Bkl:: STADSNIEUWS De A.N.F.B. en de „Hema". Het H.A.V.-Bankgebouw. Distributie gekookt rundvleesch in blik. publiekrechtelijke -argauesa tijd1 en gelegen heid' te geven haar imzc-ldigmgsregelen aan het gewijzigd' pansi-consverhaal aan te pas sen. Zoolang de Pensioenwet op dit punt nog ongewijzigd1 blijft, zal de regeer Lag van haar bevoegdheid krachtens de Ambte narenwet geen gebruik mogen maken tot het in strijd1 met de in de Pensioenwet daaromtrent verleende vrijheid -opleggen aan de lagere organen van oen uniform pensioems verhaal. Indien de xegeering echter in do salaris- regeling van een lager publiekrechtelijk lichaam ingrijpt, dient zij in de eerste plaats het oog te richten op een nog moge lijke opvoering van het pemsioonsverliaal, alvorens tot verdero sahuisverlaging worde overgegaan. Het aamgeven van toetsingsnorm-en met betrekking tot bijkomstige regelingen, zoo als die in zake: de doorbetaling der be zoldiging van den ambtenaar bij zijn be noeming tot lid' van de Staten-Gemeraal, vaar Geil1. Staten of tot wethouder; het gelijktijdig genot van burgerlijke en mili taire beloommg; de belooning voor over werk; de vacantia en de vacanttebijslag de uitkeering bij ziekte; de uitkeer sag bij overlijden; de toekenning van wachtgeld enz. acht de commissie overbodig, al kan zij zich voorstellen, dat de regocring, het zij uit overwegingen, ontleend aan 's rijks belang, hetzij om andere netlenen bij do toetsing van eon bepaald onderdeel wél van één of meer nonnen zal uitgaan. Wat den vacamliebjjslag betreft, deze nog slechts sporadisch voorkomende hijslag, waar tegen in beginsel geen bezwaar behoeft ie worden gemaakt, zal bij bezuiniging op de loonen wel in de eerste plaats iti aan merking komen voor vormindeling of af schaffing. Niet elke afwijking van de normen be treffende de in de voortgaande conclusion behandelde orderdeekan van do bezoldiging behoeft voor de regeering aanleiding to zijn om in de salarisregeüng van een la ger publiekrechtelijk orgaan in te grijpen Heeft de regeering echter eenmaal beslo ten om in te grijpen, dan verdient het aan beveling. dat zij ook voor deze omderdee- lem de totstandkoming der gevenschto re geling bevordert. Indien bet ingrijpen der regeering. we gens het in gebreke blijven van het lager publiekrechtelijk orgaan, leidt tot het vast stellen der regeling door de Kroon, be hoort rekening te worden gehouden niet de samenstellende dooien van de rijksrege ling en kan de regeering aan deze, ook voor zooveel zij den status van den amb tenaar betreffen, geheel otf ten deele een plaats geven in de door haar vast te stel - lm regeling. Ten aanzien van het personeel op ar beidsco i tract acht de commissie het van zelfsprekend, dat de lagere publiekrechte lijke ca-, .men met een even summiere re geling liegen volstaan als voor het rijk in het Arbeidsovereenkomstenbesluit is getrof fen. Bij toetsing der bezoldiging zal als regel contractant met contractant en ambtenaar met ambtenaar behooron te worden ver geleken. Aanbeveling verdient het daar om, dat regelingen omtrent de gevallen, waarin indienstneming op arL-eidsovereen komst naar burgerlijk recht kar plaats vinden, zooveel mogelijk aansluiten aan die, neergelegd in art 2 van het