De vogels in het Sterrebosch. VEILIGE HAVENS. i$adli@}pr@g§,7amim,s De tjiftjaf gearriveerd. De groenlingen blerren. De bonten kraaien bliezen den aftocht Een eierdief. Opschudding in het bosch! De lente heeft haar intocht gedaan! Op oen der eerste dagen van do maand April is de lang verbeide Ljiltjaf eindelijk: gearriveerd. Precies veertien dagen later dan het vorige jaar. De koude, scherpe noordenwind, die voor en na Pasohen ons dikwijls deed huiveren in onze winterjas sen, zal ook het lange uitblijven van deze scherpsnaveltjes wel veroorzaakt hebben. Heeds wanhoopten we, of ze nog wel zouden komen, want in dit verband is een tijdsverschil van volle twee weken gewel dig gioot. Gelukkig zijn we op dit punt weer ge rust gesteld en nu kunnen we ze weer bun eentonig, doch niettemin aanlig „tjil- tjef' „tjif-tjef" hooren zingen. I)e gi eenlingen blerren weer van alle kanten en op het oogenbhk kunnen wc deze groen gele vogels gemakkelijk te zien krijgen, wanneer ze in het bovenste topje van een bootn op den uitkijk zitten. Over een maand zal dat niet zoo goed lukken, wanneer de hoornen weer vol in het blad zitten. De maand April kenmerkt zich bizonder door een komen en gaan van allerlei ge vogelte. De bonte kraaien hebben in het begin dezer maand den aftocht peer geblazen. Af en toe zag je nog wel eens een ol twee leden van dit gilde, doch de groolo troep was toch al verdwenen; en nu ziet men er zelfs geen enkele meer. Iets, waar over wc weinig bedroefd behoeven te zijn. Omstreeks den zelfden tijd als de bonte kraaien zijn de sijsjes naar Irnn Skandi- navischc zomerverblijven vertrokken en een week later hebben ook de koperwieken ons tot October vaarwel gezegd. Ilct is jammer, dat de levenslustige sijs jes nu ontbreken in het Sterrebosch, doch het afscheid valt niet erg hard, want iedere week komen er weer nieuwe zan gers om het bo-sehconc-crt zoo volledig mogelijk te maken. Zoo is b.v. ook de fitis weer terugge komen. Hij is, wat zijn uiterlijk betreft, heel moeilijk van de tjiftjaf te onderschei den. Het beste kenmerk is nog de poot jes, die bij de tjiftjaf zwart en bij de fitis roodbruin zijn. liet min of meer weemoedige liedje van de fitis weerklinkt reeds overal in het Sterrebosch, want deze vogel komt hier in vrij groot aantal voor. De houtduiven koeren, dal het een aard heeft en sommigen onder hen hebben reeds eieren en zelfs jongen. Het is te hopen voor hen, dat het eekhoorntje, dat zich op het o-ogenblik in hetSterrebosch op houdt, niet te veel van hun eieren op slurpt, want daarvan is hij ceu groot lidhebber. De zwarte kraaien zijn druk bozig met het verzamelen van doode zoowel als le vende takken ter versterking van hun horst. De roeken zijn daarmede rerds lang gereed en hebben zelfs al jongen. De zwarte kraaien zijn al net zulke ver klikkers als hun bonte collega's. Daarvan zag ik deze maand nog een aardig staaltje. Een stuk of vier kraaien suisd-m luid kras send nu hoog boven de kruinen der hoo rnen en dan weer laag tusschen de tak ken door. Eerst dacht ik, dat. ze oneenig- beidi hadden over een of andere particu liere aangelegenheid, zooals dat bij vogels in dezen