HET DÉFILÉ LANGS ÖE BAAR CILIS m LtDOD STS9MWASSCHE8II „EDELWEiir Net overlijden vsn H.fvl de Koningin-Moeder. Tienduizenden brachten een laatsten groet aan het stoffelijk hulsel. Hedenmorgen voortzetting. Schiedamsche padvinders. N.V.van KATWIJK'SGLASHANDEL Begrafenis!-Weiteers» Osiderl. SciTiied!» D. Dienske, W. Noomen PAPAVER- DROGISTERIJEN HetSchiedamsche Vulpenhuis is „1N5.MERCUSRIUS" H. TRUSELAAR - KACHELSMiD Dageüjksche Motorbootdiensten op AMSTERDAM Begrafenis-Onderneming, N.V. Alg. De plechtige bijzetting. Ned. Hervormd Rusthuis. Het telefoonabonnement. De Films van deze week. dim af to pingolm van don prijs per vieik. meter voor oen perceeltje bouwgrond' aan do Stadhouders kuvn, hoek veilengde Ju liana van Slolbe-rglaan. Do koopor wilde precies dal mooio hoekje hebben en geen ander en hij had' geen bezwaar daarvoor f20 per vierk. M. te betalen, terwijl in de omgeving ook grond voor f 19 per vierk. M. te koop isi Een voor-stel van den heer Slahlie om den prijs op f 19 to bepalen, werd alleen door den hoer v. d. Kraan ondersteund cm kon dus nietin stemming komen. De hoer xnr. Kavelaars, die aanvanke lijk nu niet bepaald blijk bad' gegeven er zoo „bij" to zijn, werd later angstig actief. Over tal van onbelangrijke punten voerde hij het woord: over „watergeld"; over ver huring van oen stukje tuingrond; over het plaatsen van een consumptiotont aan don Maaskant; over de vraag, of hij in do vori ge vergadertm «jelijk hid. lili liij de juist- Mr. ."J. J. O. M. Kavelaars, beid van een plaatsaanduiding in de stuk ken met betrekking tot een nieuwe voor- gevelrooilijn in de St. Anna Zusterstraat in twijfel trok; over een machtiging, die B. en W. wensdrom in verband met maat regelen tegen onwillige koopers. .Maar bet toppunt word bereikt, toon de lieer Kave laars met een serie bezwaren kwam tegen een nieuwe verordening op don Gemeen telijken Dienst der Arbeidsbemiddeling en Werkloosheidsverzekering. Zelfs do wethouder, onder wie de Ar beidsbeurs rasorteert, de heer Slavenburg, die bet desbetreffend voorstel had voor bereid, kon er niet uitkomen. De raad raak te in een kriebelige stemming en gaf daar van uiting, doorheen voorslel-Hoogendam met 13-—9 steirjj^v aan te nemen, om B. en W. te verzoeken bel voorstel terug te nemen en beror voorbereid weer in te dienen. De heer Slavenburg vond-het niet erg prettig, dat de beer Kavelaars hein zoo'n kool stoofde en gaf daarvan uitin» door te verklaren, dat het niet aangaat in den raad met een serie aanmerkingen op een ontwerp-verordenitig te komen, die dan maar door den betrokken welhoudei on middellijk moet worden beoordeeld en eventueel ontzenuwd. Het zou housch beter zijn, als de lieer Kavelaars voortaan op een andere wijze zijn bezwaren te berde bracht. In die algemeene malaise deelden ook de soj.-dem. fractie, door een klein biin- dertje tc begaan. Als baar woordvoerder trad op de beer Van Lith, die niet meer of minder voorstelde dan: De tol op tien Dverschieschenweg moet worden opgehe ven: nu' De blunder zit in dat: nu. Want de raad heeft vroeger reeds tot opheffing besloten. Maar Overschie wilde de zeer vrijgevige voorwaarden van Schiedam toen niet aan vaarden en zoo strandde de pracctische uitvoering van hot besluit op den onwil van Overschie. De so.vdem. wilden thans to'h maar den tol opheffen, zonder te spreken over de belangrijke vraag hoe dan het onderhoud van den we-; gefinancierd zal moeten worden. Daar hadden de hee- ren misschien niet eens aan gedacht. Gelukkig was do soe.-dem. wethouder zoo verstandig zijn politieke vrienden bij do stemming in den steek te laten Dat was een bewijs van werkelijkheidsbesef. Bij het begm van de verga l< ring, toen do burgemeester zijn gedachtenisrede hield, was de heer Co'.lé niet present; de a mwe* zige soe.