Arbeids- overeenkomstenbeslnit. Do vaststelling van algemeen geldende salarisschalen voor burgemeesters, secre tarissen en ontvangers komt voorshands nog ongewenscht voor. Wel dient naar mindere divergentie in de bestaande bezoldigingsregelingen van deze functicnnarissen te worden gestreefd, o.a. door het bevorderen van gelijke voor schriften in sake pens i eens ver haal en cumu latie. Deze laatste ware in haar werking zoodanig te beperken, dat zij geen omge- wenschte afmetingen aanneemt, noch i.i de combinatie van het aantal functies, noch' in de totale belooning van de gecombineer de functies. Vaststelling ook door do lagere publiek rechtelijke corporaties van bepalingen, yds vervat in art. 97 van het Algemeen Rijks ambtenarenreglement, betreffende het ont slag van de huwende ambtenares en in art. 96 tweede lid van dat reglement aan gaande het voorrang geven bij personeel- afvloeiing aan de gehuwde ambtenares, geen koetwinster van eon gezin zijnde, zou aan de thans in breede kringen ge veelde bezwaren tegen het in dkn»t zijn van gehuwde vrouwen en tegen bel ge nieten van 'dubbel inkomen uit de publie ke kas door man en vrouw Leiden, in belangrijke rna'e tegemoet komen. Ook voor hot vrouwelijke personeel bij bet onder wijs ware bet tot stand' komen van een zelfde regeling te bevorderen. De cumulatie van inkomens of van in komen met pennoen behoort, voor zon ver het publiek belang zich daartegen mot verzet, te worden tegengegaan. Een adres met ecu maximum blunders. De A.N.F.B., afd. Schiedam heeft zich opnieuw tot B. en W. dezer gemeente ge wend' met een schrijven inzake de „Hema- bouw". Zij deed dat op 7 Juni j.l. ook reeds en was er toen nog at naast, wat wij in een toevoeging aan het bericht hebben trachten duidelijk te maken. Itet openen van oen winkeltje, een winkel of oen groot-winkel bedrijf, merkten wo toon op, is in Neder land nog vrij. B. en W. kunnen dat niet verbieden. In het nieuwe adres zeggen do Schie- damsche fascisten van de groep Baars, dat zij met hun schrijven van 7 Juni j.l. bedoelden de aan-.lacht te vestigen op het onrecht den mid Ions tand aangedaan om ,,aan een groofc kapitalistische onderne ming grond te verkoopen en door dezen verkoop die onderneming het recht ie ge ven warenhuizen in te richten, welke al leen ton doel hebben den middenstand' to vernietigen, welk doel zij in kleine plaat sen als onze gesteente volkomen bereikt.' Het adres vervolgt dan: ,,Nu bet con feit is, dat in December a.s. bovengenoemd warenhuis zal worden geopend, protesteeren wij nogmaals bij U Edel Achtbare hoeren. Ons protest gaat uit van de gedachte, dat do middenstandsbon!en den noodigen tijd ontbreekt en wij ons daarom verplicht voeten U Edel Achtbare Ileoren er op te wijzen, dat bovengenoemd warenhuis te vens in haar gebouw een lunchroom gaat expiciteeron. Tegen het geven van vergunning daar toe door B. en W., teekenen wij hierbij protest aan. Tevens vestigen wij uw aandacht op het volgende: dat de directie van bovengenoemde maatschappij inclusief die van de pas in gewijde bioscoop, hun personeel eugagee- ren in Rotterdam. Daar wij van de weridoozenver/ekcring (vroeger vakbonden) en van het controle bureau (vroeger Arbeidsbeurs) geen defini tief ingrijpen verwachten, verzoeken wij U