STADSNIEUWS. rviririr k Hoek van Holland. De omzetbelasting. En hel inslaan van grond en hulpstoffen. Be Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor de Beneden-Maas geeft fabrikan ten en handelaren, die de in artikel 19 der Onuetbelastingwet genoemde goederen zonder betaling van omzetbelasting of overeenkomstig invoerrecht wenschen in te slaan, in overweging zich tijdig tot den minister van financiën te wenden voor d" daartoe benoodigde vergunning. Verzoc- ken van dien aard zijn viij van zegel. Artikel 19, alinea 1 en 2, luidt: 1. Ingevolge door of namens onzen mi nister van financiën verleende vergunning kan een fabrikant grond- en hulpstoffen -brandstol, electrisclie eneigie en verpak kingsmiddelen hieronder begiepen die lnj bij de verwerking of beweiking van goederen in zijn bedrijf noedig heeft, in slaan, zonder dat wegens de levering of den invoer daarvan omzetbelasting of in voerrecht ingevolge deze wet wordt be taald. 2. Op overeenkomstige wijze kan "een handelaar de voor zijn bedrijf benoodigde koopwaren en verpakkingsmiddelen zonder betaling van omzetbelasting of invoerrecht inslaan. Ba handelaar wordt dan in den zin van deze wet als fal 'kant van de aldus ingeslagen goederen beschouwd. Vaikenheidc-l'ilm. Gisteravond is in het Vereenigingslokaa! voor de Wijfcvereeniging uit Wijk III der Ned. Herv. Gemeente, de Valkenheide-film vertoond. De bijeenkomst was slechts ma tig bezocht. Ds. K. de Bel opende den avond met het laten zingein van Psalm 118 vers 1, gebed en een woord van welkom tot do aanwezigen. Spr. herinnerde aan het feit, dat de Valkenheide-film hier 3 jaar ge leden ook is vertoond. Do belangstelling was toen enorm. Het doet spr. daarom niefc prettig aan, dat de belangstelling zoo ge ring is. De verklaring hiervoor is, dat men ook wel eens van het goede te veel krijgt Den laatsten tijd zrjn hier vele films ver toond. Spr. herinnerde aan de oprichting van de Stichting Valkenheide in 1909. Dr. J. f. de Visser is jarenlang voorzitter van deze stichting geweest. Thans is prof. Slotemaker de Bruine voorzitter van Val kenlieide. De stichting biedt plaats aan 250 verpleegden. De verpleegden zij'n jon gens onder de 17 jaar, die ter beschikking van de regeering zijn gesteld. Over 't alge meen worden bij voorkeur protestantsehe jongens opgenomen. Op Valkenlieide, welke stichting van de Ned. Herv. Kerk uilgae' leeren de jongens vele vakken. Zij blrjv >- er mee tal 3 jaar en in dien tijd kunnen ze veel ieeren voor hun toekomstig leven. Van de 100 jongens die er verpleegd wor den, komen er in doorsnee 70 van terecht. Ook besteedt Valkenlieide jongens uit. Spr. herinnerde aam het bezoek van wijk leden aan de Stichting. Valkenheide geeft een maandblad uit, waarin men geregeld' van de werkzaamheden te Maarsbergen op de hoogte kan blijven. Het is verblijdend dat behalve de vele fouten der kerk toch ook nog vele deug den aan haar kleven. De kerk doet ge lukkig nog veel voor de verdoolden en cn gelukkigen, getuige Zonnegloren, Zon en. Schild en Valkenheide. Spr. hoopt dat allen een goeden avond, zullen hebben. De heer Ni c ol ai, van de Stichting Val kenheide, heeft vervolgens de 5-deelige film over hel werk van Valkenheide toe gelicht. Hij wees er op, dat de jongens van Valkenheide geen boeven zijn, doch gebroken levens, die met zorg weer her steld moeten worden. De film, die ook een proloog heeft, laat de intrede en vervolgens het leven en de sfeer op Valkenheide op prettige wijze zien. De film is hier ter stede reeds een keer vertoond* zoodat we er thans niet verder op ingaan. De heer Nicolai heeft op boeiende wijze verteld van zijn werk en ervaringen op Valkenheide, dit naar aan leiding van de film. Pandora. 