STADSNIEUWS. LQTISICO W. A. VERWANEN F\ W. VAN LOON, Uit den Ned. Prot. Bond. Zuiveraar van Gebouwen en Schepen, A. van Coilem t. Kunstavond. Ten bale Hervormde Kleuterschool. Het vereenigiugsiokaal was gisteravond geheel gevuld, toen de heer B. Mastenbroek, voorzitter van de commissie voor de Her vormde Kleuterschool m het Westen, de bijeenkomst opende, die ten bate van ge- genoemde school werd gehouden en als kunstavond is aangekondigd De pessimisten, dio gezegd hadden: zoo'n avond tukt niet, zijn in het ongelijk ge stekt; de secretaris der commissie, de lieer Th. v. d. Berg, die een onbegrensd opti misme bezit en de pro-inotor van de zaak is, heelt een beteren kijk op de zaak ge had, zeide de heer Mastenbioek. Spr. noemde het een mooi werk het bewaarschooionderwijs waaraan ,nen zijn liefde kan geven. Wij leven voider van den hemel, dan het kind, wat j.a. uit gijn glimlach blijkt. Voor moeder is de kleuter alles. Mogen we dien band breken, door den kleuter naar de bewaar school te brengen? Hoeveel moeders zijn er echter niet, wier taak zoo zwaar is, dat ze aan hun kleine kinderen niet die aandacht kunnen schenken, waarop zij recht hebben. En daarom is het goed, dat de kleuters worden bezig gehouden door han den, die moeders handen nabij komen en dat dit geschiedt in een sfeer, die over eenstemt met de sfeer thuis. Het voorbeeld heeft op de kleinen oen zeer groolen invloed; het zijn alle kleine filmoperateursSO pet. van hun spelen zijn een nabootsing van wat zij van groole menscben hebben gezien. Laat ons daarom waar zijn; met den schijn bedriegt men de kinderen niet Plaatst hen in een blijde sfeer. Er zijn zooveel tobbende Christe nengeeft door ware blijdschap het kind een zonnige jeugd. In de Hervormde Kleuterschool werken dames, die weten, dat zij moeder tijdelijk vervangen. De kinderen knutselen en spe len op de bewaarschool, zooals ze dat thuis niet altijd kunnen Dat zal men kun nen zien op de film, die de heer Carré gemaakt heeft en die binnenkort vertoond zal worden. 'Ook zullen foto's van de kin deren te koop zijn. De opbrengst is voor kot te stichten nieuwe schoolgebouw, waar ♦oor de kinderen zal zijn licht, ruimte en vreugde. Ten slotte bracht spr. dank aan de mede werkenden op dezen avond, die geheel pro Deo optreden. Mevr. Snijders, aan de piano begeleid door den heer Paul Moerman, zong een 3-tal eenvoudige liederen en had een dank baar gehoor. Ze ontving bloemen. Een belangrijk deel van het programma voor de pauze werd gevuld door de muzi kale dokters-familie van de Westvest! De 12-jarige Dante de Leeuw speelde op een mooi klinkende viool een viool-concert van 'A. Vivaldi, geassisteerd door zijn twee zusters A'mes eu-Trix en zijn ouderen broer Hijs. Dr. de Leeuw had de orgelbegeleiding voor zijn rekening genomen. Dante de Leeuw heeft niet alleen een goed geheu gen hij speelde alles zonder muziek maar heeft reeds een flinke streek en zijn spel is zuiver. Hij voelde zich in het ge heel niet verlegen op het tooneel en was ook nog niet strjf-deftig, want op een ge geven oogenblik begaf de solist zich naar de lessenaar, waarop de muziek van zijn medespelers lag en sloeg gedienstig een blad om, waarmee hij bij vele dames een goede beurt maakte. Later heeft hij ook nog, alleen begeleid door het orgel, Melodie van A. Rubinstein heel goed voorgedragen. Nijs de Leeuw gaf blijk ook veel aan leg te hebben. Met een zekerheid, en ge makkelijkheid, die benijdenswaardig is, Öroeg Jnj Chanson triste van Tschaikowsky, een Praludium van Handel en Adagio ex- pressïvo van Joh. Matheson voor. Het laat ste werkje bevatte niet te onderschatten moeilijkheden, maar de jonge De Leeuw weerde zich en overwon. Aan het 4-tal werd een bloemenmand aangeboden, Mej. Annie KoudenbuTg droeg