto. Mr, Th. Muller Massis uit Amsterdam pleitte voor een voorwaardelijke veroor- dceling. Uitspraak 30 Klei a.s. GEMENGD NIEUWS, Opening Ncdcrlandsciie raargarincfabrick in Eugcland. Gistermiddag is, door het openen van een nieuwe fabriek in Engeland', weder om blijk gegeven, dat de Noderlandsche industrie zich door de vele moeilijkhe den, haar in het land' zelf in den weg gelegd, zoowel wat betreft den export als die bloei en ontwikkeling haror be- drijtvon, niet laat ontmoedigen. De N.Y. Benninga's FrLosche Margarine- fabrieken te Leeuwarden slaagden er eenigo jaren geleden in een belangrijken afzet van baar producten in Engeland 40 verkrijgen. Deze export werd echter door het verla ten van den gouden standaard in Enge land, later door do invoerrechten en de Buy British leuze vrijwel onmogelijk ge maakt en tot een minimum teruggebracht. Naar aanleiding van het bo\ ons taande werd door do Noderlandsche direclie be sloten een fabriek in Engeland op te richten, en wel in Mitciham, waarna in Mei 1932 do eerste voorbereidingen voor den bouw van de fabriek werden getrof fen. Met eenigo zakenvrienden in Engeland werd beslolen oen Engelsche Company op te richten, welke den 22eo December d.o.v is ingeschreven onder den naam Bonning's British Margarine en Produce Comp. Limited. Hedenmorgen om elf uur vond in tegen woordigheid van vele genoodigden de opev ning der fabriek plaats". De postvluchten. Aneta meldt uit Band een g, dat wegens opneming van don hoer Duimolaar, die aan influenza lijdt, in het hospitaal, de Ijs vogel deze week niet vertrekt en vervan gen wordt door de Oehoe. De bemanning vain do IJsvogol blijft tot de volgende week over. De Och 00 vertrekt met de op 19 Mei aangekomen bemanning. Het auto-ongeluk bij dc Koninginiicbeng Ie Rotterdam. Een schipper beeft in de Koningshaven vlak bij de Wilbolminabrug drijvende ge vonden liet lijk van don lieer M. Schepers uit Dordrecht, die de vorige week met zijn auto in de Koningshaven is gereden en verdronken. Ernstige aanrijding. To Rijsoord is do fietser P. van N. door een auto aangereden ea zoor ernstig ge wond. Voor zijn leven wordt govreesd. Op bet Zuid-Builenspaarne is de 28-jtu rige wiolrijdster mej. K. door een achter- uitrijdonden autobus aangereden en ern stig gewond. Motorfiets geslipt. In do Abcoudestraat te Botterdam is do 26-jarigo motorrijder B. geslipt en op het trottoir gereden. Ilij reed oen voetganger aan en botste tegen een huis. B. en de voetganger weiden gewond. f Opium. 'Aan de Merwehaven is aangehouden do Chinees IJ. S., die op het stoomschip Nij- kerk 2 K.G. ruwe opium verborgen haid gehouden. Ongeluk met doodelijkcu afloop. Gistermorgen is in het Wijde Geldeloozo- pad te Haarlem een 4-jarig zoontje van den Donderdag, 25 Mei. Hilversum, 296 M. AVRO-uitzemling. 8 u Gratnofoonplateii 9 u. Morgenwij ding. 9.15 u. Gramofoonplatcn. 9 30 u. Om roeporkest o.l.v. N. Gerbarz in m.v. VV. Ra vol li (bas-bariton). !n de pauzes: gramo foonplatcn. 12.30 u. Gramofoonplatcn 1— 2 u. Kovacs Lajos en zijn orkest. Rcfrein- zang: Bol) Scho'io. 2.15 u. Kamermuziek. Th. v, d. Pas (piano), W. Bredorole (viool) en E. llönlgcn (cello), 2,45 u. Gramo- foonplaten. 3 u. Orgelconcert F. Hasselaar. M.m.v. Di Moorlag (sopraan) on Nic Klaa- sen (fluit). 4 u. Voor zieken en ouden van dagen, door mevr. A. v. Dijk. 4.30 u. Viool- recital F. Kok. A. d. vleugelE. Veen. 5 u Voor de kinderen. 5.30 u. Ensemble Rentmeester. 6.30 u. Sportprnatje II Hol lander. 7 u. Ensemble Rentmeester. 7.30 u. Dr. M. Th Rillen: Do. Nihelungen-sage (IV). 8 u. Vaz Dias. 810 u. Concertge bouworkest o.l.v. dr. W. Mengelberg m.m.v. Louis Zimmermann (viool). 9.15 u. Gra- mofoonplaten. 9.30 u. Kon. Zang vereen. „De Mastrcechfer Staar" o.l.v. P. Gielens. 9.50 u. Gramofoonplatcn. '10 u. Kovacs La- jo-s en zijn orkest. Refreinzang: Bob' Scbolto. 