m ACVERTENTIEN. KLEINE AD VERTE VITEN I» H&ARVERFKAMMEH H.A.M. R0ELANTS' Verkooping bij executie Net Pelsje Tijd voor een laieuwe iiafeeï RIJVAENLAim GEMENGD NIEUWS. Amsterdamsche Aeroclub. Auto te water. Ontzaggelijke overstrooming. SPOllT, 5 NET J0NGMENSCH JENEVER-GRONDVATEN en BAKKEN te koop gevraagd Lange Haven 141, Schiedam Handels- Drukwerk HOOFD5TEEG-HOUTTUIN-BOEREM5TEIGER-MIDDEM5TEIGER Minister Colijn naaar Louden en Geneve. Dr. C'olijn is in zijn lioedannglrokli van vo-izilter van do economische commissie van de economische on monetaire wereld conferenties naar Landen vertrokken, ton einde daar besprekingen te houden met den voorzitter dier conferentie llamsay MaedonaM. Vandaar zal hij Woensdagoch tend naar Genève vertrekken, teneinde al daar met de hoofden der daar aanwezige delegaties ter volkenbondsvergaderung de verschillende mogelijkheden te onderzoe ken om den arbeid der conferentie op eenigo onderdooien voort te zetten. Minister de Graeff naar Geneve. De minister van buitenlamfeche zaken, jhr. mr. Do Graeff, is naar Genêvo ver trokken, tor bijwoning van de vergadering van don Volkenbond1. Ned. Spoorwegen. Gedurende het geheelc seizoen is hot aantal reizigers, dank zij de tariefsverla ging, bij de Ned. Spoorwegen stijgende ge- veest Het totaal der inkomsten is even wel niet gestegen. Oost-Iudië. Brochures in beslag economen. Te Med an zijn 500 brochures, getiteld1 „Naar oen vrij Indonesia met dan Islam" in beslag genomen. De schrijver, de Atjehsche leider der P. M. I., Osman, is aangehouden Te Meten, zijn twoo cliineezea aangehouden wegens het verspreiden van communistische lec tuur. -Motorboot gezonken Aneta meldt aan het Vaddat een nia- nne-torpedomo'oiboot bij het inschieten van torpedo's op de roede van Soerabaj'a is gezonken De acht opvarenden werden ge red. Monument voor wijlen J. van Mechelcn. Door een comité uit de vele vcreenigm- gen en instellingen, die door het over leden c.-h. raadslid Joh van Jfeohelen te Rotterdam waren gesteund en bezield, is Zaterdag een monumen'a'e gedenksteen ont huld op het graf van den overledene op Crooswijk Onder de vele aanwez gen waren familie leden van den overledene en vertegenwoor diger;- van vele chr. vereemgmgen en in stellingen te Rotterdam. De lieer D. van Hilton, voorzitter van het comité, Inela een toespraak en droeg daarna het monument aan do familie over. De zoon van der overledene dankte voor deze hulde Amsterdams bosehplan. Binnenkort zal het onteigeningsproces be ginnen voor den aanleg van het bosch complex in den Bmterulijksohen Buiten- veldschen polder bij Amsterdam, zcxxlat dan ook de weilcaamhcden h ervoor, welke m werkverschaffing worden verrold, een aan vang zullen nemen. Tevens zal hier ook begonnen worden met den aanleg van een Olympische roeibaan, ter lengte van 5 KAL, Dij een breedte van 60 -M. en een diepte van 3 72 Mwelke baan ook door den R ietwijkeroordpolder loopt. Opening clubg bouw op Schiphol, Onder groote belangstelling, o.m. van Prins Hendrik, generaal Snijders, tal van vooraanstaanden uit luchtvaartkringen, vclo sportvliegers, enz, is het mcuwc clubge bouw van de Amsterdamsche AÖrco'ub op Schiphol geopend'. Do voorzitter van de dub, de heer Cionc, heette de hoogc bezoekers welkom en bracht dank aan de oprich'ers van hel spoit- vliegen. Vervolgens gaf hij een overzicht van de gccch'edenis