op een geheel eigen wijze een 3-tal gedichten voor Kindersprookje van Marie Boddaert en twee verzen van Adarna van Scheltema, waarvan het ééne: „Zondagmorgen" was. Mej. Koudenburg wist haar gehoor te boeien, waartoe ook haar zachte stem het hare bijdroeg: men was wel gedwon gen te luisteren en er werd niet al te lang aandacht gevorderd. Na de pauze traden leerlingen van de Koningin Wilhelmina Kweekschool te Rot terdam, waarvan de heer Mastenbroek di recteur is, op en vertoonden een tooneel- stuk in drie bedrijven: „Het kan verkoe len", van B. de Nie. De 2 dames, die meespeelden, en de soufleuse kregen bloe men. Het is een uitstekend geslaagde avond geworden. Het zendingswerk op Halmoheira. Donderdag a.s. zal in de \V esterkerkr, ter gelegenheid van de Zendingswerk, zen deling N. de Neef met lichtbeelden ver tellen van het zendingswerk op Halma- heira, vanwaar hg kort geleden met verlof is teruggekeerd. Familie-avond, Ten bate van het bouwfonds der Wes- terkerk zal Dinsdag 14 November in Musis Sacrum een familie-avond worden gegeven, waaraan hun medewerking verleemen het Mandolinegezelschap O.N.I., de Chr. Meis- jesveroinigin Martha het O.N.I -tooaeel-en semble en Hak'kert's salonorkest. Binnenbrandje, Gistermiddag heeft er bij A. den H. aan de Bommelsohestraat een binnenbrandje ge woed. De vlam was in een pan met vet geslagen en daarbij waren eenig wasch goed, dat te drogen hing en de schoorsteen mantel in brand geFaakt. H. heeft het vuur met een paar emmers water geblnscht. Zestig-jarig bestaan. De afdeeling van den Ned'. Prot. Bond zal het volgend jaar haar GO-jarig bestaan vieren. Ter gelegenheid daarvan zal de algemeene vergadering vail den Ned Prot. Bond hier ter stede worden gehouden. In de te Apeldoorn gehouden algemeene vergadering is tot lid van het hoofdbestuur gekozen de heer G. W. van Bergen Walraven. Er worden pogingen in het werk gesteld om weer een nieuwe damesvoreeniging op te richten, die het werk van do opgeheven vereenig ine Arbeid Adelt" zal voortzetten liet cathechïsatielükaal in het bijgebouw is op Vrijdagavond aan de nieuwe vereeniging ter beschikking gesteld. Overheid sn ambtenaar. Een schrijven van Ged. Staten van Zuid-Holland, Jn een circulaire aan de colleges van B. on W. in Zuid1-Holland' noodigen God. Staten dezer provincie die colleges uit te bevorderen, dat de gemeenteraden de ambtenarenreglementen aanvullen met ar tikelen, houdende het verbod van het dra gen van niet vanwege het rijk oif de ge meente voorgeschreven of toegestane on derschei dings teekenen en uniformkleeding- stukken en het e.v. verlecnon van eervol ontslag op grond van revolutionaire ge zindheid, of van lidmaatschap eener ver- eenigi'ng. welke de behoorlijke veiwuFing va nhurn plicht als ambtenaren in gevaar kan brengen, zoomede op grond van mede werking cf steun op eenigerlei wijze aan een zoodanige voreeniging, of aan van haar uitgaande actie. Verkrijgbaar voor 60 NORTH STATE bonnen (240 punten) een LOTISICO TERMIJN- POLIS. Speel op iedere 60 pakjes NORTH ST ATE sigaretten Lotisico. Practisch dezelfde prijzen als twintigje Staatsloterij van F 3.60. Prijzen van F 100.000, F 50 000 F 30.000, F 25.000. F 15.000, F 10.000. F 5.000, F 2.000, F 1.500, enz." enz! Bonnen aan: NORTH STATE, SCHIEKADE 12-14, ROTTERDAM. Da Ccsta-avond. De 17e. Voor de 17e maal gaf de Chr. Reciteer- ciub op Gereformeerden Grondslag „Da Costa" gisteravond in Gebouw Eendracht een uitvoering en voor de zoo veels te maal had ,,Ba Costa" weer een bijna volle zaai. Wel een bewijs, dat men het werk dier club waardeert. Ds. J. v. d. Me uien sprak een woord ter inleiding en na een gedeelte uit do Colosensenbrief te hebben voorgelezen, be toogde spr. dat ook de kunst uit God is. Da Costa verkeerde eenige maanden