'Als eerste hoofdfilm draait Gheri-Ribi het Spook van Parijs, waarin John Gil bert de hoofdrol vervult. Dit is oen span nend1 en boeiend filmwerk, dat ons niet van sensatie verstoken houdt. Oheri-Bibi, do wonderbaarlijke goochelaar, wordt be ticht van een moord. Via een meesterlijke persoonsverwisseling weet hij zijn onschuld' te bewijzen, terwijl het liappy-ond' „hem en haar" (Leila Hyams) gelukkig vereent. Als tweede hoofdfilm wordt vertoond Zrjn zwaarste strijd1. Wallace Beer/ en Jackie Cooper spelen de hoofdrollen en het zien van den harden levensstrijd van den kleinen jongen en dein grooten man, die eigenlijk ook een groot kind' is, is zeer •ontroerend'. Het spannende stuk culmineert in de laatste episode, waarin „The Champ" (Wallace Beery) zijn zcoveelsfe. doch tevens laatste boksovervvinning be haalt. Zondagsdienst doctoren en apothekers. Voor spoedgevallen nemen morgen de volgende geneeskundgen den d'enst waar: v. d. Broek, Willem de Zwijgerlaan 13; de Maeijer, Burgemeester Knappertlaan 30 en Ris, Tuinlaan 92. Morgen is geopend de apotheek van den heer F. II. Backer, St. Liduinastraat 58, die ook tot den volgenden Zaterdag den nachtdienst waarneemt. 1 Jubileum nicj. 0. Timmermans. De dag van gisteren is voor mej. Timmer mans, die haar 25-jaiig j'ubileum als tele foniste vierde, onvergetelijk geworden. Na dat 's middags velen haar thuis gefelici teerd hadden, werd 'savonds in gebouw Eendracht de officieelo huldiging gehou den. Bij den aanvang werd mej. Timmer mans een wulkomslhed toegezongen. Daar na werd liet woord gevoerd door den heer P, Janzen, referendaris der P.T.T., die do juLilaresse toesprak in de plaats van den diiecteur, den heer 11, Benlhom, die wegens lamilieomstaudigheden niet aan we zig kon zijn. Spr. memoreerde enkele feiten uit haar loopbaan en boo 1 aan het slot van zijn hartelijke toespraak, namens hot gehecle personeel, een toilettafel en -stel aan Namens de collega's op het telefoonkan toor bool mej. A. Juffoimans de jubilee- rende telefoniste oen bloemenmand aan. Voor de afdeeling Schiedam van den C.B.P.T.T., waarvan mej Timmermans lid is, sprak de heer D. Dorsman, welke felici tatie eveneens vergezeld ging van oen bloe menmand. Nadat de jubilaresse allen had bedankt voor de groote belangstelling, werd do rost van den avond doorgebracht in gezellig samenzijn. Een gemoderniseerde zaak. Veertig jaar geleden werd in het pand Hoogstraat 171, hoek Breede Maiksteeg, waarin tot nog toe de Schiedamscho dames him mantels hadden gekocht, con zaak in tabak, koffie, thee en sigaren geopend. Dio zaak kreeg een uitstekend© naam: het was een vertrouwd adres Maar het uiterlijk van den winkel is verouderd. En daar om heelt de heer J Zoetmulder zijn zaak een zoo grondige