Edel Achtbare Hoeren beleefd doch drin gend maatregelen to treffen in deze, ten einde te verhoeden dat dergelijke onder nemingen iet alleen proboeren hun geld1 te verdienen, doch ook behoorlijk naast hun belasting daarvoor zorg dragen, Jat een gedeelte onzer workloozen aan den arbeid komt." Financieel nieuws. We hebben een groot deel van het jongste adres van de A.NFB. afdeeling Schiedam, woordelijk geciteerd, om lat het een specimen is hoe men niet moet adresseeren. Het zou niet moei zijn om adres santen eens flink in het zonnetje te zet ten, maar we zullen er ons too bepalen in het kort aan te geven in welk opzicht de hoeren abuis zijn: lo De grond aan het Koemarktptem werd niet aan een groot-kaaitalistische) onderneming aan de ,.Hema" ver kocht, maar aan een bouwonderneming. Toen die grond gekocht werd was nog niet bekend, dat de ,.Hema" als huur sten zou optreden. 2o. De warenhuizen hebben niet al leen het doel den middenstand te vernie tigen"; dat zou een wat vreemd doel zijn. Men kan het betreuren of toejuichen, maar overal in het economisch leven ziet men concentratie. 3o. De „Hema" wordt hier niet in De cember, maar in Februari geopend. 4o. Er komt in de „Hema" geen lun chroom. Alleen gedurende den zomer zal er een z.g. ijsbuffet worden ingericht. 5o. De directie van de „Hema" heeft geheel vrijwillig, en reeds vóór de fascisten met hun adres kwamen, besloten uitslui tend Schiedamsch personeel aan te nemen. Alleen voor chefs en sous chefs wordt in dit opzicht een uitzondering gemaakt. We hoorden juist dezer dagen van iemand, die bij de „Hema' te Schiedam gesolliciteerd had en als antwoord had ontvangen: Wacht u met solliciteeren, tot in de Scl iedamsche pers personeel wordt gevraagd 1 De fascisten leggen steels den klemtoon op het nationale; de_ Schtedamsehe fascisten begrenzen hun liefde nog aan merkelijk en zien in de eerste plaats het locale bering. Men begrijp© ons niet ver keerd ook vrij willen do locale Ik 'ringen met kracht verdedigen, klaar wij willen dat op een andere manier doen dan de A.N. F.Bafdee'ing Schiedam. Die afdeeling heeft, zoo we meen en te helden aangetoond, zich lichtelijk gebla meerd met bovensteand adres. Geen spreekuur. De wethouder van onderwijs is verhin derd morgenmiddag spreekuur te houden. Bazar. In het voormalig Diaconiehuis. Ten bate van liet Godsdienstonderwijs op de Lagere Scholen en de Jeugdclubs van den Ned. Prot. Bond is hedenmiddag in het Clubhuis, liet vroegere Diaconiehuis Kieuwstraat 12, eon bazar geopend, die haar aantrekkelijkheid1 behalve aan hot ar rangement, ook te danken heeft aan do omstandigheid, dat lied veel van wat te koop wordt aangeboden, door do jonge lui van de jeugdclubs en hun leiders zelf is gemaakt. Aafi liet einde der lange gang komt men, vóór men de eigenlijke bazar bereikt, voorbij een klem, feeëriek tentje van do firma Van IJsendijk. In de eerste zaal is de theeschenkcrij van genoemde firma. Op een tafel is een mooi poppenhuis, een winkeltje beide gemaakt door leiders een bruid en brui degom met bruidsmeisjes, cn oen groole pop als weesmeisje gekleed, uitgestald. Door gced te raden, kan men eigenaar van al d'ie mooie dingen worden. In de zelfde zaal is ook het noutzaag- werk, door de jongens vervaardigd, geëx poseerd'. En dan hangt aan den wand een penteekening van de kerk met bijge bouw van don Ned. Prot. Bond; die het hoogste bod doet, wordt eigenaar. In een aangrenzend znalijc. staat een boekenstalletje, waar alle uitgaven op Vrijz. godsdienstig gebied te koop zijn. 