ge leden in benarde omstandigheden, maar de depressie schijnt alweer to zijn voorbij getrokken; het ledental is reeds weer ver dubbeld. Door het bedanken van eenige leden met routine om in het openbaar voor te dragen, waarbij nog kwam dat een paar andere leden wegens studie verhinderd wa ren zich aan het practisoh werk van Da Costa te geven, was de keuze van hen, dio op den 17en avond zouden kunnen optre den, zeer beperkt Mevr. Juul Nobelvan Ginkel droeg Het geluksland, van Willem de MeroJe, en Rebekka, van Aart v. d. Leeuw, voor; do heer Jo Nobel, voor de pauze: De ver loren zoon, van De Meroie, en na de pauze: Amsterdamsch gebeuren, van Diel Kramers; de heer Cor J. Nobel, resp. voor en na de pauze: Saidjah en Adinda uit Max Haveiaar van Multatuli en Intervieuw van Bert Loven. Behalve „de Nobels" Had ook nog de heer Jo Olieman, ook een van de ge trouwen en meest gewaardeerde krachten van Da Costa, op, die een fragment uit Met Kerstmis naar huis, van Jörgen Falk Rönne, voordroeg. Gewijzigde schooiformaiie. Van de Vcreeniging tot be vordering van Chr. Ouder wijs. Tot nrr toe waren in het Singelkwarlier twee sclioolformaties van de vcreeniging tot bevordering van Chr. Onderwijs onder gebracht in één gebouw; de Savoniin Lob man school, hoofd resp. de heeren II. Goting en vare den Berg. De bedoeling was, dat te zijlner tijd één vare deze schoolfoi- matie's in oen eigen gebouw aan de Buy& Ballolsnigel zou worden ondeigebraeht De tijdsomstandigheden hebben echter j verhinderd, dat tot den bouw dier school j werd overgegaan. Inlusschen is de dr. De Visserschoo! aan do Westfrarekcland-chestrait gesplitst Van de cene Lleef de hoer C. vare Daalt n I hoofd, aan het hoofd vare de andere sel mol kwam te staan de heer v. d. Berg, die dezer dagen is geïnstalleerd in zijn nieuwe functie. Niet alleen de heer v. d. Berg, maar ook diens school zal uit de Savornin Lch- manschool verdwijnen. Deze schoolformatie wordt n.l. binnenkort overgebracht naar de oude school in de Lange Nieuwstraat, achter het gymnasium, waar een 3 tal lo kalen in gereedheid worden gebracht Tot hoofd van deze schooi is benoemd do heer L. Groeueweg, thans onderwijzer aan de Prinses Julianaschool aan den Oostsingel Het is de bedoeling dat zoo spoedig mogelijk de school aan de Lange Niéuw- straat betrokken wordt. Zoo men zich herinneren zal is er eeni- gen tijd geleden een besluit genomen om drie lokalen van laatstbedoeld schoolge bouw beschikbaar te stellen aan ton pas opgerichte sdhoolvereeniging waarvan de leden hoofdzakelijk in Chr. Geref. kringen gezocht moeten worden. Of die schooi tot stand zal kornen, is op dit oogenblik nog een open vraag. Feestavond, Het Nieuw Schiedanrwch Tooneelgezel- schap geeft Zaterdag, 11 November een feestavond in gebouw De Harmonie. Vergiftiging van honden. Van dein heer D. Visser, Lang© Nieuw straat 107 zijn een week af drie geleden twee jonge honden gestorven en Donder dag j.l. 'een andere hond, waarbij alles er op wijst, d'at ze vergiftigd zijn. De cadavers zijn onderzocht en de politie stelt een on derzoek in. Bovendien looft de heer Visser in een advertentie een belooning uit voor wie opheldering in deze duistere zaak kan brengen. De honden kwamen nooit de voordeur uit en vertoefden veel op een plaatsje, achter het huis. Poging tot inbraak. C H. R., uit de Abbenbroekschestraat, deed bij de politie aangifte, dat er gister morgen bij hem een poging tot inbraak is gedaan. Een rijwiel, dat achter zijn wo ning stond, is meegenomen. Het tuinhekje is geforceerd en men heeft getracht de keukendeur open te breken. Aan de deur post kleefde eenig bloed. Zondagsdienst doctoren en apothekers. Voor spoedgevallen nemen morgen de volgende geneeskundigen den dienri waar: v. d. Broek, Willem de