m DE VOLHOUDER WORDT BELOOND. De roodgroenen winnen hun tweeden wedstrijd. wm TWEEDE BLAD VAN DE SCKiEDAMSCHE COURANT MAANDAG 25 SEPTEMBER 193? I - -Strengel heeren;: WTmw ülsfètk"" Tot het einde leverden H.-D.V.S. en A.D.O. een spannenden strijd. Voor de rust was A.D.O. beter, na de rust H.-D.V.S. Ho. 2 04*4 8 Met S2 winnen de bkmtvwitien. Do eerste thuiswedstrijd van onze eer ste klassers is lang niet slecht ge.wcest. Van üegin lot het einde bleel do spanning er in, hoewel het peil van het spel direct niöt hoog te noemen was. In het begin was A.D.O, zeer gevaarlijk In haar optreden, doch de aanvallen werden te kort gehouden. De Schiedammers wer den evenwel op gevaarlijke wijze gepas seerd', maar de verdediging leverde keurig werk en zorgde er steeds voor, dat het schot voorkomen werd1. Na de pauze was het aanvalsspel van A.B.'Ü. stukken minder. De Hagenaars gin gen zich toen meer op verdedigen toe leggen, terwijl H.-D'.V.S. haar aanvalsspel kon ontplooien. Dit droog een meer open karakter. Het spel van de voorhoede der blauw-witten was toen 100 pet. boter dan voor de rust. De middenlinie werkte toen ook boter mee. Voor de rust on ook nog er na, bleek bijv, v. d. Tuijn er hecle- maal uit te zijn, maar in het laatste kwar tier heeft hij den slechten indruk uitgo- wischt door een knap schot. De Jong on derscheidde zich in deze periode door zijn keurig spel en ook Bergkotte kwam een paar maal goed' in actie. Van der Vaart toonde zich eveneens een voorlvarend spe lor. Hot plaatsen der vleugels bleef oven- wel zwak. Dank zij haar volhouden won H.-D.V.S. Beide ploegen verdedigden fel en hun resp. aanvallen waren eveneens gevaarlijk, al leen werd A.D.O, gehandicapt door het gemis van een productieve voorhoede, ter- vwwHi Beun. wijl II.-D.V.S. „in haar aanval een meer open karakter legde. Deze factoren deden do balans ten gunste van de Schiedammers overslaan. Clubs met minder sterke verdedigingen zouden evenwel zonder twijfel als slacht offer van A.D.O. vallen. De opstelling was als volgt: H.-D.V.S.: Beun (d1.); De Bruin en Pet- tinga (a.); Bos, Den Hoed en Scheffcrs (m.)Bergkotte, v. d. Vaart, v. Oort, v. d. Tuijn en A. do Jong (v.), A.D.O.: Koek (d.); Weber en do Groot (a.); van hembergen, van Maren en Cr. Tap (m.); Van 'Osch, Breitner, Berg, \V. Tap en Do Korte (v.). liet begin. Hot begin is al direct vow A.D.O. Het doel van H.-D.V.S. komt al spoedig in gevaar en do achterhoede moet geducht in aclie komen, om do A.D.O.-aanval af te slaan. Fen tegenaanval van H.-D.V.S. hoeft niet veel om het lijf. Breitner speelt een heel goede partij en geeft de linker vleugel van H.-D.V.S. veel werk. De blauw- witten zijn nog niet erg trapvast Over bot algemeen zijn zo niet erg op droef. A.D.O. valt fanatiek aan en speelt een uitstekende partij. De combinatie der gas ten is uitstekend te noemen. Er wordt doordacht werd geleverd, doch het spel wordt te kort gehouden. Een corner op het H.-D.V.S. dool wordt lieel goed genomen en met moeite'werken de ll.-D'.V.S.-ers den bal weg/ Nog steeds zijn zo met erg op dreef. Scheffers mist b.v. verscheidene ballen. Daarentegen we- - j^gsten goed te plaatsen en goed op. rr SüQ8p.?Ii«BBat in dc H.-D.V.S. helft en voor het Haagsche doel nebben onze stadgenooten niets in te bren gen. V. d. Tuijn presteert niet veel en dc opstelling dor Il.-D.V.S.-ers bij hot ITaa-. Bobe doel is telkens foulicf. 0 De rechtervleugel van A.D.O. levert keu rig werk, passeert uitstekend en do com binatie i3 keurig in vorm. Het gevolg hier van is: enkele hachelijke momenten voor het Il.-D.V.S.