J. KREUGER STADSNIEUWS. DË BILT SEINT: WEESTOP OW HOEDE Sjaals, Slipovers, Handschoenen, Slobkousen BROERSVELD 99 ECONOMISCHE El SOOIALE ZAKEN- De muiterij op de Zeven Provinciën -ei- Crisis Rundveecentrale. Utile Dulci. Het radioreglement. De koude golf komt! WIJ HEBBEN 'N PRACHTSORTEERING ALLÉÉN Tel. 69874 t/o. HEERENPAD Luxe verpakking gratis! Esn crisis-debat in de Tweede Kamer. Onze landbouw en het bedrijfsleven. De economisch® toestand van ons land is zeer ernstig. Veie oude wenschen bij de behandeling van sociale zaken. Het Sportfondsenbad. OMLIGGENDE GEMEENTEN7. BINNENLAND. Extra K.L.M.-vlucht. De distributie van vlccsch in blik. Iti het tweede blad1 nemen we een ar tikel op over de Crisis Rundveecentrale, waarin belangrijke mcdedeelingen worden gedaan over het vleesch in blik, dat be schikbaar zal worden gesteld voor minder goed. gesitueerden. Onitre*'' de plaatselijke regeling van de distributie van vleesch in blik kunnen we nog het volgende mededeelen. Dc leiding berust bij den directeur van Maatschappelijk Hulpbetoon. De "beide Sla gerspatroonsorganisaties, de Sehk-d. Sla- gersvercenigingen „Ons Belang" en de R.-K. Slngersvereen. „St. Anthonius Abt" hebben elk een vertegenwoordiger aangewezen, resp. de hoeren "D. de Kok en J G. van Dorp, die zich zullen belasten met het grossieren van de bussen vleesch. De eerste zending is heden aangekomen en is opgeslagen in het vieesohiceurmgs- lokaal. De slagers, die de blikken zullen distribueeren. hebben hedenmiddag hel hun toegewezen kwantum daar reeds m ont vangst kunnen nemen. Er zijn hier ter stede ongeveer 70 slagers en deze zullen zich met den verkoop belasten. Ook voor de ongeorganiseerde slagers en voor de paardenslagers zal de z.g. grossterscoin- missie haar bemiddeling vcrleenen. De rechthebbenden zijn in de gelegen heid gesteld hun wensch om C.R.C.-vleesch in blik te betrekken, kenbaar te maken. Daarvan is een ruim gebruik gemaakt, of schoon hier en daar wel eenige aarzeling te merken was, omdat men niet zeker wist, of het met die vleeschvoorzioning wel heelemaal in orde is. Als men met het C.R.C.-vleesch in blik kennis heeft gemaakt, zal de aarzeling wel verdwijnen, daar zijn we zeker van! Vrijdag en Zaterdag wordt bij het uit- k-eeren van den steun aan hen, die dat hebben gevraagd, één of tv ee bonnen over handigd, waarop in de week van 49 December één of twee bussen C.R.C.- vleesch kunnen worden afgehaald bij een willekeurigen slager A fO.35 per bus. De bonnen voor de week van 49 December zijn alléén voer die periode geldig; voor de week van 11—16 December worden bonnen van een andere kleur en met een ander nummer uitgereikt! Thans kunnen door sleuntrekkenden geen bonnen meer worden aangevraagd voor de eerste verstrekking (van 4—9 December); wie nog geen formulier invulde of zijn opgave wil wijzigen, is daarvoor in de gelegenheid Dinsdagmorgen tusschen 912 uur aan den St, Joris Dooie; zaken be treffende de C.R.O.-vleeschd'stribntie wor sen aan het bureau Broersveld niet af gedaan. Licfdescapriolen. Als men leest,wat door Henk Bakker als „Licfdescapriolen" in het licht gegeven werd, i er een flinke dosis fantasie voor noodig om aan te nemen, dat dit, zcoals de ondertitel zegt: „een vroolijke minne strijd in drie étappen" is. Maar als Utile Dulci het speelt, is liet inderdaad een vtoo- lijk spel, waarbij men zich amuseert, dank zij de wijze, waarop de dingen gezegd wor den en aan de situatie door stil spel re- lief wordt gegeven. Het is ditmaal niet de berucht© driehoek, maar een vierhoek, met als punt waar de diagonalen elkaar snijden: een betrouw baar en wereldwijs huisvriend, die niet tegenstaande zijn caiibatairen toestand toch wel een kijk op het huwelijk en zijn peri kelen heeft! Dit stuk heeft alleen succes, als