VERSLAG VAN DEN GEMEENTERAAD. De Kleine Akrtsntiis Sdiiedsinsohe Ent, bewoonde sterren? zijndsannonrnvoor Vïaag en Aanbod Behandeling gemeentebegroting 1934. Algemeene Beschouwingen. SPORT. Het Feijenoord-stadion. (n de Voor 50 cent: 15 woorden tot duizenden gezinnen. g- Vergadering van Maandag 11 Dec. 1933, 's avonds 8 uur, I. Do Voorzitter opent de vergade ring en stelt aan de orde de verdere be handeling van de begrooting der inkomsten en uitgaven van de gemeente Schiedam voor den dienst van 1934. De heer mr. Van Vel zen zet zijn rede voort Do Schoonheidscommissie. Spreker herinnert er aan, dat de heer Houtman de Schoonheidscommissie heeft geprezen, die haar boste krachten heeft ge geven om van Schiedam oen zeer goede woonstad te helpen maken. Dien lof on derschrijft spreker; hij zou te kort schie ten, als hij niet extra zijn dank aan do Schoonheidscommissie bracht. Niet altijd woTdt het werk van de Schoonhcidscom missie- in betrokken kringen eenstemmig beoordeeld, maar men mag wel eens de vraag stellen hoe Schiedam er thans zo» uitzien ais er geen Schoonheidscommis sie was geweest. De wonmgherren en de verhouding tus- schen de huur en liet hier geldende loon 1 lebben de aandacht van den raad en in het bizouder van spr. Maar eerst een andere opmerking. De Graal-optaeht, De opmerking, die de heer Stahlïe heeft gemaakt over het toelaten door het hoofd der politie van een optocht door de Graal op den vooravond van Allerheiligen, heeft spr. niet begrepen. Indien deze aangelegenheid als een po litieke aangelegenheid wordt beschouwd, dan wil spr. er op wijzen, dat de toe- inoeten ook de linren op een lager peil gebracht worden, llooge huren en lage loo nen verhouden zich als water en vuurt De lieer Slavenburg heeft terecht gezegd-, dat als een huis in brand staat, men niet gaat discussieeron over de vraag of bet water warm of koud is en of de braad al of niet erg zal worden Die meen in g deelt spr.! „Ga naar het beloofde land!'' Als spr, blusschers moet zoeken, zal hij zich niet in de eerste plaats tot iten beer Collé wenden! Dien moet spr. niet heb ben, want die wil het vuurtje eerder aan wakkeren! De heer Coüé heeft den lof van Rus land gezongen; daar zou geen werkloos heid zijn, zou men in pais en vreè leven, iedereen is er gelukkig en gaal in don zen kleeding. Waarom gaat de beer Collé niet naar dat beloofde land'? Hij is nu weer leider gewor Ion vain een fractie in den raad'. Er doen zich "natuurlijk wel moeilijkhedon voor hem voor o.a. bij de ontruiming van bet Karl Liebkneclit- huis maar in zijn fractievergadering zal hij voortaan met geen moeilijkheden meer te kampen liebben! Dat de verandering van inzicht zich bij den heer Frenay zoo snel vollrokken heeft, kan spr. zich moeilijk indenken. Infusschon vindt spr. het geen spor tieve daad- in de notulen te gaan opzoe ken, wat de heer Frenay het vorig jaar wel heeft gezegd. De soc.-demoeratische fractie heeft zich dat blijkbaar tot taak gesteld en haar meest strijdbare kracht in hel vuur gezonden. De conservatieven. Spr heeft mevr. Bonthem werke'ijk niet begrepen. Mankeert er iels aan mevr, Be-nlhem, dat zij zoo scherp te velde trok tegen ouu, wu. Spr. w op iedereenfe menig opzicht bestaat er tus- slemmmg om op den vooravond van Al- (kn e„ vetsdlil terhei ligen een optocht te houden, overal J F aan de Graal wordt verleend. De burge meester van Rotterdam, die toch niet de wit-gele kleuren in zijn blazoen, draagt, heeft toch ook toestemming gegeven voor het honden vain een dergelrjken optocht. Een optocht van zwijgende meisjes en vrouwen kan toeh nooit anderen last ver oorzaken. Bovendien wil spr. opmerken, dat het feest van Allerheiligen ook nog van iets ouderen datum is dan de Hervor ming. De volkshuisvesting. En nui iets over de woninghuren. Hef vorig jaar hebben mevr. Ben