STADSNIEUWS sTzTcT „De Princeviag". Oprichtingsvergadering. Zaterdagavond is in gebouw Eendracht de oprichtingsvergadering gehouden van de verenniging „de Princeviag", Do heer J. Muus heetto de aanwozSjen welkom namens het vooiioopig comité en zeltcjn een korte toespraak het doel der vereeniging uiteen. De vereeniging, opgericht na de plech tige herdenking van den 400st«n geboorte dag van Prins Willem van Oranje, heeft in het algemeen ten dooi de bevordering van het uitsteken van de nationale vlag (bij voorbeur de Princeviag) op eiken naticinalen feest- en herdenkingsdag of bij elke daarvoor in aanmerking komende pas sende gelegenheid; de bevordering en ver sterking van de nationale gedachte op elk daarvoor in aanmerking komend1 gebied en in het bi zander het aankwooken van liefde voor ons Vorstenhuis en de bevor dering van een waardige viering der na tionale feestdagen, echter zonder zich op politiek terrein te begeven. Er moet getracht worden vriendschappe lijk samen to werken met Oranj evereeni- gingon om zoo het Oranjevuur aan to wak keren. Velen durfden niet voor hun liefde voor ons Vorstenhuis uit te komen, maar nu de ontwaking gekomen is, heeft do ver- eeniging Princeviag. die willen vastleggen met als symbool de Oranje Blanje Bleu- vlag. Men is voor of tegen Oranje, zei spr.; een middenweg is er niet en op oen Oranje- dag meet dat aan het vlaggen gezien wor den, hetzij met de princeviag of met het rood wit en blauw, voorzien van een wimpel. Hij, die lid wordt, verplicht zich de vlag uit te steken; voor d'e nieuwe wijken der stad is de standaardvlag zeer geschikt. Men moet meer actief gaan deelnemen aan de Oranjefeesten. De vlaggenpaiado zal navolging gaan vinden cn de volks zang moet beoefend worden. Spr. hoopt ,d!at op den 25sten verjaardag van Prinses Juliana zal blijken, dat men dien kant uit wil. Na deze inleiding nam de heer A. Geurtsen, voorzitter der Oranjevereeni- ging, op verzoek de leiding van de verga dering over. 'Spr. zeide, dat het bestuur van de Ornnjevereeniging jaloersch was op het vlagvertoon in Amsterdam en Den Haag en dat de actie voor het vlaggen is uitge gaan van een klein" plaatsjo als Overschie. Het is spr. gelukt bijna* het geheele bestuur der Oranjevereeniging warm voor de zaak te maken en hij hoopt, dat velen zich voor het lidmaatschap zullen aan melden Het is niet alleen een vlaggenkwestie, maar het gaat er om zich te scharen ach ter Oranje, wamt er is geen Nederland denkbaar zonder Oranje en geen Oranje zonder Nederland. De Oranjevereeniging heeft succes ge had', maar het heeft veel moeite gekost om zelfs Oranjeklanten voor hun liefde te doen uitkomen. Spr. verwacht, als hier oen vereeniging De Princeviag wordt opgericht, een nau- -were samenwerking met d'e Oranjevereeni ging. Oranjeklanten moeten zich niet ver delen in groepen, maar eendrachtig samen werken. De heer Lie beek vraagt of samenwer king met de Oranjevereeniging eigenlijk wel aan te bevelen is, want dan gaat deze gelegenheid gevön om de rollen te verdoelen. Laat de Princeviag liever een onderdeel van de Oranjevereeniging wor den. Deze heeft ia 28 jaar geen kans ge zien één-vierde van de bevolking achter zich te krijgen en wami te maken. De menschen staan wel aan den kant, maar nemen niet actief deel. Do heer Geurtsen zet uiteen, dat de Oranjevereeniging er hoofdzakelijk op gericht is om van