FORD 23 Fords geklasseerd, Waarvan 18 zonder sta/punten ®^iiitisi GRGO" ÏHE PRESTATIE tweede blad Schiedamsche Courant, IN DE STERRIT NAAR MONTE CARLO Berk en Schooi. Official Ford DealerN.V. Auto=My. VINK Co., sea BIS1ENLAND. De reis van minister Deckers. Heffing Couponbelasting. «ÏEMENOD NIEUWS» De telefoonstoring te Amsterdam. Voor de moeilijkste prestaties kiezen de meeste ervaren automobilisten den FORD. j De Fords in de Monte Carlo Rally® waren alle Standaard Seriewagens. Ook voor U zelf en uw bedrijf is de FORD door zijn bewezen groote be* trouwbaarheid van motor, chassis en carrosserie, de beste, de doeltreffend ste en de meest economische auto. Stadhouderslaan 5 Schiedam "elefoon 68506-6' M.TH .van der VLERK KORTE DAM 6 N.V. v/h. Firma van Milaan Beurtvaarf Schiedam-A'dam 1 Da Eerste Schiedamsche Papiervernietiging. Jac. v, cl. WAAL, !tE8™°«5A6AT VRIJDAG 26 JANUARI 1931. No. 20551. ZiijR ervaringen aan boord van de Hertog Hendrik. De minister van defensie, nr. dr. L N. Deckers, die Woensdagavond van zijn bui- tenlahdscho reis in Den Haag is terugge keerd, lioefl gistermorgen zijn werkzaam heden iop liet departement hervat. De minister was bereid in ee gesprek met een der redacteuren van liet Ned. Corii Bur. eenigo indrulekeu van zijn reis mede te doelen. Naar men vvoet heeft de minister een gedeelte van de oefenreis van Hr. Ms, pantsorsoliip Hertog Hendrik medegemaakt met het dool de oefeningen d'er bemanning te kunnen volgen. Do minister is aan boord gebleven tol Valencia en is vandaar via, Madrid en Parijs naar Nederland tenig- «ekeord. De Hertog Hendrik heeft d'e reis voortgezet naar Palermo, Ven "til en Tri polis en koert vandaar terug naar Nieuwe Diep. Daar zal het schip' 29 Maart aan komen. De oefeningen, welke ditmaal gemaakt werden, hadden nog een merkwaardigheid en wel deze, dat voor liet eerst adelbor sten van het eerste studiojaar er aan deel namen. Vroeger begon men daarmee in het 'derde studiejaar. Thans heelt men echter besloten de praotische oefeningen voor adel borsten reeds vroeger te doen aanvangen. De Hertog Hendrik is geen modern schip. Het is reeds ruim 30 jaar geleden, d'at het schip te water gelaten werd en hel spreekt wel van zelf dat de snelheid dan ook niet b'izondor groot is. „Dit heblben wij .ondervonden in d'e Golf van öiscajo", zoo vertelde de minister, jj.toen wij slecht weer Iiadden en bijna niet op bondon schieten. Dat de elementen niet met oms waren, was zeer te betreuren, want daarom kwam er van de oefeningen ook niet voel toreoht, Toch hen ik blij, dat ik dezen tocht heb mede gemaakt, want als minister van defen sie is het noodzakelijk, dat men in aanra- king blijft mot den geest van de bemanning. En daartoe heeft men bij een verblijf aan boord een mooie gelegenheid. Als ik mijn indrukken aan boord samenvat, zou ik zoggen: Wat den geest der bemanning be treft, is er veel gewonnen. Ook de toewij ding van de officieren en kader is goed. Daarbij is het mij opgevallen met hoeveel sympathie en ijver allen aan boord zich alain hun taak geven. Eir is bij de bemanning minder schroomvalligheid om hot vertrou wen van hun chef te winnen en hun superi euren op hun beurt in vertrouwen t© ne men. Er worden weer zaken tussdhen ka der en bemanning be^proSten, wclko niet onmiddellijk met don dienst verband hou den. Dit is niet alleen mijn persoonlijken indruk, doch deze werd bevestigd door gesprekken met verschillende officieren en onderofficieren' In Valencia is minister Deckers van boord gegaan. Hij heeft daar eenige beleefd heidsbezoeken afgelegd en is vervolgens naar Madrid gereisd'. Voor zijn verblijf in Spanje liad de Sipiaanscho regeering de at tentie gehad den minister een officier d'er marine als adjudant toe te voegen, hi Ma- drid heeft hij zijn opwachting gemaakt JüJ den president dhr'republiek en heeft aange zeten aan een dejeuner met den minister van bruitenlandsohe zaken en marine. Onze minister heeft don volgenden dag een aan tal Spaanstabe autoriteiten aan een diner genoodigd. Nadat dr, Deckers in Madrid' nog verschillende