tijd dagelijks voorkomt. Het geschreeuw der zwnxljes hield maar aan, zonder dat ik er do oorzaak van kon vaststellen. Opeens zag ik een vogel, laag langs den grond wegvliegen; het leek net een houtduif. Alleen de kleur was anders dan die van een hou'du'f. Deze vogel was roodaohtig en aan den kop te zien leek het wel een roofvogel. Intusschen ging het kraaiengezelsehap weer achter hem aan en een eind verder begon het zelfde gekijf opnieuw. Het was werkelijk een heele opschudding in het boschhet was nogal vroeg in don morgen, zoodat hot overigens zeer rustig was. Neen, dacht ik„ dat moet vast en zeker een roofvogel zijn. Dan maar weer even orngeloopcn en trachten te weten te ko men, wat hel voor een vreemdeling is, die zoo de belangstelling der kraaien, en nu ook die van ondergetcekcnde, heeft gaande gemaakt. En jawel, hoog in een populier zat de oorzaak van het kraaion-opstootje; oen torenvalkje of roode wickel, zooals hij ook wel genoemd wordt. Toen de kraaien mijn aanwezigheid had- deen bemeikt, dachten ze zeker, dat ze liet nu wol aan mij konden overlaten om niet een hunner aards vijanden af te re kenen. Na een scherpen „kras" van een hunner verdween eensklaps liet heele ge zelschap. Ik moet evenwel zeggen, dal ik mij zeer slecht van de mij toegedachte taak heb gekweten. Toen ik namelijk het mooie dier met zijn langen staart op mijn gemak een poosje had bekeken, heb ik hem vaarwel gezegd en ben mijns weegs gegaan. Als de kraaien geweten haddon, dat het zoo goed was afgeloopen met hot valkje, zonden ze stellig ook een stortvloed van kraaienscheldwoorden over mijn onschul dig hoofd hebben uitgestort. Zoo nu en dan vang je al weer berich ten op over jongens, die met vogeleieren en zelfs met nesten, waarin de eieren nog aanwezig zijn, loopen te pronken. Dat is heel jammer en nogmaals zou ik van deze gelegenheid gebruik willen maken om ouders en onderwijzers te verzoeken toch bij voortduring het laakbare van het be- rooven der vogelnesten onder de aandacht van onze jeugd te brengen. Om nog even op de kraaien terug te komen. Deze week zag ik hoe een kraai zich onledig hield met uilen naar Athene te dragen; natuurlijk in figuurlijken zin. lieer dan eens zag ik de kraai met een bek vo! takjes uit de richting der stad naar het Sterrebosch vliegen, waar zij in een hoogen popel haar nest had. Deze kraai was zeker niet bekend met het feit, dat ook in het Sterrebosch takken in aller lei afmetingen le vinden zijn. Ik geloof niet. dat deze zwartrok het ver zal bren gen in de kraaicnwereld. Het is nu de moeite waard om eens een paar uur in het Sterrebosch door te brengen. Hoestere en hoornen zijn in deze maand wel het mooist en vooral 11a een regenbuitje ziet alles er even frisch uit. De heerlijke geur der bladeren komt u reeds op verren afstand tegemoet. De vo gels kwinkeleeren, dat, het oen lust is en mt honderden vogelkeeltjes wordt u ver kondigd, dat de lente baar intocht in volle glorie gedaan liocft. A. DE JONG. Ook de Katnor-voorzitter, mr. W. L. Ba- xon de Vos' vair Steen wijk, merkten we onder de reizigers op. Punctueel 16.13 uur do trein, was om half vier uit Don Haag vertrokken