Koninginnedag een feest dag te maken, maar de Princeviag wil het geheele jaar actief zijn, waardoor de ver jaardagen van alle leden van het Koninklijk .huis opvallen door het vlagvertoon. ATeen het vlaggen geeft al feest. Wij kunnen een voorbeeld nemen aan den anderen kant. Het lijkt spr. niet goed', dat de Prince viag aa*n den leiband der 0. V. loopt, maar er moet wel zeer nauw contact zijn en dan is hij er van verzekerd een groet deel der bevolking achter zich te zullen krij- gen. Do heer J. E. Woorts uit Overschie, oprichter van d'e landelijke vereeniging do Princeviag en algemeen secretaris dier organisatie, geeft een toelichting en zegt, dat de feesten voor de Oranjevereeniging zijn en het vlagvertoon voor de Prince viag. Het moet een vriendschappelijke samen werking zijn. Het is dwaas, om ruzie te gaan zoeken over d'e sport van vlag, het gaat om het vlaggen zelf. In Overschie heeft de Oranjevereeniging 800 leden en het is gebeurd', d'at spr. op den verjaardag van de Prinses 12 vlaggen telde. Men moet elkaar geen vliegen afvangen, maar elkander aanvullen. Oranje is niet voor Hervormden of Roomsch-Katholieken, of Joden of wie dan ook, maar voor het Nederlandsche volk. De Princeviag is voor Vele Oranjevereeni- gtugön reeds oen aansporing geweest om harder te werken. Op een vraag van een der aanwezigen, of het de opzet is om van de Prinsenvlag de nationale vlag te maken, wat te be treuren zou zijn, antwoordt de lieer iVoerts, dat dit niet het geval is De Prinsonvlag is een vlag van gezind'te, het is do vlag der Oranjagezmdon. Alle adjudanten van de Koningin b.v. vlaggen or mee. Na nog eenige gedachtenwisseüng is ten slotte de vereeniging Princeviag opgericht met aanvankelijk 35 leden. Er is een voorloopig bestuur gekozen, waaruit op een binnenkort te houden ver gadering een definitief gekozen zal worden en er is een propaganda-commissie be noemd'. Het voorlcopig bestuur word't gevormd door de heeren J. van Katwijk, voorzit ter; J. Muus, Aleidastraat 86, secretaris; A. d© Jang, Amalia van Solmstraat 16, penningmeester; A. Geurtsen, L. Jurgemr, mr. J. H. 0. Kok, L. Kooruoof, K. Liebeek, T. Slavenburg on J. O. v. dl Sluis. Coöperatie D.E.S. Het jaarverslag. In het 31e jaarverslag van de Coöp. Broodbakkerij en Verbruiksvereenig'ng D. E. S. wordt gezegd', dat de bedrijven van D. E. S ook den invloed van de econo mische crisis ondervinden, maar toob kan men een blijmoedigon toon laten hooren. Uit alios is wederom dudeüjk komeu vast te staan, aldus het \erslag, dat onze ver eeniging kerngezond is. Meegedeeld "wordt, dat, toen de part'cu- liere bakkers de broodprijzen op bet zelfde niveau als an de D. E. S. brachten, velen weer brood van D. E S, zijn gaan nemen; dat de omzet van de verpakte Ilaka artike len enorm is toegenomen; dat de Cen trale Bond van Ned. Verbruikscoöperaties overweegt de oprichting van een coöperatief bankbedrijf, en een coöperatief groenten- bedrijf in den omtrek van het Westland; dat de Prot. Chr. Besturenbond geweigerd heeft zonder motiveering zijn mede werking te verleen en aan de propaganda voor D.E.S.dat de Spaarbank van DE.S worden uitbetaald' 'sm'dlags van 48 nur op Dinsdag 7 Novinbccr aan de leden, wier familienaam met A tot en met II begint, Woensdag 8 November I tot ©n met Q en Donderdag R tot en met Z. Feestavond. S.Z.C. had Zaterdag en haar fees'avond in Musis Sacrum, die druk bezocht was, de medewerking van een groep:e jeugdige leden, meisjes van omstreeks 14—16 jaar, die na het korte openingswoord van dou voorzitter, den heer J. B.. Wijekers, een tooneelstukje opvoerden: liet aandeel. Met het aandeel werd een aandeel in liet Sport- fondsenbad bedoeld, waarvoor door mo derne meisjes bij oen ouwe tante.mot succes propaganda wordt gemaakt. Carpe Ileum, de vereeniging van II, B. S.