Maatregelen tot dekking van het tekort. Radioprogramma's. MOORD OP ABBOTSHALL. Verscheidene wetsontwerpen ingediend. IJ et Zn, i der zeefo n (ts. De besparingen. BINNENLAND. De grootsche huldiging van de Koningin. Kerk en Schooi Snort. Kunst en Wetenschap. GEMENGD NIEUWS» Gemeentefonds- ca ver mogensbelasting. Ingediend is een wetsontwerp tot heffing van opcenten op de gemeontefctelsbelas- ting en de vermogensbelasting. Do opbrengst van do voorgestelde hef fing over 1934/35 wordt geraamd voor de opcenten op de gomeentefondsbelasting op f 21.000.000 en voor do opcenten op de vermogensbelasting op f 3.390.030. Van het totaal ad f24 390000 zal 2/3 of f 16.260 000 ten goede komen aan de Rijksbegrooting het dienstjaar 1934, Opcenten invoerrechten. Voorts is ingediend een wetsontwerp tot verlenging met den tijd van een jaar van de heffing van opcenten op een aantal invoerrechten. Ouderdomswet. Ingediend is een wetsontwerp om de kosten voortvloeiende uit de diensten, door de posterijen aan de Rijksverzekeringsbank te bewijzen en welke worden begroot op f 749.300.ten laste van liet Ouderdoms- fonds te brengen. Comptabiliteitswet. Ingediend is een wetsontwerp tot wijzi ging der Comptabiliteitswet met het doel om het aantal leden van de Algemeene Reken Kamer van 5 tot 3 terug te brengen. V'„In hing vat. de middelen. Ingediend is een wetsontwerp tot tijde lijke voorziening tot versterking van de middelen tot dekking van de uitgaven des Rijks. Blijkens de Memorie van Toelichting heeft het onderhavige wetsvoorstel ten doel, onderscheidene gedeeltelijk met 1 Januari gedeeltelijk met 1 Mei 1934, vervallende heffingen, moerende-els ten be hoeve van. het Leeningfonds 1914 gehe ven, voor den duur van 5 jaren te ver lengen. Ilct Zuiderzecfonds, Ingediend is een wetsontwerp tot vast stelling van de begrooting van inkomsten en uitgaven van het Zuiderzeefonds 1934. De regeering kondigt daarin een reor ganisatie aa<* v; n de diensten, aan welke tot du-". <-rre het Zuiderzeewerk is opge dragen. Zij sten zich voor die te berei ken door instelling van een dienst voor de staatsiupolcleringon in het IJselmoer". Met het oog hierop kan de regeering thans nog geen voorstellen doen tot uitvoering van bepaalde werken voor de noordooste lijke inpoldering. Zij heeft daarom in deze begroeting ter zake een memoriepost uit- geiroklren, ten einde, zoodra in het be grootte ysjaar 1934 de tijd daartoe rijp is, bij suppletoire begrooting de ncodige fond sen aan te magen. Defensie. Het aandeel, dat de begroeting van hoofdstuk TUI (defensie) in do dekking van het begrootingstekort zal moeten bij dragen, is bepaald op f 12 milliaen. Aan gezien ook Nederlandsck-Indié niet meer in staat is het op zijn begroeting voor komend bedTag der defensie-uitgaven te dekfedn, heeft de regeering een commissie ingesteld, welke haar op konten termijn zal hebben te advisccren over de vraag, op welke wijze met handhaving van de tegenwoordige doelstelling van de weer macht te land' en ter zee in Nederland en in Ned'. Indië aanzienlijke besparingen zul len kunnen worden verkregen. De uit deze reorganisatie voortvloeiende besparingen zrullen voor de rijksbegrooting ten minste het zoo even Vermelde bedrag moeten op leveren van f12 