verandering doen onder gaan, dat zij thans tot de meest moderne' winkelinrichtingen van Schiedam behoort en ook zoodanig de aandacht verdient. De jeugdige architect J. H. J. de Koning, heeft een ontwerp gemaakt, dat de heer J. II. Wuïsman heeft uitgevoerd De pui reeds trekt do aandacht; deze is vansyeniet, met het ondergedeelte in tra- vertiner; do ramen zijn in brons gevat. Vroeger was de deur in het midden van den voorgevel ,met aan weerszijden oen etalage; nu is de deur naar rechts opge schoven en is in de Breede Marktsteeg in een blinden mnur een etalagernam ge maakt. De ouderwetsche houten toonbanken zijn vervangen door vitrines, uitgevoerd in alp minium, afgezet met chroom De vitrines, waarin sigaren worden bewaard, worden eiectriscli n-warmd. De vloerbedekking be staat uit tegeltjes. Rechts achter in den winkel staat een aparte vitrine- mot siga retten Ook aan de verlichting is b:/.on- dere aandacht geschonkenin do otalnr.es valt licht van uit de zoldering; in den winkel hangen aan de zoldering kubussen van melkglas, die 's avonds een prachtig licht in den winkel verspreiden; in de vi trines, die op den grond staan branden lichtstaven. De ruimte verdeelin- in den winkel is magnifiek. i Het adres voor Minderop's tabak, kofie en thee is even vertrouwd gebleven: het uiterlijk van de zaak van den heer Zoet mulder is echter zoo grondig gewijzigd, zoo hyper modem, zoo praclisch en tevens om lust voor de oogen geworden, dat eonige uitweiding daarover op deze plaats alles zins gewettigd is. Arbeidsbeurs ond-Indiseh militair. Als oorrespondent van de Arbeidsbeurs voor don oud-Indisch militair, waarvan het bureau te Nijmegen is gevestigd, is voor Schiedam opgetreden de heer E. Schopen- bouer, Bilderdijkstraat 27b. Het doel der beurs is deu oud-Indisch militair in geheel Nederland met raad en daad bij te staan en trachten aan arbeid te helpen. Zij beveelt slechts hen aan. die op eerevolle wijze den dienst ver lieten. St. Nicolaasfeest De afdeeling Schiedam van don Cen- traleu Bond van Werkmeesters en ander opzichthoudend personeel liie'.d gister avond in Musis Sacrum een prettig Sint Nicolaasfeest. De heer L. de Bruijn verleende op aar dige wijze zrjn medewerking. Sint Nicolaos verscheen in de zaal en wist precies, wie een berisping verdiende. Tot blijdschap van allen werd ook de poppenkast ver toond. De voorz.ilter van de afdeeling \aii den Centraler! Bond van Werkmeesters en ander Opzichthoudend personeel sprak een woord van dank aan het bestuur van de Dames- verecniging, dio het feestje voorbereidde. De buurtvereeniging Gusto geeft Maan- dagav ond een St. Nicolaasfeest voor de kin deren der leden in het Vereenigingsslokaal aan de Nieuwe Haven. Mr. Carter zal optreden. St. Nïoolaas zal op het feest verschijnen, er zullen versnaperingen wor den uitgedeeld en bij het naar huis gaan krijgt ieder kind nog een pakje moe. Donderdag, 7 December wordt in do Harmonie een St. Nicolaas-avond georgani seerd voor het Geheelonthouders Kinder koor De Blijde Jeugd Uitgevoerd zal wor den de kindercantate St. Nicolaasfeest, van A. L. de Rop .muziek van Bem. Zweers. Do kinderen worden gctractoerd' en ontvan gen een presentje Ook de Sohiedamsohe Mondharmonica- vereeniging „Vriendenkring" organiseert weer een St Nicolaasfeest voor de kin deren van leden on donateurs. Het wordt Zaterdag 9 December in het Verkooplokaa! gegeven: mr. Carter verleemt zijn mede werking. De rijksweg Rotterdam Een adres van de Kamer van Koophandel cn Fabrie ken voor de Beneden-Maas. Do Kamer van Koophandel cn Fabrie ken voor de Beneden Maas heeft zioh met eon adres tot de Tweede Kamer ge wend, waarin zij haar teleurstelling uit spreekt over de bcgrooting vau liet We genfonds over 1934, waarop geen post is uitgetrokken voor d^n nieuwen rijksweg RotterdamHoek van Holland. Voor den zijtak naar Naaldwijk wordt voor verderen grondaankoop f 100.000 gevraagd', ierwij] voorts 2000 is uitgetrokken voor den bouw van kunstwerken ten behoeve van dien zijtak. Er wordt in hot adres op gewezen, dat het verkeer tussclien RollerctamSchiedam, Vlaai-dingenMaassluis, zeer druk is, ter wijl de weg totaal ongeschikt is voor door gaand verkeer. Hoogheemraadschap Delfland. Salariskorting cn bcgrooting. In het Gemeenlandshuis te Delft is onder leiding van den nieuwen dijkgraaf, de heer W. C. J. J. baron van Voorst tot Voorst, een vergadering van dijkgraaf, hoogheem raden en hoofdingelanden van Delfland ge houden. In zijn openingswoord bracht de heer Van Voorst tot Vooist den afgetreden dijkgraaf, mr. dr. C. P. Zaaijer, "dank voor het vele goede werk, in het belang van het hoogheemraadschap verricht. Mr. Cr. van Baren sloot zich namens hoofdinge landen bij die hulde aan. Het bestuur stelde voor op de sa'arissen van het personeel 3 pet. te korten; ir, v. d. Vegte wilde de korting op 10 pet. bepalen en de heer Van Beveren op 25 pet. Na eenig debat werd een bemiddelings voorstel van den beer De Haan aangeno men, om de kortmg over 1934 op 5 pet. te brengen; op de bezolcTgingcn van het bestuur zal mede een tijdelijke korting van 5 pet. worden toegepast. Op voorstel van den heer Van der Ivleij werd het presentiegeld van f 10 op f 7.50 terug gebracht. Na eenge discussie werden vastgesteld de begrootingen van het Hoogheemraad schap voor 1934, sluitende voor den gewo nen dienst algemeen beheer op J638S02 aan inkomsten en uitgaven; bui'ongewone dVnM f550 000, totaal f 1.193 802. Boczembeheer gewone dienst ont\ang sten en uitgaven f 132 617buitengewone dienst fóOODOO; totaal f632 617. II"t sluisgeld werd vastgesteld vcor het ongebouwd in de distr.c'.en IVI op f9.20 (v. j, 19.50) per H.A.; voor het onge bouwd'in district VII op f 150 (onv.) en voor het gebouwd in de districten fVf op f170 fv. j. f2) per berekende TI.A. Dijkgraaf en hoogheem raden werden voorts gemachtigd de gewone werken en leveringen in 1934 voor zooveel noedig onderhands uit te besteden. Jnbjlcnm. Donderdag 7 December a.s. zal onze oud- stadgenoot de boer J. Hoogendonk, thans stations-ambtenaar te Haarlem, den dig her denken, waarop hij.voor 25 jaar in dienst trad hij de Nel. Spoorwezen te Schiedam. De Gouden Gans. Dcor de' afdeel ngen Sch edam van Vo'ks- ondervvjs,' N 0 G. eh Bond wordt op Woens dag 13 on Zaterdag 16 December a.s. ïti gebouw Eendracht van 25 uur een pret tige middag georganiseerd voo- de leer lingen der 4e klas van alle openbare scho len. Door de Schiedamscho Onderwijzers- tooneelvereomging wordt