-ers en oud-H. B. S.-ers, d'ie „den dag willen plukken", hebben de aanwezigen verrast op „Een reuze-idee", een blijspel in twee bedrijven, van Willy Carsari, waar van het gegeven niet zeer origineel is, maar de uitwerking en vooral het spel, alles heeft goed gemaakt. Onverwacht komt een oom uit Brazilië, die 12 jaar weg is geweest, in het gezin van mevr. de wed'. Vermeulen binnen vallen. De dochter van mevr. Vermeulen, een hyper-modern meisje, wil niet thuis blijven om dien vreemden oera te begroeten en dan komt haar broer op een reuze-idee:, het dienstmeisje zal voor de dochter des huizes spelen, wat gebeurt. Dat dienstmeisje is lief en wordt de verloofde van den oom uit Ame rika I Carpe Deum zou in staat zijn stiaks ecu andere Schiedamsche tooneelvereeni- ging met een uitstekende reputatie' nieuw bloed toe te voeren, of, als zij zich onder goede leiding stelt, zich zelf op kunnen werken tot een vereeniging, die iets goeds kan bieden. Mej. Greet Cost Budde, die vooi mevr. Vermeulen speelde; Gecrda Broek, de dochter de1-- huizes; mej. Gré de Kan ver,'het aardige, bescheiden dienstmeisje; de heer Piet Willems van Bevcren als zoon des huizes en de heer Honk Smith als vlotte com uit Amerika, waren alle uilsfekeud. En dan traden nog op in kleinere rillen mej. Toe tie de Korver en de heeren Bob Willems van Beveren en Jan JongerPng Aan het eind liet men een paar steken vallen, maar dat nam niemand ds jonge lui kwalijk; men had' genoten van het leuke spel. is omgezet in een bijkantoor van de A.S.V.I Het programma weid besloten met een aan 910 leden werd in samenwerking met j viertal dansen door mej. Didi O Ié. naar de Handelskamer een pakket levensmidde len verstrekt; Kan den S.B.B, en zijn uf- cleoliijgen werd weder medewerking ontvan gen. Voorges''11 wordt voor de broo Ibakkerij 10 pet. u.t te koeren. In de afdeeling kruideniersbedrijt was de geldomzet lager, ten gevolge van de nog steeds talrijke prijsverlagingen van arhicden. De resultaten van het winkel bedrijf maken een uitkoerïng van 4 pet. dividend mogelijk. De omzet van het meikbedrijf is nog iets toegenomen Ook voor deze afdeeling is een 4 pet. dividend uil keering mogelijk Door het belasting-adviesbureau is voor 140 personen een veizoek tot ontheffing, of een bezwaarschrift togen hun aanslag ge schreven. Van de gelegcnlicd brandstoffen, aard appelen, dekens en brillen te belrckkeri, via D.E S,, werd' een vrij ruim gebruik gemaakt. Op 1 Sept. 1932 telde de vereeniging 2574 leden; er traden toe 195, 71 bedank ten wegens vertrek, 13 overlo ten, 98 wer den om andere redenen afgevoerd en boven dien werden 121 „papierentoden" uit het lidmaatschap ontzet, zoodat aan het eind van het boekjaar het ledental nog 2466 bedroeg. Het personeel der vereeniging bestond uit 79 personen Gratis brood werd' 336 maai verstrekt, gratis kruidenierswaren 306 en gratis melk 183 maal. Uit de resultatenrekening blijkt, dat toet overschot op de bakkerij