them en de beer Steens deze zaak bij de be- gröoting ter sprake gebracht en toen heeft spr. verwezen naar het rapport-Vliegen. Spr. lieeft toen -een onvoldaanheid overgehou den en daarvan ook gewag gemaakt. Spr. heeft gevoeld: men kan voor de Tweede Kamer heel mooie statistieken geven, maar wij hebben hier te doen met Schiedam- sclie toestanden. De landelijke normen zijn niet altijd gelijk aan de Schiedamsche. Woningdienst heeft zich kolossaal veel moeite gegeven om een beeld te krijgen van de boegrootheid der huren en loonen. Daarbij is deze dienst krachtig gesteund door maatschappelijk hulpbetoon, waar voor spr. den betrokken wethouder hïec dank brengt. Tiet ingesteld onderzoek naar de ver houding tusschen de huur en het inkomen strekte zich uit over 287G gezinnen, die bij maatschappelijk hulpbetoon ingeschreven stonden als steuntrekkers. Dit onderzoek heeft uitgewezen, dat0.45 o/o van het aantal onderzochten (13 ge zinnen) 510 o/0 van het inkomen aan huur besteedde. Voor 5.35 o/o (154 gezinhen) was dit 10—15 o/u; voor 10 65 o/o (306 gezinnen) 1520o/o voor 15.72 o/o (452 gezinnen) 2025 o/o voor 19.8 o/0 (568 gezinnen) 2530 o/o; voor 35.o/0 (1006 gezinnen) 30—40 o/o voorr 11.o/0 (310 gezinnen) 40—50 o/o voor 2.12 o/0 01 gezinnen) was dit boven 50 °/o van het inkomen. Et is ook sprake geweest het onder zoek uit te strekken over het totaal in komen en inlichtingen te vragen over den toestand der woning. Ook is gevraagd, wat de huur bedroeg van de woning, die men het laatst verlaten had en de cijfers, die men toen verkreeg, leerden, dat men in den regel uit woningen van een huurwaar de van f2.f2.50 en f3.is getrok ken naar woningen met een dubbelen huur prijs. Niet minder dan 35 o/o of 1006 ge zinnen betalen een buur, die ligt tnssclien 30 en 40 o/o van het loon. Omdat bijna de helft weg zon gaan aan de huur, is het rijk overgegaan tot het verstrekken vain een huurtooslag, inaar het resultaat daarvan is, dat het rijk zichzelf zit fce financieren! Als de huTen naar beneden gaan, gaat ook de huurtoeslag naar bene den. Er moet gebroken worden met het stelsel van den steunbon; het lnmrpeii moet dalen met de daling van de loonen. IJit het antwoord va'n den minister Slo- femaker de Bruïne op oeii vraag in de Tweede Kamer, heeft men kimmen lezen, dat de Tegoering 'bereid is 5 millioen be schikbaar le stelten om te komen tothuur- verlaging. Op zichzelf is dat natuurlijk een IfeJajngrijik bedrag, maar i'n werkelijkheid is het toch maar laag. Om de exportmogeljjkheid' te verhoogen, moeten de loonen nasar benoden, maar dan van meening, maar in dit opzicht is spr. het met den heer Frenay eens, dat dikwijls de woorden conservnlief en democratisch misbruikt worden. In den raad zijn de soo.- democraten het meest conservatief! De heer ir. Houtman: Gelukkig! Dan komen ze dicht bij mij! De lieer mr. Van Vel zen: Maar hoe conservatiever de soc.-democraten worden, des te democratischer wordt de heer Hout man! (Vroolijkheid). Bij de behandeling der vorige begroe ting beeft spr. reeds gezegd, dat de soc.- democraten niet bun hecle leven stok paardjes kunnen blijven berijden. Zij pro pagoeren den klassenstrijd. Maar a.ls men werklooze arbeiders opzet tegen werkge vers, die zelf ook grootendeels werkloos zijn, is men zeff de oorzaak, als het in de partij hoe! o-maal misgaat. Spr. meende, dat, toen de heer Dnys een nieuw geluid in dn P.D A.P. liet liooren, er verbetering zon komen, maar de partij blijft staan op de negatie van den nationnlcn inslag en de befeokenis van het koningschap in onze historie. Prof. Stnicyken heeft bij de geboorte van Prinses Juliana een rede gehouden, waaruit de nauwe verknochtheid van liet Nederlandscbe volk aan Oranje dui lelijk blijkt en het is font van de S.D.A.P. de oranjeliefde in discredict te brengen. De Zeven Provinciën. Mevr. Bonthem hoeft zich min of meer beklaagd, dat aan het adres der soc.