STADSNIEUWS. -sa- Café BLIEKENDAAL De vorst, Vijf c,M. dik i]3 op de baai. 'Optimistische enthousiastelingen voor de schcKtecnsport hebben ons hedenmorgen per telefoon gevraagd: Is de ijsbaan van middag open? We willen eerlijk erkennen, dat die vraag ens iet of wat vreemd voor kwam. Maar zij was aanleiding om met bekwamen spoed! zelf op onderzoek uit te gaan. De ijsbaan is vandaag niet open! Dat zal voor de meeste lezers geen verrassing zijn, evenmin als die mededee- ling dat vocxr ons was. Maar er werd bij verteld': Als liet in dén afgeloopen nacht zoo gevroren had ais in den nacht van Dinsdag op Woensdag, zou de kans hebben bestaan dat morgen, Vrijdag, Spieringslioek weer ijsvreugdo zou hebben beleefd. Iri den iaatsten nacht is echter het kwik in den thermometer maar weinig onder het vriespunt gedaald: om half 12 gister avond vroor het 2 graden C. Do ijsbaan ligt er prachtig bijGenüd- ield is het ijs reeds 5 c.AI. dik. Maar daar inoei minstens nog een centimeter of 3, St bijkomen, wil het bestuur zich verant woord achten om de baan open te stellen. De Kon. Ned. Schaatsenrijders Bond' (K. N.S.B.) houdt rekening met de mogelijkheid' #at de volgende Zondag weer oen ijs-Zon dag zal zijn. Hij heeft tegen 28 Januari rationale wedstrijden uitgeschreven voor amateurs to \V armenhuizen (N.-II.) in hard rijden, Purmerend in schoon rijden en Deem ster ook. in hardrijden. D. 0. K. Fcestavund voor jeugdige leden. De Ghr. Gymnastiekveraeniging D.O.K. gaf gisteren in het Vereenigiragslokaal ecu inliemen feestavond voor leden van 0 tan. 10 jaar, zulks in verband1 mol het 20-jarig bestaan vajn de vereraniging. Do zaal was jéheel gevuld1. Ook eenige ouders waren nanwezig. De heer J. de Pater, voorzitter van de feestcommissie, opende don feestavond met een woord vaar welkom tot de jongens en meisjes. Hij hoopte, dat ze eon edit prétligen avond1 zouden hebban. Hiel feit, dat D.O.K. 20 jaar oud is, is niet zoo gewidilig, maar van moei1 be- teekenis is het, dat we door de gymnastiek een krachtig ear gezond lichaam krijgieu. Daarom vieren we feest. Ret .verheugde spr., dat ook ouders hier aanwezig warm. Verder heelt» hij het bestuur van' D.O.K. welkom. Ka dezie speech zangen de jongelui eai feestlied, begeleid1 door het duo Groen (viool en piano). Daarna gaf de fluilclub Harmanie onder leading van dén heer J. P. Veeümam eeni ge nummertjes ten beste, de jeugdige D.O.K.-ers, die alle in tpmeostuum waren, beten hun vroolijk stemgeluid' nog ver scheidene malen hporen ia bekende lied jes en toen kwam mr. Garter met zijn gezelschap op do planken. Deze heeft het ventere van den avond gevuld met goochel toeren, die hartelijk toegejuicht en bewon derd werden. Tusschen de bedrijven door werden de jongelui getracteerd' op limonade en bal bons. A, N. F. B.