STADSNIEUWS „HUSIS SACRUM". Meuwe Leerlingen Jubileum. Gemengd Koor, I. H. 0. R. Inschrijving ¥as* Ned. Herv. Kerkkoor. Zomer-Zondag, De werkverschaffing. Feestavonden. Ernstig verkeersongeval Nieuw Padvindershuis. CONCERT-enFEESTGEBOUW Eikera OBrssdasg T ui den heer L. II. Pomes. In de bestuurskamer van de Ambachts school aan do St. Lid uinas trant. is Zater dagmiddag do hoor L, II. Pomes, dio 1 April j.l. 25 jaar als 1 cc raar ia inoubel- maken aan do schoot verbonden was, ge huldigd. Toon -te jubilaris, vergezeld van zijn ochlgonoote on dochtor, binnengeleid weid, bovondon zich in d-o mot groen versierde bestuurskamer verscheidene ledon van liet bestuur, do leeraren, de meosto met hun cclitgeuoote, en een deputatie van 5 leer lingen. Pij ontstentenis van den waarnemend- voorzitter, ir. W. A. Koek, complimenteerde do heer C. Pc elder den lieer L. 11, l*omcs namens het bestuur met zijn zil veren amblsfeest. Spr. kent do beide hoe ren Pomes, die aan deze school verbon den zijn, reeds 40 jaar on weel, dat do jeugd van den jubi'a-s niet gemakkelijk is geneest. Wat hij bereikt heeft, dankt hij aan zijn wilskracht on vastberadenheid. Po kroon op zijn werk werd gezet, toen de jubilaris 25 jaar geleden als leeraar aan deze school werd' benoemd. Zijn werk wordt door het bestuur op zeer hoogen prijs gestald; do omgang mot zijn leerlingen is altijd oven rustig en kalm en hun prestaties kan, dank zij hun leeraar, den toets der critiek doorstaan. Uw levenswerk heeft een zeker cachot gekregen en veel zal daar niet meer aan to veranderen zijn. U legt thans de laat ste hand aan uw werk. Spr. hoopt, dat het den heer L. H. Pomes nog verscheidene jaren gegeven moge zijn om nog wat „hoog glans" op zijn werk te leggen. Het bestuur bood' bloemen aan en don jubilaris wordt in de gelegenheid gesteld! een werkstuk als herinnering aan dezen dag uit te zoeken. Do directeur, de heer P. II. Pomes, zcido, dat het hem nu niet zoo gemakke lijk valt tc sproken als wel bij andere ju bilea. De jubilaris van tlians is n.l. niet alleen leeraar aan deze school, maar „in zijn vrijen tijd" ook een broer van spr.! Op instigatie van den jubilaris zelf is, toen spr. hier 20 jaar geledon als directeur kwam, de afspraak gemaakt: Op school be staat de verhouding van directeur en leeraar tusschen ons; buiten de school zijn we broers. Toen 25 jaar geleden hot leervak meu belmaken werd ingevoerd1, Kreeg de ju bilaris ook nog tot taak in do eerste klasje timmerlieden praktijk te geven. In den eersten lijd' is van de leeraren zeer veel gevergdzij hebben zich ingespannen de school ,,'ir in" te brengen en dat is huil! gehikt. 'I y hebben een stempel op de school gedrukt. De jubilaris kreeg het gehecle vak meu belmaken: theorie, materialenkcnnis ea practijk voor zijn rekening en hij heeft zijn taak op haast onnavolgbare wijze ver vuld. Geen vale, dat op deze school onder wezen wordt, is zoo zeer ran de modo Onderhevig als dat van menbelmaken. De 'jubilaris zocht steeds naar het goede ea eenvoudige en lette op nauwkeurige afwer king. En wie goed' werkt kan in alle stijl ten terecht. De ambachtsschool moet niet de richting in de mode aangeven, maar mag toch ook niet achteraan komen. Bovendien hoeft de jubilaris nog les gegeven aan do modelmakers, maar vaak heeft hij eerlijk erkend: dat valt eigenlijk buitan mijin vak. Hij heeft op welhaast vaderlijke wijze zijn teerlingen gevormd' tot krachten, die