-do- mocraten harde woorden moesten worden gericht, maar spr. zegt: Mijn lievertje, 1 le vertje, heb je het er niet naar gemaakt! (Vroolijkheid). De heer ir. Houtman; Pas maar op! Je vrouw leest dat! (Gelach!. De heer mr. Van Velzeen: Er breekt muiterij op eon oorlogsschip uit en men zegt in het soc.-domocralische kamp, nooit zoo blij te zijn geweest als op het oogen- biik, waarop die muiterij bekend werd! De heer Van Du in li oven: Wie heeft dat gezegd? Eén manI De heer mr. Van Vel zon: Ik neem een dergelijke uitlating kwalijk! Als de heer Cramer in trance is geraakt en in dien toe stand iets gezegd lieeft, dat niet door den beugel kan, had de partij gelijk openlijk van liaar misnoegen over de uitlating blijk moeten geven, maar de leiders hebben geen woord van protest laten hooren! Dat is de oorzaak, waarom de soa-democra ten hun prestige op progressieve wijze verliezen. Stemmen, zooals dc kiezers dat willen. Als soc.-democratisohe vertegenwoordi gers in openbare lichamen naar eer en geweten stemmen, worden zij door tram conducteurs ou ander gemeen teperson eel, die parlijgenooten zijn, ter verantwoording geroepen. Aan de raadsleden, die het mis noegen van do soc.-democratische leden van het gemeente-personeel hebben opge wekt, wordt verteld-': Wij bobben jullie in 1930 of 1931 gestemd en nu heb je mee geholpen om aan ons loon te tomen: ver dwijn nu: maar Als de S.D.A.P. onder deze omstandig heden de klappen thuis krijgt, behoeft men zich daarover niet te verw onderen. Het vrij mandaat van den volksvertegen woordiger staat hij ons als een paal boven water. Destijds heeft Tliorbecke liet Groen va» Prinstercï kwalijk genomen, dat deze denzongen! eisch aan candidaten voor da Tvoole Ka mer stelde, dat zij zich moesten voiklaren, voor de onderwijswet. Dit is onvercenig- baar met de grondwet, die niet toe!,-uit, dat men zich vóór zij'n verkiezing vastlegt zóó of zóó te stemmen. Er zijn twee dingen, die men onderschei den moet; het beginsel en de beleving van dat beginsel Het parlementaire stelsel beeft geleid tot de instelling van kletseol legos, zegt de heer Frenay. Men beleeft liet democratisch stelsel ver keerd. Dat ldijkt uit de houding, die de soc.- democraten aannemen tegenover liet ko ningschap en in de kwestie van het stem men, zooals de kiezers dat willen. Er mag nooit iets van de loonen af, zeg gen de soc.-democraten! Mevr. 1> e n t h e mD e Wilde: Da heb ik niet gezegd! Be heer mr. Van Vel zen: Dan is er bij mevr. Bonthem zeker een kentering gaande. Maar voor liet forum van luin kie zers willen do soc.-democraten verklaren: Wij zijn voor do handhaving van jullie loonen geneest! Do soc.-democraten zijn zoo conservatief en politiek achterlijk, dat zij geen rekening houden met den gewijzigden toestand op economisch gebied. Als zij zich daardoor stellen buiten hot politieke leven, hebben zij dat aan zichzelf te wijten en als zij zoo doorgaan, graaft do S.D.A.P. imar eigen graf. Wij zullen niet zoggen, dat dc soc.- democrafie haar eigen doodgraver is, maar wel kan gezegd worden, dat zij zelfmoord pleegt. Do geschiedenis herhaalt, zich. Na 1815 waren do vorsten hier aanvan kelijk alleenhocrschers. Daartegen ontstond reactie. In 18-10 en nog beter in 1848 kwam duidelijk tot uiting, dat men een volksver tegenwoordiging wilde en de ministerieelo verantwoordelijkheid werd in de wet vast gelegd. De macht van den alleenbeerscher werd geknot. De invloed van het volk werd steeds grooter en het oorspronkelijke recht van controle werd omgezet in moe- rege-eren, door welk stelsel dat van den alteenlveerschcr verviel. Maar nu roept men weer om één man, die alle macht in zich zon moeten veréenigon De geschie denis herbaalt zich dus! Spr. acht het