stopte de motor-trein te Arnhem voor de eersteldasse wachtkamer, waar de heo- ren zich oenige oog-enblikkem ophielden. Men was algemeen zeer voldaan over de nieuwe trein, die wat snelheid en comfort betreft, aan allo verwachtingen voldoet. Even over vijf uur vertrok het gezclscahp weer. - De kwestie-Abrahams. Het echtpaar Abrahams verbreekt den band met de vcrceniging „Trein S.2S" geheel. Dr. Abrahams en mevrouw S. Abra hamsv. di. Heijden hebben den volgen d-en brief gericht tot het bestuur van do vciroeniging „Trein 8.2S": „Na ampele overweging hebban wij de eer U mede to doelen, dat do gebeurte nissen van den laatsten tijd voor ons een onoverkomelijk beletsel vc-rmen, de ver- eoniging vooxtaan niet onze krachten te dienen. Mitsdien zien wij ons gcmood'zaakt por 1 Mei a.s. don band1, dio ons aan de ver- eoniging bindt, geheel to verbreken. Het zal U duidelijk zijn, dat wij, die do verooniging hebben helpen groot mar ken, niet lichtvaardig lot dit bosluit zijn gekomen. De verpachting van de zweminrichtingen. Tc lioltcrilam. De proefioschrijving voor de verpach ting van de Kotlerdamscho zweminrichtin gen is een fiasco geworden. B. en W. hadden geraamd, dat er wel een f60.000 uit dit „zaakje" te slaan was, doch het blijkt, dat er absoluut geen liefhebbers zijn. Er zijn zeven inrichtingen. Voor slechts vijf heeft men ingeschreven met een to'aal bedrag van f 4 590. Ncderiaudseh-Sludcnter.-werkkamp 1934. De kampleiding van het Ncd'erlandsch- studenfcem-wexkkamp is er in geslaagd! dit jaar eon bizondier geschikt object te ver krijgen, zoodat het reeds thans mogelijk is do gelegenheid1 tot inschrijving als deel nemer te openen. Het kamp zal worden gehoudten in de nabijlieid van Dieven- (Drente), waar dwars door een heuvelachtig, deels beboscht tor- rein een weg moot worden aangelegd, wel ke ecin verbinding zal vormen lusschctn twee bestaande wegen. Gedurende negen weken zal hi era a - kunnen worden geweaJkt en wel van 8 Juh tót etn met 8 September en zal bestaan uit 3 etappen van 3 wekcin elk, welke dus beginnen op<8 Juli, 29 Juh'elm 19 Augustus. Men kan zich alleen opgeven voor den duur van één étappe. Propaganda Olympische Spelen 1936, De Koninklijke Ncderlandsöhe Athletiek- Unie, heeft thans een tnieuw plan ontwor pen oim den verkoop der nieuwe N. O. 0.- speldjes voor 1934 op nog uitgebreider schaal te doen plaats vinden. Zij heeft daartoe haar pers- en propa- gamtaciornmissie uitgebreid, met Uniebe stuursleden en bekende allilotiekp-ropagun- disten. Het is oen bekend feit, dat de activiteit van do K. N. A. U. op het gebied van den verkoop der N. O. C.-spekl!jcs zeer groot is. Gepoogd zal worden dit jaar lot den verkoop van 100.000 N. O. C.