Schiedamsche Courant. TWEEDE BLAD MAANDAG, 17 JULI 1933, No. 20380. GEXENCO) NIEUWS. Tweehonderd jaar bierbrouwerij. Dezer dagen heeft Van Volknhovetn's Bierbrouwerij to Amsterdam dan d'ag her dacht, waarop zij 200 jaar geleden on der den 'naam van De Gekroonde Valk werd opgericht. Met hot oog op de tijds omstandigheden is dit feit niet feestelijk herdacht. Overreden cn gedood. Te Z wind-eren is de wielrijder N. door oen auto aangereden on gedood. Onweer. Tijdens een hevig onweer is te Oost burg de landbouwschuur van M. J. d'oor den bliksem getroffen on afgebrand. Te Woionstdrccht is de schuur van Z. getroffen. Eenig vee en een lam ibouwma- chine weiden een prooi der vlammen. Tegen boom gereden cn gedood. Te Rhonon is de wielrijder P. v. II., die van een hellenden weg reed, tegen oen botom gebotst. Do man is aan zijn verwondingen overleden. Vrouw in brand. Gistermorgen te ongeveer kwart voor elf heeft door het in brand geraken van oen primus-toestel, in .het gelijk straatsclie gedeelte van perceel Buiten Oranjestraat te Amsterdam een 5G-jarigo vrouw ern stige brand wonden aa'n hoofd' en' gelaat opgeloopon. - Do G.G.D heeft haar naar het Binnen- Gnstliuis vervoerd. Lijk opgehaald. Het lijk van den 11-jarigen W. Schinkel die te Dieren vermist werd, is Zondag ochtend ter hoogte van de Spankoronsche brug uit het ApoldoiornschDierensche Ka naal opgehaald. Do knaap, die zwakzinnig was, kwam uit Haarlem en word te Dieren verpleegd. Ernstig motorongeluk. Gisteravond omstreeks 11 uur moest een luxe-auto op den Leidschen straatweg on der Wassenaar, komende, uit de richting Leiden, stoppen wegens het löegloopeni van een voorhand. De bestuurder plaatste zijn wagen scherp rechts van 'den weg, crickte deze op en verwijderde het defecte wiel. Op dit moment maderde met groote snel held, eveneeins uit-de richting Lieid'en oen motorrijder met duo passagiere.Of het achterlicht van 'de auto niet functioneerde of dat de motorrijder dit over het hoofd hoeft gezien, was gisterenavond nog niet uitgemaakt. Zeker is echter, dat hij do wagon eerst zag toan een hotsing onver mijdelijk was: met een zwaren slag kwam hij togen do achterzijde van de auto terecht. Deze schoot van de crick, echter zonder iemand te verwonden. Ook do motorrijder zelf kwam er zonder ernstig letsel af. Geenszins was dit het geval met zijn meigezellin, Idio van de duo word ge slingerd, half tegen, half onder de auto' terecht kwam en bewusteloos bleef lig gen met ernstige hoofd- on beenwonden. Hulp was zeer spoedig tor plaatse even als een ziekenauto, waar overbrenging naar een ziekenhuis dringend noodzakelijk bleek. I'Mrirridjrmd (c Amsterdam. De brandweer is in den vroegen mor gen van Zondag gealarmeerd voor een rand, die door niet bekende oorzaak zijn norsprong had g]evonden in het kelderge- leolto van perceel 'Oude Solians 9, welk gedeelte in gebruik is als opslagplaals voor "tumvaren. Do eerste verdieping is ver huurd aan een firma in speelgoedoren, terwijl do daarboven gelegen ctage's voor paknuis ingericht, onvcrliuurd zijn. Toen de eerste roode voertuigen der brandweer gearriveerd waren, zag de bevel voerder, nadat deze met cenige manschap pen tot de plaats des onhcils was door gedrongen, zich tegenover een ware vlam menzee geplaatst, weshalve hij hot alarm middolbrand deed geven. Do versterking van het materiaal was spoedig ter plaatse en zoo kon hot vuur, dat zich inmid dels ook aan do eerste verdieping had medegedeeld, mot vijf stralen worden be streden. De overwinning bleef dan ook aan de brandweer, doch niet nadat de vlam men de kelderruimte cn de eerste verdie ping, met den woder/.ijdschen opslag, ge deeltelijk verwoest hadden. Deviezen smokkelarij. Te Kaldenkorken is aangehouden de caféhouder L. uit Venlo, die poogde 10.009 Mark aan Duitsch bankpapier naar Nedor- land over te brengen. lierooving. In een pand aan de Gedempte Botor- sloot to Rotterdam is oen koopman uit Ridderkerk van f700 beroofd. Drie vrou wen en twee mannen