het sprookje ver toond De Gouden Gans, terwijl een strijkje gevormd door enkele Sch'edaxnsche onder wijzers, den middag verder zal opvroo- lijken. „Gruno". De verceniging Gruno houdt Zaterdag a.s. in de bovenzaal van café De Amstelbrom een voordrachtenwedslrijd onder de leden. De aanwezigen vormen de jury. De prikplank. De commissaris van politie herinnert er aan, dat het gebruik van prikplanken, ook al bevindt zich daarbij een zg. sleutel of aanwijzing, die de oplossing vergemakke lijkt, bij arrest van den IIoogen Raad ver boden is. Men wordt in zijn eigen belang aangeraden geen prikplanken meer aan-te schaffen, daar de politie met ingang van 1 Januari a.s. tot bekeuren en ia beslag name zal overgaan. Politienieuws. Gistermiddag is op de Hoogstraat een 4-jarig jongetijo bij het oversteken van den rijweg, door een wielrijder H L. uit Vlaar- dingen, aangereden. Het jongetje viel en verloor daarbij twee tanden. Goedkoop-duurkoop. Gisteren heeft een bewoner van den Vlaardingerdijk van een koopman, die zei- de zeeman te zijn, oen vloerkleed en twee kleedjes gekocht voor f25. De koopman vroeg eerst f 60 voor de kleed-en, die bij onderzoek met f 25 nog veel te duur zijin betaald'. Ook elders in het Westen der stad heeft de man geleurd. Schiedam. Pandora, Hoogstraat. De zwaarste strijd'. Het spook van Parijs, 2 Dec. Musis Sacrum, 8 uur. Schied'. voet balver. S 1J.S. Feestavond'. 2 Dee. Volksgebouw, 8 uur. Soiree-amu sante. Arb. Tooneelvereen. Kunst na Arbeid. 2 Dec. Corner House, 8 uur. Kanoclub „De Maaszwervcrs". Soirée. 2 Dcc. Gcb. Eendracht, 8 uur. Tooneclvex. Ernst en Luim. Uitvoering. 3 Dee. Geb. Eendracht, 3 uur. St. Nico- laas kinderfeesten. R.K. Arb. Par tij- 4 Dec. Gebouw Irene, 8 uur. Cbr. Hist, Kiesvereen,; rede wethouder T. SlavenburgGemeentebegrootiug Schiedam 1934. 4 Dec. Gebouw Eendracht, 7 uur. St. Nico laasfeest Buurtvereeniging „Goede Harmonie". 4 Dec. Vereenigingslokaal. 7 uur. St. Ni colaasfeest. RuuUvcie"n. Gusto. 7 Deo. Harmonie, 3 uur. Sl Nicolaasfeest Gehcelonth. kinderkoor Do Blijde Jeugd. 7 Dec. Vereenigingslokaal, 8 uur. Feest avond Vereen, tot bevordering van do belangen der Ned. Herv. Kerk. 7, 3j, 9 en 10 Dec. Musis Sacrum. Pluim- veolontoonstelling Nieuw Leven. 9 Dec, Geb. Eendracht, N. Schied. Toeneel- vereeniging. 2 uur St. Nicoilaas- fecst; S u. Uitvoering. 9 Deo. Bovenzaal Amstelbron, 3 uur. Gru no. Voordrachtenwedslrijd, 9 Deo. Verkocxplokaal. St. Nicolaasfeest Schied. Mondharmonica verceni ging „Vriendenkring". 12 Dec. Julianakerk, S uur. Propaganda- avcind. Cor. Zend. vei'. Zoekt het verlorene. Ds. G. v. Duinen en Dameskoor. 13 Dec. Musis Sacrum, 8 uur. Toonkunst. Solistenconcert. 16 Dec. Musis Sacrum, 8 uur. Wester Mannenkoor. Foosiavond'. 19 Doc. Musis Sacrum, 8 uur". Symph. orkest L. v. Boothoven. Uitvoe ring. 20 Dcc. Musis Sacrmn, 2 uur. Dame&gym- nasÜekvcr. Hygiëa. Kiiad'ermiddag. 20 Dec. Musis Sacrum, 8 uur. Fiuitclub Harmonie. Uitvoering. 21 Dec. Musis Sacrum, 8 uur. JPuishoudsch'. vereen. O.N.A. Feestavond» 22 Dec. Musis Sacrum, 8 uur. Bond vau Jonge Liberalen, Propagnnd'u- avemd. 23, 29, 25 en 26 Dec. Musis Sacrum, Men cl lm rui. ver. Sjmphanit. Con cours en iooneolwcdstrijd. 