-dein. alleen men. Benthem de Wilde ontbrak verhieven zich van hun zetels en teckcnden later ook alle het register van rouwbeklag. Behalve het vrouwelijk soc. tn raads lid, dal om ons onbekende reden niet aanwezig was, ontbrak ook de fascist, de heer Frenay op het appel. S. Jam's Christelijk Mannen. Schiedam's Cbr. Mannenkoor, onder lei ding van den heer Otto de Vaal geeft Dinsdag 17 April a.s een concert in de zaal van dén R. K. Volksbond. Ton gehooro zal worden gebracht het mooie Te Deunt Laudauuts van J. H. Verhulst, met or kestbegeleiding van het Symphonicorkest „L. van Beethoven"!, directeur de heer J C. M. Foltzer. Ais solisten tieden op de hee- icn Corn, van itraster, tenor te flillcgers- berg en Leo Frederiks van Rotterdam, bariton, do piano-begeleiding is in handen van den jeugdigen pianist den heer G. 't Hardt uit Rotterdam. Voorts zullen nog verschoi lene andere ■werker: warden uitgevoerd door het koor. Schiedam's Cbr. Mannenkoor heeft in den korten tijd van zijn bestaan zich reeds een goulen naam in onze stad verworven. Register van rouwbeklag. Van de gelegenheid', om het register van rouwbeklag, dat ten stadhuizo is neerge legd te teokencn, is gisteren reeds druk gebruik gemaakt. Ook heden, Zaterdag, bestaat daartoe nog gelegenheid en wel des voormiddags van 10 tot 12 uur en des namiddags vuil 2 tot 5 uur (stadhuis, ingang bordes). Maandag wordt het register aan II. M, de Koningin verzonden. Herdenking in den Ned. Pret. Rond. In de godsdienstoefening van den Ned, Prot. Bond, die do heer 11. Rook morgen ochtend zal leiden, zal deze ook het ver scheiden van II. M. dc Koningin-Moeder herdenken. Bidstond in de Ond-Katho- licke Kerk. Naar wo vernomen hebben de bisschop pen van de Oud-Ivatholieke kerf een bid stond uitgteciiHwen op Maandag 26 Maart a.s. In verband daarmee zal ook in de Oud- Kath. kerk aan den Dam Maandagavond 8 uur een bidstond worden gehouden Sluiting gcmeeute-bureiiux. In verband met dc begrafenis van II. M. de Ivouingin-Moedcr zullen Dinsdag a.s de gemeenle-bureaux en de openbare Lees zaal en Bibliotheek gesloten ziju. Het bureau van den Burgerlijken Stand is dien dag slechts van half 9 tot 9 uur v.m, geopend. Het spreekuur van Maatschappelijk Hulp betoon voor liet aanvragen vain distributie vleesch en onvermengde margarine zal Dinsdag niet worden gehouden. Het verkoopen der onvermengde marga rine zal deze week in den St. Joris Doelen plaats hebben alleen op Woensdagmiddag tusschen 1.30 en 5 uur. De banken. De banken zullen Dinsdag gesloten zijn. De bloemcngrocl der Ncilcr- landschc vrouwen. Ter verbetering van het desbetreffende bericht melden we, dat in de wachtkamer van dc Spaarbank 1820 aan de Lange Haven, in de wachtkamers van de bi] kantoren in de Leliestraat, aan het St. Liduinaplein en te Kelhel, een busje is geplaatst, waarin bijdragen kunnen wor den gedeponeerd voor de bioeinengroet der Nederlandsche viouwen aan wijlen 11. M. de Koningin-Moeder. Niet stempelen op Dinsdag. Met het oog op verzoeken, welke hem van verschillende zijden bereiken, om le den van werkeloozenkassein, die uilkee- ring uit ban kas ontvangen, gestcunden en te werkgestelden bij de werkverschaffing, op Dinsdag a.s. in de gelegenheid te stel len, zoo zij dit wenscheni, aan eenige plech tigheid op dien dag deel te nemen, deelt de minister van sociale zaken mede, dat er zijnerzijds geen bezwaar bestaat, dat op 27 Maart a.s. aan de bedoelde per sonen vrijstelling van stempelen wordt ge geven en dat op de werkverschaffingen dien dag niet wordt gewerkt. Zoo de werfcverschr f ingen worden stop gezet, kan het gewone ,oon voor dien dag worden doorbetaald en dan dit aa.n liet rijk op de gewone wijze voor