iv. lui. w/i).t mmj co. STADSNIEUWS. -n- Een jubileum. Patrimonium. Prijsuitreiking schietwedstrijden. De valsche vleesch- De lieer A. Baan 25 Jaar hoofd ecner school. i. I0p 1 October a.s. zal' het 25 jaar ge leden zijlij dat een zeer verdienstelijk hoofd van, een openbare school zijn werk hieir ter stede begon; de heer A. Baan zal dan een kwart eeuw in onze gemeente werkzaam zijn. De heer Baan werd 6 Juli 18S0 te Capelle a. d'. IJssel geboren; 15 Augustus 1899 begon hij zijn onderwijzersloopbaan te Reewijk, waar hij slechts tot 3 Haart van het volgend jaar bleef; 5 Haart 1900 "werd de heer Baan onderwijzer te Rid derkerk tot 31 Juli 1902; toen volgde Rotterdam en op 1 October 1908 aanvaard de hij zijn functie als hoofd van school C. aan de Lange Nieuwstraat. Spoedig nam hij in het schoolleven hier |er stede de plaats in, die hem als go- Jpren onderwijzer en vlot spreker toe K\yamaan de Rijksnormaallessen weid hij benoemd om onderwijs te geven in rekenen en wiskunde en ook aan den cursus voor opleiding van bewaarschool onderwijzeressen werd hij verbonden. Bijna 23 jaar heeft de heer Baan les gegeven in de school, achter het Blauwe Huis; 1 Juni 1931 werd hij hoofd van school II en verwisselde hij een oud, som her gebouw voor de bijna nieuwe school, met veel licht, aan de Huijsmansstraat. Het laatste diploma, dat de heer Baan behaalde, was dat van Toonkunst voor zangonderwijs. Zingen heeft zijn liefde en niet alleen is hij de aangewezen man om bij massale kinder-zanguitvoeringen de lei ding le geven, maar hij is ook ge heel belangeloos directeur van het Koor van den Ned. Prot. Bond. Haar belangrijker dan dit alles is, dat hij. een uitstekend onderwijzer is, üie de kinderen iets mee geeft, o Buurtvereniging Gusto. Feestavond. De buurtvereeniging Gusto heeft gister avond in Musis Sacrum haar jaarfeest ge houden, ter gelegenheid van haar 9-jarig heslaan. Het feest had' een intiem ka rakter; het volgend jaar zal het tweede lustrum op meer luisterrijke wijze wor den gevierd. Al had het feestje van gisteravond dan ook een intiem karakter, de gezelligheid deed dat geen afbreuk; integendeel, het kwam die ten goede. Alleen leden en hun huisgenooten waren aanwezig en vulden aan tafeltjes gezeten de geheele zaal. De voorzitter, de heer J. M. van Put ten, heeft een kort openingswoord ge sproken, waarin hij o.a. ook van het tweede lustrum gewag maakte. Voorts her innerde spr. er aan, dat dit reeds de derde bijeenkomst van de vereen'ging in 1933 is, Het 'duo Smïnb heeft de aanwezigen vermaakt met zang en tooneelspel, waar bij wel ec ;s uitdrukkingen gebezigd weiden, die een z er preulsche oude jonge juffrouw konden doen blozen. Na het optreden van het duo, bestond er nog gelegenheid tot dansen. De feestgenooten werden rijkelijk ont haald. De schietbanen in de Drilschuur. Verbeteringen beraamd. Naar we vernemen is het de bedoeling laan de Drilschuur achter de St. Joris Doeie een wijziging aan te brengen, zoodat de schietbanen ook des winters gebruikt kun nen worden. Vroeger is reeds een klein kamertje in het gebouw afgescheiden, waax gestookt kan worden en dat werd als een belangrijke "verbetering dankbaar aanvaard Maar des winters is het Ln de groote holle ruimte meestal ijzig koud en komende uit het kamertje, had men hot gevoel in een ijs kast te stappen. Worden