door de patroons gaarne in dienst worden genomen. Ook als collega wordt de jubi laris zeer gewaardeerd als iemand, die gaarne anderen van dienst is. Nojg 5 of 6 jaar ein dan verplicht de wet den jubilaris om als lee'raar heen te gaan. Spr, hoopt, dat die periode in het 'rustige tempo, dat den jubilaris eigen is, zal ver strijken. - Namens het personeel bood spr. een loe ren, fauteuille aan. De heer B. H. C. I. van 0 aster hout feliciteerde den jubilaris namens den Bond van leeraren bij het Nijveriieidsonder- wijs. Als prettig collega en bondslid' wordt de heer Pomes ten zeerste gewaardeerd. Namens den Bond bood spr. een bloe menmand aan en namens do leerlingen een vruchtenmand'. De heer L'. If. Pomes zei de, dat men bij een jubileum rneedal geen kwaad van den jubilaris spreekt, maar spr. te bti< dat zijn vrouw hier tegenwoordig is, want nu heeft zij eens kunnen hooren... wal een braaf mcnsch spr. is! Dat spr. zijn plicht heeft kunnen ver vullen is in do eerste plaats te danken oa'n het bestuur. De verhouding tusschen' bestuur en leeraren Iaat niets te wenschen over; steeds slaat het bestuur op de bres en spT. herinnert zich niet, dat er in de 25 jaar, dat hij aan de school verbonden is, ooit een conflict is geweest. Wat de directeur betreft, die houdt de touwtjes wel in 'bandon, maar beveelt nooit. Dat is ook een van de factoren, waarom het hier prettig werken is. Ook' de verhou ding tusschen do leeraren onderling is uit stekend1, alblijkt er wel eens verschil van opvatting tusschen de oude en de jonge 'generatie! .li Alten, ark die teerlingen, bracht spr. dank voor hun geschenken en hij eindigde met de hoop uit te spreken, dat hij tot liet laatst zijn plicht zal kunnen blijven deen in het belang van do leerlingen en van de school. Er bestond daarna gelegenheid den ju bilaris eu zijn hiiisgenooton persoonlijk (o complimentoeren. Jaarvergadering. In de kort geleden gehouden ledenver gadering van Gemengd' Koor, dio gebonden werd onder leiding van don voorzitter, don heer A. van Zoben, is ook het jaar verslag van don secretaris, den heer R, Bos, uitgebracht. Dairuit sprak grooto te vredenheid over do resultaten, in het af- geloopen jaar bereikt. Met do alleszins geslaagde uitvoering rail de Johannes Passion verwierf do ver- eeniging hier ter stede een eerste plaats cn trad zij tevens onder de gemengde ko ren in Nederland op den voorgrond. Aan haar financicelc verplichtingen bleek zij ook dit jaar regelmatig to hebben kun nen voldoen. liet aantal leden nam iets loe en steeds werd met ernst en animo gerepeteerd'. Belangstellende s'algenooten beoogen aangespoord door de uitstekende uit voering van de Johannes Passion de vorming van een comilé tol verleening vail extra steun hij herhaling van ©en1 dergelijke uitvoering. Het koor begint thans „Jupiter Amans" in te studeeren. Bij de uitvoering daarvan zal de com ponist, dr. Joh. Wag en aar, zelf de solis tische pianopartij vervullen. Het 30-jarig beslaan, liet programma, ter herdenking van het 30-jarig bestaan der Sohiedarnscho Vereeni ging vioion Lichamelijke Opvoeding T.U.O.R. is tlians definitief a!s volgt samengesteld. Donderdag, 3 Mei: n.m. 6.457 45 u., Receptie boven-foyer Passage Theater. n.m. 8 uur, Jubileum uitvoering, Pas sage Theater. Woensdag, 9 Mei: n.m. 7.30 uur, optocht door leden en adspiranlieden van TJI.