'Ook hier kan men zijn geluk beproeven bij het rad van avontuur cn een balspel en hand'gheid toonen bij het spijker slaan! In de groote achterzaal zijn nog meer attracties opgesteldeen grabbelton, een vlschtent, een sjoelbak, een harddraverij van paarden en een .spel, waaibij men met kracht ballen moet gooien. De Levers Zeep Mij. stelde dat laatste apparaat be schikbaar. In deze zelfde zaal is een stand met keurig handwerk, door de meisjes gemaakt. Het clecfroicdmisch bureau P. N- Schef ter zorgde voor een installatie voor me chanische muziek; 't elcctro-radioleahnisch bureau Joh. Jongstcn hracht aan de voor zijde van het gebouw een fee-tvcrlichting aan. De opening. In tegenwoordigheid van den wethou der van onderwijs, den lieer J. Dinkelaar, den gemeentelijken inspecteur van het on dererijs, dr. VV. J. Smit, dr. C. R Ver maas, die destijds den stoot tot het gols- dienstonderevijs op do L. S gaf. de heer J. Ive-unine, lid van het beduur van den Xed. Prot. Bore], en geuooligdon, heeft de heer D. R o o k. mot een kort woord hedenmiddag de ba/ar geopend. Het godsdienstonderwijs woelt reeds 6 jaar gegeven, onder groote instemming van bet onderwijzend personeel en do ouders. Thans nemén ter firn. 500 kinderen aan het godsdienstonderwijs van mej Levy deel. Daaruit is het clubwerk gegroeid, onder hoofdleiding van mej. Vo'-te, ge assisteerd door 20 leidsters en lei Iers. Spr. bracht dank aan regenten van het Weeshuis der Hervormden voor het Le schikbaar stellen van dit gebouw. Voor dit mooie werk is geld nooJig en daarvoor is deze bazar ingericht, die iets eigens heeft, omdat behalve de artikelen, die gegeven zijn door belangstellenden, er eek heel veel werk te koop wordt aan geboden, door de jongens en meisjes zdf vervaardigd. Voor de bazar hebben bijina allo led-en van de club iets gedaan. Spr. bTaclit hulde aan de voorzitster van d'e bazarcammissie, mevr. Dirkzwa gerv. (1. Schalk, die in dit opzicht de voetsporen drukt van haar moeder, mevr. v. et. SchalkPigeand' en voorts aaia allen, die iets hebben gedaan in het belang van deze ha/ar. De Passage-bioscoop. De opening. Naar we vernemen ligt het ia de hedoe ling de Passage-concert- en bioeooópzaal officieel te openen op 22 December, dus Vrijdags vóór .Kerstmis. De eerste avond zal een gala-avond worden, waarbij, zoo men weet, ook de Kon. Zangverecniging Schiedam's klannenkoor Orpheus, haar me dewerking zal verleenen. Md den boinv wordt spoedig begonnen. Zooals is meegedeeld, heeft do raad dezer gemeente zich Vrijdag veroenigd met het voorstel van B. en W, tot verkoop van het stukje grond', dat liet terrein, bestemd) voor den HAV-bankbouw, scheidt van den openbaren weg aan de zijde der Gerrit Verboorisfcraat. De plannen voor den bouw zijn gereed en binnen korten tijd1, zal onder loiding) van den ontwerper, den architect W. M. Dudok, met den bouw een aalnvang wor den gemaakt. Sint Joseph's Gezellen Verecniging. Zondagmiddag 5 uur zat de Locale Scliie- damsclie Sint