der club, waarna hij alle autoriteiten en sportvhegcis dankte voor hun medewei king. Wethouder Abrahams van Amsterdam, de heer J. van Enthoven, president der Iv L.Mbaron Kraijenhof vail den A. N. W. B., de heer Kolff van de Nat, Lucht- vaartschool en burgemeester Siob van Haar lemmermeer, voorden nog tiet woord Nadat kol. Waüaard Sacré namens de Kon. Ned Ye.reen. voor Luchtvaait had gesproken, hoeft pi,ns Hendrik de club- vlag geheschcn, als teeken dat het gm_ bouw geopend is De postjager werd vervolgens bekeken en daarna werd een uitgebreid vliegpro- grain uitgevoerd Mond- en klauwzeer. In Zuid-Holland. Do in Zuid-Holland' lioersdien.de mand en klauwzeerepidemio is ever haar hoogte punt lieon. De ziekte, d'io vrij goedaardig was, noemt gestadig af. Auto over den kop. Na een botsing. Te Nijmegen geschiedde een bots mg tus- schen een luxe auto en een bespannen wagen. De auto sloeg over den kop en werd vernield. De chauffeur werd ernstig gewond. Onder een motorfiets, Op de Lange Hilleweg te Rotterdam is de Gj'ar.gc S. onder een motorfiets geraakt en ernstig gewond. Ernstige aanrijding. Te Zest werd de wielrijdsterV. door het plotseling open werpen van oen autopor tier door de chauffeur getroffen Zij viel en weid overreden door een achtei haar rij dende vrachtauto. Mcj. V. werd ernstig gewond Brand. Te Stadskanaal is door een -lek in den schoorsteen, brand ontstaan in de boer derij van J. T. Het gebouw brandde-geheel af. De oogst werd vernield, de inboedel gedeeltelijk gered. Vei zekering dekt de schade. Boodelijk tramongeval. Gistermorgen ongeveer half tien is te 't Meer, nabij Ileerenvoen, de 66 jarige J. Koopman, sigarenhandelaar, wonende te Drachten, door de tram, komende uit Heo- renveen, overreden en onmiddellijk ge dood. Het vTcescüjk verminkte lijk is door de politie in beslag genomen. Den be stuurder treft geep schuld. Handballers krijgen een nat pak. Gistermorgen om ongeveer zes uur heeft bij Franeker een auto ongeluk plaats ge luid. Omstieeks dien tijd ï'eed in de rich ting IInrlingen, een auto, waarin gezeten waren zeven personen, waaronder de leden van do handbal ploeg Voorwaarts uit Gio- ningc-n, welke ploeg zou medespelen in de cinchvedstrijden der veklkampioenschappen van het K.N.G.V., welke wedstrijden op de Sportterreinen, aan liet Olympiaploin te Amsterdam gehouden worden. Vermoe delijk door do gladheid van den weg is de auto geslipt, mot het gevolg dat de wagen in oen sloot langs den weg terecht kwam. Wonder boven wonder kwamen alle in zittenden er mot oen nat pak en oonigoi lichte verwondingen af Men achtte zich evenwel niet in staat om naar Amsterdam verder te reizen. Ballons gedaald. Zaterdagavond ongoveor half elf is op een weiland van den heer Rtnkema te Rottum, bij Heerenvecn, de Duitscho lucht ballon „Stad Poldert", waarin twee da- mos en twee hoeren waren gezeten, ge daald. De reizigers zijn por trein naar Dus- seklorf teruggekeerd. Zondagnacht daalde to Meppol een Dnil- sohe ballon, waarin een fabrikant, een dokter en twee journalisten uit Keulen waren gezeten. De ballon was in Dussel- dorf opgestegen. De ballon is eigendom van de Deutsche Luffahrt Vercin. Zaterdagavond te 12 uur is ook te Gou- tuvi bij Leeuwarden een Duitsche ballon uit Dussehlorf geland. Er zaten vier per sonen in den gondel. Een vierde Duitsche ballon is bij Ber wick aan de