-vcrgaderitig. Gisteren was door den Algem. Neder- lanoschen Fascisten Bond (Groep Baars) in de groote zaal van Musis Sacrum eeu propaganda-vergadering belegd, die weinig belangstelling trok. De vergadering stond onder leiding van den gewestelijken kring- leider te Rotterdam, den héér J. \V. Aarts. Sprekers waren de h'eer J. Baars en Jos. Mineur, Do heer Jos. Mineur zeide in zijn rede o.a., dat fascisme tenslotte niet an ders is dan een reactie op het individua lisme, gepropageerd door het liberalisme. Spr. gaf een historisch overzicht van de afgeloopen honderd jaar en noemde het liberalisme de oorsprong van bet pai tij- wezen, in zichzelf programloos en de „on echte moeder'van het socialisme. Thans is het partijwezen gefailleerd ea breekt de gemeensch aps ged a o h tegedragen door het fascisme, baan. De heer J. Baars las uit een aantal bladen citaten voor, welke volgens spr. blijk' gaven van do misstanden in de hui dige maatschappij. Spr. critiseerde het we zen der partij-politiek en de baantjesjager,] en stelde daartegenover het werk tot op bouw van den corpoxatieven staat in Italië. Ook Nederland zal zijn corporaties en slaat krijsen, doch dan volgens Neder! nndsch karakter, zonder dictatuur en onder den zegen van Oranje. Na een k'one pauze was er gelegenheid: tot liet stelten van vragen en debat, waar van door enkele aanwezigen werd gebruik gemaakt. Do vergadering had een kahn verloop. Politienieuws. B. V, uit de Watt straat heeft aangifte bij de politie gedaan, dat 4 postduiven die hom toebehoorden, uit hun hok zijn gehaald. Gisteren is de 64-jarige H, de II uit Den Haag in de Burgemeester Knappert!aan bij het oversteken van den rijweg, aangere den door een wielrijder. De H. viel en werd aan het hoofd verwond'. De wielrijder heeft den man naai- de apotheek van den lieer Backer in de St, Ihduinadraai veige- ze'd, va. r de gewonde verbonden is. Aan den politiepost Buitenhavenweg is verbonden do 10-jarige A'. de V., die op den Rotlerdams'chen'dijK tegen een ijzeren paal was geloopen, waardoor hij aan het gelaat gewand werd. De jongen moest zich einder behandeling van een doktor stellen. Op het werk van d'en aannemer v. 'dl. Wi aan den Roltordamsdhendijk is eeai krui wagen gestolen. Jeugddagdsenst. In de kerk van den Ned, Prot. Bond. Do dit jaar heeft het moderamen der Centrale Commissie voor het Vrijzinnig Protestantisme de viering van een jougd- dag voorbereid op den Iaatsten Zondag in Januari, dus op a.s. Zondag. De gezamenlijke viering van dezen dag heeft beteekenis èn als uiting van het gemeenschapsbesef en do gemeenschappe lijke roeping der Vrijzinnig Christelijke be weging in ons land, èn als bewijs, dat ook do gemeente in d'e jeugdbeweging een be langrijke factor ziet voor beden en toe komst van het Vrijzinnig Protestantisme. De strekking van den jengddag is, dat in de kerkelijke organisaties en godsdien stige groepen op dien dag do religiouse jeugdbeweging en de ouderen in do ge meente tezamen komen om elkander een heid van streven en taak te belijden. De nadruk moet er dus op worden gelegd, dat de jeugddag niet is voor de jonge ren alleen, doch juist voor jongeren en ouderen tezamen. In den jougddagdienst, die Zondag in de kerk van den Ned. Prot. Bond' wordt gehouden, zal mej. E. Lohmerjer, lid van den V.C.S.B., do „Boodschap" voorlezen, toespraken zullen achterecenvolgens hou den de vooiganger, de heer D, Rook, mej. M. Levy, godsdienstonderwijzeres en de heer K, Kenning, voorzitter der afdeel in g V.C.J.B., afgewisseld met zang door de gemeente. De heer J. van Woerkom (viool; en do heer J. J. Th. Penning (orgelj zullen het Allegro van Vivaldi voordragen en ook zal de heer Penning liet orgel als solo- instrument bespelen, De Koorvereeniging onder leiding van den heer A. Baan. verleent eveneens haar medewerking. Vertooning B, P. M.