Zwij'geiiaan 23; De Maeijer, Burgemeester Knappoitlaan 30 en ltis, Tuinlaan 92 Morgen is geopend de apotheek van de firma A. Gouka, Hoogstraat 29. die c<ok tot den volgenden Zaterdag den nacht dienst waarneemt. Voor een Muziek. De vorige week Vrijdag zou de muziek een marsek door het Westen van de stad maken ter gelegenheid van de opening van het nieuwe filiaal in de St. Liduinastraat, hoek Veenlamtstraat. Weg' ns het ongunstige weer werd dat uitgesteld. Maar nu is gisteravond het voornamen uitgevoerd. Ook voor het nieuwe filiaal zijn een paap nummers gespeeld. Gecompliceerd auto-ongeval. Een dame licht gewond. Gisteravond te half 7 lieeft op den Rijksstraatweg nabij het kruispunt Hofweg onder de gemeente Oversell ie een tweetal auto-ongevallen plaats gehad, waarvan de afloop, de omstandigheden in aanmerking genomen, nog vrij gunstig genoemd mag worden. Op dat moment stond de vracht auto, bestuurd door J. de J. uit Rotterdam het was een wagen van de firma Jamin te Rotterdam stil op de rechterzijde van den weg wegens motordefect. Onverwaclits werd de vrachtauto aangereden van ach teren door een personenauto, bestuurd door mevr. B., woonachtig te Rotterdam De luxe wagen werd van voren geheel inge drukt De 51-jarige dame liep snijwondert in het gelaat op door het breken van de voorruit. Direct nadat deze botsing had plaats gehad, volgde een tweede. Een vraohtauto, bestuurd door den 30- jarigen J. A., afkomstig uit Rotterdam had gewacht op den weg in verband met de eerste botsing. Daarna wilde de vracht auto de plaats van het ongeval passé eren en op dat moment werd deze wagen van achter aangereden door een personen-auto bestuurd door den heer J. S. van Lier, Bei de wagens liepen schade op, doch per soonlijke ongevallen kwamen niet voor. Mevr. B. is door een passeerende auto naar het politiebureau te Overschie ge bracht, waar zij door dr. J. Donkersloot werd verbonden. De politie van Overschie stelt een onderzoek in. Schepenvcrkoop, Door bemiddeling van de makelaars Jacq Pierot Jr. en Zonen te Rotterdam, is het Nederlandsche stoomschip Vlieland, 7200 tons d'.w., gebquwd' in 1922 door A*. F, Smulders te Schiedam voor de Stoomvaart Maatschappij Triton (Wim Ruys en Zonen) te Rotterdam, aan een Grieksche reederij verkocht. Pandora. Na een aardige teekenfüm verschijnen de twee komieken Cohen en Kelly op het witte dook en wel in 'de film „Moeilijk heden". De beide gezworen vrienden bren gen hun vacantie op het water door, doch vallen van de eenemoeilijkheid in de andere, totdat zij ton slotte bijna het slacht offer worden van een paar niet-voor-de poes zijnde dames, die er alles op gezet heb ben hen te trouwen. Doch oo'c dat geval weten ze te omzeilen. Vanzelfsprekend we ten de beide komieken vermakelijke situaties te scheppen. Na de pauze wordt vertoond „Titanen der lucht", met Wallace Beery in de hoofd rol. Deze film behandelt het militaire vliegwezen, alsmede de kameraadschap tus- schen de vliegers onderling, maar ook de gevaren, waaraan zij voortdurend bloot staan. De opnamen van do luchtvloot en haar verrichtingen geschiedden met mede werking van de Amerikaansch© admirali teit. Wallace Beery is bier de man, die door zijn ongekunsteld spel een sfeer van- ideleven y weet te scheppen, die haar hoogtepunt bereikt als hij ton slotte, ten koste van zijn eigen leven> twee zijner kameraden ,van een wissendood redt. Kamerlingh Onneslaan 124a, SCHIEDAM. TELEF. 69656." AGENDA. Schiedam. Pandora, Hoogstraat. Titainan der lucht. Moeilijkheden. 