mülioem Het spoorwegtekort. Ken belangrijke verlaging zal Voorts ge bracht moeten worden in hoofdstuk IX, Een Detectiveverhaal, door PHILIP MAC DONALD. Geautoriseerde vertaling door H. A. C. S. 34) „Keen," zei Anthony, terwijl hij de ka mer door ging, „waarschijnlijk za! zij dat niet." Sir Arthur deed zijn mond open om te spreken, maar bleef alleen, terwijl hij naar de gesloten deur staarde. Toen hij haar achter zich sloot, zag Anthony juist een in het zwart gekleed fi guur verdwijnen, den hoek om hoven aan de trap. Het was een rug, dien hij vroe ger al gezien had. Het gaf den indruk van sluipende onrust en de haast, waar- mede l>et verdwenen was, was op zicluelf al verdacht. Anthony lachte. „Belford mijn vriend," dacht liij, „als je heusch iels leehjks ge daan hebt, „dan ben je bezig te vragen om ontdekt te worden." Hij liep door de trap af. 2. *s Avonds, toen Anthony voor Laura Hoo- de stond, bij de open ramen van den salon, vond hij baar nog minder innemend dan zij overdag liem geleken had. Zij was op gestaan, toen hij binnen kwam en, ofschoon het magere gezicht met zijn scherpe trek ken kalm was, speurde hij toch haar on rast. Zij gaf hem een toeken te gaan zitten. Hij liet zich in den stoel vegzia- en, zijn bcenen over o'kaar. welk hoofdstuk te zwaar wordt gedrukt door het voortdurend stijgend spoorweg- tekort. Vermindering van dit tekort is slechts to verkrijgen door oen hetero coör dinatie van de verschillende verkeersmid delen, welke budgelnlr alleen dan op de juiste wijze tot uitdrukking gebracht kan worden, wanneer met opheffing van hel Wegenfonds, wordt overgegaan tot de in stelling van oen Verkoorsfonds, dat alle uitgaven en in kom s Ion van het .verkeer omvat. liet spoorwegverkeer zal door do over heid opnieuw zijn plaats in het verteers- orgaru'sme aangewezen krijgen. Het lijdt geen twijfel, dat daarbij takken van dit bedrijf zullen moeten worden af gesneden, welke oeoonomischer aan het motorverkeer kunnen worden overgelaten. Hetzelfde geldt in nog sterkere mate voor een aantal tramwegen. Anderzijds zullen door meer gelijkmaking van exploitatie voorwaarden, de lasten, dio op de verschil lende verkeersmiddelen drukken, in een betere verhouding gebracht dienen te wor den, in het bizonder wat betreft de be dragen, welke ieder verkeersmiddel moet betalen voor het gebruik v'an da» weg. De besparing, welke op da spoor- en tramwegen door de hierboven in groole trekken aangeduide maatregelen, alsmede door een vermindering van de personeels uitgaven zal moeten warden verkregen, meant d'o regeering op een bedrag van f20 millioen te moeten stellen. Hierbij doet zich de moeilijkheid voor, dat het spootrweglekprt steeds drukt op de begroeting van hot jaar, volgende op het boekjaar, dat het tekort heeft opge leverd'. Dientengevolge zal liet tekort over 1933 tot uitdrukking komen op de begroe ting voor- 1934 en zullen de in 1931 wer kende maatregelen, dio het tekort over dat jaar verminderen, hun gunsügen in vloed eerst op liet budget van 1935 doen gelden. De regeeiing heeft zich daarom genoodzaakt gezien, voor het deel van het tekort over 1933, dat voor volgende jaren zal worden verminderd door hespa ringen op de spoorweguitgaven, een bizon- deren maatregel te nemen. Dit