7. STADSNIEUWS. lil fall, v/h. 1.1 SjjEL Co. tlrt fiJWK Het regeeringsjubiieum. Dc uitzending van de natio nale viering te Amsterdam. Met iiwerking van do belanghebben de organisaties is verkregen, Jat tie na tionale viering van H.M.'s regeeringsjubi- lenm (Zaterdag 9 dezer te Amsterdam) over beide omroepzenders zal woorden uitgezon den. Naast den KRO zal thans Je AVRO de uitzending verzorgen. De VARA, die Je beschikking over Jen tweeden zender had, heeft daarvoor den noodigen zendtijd, namelijk van 1-1.30 uur tot 17.30 uur, aan de AVRO afgestaan. Deze zendtijd zal op een anderen dag aan de VARA worden teruggegeven. Een aparte (rein. Het was de bedoeling, dat morgen voor de Schiedamsd'ie deelnemers aan hot hr-r- denkingsdefilé eenigo rijtuigen in den trein, die om 11.05 uur van hier vertrekt, zouden worden gereserveerd •We vernemen, dat het aantal deelner mers zoo groot is, dat een aparte trein voor do Schiedammers naar Amsterdam zal rijden, die 6 minuten vóór 11 van hier zal vertrekken. Aigemeene Middenstands- vereeniging. Ledenvergadering. De Algemeen© AüddenstamdsvKnxjemigimg Schiedam" houdt Dinsdag 12 September is. in hotel Reigersbergen eon ledenvor- gadering. Aan d'e orde komt o.a. bespreking pro testvergadering, georganiseerd door den Kan, Ned'. Middenstandsband op Woens dag 20 September in den Dierentuin te 's-Gravhnlmgo en bespreking enquête, te houden door den Kon. Ned. Middenstands bond over: Hoe denkt u over een even tueel bijvulverbod' van automates! op de uren, waarop in eon winkel niet mag wor den verkocht Twee adressen van de O.S.P. Een „hardloopwedstrijd" en een verkeerd geadresseerd ver zoekschrift. Boor de afdecling Schiedam van de O. S. P. zijn aan den gemeenteraad twee adressen gericht. In ihet eerste wordt ver zocht te besluiten: a. dat aan de gezinshoofden en daar mede gelijk te stellen werldoozen in deze gemeente wederom f 1 bijslag zal worden toegekend op hun uitkeering voor do aan schaffing van brandstoffen; b. dezen toeslag toe te kennen ingaande 1 Oct of er 1933. In hel tweede adres wordt verzod'it de bestaande stennnormen voor werkloozen in. dje gemeente te vexhoogen. In de toelichting wordt gezegd: Adressanten meenen, d.y de doo-T de regeering getroffen maatregelen terzake steunverleening aan overige door de crisis getroffen deden van" het volk in ernstige mate mede ten laste van de we-rkloozen zijn gebracht, doordat door dezen vorm van steunverleening de prijzen van aller noodzakelijke levenstniddelen sterk zijn gestegen. Zij noemen terzake slechts den prijs van het brood, de aardappelen, margarine, ha vermout, griesmeel, rijst, eetbare vetten, gedroogde zuidvruchten, suiker enz., wes halve Zij ernstig aandringen op het ne men van besluiten in door adressanten ge- wenschte riciuting. Wat het eerste verzoek betreft voorspel len we de 0. S. P.-afdeeling een succesje, al zal het een goedkoop succesje zijn. Het wordt een wedloop, wie het eerst den raad met een dergelijk verzoek zal verblijden: de Schiedamsclhe Bestuurders- bond ,de communisten of de O. S. P. Dit maal is de 0. S. P. haar rivalen te vlug afgeweest. Het tweede adres getuigt van mindere kennis van de kaart van het land. Niet de gemeenteraad, maar de minister bepaalt de sleunnormen. Alen zou aan den ge meenteraad even goed kunnen vragen om er voor te zorgen, dat het de volgende week eens flink zal gaan regenen. Politienieuws. H. v. d'. P. uit Vlaardingen, die een zaak heeft aan de Verbrande Erven, heeft bij de politie aangifte gedaan, dat hij door D. D. uit Rotterdam, is opgelicht. D. kwam bij den compagnon van Van der P. en vertelde