-doel, waarbij De Bruin en 'Beun halsbrekend werk hebben om de situatie te redden. De A.D.O.-achterlïocde is hecht on Weber ,aat zijn mannetje. Elke II.-D.V.S.-aanva! strandt op hem. r~ -D.V.S. komt meer los. Eindelijk komen de H.-D.V.S.-ers los. Na een corner op hun doel weten v. d Tuijn en Solioffers op te brengen. Er volgt c.in algemeene atlaquo. Weber grijpt in, doch de blauw-witten houden stand en via v. d. Vaart, krijgt v. d. Tulijn den bal. Zijin schot vliegt hoog over. Do blauw-witten vallen bij den volgen den .AD.O.-aanval te slap aan, ze zijn niet trapvast en daardoor blijft A.D.O. de meerdere. Wet tracht H.-D.V.S. zidh te herstellen en ze vallen krachtiger aan, doch over 't algemeen z'ijn de blauw-wilten nog te lang zaam bij het plaatsen Bjj oen aardigon aanval, waarin Weber gepasseerd wordt, bomt er wat meer tooke- ning in de II.-D.V.S. aanval. V. d. Tuijn en Bos bomen meer los en bestoken licit A.D.O.-doel met schoten en kopballen, wel ke evenwel geen succes Itebhen .De koeper loopt uitstekend uit en ontneemt de mooie kansen. Weer krijgen de H.-D.V.S.-ors een mooie kans ,doch de schoten missen of worden door de A.D.O. flichterhoede weggewerkt. Nog wordt in de A.D.O. voorhoede te veel getreuzeld, waardoor de Hagenaars niet tot doelpunten bunnen komen. Kraehlig grij pen Pettinga en De Bruin steeds in. Breit ner werkt uitstekend in de A.D.O voorhoe de. Hoek is uitstekend op dreef en houdt soms moeilijke schoten uit zijtu doel Vooral wanneer de blauw-witten door verre scho len van de middenlinie/ ten aanval trekken De aanvallen zij:n evenwel ie doorzichtig. Op het Il.-D.V.S.-doel worden verschei dene corners genomen, doch ze hebben geen succes. De blauw-witten zitten er to fel op, wanneer het er op aankomt hun doel te verdedigen. Zoowel II.-D.V.S. als A.D.O. zijn beurtelings in den aanval, maai de beidé"verdedigingen Zijn lie-öhl en-leve ren keurig werk. Even wordt het erg benauwd voor Beun. Er wordt fel aangevallen. Beun loopt uit en via zij'ii been gaat do bal achter. Bij een hoekschop zet Do Bruin Zijn hoofd er onder én werkt den bal weg. Een daarop volgende corner levert niets op. Woyr krijgt Beun een zware taak, wanneer Tap oen kei hard schot op doel lost, dat met veel geluk er naast vliegt. Daar de blauw-witten den bal telkens niet ver genoeg wegwerken, blijft het gevaar be slaan, dooh met blanken stand gaat do rust in. Bij de hervatting vallen de Il.-D.V.S.-ers direct aan, dooh de aanval loopt telkens docd, door de strenge w'ijV.e waarop de scheidsrechter optreedt. Na de rust. Vcor liet Il.-D.V.S.-doel hebben de Hage naars evenmin succes. Beun en cle ver dediging zijn weer gced op droef. Het spel van A.D.O. blijft te kort. Wel oefent ze een geweldige druk uit op het Schiedam sche doel, doch de felle verdediging der blauwwitten keert telkens het, gevaar, liet samenspel van A.D.O. lijkt ons minder te worden. Hot spel wordt even onderbroken daar een A.D.O.-speler in botsing komt met een tegenstander. Bij do hervatting krijgt Bergkotte een kans om ecii voorzet te geven. Hoek vangt den bal keurig op. Een corner door Bergkotte genomen, wordt door v. d, Vaart opgevangen. Deze zet neer voor dool en schiet prachtig in. De scheidsiechter had cé'htcr buitenspel geconstateerd. Thans is H.-D.V.S. liet meest in den aanval. Er komt meer actie in hot spel, Eenige goede open aanvallen van H.-D.V.S. worden door slecht gerichte scholen ver knoeid. Anderzijds is A.D.O. ook niet ge lukkig met haar harde schoten. Do II.-D.V.S. ers werken hard, maar dc A.D.O. achterhoede blijft een srrui kei blok De scheidsrechter constateert een overtre ding van oen der A.D.O.