subsidie in rekening worden gebracht. in verband met den korten tijd, welke nog rest vóór a.s. Dinsdag zullen, naar wij vernemen, door den minister geen na dere mededn-el mgen meer aan de gem ent- besturen warden verstrekt Verschuiving van arbeidstijd, De minister van sodale zaken heeft aan hoofden of bestuurders van ondernomin gen in alle gemeenten des rijks, in wier fa brieken of werkplaatsen of onderdeelen daarvan op Dinsdag 27 Maart geheel of ten deele geen arbeid wordt verricht, in af wijking van het bepaalde bij artikel 24 der Arbeidswet 1919, vergund het aantal daar door verzuimde uren, tot een maximum van S'G uur, te doen inhalen op de eerste vijf werkdagen der weken, vallende in het tijdvak van 26 Maart tot en met 7 April, met dien verstande, dat de werktijd per dag ten hoogste 9!/e uur mag bedragen en verder onder voorwaarde, dat de arbeids tijd van de betrokken arbeiders in aijin ge heel is gelegen tusschen 7 uur des wx>r- middags en 7 uur des namiddags, 'of, in de gevllen, waarin krachtens het Werk tijdenbesluit voor fabrieken of werkplaat sen 1923 ruimere tijdgrenzen zijn toege staan, tusschen de daar aangegeven tijd grenzen -lii a'sdan met dien verstande, dat (Ie arbeid an jeugdige personen en vrou wen op twee achtereenvolgende dagen moet zijn nfgewis-eld door een rusttijd van ten minste 11 uren achtereen. De bakkersarbeid op Maandag en Dinsdag. De minister van sociale zaken heeft goedgevonden in verband met de begra fenis van II. ML do Koningin-Moeder te v ergunnen le. dat met den bakkersarbeid begonnen wordt om 4 uur des voormiddags, of 3 r r des voormiddag*. Bovendien mag voor zoover betreft bakkerijen, aan welke een vergunning, als bedoeld in artikel 37^ eerste lid, der Arbeidswet 1919 is ver leend oip dien dag gedurende twee uren vóór het tijdstip, waarop alsdan de bakkers- arbeid mag aanvangen, arbeid bestaande in hot gereedmaken van deeg en ovens, worden verricht; 2e. dat in afwijking van het bepaalde bij artikel 40, eerste lid der Arbeidswet 1919 op Maandag 26 .Maart 1934, door bakkersgezellen ten hoogste 10 uren ar beid wordt verrichteen en and'cr onder voorwaarde, dat op Dinsdag 27 Maart 1934 in de broodbakkerij geen arbeid wordt verricht. De Oranjevereeniging, Het bestuur van de Oranjevereeniging verzoekt cms te willen mededeel en, dat vereenigingen, welke tezamen met de Oranjevereeniging Dinsdag a.s. tegenwoor dig willen zijn bij het bijz.eiten var het stoffelijk ovcischot van wijlen II. M, de Koningin-Moeder, zich voor Maandag a.s. 12 uur v.m. moeten opgeven bij den secre taris, den heer Th. Mouwens, St. Liduina- straat 69. Door verschillende omstandigheden zal het bestuur van de Oranjevereeniging niet kunnen zorgen voor goodkoope plaatsbe wijzen voor lien, die op Dinsdag a.s. naar Delft ot Den Haag wenschen te gaan. Ve.rrnigiiig „15e Priisczv tag". Tengevolge van het overlijden van H.M. de Koningin-Moeder heeft het bestuur van „De Princevlag", afdeeling Schiedam, be sloten geen gevolg le geven aan haar oor spronkelijk voornomen om op de 4 Dins dagavonden-in do maand April Volkszang- avonden te houden. Het doei was op 30 April a.s. een aubade te brengen voor bet stadhuis ter gelegenheid' van tien 25ston geboortedag van H.K.H. Prinses Juliana. Het bestuur is tot dit besluit gekomen daar deze avonden in den officieeion rouw- tijd vallen. Dit wil echter niet zeggen, dat do vereeniging „Do Princevlag", het plan volkszangavondcn te organiseeren, hier mede heeft afgevoerd van haar werkpro gramma. liet bestuur is van oordeel, dat juist dooT het houden van deze avonden de ge legenheid geboden wordt, op nationale feestdagen zijn medewerking te verleenen, om op waardige wijze te herdenken en zoodoende het groole doel te bereiken „Liefde