met v. d. P. te hebben afgesproken over 25 pakken Klokzeep, die meegegeven konden worden. De compag non voldeed aan het verzoek, maar Jater bleek, dat v. d. P. van de zeepleverantie niets afwis.t A. C. uit de Niemve Buurt heeft aan gifte gedaan van diefstal van een colbert- ccsiuum. Dat is gistermiddag uit zijn wo ning verdwenen. De vermoedelijke dader is bekend. Gisteravond is een dame, die met de fiets aan haar hand1 de Oranjcbrug pas seerde, van achteren aangereden door een auto. De autobestuurder verklaarde zich bereid de schade, aan dc fiets veroor zaakt, te vergoeden, maar daarmee is hij er niet af, want bij onderzoek bleek zijn voetrem ia het geheel niet te werken. Eenige mannen, waarvan er één in ken- neLjiken slaat van dronkenschap was, heb- -ben zich 's nachts in de Rreedstraat ver maakt met een handwagen. Aan het spel letje kwam een eind, toen de handwagen in de Raamgracht verdween. Zoo hard bun beenen dat veroorloofde, zijn da „pret makers" er daarop van door gegaan. Sportpark Boschhoek. De opening. Met betrekking tot de te spelen wedstrij den op a.s. Zaterdag, ter gelegenheid van do otficieele opening van het Sportpark „Boschhoek" wordt ons medegedeeld, dat hiervoor zeer groote belangstelling blijkt te bestaan, zelfs van ver buiten Schie dam. Daar de terreinen in bet algemeen door de kleinere vereenigingen zullen wor den bespeeld, is de voor toeschouwers gereserveerde ruimte beperkt, zoodat het verstandig is, teneinde teleurstelling te voorkomen, zich vooraf van kaartan te voorzien. Op den dag van do opening zal door het muziekkorps „Harpe Davids" mede werking worden verleend, welk korps vooraf een marsch d'oor de stad mankt. Rijwielen kunnen Zaterdag a.s. op do ter reinen niet worden toegelaten; echter zal in dc onmiddellijke nabijheid van de vel den gelegenheid lot stalling zijn. Handbal, Daar het handbal voor velen nieuw is, volgt Her een kleine toelichting, waar door men den wedstrijd beter zal kun nen volgen. Het handbal wordt zeer veel in Duitsch- land gespeeld. In Nederland staat dit spel nog in de kinderschoenen. Het best wordt in de provincie Graningen, gespeeld, doch in verband met de kosten, verbonden aan hot laten spelen van twee Gronings die ploegen te Schiedam, is een ontmoeting, georganiseerd' iusschen: „Ulysses" em „T.'HlD.R.", twee ploegen, welke in d'o nationale wedstrijden, onlangs te Rotter dam gehouden, een goed figuur hebben ge maakt. Handbal wordt gespeeld door twee elf tallen, waarvan de opstelling is a's bij voetbal. Evenals bij voetbal vinden we eon doel-, strafworp- en een buitonspel- gebied. Het doelgebied is begrensd door een halven cirkel voor de goal met oen straal van 11 M. liet bui! jnspelgebied wordt begrensd' door een buitenspellijn op 16.50 meter van d'e goal. liet strafworppunt ligt op 13 M. Een stralworp wordt gegeven: a, bij grove en ruwe overtredingen tegen over tegenstanders binnen het eigen straf- worpgebied. b. Wanneer het eigen doelge bied met beide voeten wordt betreden, c. Indien de bal op den eigen doelverdediger wordt teruggespeeld', d. Wanneer dc doel verdediger de bal binnen eigen doelge bied haalt. Een speler van de aanvullen de partij is buitenspel, indien bij zich binnen, doch do bal zich buiten het bui- tenspelgebied bevindt. Het spel mag ech ter pas onderbroken worden en een vrije worp aan de verdedigende partij worden, toegekend', zoodra de bal in liet buiten- spelgebied wordt gespeeld. Do scheids rechter wordt bijgestaan door twee bui- tenspelrechters. De speeltijd is tweemaal eon half uur met 10 minuten rust. De bal mag, door gebruik te maken van