30 Dec. Musis Sacrum, 8 uur. Symph. orkest L. van Beethoven. Feest avond. J! mierde:™! Capitol, 2.15 u. 8.15 u. De witte non. City, 2.15 u. 7 u. 9.30 u. De witte noin Grand, 2 u. 7 u. 9.15 u. Era Lied goht um die Welt. Lumière, 2.15 n. 7.15 u. 915 u De lïotel- koning; Drie man in een boot. Luxor, 7.30 u. 9.30 u. Der Zarewitsch. Olympia, 7 u. 9.15 u. De geheimzinnige misdaad. Prinses, 2.15 u„ 8.15 u. Het toeken des Kruises; Van alles en nog wat. Royal, 2,15 u. 7.15 u. 9.15 u The way to love. Studio '32, 2 u. 7 u. 9.15 u. Parijs danst. Thalia, 2.15 u. 7 u. 9.15 u. Nachtclub Madonna. ledtem, tn'J. drie vau het P.T.T.-bodrijf, g vau dein Radaetraad en 4 vau de owLJsl verecmigingea. De heer Vm Boeyen als vooïzffcfcJ aptredm. Do nieuwe weg Rotterdam—Delft. Op vragen van het Tweede Kamerlfdj Duys betreffende het instellen van een' onderzoek vau regeeringswoge in verband met do op den nieuwen verkeersweg tus sclien Rotterdam en Delft plaats gehad hebbende auto-ongelukken, heeft de minis ter van waterstaat geantwoord: De tijd, ver!oopen sinds do openstelling, is nog te kort om de oorzaken van de op den nieuwen weg tussclien Rotterdam on Delft voorgekomen ongelukken met zeker heid vast te stellen. Echter mag worden aangenomen, (lat f>ok do duisternis van in vloed is. De verlichting van rijkswegen moet wor den beschouwd in verband met de voor de wegenverbetering beschikbare fondsen. Deze zaak zal nader worden overwogen, nadat het eerlang in to dienon ontwerp van wet tct instelling vau oen verkeersfonds zal zijn afgehandeld. De regemngspersdienst. Bij Kon. besluit is do heer A. J. Lievo- goed benoemd tol administrateur aan hot departement van Jrui'enlandscho zaken. Da heer Lievcgoed zal optroden als leider van den aan het departement van buitenland- sche zaken in te richten regeeringspers- dienst. Kcrslgave vrtor wcrkloozcu, Ifet N.V.V. heeft den minister van so ciale zaken verzocht te bopa'en dat aan de ondersteunde werkloozen met Kerstmis een extrai-uitkeering wordt verstrekt valn 25 o/o der uitkoeringen. Ook voor tcwerk- gestclden wordt oen extra gave verzocht RECHTSZAKEN. OMLIGGENDE GEMEENTEN. VLAARDINGEN. Aanrijdingen. Gisteimiiddag werd zekere J. Schenk, wo nende Waalstraat 20, aangereden door oen motorrijwiel. De lnkerkne was ernstg be zeerd. Gisteravond is do 9 jarige C Sloot, wo nende in de Wetstraat, toen hij van achter een auto vandaan schoot, aangereden door een wielrijder. Met oen ernstige wonde aan de linkerknie is hij opgenomen en dom- een lid van E.H.BO. verbonden en naar huis gebracht. Aulo-bolsing. Do bus, die dienst doet van Vlaardingen op Maassluis, is gisteren in botsing geko men met een. luxe auto op den hook van de Veltenoordschekade en de Stationstraat. Van de luxe auto werd een ruit vernield' en de dumper ingedrukt BINNENLAND. Het radinvraagstuk. Dc conferentie met de omroep- vcrccnigingcn. Onder presidium van den minister van binnenlandsche zaken heeft in liet gebouw van het hoofdbestuur der P.T.T'. de aan gekondigde conferentie met de omroep ver een! gin gen over het zender-vraagstuk plaats gehad'. Aanwezig waren met den directeur-gene raal, den heer Dammo, de hoeren Bicieljo van Einserinck (P.T.T.), van Booyien en proif. Gerbraudy, resp. voorzitter en lid van den lLadiooraad, Vogt