f40.605 23 is, of 21.S2 pet. van het totaal omzetbcdrag; de banketbakkerij leverde een tekort op van f3892 34 (7 79 pet); de kruidenierswinkels een overschot van f 11779 48 (1.58 pct.l; de banketwinkels f 1983 IS (5 24 pet.), de melkafdeeling f 2852.47 (2.51 pet.). De algemeenc resultatenrekening geeft een overschot aan van f50106.85, dat als volgt verdeeld zal worden: 15 pet. reserve fonds f7516.03; 8 pet. personeel f4008 55; 10 pet. fonds voor algemeene volksbelan gen f5010.69 en 67 pet. leden f33571.58. Algemeene vergadering. De algemeene vergadering van D.E S. wordt Maandag 6 November a.s. in het Volksgebouw gehouden, waarin de verschil lende verslagen aan de orde zullen wor den gesteld. De heer G. v. d. Zee Hzn. moet als bestuurslid aftreden, doch is herkiesbaar; de beer II. Nieswaag treedt af als lid van het college van commissarissen, maar is niet herkiesbaar. Ter veigadering zal een voorstel worden toegelicht om over te gaan tot het bou wen van een winkelpand met bovenwo ningen. Voorgesteld wordt uit het fonds voor algemeene volksbelangen do volgende be dragen beschikbaar te stellen: f400 voor de Coöp. Vrouwenclub; f1750 voor een 5 pet. uitkeering van het jaarver bruik bij gezinsverrneeideringf500 voor een 10 pet. uitkeering bij overlijden; f200 voor de Scliicd. Vereeniging tot bescher ming van zuigelingen; f200 voor deSchiedt Gezondheidskolomef200 voor de Ver eeniging tot bestrijding der tuberculose; f50 voor het Groene Kruis; f50 voor de Vereen'ging Zwakzinnigenzorg; f1750 voor hulpbehoevende leden. De heer F. v. di Tempel en 28 anderen hebben voorgesteld bovendien f 100 beschik baar te stellen voor het Schied. Drank- weer Comité. Het winstaandeel zal, na goedkeuring der balans, in de bakkerij Ketiieistraat 26 Gemeentebegroting 1934. Overzicht van de crisisuitgavcn. Uit den geleidebrief bij de gemeente- begrooting 1934 hebben we in ons blad' van Zaterdag het belangrijkste meegedeeld'. 'Op één punt vraagt het uittreksel, dat wij gaven, misschien nog een toelichting. Na de zin „Blijft bij uitschakeling van werkloosheidslasten en buitengewone dek- kingsmiddclon een tekort van 182.000", la ten B. cn W. in hun goleidebrief volgen: „Wij hebben reeds meer een overzicht van den toestand gegeven over den geheo- len crisistijd'. Een staatje, waarin dit ook nu weder plaats heeft, laten wij" hier volgen. 1931 f 223.500 1932 f140000 -507.500 f860.000 Nadeelige saldo's Werkloosheidslasten Buitengewone dok- kingsmiddelen Overschotten zonder werkloosheidslasten en buitengewone dekkings- middtüen f284.000 Ilier werden de jaren 1933 en 1934 al leen met eigen baten en lasten genomen. Reconstrueert men de jaren 1931 eii 1932 ook als zoodanig, dan zijn de cijfers daar voor, waardoor men ook als zoodanig deze jaren onderling kan vergelijken: 1931 1932 Nndeelig saldo f 457.000 f 357.000 Werkloosheidslasten f507.500 f 860.000 Buitengewone dekkings middelen f269.500 1931' 1962 Overschotten zondier world oosheislasten en buitengewone dek- kingsmiddelon f "49.500 f 233.50Q( Hieruit zal u blijken, dat de bcgrop- tingen in deze buitengewone tijdsamstan- d'igbeden niet meer zulk een groot© waarde hebben als in gewone tijden. En dit geldt wel' in bizondere mate vorij de tegenwoordige. Keer op keer hebben wij er reeds <m gewezen, dat onze fmancieele toestand staat in het toeken dér werkloosheidslasten, dfe rijkszaak zijn. 