Joseph's Gezellen Yeroani- gitig officieel worden opgericht en tegelijk wordt het Gezeltongebouw, Nieuwe Haven 1 121 het voormalige broederhuis I plechtig in gebruik genomen. De plechtigheid zal worden verriccbt door deken A. J. C. Schraag. Lezing. De afdeeling Schiedam van het Ned, Ver bond van Gcmeente-ambtenaien houdt Don derdagavond een propaganda vergadering ia de bovenzaal van café Do Amslclbron, waarin de heer F. Lekkcrkcrk, hoofdbe- stuuislid van genoemd' verbond, zal spr.: ken over: De positie van de gemeente ambtenaren in dezen crisistijd. Kerst iiitdecling C. M. Y. Trvfosa. De C. M. V. Tryfosa verzoekt allen, die voor het a.s. Kerstfeest weer in aanmer king vcnscfien te komen voir c-cnigo klee- d-ingstukken. zich morgenas ond tusschen half 7 en half 8, of Donderdag, a.s.,, 's avonds tusschen half 9 en half 10 in gebouw Irene, Nieuwe Haven 155 zich te melden. Ook degenen die zich reeds opgegeven hebben, of een briefje zanden), moeten persoonlijk even in Irene komen. Politienieuws. Aan hel hoofdbureau van politie aan de r.atigo Nieuwstraat staan nog verscheidene rijwielen, die door eigenaars nog moeten worden herkend. Zij die don laateten tijd hun rijwiel zijn kwijt geraakt kunnen hun fietsen op het politiebureau bezichtigen, om vast te stellen of him rijwiel er ook bij is. Gistermiddag is mej. C, M. B. op do Nieuwe Haven aangereden door ec-n on bekend gebleven wielrijder. De juffrouw kwam te vallen en geraakte onder oen_ wa gen met paard bespannen van de firma, P. en B'. alhier. Per auto is mej. B. naar de Dr Noletstichting overgebracht, waar zij is verbonden. Haar becnen waren <eonigs- zins verwond en de rechterhand was ge kneusd. Coöp. Boaz Bank. Naar wij vernemen is in de algemcono vergadering van leden der Coöperatieve Boaz Bank Heerenveem N. V. besloten tot ontbinding van de verecniging en over dracht van haar bedrijf aan de Noord- Friesdie Middenstandsbarik N, vte Leeuwarden, welke instelling op naar naam de zaken op denzelfd-em voet als tot dusverre zal voortzetten. Opbrengst collecte. De collecte, gisteren door de afdeeling Schiedam van de Verecniging Volksonder wijs* gehouden, ten bate van het r onds tot steun' van Volksonderwijs, heeft f 133.27'/2 opgebracht, tegen f 116.50 in 1932. i«rot- tegenstaande de moeilijker geworden econo mische omstandigheden, is toch de op brengst in vergelijking met het vorig jaar dus nog iets gestegen. Uitreiking van aanvraagfor mulieren. Het ligt in do bedoeling met de distri butie van gekookt rundvleesch in blik te beginnen op Maandag, 4 December a.s. De verkoop ervan zal zeer vermoede lijlc plaats hebben door de alhier ge vestigde slagers tegen den prijs van 35 oent per kilogrambus. Voor dit vleesch komen in aanmerking steuntrekkenden. (w.o. ook kastrekfcers en geplaatsten bij" de rijkswerkverschaffing) en armlastigen, die gesteund worden door Man {schappelijk II ul pbet o on Ber ge/in van 2 personen zal 1 k.g,, per gezin van meer da'n 2 personen zullem 2 k.g.-per week beschikbaar' worden ge stiel d. Aanvraagformulieren tot het bekomen van genoemd' vleesch kunnen worden at gehaald aan den St. Joris Doele, Ooole- plein no. 1, alhier, uitsluitend- op Woens dag, 22 November en op Donderdag, 23 November a.s., tusschen 9 on 12 uur 's mor gens cn tusschdn 2 on 4 uur 's middags. In verband met de voorbereidende werk zaamheden hieraan verbonden, moot aan de bovengenoemdo dagen streng worden vastgehouden. 