het vlot, zeer vlot wordt gespeeldmen meet niet de gelegenheid hebben de situaties te ontleden, maar tevreden zijn met te genieten van het woordenspel. Jan Vos was de vriend „op het snijpunt", de listigaard, de groote strategeeg in een huwelijksoorlog, die elke beweging van de strijdende machten volgde en onmiddellijk de bedoeling doorzag. Zijn spel was als ialtijd boeiend. Het is te betreuren, dat de heer Nuhaan maar zoo kort werkend lid van Utile Dulci kan blijven; niet voor hem, maar voor de Scliiedamsche Toonee'vereeniging is dat jammer, want als bij straks naar Indië gaat, verliest Utile Dulci aan hem een uitste kende kracht. Hij heeft gisteravond ge toond dat te zijn: zrjti spel was uitstekend. Hij was de jongeman, die er „ingeluisd" is; die het we! leuk vond een beetje met een getrouwd vrouwtje te flirten, maar door dat vrouwtje overrompeld wordt en in bijzijn van haar man „gepakt" wordt. Dat stoute vrouwtje was mcj. Go Ex- kolens wier spel een tikje meer enthou siasme geen afbreuk zou doen. De heer Hazen fungeerde voor de „on trouwe" echtgenoot, verliefd op een meisje van 23, blond en een figuurtje...! Hij gaf een zeer aannemelijke uitbeelding van een getrouwde mijnheer, die in een wat las tig parket is geraakt, door toe te geven aan een bevlieging, die hrj aanvankelijk' aanzag voor een diep gewortelde, reine liefde. Als we ons niet vergissen trad mej. Lène de Wit voor het eerst bij Utile Dulci op. Haar debuut was niet onaardig, maar de baar toegewezen toI was niet bizonder voor baar geschikt Mevr. Maas GeesbesranusHoogerwaard en mr. D. Visser stelden zich tevreden met zeer nederige rollen, resp. als dienst- bode met consérvatieve begrippen en huis knecht, maar... met menschenkennis! Uit stekende krachten zoo'n rolletje te zien. spelen, is een genot! De regie van den heer Jan Vos was weer in orde. Alken de telefoon had ten huize van de familie Maerlandt wel wat een zonderlinge plaats: op hot eenige salon tafeltje, ongeveer midden in do kamer! Voor mcj. Erlcclens en mej. Do Wit waren er bloemen. Ilet Utile Dalei-strijkje, onder leiding van den heer P. Maas Gecsteranus, kreeg voel applaus in dank voor hot op prettige wijze korten van den lijd. Mevr. L Gerlagh bracht namens het Damescomité legen armoede, onderdeel van d© Vereeniging voor Armenzorg en Bede larij, Utile Dulei dank voor haar spel en voor de opbrengst van dezen looneelav ond, die beslemd is voor genoemde vereeniging. Gedeelde vreugde is dubbele vreugd, zei sprmaar een gedeelde batig saldo is geen dubbel bedrag voor vlo kas. En de kas der vereeniging hooft zoo dringend versterking noodig! Hedenavond wordt Liefdescapriolen ver toond voor hden van de vereeniging De Scliiedamsche Burgerwacht. Ook dan zal, evenals gisteren, do zaal wel bezet zijn. door ïlindcr veroorzaakt antennes. In het Staatsblad is afgekondigd een Kon. besluit houdende wijziging van art. 64 van het Radio-reglement 1930. Daar door komt art. 61 als volgt te luiden: 1. Het is verboden te hebt in of te ge bruiken een ontvanghrricting, die voorzien is van één of meer geleidingen, dienende als antenne, welke inrichting of geleidingen belemmeren den aanleg, de instandhouding of de exploitatie onderscheidenlijk hjt ge bruik van voor hot openbaar verkeer be stemde telegrafen en telefÖnen en daar mede door den minister gelijk te stelleu radio-electrische inrichtingen, van telegra fen en telefonen, bedoeld in artikel 13 der telegraaf- en telefoonwet 1904 of van in richtingen. bedoeld in artikel 3 ter dier wet, indien de aanleg en liet gebruik daar van van rijkswege geschiedt. 2. Voorzieningen ter opheffing of ter voorkoming van belemmeringen, bedeeld in het eerste lid van dit artikel, geschie den op kosten van dangene te wiens name de antvanginrichting fo boek staat. 