Engelsche Oostkust geland. Daar de drie luclitvaarders geen paspoor ten hadden zijn ze gearresteerd. De ballon is in beslag genomen. Ernstige val. Op de Willemsbrug te Rotterdam is de 41-jange M K. gestruikeld en te^ n liet brugdek geslagen" Hij kreeg eon schedel breuk en is in ernstigen toestand in het ziekenhuis opgenomen Een mcsscnheld. Te Oss. Tijdens een vechtpartij tusschen eonigo schooljongens te Oss ,stak de 13-jange F, de II. ztijin makker V. met een mes in rug en hoofd. V. werd echter mot ernstig gewond. Tegen de H. is proces-verbaal opgemaakt. Paniek tijdens wedrennen. Te BaarLe. Tijdens do paardenwedrennen te Baarie is Zondag plolseljng een paard uit de ren baan tusschen liet> publiek gesprongen. On der do toeschouwers ontstond een paniek, waarbij de 16-jarigo mej. P. Munter uit Venlo 'een ernstige schouderfractuur op liep. Zij moest .naar het ziekenhuis to Venlo worden oveigebraeht. Een jongen liep ernstige verwondingen aan liet gelaat op, terwijl een dumo even eens" licht gewond' werd. Verdronken. Gistermorgen is liet 2-jarig zoontje van den lucer Groote, wonondo aan de Jan Gij- zenkado spelende in de Jan Gijzenvaart te Haarlem geraakt en verdronken. Verboden uniformen? Tcnenide uit te maken of do Rocklo Valken, de bekende jougdafdeeüng van do A.J.C. hun uniformen nog in hot open baar mogen dragen, nu de desbetreffende wot is aangenomen, is in gemeenschappe lijk overleg tusschen do organisatie en de politie te Amsterdam procesverbaal op gemaakt. Invallen in nachthuizen. De politie van liet bureau Warmoes- straat te Amsterdam, houdt in de laatste dagen een strenge contrölo op do nacht huizen op don Achterburgwal. In den af- geioopien nacht zijn wederom invallen ge daan in twee van deze inrichtingen. Bijl beide had de politie succes. Jongen ernstig angereden. Tc Arceif heeft een ernstig verkeersonge luk plaats gehad, dat aan hot 13 jarig, zoontje van do weduwe Schreirer aldaar, vermoedelijk hot leven zal kosten. De jongen zat op een kar, die over den. Rijksweg reed. Door een passoerende auto schrok het paard, waardoor het knaapje van den wagon viel. Hij kwam onder de wielen terecht met liet gevolg dat de jon gen zeer ernstig gewond in het ziekenhuis te Venlo moest worden opgenomen. Opera tief ingrijpen bleek noodzakelijk. De toe stand van den jongen is zeer ernstig. Ernstig motorongeluk. De heer T, Arnoldussen, gemeenteraads lid to Utrecht, reed gistermiddag per mo torrijwiel in de richting De, Bilt. In de bocht van Beerschoten is hij door onbe kende oorzaak met zijn motorrijwiel tegen den grond geslagen. Hij kreeg een ernstige hoofdwonde en is naar de Rijksklinieken te Utrecht overgebracht. Najaarsfeest in do Rottcrdanischc Diergaarde. Dat in dezen crisistijd het publiek een beschaafd en goedkoqp vermaak op prij's stelt, blüjikt uit het gioote aantal bezoekers van het Najaarsfeest in de Rotlerdaanscho Diergaarde, dat dit jaar sterk vooruitging, vergeleken bij 1932. In totaal bezochten 154.215 personen het Najaarsfeest. Het pu bliek heeft getoond door deze opkomst te willen medewerken tot instandhouding van de Diergaarde, waarop Rotterdam te recht trotsdh kan z'ij'n. In Slovenië. Brug ingestort in Leibach, Volgens berichten van de bladen uit Leibach, hebben de overstroomingen in Slovenië een eatastroplialen omvang aan genomen. De watermassa's dringen van de