de plannen verwezenlijkt, dan w„rdt het gedeelte van de vier schietbanen, waar zich bij de oefeningen de schutters bevinden, bij het bestaande kamertje ge trokken, wat met betrekkelijk weinig kos ten mogelijk is. Deze ruimte zal aan m den winter ook verwarmd kunnen wor den. Een luik op elke baan moet het mogelijk maken het wapen, waarmee ge schoten wordt (geweer, buks of revolver), op het doel te richten. Het socialisme. Winter-cursusvcrgaderingcn van Patrimonium. De afdeeling Schiedam van Patrimonium stelt zich voor in den komenden winter cursusvergadermgen te beleggen, waarin het socialisme zal worden besproken aan de hand' van het boek van prof. dr. P. fA. Diepenhorst: Het Socialisme. De eerste dier vergaderingen wordt Woensdag 25 October gehouden. De heer jW. A. J. Dalmeijer zal dan inleiden: liet beginsel der sociaal-democratie, waarbij het volgende schema zal worden govo'gd: 1. Beloekenis van hot woord' socialisme. 2. Utopisch socialisme; a. Communisme bij vroegere godsdienstige secten; b. Het utopisch trio (Saint Simon, Fourier, Owen)c. Van utopie tot wetenschap. De overige inleiders en onderwerpen zijn: de heer J. La Roy: Leer en leven van Karl Marx; do heer Th. Gloude: Ver schillende stroomingen in hst socialisme; d'e lieer A. Korsten: Revolutionaire ele menten in het socialisme; ds. Cl Vonk: Religieus socialisme en de heer W. M. Brokken: Het nationaal socialisme. De strijder voor den eor- poratievcn staat. Gisteravond hield de afdeeling Schie dam van Patrimonium een openbare ver gadering in net Gebouw voor Christelijk! Sociale Belangen, onder leiding valn dein heer J. Goedvolk. Na een welkomstwoord) van den voor zitter, kreeg de heer R. Hagoort van Utrecht gelegenheid tot bet uitsproken ecner redo over het onderwerp„Do strijder voor den corporatieven staat". Spreker herinnerde aan het feit, dat men wel eens de vraag stelt of Pa trimonium in dezen tijd nog reden van. bestaan heeft. Deze vraag wilde spr. be vestigend beantwoorden. In verbaind daar mede wilde spr. nagaan of Patrimonium inzake de mode-gedachte betreEfend© den corporatieven staat een taak heeft. Corporatief is een lovend ding in zich zelf. Een „staat" is een vast ding. Beide vormen dus ©en contradictio in terminus. Deze begrippen werden door spr. nader uiteengezet. Spr. wil het criterium van zijn onder werp echter verleggen on spreken over dm strijder voor het corporatief beginsel. Do bedoeling is niet in de eerste plaats om te spreken over Mussolini of Hitier, maar i om aan te toonen dat Patrimonium strijdt voor het corporatief beginsel. Reeds in den gildentijU kon men t.a.v. de steden spreken van hot corporatief be ginsel, Naar dien tijd is in de vorige eeuw verbuigend teruggezien. Groen van Prinste- rer vroeg in 1818 of een gilden-organisatie, niet kon worden opgericht. Kuyper streef de eveneens naar een corporatieve samen stelling van den staat en de maatschappij. Uit die corporatieve gedachte is Patri monium geboren. In verband' daarmede her innerde spr. aan den ellendigein toestand, waarin ongeveer 50 jair geleden de ar beiders leeHen. In den breede ging spr. het werk na, dat door Klaas Ivater werd verricht. Ook zijn hart was vervuld met de corporatieve gedachte, waarvoor hij vod te strijden had. Het door hem opgeriohte Nederlandsch Werkliedenverbond „Patrimo- nuim" stieefde naar verwezenlijking van het corporatief beginsel. Ook het eerst© Christelijk Sociaal Congres in 1S91 sprak het uit dat hot corporatief, dat wil dus zeggen het organisch, beginsel moest wor den gehuldigd. In de maatschappij moeten zijn organi- naties van patroons en arbeiders, die or ganisch, d.i. corporatief, hebben te wer ken. De door Talma gedachte Raden van Arbeid bedoelden niets anders to zijn dah corporatieve instellingen. In dit verband werd door spr. gesproken over Balrijfs- raden en collectieve arbeidsovereenkom sten, waarin telkens de corporatieve ge- dachlo is belichaamd. Deze corporatieve credachte is niet de zelfde als wat door Nationaal Socialist en fascist als corporatief wordt aangeprezen. Daarin heerscht de Staat die vaststelt en wiens wil wet is. De door Patrimonium naar voren geschoven corporatieve ge dachte is gegrond op do zuiver Christe lijke beginselen. Spr. trachtte dit aan de hand van histc-risahe gegevens aan le too nen. De corporatieve staat, zooals deze oa. door Mussolini en Hitler wordt ge predikt, is niet nieuw. Het „corporatieve" is echter daaruit weggenomen. Wat men in Italië een corporatieven staat noemt, heeft met corporatief niets te maken. Al les wordt van boven af opgelegd. Spr. ci teerde in dit verband een artikel van Prof. Jitta in de „Groene Amsterdammer", waar in deze concludeert dat het corporatieve beginsel wel wordt gepropageerd in Italië, maar niet in practrjk gebracht. Ten aanzien van Duitschland geldt het zelfde. De zaken zijn door Hitier niet cor poratief, niet organisch, maar mechanisch in elkaar gezet. Wat betreft het Neder- landsche fascisme, betoogde spr., dat daar in de corporatieve gedachte niet in het minst begrepen wordt. Tegenover dit alles heeft Patrimonium de zuiver corporatieve gedachte te stellen. Dit is altijd geschied en dat zal moeten blijven gebeuren. Uit de maatschappij zijn corporatieve organi saties opgekomen, waarmee door de Over heid rekening gehouden wordt. Wanneer organisaties van werkgevers en werknemers samen overleg plegen, is dat een belicha ming van de corporatieve gedachte. Dat alles is mede vrucht van een vijf tig-jarige prediking van de Christelijk so ciale beginselen. Hier ligt een grooto taak voor Patrimonium ook in dezen tijd. Met een krachtige opwekking tot mede leven en medewerken, besloot spr. zijn met aandacht gevolgde rede. Enkele vragen en opmerkingen werden door den spr. beantwoord. Sluiting zwemplaatsen. Do gemeentelijke zwemplaatsen zullen Maandagavond tot het volgend voorj iar gesloten worden. Bloempjcsdag Groene Kruis. Men schrijft ons: Een groot aantal dames en heeren heeft zich -voor den verkoop van speldjes be schikbaar gesteld. Meerdere hulp is zeer welkom. Wie nog helpen wil, melde zich L. Achterweg G, op Zaterdag na half 8 's morgens. Bijz, Vrijwillige Landstorm. De Bijz. Vrijwillige Landstorm heeft ook dit jaar weer serie-schietwedstrijdein ga- houden, die over 20 weken Ifcbböa ge loop en. Gisteravond heeft de voorzitter van de Plaatselijke Landtetormcommissie, de heer P. Mak, in de Drilschuur de prijzen uitge reikt, nadat hij eerst een kort woord had gesproken. Vele leden, van do B. V. L. waren daarbij tegenwoordig- Ook de hoer Ct Kamer, lid van de Plaatselijke Lamd- stormoommissie, gaf door zijn aanwezig heid blijk van zijn