-speldjes te komen. In 1931 loopo geen sportliefheb ber zonder speldje. Filenieuws Debuut van Maricnc's -dochter. Do voorschriften, geldend' op do ter reinen der Paramount, studio's verbieden allo sterren zonder uitzondering om mot hun auto's bat terrein op le rijden. Dat staat in verband1 met de bepalingen der brand'-assurainliepolissem. Maar voorschrif ten cm assurantiobepaliingem bestonden eens klaps niet meer op don dag, dat hot acht jarig dochtertje van Mariene Dietrich de studio's betrad' om haar eerste rol to spe len. Do welbekende, grijze, en ietwat oud'er- welscho Rolls-Royco reed onverstoord' do poort binnen. Mein had kunnen denken, dat president Roosevelt erin zat, want be halve de chauffeur zaten er nog twee ge wapende lijfwachten in den wagen. Maar al ^.cl'ezo voorzorgsmaatregelen golden do kleine Maria, die door haar moeder naar Josef von f ;ernberg werd' gebracht, die de nieuwe film, waar moeder en dochter beiden in optreden, regisseert. Deze film behandelt het loven van Ka- tharina d'o Groote, keizerin van Rusland em do kleine Maria speelt de Kalliarina- vau-zieven-jaar, dio toen nog prinse, Sophia heette. In een later deel van de film, als Katharina zoo langzamerhand zestien jaar is geworden, neemt Mariene de rol van haar dochter over en ontwikkelt de figuur tot de Katharima de Groote. Oorspronkelijk voelde Mariene er niet veel voor haar dochter filmactrice te laten worden, maar d'oor de eigenaardige eisclien van dit scenario viel de aandacht vanzelf op de kleine Maria, die net zoo blond is als haar moed'er -en ook overigens voel op deze lijkt. V-erscliiilend© proefop- mamen werden van Maria gemaakt, die tot groote voldoening van Vom Stemberg uitvielen. En nu er dus kans is, dat haar dochtertje werkelijk iets in de filmkunst bereiken zal, lieeft Mariene toegestemd. BINNENLAND dooi BASIL KING, (Uit bet Engeisch). 104 j Tegen den muur tegenover het venster ;w'as oen blauwgrijze wandbespanning aan gebracht, waarin, dicht opeen, langgerekte gesl alten met droevige oogen waren gewe ven, alles omgeven door een iugowikkeldcn rand van bloemen, bladeren en vruchten. Op een wit marmeren schoorsteenmantel, versierd met drie groepen dansenJe, guir landes dragende Cupido's in bas-relief, stond een pendule en een paar kandela bers van biscuit de Sèvres met verguld brons. Hierboven hing hof ten voeten uit geschilderde portret van een dame uit de achttiende eeuw van Reynolds, Rom- iiiey of Gainsborough hij raadde er maar naar die vol gratie neerzag naar -een kast met verschillende soorten F.uropeesch porselein, oen kastje met miniaturen, en oen ander met a'ntieke waaiers.. Hier en daar zag men een bronzen beeld- en twee of drie geëmailleerde boelen van Limoge- porsdein van -een intense kleur. Aangezien er voor alles ruimschoots plaats was, hin- derd -ct;et niet dat er zooveel stond, te minder omdat al die dingen smaakvol wa ren neergezet. Een werkmandje met naai gerei en breiwerk'stond op een tafel, waar op tal van de nieuwste tijdschriften en boeken lagen. Hij werd zenuwachtig van het lange wachten, maar toen trad Lily binnen, op ©en wijze, alsof het bij toeval gebeurde. Slenterend kwam zij naar hem toe en stak hem met een langzame, slangachtige be- De Eerste Kamer „dieselt". Zeven Excellenties maken den rit mee. Gisteren hebben de leden der Eerste Ka mer hun -eersten rit met den -nieuwen Die sel-trein der Nederlandscho Spoorwegen ge maakt. Do Kamer was zoo goed als vol tallig; bovendien werd de tocht meege maakt door de ministers J. Kalff, Slotoma- ker de Bruine, Oud, De Graaff, De Wilde, MaTchant en den oud-minister