deel van het tekort, dat op de ge noemde f20 millioen wordt gesteld, zal voor f 9.140.000 worden opgevangen door het tijdelijk stopzetten van de betaling der annuïteit aan het spoorwegpensioenfonds waarvoor eeti wetsontwerp wordt inge diend, terwijl hot dan nog resteerond be drag van f ÏO.SGO.OOO tijdelijk ten laste, vim den Kapitaalsdiemst van het Verkoers- fonds zal worden gebracht. Laatstgemeld bedrag zal zoo spoedig mogelijk moeten worden geamortiseerd. Die amortisatie zal worden verkregen door, nadat de bespa ring van f 20 millioen zal zijn aangebracht, de betaling der gemelde annuïteit ad f9.140.000 aan het spoorwegpensioenfonds nog gedurende korten tijd niet to doen plaats hebben. Om hot verkeersfonds voider te ont lasten stelt de regcertng zich vooir dit te bereiken door den bruggenbouw op eert andere wijze te financieren en d'e wegen aanleg te temporiseeren. H. M. betuigt -dank. De burgemeester van 's-Gravetihage mocht van de Koningin het volgend tele gram ontvangen: „Geheel onder den indruk van do warme en geestdriftige betoogingen van gisteren, zoowel van de zijde "d'er bevolking van de residentie als van do talrijke scharen uit alle deden des lands hier samen gekomen, „Wat wenscht u van mij, mr. Gethryn?" De stem was net zoo levenloos als dé vrouw zelf en Anthony rilde. Gedachtelo-oze vrouwen maakten hem altijd onrustig. „Een heeleboel, miss Hoede," Ondanks zijn afkeer, was zijn toon volkomen hoffe lijk. „Ik kan mij niet verbeelden „Eén oogenblik," zei Anthony. „Zooals u weet, kwam ik naar hier toe, naar Mar ling. om uit te vinden, zoo mogd'jfc, wie uw broer doodde. Een „Die laak," zei de vtouw, „is al vol bracht." „Niet heelemaal, geloof ik. Volgons mijn meening had de jonge Deacon niet meer met den moord to maken dan ik. Elke minuut, die ik in dit huis doorbreng, geeft mij meer zekerheid'. Vanmorgen vond' ik iets, waar ik naar zocht, iets, dat licht kan geven, daar waar het erg noodig is, waarvan u mij vertel'en moei." Zij ging nog rechter zitten op haar stoel met zijn rechten rug. „Mr. Gethryn," zeide zij, „ik heb niet op met uw manier van doen en ook niet met uw houding." „Ongelukkig," zei Antliony streng, „noch manier noch houding zijn op liet oogen blik van belang. Miss Hoode, ik onder nam deze taak, half uit verveling, half omdat een vriend mij vroeg, maar thans wel, nu zal ik haar tot een einde brengen." „Maar maar ik begrijp heelemaal niet waarover u praat." De vrouw was blijk baar in de war gebracht; toch scheen er in haar toon een onrust, die niet alleen voortkwam uit verwarring. gevoel ik mij godrongen uiting te geven tuin mijnen warmen dank voor de mij gisteren opnieuw bewezen aanhankelijkheid en trouw, zoowel alom op mijn tochten door d*o gemeente als bij de treffende en spontane zang en Suilde der kinderen on bij den welgeslaagden en van zooveel geestdrift gctuigeiulen fakkeloptocht dor jongeren. Wtlhehnina". N. v.'ic graan centrale opgericht. Gisteren werd opgericht de Ncderiand- schc Grannccntnüe. De leiding van deze- sticliling is opgedragen aan het bestuur der Centrale Tarwe Organisatie, zoodat hier door alle gnuuioigatiisiUies onder één en hetzelfde bestuur Zijn vercenigd. Het bestuur Hooft inmiddels den direc teur der Tarwe- en