armen, handen, hoofd', romp, dijbeen en knie op elke wijze worden geworpen, geslagen, ge- stooten en gevangen. Met den bal mag niet geloopen worden, doch terwijl men loopt mag men den bal stuiten en deze wede® opvangen. De samenstelling van de beide handbal- ploegen is als volgt: Voor; B. Strang, A'. Gros, L. Bos, J. Strang en H. Versnel. Midden: P. Bei), L. Helmi'g en D. Verheij. Achter: 0. Bos en H, Heimig. Doel: H. v. d. Bosch. „T.H.O.R." Voor: Li Ouwendijk, P. Jansen, H. v. d; Tooien, O. Woensd'recht en J. Weelio. Midden: H. Bezem er, A. v. Woorkoon en B. v. Diest. Achter: J. J. Robberegt en G. Voogd. Doel: J. Robberegt. Scheidsrechter J. 0. Alarx, Den Haag. Korfbal. Deze specifiek Nederlandsche sport, welke in den lande reeds duizenden be oefen aars(sters) vindt, verdient om de groote mate van lichaam son twikkeling, welko zij bied't, ruimschoots de belangstel ling van het sportlievend publiek. In het jaar 1902 werd' door den hoer N. Broekhuizen te Amsterdam onder den naam „kortbalspel" een spel gepropageerd, dat als een combinatie was te beschouwen van hot Amerikaansche „Basketball" eu h'et Zve.idsche „Handboll". Dit spd vond reeds spoedig vele bewonderaars en wel dra werden dan ook verschillende vereeni gingen, die zich de beoefening van het kort balspel tot dod stolden, opgericht. Op initiatief van den heer Broekhuijsen kwamen de afgevaardigden dezer vereeni gingen te 'Amsterdam bijeen en stichtfcelni daar op 2 Juni 1903 den Nederlandschcn Korfbalbond', waarvan de lieer Broekhuijson. tot voorzitter werd gekozen en welko func tie bij thans nog l>ekleedt. Door dezen bond werd onmiddellijk over gegaan tot vaststelling van officieels spel regels, liet in het leven roepen van com petitie-wedstrijden cti "bovendien werd de propaganda krachtig ter hand genomen. Dat deze propaganda met succes werd bekroond, blijkt wel uit het feit, dat thans, tna een ruim 30-jarige periode, bij den N.K.B. 131 vereenigingen zijn aangesloten met ©en gezamenlijk ledental van 6037, Telt men daarbij de erkende bonden mot 1173 aangesloten vereenigingen met een gezamenlijk ledental vain 44S9, dan blijkt wel duidelijk, welk een vlucht het kort balspel gedurende haar 30-jarig bestaan heelt genomen. fn een stad' als Schiedam, met bijna 60.000 inwoners, telt korfbal echter nog veel te weinig beoefonaars(sters) en bot is daarom, dat wij hier een beknopte uit eenzetting willen geven van bet spd. De afmetingen va,n het speelterrein zijn nrinimum 60 M. lengte en 25 Al. breedte du maximum 90 t M. lengte en 40 M. breedte. Dit speelterrein wordt verdeeld in drie even groote vakken. Korfbal is 'een gemengde sport. Eoni wedstrijd wordt gespeeld door eon twaalf tal, beslaande uit 6 dames en 6 beeran. Dez© speler3(stors) word'ou ingedeeld in 3 vakken, genaamd' aajaralsvak, midden vak en vtördedigmgsvak. De palen, waar aan d'e korven zijn bevestigd, bevinden: zich in d'e eindvakken. In elk vak kornon 4 spclers(sfers) ran elke partij tegenover elkaar te staan. Do aanval van de één,© partij moet nu door samenspel trachten doelpunten te maken, d.w.z. don bal van boven deor den korf te werpen, terwijl de verdediging van de andere partij moet trachten zulks te voor komen. De in bet middenvak opgestelde spelers (sters) hebben tot taak don bal, zoodxa doze uit hun verdedigingsvak is gespeeld, docsr combinatie naar bun aanvalsvak te brengen. 