3. Onverminderd het bepaalde m het eerste lid van dit artikel is het verbalen te hebben af te gebruiken oon ontvang- inrichting. die hinderlijke straling door de antenne kan veroorzaken. Als onlvaagin- richtingen, die hinderlijke straling kunnen veroorzaken, worden aangemerkt die, waar mede kan worden opgewekt een hoogfre quente spanning van 50 miUi-volt of meer aan een serieschakeling van oen capaci teit van 200 rnicro-microfarad, een weer stand vain 25 ohm c oen zelfinductie van 20 micro-henry rchakeld tusschen de antenneeontacten ouderling en tusschen eenig antennecantaet en het aardcomlact van d'e cntvangfnrichting. Het in dit lid gestelde verbod geldt niet voor houders van cntvanginrichtingen met belrekkiazen tot inrichtingen, welke zij voor of op 2S Februari 1934 in gebruik af ten gebmike gereed1 aanwezig hebben. 4. De houder van de ontvanginrichting is voorts verplicht: a. de door of namens den minister met betrekking tol de inrichting en antoniaa verlangde vcorzneinmgen te treffen; b. de door den directeur-generaal aan te wijzen ambtenaren, voorzien van een legiti matiebewijs, in de gelegenheid te stellen de inrichting te onderzoeken en kennis te nemen van alles wat daarmede verband houdt. 5. De minister kan in bizondere geval len, te zijner beoordeeling: a. ontheffing verleenen van de in dit artikel gestelde bepalingen, zoo noodig on der door hem te stollen voorwaarden; b. het verbod', bedoeld in het dorde lid van dit artikel, ten bate van een onbelem merde radio-ontvangst, ook van toepassing verklaren op ontvanginrichtingen, welke voor of op 28 Februari 1934 in gebruik of ten gehruike gereed' aanwezig zijn. Dit besluit treedt in werking op 1 Maart 1934. Jubileum. Op Vrijdag 1 December a.s. zal mej. C. Timmermans het feit kunnen herdenken, dat zij 25 jaar geleden haar loopbaan van telefoniste aanving. Aanvankelijk was zij werkzaam bij de Bell Telephone Cy. en gr.a bij de reorganisatie in Juni 1916 over naar 's rijks dienst. Het jubileum zal Vrij dagavond gevierd worden in een kleine hesloten feestelijkheid' in gebouw Een dracht. Zonnestraal-loterij. Van oen zijde, waarvan we mochten aan nemen, dat zij op de hoogte was, ontvin gen we gisteren do mededeeling, dat de trekking van de ,,Zormestraa!''-]oterij gis teren gehouden zou worden. Dat hebben we ook gepubliceerd. Achteraf blijkt echter, dat men ons on juist heeft ingelicht. De trekking moest wegens het begaan van een informaliteit, uitgesteld worden en is nu bepaald op Vrij dag 8 December a.s. Fietsendiefstal. Ten nadcele van den 21-jarigen machine bankwerker A. H. van hier, is aan de Nieuwe Haven te Rotterdam een fiets ge stolen. De eerste paal geslagen. De paal, die als eersteling ia den grond is gedreven om straks met hornier-ten an deren liet gebouw van het Sportfondsenbad aan de Burgemeester Knappert!aai. te dra gen, is hedenmiddag eerst, met groen ver sierd, in optocht door Schiedam gereden. Er was heel veel belangstelling voor het slaan van den eersten paal. Aanwezig waren o.a. do raadsleden A. de Bruin en B. G. Hoogendam, de heeren ir, G. Gerlagh, di recteur van G.W.; mr. dr. ir. M. M van Praag, directeur van den Woningdieust; F. Ellenberger, commissaris van politie; mr. J. A. C. Dierenbrootspot en J. A. van Olst, namens hel bestuur van do Sport fondsen, te Amsterdam; verscheidene auto teilen op het gebied van zwemmen en een groot aantal spaarders en andere be langstellenden. Nadat de 21 M. lange paal om eind don grand was ingedreven, nam de hoer J. B. Wijehors, vice-voorzitter van dan Raad van Beheer, het woord, doelde mee, dat dc burgemeester, do heer li. Stule- mijor, verhinderd was aanwezig te zijn cai heette allen wolkom. Do lieer A. de Bruin, lid van den gemeenteraad, sprak zijn waardeoring