bergaalca in zoodanige stroomen de vlakte binnen als dit smcls een eeuw niet meer het geval is geweest. Het Leibaclier Veld vormt één onaf zienbare zee, die op vele plaatsen 5 M. diep is. De bevolking is op de bruggen ge vlucht. De steden Leibach en Zilli zijn van de buitenweg afgesneden. Ook de spoorbanen slaan op vele plaatsen' ouder water. De Sawc en de Sami vermeien do oene brug na de andere. Vooral ernstig is de toestand ;ja waar ook do electriciteits centrale water staat, zoodat licht en stroom ver- bioken zijn. Militairen, brandweer en ar beid erseo'lonnes werken aan de redding van in gevaar verhoerende bewoners. t m Stcin bij Laibadi is een brug inge stort op liet oogenbtik, waarop 17 personen er op stonden. Verscheidene kndoren kon- den niet meer gered worden en verdron ken. Het water overviel op vele plaatsen zoo plotseling do bevolking, dal in ver schillende dorpen de schoolkinderen niet meer naar huis konden worden gezonden en in vele kerken do bezoekers van de ochtenddienst weiden ingesloten. De verwarring onder de bevolking wwl nog verhoogd door oen vrij krachtige aard beving, die in de voorlaatste nacht waar genomen werd. Do vloedgolf stroomt voort in do richting van de Kroatische vlakte, liet spoorwegverkeer tusschen Agram on Susak moest worden stopgezet. Tengevolge van den vooiiduronden regen stijgt liet water in rivieren en beken onophoudelijk. Het water heeft Lagreb bereikt. Do schade wordt op 3.3 miilioen gulden geschat. Zn cmincn. Uit het S. Z. O.-kamp. Ten vervolge op het bericht inzake de kampioenschappen van Rotterdam en Om streken, kunnen vlij nog melden, dat de lieeren van der Mark en v. d. Meer op het nummer 100 M vrije slag als 3 en 4 eindigden. Op de 100 M schoolslag sloeg mej. Rieken (S.Z.O), mej. Villerius met luim verschil. i De dames J. Timmermans, J. de Yringer en C. van der Plas, eindigden op de twee de plaats bijt pet nummer 3 maal 25 M. wisselslag-estafette. Een „keurige pres'atie. Otp dit nummer eindigde de hcerenploeg van S. Z. CL, bestaande uit C. Ruseier, A. Dekker en C. van Luyk op de derde plaats. De S.Z.C.-clames konden het op liet num mer 5 maal 50 meter vrije slag estafette voor dames niet bolwerken tegen R.D.Z. en O.D....maar de hcerenploeg bestaande wït de lieeren J. Timmermans, C, Ruseier, W. K. Scholten, M v. d. Mark en M. J. v. d. Meer, eindigde, na spannenden strijd met S.V.II, op fie tweede plaats. Sedert enkele jaren heeft de lieer B. Vol de leidmg hij het trainen van de dames en hoeren van de Schiedmasdio Zweim- club en hij' heeft daarmede prachtige re sultaten bcreikL De S.Z.C. zal nu den heer Vol, voorloopig voor 4 of 5 maanden en misschien voor goed moeten missen. Iltj veitrekt nJ. Dinsdag a s. voor de firma, waaraan h'ij verbonden is, naar Canada. Dc S.Z.C. verliest in don heer Vol eon Irainetr, die niet alleen zeor deskundig is, maar dia tevens door zijn prottigen omgang bij allen bemind was. Waarschijnlijk zal nu het trainingswerk worden waargenomen door de hecren Plooi, zwemmeester van de gemeonlel'ijlkto zwem inrichting voor liceien en Blok, een lid van de S. Z. C. i i Tot onze diepe droefheid over leed plotseling te 's-Gravenhage, onzj lieve Dochter, Zuster, Be huwdzuster en Tante, ANNIE STAIILIE, Echtgenoote van T. VAN ÜEURSEN, in den oude-dom van 35 jaar. Schiedam. T. STAIILIE. M. STAIILIE— v d. Meeren, 