Ö.R. Donderdag, 10 Mei (Hemelvanrlslag): Optreden van den Rottere!amschen Turn bond (Turnkring voor Rotterdam en Om streken van het Kon. Nerierl. Gymn. Verb.) ter gelegenheid van diens 30 jarig bestaan, op het Feestterrein in het Volkspark. v.m. 7 uur. Aiuivang der gymuastiek- wedstrijden. n.m. 1.30 uur. Optocht, n.m. 2.30 uur. Graote uitvoering, w.o-, massaal optreden, werken der bekroonde vereen igiugen en hot dames- en hoeren keurcorps van den R. T. R, handbal d'e- moustratio enz. enz. n.m. 5 uur. Prijsuit ".Icing. Zaterdag, 19 Mei. Adspirantenfeest in de zaal van den R. K. Volksbond'. Do pogingen tot samenstelling van een eere-comiti zijn uitstekend geslaagd; de burgemeester van Schiedam, de heer II Stulemeijcr is bereid bevonden het eere- aioorzitterschap van dit comité, dat bin nenkort officieel ?al worden geïnstalleerd, te aanvaarden. Een feestgids, zal dezer dagen ver schijnen. Do belangstelling rotor de jubileum-uit voering op 3 Mei in het Passage Theater is zéér groot, waardoor het niet mogelijk zal zrjn aan allo aanvragen om plaatsbe wijzen te violdoen. Do inschrijving voor de wedstrijden op Hemelvaartsdag, die Ihans gesloten, is, is uitstekend. Van do bij den R. T. B. aange sloten 23 vereen igingen, nemen er aan de wedstrijden te Schiedam 21 deel. Hieronder bevinden zich <xa. do bekende vereen igin gen Aspasia, Turnlust, Maasnyrnph, Ulys ses, M. A. A. S., Rotterdam e.a. De optocht zal worden begeleid door 4 muziekkorpsen. Tenslotte wacht de adspiranten van T. H. O. R. op 19 Mei a.s. een. feestavond in de zaal van den R. K. Volksbond. LANGE HAVEN 115 - TEL. G88S3. SCHIEDAM spreekuur van 4-5 uur voor Modevakschool Roiterd.dijk 243 Dir. H. M. Th. VAN ALPHEN Derde lustrum. Het Ned. Herv. Kerkkoor bestaat 15 jaar. Dit feit zal herdacht worden op twee avonden, n.l op 24 en 25 April a.s, in het Vercenigingslokaal. Den eersten avond zal er o.a. gelegenheid zijn het koor te complimenteeren en zullen enkele zang stukjes en een tableau worden opgevoerd op Woentdag 25 April wordt door de leden, donateurs en genoodigdon in in- tiemen kring feest gevierd. Concert Voor liet concerrt van Schiedam's Chr. Mannenkoor, directeur Otto de Vaal, op morgen in de zaal van den R.K Volks bond, is een afwisselend1 program samen gesteld. Het koor opent met een lied van C. C. A. de Vliegh: Op 't kerkhof, dat ge zongen wordt in memoriam aan het over leden lid der vereeniging, den heer P. Bergkoilo. Daarna volgen: Zondag op blot meer van Heinze en Abendfriedo ara Rlieih, vain Neumann. 1 Als solisten treden op de tenor Coim. van Munster uit HilIegetsbOrg en de bari ton Leo Fredcriks uit Rottendam; ook het Dilettanten Symphonic orkest LL van Beethoven, directeur J. C. M. Feltzor, ver leent zijn medewerking. Samen wordt voor do pauze het Te Deuni laudanms, van Verhuist, uitgevoerd. Het orkest zal de Jenair symphonic, van L. van Beethoven, (en gehoore brengen; do heide solisten zullen zich afzond er] ij li laten hooren en besloten woirdt met Die Nacht, van Schubert, voor koor cn orkest begeleiding. Mijn overbuurman riep gistermorgen uit het open gestooien slaapkamer venster zijn naaste buurvrouw, die reeds op het breede raamkozijn van haar erker zich in de zomer-zon koesterde, toe, dat het prachtig weer was! En zij repliceerde met één woord: Ileecerlijkl", met een stuk of vier é's! De Zondagmorgen was toen nog niet oud! Later op den dag hebben mijn over buren zich misschien, evenals vele an deren, zich er over beklaagd, dat het zoo warm