beter, dat oen koning aan het hoofd der regeering slaat dan één per soon, die telkens kan vervangen worden. Er moet in dat opzicht continuïteit zijn? Men heeft den vrijzinnig-democraten er ■een verwijt van gemaakt, dat zij zich aan gepast hebben bij de gewijzigde omstan digheden. Maar wie die kunst niet ver staat, verliest zijn bestaansrecht en het is juist de verdienste van de vrijzinnig- democraten, dat zij 'in1 moeilijke omstan digheden de meleveraintwooidelijkhei 1 voor de Tegoering hebban aanvaard. Als een huis in brand staat of een land in nood verkeert, moet men in aal regelen nemen zonder al te veel te philosofeeren. Spr, is minister Marcliani dankbaar voor diens rede dezer dagen te Nijmegen ge houden en waarin hij heeft erkend, dat de R.K. een eigen cultuur hebben en dam naar beoordeeld moeten worden. Tc arrogant. De soc.-dem, zeggen de arbeiders op een hoogc-r peil te liebbeti gebracht. Inderdaad! hebben de soc.-democraten veel gedaan voor de stoffelijke verbetering, van de po sitie der arbeiders, maar liet i3 fe arro gant, als zij de erkenning opeischen. dat zij alleen voor de arbeiders op de bres hebben gestaan. Dc encyclieken van 40 jaar geleden zijin daar óm te bewijzen, dat gelijk met de soe,-democraten, of vóór hen, do paus reeds gewezen heeft op het groote gevaar, dat het groot-kapitaal kan oplevc- Ten voor de arbeiders, zoowel in stoffelijk als geestelijk opziciit. In de encycliek Qua il ra gosimo Anno zijn zeer scherpe richt lijnen aangegeven hoe de structuur van de maatschappij zich dientle ontwikkelen. Dat is geen theoretische kwestie, a! zijn de aanwijzingen ook moeilijk in practijk to brengen. Van R.K. zijde is dus ook do verheffing van den arbeider op krachtda dige wijze gepropageerd, wat geen aanlei ding tot ijdelheid bij de R.K. mag zijn, maar aruteizijds gaat het toch ook niet op, dat de soc.-democraten zichzelf voor hum daden een ridderorde foekennen. Spr. geeft toe, dat dit een ietwat gevaarlijke verge lijking is, ofschoon toch ook weer do soc.- democraten in België, als zij daartoe in de gelegenheid zijln, met hun borst vol rid derorden loopen! Het is wel eens prettig een begrootings- red© uit te sproken, maar spr. zal zich' toch houden aan zijn gewoonte om hij de 'replteken niet zooveel tijd te vergen. Itet is wel good zoo eenmaal per jaar hij de behandeling van do begrooting voor zijn beginsel uit te komen, maar men kan niet blijven praten. Daarom zal spr. in tweede instantie in liet geheel niet of zeer kort sproken. Dank voor lof en critick. De heer Dinkelaar brengt den raad. dank voor de woorden van lmlde aan liet adres van B. en W. geuit en speciaal voor wat betreft de bemoeiingen van het col lege inzake de werkloozenzorg. Ook brengt spr. dank aan hen, die eritiek hebben ge oefend. Met lof en eritiek op zijn beleid kan het collego zijn. voordeel doen. Do heer Kavelaars kan met twee woor den vragen stellen, die een wethouder slapelooze nachten en grijze haren be- crgocding vakonderwijs, J geest van onze wisseling der jaargetijden, De heer Kavelaars acht de uitkeering aan de bizondcre schoolbesturen voor het vak onderwijs niet juist. Itet 9e lid van art. 101 der L.O.-wet bepaalt, dat de gemeente aan do bizonJere scholen, waaraan vakonderwijs gegeven wordt, hetzelfde bedrag cergoo.lt, dat de gemeente zelve ook voor haar vakonder wijs liccft noodig gehad. Do heer Kavelaars heeft deze zaak reeds dikwijls besproken en spr. gelooft niet, dat hij den heer Kavelaars zal hebben overtuigd. Men kan deze aangelegenheid! ook beter binnenkamers behandelen, want een openbare zitting van den raad leent zich al heel slecht voor een debat over een wetsuillegging. De schoolruimte. Dc heer Iloogendam hoeft gesproken over den open grond' aan d.e Schoolstraat en gevraagd, of deze niet beter kan wor den uitgegeven. Dat terrein is echter ge reserveerd voor mogelijkheden, die in de toekomst liggen. Waarom zou men daar nu weer huizen moeten gaan opstapelen, die men niet eens zoo hard noodig heeft? Hel kan best mogelijk zijn, dat we straks dien grond noodig hebben om te voor zien in schoolruimte voor het U.L.O. Het aantal leerlingen van de U.L.O,-scholcm gaat met sprongen omhoog. In 1930 bedroeg het aantal leerlingen op de openbare U.L.O.