4 Nov Bovenzaal Amstolbron, 8 uur. Bij eenkomst Grimo. Nov. Volksgebouw, S uur. Concert Arb. Muziekvereen. Crescendo. Nov. Musis Sacrum, 8 uur. Opening nationale zangwedstrijd Gemengde Zangvereen. Fidelio. Nov. Mus's Sacrum. Nationale zangwed strijd Gemengde Zangvereen. Fi delio. Nov. Volksgebouw, 8 uur. Algemeene vergadering D.E.S. OMLIGGENDE GEMEENTEN. VLAAltDINGEN. Haringvisscherij. Gisteren werd aan den afslag betaald voor volle haring van f8.40 tot f8.50; steurharmg van f6 tat fG.SO. Voor zoule- visch weid betaald: Stijvokoon van 133.30 tat f35.10, naar grootte en kwaliteit en. voor stapelvisch, leelijk partijtje f 12.30, Vanmorgen was binnengekomen de VL 95 met 27 last. Overtreding Arbeidsvet. Hedennacht is tegen verschillende werk gevers proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding van de arbeidswet De Russische toestanden. Op uitnood iging van edn comité sprak Pastor Jack gisteravond' in de Groote Kerk te Vlaardingen over de toestanden in Rus land, waarbij hij uit eigen ervaring vertel de van den groolen nood, waarin de Rus sische mede-Christenen verkeoren, welke lezing werd' vertaald doer den heer L. T, van "Breo. Het epeningswoord' werd' uitgesproken d'oor dr. E. D. Kraan, Geref. predikant en ds. Hu A. Heijor, Ned. Herv. predikant sprak hot slotwoord'. Volksontwikkeling. Gisteravond hield op uitnooliging van het bestuur van Volksontwikkeling de hoer D. van Stareren, voorzitter der rijkskeu ringscommissie, een causerie over de be- teekenis der cullureele film. Op onderhou dend© wijze gaf sprekeT een uiteenzetting van de wording der film, vanaf 1895 tot heden en vertelde van de stappen, di© door hem waren gedaan bij do regeering om de cultureele film te beschermen en meer te propag-eeren. Na afloop der causerie werden eenig© filmen vertoond, w.o. De Zuiderzeefilm, de groei van planten, de cliry stall isatie- film, zoomede eenige opnamen uit Zwit serland'. De heer J. Smit, voorzitter van Volks ontwikkeling leidde den spreker in en sprak tevens het slotwoord. Nochtans moest de minister mei hot oog pp de financiën des rijks het subsidie? bedrag met f 304,800 verminderen. Ier compensatie hiervan is, naar aanlei ding van een voorstel van gouverneur Rut gers^ ^le raming van enkele middelen na der m totaal met f 69.030 verhoogd en is mede ingevolge zijn advies die van de uitgaven met een totaalbedrag van f235 300 vcilaagd. 1oI00r 1931' WOTdt> in vergelijking met miralcr geraamd aan uitgaven 1110011 g<3raamd aan ontvangsten f i or 7i o' mmcl<ïr gpraamd aan rijksbijdrage De onderlinge strijd der na(,-soe. partijen, In Hierdimgon (aan den Rijm halfweg tus- sclien Duisburg en Dusseld'orp-, pal" ten' Oosten van Grefeld1), waar hij oen redo hield', is een aanslag gepleegd op Adalbert Smit. lïij is overvallen d'oor zestig majni der Kruylpariij en door tien messteken; aan hot hoofd' zwaar gewond'. Wij teekenem hierbij aan, aldus dte N.R.G, d'at Smit blijkbaar aijin aanhangers tracht te recrutoeren uit het NedPrrijInsch®, waal! do N.S.D.A.P. meer dsm de helft barer afdOelingon telt. Do onderlinge haat schijnt nu zoo feil gestegen to zijin, dat men tat aanslagen is overgegaan. De politie mag de diverse hoeren mcu wel nog veel scherper in het oog houden. Hel Kamerlid Schaper, Het Kamerlid J. II. Schaper is te Rotter dam onwel geworden en ter verpleging in het ziekenhuis aan den Coolsingel opge- nomen Zijn toestand is redelijk wel. Kunst en Wetenschap. BINNENLAND. Lindbergh. Zijn verblijf in ons land. Ter eere van zijn bezoek aan Neder land is aan kolonel Lindbergh de vereem- gingspenning van de Kon. Vereen, voor Luchtvaart overhandigd, hetgeen geschied de door kolonel Wal aardt Sacré. Gistermiddag heeft Lindbergh het Vredes paleis bezocht, waar lig werd begroet door de heeren Kellogg en Adaci. De bezoe kers woonden de opening van de zitting van het Permanente Hof bij. De heer en mevrouw Lindbergh h-bben gisteravond in hotel Wittebrug het diner gebruikt, waaraan zij genoodigd hadden de heeren Plasman, Van