was Daarvoor bestond naar mijn meening geen reden, maar smaken verschillen, ook voor wat betreft de temperatuur. Veten hebben intussohen genoten van den eersten zomorschen Zondag in 1934. De optimisten hebben alweer gelijk ge kregen: De zij's, d'ie zich reeds een nieuw zomerhoedje hadden laten aanmeten" en een zomersch tenue bij de hand hadden, hebben daar gisteren ploizier van beleefd en de andere helft der menschheid' ook een pleizier bezorgd, want wij mannen houden van fleurige costuumpjes bij de dames. Zelf blijven we sjouwen met donkere, op zijn best grijze, colbertpak jes, met bijbehoorend stijf of half stijf boordje! Stakkerds die we zijn1 In liet Stcrreboscli en Volkspark was het druk. Aan den Maaskant, dat heer lijke plekje aan het breede, verre water, waren tijdens do matinee allo officicele zitplaatsen uitvcikocht. Alleen ligplaatsen waren nog voorhanden. De uitlocht naar de bloembollenveldon leek ons nog niet zoo groot. Togen een uur of 5 zagen wein de stad wel een enkelen f,eiser in hemdsmouwen op oen met naicissen versierd karretje peddelen cn een enkele aulo met om den radiator de trachlioneolo guirlandes. Maar overstel pend was de drukte nog niet! Te Scheven in gen en aan den Hoek wa ren reeds heel wat strandbezoekers. De wanna Zondagmiddag werd1 bijna noig oorzaak, dat er bloed vloeide. Aan het eind van de Willem de Zwijgerlaan bij de Stadhouders!aan ontmoette een man een „ijsboer", met wien bij meende een aj)- peltje to moeten schillen. De „ijsbeer" mocht met zijn bakfiets niet verder rijden en toen hot publiek zich met het geval bemoeide, trok do ontstemde man con mes en sloeg daarmee naar de helpers van den „ijsboer". De laatste was tijdens de vechtpartij er tusschen uitgetrokken, naar een plaats, waar de sfeer niet zooi verhit was en men toch' wel na^ir een koele brok verlangde. In Babberspolilcr. Hedenmorgen zijn een 20-lal werkloozon in den Babberspolder begonnen met het voorbereidende werk, zooüat over eenigen tijd een 70-tal werkloozon daar te werkl gesteld Kunnen worden. Er worden tbansl jiJankiers en rails gelegd en onderzoekin gen ingesteld inzake do gesteldheid van den bodem. Tot de werkloozon, die daar hedenmor gen aan het werk' zijn gelogen, behoort ook het communistisch raadslid', de lieer W. Collé. die speciaal belast is met liet smeTen van de wagens, hot uilgeven van het materiaal enz., dus min of moer een post van vertrouwen inneemt. Kanipcervcreemging. Hier ter stede is opgericht de Eerste Schiedamsehe Kumpcervereemging 'Ontspan ning. Het bestuur is als volgt samengesteld1: Jac, de Groot, voorzitter; J. Bras, Parol lelweg 212, secretaris; J. Schopenhauer, penningmeester. De vereenigmg bezit reeds twee 8 per- soonstenten; do Pinksterdagen zal zij het seizoen openen. Zakcngids met telefoonnummers. Door een samenloop van omstandigheden is de vorige week de inJruk'gevostigd, als of do ondernemer, die een „Zak'engids met telefoonnummers voor Schiedam" wil uit geven, een minder reeêle zaak' drijft. Het Advertentie Bureau Leiden, B. Voor tui ni, te Leiden, die Üo ondernemer is, is daardoor min of meer gedupeerd, want bij onderzoek' is gebleken, dat or geen 're- dein beslaat om argwaan tegen deze zaak! te Koesteren. Reeds in verscheidene sle den van ons landi is eeln dergelijke Zaken- gids met telefoonnummers uitgegeven. Daar in worden de zaken gerubriceerd opgeno men, b.v.: de aannemers, de bakk'e'rs, de smeden