-film. Door den bestuurdersbond Schiedam van de Ned. Vakcentrale is tegen Donder dag, 1 Februari a.s., des avonds 8 uur, in Gebouw Eendracht een filmavond ge organiseerd, waarin een film van do 3a- laafsclie Petroleum Maatschappij zal wor den vertoond. Vrijz.-Godsdienstige Prediking. Kerk Neef, Prot. Bond Westvest 92 Zondag 28 Januari as., ra, JEUGDDAG, 's morgens haf! oil, de Heer O, ROOK, Voorganger Afd. „Schiedam", N. P. B. en andere Sprekers. was geprojecteerd, definitief te Zwijndreoht worden gebouwd, waar gisteren hot huur contract voor een terrein van 4 H.A., met 4 H.A. optie, mot do gemeente werd ge sloten, door de N.V. Schot-industrie in oprichting met een kapitaal van f 300.000. Dezo N.V. zal zich hoofdzakelijk toeleggen op d,o fabricage van betonnen heipalen, betonnen pcr&buizen etn diverse massa ar tikelen volgens do Sehok-weikwijze, welke volgens de meeniug van deskundigen een groote verbetering zou geven in do kwaliteit van betonproducten. Deze industrie belooft voor Zwijndreoht van, veel belang to worden. BDTNENLAm 25 AGENDA. Sch ieda in. Passage theater 42nd street. Mijn vriend de koning. Tooneei Rodi lloeters. Pandora, Hoogstraat. Dr. X. De run op de nationale bank. 25 Jan. Vcreenigmgslokaal, 7.30 u. Uit voering C.J.V. Alondaecordeonclub Bravo. 25 Jan. Zaal R.-K. Volksbond'. S uur. Con cert „Polvhym. ia". Jan. Gebouw Cbr. Soc. Belangen, 8 uur. Patrimonium. A. Korsten: Re volutionaire elementen in het so cialisme. 25 Jan. Geref. Jeugdhuis, 8 u. Ledenverga dering Geref. Vereen, voor Zieken- zoig 25 Jan. Musis Sacrum, 8.15 u. N.SB.-ver- gadering.(Spreker Swemmclanr. 26 Jan. Zaal Harmonie S uur. Sehietver. „De Roos", 10 jarig bestaan. Prijs uitreiking. 26 Jan. Geb. Eendracht, 4,30 u. en 8 u. Ver. De Princevlag. Vertooning Neerlands' Oranjofilm. 27 Jan. Gebouw Eendracht, 8 uur. Too neei voorstelling „Kunst en Vriend schap" Ketty jokt nooit. 27 Jan. Musis Sacrum, 8 u. Sohiedamsche Wa lersportvoreeniging S ci i ée. 30 Jan. Gebouw Ghr. Belangen, 8 uur. Chr. Soc. Studieclub. R. Wiekenkamp: De beginselen van het nat soc, en het fascisme. Botterdam. 25 Jan. Groote Schouwburg, 8.15 u. Amst. Toon eel vereen. Eind exa nirn. Jan. Doelen, - 8 n. Eruditio Musi ca. Hef Residentie Ork'ost o.I.v. Dc Peier van Aniooy. Soliste: Lelia Gousseau, piano, e. v. d. Th oh Schouwburg, 8 u. (Zi. adag ook 2 u.) Bouwmeesters revue Vooruit maar weer. Heden evl Thalia 2.15 u 7 u. 9 30 u. Revue 't Is tocli zeker zoo?l Capitol, 2.15 u. 8.15 u. Een nacht in Caïro. Grand, 2 u. 8.15 u. De Koningin had bezoek. Lumière, 2 u. 8.15 u. Hij en zijn typiste. Luxor. 7.30 u. 9.30 u Deviezen smok ko la ars. Oïympia. 7 n. 9.15 u. Vergeten geboden; Vogelvrij verklaard. Prinses. 2.15 u. 8.15 u Een afscheid voor eeuwigBrute krachten. Royal. 2.15 u. 7.15 u 9.15 u, Het ver liefde hotel. Studio '32. 2 u. 7 u. 9.15 u. Bali, het eiland der demonen. 