Schiedamsche Courant De zeven vermiste hengelaars. U.erfc on Schoot TWEEDE BLAD DEIV DONDERDAG, 3 Aug. 1933. No. 20104. GEMENGD NIEUWS. liet drama opgelost. Vreeselijfc was'de ontknooping van het clrama van de zeven verdwenen 'Amster dammers, die in dén nacht van 3L Juli op 1 Augustus vanuit Amsterdam in de richting And-ijk' niet een /.espersoons ge sloten auto waren vertrokken om té gaan vissclion. In den afgc-1popen nacht is de auto te Purmerend' uit liet. Noord Hollandsch Ka naal - opgehaald. De lijken van do zeven ougelukkigen bevonden zich nog in den wagen. To ongeveer half twaalf ontdekte de agent Binken uit Purmérend 'oliesporen 'op den walkant van de. los- en laadplaats van dé Kanaalschnns. Daar hij bekend wa.s met de vermissing van de zeven Amster dammers en er overdag roods in het Ka, naai op verschillende plaatsen was ge dregd, trokken deze otiesporen en sporen ,van autohanden op deze plaats onmid dellijk zijn aandacht.'Met een stok voelde hij in het water en tot zijn grooten schrik roerde hij daa.r een voorwerp aa.n, dat de voriri had van een autowiel. Onmiddel lijk waarschuwde hij zijn superieur, den inspecteur, van politie Hitlvrink, die spoe dig ter plaatse verscheen. Het onderzoek werd voortgezet en men kwam tot de ont dekking, dat oven onder vlo waterspiegel de auto, een groole zespersoons Tlupmo- bile met vier portieren lag. De auto la,g op zijn- kant met de radiator naar den wal. -Een braanwag-en ,van den. heer Jor- ritsma werd ontboden en onmiddellijk be gon de gemeentepolitie, geholpen door personeel - van den kraanwagon-en eenigo burgers mot het Reddingswerk. Het was toen ruim twaalf uur. Te ongeveer kwart voor drie was hot hijsoben. zoover ge vorderd, dat de wagen geheel hoven ara tor uitstak, rustende tegen de beschoeiing. De aanblik was vrees-el ijk. De voorruit van de a,uto was ingeslagen en oen been van een persoon, die naast den chauffeur zat, stak naar buiten. De beide ruiten, aan do linkerzijde waren nog heel. De rech terzijde had een gebroken ruit. De doods strijd van de ongeluk'kigen moet kort maar hevig zijn - geweest. De lichamen lagen dooreengeworpen in de auto.. De wagen' zélf was - verder: nog vrijwel .'onbeschadigd. Aan de buitenzijde bevonden zielï nog .de hengels, die helaas geen dienst" meer heb ben hoeven .doen. Het ongeluk heeft zich waarschijnlijk als volgt toegedragen. Hot weer was in den nacht van den -ramp zeer slecht, het stormde en .regende hevig. Op de bewuste, plaats moet de automobilist-, .die van- de richting II- pciulam komt bij hot R.K. schoolgebouw rechts afslaan. In dit geval, is de chauf feur links afgeslagen en recht hot waler ingereden. Waarschijnlijk is hij misleid ge- Ned. Hcrv. Ivcrk. Beroepen te 's-Grevelduin-Capcllo, ds. A. J. Wcstra Hockzcma te Mijnshcerea- land; te Nieuwerkerk (Z.), M. G. Wcsler- iiof, cand. te IlarcnJérmolen; te Zalt-Bom- mel, ds. 1. J. II. Visch lo Breolovoort. Beroepen te Maartensdijk ds. B. Bale laan to Barneveld. Bedankt voor IJssolslcin en Vreeswijk (toez.) ds. E, E:. do Loozo te Renswoudo; voor Nieuwe Tongo ds. D. J. van do Graaf te Ede (Cr.); voor Lage Vuursche ds. J. Eidodaar to Leerdam. j Chr. Gcrcf. Kerk. Beroepen te Rozenburg eti 'Aalten, ML. ■Wi. Nieuwenhuijzo, cand. te Vdissingöu. --V.' èiS'Kb»

Schiedamsche Courant | 1933 | | pagina 5