en Oorver (A.V.R.O.), Witteman en Schippers (K.R.O.) van der Deure, ds. van Leeuwen en Kenning (N.C.R.V.), de Vries en Lobon (V.A.R.A.) De besprekingen hadden een aangenaam, verloop. De voorzitter deelde mede, dat die re geering besloten heeft, dat de uitzending in éé'n hand behoort te komen en dat daarvoor slechts twee wegen openstaan: een Staatsbedrijf of een Gemengd bed rijf aan welken laatsten vorm de regooriug do voorkeur geeft. Drie van de omroepvor- eenigingen sloten zich bij dit standpunt aam. De A.V.R.O. bul' ernstig bezwaar en verklaarde alleen >e zullen medewerken omdat geen a'ndore uitweg werd gelaten. Besloten werd' een commissie to benoe men, welke inct bekwamen spoed' do juri dische, financieel© en technische vraag stukken zal onderzoeken, welke oplossing eisclicn dn voorstellen zal ontworpen, wel ke in oen volgende vergadering ter tafel zullen komen. Deze commissie zal bestaan uit negen Op zijn meisje geschoten. Dc rechtbank te Winschoten heeft E. H. te Nieuwohla, d'ie in den -avond van 4 Mei j.l. op zijn meisje, de 20-jarige dienst bode H. Hartman, drie schoten uit een automatisch pistool had gelost, waardoor zij levensgevaarlijk werd verwond, tot 3 jaar gevangenisstraf verootdeeM. Verduistering. De rechtbank te Winschoten heeft den, procuratiehouder van de Geldersche Cre- dietvoreenig'ng, II. M. uit Veendam, die zich het vorige jaar tegen Kerstmis f 30 000 had toegeëigend van de bank, veroordeeld tot 4 jaar gevangenisstraf, onder aftrok van de voorloopige hechtenis. Kerk en SeliooL Godsdienstige samenkomsten. Ncd. Protestantenbond. Kerk IVestvest Zondag, half elf: prof. dr. G. J. Heering van Leiden. Ned Hen Gein. tl i nnii' Kerk, Lange Kerkstraat. Zcndag, 10 uur: ds. Tonsbeek. 5 uur: ds. Adriani, pred. te Delfshaven» Xinuwp Kerk, Nieuwe Maasstraat. Zoudag, 10 uur: ds. Bokma. 5 uur: ds. De Bel. Westerkerk, Westfrankeland1- j scbestraat Zondag, 10 uur: dr. Svvaxt. Gasthuiskerk Zondag, 10 uur: Jeugdkerk; de hoe® L. Koomeef. W ij k 1 o k a a I Gorzen Zondag, 10 uur- Jeugdkerk, dë heesp H. IJsselsteijn. Gerei. Kerk. Oosterker k. Znodag, 10 uur: ds. Vonk. 5 uur: ds. Jonkers. Plantagekerk. Zondag, 10 uur: ds. v. d'. Meulen. 5 uur: ds. Vonk. Julianakerk. Zondag, 10 uur. ds. Jonkers, uur: ds. v- d. Meulen. Evang. -ulli. Gcns. La 'ge Nieuwslraat. Zondag, 10 uur: ds. V. Schmidt, (H, Avondmaal). Chr. Ucrcl. Kerk. Burgemeester Knappertlaan. Zondag, 10 en 5 uur: Leesdienst. Donderdag, 3 uur: ds. Joh. Jansen van Leiden. Ned. Herv. (Gcref.) Evang. Lokaal Lange Haven 97. Zondag, 10 en 5 uur: ds. LoKkerkeriOeï van Delft. Leger des lleds. Lange Haven 2 7. Zondag, 7 uur: Bidstond. 10 uur: Heiligingsdionst 3.30 uur: Heiissamenkomst. 8 uur: Verlossingspredikatie. Dinsdag. 8 uur- Sotdatenbijeenkomst. Woensdag. 5 uur: Pathé-platon concert voor kinderen. 8 uur: idem voor volwassenen. Donderdag en Vrijdag, 2—5 en half 3 10 uur: Handelstentoonstelling. Gerei. Evangelisatie. Lange Haven 8. Dinsdag, nu.Bijbellezing. Evang. Gemeenschap. Lange Haven 8. Zondag, 10 uur: Opbouwingssamenkomst. Spreker de leider der gemeenschap Evang. God is onze bracht. Lange Haven 8. Donderdagavond, 8 uurde heer A. do Weger to Rotterdam.

Schiedamsche Courant | 1933 | | pagina 6