belangstelling. Do heer P. Mak zeid'e, dat de prijsuit reiking maar in alletn eenvoud plaats heeft. De B. V. L!. werkt niet met schetterende fanfares en wapperend© banieren op de straat, maar hij heeft zijtn innerlijke kracht bewezen door zijn organisatie. Er is, wat het nationaal besef betreft, een opleving merkbaar. Als men merkt, dat do wind gedraaid is, zijn er altijd menschen, die dan ook van richting ver anderen Hoe verheugend de vloraadoring ook is, spr. hooft meer respect voor de menschen, die hun trouw getooind hebben. Tot zijn genoegen ziet spr. hier thans ook menschen, die 15 jaar geleden roods lid' van de B. V. L'. warein. Natuurlijk is er altijd' eeaiig verloop en daarom is het goed, dat ook jongeren in de geledorein komen om de epen gevallen pkaatsen aan te vul len, Er wordt voor dte B. V. L. propaganda gemaakt naar btanm en naar buiton. Die naai- buiten wordt met mate gevoerd; do groote trom wordt daarbij niet geroerd, maar do propaganda gaat van hoofd tot hootd' en hart tot hart, want hij die bij de B. V. L'. komt moet eon 18 karaats-man zijn. Het corps vormt het hart van de malie. Spr. sprak zijn voldoening er over uit, dat velen aan de schietwedstrijden, die onder leiding hebben gestaan van den heer J. van Katwijk Jansz., hebben deel genomen. i Spr. wekte op Dinsdag, 19 September, in grooton getale maar Den Haag te gaan, om de schitterende Oranje-huido van Za terdag j.l. in Amsterdam in Den Haag nog eens te onderstrepen. Dat de burgemeester van de residentie het houden van ©cm demonstratie door communisten -op a.s. Dinsdag heeft verboden, stemt tot Vol doening; dat is het cenig juiste standpunt! Wij zijn eem vrij volk, maar er moet geen aanval geduld worden op do overheid en het gezag. Ook werd opgewekt Woensdag a.s. deel te nemen aan den B. V. L-landdag, die te Dordrecht zal worden gehouden. En Zaterdag - a.s. neemt het le vijftal schutters deel aan den schietwedstrijd te Delft. f De prijswinnaars. Vei volgens word ovez'gegaan tot do uit reiking dter prijzen. De uitslag van* dom. wedstrijd K.S.O.- geweer luidt: 1 J. Sormeveld met 725 punten; 2 G. v. d. Leeden 71G; 3 L. Bos-, dijk 713; 4 M. Krommenhoek 712; 5 J. van Katwijk Jansz. 711; 6 A. R. de Lalnge 708 (beste laagste schot 8); 7 J. G. van 'Ottorloo 708 (beste laagste schot 6); 8 B. IJsselstijn 705; 9 I. J. v. d. Kloij 703; 10 J. M. van Putten 702; 11 F. Mol 701; 12 W. Mak 700; 13 M. H. Mol 699; 14 J. Rijken 697; 15 0. van HarliogsVelt 696; 16 Van Gelooven 691; 17 N. K, Van Otter- loo 690; 18 J. Korpel 688; 19 C. Huijzer 686; 20 IJ zen doorn 685; 21 G. Wesscl 685 22 J. Vis 673; 23 Timmers 667, 24 B. Stout 666; 25 L. Penning 666; 26 J. d'e Gids 655; 27 Houtman 649; 28 P. v. d'. Schalk 640 en 29 Verhagen 640 punten. De uitslag van den wedstrijd met buks luidt: 1 J. Souneveld' 1387; 2 M. Krom menhoek 1383; 3 G. v. d'. Leeden 1362; 4 N. Mol 1346; 5 J. Korpel 1324;" C I. J. v. d'. Kleij 1314; 7 JJ, Bosdijk 1300; 8 G. Wessel 1279 en 9 C. Huijzer 1272. De prijzen bestonden uit kunst- en ge bruiksvoorwerpen. De heer Mak bracht tenslotte dank aan den heer Van Katwijk voor diens leiding bij de wedstrijden. O.B.K. concert in do Plantage. Het vierde en laatste concert in dit seizoen te geven door het Harmoruegezel- sehap „Oefening haart Kunst", directeur J. 0. SI. Feltzer, zal plaats vinden op Dinsdag 19 September a.s. 