'Ook nu blijkt weder, dat wjj onze eigen crisislasten wel zouden kunnen dragen. 1933 1934 Totalen, f 389.000 f 499 500 f 1.252.500 f 835.000 f 835.000 f3.037.500 f269.500 f 428.000 f417.500 fl.115.CO0 f450.500 f 18.000 f 82.000 f 670.0COO Boven werd' reeds aangegeven, dat zon der de werkloosheidslasten en ook zonde» dee buitengewone maatregelen het tekort slechts f82500 zou zijn.. Dit behoeft geen zorg te baren. Daarbij houd© men in" het oog, dat een gedeelte van de buitengewone maatregelen als bestemd' voor illo eigen crisislasten kan worden aangemerkt." Daarna volgt «in opsomming van de buitengewone d'ekklngsmiddelen en hun ge raamde opbrengst'; tl in 1934. muziek van Chopin, Beethoven,. Schumann en Scliwarwenka. De tweede en derde clans waren creaties van mej Odé, die blijk gaf wel rhythmisch gevoel le hebben. Het slot van den gezoll gen avond was een dansparty, waarvooi zeer veel animo bestond. Gereformeerd Schoolverband. Prof. tl es. A. Noor dl zij voor het district Vlaardir.gcii. Na een besloten huishoudelijke vergade ring van het district Vlnardingen van het Geref. Schoolverband, Zaterdagmiddag in hot Geref. .Teupdhuis gehouden, heeft de voorzitter van hot Geref. Schoolverband, prof. dxs. A. N o o I'd t z ij, hoigleeraar in de Israëlitische godsdienst en letterkunde en d'e uitlegging van liet Oude Testament aan do rijksuniversiteit te Utrecht, in open bare vergadering een rode gehouden over het onderwerp: Wat zegt ons de kaart van de geschiedenis der Gods openbaring. De openbare bijeenkomst werd geopend door den voorzitter, den hear T. van der Kooy uit Vlaardingeo. Aan de hand van een kaart van Palestina en omgeving heeft prof. drs. Noordtzi] vervolgens zijn rede uitgesproken. Spr. zeide, dat alle feiten den schakel vormen van Gods wilsbepalingon. Wij', leeraren ©n onderwijzers, zijn geroepen om de geschiedenis der Godsopenbaring tot het bewustzijn te brengen van hen, die wij onderrichten, opdat zij Hem zien. Allo hulpmiddelen zullen we moeten aangrijpen om die ontroerende taak naar den eisclx van Gods woord te volbrengen. Tot die middelen behooren zoowel die van vorige geslachten a's van het huidige. Onze voorvaderen hebben niet het laristo woord gehad in de geschiedenis. Waar om heeft God ons anders de laatste veer tig jaren zooveel rijkdommen gegeven Die moeten we niet langs Ons heen laten gaan, maar gebruiken. Da geschiedenis begint in West-Azië en bij de opgravingen ontdekt men ver scheidene tijdperken van cultuur, van be- hecrsching der stof. Genesis 4 spreekt van ■een dergelijke periode. Gods woord laat zicli ondanks den breuk der zonde niet misleiden. Als Abraham latex door de woestijn naar Palestina wordt geleid, dan geschiedde zulks, volgens do oude opvatting, om het volk Gods daar in Kanaan in afzondering te doen lonteren. Doch Kanaan was volgens spr. geen uitgesproken land,'twas in dien tijd de brug naar West-Europa, waar zich een sCerke vermenging voltrok van ver schillende rassen, als Garnrmeten en Semieten, waar een voor dien tijd ge weldig handelsverkeer dcror trok. Omdat het die brug vormde, was er in Kanaan ook zelden een eenig en vast gezag, behalve dan in de tijden van Samuel ©a David, omstreeks 1000 voor Christus. En het is alsof de schrijvers van het Oude Testament ons er steeds van willen door dringen, dat alles dAAr gebeurt en niet ergens