uit over het initiatief, dat genomen is om hier een Sportfandsenbad te stichten en slclde het op prjs. dat de plantten kun nen warden verwezenlijkt, zonder finaa- cieelon steun van de gemeente. Spr. is echter overtuigd', dat het gemeentebestuur, waar het mogelijk is, op ander gebied een tegemoetkomende houding zal aan nemen, Mevr. Suttorpv. d. Berg sprak na mens den Zwemkring Rotterdam en Omstre ken (Z.R 0.) haar beste wenschen uit. De heer J. Sch reuder voerde het woord als voorzitter van de Scliiedamsche Reddings Brigade en hoofdconsul van de Nc<l. Vereen, tot Redden van Drenkelin gen. Spr. ze de, dat liet ook in het belang van het reddend zwemmen is, als hier ter stede 's winters kan worden gezwom men. De heer mr. J. A. C. Bierenbroot s- pot uit Amsterdam kreeg het woord als vertegenwoordiger van het bestuur der Ned. Sportfondsen. Spr. herinnerde er aan, dat in 1927 reeds een afdceling Rotterdam is opgericht en sprak de hoop uit, dat het slagen van Schiedam een stimulans voor Rotterdam zal zijn om ook aan te pakken. Mej Willv den Ouden uit Rotterdam, de bekende zwemster, hanteerde do hand les van de heikar" en gaf den eersten paai eenigp slagen. Er werd daarbij, overeenkomstig de tra ditie tweemaal .^geschoten". Aan mej. den Ouden werd een tuil bloe men aangeboden Intern. Itoode Hulp. In een gehouden vergadering in gebouw Eendracht door de afdeoling Schiedam van de International© Rood© Hulp, die door ongeveer 70 personen werd bezocht, zijn twee motie's aangenomen: één waarin ge protesteerd' wordt tegen liet vonnis geveld tegen de ledcin vande muitende beman ning van de Zeven Provinciën; hun ra vrijheids tel l'ng en schacleloosrieRing wordt geëischt en een. waarin geprotesteerd wordt tegen het verbod' van hot optreden in be deelde vergadering van de „Agitprop" en een zangvorceniging. Politienieuws. J. R., leerling van het gymnasium, heeft bij do politie aangifte gedaan, dat nil een overdekte gang bij die onderwijsinrichting zijn fiets is ontvreemd1. A G E N D A. Schiedam. Pandora, Hoogstraat. Filmvoorstelling. 29 Sow. Musis Sacrum, 8 uur. Utile Dulci. Voorstelling voor de Burgerwacht. Liefdes capriol en. 29 Nov. Irene, 8 uur. C.H. Jongerengroep. Spreker: de heer J. Bakker, lid der Tweede Kamer. 1 Dec. Vereenigingslokaal, 8 uur. Wijk III der Ned. Herv. gemeente. Val» kenheidefilm. 1' Dec. Musis Sacrum, 6 uur. Gentr. BoCid y, iWerkra. e.a.o.p. fflindieraYotad. De heer Smeenfc (a.r.) is over liet geheel tevreden over de voor den landbouw go- troffen regeeringsmaatregelenIn de pro tectionistische politiek ziet spreker nog al tijd geen heil. Do heer Louwes (lib.) wijst op het groote belang van de bodemcuituur voor ons land' Ordening van het bedrijfsleven moei uit de industrie zelve voortkomen. Do heer v. d. Tempel (s.-d.) kan zich niet ten volle vercenig.cn met dein vorm der maatregelen ten behoeve van don land bouw. De regeering besteedt niet genot g aandacht aan maatregelen om ons bedrijfs leven sterk te maken De heer Schiltlmis (v.-d.) kan ziefi over het algemeen veroenigen met het beleid van dezen minister. Spreker betoogt, dat bij de uitvoering van crisismaatregelen deskundige hulp van belanghebbenden leidt tot bevoordoeling van enkelen. De heer Vervoom (n.b.t.p.) wijst even eens op de be tee ken is van den landbouw. De regeering beschouwe den landbouw als gelijkgerechtigd met onze industrie. Meer kan worden gedaan voor afzet van het inlandscho product. De heer Zandt (st. ger.) klaagt er over, dat door de rogeeringsliemoeiing de be drijven te zeer aan bandon worden ge legd. Spreker wil het leven goedkooper maken o.m. door opheffing van den ver- zekeringsdwang. Do heer De Visser (comm.) zegt, dat steunregeling voor den landbouw foutief is, omdat het bedrijf in het algemeen ge