zijn in verband hiermede aangehouden. Nut. socialisten in 's-Gravcndcel. Na afloop van een vergadering van na tionaal socialisten te 's-Gravondcol, die oen rustig verloop had, werden de nazi's en hun aanhangers door politieke tegenstan ders gevolgd en bekogeld met sleenen en slraatvuil. De politie moost schoten in de lucht lossen en met den sabel de opgewon den ui Miig'o verspreiden. De vliegtocht van het italiaansche luchteskader. Uit Montreal vertrokken. De 21 Italiaansche vliegtuigen zijn Za terdag te 4Va uur (A. T.) van Montreal naar Chicago vertrokken, een afstand van 875 mijl. Zij werden togen half elf (5.10 Amerikaanscho tijd) ie Chicago verwacht. Op de grens van Canada en de Vcr- conigdc Staten zijn 40 Amerikaanscho vlie gers de Italianen legcmoet gegaan en do Amerikaanscho minister van luchtvaart is naar Montereal gereisd' cn heeft "daar in hel vliegtuig van generaal Balbo plaats genomen. Tegen 3 uur waren langs de oevers van liet Michigan-mecr reeds twee a drieduizend toeschm s aanwezig en men verwacht, dat u Si .lianen op-zijn minst door een half millic-on mcnschen zullen verwelkomd worden. Do landings plaats is langs hot tentoonstellingsterrein waar groote toebereidselen zijn getroffen om den "Italianen een waardige ontvangst te bereiden. To Chicago aangekomen. Het eskader van Balbo is te Chicago aangokomen. Toen het eskader de stad naderde, was de gehcele bevolking op de been. Honderdduizenden voreenigden zich bij het meer van Michigan en op de ten toonstellingsterreinen, AUe daken waren vol menschcn. De auto's kondten do stra ten niot moer passeoren. 'De Michigan Ave nue, die grenst aan hot tentoonstellings terrein, was zwart van do mcnschen. De agenten konden do orde niet handhaven, Op het meer zelf voeren en lagen ontel bare vaartuigen. Toon do vliegtuigen in het zicht kwamen, heerschte er een gewel dige geestdrift. Talrijke Amerikaansohe legervliegtuigen begeleidden het eskader. B:_. J.lichter gearresteerd. Voor ruim oen millioon - schade aangericht.,' Het is de politie gelukt, den brand stichter, die sinds enkele'jaren liet platte land in do buurt van Stettin onveilig maak to, te arresloeren. De man is een 27-jarig landarbeider. Hij heeft bekend 51 brandstichtingen op zijn geweten te hebben. De daarbij aange richte schade beloopt ruim 1.1 millioen. VrmLlauto verongelukt. Vijf do oden, dertien gewonden. Gisterochtend te zevetn uur is te Tost li'n hot district Gleiwitz een vrachtauto verongelukt, waarin 35 loden van ecu S.A.-'kapel uit Oppeln, waren gezeten. Vijf personen werdon gedood', derliem ge woeld. De bestuurder van do vrachtauto pleegde na het omgeiuk zelfmoord. Zes huizen verbrand, In Wios-ciiistein brak des inachts ecu 'groote brand uit. Zes huizen werden een proioi der vlammen. Vlucht om de wereld. De vlieger Post is uit New-Yoirk vertrok ken om te trachten hot record voor de vlucht om do wereld (o verbeteren, dat Ih'ij- indertijd zelf met Gatty heeft gevosligd op 8% dag. De Amerikaanscho wereldvlieger Wiley Post, die Zaterdag te New-York is'gestart voor oen vlucht over don Oceaan is na 25 3/4 uur in do lucht te zijn geweest Zon dagochtend om 11.56 uur (M.E T.) op het vliegveld Tempelhof geland. Na 2000 liter brandstof te hebben ingenomen startte Post om 14.10 uur opnieuw om in Ooste lijke richting lo vertrekken. Het eerstvolgend doel 'van zijn tocht is Nowosibiisk in West-S iberië. De Amerikannsche Oceaanvlieger Weloy Post is gisteravond te zeven uur Amst. zomertijd te Koningsbergen vlot geland. Aanvankelijk had Post van Berlijn wil Ion doorvliegen naar Novosibirsk i'a Sibe rië, doch liet slechte weer hoven Oost- Pruisen noodzaakte hem to landen. Een uitgestrekt onweersgebied dwong hem, eenigo omwegen te maken, waaidoor bij zijn orienteering kwijt raakte en eeinigen tijd om en boven Koningsbergen bleef kruisen. Pas toon de luchtpolitie eenigo lichtkogels afschoot, kon hij landen. Post maakte van zijn gedwongen op onthoud te Koningsbergen gebruik om zijn