25 Heden OMLIGGENDE GEMEENTEN. VLAARDINGEN. N. V. Schok-industrie. Wordt niet hier gevestigd. Naar wij thans vernemen zal de nieuwe fabriek van betonnen heipalen, die aan vankelijk in de'omgeving van Vlaardingen Wijziging Pensioenwet. Het verhaal voor eigen pen sioen 10 pel,; handhaving .van peusioeuuitzichten voor oudere ambtenaren. In do jongste vergadering van de Cen trale Commissie voor Georganiseerd 'Over leg in Ambtenaarszaken werd behandeld' een ontwerp van wet tot wijziging van de Pensioenwet 1922, strekkende om: a. liet van 3 pet. tot 4'/e pet. op te voeren verhaal voor eigen pensioen, zoo mede dat voor gezinspensioen, imperatief te stellen; b. voor de ambtenaren, op 31 Decem ber 1933 in dienst, die op dezen datum den 60-jarigen leeftijd hebben bereikt, dé op genoemden datum bestaande pensioen- uitzichten, te' handhaven. Door verschillende organisaties werden tegen het imperatief stellen van liet pen sioenpremieverhaal bezwaren gemaakt, ter wijl o.m. de wensch werd1 uitgesproken van het vaststellen van een ruimeren aanpas singstermijn - voor de lage corporaties. Voorts werden ten aanzien van de hand1 having van pensioenuitzichten de in de vorige vergadering reeds kenbaar gemaak te verlangens:weder geuit. Aanbevolen werd den voorgestelden maatregel in elk geval ook te doen gelden voor hou, die op 31 December 1933 40 voor pensioentellendc dienstjaren in rekening kunnen brengen. De iegeeringsdelegatie zegde too oen en ander ter kennis van de regeering te zul len brengen. 1584-1934. Herdenking van den dood van Prins Willem van Oranje te Delft. In verband -met het feit, dat het dep 10.ten Juli 1934 330 jaar geleden zal1 zijn dat prins Willem van Oranje te Delft over leed, heeft zich een naliouaat herdenk mgs- comité gevormd, dat bereids een oproep aan hot Nedoriatidsché volk hoeft gericht betreffende een op genoemden datum te Delft te houden herdenkingsplechtigheid'. Dr. H. Colijn in de residentie terug. De ministerpresident dl*. II. Colijn is van zijn verblijf in het buitenland teruggekeerd en heeft zijn ambtsbezigheden an'n lmt departement van koloniën hervat. Nog meer loonsverlagingen in Zaandam. B. en W. van Zaandam hebben voor stellen aanhangig gemaakt om opnieuw een korting toe te passen op de salarissen ea loonen der ambtenaren en werklieden. Voor dc ambtenaren zal dezo bedragen f200 per jaar, yoordo leerling-verpleegsters in het ziekenhuis f150 per jaar, de politie agenten f3.80 per week; voor de ambte naren in de langste groep £35.04 en voor de werklieden is het loon bepaald- op; f31.20 in. groep 1; f33.12 in groep 2; f35.04 in groep 3; f36.96 in groep 4, en f38.88 in groep 5. Nieuw Guinca-comitc opgericht. Het N-ederlandsclie gedeelte van Nieuw Guinea, ter grootte van ruim 12 maal het njk in Europa, fe tot dusver in ontwik keling belangrijk achtergebleven bij andere deeten van. NNed. indië. Een aantal belangstellenden, van oor deel, dat ook in dit deel van zijn overzeesdie gebieden Nederland eon groote nationale taak te volbrengen heeft, hoeft zich ver een igd tot eert comité, hot Nieuw Gutnea- comité, dat zich ten doel stelt het bo- voidvimi van de ontwikkeling van Neder- landsch Nieuw Guinea on to gerak'dn tot c-en ontginning van do natuurlijko hulp bronnen en do opheffing van land en volk tot een hooger economisch peil. Voor zitter van het comité is mT. D. Fock', oud gouverneur-generaal van Nöd.