's avonds acht uur. Dan wordt het reeds vroeger in uit zicht gestelde marschenconccrt gegeven. Het programma vermeldt aa. marsehen van verschillend' karakter, tempo ön tijd maat (zooals 2/4, 3/4, 4/4). Eerste steenlegging Tehuis voor Ouden van Dagen. De officieele eerste steenlegging van liet nieuwe Tehuis voor 'Ouden van Dagen ge schiedt a s. Woensdag. Ter verduidelijking vermeldden we rin ons bericht van gisteren ook den datum: 20 September. Maar net drukfoutenduiveitje was weer eens verve lend en maakte van de 2 een 3, zoodat er 30 in plaats van 20 September kwam te staan! 1 Tooncclvoorslclling. De Sehiedamsehe Tooneelvereen. Kunst en Vriendschap zal Zaterdag 30 Septem ber a.s. in Musis Sacrum opvoeren: On der één dak, tooneelspel in drie bedrij ven van J. Fabricius. Plaatselijk Crisiscomité. Verantwoording.) Na do vorige opgave is door den al- gemeenen penningmeester van het plaat selijk crisis-comité ontvangen f808.09. De vorige verantwoording be- d'roeg f23 315.13 Tot 1 October werd ontvangen -16.653.78 f 6 661.35 Volgens deze opgave - 808.09 Zoodat de nieuwe inzameling tot heden opleverde f 7.469.44 Bijdragen kunnen worden gestort ten kan tore der N.V. „Provinciale Crediet en De posito Bank", Lange Haven 103 (postre kening 24900), met vermelding „voor ürisis- Comitó". keuringsstempels. Een geheime slachtplaats. De vleeschkourinsgsdienst te Rotterdam gaat, naar de N.R.Ct. meldt, met kracht voort in'ziijA strijd legen de valsche vJeesch- keurmgsstempels en de frauduleuze slach tingen, die een belangrijk nadeel beleeke- nen voor de schatkist"van gemeente en rijk maar bovendien een groot gevaar voor de volksgezondheid opleveren. Ook al Zijin de straffen, die tegen de bedrijvers van dit kwaad worden uitge sproken, niet hoog en beteetant b.v. eon boete van f 100, waartoe onlangs een van hen werd veroordeeld, niet veel en kan een dergelijke straf ten hoogste door hein worden beschouwd als eeu tegenvaller, die het bedrijf nu eenmaal meebrengt. Donderdag 7 September is in een der straten van Rotterdam weer een partij vleest',h 'aangehouden, voorzien van een goedkeuringsstempel uit Nijkerk. Hoewel (Lade! ijk dit stempel verdacht voorkwam, heeft men het met opzet laten doorgaan, het vleesdh voorzien van een goedkeu- ringsmerk van het Rotterdamsdhe slacht huis en aan den eigenaar teruggegeven. Alleen is er proces-verbaal opgemaakt we gens verboden invoer in dto stad van vleesch uit een andere gemeente, dat niet in Rotterdam was herkeurd. Den volgenden dag werd weer een hoe veelheid vleesch aangehouden, thans be staande uit een partij varkonsvleeseh, dat wel een keuringsstempel droeg weer uit Nijkerk en acht nieren zonder stem pel. Onderzoek door de Rotterdamsche re cherche verricht, wees in de richting van Ouderkerk aan den IJsel, waai- ambtenaren van den Vleeschkeuriiigsdienst en van de Rotterdamsche politie, bijgestaan door dlo ambtenaren van don Vleeschkeurings- dienst te Ouderkerk en den loco burge meester, ma een minutieuze huiszoeking in de woning van N S. achter een gesloten deur een frauduleuze slachtplaats vonden waarin een aantal geslachte varkens, voot- zien van het stempel Nijkerk, en een heele slagersinventaris. De woning van S. ligt in het open veld, ver van do bebouwde kom, aan een afge sloten weg, zo