's-Gravenhage. J. E. STAIILIE. J. STAIILIE— Laniers. ii Schiedam. A. STAIILIE. R. STAIILIE— Weijffenbach. G. J. STAHLID. W. STAIILIE— Polderman. PangkalanBrandan. J. BERING— Stahlie. J. EERING. Schiedam. W. A. STAHLIE. Schiedam, 25 Sept. 1933. Voor tijdelijk gevraagd als bediende in bedden-afdeeling f 25.per maand Brieven met inlichtingen, leeftijd, genoten opleiding, waar wei kraam geweeatenz., onder iett. G S, bui. v. d. bi. Bi leven onder h ttei s GR aan bet bureau van ciit blad. Lange Haven 141. Op WOENSDAG 27 SEPTEMBER 1933, des voorni. te 11 uur zal door ondcr- geteekenden deurwaarder ten laste van J. Koeling publiek om contant geld bij executie v, orden v erkocht, de eerste klas inventaris van het bekende café Royal", aan de JBrocrsv est 95 B, to Schiedam, alsmede den gebeden in boedel. Te bezichtigen voor denverkoop. JAC. DE GROOT, Deurwaarder Schiedam, Tn'mlaan 10 Telefoon 68119. 7688 16 STOFFEN oa. moderne ruiten v.af 1 'Ji ct. Zuiver wollen rui ten 98 ct. Wollen Afgalaine 130 c.M. breed 98 cent. Zuiver wollen matting 80 c.M. breed, 59 ct., enz. J. BONEFAAS, Nas- saulaan 7. 1/3 VAN UW LEVEN brengt U op Uw bed door Dii moet dus prima m orde zijn! Laat SPE Cl AAL - BEDDENHUIS hiervoor zorgen. 6-deelige matrasstellen, prima Java- kapok, f 24.75, Heerenpad 1315, Tel. 69920 (naast Jamin's Le- vensmiddelenbednjf). Zie verder). TROUWPLANNEN? Geen gelukkig huwelijk zonder beddengoed van SPECIAAL - BEDDEN HUIS 1 Degelijk, eigen werk, dat jaren meegaat. Bij aankoop van min stens f 50 mooie wollen deken cadeau. Heerenpad 1315, Tel. 69920. Zie verder. U SLAAGT nergens beter en goed- kooper dan bij Schiedam's oemgst SPECIAAL-BED- DENHUIS. Bezichtigt onze 2 groote etalages en vergelekt de prijzen. Heerenpad 1815, Tel. 69920. ZOEKT U PLAATSING als Huishoudster, Winkei- juflrouw, Modiste, Naai ster, enz.? Plaatst een annonce in dit blad. Gevraagd een net DAGMEISJE, P. G., niet onder 18 jaar, v. g- g- v. Adres: Fr. Haver- schmidtlaan 52. Geviaagd een flinke DIENSTBODE van half 8 tot 3 uur, niet ben. 18 jaar. Aanm. na 7 uur. Adres: Charlotte de Bourbonstraat 7 (achter Gem. Ziekenhuis). ADVERTENTJEN in deze rubriek hebben beslist succes! gevraagd bij mrnsidien zonder kinderen, van S2 uur. A. KALKLR, Jos. ïiael- straat 6B Aanm. 's avonds na 8 uur. 7693 o ■pi Als Uw tube er zóó begint uit te zien. wordt het ti|d een nieuwe te bestellen!' Welk merk zult U kiezen? Natuurlijk Pastoll De tand-( pasta van zuiver Neder* landsch fabrikaat en de meest zuivere Nederland- 'sche pastal De tandpasta die reinigtais geen ander er parelblanke landen maaktl Daos20en35cf. Tube35en60cL Boldoot-s I van Dr. MORTEUX in de kleurer j blend, bruin, zwart. Prijs f 4.50. Een I kwart miilioen in gebruik; succes ge-1 I' garandeerd. Mij. „SANITAS" tef DELFT, alléén firab. Turfmarkt 84. BIJZONDERE AANBIEDING Elegante Dames. mantel van prima wollen bouulé, geheel met zijde gevoerd en met groote zilver- In onze etalages exposeeren wij thans de nieuwste modellen Winiermanteis en Japonnen. Elegante modellen, in de nieuwe tinten en dessins; aparte lijnen en exclusieve bontgarneeringen „Uitsluitend kleermakerswerk" oppossum kraag Bij ons vindt U een ongeëvenaarde keuze in smaakvolle damesmantels van prima winterstof, met en zonder bont, degelijk afgewerkt, in prijzen «L en boogera vanei

Schiedamsche Courant | 1933 | | pagina 4