Roggecentinle ,ir. C. C. O. van Stolk ,tot directeur der Nederland- sche Graancentrole benoemd. Door doze sticliling zal onder meer worden geregeld de steun aan do in Nederland verbouwde granen ,vo«r zoover deze niet vallen on der dc Tarwewct of do Roggcsteunwat Het ligt in de bedoeling zoo weiwg moge lijk in te grijpen in de gewone wijze van verkoop van dio granen. Tweede Kamer. Bij Kon. besluit is benoemd tot voorzitter van de Tweede Kamer dor Staten-Gcineraal voor het tijdvak der tegenwoordige zitling: jhr. mr. Gh. J M. Ruys de Beeronbrouek, minister van Staat, lid van die Kamer. In dc vergadering van de Tweede Ka mer op heden zal aan clc ordo zijd de trek king der afdeelingen en voorts o.m. do be noemingen van leden van verschillende commission. De voorzitter zal voorstellen om de wetsontwerpen betreffende de hef fing van opcenten op de gemeen tefondsb:» lasting en van de vermogensbelasting over liet jaar 1934—'35, de technische herzie ning van het tarief dor inkomstenbelasting d eheffmg van een couponbelasting de ver- lmoging van den accijns op tabak, de lij delijke voorziening tot versterking van de middelen tot dokking van de uilgaven des rijks en dat tot voorloopige voortzetting der heffing van enkele tijdelijke invoer rechten en verhoogde invoerrechten en van de opcenten op sommige invoerrechten naar een commissie van voorbereiding te zenden. Het Umformvcrboil. Naar wij vernemen heeft d-e minister van justitie een aanschrijving, betreffen de het zoogenaamde uniformverbod, go- riclit aan de procureurs-generaal bij de gerechtshoven. De minister zegt daarin, dat hij meent goed te doen, voor wat do eerste toe passing van de wet betreft onder de a in dacht te brengen, dat deze wet verbiedt het „in het openbaar dragen of voeren van kleedingstukken of opzichtige onder- schcidingsteekenen, welke uitdrukking zijn van een bepaald staatkundig streven." Voor wat de afzonderlijke elementen van deze omschrijving betreft bevat de aan schrijving, aan de band, merle van de parlementaire behandeling van de wet, onderscheidene gegevens van hetgeen onder het verbod' valt. De opbrengst tier kinderzegets. Na vorkregen goedkeuring van den' mi nister van binnentaudsche zaken heeft de centrale propaganda-commissie de uitkee- ringon uit de opbrengst der weldadigheids postzegels en prentbriefkaarten „Voor het kind" 1932'33 doen toekomen aan de vereenigiogen, die daarvoor in aanmerking komen. Uitgedeeld werd: aan 2l instellingen voor achterlijke kinderen, tezamen 11.121.55; aan 83 instellingen voor zieke en zwakke kinderen, tezamen f 28.241.2x; aan 239 instellingen voor verwaarloosde kinderen, tezamen f 80.900.55; aan elf instellingen voor doofstomme en gebrekkige kinderen, tezamen f 6.796.37. In totaal fl35.059.68_ Verleden jaar bedroeg het totaal Üer uitkeeringen f 140.939,07. begeleid' door 70 geleerden en onderzoekers uit Boston naar do Zuidpool met dein wai- vi scli Y aard er „Bear" en hot 's.s. Pacific. Mot Kerstmis zal d'e expeditie op Klein- Amerika aankomen, waar Byrd hoopt on beschadigd' do twee vliegtuigen terug te vinden, die hij daar in 1930 bij zijn eerste expeditie heeft moeten achterlaten. De expeditie is voorzien van e°<n groot vlieg tuig mot twee motoren, ï-do men wil