-spelcrs en kent H.-D.V.S. een penalty toe. De penalty door v. d. Vaart genomen, wordt in een doel punt omgezet (1-—0). Even later valt II,-D.V.S. weer aan. De middenlinie van A.D.O. is te veel achter. Van Oort drijft de bal ver op. Hij passeert de backs op enthousiaste wijze en hij blijft den bal behouden. Hij komt dan vrij te staan en zijn schot vliegt in dc touwen (2-0). Weber, die nog niet geheel hersteld is, verlaat het veld'. De A.D.O.-ers vallen nu fanatiek aan. De Bruin, begaat dan een overtreding en de scheidsrechter kont een penalty toe aan A.D.O. Tap plaatst zich achter den bal en zijn schot faalt niet (2—1). Weer krijgt H.-D.V.S. een mooie* kans, maar v. Oort schiet over. liet vasthouden van A.D.O. wordt be loond door don gelijkmaker. Tap brengt den bal keurig naar voren, de linksbuiten zei voor en via v. Soldt gaal het leder achter den verrasten Beun in het doel De blauwwitten trachten hun verloren terrein weer to herwinnen en "hardnekkig allen ze aan. Eenige minuten voor het einde krijgt v. Oort een voorzet van Berg kotte, hij geeft den bal door naar v. d. Tuijn en met een schitterend schot is het 3—2. Beide partijen trachten nog cönig voor deel uit de resteerendo minuten te halen, doch met dezen stand komt hel einde. Jan Zeegers in actie. Hij verbetert het 8 K.M.- rccord. 0]p de Sinlelbaan te Amsterdam heeft J. Zeegers het 3 IOL-record, dat op zijn naam staat, verbeterd door de 5 F.ngelsche m'ijlen in 26 min. 29 sec af te leggen, liet- J. Zeegers. geen inhield dat hij zijn 8 K.M. record van 20 min 38.2 sec op 26 min. 22.4 sec, bracht. De 100 M. werd gewonnen door Van Be- veren van A. V. '23 in 11.3 sec. en do 1000 M. hardloopen doer A. Zeegers (A.V.A.C.' in 2 min 38.4 sec De S.V.V. voorhoede en middenlinie spelen een uitstekende partij. Een viotte combinatie, die den doorslag gaf, zoodat de Schiedammers met 2—0 wonnen. Of de nieuwe koers in - DuitsclilaniL Pi, een wedstrijd van de sportvereeniging „Eiirlh", te Fiirth, werden twee spelers van deze vereeniging door den scheids rechter uit hel veld gezonden. Een hun ner is voor twee, de andere voor drie maanden geschorst 1 Er rogeeren dus strenge heeren in de huidige Duitsclie sportwereld! Herfsttbcht voor auto's. Yan Iv.N.A.C. in den nacht van 4 op 5 November. De sportcommissie van de Koninklijke Nederlandsche Automobiel Club heeft be sloten den jaarüjkschon Herfsltoch't voor automobilisten te houden in den nacht van Zaterdag 4 op Zondag 5 Novem ber. Wereld-uurrecord van V2n Hout, En de Ncd. Wiclren Unie. De N.W.U, zal geen homologatie van de wereldrecords van Van II nxt aanvragen, ten eerste: omdat Richard het wereld uurrecord alweer verbeterd heeft en ten tweede: omdat de baan te Ro-ermond, waar Van Hout reed, wat do uitstippehng van den binnenkant van deze baan betreft, eemg meeningsverschil over dc voorschr ften van U.G.l. zal opleveren. Bep van Klaveren. Revanche wedstrijd tegen Petrolic. De Hollandsclie kampioen Bep van Kla veren zal a.s Zaterdag eon revanche wed strijd boksen tegen Billy Petrolic. De match wordt in New-York gehouden Odijk', voorkomt een groote Ilolland'iaan-nedertaag. In deze wedstrijd speelden do Schiedam mers beter voetbal dan vorige week. De combinatie vlotte beter, vooral de midden linie speelde keurig en wist de Hollain- d'iaan voorhoed espeiers zoo-danig im 'be dwang te houden, dat zij geen moment gevaarlijk waren, terwijl d'e S.V.V.-verdedi ging met Maltha aan het hoofd, volkomen vocht haar taak was berekend'. De S.V.V.