Beelacrts van Blokland. weging van haar arm, overschillig haar hand toe. „Hoe maak je 't? Mo-eder is laat. Ik weet niet eens of ze al of niet thuis is. Mis schien vergoot ze 't. Doet ze dikwijls". Ze nam een zilveren sigarettendoos van een tafeltje. „Een opsteken?" Toen Tom bedankte, stak ze er zelf oen op en liet zich in oen ruimen stoel met rechte leuning vallen, waarna zij haarbee- nen over -ellkaar sloeg. Toentertijd lieten de jonge vrouwen graag haar boenen tot do knic-n zien. Lily droeg bij haar onop gemaakte® zwarien rok, violetkleurige kou sen en zwarte schoentjes, met helder roode gespen met een rund van similibriljanten. Om haar schouders hing losjes oen brc-ede, paarse das met helder roode strepen. Zij hield haar slangachtige lichann h al voor over gebogen, terwijl ze den elleboog van do hand, waarin zij de sigaret hield, op haar knie steunde. Hoewel zij hem niet verzocht had te gaan zitten, nam hij toch maar een stoel, en wachtte tot zij weer wat zou- zeggen. Toen dit, na ec-nigc kringetjes van rook te hebben uitgeblazen, eindelijk gebeurde, deed ze het met een loome, eentonige stem, die echter een ondertoon had van drift en eigenzinnigheid. ,.Je bent in den oorlog geweest, niet waar?" Hij antwoordde beve.-'igend. „Beviel 't je?" „Ik lieb nooit den tijd- 'gehad daarover 11a te den ten. Be moest volhouden". „Heb je Tad daarginds ooit ontmoet?" „Neen, nooit". Daar zij op lakonieken toon sprak, deed- hij het ook. Zij keek hem niet aan en toon de geen belangstelling voor zijn persoen. Sport Kegelen. RoIterda msch e Kegelbond-, Gisteravond boeit klasse A den rondgang in het Corner House alhier beëindigd'. De uitslag is als volgt: 1 1. Allo Neurie 3351 (30S); 2. Noveni 3294 (292); 3. Onder Ons 3240 (278); 4. E.V.A. 3233 (27S); 5. Corner Club 3212 (295); 6. Tous les Ncufs 31G4 (342); 7. A.D.O. 3140 (284); 8. Pompenburg 3109 (332); 9. Far W-ost 3077 (277); 10 F.0.L 3037 (273); 11. Groot Hamburg 3006 (305); 12. Excelsior 2972 (308). Alle Ncune heeft dus hot kampioenschap van Rotterdam behaald1. Met 736 hout is de heer J. Borkus kampioen van de rond gang 19331934. Gemengd Miewws Li de asch gelegd. Twee en zeventig honronwaningm vau het PoolscJio dorp Moszozanica zijn met den geheelen inventaris een pioioi der vlammen geworden. Ongeveer 5C0 personen zijn daldoos. Vier personen zouden in de vlammen zij» om gekomen, terwijl lal van brandweerlieden gewond zijn. De schade wordt op meer dan 200.003 zloty geschat. VRIJDAG, 27 APltIL 1934. Hilversum, 301 M. 8 u. V.A.R-A. 12 u. A.V.R.O. 4 u. V.A.R.A. 8 u. V.P.R-O. 11—12 u. V.A.R.A. 8 u. Orgelspel 0. Steijn. 8.30 u. Gramo- foon. 10 u. Morgenwijding V.P.R.O. 10.15 u. Declamatie R. Numau. 10 J.j u. l,ia- mofoon. 11 11. Vervolg declamatie, 11.15 u. Piano-recital J. Vester. 11.45 u. Gra mofoon. 12 u. Ivovacs Lajos en zijn orkest. I, d'. pauze: Gramofoon em Piano recital E. V-erai, 2.15 u. Pianorecital E. V-een. 2.30 u. Causerie door mevr. De Leeuw van Rees. 3 u. Gramofoon. 4 u. Dito. 4.30 u. Voor de kinderen. 5 u. Do Notenkrakers o. 1. v. D. Wins. 6.05 Gramofoon. G.30 u. Klein V.A.R.A.-En- seinble o. 1. v. F. Bakels. 