trachten do Zuidpool eu tie m «tisch© pool to bereiken op 1000 KAL van Kloin- Amerikn. Ook een autogyrovliegtuig wordt meegenomen. Het Leger des Heiis. Naar wij vernemen, zat het Leger des Ileils dit jaar zijn Nationale Aanvrage honden van 30 September tot 14 October a.s. Teneinde misverstand en teleurstelling te voorkom-en, gelieve men zich er van to vergewissen, dat de collectant door liet Leger des Ileils (Stichter: William Booth) is gemachtigd en men doe dat ook, al heelt de kleeding van dein collectant soms eenige overeenkomst met do bekende uni form van het Leger des Heils. Al de colloc- 1 anten hebben Volmachten op naam, ge- teekend' door Kommandant B. Vlas. Dr. A. Eesant. f Te Madras is op 86-jarigen leeftijd over leden dr. Annie Resant de belceinde leidster van de theosophisclie beweging. Byrd naar de Zuidpool. Sellout bij nacht Byrd' vertrekt heden, Anthony haalde uit zijn boTstzak een dik stapeltje brieven. Het papier was vio let, de enveloppen beschreven met groote, onregelmatige letters. Het pakje werd bij elkaar gehouden door een breed lint, dat ook die violette kleur had. Hij hield het pakje in den palm van zijn hand, keek toen op en zag hoe het beenige vervelende gezicht van de vrouw bi-eek van woede was. Die woede, meende hij, was niet onvermengd met vrees, maar niet het soort van vrees, dat hij venvacht had. „Dit is het," zei liij, „waarover ik een verklaring van u zou willen hebben. Een verklaring, n.l, van wie zij zijn en waar om u ze uit de schrijftafel van uw broer hebt gehaald en in uw eigen kamer ver borgen." Zij kwam overeind, deed een stap naar hem toe. „U u begon zij en stikte in haar woorden. Antliony stond op. „0, ik weet, dat ik een vuile, spion ben. Verbeeld u nicf, dat ik denk, dat het iets anders als wal gelijk is om voor geheim agent te spelen. Het is vuil geweest, het zal vuil zijn en het is vuil, al draagt liet ook h'et zegel van Conan Doyle Ho weet, niemand beier dan ik, dat het een vuiligheid was om uw kamer rond te snuffelen, toen u van morgen bij hot gerechtelijk onderzoek was. Ik weet, dat liet nog vuiler is om u nu te overdonderen rnaar ik ben aan hot uilvinden, wie uw broer gedood heeft." „Die jongen was liet," zei de vrouw met haar witte lippen. Zij was achterover Conan Doyle, de beroemde schrijver van detective-verhalen. Hockey. Dames w e d s t r ij1 d N e d' e r- I and—Amerika. Gistermiddag werd op Te iWervo te Rijs wijk de damos-hockey-wedslrijd Nederland Amerika gespeeld. Tot na de rust bleef de score blank. Kort na de hervatting wist de Ainerikaan- scliö middenvoor haar ploeg dio leiclin te geven. Tien minuten van het einde was de stand nog steeds dezelfde. In d|o resteerende minuten werd niet meer gescoord. j Zwemmen. IVereld'record verbeterd. De Japansche zwemster Hideho Mave- hata heeft te To-kia het wereldrecord' 200 meter borstzwemmen verbeterd' en ge bracht op 3 min. 2 sec. Het umformverbod. Ie Zwolle is een jongeman aangehouden, die zich in uniform vim de Nat. Soe, fio- wegmg op straat vertoonde. i Luchtballon geland. To Oude T onge. Te Oude Tango is op een weiland oen, luchtballon gedaald, waarin zich twee Fransehen bevonden, die te Gre'noy varo'n! opgestegen. De landing verliep zonder on gelukken. Overstromuingcn, In