-scholen181, in 1931 223, in 1932 274 en thans 354 leer lingen. Hoe is nu- de toestand? Dp voorzitter schorst, daar er veel rook in de raadszaal aanwezig is en een brandlncht merkbaar is, de vergadering. De voorzitter verdaagt na eenigen tijd, ais blijkt dat do schoorsteenbetim mering in brand is geraakt, de vergade ring tot Dinsdag, 12 December, 's middags 2 uur. schijnen op Mars wei plaats te hebben, maar over het geheel genomen staat vol gons Jeans de veronderstelling van het be staan van leven op Mars al zeer zwak. Ilern komt het voor, dat naar allo waar schijnlijkheid het teven op do aarde het eenigo is dat in ons zonnestelsel to vin den is. Nu vormt ons zonnestelsel maar oen klein en nietig groepje sterren, in het ont zaglijk heelal. Zijn er in do ontelbaar volei andere zonnestelsels ook planeten, die le ven dragen? Uitgesloten is deze mogelijk heid stellig niet. Maar wel worden pla neten volgens hel bodendaagschc weten schappelijke standpunt als zoor zcldzaami beschouwd. Men acht ze ontslaan door de dichte nadering en botsing van twee ster ren. Zoo zouden onze aarde en de a.ndora planden van ons zonnestelsel ontstaan zijn door de botsing in Zeer verre tijden van de zon met een andere ster, die stukken afsloeg van de zonnomaterie. Maar de ster ren zijn. in do ruimte zoo ijl gezaaid, al lijken ze ook in don klaren winternacht talrijk en dicht bijeen als het zand der zee, dat het oen onbegrijpelijk zeldzaam geval is dat twee elkaar ontmoeten. Die zeldzame planeten, die dus zoo ontslaan, kunnen zijn, moeten dus nog evenals onze aaide een geschikte temperatuur en atmos feer voor leven bezitten en ook dit zal niet zoo gemakkelijk voorkomen. En zoo gaat dan onze aarde, door de zon bestraald, door de ruimte, klein nietig stipj-o in de groolscho verten onder de ontelbare! sterren, waarvan wij er maar een klein deel zien, draagster van liet leven, liet mysterieuse teven in Gods ontzaglijk heel al., Afgezien van dat leven op onze aaarde, kan volgens liet astronomische standpunt van dezen Lijd, het leven slechts beperkt zijn tot een nietig brokje van bet heelal, terwijl biüioenen sterren geen leven bevat ten of ooit hebben bevat. A. L.B. Wie opziet op een helderen winteravond naar den sterrenhemel en daar de .vele, vele twinkelende lichten ziet schitteren bo ven zijn hoofd, die stelt zich onwillekeu rig wel eens de vraag: zijn er onder deze vele hemellichamen ook die bewoond zijn door wezens als wij op onze aarde? Mo derne astronomie heeft ons, sinds Coper nicus al, voldoende geleerd dat onze kleine aarde niet het middelpunt is van het heel al. Maar is zij het in zooverre toch wel dat hoogere, bezielde wezens a'.s wij men- scben zijn alteeu voorkomen op onze pla neet? Er is wol gemeend, dat elk lichtpunt, dat we aan den nacht-dijken hemel zien, een mogelijke woonplaats voor levende wezens zou zijn. Maar dit standpunt wordt tegen woordig als wetenschappelijk onjuist be schouvd. De stenen zelf, die wij zien, te vergelijken min of mear voor liet over- groote dee! met onze zon, hebben opper vlakte-temperaturen van 1650 graden tot 30.000 graden en meer. De meeste raar terio in de ruimten van het heffel heeft een temperatuur van mil! iconen grad-en, zoodat vaste en vloeibare sloffen er niet voorkomen, maar alles uit heole, onvoor stelbaar, allerverschrikkelijkst heelo gassen beslaat. Leven, zooals wij hot