inrichtingen der marine had bezichtigd, is hij per a,uto naar do Spaansich-Frunsche grens gereisd. Vandaar ging hij naar Parijs, waar iïij begroet word door onzen gezant Eenige uren heeft de minister in de Nederlandsche legatie ver toefd en is toen doorgereisd naar Den Haag. Hot gesprek besluitende, zeide de mi nister: „Deze reis hoeft my opnieuw be wezen, dat onzie marine een waardevol instrument is, waarvan de samenstellen- de deelen elk ton v'olla vo.or hun taak zijn berekend". Inwerkingtreding 25 Fe bruari a.s. Gisteren is afgekondigd net Staatsblad no. 16, houdende het besluit van den 19en Januari j.l. tot vastsielling van liet tijdstip waarop de wet van 29 Decomlier 1933 tot heffing van een coupcmbelasting in wer king treedt. Naar wij vernemen is dit tijdstip vast gesteld op 25 Februari a.s. Ncd, Hcrv. Kerk. Beroepen te Dinteloord, ds. J. Clt \V. Kruishoop, te Bodegraven; te Sleggerda, (toez.j ds. II. Cazemier, te Gieterreen. Bedankt voor Leerbroek en Middelkoop ds. D. Plantinga, te Ilarmelen. Gcrcf. Kerken. Beroepen te Ooslkapello, 0. van Noort, cand. te Westbroek. Tweetal te Amsterdam-Zuid (3dC prod.- plaats), ds. P. N. Kruijswijk te Hilver sum en dr. K. Sielsma, te Eindhoven. Gerei'. Gemeenten. Beioepen te Lisse ds. J. Fraanje, te Barncvcld. Naar het einde. In liet aan do Spuistraat gelegen gebouw van de Centraio 4 der gemeente telefoon, waarin de brand van 22 Deoemibor LI. tot ongerief van vele duizenden hoofdstede lingen de splitsingskamer in een puinhoop herschiep, hebben de weSbjOuder voor de bedrijven, de lieer Jao. Rustige en de direc teur van het telefoonbedrijf, ir. G, 0. Snij ders gister in den namiddag opnieuw de pers ontvangen tot hot verstrekken van het laatste nieuws over den geweldigen ar beid tot herstel der gestoorde verbin dingen. In zijn uiteenzetting kon de heer Snijders' gelukkig optimistische klanken doen hooren wat betreft de spoedige liquidatie van de telefoonsloring, welke uiteenzetting wij hier onder laten volgen. Be constructie van den hoofdverdeeler kwam op Zondag 21 Januari j.l. gereed, zoodat Maandag d.a.v, kon begonnen wor den met rangeeren en soldoeren van d'e draden in dien hoofdverdeeler. Teneinde de aansluitingen van do Noord en van de IJ-oentrale weer in bedrijf te kunnen stellen, moeten eerst de verbindin gen van eerstgenoemde emirate met dan Rijkstelefoondicnst en met de andere can- tralen in orde worden gemaakt. Parallel aan die werkzaamheden werden de draden van de nog gestoorde Centnmv abonné's in den hoofdverdeeler aangebracht zioodat uitgezonderd' een honderdtal, d'at nog niet kan spreken, omdat de strooini- ■voeding van de telefooncentrale Noord' nog ontbreekt- - all'o-nummers,--welke- met „drie" beginnen,, weer kunnen telefcmee- ren. Bannen enkele dagen is ook dit kon derdtal in orde. De verbindingen met de and'ere oëntralen komen waarschijnlijk op 28 Januari als. ge reed. Dan zullen alle abonné's ten Noor den van het IJ, d.w.a do nummers, welke met „zes" beginnen;, weor gelijktijdig zijn aangesloten. Daarna kunnen de Noord-abomné's groeps gewijze het ligt in de bedoeling om per etmaal duizend „4-nummers" ami te sluiten worden ingeschakeld. Vermoe delijk zullen de nummers, beginnende met 49, in den nacht van 29 op 30 Januari weor in orde zijn," den daarop volgenden nacht de nummers, beginnende met 4S, enz. Mochten zich onvoorziene omstandig heden voordoen, die noodzaken in dezen opzet een wijziging te brengen, dan zal zulks in de dagbladen worden gepubli ceerd. Vlot het werk zooals men dat hoopt, dan zal, gerekend van gemolden datum af, het herstel der „4-nummers" tien dagen in beslag nemen. Het station D. P. De moderniseering. De tunnel, die van den ingang van h'el station D. P. naar liet tweede perron zal voeren, is zoo goed als klaar. De zijtrap die naar het eerste perron zal leiden, is gereed. Aan den tweeden tuimel en aan de groote goederenliften wordt met kracht <y}m a IC JGSPANNING. in hat gobouw dor telefooncentrale aan de Spuistraat te Amsterdam, waar onlangs ongeveer 9000 aansluitingen door brand ver- woest werden, wordt met man en macht aan d. herstelling daarvan gewerk*. gewerkt. Het 2de perron krijgt twee wacht kamers. In tunnels en nieuw te bouwen wachtkamers wordt centrale verwarming aangelegd. De diamant van 726 karaat. Nog niet zeker wat er mee gebeuren zal. De heer Ernst 'Oppenhei mer heeft ver klaard, dat liet nog niet zeker is wat er met den diamant van 726 karaat, dien liij voor 70.000 pond sterling heeft ge- Kocht, zal gebeuren. Het is mogelijk, dat de steen in de Unie geslepen zai worden, doch het is ook mogelijk, dat hij weer ongeslepen zal worden verkocht. GEDIPLOMEERD UURWERKMAKER TELEF. 