anders. Spr. wij'dde 'daarna zijn aandacht aam de geschiedenis van David en Goliath esn zette de situatie, aan de hand van een uitlegging van de geografische' gesteldheid des land, uiteen. Spr. wees in dit verband mede op den strijd van Jonathan tegen de Philistijnen. Van het land van Kanaan, van deze brug der volkeren, zal het licht over do wereld opgaan. Reeds voor de ballingschap trok ken do Joden weg, doch kwamen van tij 1 tot tijd weer terug, bijvoorbeeld ter gele genheid van hot Paasc'nfoest. Josephus sprak zelfs van een miliioen Israëlieten rondom Jeruzalem. Zoo is het ook niet le verwonderen dat de Christelijke leer zich met zulk een snelheid' over de wereld heeft verbreid'. Na de rede worden door enkele aanwezi gen vragen gesteld, die door prof. drs. Noordtzij werden beantwoord. Te ongeveer zes uur sloot de heer Van der Kooy de vergadering. De Graaloptocht. De route. Morgenavond komen de deelneemsters aan den optocht van de Graal in de Sin gelkerk bijeen, waar oin 8 uur een lof is met toespraak van pastoor Meyer. Na afloop daarvan stollen de meisjes en vrouwen zich op den Singel op. De volgende route wordt gevolgd: Singel, Emmaplein, Broersvest, Lange Koikstraat, Groo'e Markt, Hoogstraat, Dam, Lange Haven (waar de stoet zich zal split sen, om aan twee kanton de Lange Haven to volgen en zich bij de Koemarkt weer aaneen te sluiten), Rottordamsclien dijk, om 't plantsoen heen, linksom naar Broers- vest, Koemarktbrug over de Lange Haven, Gerrit Verboonstraat, Oranjestraat, Nieuwe Haven, Burg. Knappert'aan, Nassaulaan. Schoolstraat en Nieuwe Haven. In do Franke'a ndsclie kerk wordt do om gang mot een kort spreekkoor bes'.o'en. De ..Elbe'. De burgemeester, de heer H. Stulemeijer, heeft Zaterdag een bezoek gebracht aan het Duilscho vissclierij-politievaartuig Elbe, dat hier den vorigen avond was aangeko men en hedenmorgen weer naar zee is ver trokken. Het schip oefent politioneel toe zicht uit op de Noord'zee-vissclierij. De Elbe, die aan do Maaskade ligplaats had, kwam hier om o.a. proviand' in te nemen en de bemanning gelegenheid te geven even nit te Mazen van den zwaren. dienst. S. IJ. V. Morgenavond wordt in Musis Sacrum een lodenvergadering van de Schiedam- sche IJsvereeniging gehouden, waarin bet rapport zal worden uitgebracht van d'e dit voorjaar ingestelde eere-raad" inzake het conüiet-v. dl Schouw. Over de ooinclusie's, waartoe do „eere- raad" komt, zal niet gedebatteerd kunnen worden. Naar verluidt moet de „eere-raad" tot de conclusie zijn gekomen, d'at het geval terug te brengen is tot een oneenigtoeid' in het bestuur, zooals die wel meer voor komt Concourssucccsscn. Het Schiedam's Dameskoor, opgericht 8 September 1933, directeur de heer M. van Zellem, behaalde Zaterd'ag j.l. op het con cours te Overschie, in Je derde afdeeling Dameskoren, met 398 punten oen eersten prijs. De Chr. Gemengde Zangvereen. Zanglust, te Maasland, waarvan de heer Van Ze item ook directeur is, behaalde op het zelfde concours in do derde afdeeling Gemengde Koren, met 310 punten ook een eersten prijs. Grace. De Groninger Vereen. Gruno houdt Za terdag a.s. in de bovenzaal van café De Amstelbron een bijleenkomst, waarin nadat eenige huishoudelijke zaken zijn afgedaan, opgevoerd zal worden: D'r om lotton (Er om loten). Concert. Zondagmiddag zal ter gelegenheid van zijn vierde lustrum het Mannenkoor Kuinst etn