voor ons Vorstenhuis", in breed® lagen van de bevolking aan te kwoeken. Na verloop van lijd hoopt hel bestuur derhalve hierop terug te komen. Verhuizing. Groep 1 „De Schiedamsche Waterscouts" (voor zoover niet aan boord van d'e „Mar- garetha) cn Groep II „Het Schotsche Ven- 'dd", beiden aangesloten bij de afdeeling Schiedam van de Ned. Padv. Vereeniging, gaan verhuizen en wel van bun gemeen schappelijk Troephuis aan den Noordvesl naar het voormalige Diaconiehuis in de Nieuwslraat, Door de goede zorgen van het bes!uur der plaatselijke afdeeling en dank zij voor al ook de medewerking van de regenten van het Weeshuis, met name van den 'heer J. M. van der Schalk, worden nu een aantal lokaliteiten betrokken, welke voor de padvinders min of meer „ideaal" zijn Er wordt met man ein macht gewerkt om het nieuwe Trocphuis voor Paschen in te richten. De jongens doen alles zooveel mogelijk zelf: muren afsteken en beschilderen, lam- brizceringen met triplex beLimmeron enz en het publiek zal zich spoedig n 1. bij de as. bazaar, die begin Mei gehouden zal worden ter bestrijding van de verhuis kosten zelf kunnen overtuigen, wat hier in korten tijd met bescheiden middelen bereikt werd. Het eerste werk, dat dezer dagen in het nieuwe Troeplokaal verricht werd1, was bet aanbrengen aan den voorgevel van een vlaggenmast, waaraan nu onze natio nale driekleur helaas halfstok wappert in rouw voor wijlen onze geliefde Koningiin- Moeder. Lcening Enschedé. Door de H. A. V. Bank is aan de ge meente Enschedé een pCt leaning ver strekt van f 300.003 A pari. TcntoonstiTiug Nijvcrhcidsavondschool. Woensdagavond zal in de Ambachts school een tentoonstelling van teekeningen der leerlingen van de Nijvcrheidsarand- scliool worden gehouden. Singel 84b, tel, 08293 Warande 57, tel. 09733 STAAN AAN DE SPITS TEL. 68810, 68024, 68500 G„ A. DE WINSTER Westmolenstraat 18-18 - Telef. 68529 LANGE HAVEN 77 (hoek Branderssteog) Van Beverenstraat 10 Speciaal adres voor het in orde maken van Stoten en Brandkasten. Telefoon 68646 GEBR. BIJLOO TELEFOON 68792, 680(8. H. J. MARKESTEIN T. 0. KLIJN Nieuwe Haven 47 a. Brufjmanstraat 48a Sluiting. 'Aanvankelijk was bepaald, dat hot défilé, tot 7 uur zou duren, maar toen iialf 7 d'e vakken tusschen de touwen leeg waren, werd bestoten het défilé te sluiten. Intussclien was ook de d'rom op het Lange Voorhout in de richting van de Parkstraat danig geslonken, want de agen ten van politie hadden herhaaldelijk mede gedeeld1, dat deze afdeeling niet meer aan de beurt zou kamen. Toch stonden er nog zooveel menschen, dat de politie terug kwam van haar plan, om na het défilé het publiek een carré voor het paleis te laten maken. Dat is naar het Vod. meldt, eerst later op den avond gebeurd. Deputaties. In den namiddag waren nog verschei dene deputaties naar het Paleis gekomen. De Princevlag marcheerde plechtstatig langs de baar. Alle deelnemers droegen ©en Princevlag en de leider groette met do zijne. Het N.J.V. was in grooten getale opge komen. De leden verzamelden zich voor de Kon. Bibliotheek en brachten om half zus bun groet aan de baar. Toen het défilé beëindigd was, plaat sten lakeien een schut voor den schat van bloemen op het bordes. De baar werd naar binnen gedragen en vervolgens wer den de kransen naar de balzaal gebracht. Het was een heel werk om de vele losse bloemen, die het publiek op het bordes had gelegd, te verzamelen. Ver scheidene bedienden zijn daar geruimen lijd mee bezig geweest. Daarbij bleek eerst recht hoeveel zorg aan vele briefjes waren besteed. Verschei dene waren met zilverpapier omwikkeld, andere droegen mooie linten, sommige kaaltjes met enkele woorden van eerbie dige hulde. Een ka ar Ij e zag het „Vad.", waarop een kinderhand geschreven