grenst aan do achterzijde aan het water. Ze is dus een ideale in richting voor dergelijke praclijken. Verdere huiszoeking bracht aan het licht 2 valsche stempels, een van Nijkerk en en van Schiedam. S. is door de politie meegenomen en in het hoofdbureau van politie te Rotter dam opgestoten. Daar bevonden zich reeds een van de vervoerders van het frau duleus ingevoerde vleesch en ook do man, die verdacht wordt van de levering vau de valsche stempels. Nadat de mannen, als verdacht van op lichting eenigo dagen voor het onderzoek zijn vastgehouden, zijn ze voor den rech- ter-oommissaris geleid, die hen -op vrije voeten heeft gesteld. De aangehoudenen zullen worden ver volgd o|p grond van artikel 219 van het IV. v. S. dat een maximum straf van 2 jaar stelt op het gebruik van valsche stempeF merken. liet heele land wordt op het oogenblik overstroomd door valsch gestempeld en frauduleus geslacht vleesdh. Vooral var- kensvleesch, waarop door de Crisisvarkens- wet een zoete winst is le maken Er wordt dan ook gewoon met valsche stempels bij de slagers en grossiers aan de deur geleurd. Tegen ean vooruitbeta ling van f 60 wordt een stempel geleverd van welke gemeente men maar wil. Het is te verwachten, dat als straks de rundveecentrale haar werk aanvangt, ook met het rundvleesch op deze wijze ge- knoeid zal worden. Alleen is daarbij door het Schatmerk en het geleidebiljet het ge knoei moeilijker. Fischte men deze waar borgen ook voor varkensvleesch, dan ware de controle een stuk gemakkelijker. Uit het onderzoek is ook gebleken, zoo deelde men nog mede, dal S. do varkens doodde, door ze met een buks neer te schieten. Hij schoot daarbij niet altijd even goed raak, zoodat d'e dieren noodeloos gepijnjngd werden, en niet verdoofd, voor ze gedood werden. Ook ter zake van die renmishandeling is daarom proces-verbaal tegen hem opgemaakt^ Onze stadsbeiaardier le Utrecht. Onze stadsbodaardier, <le heer Ford. Tim mermans, beeft ter gelegjonheid' vain de sluiting van d'e Jaarbeurs gisteren op vter- zoek van de Utreohtsche Klokbenspelvor- eeniging op het Domcarillon een beiaard- concert gegeven. Het Utreehtsch Dagblad' schrijft daar over aa.: 'Over het spel van den heer Timmermans kunnen we inict anders dan lof verkondi gen. Hij wist d© mogelijkheden van den beiaard' geheel te benutten an aam do mer lod'ieën hun volle recht doen wedervaren. Het programma bood' eau grooto ver scheidenheid1 van mummers. j „Mcrcurius". De Nat. Bond van Handels- en Kantoor bedienden Merourius, afdeeling Schiedam, houdt .Vrijdag 22 September in hotel 'Boijersbergen een ledenvergadering. Geveilde ea verkochte onroerende goederen'. Verkocht 15 September. 1 ry Notaris van E.lekoni, 1. Het winkel- en woonhuis mot afz bcx venwonmg Groenweegjc 61 fh-J- v;';,T„, ■te* IS), groot 45 TU.&e ta «S verhuurd; boven verhuurd voor t4 week. In veiling f2750. Daarvoor verkocht. 2. Het huis met afz. bovenwoning Groene- weegje G3ab, groot 35 c.a., beneden ver huurd voor fo50 per week, hoven f4 per week. bi veiling f2400. Daarvootr verkocht. 