-Indië, secre taris is dr. ir. W. C. Klein, bestuurslid van het Molukkeninslituut in Den Haag. RECHTSZAKEN. Poging tot doodslag. Agent door woonwagenbewoners met zeisen bedreigd. Hedenochtend is voor de Rotterdamsche rechtbank dé zaak behandeld legen dein 60-jarigen 0. B, én zijn zooü Hi- B|., die vecrd'acht werden van bedreiging met dood slag op don Schiedamsohön agent valt po litie AI. A'. J, Hertog. Op Zondag 13 Augustus 1933 was er in het woionwagieinkamp aair dén Buitcin- ha ven weg ruzie ontstaan tusschcin dé woon wagenbewoners Buitenhek era Mooie Dirk. Buitonliok liep naar de politie en dien de een aanklacht in, wegeris mishandeling tegon Mooie Dirk. Van deze was alleen zdjin bijhaam en hot feit, d'at hij rossig haair had', bekend. De agent Hertog weid! er op uit gezon den om Mooie Dirk te zoeken, Hlij begaf zich naar' hot woonwagenkamp én vroeg of daar Mooie Dirk bekend was. TM antwoord luidde ontkennend. Toén hij vroeg of er iemand aanwezig was, die een mede-bewoner mishandeld had, kreeg hij ben antwoord: Wij mishandelen nie mand. Ondértusschen waren vrijwel alle kamp bewoners samengestroomd om den agetal. Dezo vroeg vervolgens aan één dei* aan wezigen, odn jong meisje, of zij1 iets vair Mooie Dirk af wist. Natuurlijk zei zij neen. De agent gelastte haar haar naam to noemen, hotgeien zij weigerde. Nu begonnen de omstanders op te drin gen en do agent zag zich genoodzaakt do trcep met zijn gummistok uit elkaar to jagen, hetgeen do verbolgenheid opwek te van dén cudein 0. B. é.i zijn één-oogigeb zoon. - Deze laatste was juist het kamp komen binnenrijden met een hittemvagen, bda- dc-n met gras, waarop tweo zeisen. Hij kwam toeloopen met in iedere hand een zeis, waarvan hij er één aan zijn vader overhandigde. Vader en zoon zijn toen met opgeheven zeis op den agent toageioopen. Op een gegeven o ogenblik was de zoon den agent zoo dicht genaderd, dat deze zich in le vensgevaar bevond. Ilij moest zich bukken om oen slag met het scherpe doodelijte wapen te ontwijken. De agent trok' zijn revolver en ge'astto de zeisen neer te werpen, waaraan werd voldaan. Do beide verdachten, wier woonplaats onbekend is, waren niet ter tereobtzittingi aanwezig. Als eerste getuige werd. agent Hertog gehoord. Voorts wcrtl als getuige gehoord M. van Dienden, evenals de chauffeur L. Ooster hout, en de stucadoor A. Holt ander on dc winkelbediende A. J. Zuideraa. Hun verklaringen waren vrijwel geï'jfe a'm. die van den agent. f De officier van justitie eischic wegens poging tot doodslag tegen AI. B., 1 jaar gevangenisstraf en wegéns bedreiging met doodslag tegon C. B., 8 maanden gevange nisstraf. Uitspraak 8 Februari. Hét spel was nog geen vijf minuta oiiul, (oen de Nederlanders door Van Wijn gaarden op een voor dein Bicmgaarsclteni doelman verrassende wijze de leiding aa- mon. De gasten kwamen toen sterk iin den aanval, waartegen d'e Nederlanders slechts enkele uitvallen koindJeln stellen. De gasten trachtten d'oor allerlei trucjes, somas ongeoorloofde, do Nederlanders te verschalken, maar dé scheidsrechter trad streng op. Na een half uur scoiordé Toldi uit eleu voorzét van rechts dén gelijkmaker. Even voor dé rust springt het leder uit éeru voorzet van rechts, d'oor eetn fout van d'oföl- man iHalle, dié overigeins geen grooteer in druk maakte, in, het