7.30 u. Dr. II. Wiardi BeekmanEen halve eeuw socialistische arbeidersbeweging. 8 u, Noord-Ucilaiidscho Avond in de Luther- sclio Kerk te Haarlem m. m. v. ds. li. J. Kastcin, d'r. J. v. Balen Blanken, prof. ir. "W. Schermerhorn, sprekers; T. v. d'. Sluijs, zang en II'. Hinland1, oxgeJi. 9.45 u. Prof. dr. J. Lindcbo-om: Het Vrijzinnig protestantisme in óns volk. 10.15 u. Vrijz. God'sd'. Persbureau. 10.20 u, Vaz Dias. 10.30 u. Causerie At Donker. 11 u. De Flierefluiters e. II. V. Jan van der Borst. Huizen, 1875 M. Algemeen Programma, verzorgd door de N.GR.V. 8 u. Schriftlezing en meditatie. 8.15 9.30 u. Gramofoon. 10.30 u. Morgen dienst o. 1. v. d's. Tb. AL Hoen. 11 u. Zang door B. K-eereweer, bariton, 'A'. d. vleugel: L. W. D, Kieerevveer. 12.15 u. Gramofoon. 12.30 u. Orgelconcert .1 Zwart. 2 u. Gramofoon. 2.30 u. Gin, Lectuur. 3 'a. Gramofoon. 4 u. Orgel concert S. P. Visser. 5 u. Concert d. hl. Hendriks-Tri o. 6.30 u. Tuinbouwpraatje d'oor A. J, Horwig. 7 u. Ned CSrr, Pers bureau. 7.15 u. Gramofoon. 7.30 u. Literaire causerie d-oor D. Wouters, 8 u. „Der Messias", oratorium Van G. F. Handel m. m. v. solisten, de Kon. Clir. Oratorium-vereen., en hot Concertgebouw orkest o. J. v. Hub. Cuypors. I. dl pauze van 9—9.20 u. Vaz Dias en Gramofoon,, 10.1511.30 u. Gramofoon. Davcntry, 1500 M. 11.20 u. Orgelconcert. 12.35 u. Norlr ifoern Studio-Orkest. 2.50 u. Oh. Man ning's orkest. 3.50 u. E. Colombo «n( zijn orkest. 5.50 u. Pianorecital. 7.20 u. „Seven Days' Sunshine", gevarieerd' nn- ziikaal prgramma. 8.40 u. B.B.C.-1 m. m. v. viool. 10,1011.20 11. «- muziek door Harry Roy. Parijs „Radio Paris", 1648 M. G.20 en 7.20 u. Gramofoon. 11.50 ft. Kreltly-orkest. 6.40 u. Gramofoon. 8.05 u. „Athalie", opera van Mendelssohn, m. m. v. koor en orkest. 9.50 u. Dans muziek. Kalundburg, 1261 M. 11.2012.50 u. 0. Rydald's orkest. 1.20, u. Gramofoon. 2.20 u. Omroeporkest. 7.3Q u. Decnschö muziek, 8.30 u. DoensoLlet Voorjaarsh-ed-erem. 9.30 u. Gramofoon.. 9.50 u. Mandolineconcert. 10.1511.50 u. Dansmuziek. Litugcnherg, 456 M. 5.25 u. Gramofoon. 6.20 u. BlaascotticerL 10.50 u. Gramofco-n. 11.20 u. Orkest- conc-ert. 12.20 u. Orkostconoeri 3.20 u. Gramofoon. 4.35 u. Middagconcert. 6.20 u. Omioepldeinoi'kest. 10.20 u. Vocaal' concert, bariton en sopraan. 11.2011,50 u. Gramofoon. Rome, 421 M. 8 05 u. Orfceslconccrt. Brussel, 322 en 484 M. 322 M. 11.20 u. Orkestconoeri. 4.20 u. Dansmuziek. 5,50 u. Kamermuziek. 6.20 vi. Gramofoon. 8.20 u. Symphomiecon* oert .9.3010.20 u. Dansmuziek. 484 M. 11.20 u. Gramofoon en zang- voordracht. 12.30 n. Salon-orkest. 4.20 u. Symphoniecomcert. 5.35 u. Gramcfoom 6.10 u. Salon-orkest. 8.35 u. Symphomici- concert. 9.30 u, Gramofoon. fndi-en ze in hom den. broeder zag, die nai ©en langdurige verdwijning weer in het ouderlijk huis was teruggekeerd, dan ver raadde zij door niets, dat die mogelijkheid! bestond. Ilij had- net zoo goed de een of andere vreemde kunnen zijn, dien zij nooit meer zou weerzien. Dat er groolo hiaten 111 hun gesprek ontstonden, kon haar niets schelen. Zij zat maar, en rookte maar. Toen besloot hij zelf maar eens iets te vragen. „Je bent, sinds ik je de laatste maal