enz., Bile met hun tdefoownuxnlner. C.J.V. Moiidaccordconclub „Bravo". De C.J.V. Mondaccordeondub „Bravo", directeur de heer A. N. van Baaien, heeft Zaterdagavond in het Vercenigingslokaal haaf jaarfeest gehouden, dat druk bezocht was. Toch kan do club, zooals de lieer 0 n- \orwagt, die ecu openingswoord spiak, opmerkte, behalve wat centen ook heel goed nog wat jonge leden gebruik n. die een der goedkoopste en eenvoudigste rati- ziek-instrumenten willen loeren bespelen. Al is het dan een eenvoudig instrument, er kan loch heel wat muziek' met een mondaccoTdcon woi'ten gemaakt, wat wel bleek bij het optreden van do heela club' on bij dat van de junioren cm senioren! afzonderlijk. Een succesnummer werd Lente, gecom poneerd door den directeur en uitgevoerd door cte junioren. Chr. de Bree imiteerde daarbij op uitstekende wijze een fluitende vogel. liet groolsle deel van den avond averil gevuld met een blijspel in drie bedrijven „liet vraagtecken", dat opgevoerd' averil door ledon van do Jongerengroep van do Chr. Hist. Unie, waaronder enkele zijn, die onmiskenbaar aanleg hebben voor too- neelspel. En dan denken ave ia de eerste plan's aan den vrijgezel, dio door zijn compagnon aangemoedigd wordt, behalve deelgenoot in de zaak, ook zijn schoon zoon 1e worden, liet succes van het clubje, dat het Vraagteeken opvoerde, was zeer groot. „Wilskracht", In Musis Sacrum werd' gisteravond' door de Amusante Tooneelveroeaiiging „Wils kracht" eut sonate-dansant gehouden. Deze aVond' is eigenlijk een amen-proefje vn.n avat nog komen gaat, n.l. het lustrum. Op 24 Juni bestaat Wilskracht Vijf jaar. Do hoer 0. L. Simons, eero-voorzitler, voorzitter der feestcommissie, hield' een openingsrede, waarin liij het ontstaan der vereeniging memoreerde. Nog enkele loden, aldus spr., zijn van do oude garde, 'en teaiems vroegere leden van cfo zang- vereeniging „Tegeno" avaarait Wilskracht is ontstaan. Nadat spr. die gezellige sfeer, die altijd op de avonden heerseht, had besproken, wenschte hij allem een gezel lige n avond' toe. Mede door het warmo weer was do op komst niet zoo bizonder groot, wat echter niet wegnam, dat het enthousiasme na ieder stuk, zeer groot avas. Luide heeft wen do acteurs en actrices toegejuichtl als zij met hun humoristische stukken, klaar waren. Verschillend© trio's en duo's hebben medegewerkt. De moderne straatzanger, T. J. Schmidt en M. v. d. Most, oogstten zeer veel suc ces met him nummer „De Muzon zonen", dat op verzoek gezongen werd. Iliet toooedstuk „De droge min", waar in mevr. Vlokltoveii, rnej. v. Eist, de hoeren A. do Kok en J. Kleinekoort moer speelden deed laclisal'vo op lachsalvo in de zaal opklinken. „The Merry blakers" zorgden voor ge zellige dansmuziek. Kunst en Vriendschap. De tooneelvereeniging „Kunst en Vriend schap" heeft Zaterdagavond in het gebouav van den R. K. Volksbond een oparoering gegeven van „Ik heb eon mensch' gedood", van Maurice Rostand, blijkens de openings rede bedoeld als anti-oorlogsstuk. De re gie lag in hand'en van den heer A. II. van Geene. Do rol van Paul werd ver vuld door den heer L. J. M. Lupker. Na afloop werd gedanst. Nut en Ontspanning, De tooneelvereeniging „Nut en 'Ontspan ning" bracht Zaterdagavond in Gebouw Eendracht h'et bekende tooneelspel „De so ciëteit 'Onder Ons" ten tooneole. De ope ningsrede werd uitgesproken door den voor zitter, don heer P. J. Vevingmeijer. 