konnen, is bij deze temperaturen onmogelijk. Deeenigo hemellichamen, die gunstige levensvoor waarden zouden kunnen bieden, zijn de planeten, die-evenals onze aarde, als Venus. Mercurius en de and-ere dwaalsterren van ons - zonnestelsel om een zon wentelen. Wanneer wij de planeten van ons zonne stelsel beschouwen, dan moet het op Mer curius, die het dichtste bij de zon staat, veel te heet, op Neplunus en Pluto, die het verste v..a de zon staan, veel te koud zijn. Op Meren rins zullen door de hitte alle vloeistoffen verkoken, op de laatste zullen zij bevriezen. De eenigo planeten, die- als naaste buren van de aarde eer. kli maat hebben, dat nog het dichsie bij dat van de aarde staat en die dus nog het meest als woonplaats voor levende we zens in aanmerking zouden komen, zijn Ve nus en /liars. Over Venus spraken wij den vorigen keer en we zagen (oen dat het ont breken of in elk geval zeer zeldzaam voor komen van zuurstof op deze ster reden' geeft om te veronderstellen, dat er ook' geen plantengroei en dus waarschijnlijk ook geen leven aanwezig zal zijn. Het meest van alle ons min of meer bekende hemellichamen komt Mare nog als woonplaats voor levende wezens ter sprake. Hoe is bet op Mars gesleód? Om (e be ginnen heeft dezo planeet een zeer onbe hagelijke temj et a (uur, die veelal onder het vriespunt dnail. Op een plaats op den. acq u at ar op den middag, waar de zon recht boven staat, i» het waarschijnlijk! even warm als bij ons op een November middag. Maar do atmosfeer van Mars kan dezo warmte slecht vasthouden en de op pervlakte, die waarschijnlijk evenals die van de maan uit vulkanische asch be staat, kan ook geen warmtevoorraad irt zich opnemen. Snelle afkoeling van de toch al geringe warmte, die er soms is, heeft dus plaats. De kanalen, die men gemeend heeft op Mars te zien, verdwijnen, zegt Jeans in zijn mooie werk „Het Heelal", dat een up- to-dato en zeer belangwekkend© bosehrijj- ving bevat van 1 reilendaagscfee stenekim- dige opvattingen ©u problemen, de kana len op Mars verdwijn©» wanneer ze door een groote» telescoop worden bekeken, Seizoen veranderingen, ©enigszins in de» Voetbal. Definitieve be«l:<"'ag. Met groote meerderheid van \>i is in een buitengewone algemeene vergadering van Feijenoord besloten, om tot den bouw, van een nieuw stadion over te gaan, Voor bizonderbod'on over dit stallion ver wijzen wij tiaar ons blad van Maandag j.l, Paaschtournooi van Sparta. Het programma van het internationaal Paasclitoumo-oi dat Sparta te Rotterdam zal houden, luidt als volgt: Zondag (Eerste Paaschdag) 1 April: At 1 uur: SpartaWimbledon F.O. (Londiein), scheidsrechter J. van Moorse-.!; B: 2.45 n'Ar: FeijenaonJ—- Stad© Francais (Parijs) scheidsrechter L', Casteleyn. Maandag- (Tweede Paaschdag) 2 April; Cl; 1 uur: Verliezer A'verliezer B, scheids rechter J. HazenD: 2.45 uur: wirmaa? !A!winnaar B, scheidsrechter Cf. v. dl. Spek. Zwemmen. W e d s t r ij d e n K. N. afgelast. De wedstrijden, welke georganiseerd zijn door den Koninklijken Nederlandsohett Zwem Bond, ten. bate van het Olympisch Fonds van den K.N.Z.B., en Zondag ate. in het SporLfondsenbad (e Amstedram zou den worden gehouden, zullen in verband met het overlijden van de Koningin-Moe der geen doorgang vinden. Scheepvaart. Schiedam, 21 Maart. Aangek.: Duitsch' s.s, Menes v. Hamburg, om stukgoed' te laden in de Wi Hiel m i rial raven. Ned. s.s. Lefo v. V! aard in gen., oui te dokken bij de Werf Wilton. Vertr.: Eng. s.s. Jevpore n. Rotterdam!, y Ned. m.s. Bempo n. Rotterdam. Schiedam, 22 Maart. Vcrtr.: Ital. s.s.. Iris n, Rotterdam. Worden dagelijks geplaatst en uitsluitend bij vooruitbetaling aangenomen aan ona bureau Lange Haven 141 (hoek K. Haven) Telef. 68t03, 6861T en 68923. Z. 3. eraECHKE -f acECTïüïafflcsinnsna mtsazsBas

Schiedamsche Courant | 1934 | | pagina 7