Vriendschap te Gharlais (Rotterdam), in samenwerking met bet Knapenkoor en het Dameskoor van Kunst en Vriendschap en bet iWesber Mannenkoor valrï liier in de nieuwe Doelezaal aan den Coolsingd te Rotterdam een uïivoering geven. Als' solisten treden op Gerda de Ruit, sopraan en Mas 'ite Groot, bariton en als declamator de heer Albert Vogel. Het concert staat ondier leiding van den hoer A. B. van Syll van hier. Do Arbeiders Muziekvereeniging Crescen do, directeur D. van Seuren, geeft Zater dag a.s. in het Volksgebouw een concert, uitsluitend' toegankelijk voor donateurs en genoodigden. Te water geraakt. Een man, die te diep in het glaasje had gekeken, raakt© Zaterdagavond' op cle Lange Haven bij d'e Appelmarkt het spoior bijster en tuimelde in die haven. Gelukkig werd dit bemerkt en een der voorbijgangers heeft dein drenkeling met een reddingsbaak, die bij do Appelmarktbrug aanwezig is, naar den kant gehaald en daarna is hij met ver- ccndo krachten, op het droge gebracht. De politie nam den drenkeling mee naar den post aan d'e Groo'.e Markt. Vechtpartij. In een café aan de IIoogstraat, waar men ook dansen kan, kregen twee jongens Zaterdagavond1 ©neenrgheid om een meisje. Op straat zijn ze elkaar to lijf gegaan, waar bij J. L. B. overwinnaar blceE. Met het meisje liep hij d'e Hoogstraat af, do Korte Dam over, maar liij was do Dam nog niet ver op, toen zijn verslagen vijand' weer kwam opdagen, nu met zoor krachtige hulptroepen. Ihj liad' n.l. een stuk c*f vier kameraden opgeduikeld en met zijn vijven hebben ze B. afgeranseld', die na do strafoefening in oen café is binnengedragen. Ilij is later aain den po litiepost Groote Markt verbonden; aan hot Hoofd' had hij een bloedende wond opge- loopen. Politienieuws. Bij liet omkecren van zijn bestelauto is de chauffeur A. D., in dienst van den boekhandel Kramexs to Rotterdam, op den boek Burgemeester Knappertlaan en Jan van Avenncsstraat Zaterdag tegen een bo- vengrondscho brandkraan gereden, die af brak. Het water spoot over den weg. Te water gereden. Gistermiddag wilde de 25-jarige woon wagenbewoner J. H, met zijn 48-jarige moe der een ritje maken in odn open auto. II. schijnt ais chauffeur nog niet veel routine te hebben, want met eön ^aartjel reed hij de Buitenhaven in. Een oom van don onfortuinlijken auto mobilist, de 46-jarig© J. Hendriks, sprong gekleed to water en wist den chauffeur en diens moeder te redden. Bewoners van het woonwagenkamp heb ben de auto met vereende krachten uit het water getrokken. Groene Kruis, De afdeeling Schiedam van hot Groene Kruis houdt Donderdag a.s. in Musis Sa crum een ledenvergadering. Aan de orde komen o.a, de jaarverslagen bestuursverkiezing, wijziging contributie en begrooting 1934. AGENDA, Schiedam. Pandora, Hoogstraat. Do verliefde loodgie ter. Indiaansche liefde. Mickey. Mouse als ti'i ier. 30 Oct Musis Saci uur. Ledenverga dering Vol. Ier wijs. 30 'Oct. Hotel Beijeisburgen, half 9. Al gemeene M ddenstandsvereenigmg. Ledenvergadering. 30 Oct. Gebouw Eendracht, 8 uur. Roze- kruis Genootschap. W. C. Jausem De Rozekruizers Wijsbegeerte e® liaar boodschap. 31 Oct. Valkskoffiehuis, 8 uur. Vergadering „Novo". 31 'Oct. .Musis Sacrum, 8 uur. Ledenver gadering S.1J.V. 31 Oct. Gebouw Eendracht, 8 uur. Feest avond' Singelkwartier. Heden v. di Thalia Theater, 2.15 u. 7 u- Rotterdam.

Schiedamsche Courant | 1933 | | pagina 2