had: Van Annie. Tegen acht uur waren de deuren van het Paleis gesloten. Wederom stond eew haag vau mensclicn rondom het voor plein. Hedenmorgen voortzetting. Heden, Zaterdagmorgen, werd wederom gelegenheid tot défilecron geboden ran 92 uur. Gistermiddag twee uur waren 20.000 personen do baar gepassoerdl Een opgave v an het totaal aa n tal is nog niet bekend geworden. De condoleanceregisters, '..egcns noodzakelijke voorbereidend© maatregelen voor de uitvaart kun de ge legenheid om te teckcnen op de condo leanceregisters in hot Paleis van de Ko ning-Moeder aan het Lange Voorhout niet worden verlengd. II. M. de Koningin niet, in den rouwstoet. Naar wij vernemen, zal H. M. de Ko ningin zich Dinsdag a.s, niet in den rouw stoet bevinden. II M zal met Haar hof dames het vertrek van den rouwstoet bij wonen. en zich vervolgens per auto naar Delft begeven, teneinde aldaar de aan komst van den stoet af te wachten. Geen gereserveerde plaatsen voor deputaties, enz. Namens dc politie te 's-Gravenbage wordt ter kennis van besturen van ver eenigingen, corporaties enz. gebracht, dat zjj, die op den dag van de begrafenis van H. M. de Koningin-Moeder deputaties of vertegenwoordigingen willen zendon en meenen, dat voor hen langs den weg wel ken de stoet volgt, plaatsen kunnen wor den gereserveerd, er met nadruk op ge- wezen werden, dat binnen de gemeente 's-Gravenhage voor deze deputaties, ver- cenigingen of andere groepen geen plaat sen kunnen worden gereserveerd'. Gezellige avond. Gisteravond is in het Vereonigingslokaal aan de Nieuwe Haven een gezellig avondje gehouden met leden en begunstigers van het Ned. Iterv. Rusthuis. De secretaris, d s. K. d'e Bel, opende de bijeenkomst en herdacht met enkele woorden het sterven van de Koningim-Moe- der en het daarin door Nederland geleden verlies. Vervolgens gaf hij nog eens een uiteen zetting van het streven der vereoniginig en de door haar bereikte resultaten, waarbij de nadruk werd gelegd op de noodzakelijk heid van uitbreiding. Voor de pauze is daarna een mooie nar tuurfilm uit de Beiersche Alpen vertoond, waarna de uitslag van de gehouden ver loting werd beleend1 gemaakt en houders van loten hun prijzen in ontvangst Icon- den nemen, die in de zaal waren uitge legd. Nadat mej. v. Gorcum eenige liederen had' ten gehoore gebracht, begeleid door den hoer Van Ravens aan d'e piaino, sloot ds. Dc Bel den gczelligen avond. Adres van den Ned. Bond van koffiehuis- en restauranthouders en slijters. Door don Ned. Bond van koffiehuis-, restauranthouders on slijters, is het vol gende adres gericht aan den heer direc teur-generaal der posterijen, telefoon en te legrafie te 's-Gravenhage: „Voorheen werd in deze gemeente f66 voor een jaar-abonnement op de telefoon betaald. Men kon daarvoor slechts van do telefoon gebruik maken voor gesprekken binnen de grenzen der gemeente. Thans kost, als de telefoon is aangebracht in een of ander bedrijf, oen abonnement f 132, alzoo het dubbele. Men kan voor dit be drag nu wel vrij spreken over het streek- net, maar daarvan profiteert alleen het pu bliek en slechts in zeer geringe mate de zakenman, die aangesloten is bij het tele foonnet. Vroeger moest men, om mot Rot terdam te telefoneeren heigeen uit don aard der zaak het meest voorkomt tien cent betalen, welk bedrag natuurlijk werdi betaald door den bezoeker, die van de telefoon gebruik maakte. Thans echter wordt van de telefoon gratis gebruik ge maakt en belan.lt men daarvoor niets exlra. Wij richten daarom het verzoek tot u ot nïel de oude toesland zou kunnen worden hersteld. Het bedrijf heeft reeds zulke zware lasten, dat met een bedrag van f 66 per jaar, als verzwaring van den fled rijf s- last, wel degelijk rekening moet worden ge houden. Het