Britse li-I n d i Groote oveïstroomingen in den omtrek van Delhi hebben dè bevolking gedwong-dn' Rohtak te ontruimen. Er zijn verscheiden huizen ingestort, doch niemand is omge komen. - Auto-ongeluk. Vier d1 o oden. Nabij Badajoz Sjranje) stortte een auto in een afgrond. Vier menschen werdén! gedood en 2 ernstig gewond. De onbewaakte overweg. G o.e d a f g el o o p e n. Op den overweg KaMenkirchen passeer de juist een vrachtauto toen een personen trein naderde. Dc machinist remde uit alle macht en wist den trein nog tijdig tot staan ie brengen. Aanvaring. Groote,stagnatic in het verke er. Een zwaar geladen motorboot uit Mid delbands is gisteren beklemd geraakt in do Alphcnsclie brug over der 'Oude Rijn. Eerst na 5 kwartier kreeg men het schip ios. Brug en schip waren zwaai' beschadigd. Het verkeer te water en te land onder vond groole stagnatie. Inbraak. Er is ingebroken in het kantoor van de verffabriek der firma Derks aan de Prin sestraat te Dordrecht. Met behulp van de in het kantoor liggende sleutels heeft do inbreker de brandkast geopend en bijna 900 gulden gestolen. Zakkenrollcnrij. Ten nadeele van een bewoner, van het Stadhoudersplein en van een van de Val- kenboschlaan te 's-Gravenhage is eein gouden horloge met ketting gerold. Ook is een gouden horlogo met ketting gerold ten nad'eele van een inwoner van Lage Zvalmvc. gevallen in baar stoel. „Die jongen was het niet. En daarom zal ik doorgaan met denken en spionnee- ren en kruipen en bullebakken tot ik uit gevonden heb, wie het werkelijk was. Nu, vertel mij nu, waarom u deze brieven, hebt gestolen." Hij kwam naar haar toé en keek op haar neer. Een leelijke, nare blos kwam op haar gezicht. Zij zat rechtop. Haar kleuriooze oogen gloeiden. „U gelooft u durft gelooven, dat ik hem doodde?" stootte zij uit, me' een soort van afschu wel ijle fluisteren. Anthony schudde met zijn hoofd „Dat is niet noodig. ik zal beter weten wat ik geloof, als u mij verteld' hebt, wat ik moet weten. „Maar wat hoeft dat idiote gekrabbel te maken m-et met John's dood Zy wees met oen bevende vinger naar het pakje in zijn hand. „Niets, alles, of juist genoeg," zei An thony „ïj stelt mij juist d'e vragen, waar ik van' u, indirect, antwoord op noodig heb." Zij antwoordde: „Ik weiger" en sloot stijf den mond met de üunno lippen. „Moet ik u dwingen?" vroeg hij. „Heel goed. U moet mij vertellen, wat ik noodig heb te welen, omdat, ais u hot niet doet, ik naar Scotland Yard' zal gaan, waar ilc een bedje invloed heb, en daar zal ik deze brieven deponceren en aan de auto riteiten het verhaal vertellen, hoe ilc ze ge vonden heb. U moet mij vertollen, want, als u het niet doet, zult u mij er toe brengen te gelooven, dat u er wet iets van af weet hoe uw broer gedood werd. Faillissementen. Uitgesproken door arrondissements rechtbank Rotterdam: C. J. van Vliet, D. J. van Vliet en Ail van Vliet, Nieuwerkerk a/d-, I.Tssel. R,-a"ï mr. B. F. Verveen. Cur.: mr. R. Rensmai, Rotterdam. i B. de Vries, koopman in manufacturen, Rotterdam. R.-c.: mr. B. F. Verveen. Cur.Y mr. K. W. Zieteman, Rotterdam. Cki'. Felires, zonder beroep, ililtegers- berg. R.-c.mr. B. F. Verveen. Cur.