'Over het tooneelstuk zeil behoeven we niet uit te weiden, het is bekend genoeg. Over het spel kunnen ave eveneens kort zijn. Het genre gaat den leden van deze tooneelvereeniging nog ver boven hun macht. Zij zouden ongetwijfeld meer be loond! zijn geavorden, als zij hun moeite besteed hadden aan een eenvoudiger op gave. In bizonderliedeu treden lijkt ons overbodig. Slechts willen wij de namen vermelden van de hoeren G, M. v. d. Meij en J. A. W. Bonte, die nog iets avisten te maken van hun rollen. Na de opvoering bleven velen nog bijeen voor het gezellig samenzijn. De politie heeft daarbij tweemaal assis tentie moeten verloenon voor een vecht partij. Eenige personen averden verwijderd. Fietsclub „De Trekvogels". Ter gelegenheid' van hot éénjarig be staan heeft de fietsclub „Do Trekvogels" een feestavond georganiseerd, die Zater dag gehouden is in Musis Sacrum, De voorzitter a-an d'o feestcommissie, de heer M. Vogt, bood bij den aanvang van den avond den voorzitter der vereeni ging, den heer II. Dries, een bouquet bloe men aan. De lieer II, Dries heeft venrolgens de openingsrede uitgesproken, avaama hij nog maals werd toegesproken door deR heer M. Vogt, die hem namens do leden be dankte voor zijn averk! gedurende het af- gcloopen jaar. Hem werd een stoffelijk blijk van dezen dank in dien voim van een j>olshorioge aangebo-cten. Aan don secre taris en den penningmeester werden icd een vulpen en vulpotlood' aangebeten. Het programma van den avond, die het karakter droeg van een sodrée dansante, werd' verder verzegd doorrdep heer L. de Bruïjri en do Moufabux-band. Een oude man het slachtoffer Zaterdagmiddag slak cte 79-jarige Wl Kj,4 IC, wonende aan den Vlaardnigerdïjpd, dtb veihoeds de Koemarkt over, avaarbij M aangereden avoid door een auto, bestuurd' door E. S. uil, Rotterdam. De oude man word legert do straat gesmakt en zeer ernstig gewond. Dr. Vos, chirurg aan do dr. Noletstichting, die toevallig juist pas- seeide, verleende de eerste hulp. K. bleek o.a. het linkerbeen te bobben gebroken. Per politiebrancard is het slachtoffer overgebracht naar het Gemeente Zieken huis, avaar hij heden aan do bekomen verwondingen is -overleden. De chauffeur heeft geen schuld'. Officieel in gebruik genomen. De afdceling Schiedam dor Ne< lerland- scho Padvinders vereeniging. heeft Vrijdag haar niouav clubhuis geopend. llanr do vroegere lokaliteiten aan de N'Oord'vest, waarin de Schiedamsehe Pad vinders eenige jaren onderdak hebben ge had ,niet meer voldoend'o ruimte boden om alle groejyen in hun voortdurend groeiend aantal te herbergen, moest naar hetere huisvesting worden omgezien. liet bestuur is in dezen opzet op initiatief van den heer P. Sootens schit terend geslaagd, avaarbij het op lofwaardige wijze gesteund is door de Itegenten van het Weeshuis der Hervormden alhier. Dezo hebben n.l. op voor de beperkte geldmid delen der Padvinders zeer gunstige aaor- avaarden ©en reeks lokaliteiten beschikbaar gesteld in het oude Diaconiehuis aau de Niouwstraat, welke voor een groot gedeelte nog niet voor andere doeleinden averden gebruikt. Nadat het bestuur de beschikking over deze lokaliteiten had verkregen, zijn de padvinders mot man en macht aan het werk getrokken, om de lokalen voor him doeleinden in te richten en binnen enkel© weken avaren deze omgetooverd in gezel lige vertrekken, avaar do padvinders liun geregelde bijeenkomsten en orf:mingen kun nen houden. Li hot gebouav aan de Nieuwstraat