22 Nov. Gebouw Ghr. Soc, Belangen, S uur. Patrimonium. J. la Royitó, en teven van. Karl Mar»: 1 22 Nov. Vereenigingslokaal, 8 uur. Nedk Chr. Vrouwenbond-, Lezing dooÉ de N.V. Kon. Pellerij Mercurius. 23 Nov. Gei'. Jeugdhuis, 8 uur. Geref. Oud'ersverecai. Vergadering. 23 Nov. Juliana berk, 8.15 uur. Orgel» concert W. A'. Houtmate. 23 Nov. Verocnigiingslokaal, 8 uur. Kleuter film. 23 Nov. Bovenzaal Amstelbron. Propagan- davergadering Nat. Verbond van, gemeente-ambtenaren, 8 uur. Le~ zing F. LekkerkerkDe positie van de gemeente-ambtenaren in dezen crisistijd'. 2-1 Nov. Gor. Jeugdhuis, 8 uur. J.V. Jona than. Fropagainda-vergndering. 24 Nov. Vereenigiinigslokaal, 8 uur. Ned'. Jonge!. Verb. Filmavond1. 24 Nov. Feestzaal Excelsior, 8 uur. Cause rie met lichtbeelden over Spanje door D. \V', A. y. d. Kemp. 25 Nov. Musis Sacrum, 2 uur. Kind er- voorstel ing Amusante Tooneelver. Wilskracht. 25 en 26 Nov. Gob, Eendracht. Pluimvoe- v-ereein. Onderl. Belang. Tentoon- slelling. 25 Nov. Musis Sacrum, 8 uur. Dames Gymn, Hygiëa. Soê-rée. 2G Nov. Musis Sacrum, 8 uur. Toonoel- voorstelling Kunst en Vriend schap. 26 Nov. Gezollcngebouw Ni-euwe Haven 121. 5 uur. Officieele ingebruik neming. 28 Nor. Musis Sacrum, 8 uur. Utile Dulci'. Wol dad i gh. voorstelling. Liefdes- capriolen. 29 Nov. Musis Sacrum, 8 uur. Utilo Dulci Voorstelling voor de Burgerwacht, Liefdes capriolen. 29 Nov. Irene S uur. GH. Jongerengroep. Spreker: de heer J. Bakker, lid dor Tweede Kamen 30 Nov. Veroonigingslokaal, 8 uur. Feest avond1 Vereen, tot bevordering van d'e belangen der Ned. Herv. K-eilc. 31 Nov. Musis Sacrum, 8 uut. Liefdadig heidsvoorstelling U.K. Schïed. Tooinoelclub: De Privé-secreta- resse. 1 Dcc. Vereenigingslokaal, 8 -uur. Wijk III der Ned. Herv. gemeente. Val- kenheidefilm. 2 Dec. Volksgebouw, 8 uur. Soiree-amu sante. Arb. Toonedvereen. Kunst na Arbeid. Capitol. 2.15 u. 8.15 u. De eigenares van de nachtclub; De stille getuige Grand'. 2 u. 7 u. 9.15 u. The way tö iove. Lumière. 215 u. 7.15 u. 9.15 u. Anna' en Elisabeth. Luxor. 7.30 u. 9,30 u. Ontwakende jeugd. Oiympia. 7 u. 9.15 u. De koerier van Arizona; Zoutwatcriiefde. Prinses. 2.15 u. 8.15 u. Geen gehl, toch' liefde; Kinderleed. Roval. 2.15 u. 7.15 n. 9.15 u. Shang hai Express. Stud.o '32. 2 n 8.15 u. Parijs danst. Th alia. 2.15 u. 7 u. 9.15 u. Cavalcadte. Gevonden voorwerpen. Gevonden voorwerpen hij de politie aan gegeven in liet tijdvak van 10 tot cn met 16 November 1933. Te bevragen aaan liet hoofdbureau van politie op allo werkdagen vain 1 tot 2 uur des middags Kinderschoen, dameshandschoen, cein tuur, taschje ihh. zakdoek, wandelstok, Lips sleutel, passerdoos, ring met sleutels, looper, moer, rozenkrans, sigarenpij'p in étui, kinderpotrtemo-nnaie, kilo gewicht iBöj vindersDamespartemo'nnaie met mh., C. ffleezeto, Steenstraat 18; pakje haakwerk, J. van Me-erwijk, IJsseJmcln.de- scheslraat 76'Bi; muts, rozenkrans en hals ketting. J. Geul, Vlaard'iingerd'ijk 27; geld, J. Immerzoel. Rotterdamschedijk 35/1; r.k. berkhoekje, T. Coliignon, Witanshofje 5; vuilnisemmer en deksel, 