steund wordt, in plaats van zij, die steun behoeven. Verder laakt spr. het dat Nederland de Sovjet Unie niet wil erkennen, omdat deze de oude schulden niet betalen wil De heer Hermans (r.k.) bespreekt de fi nanciering van klei-ne bedrijven en do sa menwerking van organisaties in de be drijven De lieer Drop (s.d.) besproeid, de benoe mingen aan de crisis-bureaux. Do heer Kuiper (r.k.) ziet in do econo mische ordening der bedrijven een der middelen om de gevolgen van de crisis te reduceeren. Spr. pleit voor een doel matige sanecring der bedrijven. Do heer Sneevliet (r.s.p.) betoogt dat de handelspolitiek der reqeering onrust zaait, aangezien de massa voelt, dat zij d.ianloor aan lager wal geia kt. De heer \Vcstc:..ian (nat. herstel) waar schuwt togen het geven van steun aan het industrialisatie proces. De boycotactie der S.D.A.P. noemt spr. zeer gevaarlijk Do lieer Kupers (s.d.) bestrijdt den lieer Westerman inzake den boycot. Do minister heeft geantwoord, dat do re geering eveneens moeilijkheden ziet, docli zij moet voorzichtig zijn. Een beperkte bemoeienis voor do ordening van het be drijfsleven kan evenwel nuttig zijn. De mi nister ontkende niet dat de steun aan den landbouw den prijs dor voedingsmiddelen omhoog brengt. Ihj waarschuwde evenwel tegen overdrijving. Volgens den minister interesseert Rusland zich niet voor onze koeien. Wel volgt de rog oaring do onder handelingen van particulieren met Rusland. Rusland wil wel exporteeren. doch niet invoeren. Vorder noemde dc minister den economischcn toestand van ons land zeer ernstig. We kunnen ons niet langer de weelde veroorloven eenzijdig in !c vowen. Sociale zaken. In de avondvergadering is de begroe ting van sociale zaken behandeld. Ook hierbij kwamen weer oude onlernvrpm ter tafel. De lieer Hiemstra (s.d.) apiak over d n arbeidstijd in land- en tuinbouw, doch minister kon in deze omstandighed ml - der dan ooit aan den wensch- gevo'g gev De lieer Bakker (c.h.) steunde d. - rcg» - ring in deze, doch de hoeren Kirvj.s Hiemstra, hieven op ingrijpen fnnshir zoo mogelijk op invoering van den 1!- urigen arbeidstijd De minister wees erop. dat deze zaak zooveel mogelijk tusschen de werkgavt rs onderling geregeld mort worden De heer Amelink (a.r.) betoog le, dat d> verplichte inkorting de werkloosheid vei- scherpt. Ook de oude wensch van ver bindendverklaring der C.A-.O. kwam weer ter sprake. Maar de minister, alsmede clö heeren Lomves en Bakker,, witten er in dezen tijd niets van weten. Wel verklaarde de minister zich bereid om het streven van de internationale arbeidsorganisatte te steunen. De heer van Kempen flib.) liet hiertegen een waarschuwend geluid hooren. gezien het vele onpractische werk in Genëvo, dat te veel op klasse tegenstelling is gebouwd. Dit laatste bestreed do boer Joekes (v.d.), 2 Dec. Musis Sacrum, 8 uur. Schied'. voet balver, S.IJ.S. Feestavond1. Rotterdam Capitol, 2.15 a. en 8.15 u. Ein Lied' fur Dich; Ich bei Tag., und' du bei Nacht. Grand'. 2 u.. 7 u. en 9.15 u. De man met de wassen beelden. Lumière, 2.15 u„ 7.15 n. en 9.15 u. Op gepast, de huzaren komen. Luxor, 7.30 u. en 9.30 u. Der Zarewitsch. Olympia, 7 u. cm 9.15 u. De RodCo- kampioen; Dc moordende straal. Prinses, 2.15 u. en 8.15 u. Carmen; Een meisje van heden. Royal, 2.15 u„ 7.15 u. en 9.15 u. Met Udct dwars door donker Afrika. Studio '32, 2 u., 7 u. en 9.15 u. Parijs danst Thalia, 2.15 u„ 7 n. on 9.15 u. Moonlight and Melodies. VLAARDINGEN. Haringvisschcrij. Cisteren is hier geen afslag gehouden. Vanmorgen waren binnengekomeLa de VL 73 met 40 last en do GUY 83 met 45 last. Voortzetting berechting der Europecsche muiters. Soerabaja, 29 Nov. Bij de voortzetting van de berechting watt de eerste groep der Europeesclie muiters van de Do Zeven Provinciën door