ont ving hot bestuur des avonds ten acht uur gienooddgd'an en bel angst©] 1 einden Ter- avij'! do hand' der padvinders een opgoavek- t© inarsch deed' hooren, namen de beid© groepen aan do avandOn van de mal hun plaats in. Het was een aardig gezicht om do padvinders, allen in uniform, eelnig© vlaggen meevoerende, keurig in do pas do zaal te zien binnen marchceren, het geen do aanwezigen opstaande aran hun zitplaatsen, mot belangstelling gadesloegen. Do grooto groepen welpen met hün groen© petjes en truien, d'e verkenners met hün zwierige hoeden on do avatar-groep in keu rige blauave truien met do jolig© matrozen muts viel een hartelijke ontvangst te beurt. Do voorzitter, de lieer mr. J. II. We Id le er, verwelkomd© de vertegenwcoid'gster van het hoofdbestuur, men. Pippel, do districts-voorzitter, dr. Meihuizon, de A. D. 0. de heer G. J. de Koning uit Rot terdam, alsmede de talrijke vertegenwoor digers van bevriende groepen uit Rotter dam, Den Haag, Vlaardingen, e. a. Hierna wendde spr. zich tót den ver tegenwoordiger van het gemeen tebestuirr, den wethouder J. Dinkelaar; hij verzocht dezen aan het gemeentebestuur den har- telijken dank van het bestuur over te brengen voor zijn belangstelling in deze beweging, avaarbij hij de hoop uitsprak!, dat dit eerste contact nog diikovijls door verdere relatie en samenwerking zou wor den gevolgd. Vervolgens richtte spr. zich in het bizon- der tot de regenten en regentessen van het aveeshuis, waarvan de dames Houtman en Schut en de hoeren J. M. van der Schalk, N. W. van Gelder en dr. G. A. Ver maas tegenwoordig waren, om allen har telijk dank te zeggen voor de groote be reidwilligheid en tegemoetkomendheid bij de beschi'kbaiarstallLng en inrichting van het nieuwe clubhuis ondervonden. Spr. vertnojirwt, dat de jongens 'zich goedle huurders ziullen betoonou, al zal eenige luidruchtigheid mogelijk niet geheel te ver mijden zijn. Ten statte bedankte spr. nog speciaal eenige padvinders, dio zich bij de inrich ting zeer verdienstelijk gemaakt hebben, alsmede de .Ouder-CiommisMe en in het 'biztonder de hoeren A. M. Siund'erman en A. dc Gropt, die veel tijd' voor het gereed maken hebben gegeven. Laatstgenoemd©, die roeds ziotoveol voor do padvinders heeft gedaan, complimenteerde lijj nog eens bi- zonder vooral met bet tot slandkiomen van de leeszaal voor dezle groejmn, een zoo lang door hem gekoesterde wensch. Do voorzitter verklaarde hierna liet nieu we gebouw a-oor geopend. Na het zingen van het Padvinderslied en het Wilhelmus door de aanaverigen, verspreidden dezo zich, vaargeliaht door de bestuursleden, dbar de lotéliteifcen, ten einde do Keurige inrichting te Iteaiahtigen.', Nog lang heerschte er een opgewekte! stemming in de orervolle lokalen, welke' met belangstelling dn onder het genot van thee en verdere versnaperingen werden' bezichtigd. Geslaagd. Bij het op 26 Maart door hot Centr. Bur. Instituut Pont te Haarlem gehouden exa-; men slaagde voor het practijK-diplorna Ne-'; derlanilsoho handelscorrespondentie deliëêr! A. van W coland. Voor het examen kantoorstonograaf Nej- derlandsch, 130 1 gr. systeem „Groot©", i«j Zaterdag te 's-Gravenhage geslaagd d'e ht-êri G. VV. J. van Bergen Walraamn. Stille omgang. In allen eenvoud is gisteren in de vroeg te do stilte pimgang van Ropmsahe mané nem gehouden langs den Iteferidesa weg. i De deelname vrii ïpanfasjn, aowiisd wsi

Schiedamsche Courant | 1934 | | pagina 2