3. Het woonhuis Spoorstraat 38, groot 78 o.a., verhuurd voor f 4.50 per week, In veiling f 1400. Daarvootr verkocht. t '4. Het winkel- en woonhuis Lange Hak ven 2, ter grootte van ongeveer 29 o.a'., verhuurd voor f8 per weck. In veiling f 2900. i 5. Het winkelpand met afz. bovenwoning, Koemarkt 4, ter grootte van ongeveer 69, o.a., verhuurd beneden f250 per 3 maan den, boven f 27.50 per maand. In veiling f 11.900. Perceel 4 en 5 niet verkocht. Notaris A. Hoek. 1. Een complex panden, bov. twee ben., en drie bovenwoningen, met tuinen op, erven, te Schiedam, aan de Nieuwe Ha ven nos. 75a,- 75b, 75c, 77a en 77b, groot 3 A. 87 c.A. In veiling f 16.700. 2. Een perceel grond met dte daarop staande gebouwen, bestaande uit een groot pakhuis, twee garages en o verbouwd© poort met bovenwoning te Schiedam, Nieuwe Hep ven nrs. 77c en 79, groet 5 A. 35 c.A. In veiling f7400. Perceel 1 en 2 gecombineerd vericoicht voer £25.080. Geveild 15 September. Notaris E- J. M. do Kat te R-o terdam. Het hoerenhuis met voor- on achfcertulnl en erf aan het St. Liduinaplein no. 6 tö Schiedam, groot 2.65 arenin veilina f8.700. A GENU A. Schiedam, Pandora. Hoogstraat Filmprogramma. 15 Sept Musis Sacrum, 8 uur. Uitvoering Chr. Kinderkoor Inimanuèl ten ba te Herv. Rusthuis. Spreker ds. Pi, Bokma. 16 Sept. Volksgebouw, 8 uur. Kunst na; Arbeid. Opvoering: Kopper en Goi,,v 16 Sept Musis Sacrom, 8 uur. Tooneelver. Wilskracht. Uitvoering. 16 Sept Zaal Harmonie, 8 uur. Soireel Onderling Kunstgenot, 17 Sept. Musis Sacrum, 8 uur. Propaganda- fees I. St. Josephs Patronaat. 1 Iedere Zaterdagmiddag van 2—5 uur. Stee delij'k Museum Rotterdam. lieden e. v. d. Diergaarde 212 u. Na-1 jaarsfeest -1 15 Sept Tivoli Schouwburg, 8.15 u. Rott, Operette Gez. Een jaar zonder liefde. 15 Sept. Thalia, 2.15 u. 7 u. en 9.15 u. Revue HaJlo. Opstaan. Gapitol, 2.15 u. 8,15 n. Het masker van.' Fu-Manchu. i i Graant 2 u 7 u. en 9.15 u. Songs of songs. City, 2.15 u. 7 u. 9.30 n. Het masker van Fu-Manc3ni. 1 Lumière, 2.15 u. 7.15 u. 9.15 u. Die kleine Schwindlerin; Rouhoulo de ridder van1 Luxor, 7.30 u 9 30 u. Een zekere mijnheeE Gran i Olympia, 7 u. 9.15 u. Nu komt 'ter op aan. Ooster, 2 u. 8 u. Susan Lenocr. i Prinses, 2.15 u. 8.15 n. Mannen achter tralies; Het ontvoerde kind. j Scala, 2 u. 7u. 9.30 u. Susan' Lenox. Royal, 2.15 u. 7.15 u. en 9.15 u Do bloera van Bawai. Studio '32, 2 u. 7 u. en 9.15 u. Wereld stad. f' OMLIGGENDE GEMEENTEN. YLAARDINGEN. Geslaagd, Voor het examen Politic-diploma van den AJgemeenen Ned. Politiebond Zijn geslaagd de hoeren A. Hartman en J. van der Iloek!. Haringvisschcrij. Gisteren werd hier betaald1 voocr V,Hj> N. f 11.50 tot f 11.90; N.1L. N. van f12 tot f 12.90; V.H. Z. van f 12.20 tot f 12.70Ï MM Z. van f 14.50 tot f1590; Y.K. Nj, van f6.60 tot f7.10 per kantje. Vatamoi'gen waren- binnengekomen d© VU 73 met 26 last; V.L. 195 met 18 last; de VU. 85 met 40 last ean de VU, j 29 met 26 last pekelharing. Benoeming. Do hoor J. de Bloois alhier is benoemd tot hoofdconti-oleur vau de aardappelcünk tralo voor Ylaardingen en Vlaardinger-Am- bacht. Geslaagd. Do heeren A. Hartman on J. valrr dé® Hoek, leerlingen van don Vlaardingscbeio! politiecursus zij'n geslaagd voor het politie- diploma. Zweminrichting gesloten. De had- on zweminrichting zal Zaterdag n.m. haar heide afdecling-on sluilein. Vulcaanhaven. In do Vulcaanliavien is biinnrngekomon,' het stoomschip Navarra om ksleu to laden!, O VERSCHIK. Geslaagd, Voor hot examen Polidc-diploma vau den Algemcenen. Ncd. Poli'icbond is geslaagd de lieer A. Jaoébs. i

Schiedamsche Courant | 1933 | | pagina 2