den Zeekrijgsraad, weel o.m. een belangwekkende schriftelijke ver klaring voorgelezen van luit. ter zee 2e klasse Van Boven. Even voor het afvaren van het muiterschip uit Oieli Leh, zei Van Boven tot de Europeanen, dat zij zich mees tem wapenen en vroeg of hij op hen kon rekenen. Zij antwoordden, dat zij dat niet durfden, aangezien zij ver in de minder heid waren. Luit. Van Boven had toen ge tracht met enkele collega's de brug te bereiken, waarop het eerste schot viel. De officieren zagen zich toon genoodzaakt terug te trekken. Toon luit. Van Boven zag, dat hij op niernands steun kon reke nen zocht hij den oudsten op dat tijdstip aan boord aanwezigen officier, den luit, fer zee le Masse W. F. J. Fels op, teneindo instructies te vragen. Fels bleek ocliter verdwenen te zijn in de richting van den wal. Luit. Van Boeren c.s. maakten toen de stuurinrichting van de Do Zeven Pro vinciën ottldaar en besloten voorshands niet te vuren. Eon deputatie onder leiding van Boshart kwam daarna in de longroom en eischte overgave van het schip, het geen werd' geweigerd. Hierop werd over eengekomen, dat de officieren het achter schip mochten behouden, mits zij niet zon den vuren. De inlanders waren racend en door vu ren onzerzijds zou de beweging heslist zijn omgeslagen in oen rassenkwestie en do Europeanen zouden alsdan zijn ver moord. Herhaaldelijk heeft Van Boven aui gedrongen om niet da muiters tc spreken, doch het gelukte hem niet hen tot rede te brengen en hen te bewogen den com mandant direct aan boord te nemen. Geëischt werden da volgende straffen: Tegen den korp.-machinist llosharL, 14 j.; korp.-stoker Datmau, 11 jaar; korp.-macliinist Dooyoweord, 10 jaar; korp.-machinist Van Leeuwen, 7 jaar; korp-mnchinis.t Tichelaar, 1 ja" r stoker-olieman Peelers, 7 jaar; stoker-olieman Snel, l'/'a jaar; stoker-olieman Vermeulen, 10 jaar: allen met aftrek van preventieve hech tenis, niet uitzondering van Tichelaar on Vermeulen, die niet in preventieve hech tenis zijn geweest, voorts met ontslag uit don dienst en ontzetting uit de bevoegd heid om verder te dienen bij de gewapen- de maoht behalve de b°Id. Tichelaar en Vor meulen, ten aanzien van wie verlaging in rang tot stoker 1ste klasse wordt geëischt De verdedigers verzochten hun requisi toir in beraad te mogen houden tot over 8 dagen, waarop de zitting van den Zee- krijgsraad werd verdaagd tot 6 December. Naar Indië. Op 12 December zal da Havik, type Fokker F XII, uit Parijs vertrekken met aan boord eon internationaal gezelschap van vijf personen, welke zich vooistelton twee maanden in Nederlandsch-lndiö te verblijven als toeristen en daarna mot d<3 Havik terug to kceren. De vlucht zal in een langzaam tempo worden uitgevoerd; zoowel heen- als terugreis zal ongeveer 14 dagen duren. Als gezagvoerder van dc Havik is aan gewezen de vTegluigbealuurder SchoUe. dio oor zijn vluchten mol den heer van Dear Black reeds een groote ervaring hoeft op het gebied van luchttoerisme. Als tweede bestuurder gaat roede de heer Koopor en. afs radio-telegrafist en werktuigkandige de heer Poot. Deze toeristen dragen de meest bekende namen in de internationale x«4- zigerswerënl. Openstelling gedeelte Twenthfkanalen. Do minister van waterstaat brengt «a? kennis van belanghebbenden, dat met hip gang van 4 December het tusschen den! [Jscl en dlo los- e.n laadplaats dter ge meente Lochem gelegen gedeelte deir Twety tlie-kanalen voor de scheepvaart zal vonckOt opengesteld. Ontwapeningsconferentie, Bij Kon. besluit is op zijn verzoek! cdg vol ontslag verleend aan den lieer W. Ur Vliegen, lid van de Tweede Kamer doZStafr ten-Generaal als Nederlandsch goaloleweesH de tor ontwapeninseanterentie intr betuiging voor de als zoialanig be1 diensten.

Schiedamsche Courant | 1933 | | pagina 2