Nederlandsolié dool. (1 —2). Na dé hervatting is het leiefn één zijdige strijd, waarin de Hiojngaien ster ker blijven. Er wordt af en toe nogal ems ruw gespeeld, hetgeen hoekschoppen toll gevolg hééft. Successievelijk brachten dé gasten dén stand op 5—1, waarmee hot edrnlé Jcwam. Filmnieuws. f ,--'iRn-m* «H Y«eteeTt De monojiolie-hcffiugen op fruit. Het ligt in het voornemen om de möno- polie-heffing van de Nederiandsohe groen ten- en Eru «centrale van 4 cent pea* K.G. bruto op appelen, verpakt in kisten, met ingang van 15 Februari a.s. tijdelijk'te ver lagen tct 2 cent per K.G. bruto. SPORT o. SpaniersDerg, N. Haven 301 IVlefoon 68503 MsütseMffii Bstanpril - stotMerii Fa. Wed. C= v. d. Aflost 1 sRuKKSYIihU (hl. Ucerenjiatl), l'ci. 6SS4ï 1 tM- Kalis- ea Vartensslagerij. Antofilgor koeling VLAARDINGERDIJK 1 Telefoon 68861 Zolen voor vergaderingen en partijen disponibel UB GOEDKOOPSTE DEKJ5JW üoitou (lentikte Wollen MAGAZIJNEN „DE STE R'! f Bon.dseifta!—Boedapest 1-5. Gemakkelijk© zege voor tic Hongaren. Onder zeer groote belangstelling is gis termiddag op het Spartaterrein te Rotter dam de oefenwedstrijd van het bondselffca) tegen het Boingaarscho elftal, genaamd: Boedapest, gespeeld, De NedérlandSche ploeg leverde teiieui- stellend spel. Het vdd was hard, maar dat nam niet weg, dat er beter gespeeld had kunnen wordeln. Do midvoor Baichuijs (Z.A.G.) was te langzaam en zijn epavctn -an het spel was zeer slieclit. Ifij was g.an moiinent gevaarlijk voor het Hongaar sche doel De andere voorhoedespelersi wer den door dit slappe optreden gehandicapt. Zo>o kreeg bijiv. Do Jong, een vlug speler tje, bijna niets te d'oen. Ook Val.i Wijn gaarden op dén ainderein. vleugel kreeg, weinig of niets te dom, ÏM bitunentrio was zwak en hield het spel veol to kcal. In dén middanliiuie voldeed Breitincr hot best. Hij wist liet spel nog al eens te ver plaatsen, maar Van llecl én Vrauwdéumt moesten dikwijls de meerderheid der gasten erkennen. Hét hackstel, Wéber én Pienter, heeft stevig werk gelevérd1 en heel wat gevaar lijke aanvatten «ischade!ijk gemaakt. De gasten speelden een uitstekend com binatiespel m bleven daardoor voortdu rend' in dé nieerderheid. De ploeg, die geen enkele zwakke plek; kendé, spcélde bovendien een prachtig technisch spel. Huldiging Itolte's Mannenkoor. Doior „Polygoon" is eén geluidsfil'm ver vaardigd! van Ratte's Mannenkoor, ter ge- 1-egejilieid van het SO-jaxig bestaan vaia bet koor. Deze film zal Dinsdag 30 Januari in lot Gapitol Tlreater wordén vertoond. De di rectie heeft do leden van Ratte's Alannoi'- koor 011 hun dirigent, dén heer Bernard. Diamant, toil bijwoning valn de vartoamn';, die in hol gewone programma wordt in- gclascht, uifgenoodigd Hét koor' öu da dirigent zullen worden gehuldigd. Magda Janssens naar de film. Naar wij vernemen heeft mevr Ahgda Janssens eon contract afgesloten met tien bekenden Vlaainschen filmonticinainer, den beer Jean van der Heijden, te Brussel en wel om de hoofdrol te vertolken in de eerste Vlaamscho toonfilm, genaamd De Witte, een bewerking van het veel gelez Bt, gelijknamige hoek van den Vlaamse' en schrijver dr. Ernest Class, dat reels rijn 29e druk mocht beleven. Het werk is ook in Duitscho vertaling versdienen onder