69595 Hoogstraat 95-97, Teief. 68252 HUISHOUDELIJKE ARTIKELEN. Ia dir. verb. m. Gron. en Friesl. Vertr. Maand. Woensd.enVrijd.5u.Adr8s Schiedam,Oude Sluis 4 Tel.68456.A'dam Kloveniersburgwal 39 H 48957 Schippers: J. C. DE MOS en f. W. BON Jr Inkoop van alle soorten OTTO JP-AJPrB» 33KT .aBTALEN. Waarschijnlijk zal de diamant eers* naar Kaapstad worden gebracht en aan de re geering worden, getoond. Binnen enkele da gen zal een definitieve beslissing worden genomen wat er met den steen gebeuren zal. Een ontploffing. Een doode, 8 gewonden. In het schaftlokaal van de ijzerfabriek „Edelstahhverke" te Voelkingen, is gister ochtend door onbekende oorzaak een ont- plolfing ontstaan, die de zaal geheel heeft vernield. Van de arbeiders, dio in de zaal vertoefden, is een gedood en zijn 8 ge wond, o. w. eenigen zwaar. Bij het ontploffingsongoluk te Voelkin gen is een persoon gedood, terwijl zes arbei ders licht- en twee ernstig werden ge wond. Schccpsbotsing in den EIbc-mond. Loodsboot geramd env gezonken. Gistermorgen tegen half 6 werd de in den Elbe-mond kruisende loodsboot Dilmar Kool door een tot nog toe onbekend ge bleven sloomsobip geramd en zoo zwaar beschadigd, dat hel schip begon te zinken. De bemanning moest de loodsboot ver laten. Sleepboothulp is uit Cuxliafen naai de plaats van bet ongeval, nabij het licht schip Elbe, vertrokken. Alleen per schuil door Zuid-Ainerika, Een stoutmoedig ontdekkings reiziger. Kapt. Puglisi is na een lange reis door onbekende streken en over onbekende stroomen van Zuid-Amerika te Genua terug gekeerd. In 1930 was hij te Buenos Aires met een kleine boot vertrokken. Hij heeft ongeveer 11.000 KIL afgelegd en vele avonturen beleefd, Dikke mist. .In Engeland. 1 Een groot gedeelte van Engeland was in een dikken mist gehuld. Op vele plaatsen was de mist het de hevigste, welke dezen winter is waargenomen. In den namid dag was het zicht in het district Wimble don slocihts een paar voet Het verkeer ondervond hiervan ernstige stagnatie, ter wijl verschillende verkeersongelukken heb ben plaats gehad. In het oentromi van Lon den klaard het later op, doch in do voor steden ten 2.W. van Londen bleef hij nog zeer dicht. i Weer een neger gelyncht Dertig gewapende en gemaskerde man nen d'rongein gisteren de Ferry Oountyj gevangenis to Hazard' in dein staat Ken tucky binnen eln maakten zich meester van een 20-jarigon neger Rex Scott, d'io ervan beschuldigd werd oen mijnwerkeï levensgevaarlijk te hebben gewond'. Eert! driehonderdtal personen, die zich voor do gevangenis had' verzameld', zag werkeloos toe, hoe de neger in een auto werd ge duwd, waarmee men naar de grens vart de stad1 reed onder het lossen van vreug deschoten. De sheriff achtervolgde de menschenroo- vers met vijftig man, doch vond buiten,1 de stad' slechts liet door veertig kogels doorboorde lijk van den neger aan een boem hangen. De daders waren verdwenen,. lliot lynchen is in het afgeloopen jaar in de Vereenigde Staten zeer aanzienlijk toegenomen. Terwijl in 1932 6 lyinchmoor- den werden gepleegd, weiden ia 1933 ia totaal 42 negers en 5 blanken gdyttich't. Faillissementen. Uitgesproken: D. van Vuuren, koopman, Maassluis, wo nende Keu cl ïeniuss tra at 40, zaakdoende Noordvltet 47. R.c. mr. F. G. Schalkwijk. Our. mr. 'A'. G. JV', van Rentergliem, Rot terdam. W|. O. K. Moorman, lüillegersberg, Berg- laan 102. R.e. mr. Ft G. Schalkwijk. Our, mr. Hj. Oraandijk, Rotterdam.

Schiedamsche Courant | 1934 | | pagina 5