Iloogenhuijze en Aler van de K.L.M., de heer Mutters, dr. Cannegieter en luitenant Van der Giessen, laatstgenoemde beiden in verband met de weerkundige onderzoekingen, welke in het internationale Pooljaar op Groenland zijn verricht. Boyeotzegels. De minister vau defensie heeft bepaald', d'at brieven, gesloten in couverten, waar op zegels zijn aangebracht met oen op schrift, strekkende tot boycot van goede ren van dén ee!n of anderen staat, onge opend' behooren te worden vernietigd. Surinaamsche begroeting. Ingediend is de begrooting voor 1934 van Suriname. In deze begrooting is reke- n'ng gehouden met de omzetting van het militaire hospitaal in een burgerziekenhuis. Revolutionair dichter. In deu afgeloopen nacht is in den ouder dom van 75 jaar overleden de dichter A. van Coilem to Heemstede. Het stoffelijk overschot zal naar liet Nodeiinndsch Israë litisch ziekenhuis te Amsterdam worden overgebracht, vanwaar Maandagochtend 11 uur de begrafenis naar Muidorberg zal plaats hebben. Van Collem werd in 185-3 te Amsterdam geboren en ging na zijn schoolopleiding in den handel. Reeds spoedig naim hij ijverig deel aan de socialistische beweging, die 'hij zijn ge- heele leven trouw is gebleven. Ge-ruimen tijd maakte hij na den wereldoorlog deel uit van de communistische partij do-dh even als andere dichters, verliet hij in latere jaren do gelederen dezer partij zonder even wel zijn socialistisch ideaal prijs te geven. Ferst op ruim 30-jarigen leeftijd begon Van Collem zich voor de dichtkunst te interesseeren en in 1891 publiceerde bij zijn eersten bundelRussische melodieën. Van zijn werk noemen wij nog bun dels: Van stad en land', Liederen van Huis vlijt. Liederen der gemeenschap. Opstandige liederen en Nieuwe liederen der gemeen schap. Uit de laatste jaren noemen wij zijn anti militaristisch dichtwerk: De soldaten. Gedurende de laatste jaren is Van Col lem lijdende geweest aan een sleepende ziekte, die zrjn activiteit verlamde. A. Wcrnnieus Buning f ■Op 87-jarigen leeftijd is te 's-Gravenhage overleden A Werumeus Buning, schrijver van tal van bekende marineschetsen, ter wijl hij eveneens geruiinen tijd aan het Nieuws van den Dag verbonden is ge weest. Oorspronkelijk was de heer Weru meus Buning zee-officier, doch voor zijn slecht gehoor werd hij in 1876 afgekeurd. In memoriam prof. Lorentz. Gisteren is in tegenwoordigheid van vele hoogleeraren, autoriteiten, do Senaat, enz., aan het Kamerlingh Onne3 Laboratorium te Leiden, een beeld van prof. dr. H. A'. Lorentz, Nederlands grootste natuurkun dige, onthuld. Prof. Huizinga heeft bij deze gelegenheid een rede gehouden, Prof. Emile Roux overleden. Gisteren is professor Emile Roux, die sedert 30 jaar bet Instituut Pasteur in Parijs geleid' heeft en een vriend was vaiH professor Calmette, overleden. Roiux is ook de laatste directe mede- werker geweest van Pasteur. Hij is be kend' door zijn onderzoekingen op het ge bied' van de dipKteritis dn de de serum therapie tegen deze ziekte. Kerk en ScliooL Godsdienstige samenkomsten. Ned. Protestantenbond. Kerk Westvest. Zondag, half elf: ds. A. Trouw van Scheveniugen. Ned. Herv. Gem. Groote Kerk, Lange Kerkstraat- Zondag, 10 uur: dr. Swart. 6 uur* ds. A. vau Kooten, Herv. pred. te Rotterdam. Nieuwe Kerk, Nieuwe Maasstraat Zondag, 10 uur: ds. C. Brunt. Herv. pred te Delfshaven. 5 uur: ds. Tonsbeek. Westerkerk, Westfrankeland- schestraat Zondag, 10 uur: ds. De Bel. Gasthuiskerk. Zondag, 10 uur: Jeugdkerk; de beer R. v. d. Berg. Wijklokaal Gorzen. Zondag, 10 uur: Jeugdkerk; de heer V. M. Knopper. Geref. Kerk. Oosterker k. Zondag, 10 uur: ds. v. d. Meulen. 5 uur: ds. Vonk. Behangen, voor GORDIJNEN, LINOLEUM TAPIJTEN HOOGSTRAAT 186 - TEL. 68581 I -L Jü. f -Lt/,

Schiedamsche Courant | 1933 | | pagina 2