ïnd II. Verheul, Rotterdam. Vernietigd' op grond van verzot: J. Hoogstraten, Rotterdam. Vrijdag, 22 September 1033 Hilversum, 1875 M. 8 u. V.A.R.A. 12 n. A.V.R.O. 4 u. V.A'.R'.A. 8 u. V.P.R.O. 11—12 u. V.A.R.A. 8 u. Gramofoonplaten. 10 u. Morgenwij ding V.P.R.O. 10.15 u Declamatie) A. Bouw meester. 10.30 u. Trio Favoriet. 11 u. P. J. Kers Jr.: Onze keuken. 11.30 u. Ver volg Trio-concert. 12 u. Trio Jetty Cantor en Gramofoonplatein, 2 u. Gramofoonplaten. 2.30 u. Voordracht door mevr. IV. v. Iloof— Gnalthérie van Wcezcl. 3 u. Gramotoionpla- ten. 4.15 tt. V.'A..R.A.-Kleinorkest Onder leiding van II. do Groot. 4.50 u. Voor do kinderen. 5.30 u. De Notenkrakers omdar leiding van D. "Wins. 6 u. Gramofoonpla ten. 6.15 u. Do Flierefluiters onder löidiing van R. Fo-rest 6 40 u. Causerie vanwege d'e J.V.A. door G. Huisman. 7 u. V.A.R.A, orkest onder leiding van II. do Groot inet medewerking van J. IlekkertVain Eijsddn, zang. 8 u. C'auseriei d'r. W, Banning.. 8.30 u. Concert. H. Bosnians, piano on N. v. d. Stad, cello. 9 u. Lezing ds. H. J. Kïistei t. 9.30 u. Vervolg concert. 10 u. Vrjjz. Godsd'. Persbureau. 10.05 u. Vaz Dias. 10.15 u. Causerie C. H0weler.al0.45i u. Gramofoonplaten. 11 u. Orgelspel J. Jong. 11.30—12 u. Gramotfoonmuziek. Huizen, 296 M. 'Algemeen Programma, verzorgd door den X.R'.O. 89.15 en 10 u. Gramofoonplaten!. 11.30 u. Voor zieken.en ouden vain dagen. 12.15 1.45 u. Sextetconcert en Gramofodnpla- ten, 2 u. Solistenccmcert. 4 u. Orgelcon cert en Gramofoonplaten;. 5 u. Gramofoeu- platen, 5.30 u. Causerie. 6 u. Schlagcr- ïnuziek. 7.15 u. Lezing. 7.35 u. Gramo foonplaten. 7.45 n. Orkestooincert. 8.30 u. V'az Dias. 8.35 n. Viool-recital, 8.45 u. Gramofoonplaten. 9 u. Orkestconcert met medewerking van viooisoüst. 9,30 u. Ra- (iio-tooneel. 9.50 u. Viool-solï. 10 u. Hoor spel. 10.10 u. Orkestconcert. 10.30 u Vaz Dias. 10.35—12 u. Populair concert. U moet mij vertellen, want, indien u het niet doet" hij' liield op, en keek naar haar tot zij den blik van de groenachtige oogen in 'het bruine gezicht niet meer kon verdragen „want, indien u hot met doet," herhaalde hij, „moet de in houd van deze brieven en wat er mee sa menhangt, bekend worden aan anderen, be- hatve u en mij. U zult het mij vertellen, want u zult alles willen doen om dat laatste te verhinderen." Zoodra hij ophield mot spreken, wist hij, dat dit'laatste schot indruk gemaakt liad, al was het afgeschoten m het donte. De vrouw kromp inecu. En m haar angst vond Anthony haar meer menschriijk dan tevoren. ..Neen, neen, neen, fluisterde zij. „IK. af vertellen, ik zal vertollen." Anthony bieeE wachten. i( „IIebt u deze deze brieven gclozn rt De woorden tuimelden van haar lippen in een bijna onbetamelijke 'liaast. Anthony knikte toestemmend. „Dan moet u weten, dat die vrouw dat mensch', dat ze schreef, was John's John's liefje. Wow knikte hij, nieuwsgierig kijkend'naa® de emoties, d'ie elkaar verdrongen in het niet te beschrijven gelaat van zijn slacht offer. Vrees had hij gezien en angst, maar nu waren deze beide er met afschuw, ver ontwaardiging, teoderlieidi voor don doodo en een lievige afkeer van iels, dat o-ok maar leek op een „los loven", Hij her innerde zich, wat hem verteld was van de strenge „orthodoxie" tier vrouw, en tnj begreep. (Wordt vervolgd).

Schiedamsche Courant | 1933 | | pagina 6