zijn dikwijls de druppels, die den emmer van zorgen doen overloopon Politienieuws. Gisteravond is fle bran d we or'Mi i tg e r u k i aioor een binnenbrandje ten huize van O. K, aan de Tuinlaan alhier, waar dc gor dijnen vermorde lijk door de vlatn van een gasoomfoor in brand waren geraakt. Do be woners en politie bluschten den braml. Er werd nogal wat waterschade aangericht. Door de Rottordamsche kinderpolitie is het minderjarige meisje II. H. uit de Jan Ver meerstraat, naar de ouderlijke woning teruggebracht. Zij was gisteren wogge- loopen. Eerlijke vinder. Gisteravond deed de lieer Van II,., be drijfsleider bij Wilton, aangifte bij de po litie, dat hij oen portefeuille had' gevonden met 438 pond sterling, vertegenwoordigen de een bedrag van f3455. In de porto- feuflle zat oen adres, zood'at de eigenaar, 0. R. uit de Passage, gauw gevonden was. De heer R. had dit gold onder zijn be rusting voor zijn broer. Hij durfde het geld' niet thuis laten eu slak hot daarom bij zich. Ongelukkigerwijs verloor hij echter de portefeuille. Dein vinder weid een bedrag aan geld aangeboden, doch deze bedankte. Hij ging er vandoor. Een melkslijtor vervoerde op zijn fiets melk, zonder de daartoe veroischte ver gunning bij zich te hebben. Dat wist dnjj maar de controleur van do Grisis-Zuivel Centrale, die op pad was om zijn plicht te i.oen, wist het niet. Toen de slimme melkslijter nu door don controleur werd aangehouden, dacht bij: Tja, ik weet het en jij sweet hel niet en jij mag het eigenlijk niet weten ook, want dan ben ik er bij. Wbet je wat, ik ga er van door, dan kom jij het nooit te welen. En een 'spurt werd ingezet. Maar de melkslijter trok aan het kortste eind. De controleur speurde hem op en het resul taat was een procesverbaal. Zondagsdlravt doctoren en apothekers. Voor spoedgevallen nemen morgen dé volgende geneeskundigen den dienst waars v. d. Broek Willem de Zwijger'aan 23; De Maeyer, Buvgemccster Knappertlaan 30, en Ris, Tuinlaan 92. Morgen is geopend de apotheek van den heer J. II. Evers, Lange Haven 81, die ook de volgende week den nacld lienst waar neemt. Passage Theater. De Polygoon-film van wij ion H, M de Koningin-Moeder, waarvan wij in ons blad vau Donderdag j.l. gewag maakten, is thans ook in het voorprogramma van Passage Theater opgenomen. Gedeelten van oude journaals zijn aaneongcrijtt tot 'n historisch document, dat zijn bizondore sfeer en waar de ontleend aan het karakter van déze da gen, zojo 'kort na bot verscheiden, der Ko ninklijke Vrouwe, liet zijin slechts eenvou dige reportage proeven, pretentieloos ieder op zichzelf, doch ontroerend door de droe ve herinnering, die zij in zich bergen. liet voorprogramma wordt besloten met een kort dansnmnmer, waarin enkele van de raooie, eenvoudige Russische volksdan sen worden uitgevoerd. Na de pauze komt dan de film „Ras- poetin en de keizerin", die in algomeiet- nen zin een manum en talen indruk achter laat. Deze film, waarvan wij gisteren den i nb oud weergaven, heeft het niet gezocht in sensationeelc openbaringen of grove ta fercelen, v aartoo het onderwerp wol stof toe kon geven. In de eerste pluals wordt men go'roffen door do keu/.e van artisteu. Up het eerste plan verschijnen een viertal filmartrir-cs en acteurs, wion het koninklij ke artisteu bloed door do aderen stroomt. Daar zijn dan de drio Barrymorcs, Etbelj, die de oznrin speelt on John en Lionel, die respectievelijk prins Tsjego lief enRas'- poetin vertolken. Dan ontmoeten wij voorts de aristocratische verschijning van Diamaj Wynianl, als hofdame), Natasja, do ver loofde van prins Tsjegodiëf. Men zal zich haar ongetwijfeld nog herinneren uit Ca valcade, .Over do conceptie van do rol van Ras-

Schiedamsche Courant | 1934 | | pagina 2