'Opgemerkt dmnt hierbij te worden, dat het den spelers m verboden zich gedurende het spel buiten hun speelvak te begeven. Gebeurt dit toch, dan wordt aan de tegen partij een vrije worp toegekend. Om ech ter te voorkomen, dat de spelers(sters) steeds in het zelfde vak spelen, is in de spelregels een bepaling opgenomen, dat telkens, wanneer 2 'doelpunten zijn ge scoord, van vak woidfc verwissc'd Opdeze wijze krijgt ieder do gelegenbe'd zoowol in aanval, middenvak als verdediging, te spelen. Evenals bij voetbal, is de duur van c-en wedstrijd tweemaal 45 minuten, met 15 minuten rost. Een opsomming van-,de voornaamste verbodsbepalingen gedurende bet spel volgt thans hieronder. Veibcden is o.m. a. met den ba! loopen; b. met opzet den bal met beenen of voeten aanraken; c. den bal aan anderen overgeven; d. den bal met den vuist wegslaan; e. den bal vangen, slaan of aanraken, wanneer reeds een ander lichaamsdeel dan een der voe ten met den grond in aanraking is; f. met opzet samenspel vermijden; g. den bal over het middenvak heenwerpenh. do tegenpartij den bal uit de banden slaan, nemen of loopen; i. de tegenpartij weg duwen, omverioopen, vasthouden, afhou den, of een been of arm naar hem uit steken, wuiardoor bij belemmerd wordt in het loopen; j. de tegenpartij haken achter arm of bal, of hem zoodanig hinderen, dat hij niet meer over het vrije gebruik van het lichaam beschikt: k. de tegen partij met behulp van den bal wegduwen. Hier ter stede zijn twee korfbal vereeni gingen, die ongeveer even oud zijndo korfbalclub S.C.S., die dit jaar promo veerde naar den N. K. B., en de Chr. korfbalclub 'O.D.I. De ploegen, die bij den korfbalwedstrijd tegen elkaar in het veld' komen, zijn als volgt samengesteld: „De Meeuwen". DamesS. Vaandrager (Het Zuiden), AI. Ivlamer (Het Zuiden), T. Zomervrugt (O.S.C'.R.), M. Ebeli (Rozenburg), N. van Splinter (Rozenburg), N. van Eek (ilet Zuid en). Hoeren: P. dc Goederen (Rozenburg), 'A'. Lijbers (Rozenburg), fl, Ilage (Rozenburg), B. Dorsman (Het Zuiden), II. J. Beverdam (Het Zuiden), IL van Room. (Het Zuiden). „Pemix", Dames: 0. Karstens, B. Klein, T. Tho mas. M. Zwemstra, 0. de Jong en R. de Jonge. IIeerenB. Bouhurps, W. Alarliri, J. v, d. Horst en K., W. en. K. Karstens. Scheidsrechter J. Ledeboer, Schiedam. Geslaagd. Voor het toelatings-examen. der rij'kstum- bouwschool te Boskoop, gehouden op 4 en 5 September j.L, slaagde o.a. do hoer A Houtman. Diamanten bruiloft, Alaandag, 11 September, zal het echt paar S. C. van V/aal wijk van Doornde Wol f f, wonende Singel 54, 60 jaar getrouwd zijn. Nieuw broederklooster. Aan de Warande. Het klooster aan de Nieuwe Haven, naast de St. Liduinakerk, is te klein ge worden voor de huisvesting van de broe ders, die hier ter stede mot het onderwijs aan de R. K. scholen belast zijn. Vroeger is dat gebouw al eens uitgebreid door er een verdieping op te plaatsen, maar het was onmogelijk dat nog eens te doen en er was ook geen ruimte meer aan den zij- of achterkant oin te bouwen, zoodat be sloten werd een nieuw klooster te stich ten, dat verrezen is aan de Warande, in den tuin van het heerenhuis thans bewoond door notaris P. Schaberg. Hot klooster aan de Nieuwe Haven bood ruimte voor 20, bet nie.uwe gebouw voor 32 broedeis. Zonder dat daarbij burgerlijke autoritei ten of particuliere personen waren uitgc- noodigd, is hedenmorgen het nieuwo kloos ter door deken A. J. C. Schraag ingewijd. Bi] den bouw van bet forsche gebouw is de soberheid en de eenvoud betracht. Aan de straatzijde, gelijkvloers, zijn ge legen drie spreekkamers, een vcrirek voor den broeder-overste, van den portier, enz. In den linkervleugel het gebouw lieeft ongeveer een U-vorm met in het midden een binnenterrein, dat als tuin zal worden aangelegd is de refter: da eetzaal van de broeders, gelegen, met daarachter de keuken. 