- vootrwaartsen speelden een vlot combinatie spel, vooral de rechtervleugel Liet goed voetbal zien, maar zij vandon Odijk in goed'e vonn. Het is aan dezen speler te danken, dat d'e nederlaag voor de Vlaardingcrs niet groeier is geworden. Do schoten die Odijk uit zijn doel ranselde waren legio. Hot Hollandiaan elllal ze'.!, maakte op ons geen al te groeten indruk. Er werd te voel 'iin 't wilde weg getrapt, tenvijl mon te voel op de man speelde. Zelfs de gevaar lijkste man P. Roest, in d'e Ilollandiaain voorhoede kon niets tcgoa de S.V.V.-backs uitrichten. De wedstrijd. Over den wedstrijd het volgende: Dm even half drie stellen beide elfta'len zich onder leiding van scheidsrechter tlierschs op. De eerste aanvat is voor S.V.V., maar Odijk bronyt redding. Hel spel golft op en neer met S.V.V. meer in d'e aanval. Do Schiedammers combinooroni beter on worden gaandeweg sterker. De Hollandiaan-verdediging ki'ijgt druk werk, maar Od'ijk weet het gevaar te koeren. De aanvllan van llollaindiaaan worden door de S.V.V.-ers makkelijk afgeslagen. Do rechtervleugel van S.V.V. komt dan in actio A. v. Diggelen rent keurig langs de lijn, een goede voorzet volgt, maar Rockliovc schiet naast het docJ. Brorane- man geelt goed door aan J. J. v. Diggelen, deze speler geeft snel door aan G. v. d. Gaag maar diens reboot wordt door Odijk gekeerd. Thans komt Ilollandiaain i.n den aanval. De linksbuiten zet vo-or, Prins kopt naar Piot Roest, die een laag schot inzendt, maar de paal komt Maltha te imlp, waarna de kans verloren gaat door buitenspel staan van Prins. Do Schiedammers [rekken er keurig com- binoerend tusschen uit A. v. Diggelen zet laag voor en Bockhovo schiet ineens i'n dc uiterste lioek. De Schiedammers heb ben de leiding genoman. 01. Door dit succes aangemoedigd, komen de S.V.V.ers steeds weer in actie en wordt het Ilollandiaan-doed ander schot geno men. Maar dooir stug verdedigen weten de Vlaardingcrs onheil te voorkomen. Legio zijn de ballon die Odijk verwerkt. Op gevaar af voor hem zelf weel hij redding te brengen. V. d'. Gaag komt dan in bot sing met Beekhuizen en krijgt oen trap tegen zijn buik. Evan wordt gestaakt, maar v. d. Gaag spoelt op halve kracht verder. Do linksbuiten van Hollandiaan gaat er clan vandoor. Zijn voorzet wordt door v. ftmts e scheidsrechter niet ontgaat. De vrije trap wordt door P. v. d. Roest naast ge scholen. Even later zei de rcchlsbuiten scherp voor, maar Maltha onderschept dezen voorzet schitterend. Weer is het de rechtervleugel van de Schiedammers die er snol tusschen uit trekt. Het schot an v. Diggelen wordt door Dclijk corner gewerkt. Diverse Corners worden op het Hollandiaan-doel genomen, maar tot doel punten kunnen de S.V.V .-ers het mot bren gen. Van der Gaag die, zooals gezegd op halve kracht speelt, wordt weer door Beek huizen genomen. Deze vrije trap levert niets op. Even later zet de Hollandiaan goed vo-or, maar ook nu is het Molendijk, die zijn hoofd onder den bal zet en weg kopt. Do rust breekt aan en de stand is nog steeds 01 voor S.V.V. De tweede helft. Na de rust speelt S.V.V. tegen den wind, hetgeen voor haar geen bezwaar is om 'Odijk aan het werk te zetten. Van der Gaag speelt den bal mooi vrij, maar met zijnscherp schot weet Odijk wel raad en hij grabbelt den bal uit den hoek. De Schiedammers blijven het spel volko men beheerschcn. Vooral de vleugel van Diggelen enSemeijn is goed op dreef, zij zijn steeds een gevaar voor het Ilollan- diaan-doel. De verdediging, met 'Odijk aan het hoofd, krijgt handen vol werk, ma«r zij weet zieli goed staande te houden. Sporadisch zijn de Hol 1 andiaan-aanvalen, maar kee per Maltha is op zijn post, terwijl de S.VIV.