den naam „Flactakopf In dit geestige werk zal mevr. Alagda Janssens de rol van de moeder van De Witte spelen. De natuuropnamen van dit filmwerk zullen alle in Vlaandoren gc- séhieden en de studio-opname tc Berlijn door de Ufa GEMENGD NIEUWS. Nederlander (e Londen gearresteerd. Wegens ontduiking v a'n invoerreo h'ten. - Gedurende een zakenbezoek aap London is aldaar gearresteerd de Nedteriandsrhé papierhandelaar J. R. van-R.; hit Am sterdam, beschuldigd van het feit, l>et ok- ken te zijn bij een poging tot hél ont duiken van invoerrechten op 26 lialen papier. Van de zijde der justitie word1 verklaard, dat de zaak in onderzoek is en. d'at ver moedelijk nog feiten aan hot licht zullen komen, die tot andere beschuldigingen zullen leiden. De magistraat gaf er daar op de voorkeur aan, de zaak te verdagen. Tegon een borgstelling van 1000 pond sterling, is Van R. in vrijheid gesteld. Hij werd weer in liet bezit van zijn paspoort gesteld, nadat" hij de belofte had gegeven naar Engeland te zullen terugkeeren, om de noodige inlichtingen te verstrekken bij de behandeling van de tegen hem inge brachte beschuldigingen. Omtrent de arrestatie van der. Ncshr- lands'rihen papierhandelaar te Land10!! on der beschuldiging betrokken te zijn bij een. poging tot het frauduleus ontduiken van in voerrechten op 26 balen papier, wordt ons van bevoegde zijde medegedeeld, dat hst hier betreft een technische kwestie met de douane, welke de betrokken Nederlandsthe firma thans trariht uit te vechten. Tat van Nederlandstac firma's hebben te Londen zaken gevestigd en zanden de voor de Engelstatie consumptie fcéstemde waren naar hun kantoren te Londen. Zij zijn van meening dat, hun Londonstahe var kén als importeurs op Inden en dus d'e in voerrechten in Engel&üd hebiieu te betalen. De Engelsche douane autoriteiten zijn eoli- ter lau oordeel, dat niet dezo vertegen woordigers der Nederlandsélie firma's, doch de Eng'elscho klanten, die tenslotte do goederen in hun bezit krijgen, de im'- porteurs zijn en derhalve de invoerrechten hebben te betalen. De betrokken papierhandelaar werd nai korten tijd weer op vrije voeten gesteld, nadat hij garantie had gegeven, dat lliij voor de bohaudeling van do/.e zaak naar Londen zon terugkeeren Volgens den betrokken handelaar is er geen spraice van een frauduleuze handeling doch uitsluitend van een „test case" om dezo technische douauekWestio voorgoed' uit ie maken. Voorzorgsmaatregelen in de Itoiterdamvchc ielefoonceniralc. Naar aanleiding van den braad' in de telefooncentrale te Amsterdam h'oeft men in de centrale te Rollerda/n hét aantal brandblusschers vermeerderd. Het ligt voorts in de bedoeling om het personeel' eenige oefeningen met deze brandblus schers te laten maken zoud at n geval' van nood een ieder bij een 'begin van brand weet hoc te handelen, Doodelijke .val. Hedenmorgen om kwart voor vijf is ze kere D. van der Wildt op het s.s, Fre- deriksborg in dok II van dé Rott. Droog dok Mij. gevallen. De man kreeg eenige wonden en waarschijnlijk een schedélfrao- tuur. Hij weid naar hét ziekenhuis aam den Coohungel' vervoerd, waar haj bij aan komst bleek te zijn overleden. Hooqrtraitt Groenelaan Rembranc'ttaa tlaan f

Schiedamsche Courant | 1934 | | pagina 2