11—12 u. Gramofoonplatcn. Huizen, 1875 M. 8,30 u. NCRV. 9.30 u. KRO. 2—11.30 u. NCRV. 8.30 u. Morgenwijding olv. ds. J. P. v. d. Ileest. 9 30 u. Hoogmis uit Gronin gen. 11.15 u. Gramofoonplaten. 12 u. Or kestconcert en gramofoonplaten 2 u Ged, Uilz. v. d. 80sto Bondsvergadering v. li. Ned. Jongelingsverbond te Middelburg. 3 u. NCRV.-Hnrmome-orkest o.l v. P. v. d. Hurk m.m.v. D. Weiman (declamatie). 5 11. Orgelconcert. G u. Dubbelmannenkwar- tct „Kunst naar Kracht", o.l.v. IJ. \V. Vis- scher. 7 u. Gramofoonplaten. 8 u. Utr. Sted. Orkest o.l.v. II Goudoever m.m.v. M. ICloss (bariloi) en hef Chr. Radiokoor o.l.v. J. Couvée. Ca. 9.05 u. Vaz Dias. 9.15 u. Vervolg orkestconcert m.m v. M. Kloos (bariton). 10.1511.30 u. Gramo- foon muziek. Vrijdag, 26 Mei 1933. Hilversum. 290 M. 8 u. V.A.R.A. 12 u. A.VR.O. 4 u. V.A.R.A. 8 u. V.P.R.O. 11 u. V.A.R.A. 8 u. Gramofoonplaten. 10 u Morgenwij ding V.P.R.O. 10.15 u. Declamatie Jan Lcmairc. 10.30 u, Gramofoonplaten. 11.15 u. „Onze keuken", door P. J Kers. 11.45 u. Zang door Leo Fuld en J. Jong, piano. 12 u. Concert onder leiding van Otüo Hendriks met medewerking van Flip vati Schali, refreinzang. Gramofoonplate.i. 2 u. Geervliet: Nieuwe wegen in gchoor- linlpmiddelen. 2 30 u Kovacs Lajos cn zijn orkest. Rcfreinzang: Bob Schollo. 4 u. Orgelspel J. Jong cn Gramofoonplaten. 5 u. KinJeruurtje. 5 30 u. V.A.R.A.-Orkcst onder leiding van II. de Groot. G u Gra mofoonplatcn. 6.15 u Vervolg concert. 7 u. Boekbespreking dr. W. Banning. 7.20 u. Vervolg orkestconcert. 8 11. Cursus door prof. it'. Scbermerliorn 8.30 u. Pianoreci tal door W. Andriessen. 9 u Causerie M. ten Cale. 9.30 u Vervolg concert. 10 u, Vrijz. Codsd. Persbureau 10.05 u. Vaz Dias. 10.15 u. Causerie door A. Brom. 10.45 u. Gramofoonplaten 11 u. Gramo foonplaten. Huizen, 1S75 M. Algemeen programma, verzorgd door do N.O.R.V. 8 u. Schriftlezing en modulatie, 8.15 9.30 u. Gramofoonplaten. 10.30 u Mor gendienst ander leiding van ds. S Wou ters. 11 u. Concert. Mevr. J. Tuijfen, so praan en 0. Ponton, orgel. 1215 u. Gra mofoonplaten. 12.30 u Trio v. d. Horst met modewerking van J. II. v. Ginkel, klarinet. 2.30 u Clir. Lectuur. 3 u, Huish. raadgevingen. 3.30 u Doneert. Ev. Lopes Salzedo, viool on Annie de Ridder, piano, 4.30 Voor amateur-fotegrafen 5 u. The Columbia Three, 6 u. Landbouwlialfuur. ■43.30 u. Causerie A. J. Ilenvig. 7.15 u. Ned. Chr. Persbureau 7.30 u. Literair half uur. 8 u. Orgelconcert Jan Zwart. 9 u. Causerio door prof. rnr. J. C. Kielstra, 9.30 u. Utr. Mannemzangver. ander leiding van Hans Panton. 10.40—11,30 u. Graino- foonplaten. Circa 9.55 u. Vaz Dias. DER Origineel mat Tafelzilver, basis 90 Gr., in het nieuwste, uiterst aparte en elegante model, wordt U thans gratis eangeboden voor da hieronder genoteerde, verbazingwek kend lage Batco Coupon aantallen. Elk stuk wordt geleverd rnel schriftelijk garantie bewijs voor minstens 25 jaar van de wereldbekende fabrikanten. En wat denkt U van de prachtige, mahoniehouten vitrine, die U bij afname inééns an hef complete garnituur van 28 stuks, geheel gratis erbij ontvangt? Deze gratis vitrine is voorzien van een zware geracetteer Je spiegelglasplaat, kan ook yoor een grobter garnituur gebruikt worden en kan tot een willekeurig aantal worden opgestapeld, indien U Uw garnituur oog meer wenscht uit te breiden. 6 stuks 610 punten 610 575 575 r Stuk Tafeflepe! Tafelvork Dessertlepel Dessertvork Soeplepel Sauslepel Groentelepel Aardappellepel 210 Tafelmes woest- 155 Dessertmesj vrij 145 Theelepel 45 Suikerschepje 90 ïheeschepie Taarfvorkje Gebakschepje Servetband 115 punten 115 Bafco-de Wereld-Coupons worden bij de vol gende kwaiiteits-sigarettenmerken verpakt: 'BEZICHTIGT DE PRACHTIGE COLLECTIE IN DE BATCO TOONZALEN gevestigd te Rotterdam, Schiekade 12-14 Amsterdam, Nieuwe Hoogstraat 4 den Bosch, Markt 42 Groningen, Guldenstraat 6 Eindhoven, Démer 40 Den Haag, Wagenstraat 58 De mahoniehouten vitrine gratis.

Schiedamsche Courant | 1933 | | pagina 5