'Op de eerste en tweede verdieping loopt aan do voorzijde een gang, waarop de kamertjes van de broeders uitkomen, die dus uitzien op den tuin. Die kamertjes lijken alle op elkaar en z.ijn zeer een voudig ingericht: achlcr de deur een ijzeren ledikant, een tafeltje met daarop een waschko-m en een schrijfbureau mot stoel. Dat is alles. In den rechtervleugel is beneden een recreatiezaal met bibliotheek; daarboven zijn kamertje gelegen. Aan do kapel, die_ in den linkervleugel op de eerste verdieping is gelegen en een dubbele hoogte heeft, d.w.z. tot bet dak reikt, is bizondero zorg besteed. Een jonge ItnPaanscho bceldboudsfer, Afaria Delago, beeft voor een 10-tal pila ren om-hel altaar beeldhouwwerk -ont worpen, dat uitgevoerd is in tegels, welke gebakken zijn bij Ragout te Alaaslricht. De groote beelden in relief stellen figuren voor, die in verband staan met do komst van Christus, b.v. Abraham, Elia, David, de engel Gabriel enz. Lager in de pilaren zijn Rijbelscho tafercelen van kleiner fox- maat aangebracht. Het altaar is vervaardigd door den edel smid Brom te Utrecht. Het mooie gebouw, dat oen zeer soliedcn indruk maakt, is ontworpen door den ar chitect Boosten te Aïaastricht, de Schiedam- sche aannemers Heijnsbroek en Leenderts hebben het werk in ruim een jaar vol- -tooid. De grafelijke secretaris. Van een diner in het Corner llonse. Gistermorgen kwam een jonge man in het CornerHouse, die zich uitgaf voor den secretaris van den. graaf Van Eagle- stone uit Glascow. De Schotsche edelman zou binnenkort hier arriveeren en wilde dan zijn vrienden in het Corner House een goed diner aanbieden. Er zou voor 28 personen gedekt moeten worden en hot moest goed- zijn. Op f50 of f100 kwam het niet aan. De graaf had juist tot Corner House uitgekozen, omdat de roem van zijn keuken tot in Schotland was doorgedrongen en de secretaris noemde voorbeelden van goede diners, door voor aanstaande personen den laatsten tijd in het Corner House gegeven. De secretaris bleek dus wol op de hoogte te zijn, maar toch vertrouwde de eigenaar van het Corner House de zaak niet en stelde de politie in kennis van het be zoek van den jongen, man, die later op den dag nog terug zou komen om een en ander nader te regelen. Do politie stelde er wel belang in om ook eens kennis te maken mot don secre taris van graaf Van Eagieslone en een politiebeambte wachtte op zijn komst. Alaar wie er kwam, niet de secretaris. Toen heeft do politie aan oen jongen man, een psycliopaath, verzocht eens op het hoofdbureau van politie te komen en men had, in de Lange Nieuws trant 21 goed1 geraden.' Na korten tijd bekende hij, zich voor den secretaire van graaf Van Eaglc-stone te hebben uitgegeven. Waarom? ,,'Üch, zoo maar, voor do loll" ver klaarde de jongen. Inderdaad bestaat er eert Engeisehegraaf Van Eaglestone, maar liet is reeds lang geleden, dat deze in Nederland was. Overplaatsing. Behalve de gsicr u rö:<l> vermeld,e ver plaatsing van R K. egcsteliji'ccn is nog een mulalie te wachten in de SingclpH- rochje. Pater -J. Rollen O. P., kapelaan van de parochie van 0. L Vrouwe Van' den H. Rozenkran-, is n.I. verplaatst naaf do parochie van den 11. Daminieus te Amsterdam (Spuisim, t) Pa or Rollen, dje bier see? ts kort werkzaam is geweest, zal worden -vervangen deor paler B. Ven- hev O. P i De Unicwinkcls. Do Uniewinkels zorgen er voor bet hun clientèle naar den zin te maken! Op. fle 15 procents cassations zijn thans ook waan- devolle cadeaux "verkrijgbaar, zooals b.v. oen complete Hollandséhe emaillo keuken, 24 d'eelig; een luxe theemcubel, massief eikenhout; een wringer; oen 12-lad'ige luxo keukenkast, enz. Daaromtrent kan men na dere gegevens vinden in oen advertentie in dit blad. In de Unie-étalage kan men do cadeaux zien en de circulaire Tafeltje- dek-je vermeldt verder alles, wat op. de ca deaux betrekking heeft, Geveilde en verkochte onroerende goederen. Geveild S September. Notaris van Ellekom. 