Ken ra tuis ej ec r> foxierribr. Eigei gemaakt Kinderspe slgoed. Nu het zoo Hard naar Si'nt Nicolaas loopt is het misschien aord'ig iots te schrij ven over eigen gemaakt kinderspeelgoed. ,Wij moeien maar eens probeeretn of dit vood' eon keer ia da courant uitvoerbaar is niet het pafcroonwdrk cm extraatje, ter eeie van den Sintl Om mol een klein beestje te beginnen, hier is Piep, de muis. U werkt hem in don- kermiiisgrijse wol en een paar rose eindjes vierd'raadswol voor de binnenzijde vtan de ooren. Voorts heeft u nog oSS'stukje stevig karton noodig om het rompjo vorm te geven en behoorlijk kapok voor de vulling. Dieren en popjes worden steeds in logso stukkon gemaakt; die stukjes, ziet u hierbij afgebeeld'; A is do romp, die moot u dus 2 maal haken; B is het oor, dat 4 maal gewerkt wordt; G is de onderkant van het beestje on D de staart. Het geval wt.it in hoen en woargaande toeren vasten gewerkt; voor d© romp moot u 2-1 lossen opzetten; voor d'en onderkant 2, voor een oor ook 2 en voor de staart 4 lossen Verder moet u werken in de lijn van de patroontjes; bij ieder stukje staat een X; aam die zijde moet u beginnen. De oortjes worden iniet in vasten gewerkt, maar in heen- en weergaando toeren stok jes en da staart niet heen en weer gaand' maar in rondjes van vasten. Het is goed' als u steeds bedde lussen van den vorigen toer opneemt. U zult wel begrijpen, dat u het patroon nawerkt door het aantal vas ten te meerderen of te minderen. Als alle grijze lapjes en deelen klaar zijn, haakt u nog kleine rose stukjes voor do oortjes. Daarna naait u al d'ie lapjes aan elkaar, d'och laat een split open voor het opvul len. Denk er om ,d'at het rose van het oor naar den buitenkant moet zitten; let goed' op het plaatje! Stop vervolgens het carton in den buik voor de stevigte; dit carton heeft dus dezelfde vorm als knippatroon G; daarna vult u het beestje op met ka pok, duit de split en inaait 2 kleine gate kraaltjes in als oogen. 'Als tweed© beestje geef ik u een leuke fox terrierdeze hond! is zander staart 30 c.M, lang en da hoogte is 26 c.M.; u werkt hem in witte wol mot eenige zwart wol len vlekken, rood' voor dan halsband en lichtblauwe Zephirwol voor de oogjes. Net als bij da muis haakt u ook het hondje in afzonderlijke deelen volgens de patroontjes, en u begint ook weer bij de kruisjes. -6 Voor de romp: A die twee maal gehaakt moet worden, zot u 50 lossen op; de ooien: B (ook twee maal) legint u met 7 los sen; d'o zooltjes G, (vier maal) ietter op 5 kettingstckon en d'e staart D wordt weer rondgewerkt en Legonnen mot een ridf van 5 lossen. Voorts werkt u nog een vor- Lind'mgsrcep van 3^2 c.M. breedte en SO c.M. lengte i'n vasten "U haakt allo stukjes wit behalve d'e staaxl on één oor; werk in heen en weergaando toeren vasten en neem sleed's twee lussen op. De binnen zijde van de poolen wordt aan do ver bind iugsreop volgons liet knippatroon van den buitenkant der poolen wil gewerkt- Als do lapjes gereed' zijn, borduurt u do zwarte vlekken op dan schouder en 1 den staart; op het knippatroon zijn zij dui delijk aangegeven; u moet op de andere helft van het lichaam zelf een punt voor die vlek uitzoeken. In de witle verbindings- reep moeien ook een pa"" zwarte vasten worden gehaakt voor een vlekje op do Lorsl en voor da neus. Als de witte zwarte wol moet wisselen, dient" de laatste vaste van den toer reeds in nieuwe kleur "te werken. De d'raad' di< dan iniet moer gebruikt, laat u 'aan achterzijde hangen later, als het vlekje" klaar is, neemt u dien draad dan weer Met meerderen en minderen volgt u patroon. Werk 't staartstompje in wil nu een zwarte puint. Eén oor woid't hoelemi wit; het andere geheel zwart; als alle dee-' Ion klaar zijn voegt u ze bijeen en na. it zo aar elk; dar; ogc de patrooateekening ziet u duidelijk hoe het oor moet valle laat een split open voor het opvullen in plaats van do lapjes aan elkaar te naaien kunt u zo ook aajn elkander haken mei ccn loer vitte vasten; vul da hond' op met kapok; sluit dan het splitje; stop de staart op tot een stevig stompje; naai dteze staart goed' naar bovcin wijzend' achter op -den rug en begiln U1 aau d0 oogjes; dit is niet zoc gemakkelijk! Let op het patroon om precies de plaafs te Lepakm. Waar het oor wit is moet u het oog borduren met eetni kleine lichtblauwe en een iets gr ontere zwarte lussteek; aan den kant van liet zwarte oor met oen kleine lichtblauw en een iots grootexa witte lussteek. Voor afwerking krijgt de vlotte Fox een rood' halsbandje; noem zelf maar de maat van zijn opgevulde bals; zet een aantal lossen op, waarmee u d'ie hals net kunt omsluiten, en haak d'aar dan nog 2 toeren vasten op, dan is het bandje klaar. Kat kind' vindt het natuurlijk prachtig, als «u, een klein nikkelen beilotje of knoopje onderaan het bandje hangt; maar51'''"' d'at grapje moet u niet doen, als het kind je neiging heeft alles in don mc-nd te stoppen. „Waarom boenen ze ook die vloer zool"

Schiedamsche Courant | 1933 | | pagina 14