-verdediging niet te passeeren is. Het spel speelt zich meer op d'e Hol landiaan helft, af. J. J.„ v-XDiggden w,ordt danig in de gaten gehouden, wél breekt deze speler menigmaal door, maar Odijk voorkomt erger. Bochovc speelt goed naar v. d'. Gaag- Deze passeert handig om v. d. Roest Jr., zot dan 'scherp voor, doch Bochove schiet te boog. De S.V.V.-middenlinie werkt keurig, steeds worden de ballen goed aangegeven, maar wat de S.V.V.-voorhoede ook pro beert, Odijk weet van geen wijken. Diverse corners worden genomen, maar steeds komt Odijk zegevierend uit den strïjl. Als hei spel een half uur oud is, komt het tweede doelpunt voor de Schiedam mers. Bij een hevige doolworsteling wordt het leder over de lijn gewerkt, zoodat de S.V.V.-ers de stand tot 02 hebben op gevoerd. Hollandiaan tracht dan het spel te for- cecren. Zij komen hierrlo-or iets meer in den aanval. Maltha krijgt thans druk werk, maar hij doet voor zijn over-buurman niet onder. P. v. d'. Roest, die nog geen kans tot schieten heeft gehad, ziet een gaatje, hard vliegt zijn schot in den hock, Maltha valt uit en stompt hot leder corner. Deze door de rechtsbuiten voor dool geplaatst, wordt door Prins ingeschoten, maar weer redt Maltha, en hij zendt het Ieder het veld weer in. Hollandiaan blijft aanvallen, maar ver der dan een corner brengen zij het niet. Tegen het einde komen de Schiedammers weer meer in den aanval, doch tot doel punten brengen ze liet niet meer en met d. Most met de hand onderschept, tietgeen 2—0 voor Schiedam komt het einde. Van Klaveren, Musschen-D.H.S. D.II.S. verliest met 23. DUS. telt eenige invallers De eerste aanval is voor do Musschen, maar Krab bendam retourneert liet zaoh(e schot. Dan volgt een uitval van D.H S., welke ook op niets uitloopt. Het .harde terrein speelt D.II.S. danig parten, maar van lieverledo komen de Schiedammers er heter in. Ver- moer en Put hebben danig het oog er in en de eerste geeft oen mooie pass aan v. d. Zo-uwen. Diens voorzet wordt hard door v. Slobbe ingeschoten, zoodat de Musschen-doolman geen kans heeft. (0--1). Dan volgt er een oo-genblik een geweldigen druk op het D.II.S.-dool, waaruit >!o Mus- scJicn-reclitsbinnen do partijen fraai op ge lijken voet brengt (11). Weer komen de Musschen terug, qn een hoog schot dat Krabbendam wel keert, maar dat voor de voeten van do Musschon-linksbinnen te rugketst, wordt door dezen speler in een doelpunt omgezet 21). Met deze stand komt de rust. Na de rust pi.kt D.II.S. direct flink aan, maar de Musschen-backs zijn in schitteren de conditie, en mede door het zwakke aanvalsspel van het D.Il.S.-binnentrio, gaain vele goed opgezette aanvallen verloren. Do Musschen-spil, die schitterend speel de, zet dan zijn voorhoede weer aan het werk. Telkens komen de Musschen terug, en in een scrimage werkt Weijzonbrock in eigen dool (3—1) Onstuimig komt D.II.S. opzeilen en Slobbe verkleint dan den ach terstand tot 32. In de resteerende 10 minuten wordt er geducht gestreden, maar de stand veran dert niet meer. Jonath. Trekt zich uit dc athlctick terug. De bekende Duitsche sprinter Arthur Jo nath, die te Los Angeles op de 100 rnetcr de derde plaats bezette en o.tn. tegen onzen kampioen Berger verschillende wed strijden heeft geloopen, heeft besloten zich uit de athletiek terug te trekken. Duitsche bladen geven als roden voor zijn terugtrekken, dat bij zich thans ge heel aan zijn zaken zal gaan wijden. SPORTNIEUWS en WEDSTRIJDEN ÏP erpsjrv-Gpen

Schiedamsche Courant | 1933 | | pagina 5