1. Het winkel- en woonhuis met afz. bo venwoning Groenweegjs 61 (heek Vijgen- steeg 13), groot 45 c.a., winkelhuis om- verhuurd; boven verhuurd voor 14 pets week. In veiling f2750. 2. Het huis met afz. bovenwoning Grocne- weegje 63a b, groot 35 c.a., beneden ver huurd voor f3 50 per week, boven f4 per week. In veiling f2400. 3. Het woonhuis Spoorstraat 38, groot 78 c.a., veihiuml voor f4 50 p'or week. In veiling-f 1400. 4. Het winkel- en woonhuis Lang© Ha ven 2, ter grootte van ongeveer 29 c.al., verhuurd voor f8 per week. In veiling f2900. 5. Het winkelpand met afz. bovenwoning; Koemarkt 4, ter grootte van on go veer 89 o.a., verhuurd heneden f250 per 3 maan den, boven f27.50 per maand, In veiling f 11.900. Notaris A. Hoek. 1. Een complex panden, bev. twee ben.- en drie bovenwoningen, met tuinen eiï erven, te Schiedam, aan de Nieuwe Ha ven nos. 75a, 75b, 75o, 77a en 77b, groot 553 n. 87 c.a. In veiling f16.700. 2. Een perceel grond met de daarop staande gebouwen, bestaande uit een groot pakhuis, ttvee garages en overbouwdo poort met bovenwoning te Schiedam, nrs. 77e en 79, groot 5 a. 35 o.a. In veiling f7400. A G E N D A. Schiedam. Pandora. Hoogstraat. Filmprogramma. 8 Sept. Geref. Jeugdhuis, 8 uur. Ned'. Chr. Vrouwenbond. Causerie F. 'A! C. Lechner over Oud-Schiedam. 12 Sept. Hotel Bcijersbergem, halt 9. Dcden- vcxgadeiing AJg. Aliddenstaindsver- ©emiging. 13 Sept. Alusis Saarum, 8 u. Kinderkoor Immanuel. Uitvoering. 16 Sept. Volksgebouw, 8 uur. Kunst na Arbeid'. Opvoering: Kopper en Go. 21 Sept. 'Dos ter kerk, 8 uur. Lezing dr. K. Schilder voor „Calvijm". 23 Sept. Alusis Saorum, 8 u. Feestavond! V.V.R. Iedere Zaterdagmiddag van 25 uur. Stee delijk Museum. Rotterdam. 8 Sept. Groote Schouwburg, 8.15 u. Groot N'ederlandsch Toomcel. Ifet Mi rakel. 8 Slept. Ti voii-Schou wburg, 8.15 u. Rotterd'. Operette Gez. Een jaar zonde® liefde. f 8 Sept. Thalia. 2.15 u. 7 u.. en 9,15 u. R'evu© Hallo! Ops taan I Öapitol, 2.15 u. 8J15 u. Die gele holf Speak easily. Grajud! 2 u. 7 u. ten 9.15 u. Songs of songs. Ljumière, 2.15 u. 7.15 u. en 9.15 u. De onverbiddelijke strijd; II est char mant. J.uxor, 7.30 u. em 9.30 U, Liobe muss rierstandten sein. Olympia, 7 u. en 9.15 u. Wetten d'er zeef Nagana. Prinses, 2.15 u. en 8.15 u. Wat nou weer/ Afata Hari. Royal, 2.15 u. 7.15 u. en 9.15 u. De bloem van Hawaï. Scala-, 2 u. 7 u. ten 9.30 u. 3M toeken dos Icruis'es. Studio '32, 2 u. 7 u. en 9.15 u. Wereld stad1. OMLIGGENDE GEMEENTEN. VLAARDINGEN. Ilaringvisschcrij. Gisteren werd aan den afslag betaald voor V.1I.N. f 10.90 tot f 11.50; V. II. Zuid f 11.20 tot f 12.80; Y. II. f5 tot f5.70; AI. II. Zuid f 14.10 tot f 14.40; Af. H. Noord f 11.30; makreel f8.40 per kantje. Vanmorgen was binnen gekomen dteVH 205 met 23 last pekelharing. Volgens de statistiek zijn tot on met 6 S ptember 1938 aangevoerd1 doo?' 533 vaaiiuigeii 158 256 kantjes haring; in 193| door 371 vaartuigen 88.618 kontjes; ut- 193! door 618 \aavtu'igen 282.703 kantj® en in 1930 door 58't vaartuigen 221.65,6 kariljes. i Kinderverlamming. Gisteren is hier ter stede het wWÉ rrfjvni van kinderverlamming opgêge'v&ïn N. 'f, Hal waken t over „Ulysses". östermann Co s Handel Mij.N.V.,Amsle«iam Fabi-isksn te Jutphaas bij Utrecht.

Schiedamsche Courant | 1933 | | pagina 2