0. Winterswijk, Verbrande Erven 14; h. partcmonnaiie met ink, W. Kors, Maasd'ainsclieslraat 7; bril, IV. v. Waas, Visscherstraat 17; ceintuur, G. Geul, Fabristraat 47; h. -handschoen, If. Dogerd', Grooneweegjo 17; h. haind- handschcon, L. Kooijman, Zwartcwaalsche- straat 33 Ahandschoen, J, Joup, Boter- straat l'Bi; herdershond', HL Schriek, Pa rallelweg 116 Akinderhand-schoen, R. van Hees, Marias traat 28; roaonkrans m étui, G. Koirengevel, Puttershoekscheslraat 53; poirtemon'naie met inh„ If. Kooijmain, Maas straat 25; rijwiel, J. Schouwenburg, Niéuw- straat 4-Bi; schoiolótui met inh. O. Telle- laar, Westfrankekimd'schestraat 60 Bi; ff- wiclplaatje, D, Rook, Vaar dor Elstsfraat 12'B|; pinehertje, S. Keijzer, Zwavtowaal- sch est raat 46 Arozenkrans, Van Deurzem, Mariastrant 59; rijwielplaatje, P- Maarmnd, Graaf Fterisstraal 9; rijwietplaatjc, IS. v. d' Kruit, Havendijk 188 B; ring met sleu tels, L, Lips, Lange Achterweg 69. OMLIGGENDE GEMEENTEN. VLA AltD IN GEN. Haringvisseherij. Gisteren werd aan den afslag betarud voor volle haring Engclschc wal f 8.80 tot f 10.80; steurharing dito van Hj-öü tot f8.S0volte haring kanaal van f8.10 tot f 8.60; Yle kanaal 18.10; steurhaxmg ka- naai f G.50 tot f7, alles per antje. Vanmorgen waren er geen schepen bin nen gekomen. "Vulcaanhaven, In de Vulcaanbaven zijn binnen geko men de schepen Quelma met 6970 ton erts; Gotfried Bueren mei, 8384 ton erts en Bel toy om 1800 ton koten te laden. Gemecntcbcgreoting 1934. De gemeentebegroot'ng en d'e begroeting dof bedrijven over 1934 ligt vanaf heden op het raadhuis voor een ieder ter in zage. Floralia-lentoonstclliug. In de gisteravond gehouden bestuursver gadering 'van de afd. Vlaardingen yan den Volksbond tegen Drankmisbruik b m prin cipe besloten in 1934 een Floralia-tentoo-nt. stolling te organiseeren. Lustrum E.II.B.O. Voor den wedstrijd, die op Dinsdag 28 November ter gclegenho.d' van het jb voor dezen wedstrijd beschikbaar gesteld^ waaronder van de gemeente Vlaardingen, eten burgemeester van VJnatd.ngcn en den bui ge meester van Vlaardinger-Ambftcht- •Op den kunstavond, Donderdag 30 No vember, zal het gezelschap van Jan van Riemsdijk optreden. Ftuitclnb „Harmonie". Do heer J, P. Veen man is wToer druk in de weer met de repetities van do F1 uil club „Harmonie", omlerafdeeling van do knay.envereeniging „Bidt en werkt' D© winteruitvoering zal plaats nebben op Woensdag 20 December a.s. in het ge bouw Musis Sacrum. agenda. Schiedam. Pandora, Hoogstraat. Filmvoorstelling. Heden t/rn. 23 Nov. Voormalig Diaconie huis, Nieuwstraat, 25 en 7—10 nur. Bazar ten bate clubwerk Ned. Prot. Bond. 21 Nov. Gebouw Eendracht, 8 uur. Film voorstelling „Het HoogeJand' 21 Nov. Musis Sacrum, 8 uur. Pluimvee- verecniging Nieuw Leven, verga dering. GEMENGD NIEUWS» Inbraak te Amersfoort. Gisteravond is tijdens afwezigheid der bewoners ingebroken in het perceel banna' laan 4 bewoond door mevrouw LievrinokV- Baart de la Faille. Door verbreking vim een. ruif beeft men zich toegang weten te verschatten. Op gewelddadige wijze lmoa men in hei perceel huis gchomten. I e M ve een bedrag van ongeveer 1.03 gulden wordt een aantal juweel»®, zilveren cm gouden voorwerpen vermist. Itoitcrdiiin

Schiedamsche Courant | 1933 | | pagina 2