voorraad olie on benzine aan te vullen. Do brand in de Georges Philippar, Inzake de kwestie van do Georges Phi lippar, het Fransdho stoomschip, dat in Mei 1932 door brand is vernield, hebben do E,ngelsche verzekeraars do uitbetaalde verzekeringssom teruggevraagd. SPÖ11T. Cricket. A jaxIIermesD. V.S Door Ilermes-D. Y.S. gew. met 37 runs en nog 3 wickets in handen. Ilermes-D.V.S hooft aan do Leid-anaars heel wat meer last gehad dan in Schicd'am. Doiotr slechts fielden- wisten deze Ion- slotte zulk een hoog totaal te bereiken, 'dat van oen innings-overwinning voor de Schiedammers geen sprake kon zijn. De gasthoeren verkiezen eerst te batten. Ifet begin is voor hun succesvol daar Du Pon reeds op 4 zijn nalen ziet duikelen. Wempo on Jansen zetten dan oen fJinkon stand op. Wempo vooral staat keurig te spe len en slaat een viertal stevige z-essen. Eerst op 78, wanneer Wempo 52 runs noteert koriit de scheiding. Do Schiedam sche aanval heeft dan plols succes door 3 bats voor lutteio runs in te rekenen, waardoor do stand is omgeslagen tot 5 voor 89. Jansen scoort intusschon rustig; verder, zij het dan met do 'naodigo vedno en nadert reeds aard'ig z'n cutury. Op 158 cloant Engeritig hem voor 92 runs. Do tegonsta'nd die d'o rest biedt is niet START VAN DE MARATHONLOOP welke Zondag ter gelegenheid van de atletiekwedstrijden te Amsterdam werd gehouden. A A yi V/i IA'#"'"'"' 'j>y V - A- ri 2J ""W. E DE NIEUWE BRUG over bet Merwedekanaal nabij Amsterdam. Is thans zoo goed als i gereed. groot en met inbegrip van 2 extra's wordt bet rotan! 188. Engering 332. Offerman 458. Scbof- fers 249. Mr. Boehove 023 Hermes- D.V.S opent mot Maas en G. 'Nolet. Maas scoort zoer snol 'cenige vieren. Voor 32 is echter het apetiingspaar reeds van de mat verdwenen. Maas 23 en Nolet 4 runs. Offerman en Smit houden dan gcruimen tijd stand. Smit bepaald' zich hoofdzake lijk tot, verdedigen. Op 82 wordt liij- voor 5 gevangen en komt Scheffors hem ver vangen. Spoedig hierna gaat de 10O op, waarna Offerman voor 53 rans een hal in eigen wicket speolt. Bart die hem vervangt heeft reeds voer 8 ïuns een beurt gehad wanneer hij ecu hoog opspringende bal van Lob de lucht inspeelt. Op dezelfde wijze als Offermam speelt Scheffors een hal in eigen wicket na ecu goede 36 runs te hebben gescoord. De stand is dan 5158. Mr. v. Boehove on Engering bespelen de bowlery met vertrouwen. De score vliegt omhoog. Het 'duurt dan ook niet lang of met een harde vier van Engering word liet Ajax-totaal gepasseerd. Na een mislukte slag wordt Engering dan ge vangen voor een keurige 43. Even daarna komt mr. v, Boehove tijd te kort bij liet runnen voor een goede 17 runs. L. Brounls en Keuzenkamp Jr. spelen inog even ver der, doch op 225 besluit Vischer te slui ten. Brounts 17 not out. Kouzerikamp 2 not out. Wetnpe 144. Du Pan 145. v. Kuijk 3—49. Lob 2-5G. Sohudel 0—14 Historische optoclTt ter eero van liet 700-jarig bestaan van Arnhem, Baron v.m ltlgm stra, Commissaris der Koningin, b.edt de gemalin van Graaf Otto II Uoenien aan. Filmnieuws. Ncd. collectieve film productie. Te Den Haag isopgericht de Noder- landsclie Collectieve Filmproductie („Noco- film"), gevestigd te 's-Gravcnhage, Java- strnat 15, met het doe! Nedorlandschc ge luidsfilms te vervaardigen op collectieven grondslag. BTNNENLAm liet steenkolen vervoer per spoorweg in Limburg. Er is sprake van de overneming der lijn Sittard-Ro-osteren-Echt-Rcermond, van do Lnriburgscho Tramweg Maatschappij door de Ned. Spoorwegen, met het oog op ver voer van steenkolen naar de kolentip te Buchten. Oost-Indië. Volkscrediel. jjo mchschc rogeenng heeft volgens een Anctabericht aan hot Vad'., aan den Volks- re au net voorstel gedaan, do Centrale kas op te heffen on een algemceno instelling voor vcïïcscnATiet op te richten. Generaal Balbo, de leider van het Italiaansche vKcgluigcskadcr, heeft hel dool van zijn loc lit, Chicago, bereikt. DER f c J-1 nr nr m - in i' v->v 1 K

Schiedamsche Courant | 1933 | | pagina 5