zag, getrouwd, nietwaar „Ja". Zij nam liem blijkbaar niet kwa lijk, dat hij dit vroeg, en na oen paar mi nuien, die 1-aing duurden, voegde zij er aan toe: „en geelheiden". Weer een tijd van zwijgen, voordat zij met haar toonlooze stom vervolgde: „Ik heb ook oen kind". „IIöikI je er van?" Een zweem van oen glimlach kwam over haar knappe, minachtende gezicht met de zvaic wenkbrauwen, „'t Is een leelijk monstertje tot Au&ver". Zij lrad- een ma,- nior kaar zinnen op een langgerekten toon uit te spreken, alsof liet achternakomende gedachten waren. „Gezond- is hij wel". Toen volgde er zoo'n lange en diepe stilte, dat men het likken van de pendule kon hooren. Ilij had zich voorgenomen even onverschillig te doe'n als zij, Zij scheen niet te denken, bewoog zich nauwelijks. Haar bewegingloosheid veroorzaakte het zelfde broeierige gevoel, dat men heeft tijdens de stilte, die voorafgaat aan ©en! vulkanische uitbarsting of oen aardbeving. Zonder haar hoofd te verdraaien of haar! loome stem te veranderen, zei ze terloops „Je bent-onze verloren broer, nietwaar?" Hij stikte bijna van aandoening, die haar volkomen vreemd was, en (hct kostte hem moeite de woorden uit te brengen: „Zou 't je wat kuirmen scheten, -als dat zoo was?" „Wat doet hot er toe, of het mij sche ien kan of 'niet, als vader maar tevreden1 is". „Toch zon ik zoo denken, dat 't jo op de een of andere manier niet heelemaal onverschillig laat". Ze ging op deze uitdaging niet in. Niet dat ze toonde vijandig le zrj'n; daarvaln was hij zeker. Zij maakte moer den indruk op hem vain iemand, die uitgeput is door vree- selijke hartstochtelijke scènes, eigenzinnig heid- en desillusie. Na wat rust zou ze weer klaar slaan voor niouiwe dergelijke scènes, met hem misschien als de persoon, die de gevolgen zou- moeten dragen. Mevrouw VhHelaiw kwam met dien-zelf- den vluggen stap en diezelfde aüemloozc, gesyncopeerde manier va'n spreken, die hij1 nog herinnerde, binnen. „Spijt me vreesclijk. dat ik zoo laat hen. Ik heb een grooten tocht gemaakt. Moest denken. Had' er geen flauw idee van ho© laat 't was. J© zult wel eetlust gekregen hebben". Zij gaf hem oen hand, zonder hem aan te kijken. Be zinnen, die zij had- gespróken, waren blijkbaar bedoeld als middel om ovoT de moeilijkheid- van do ontmoeting iie-cn te komen. „Dus dit is mijn moedert" wa" zijn eenige gedachte. Door zijn poging dit te realis-eeren, week zijn onrust dn zijn verlegenheid'. Hij kon zich slechts afvragen of hij ooit in st.vit zou zijn te gclooven aaln hetgeen hij niet geloofde. Hij herhaalde bij zich zelf wat hij al aan Hildred' haid geschreven: dat hij wel kon gclooven dat do ma'n zijn vader w-as, maar dat hij als een onmogelijkheid verwierp, dat deze vrouw zijn moeder zou zij-n. Niet dat zij iets over zich had dat hem! tegenstond of onsympathiek wfets. Integen deel zij was mooi geweest en bezat nog een beminlnelipre distinctie. Haar gelaats trekken, die wöt altijd zacht en aantrekke lijk zouden zijn gew'eest, waren mooier go- worden door liet ontroerende, dat een ge volg Was van het levensdrama, dat zij had doorleefd, terwijl haar teint, die nooit an ders dan fijn en toer kon zijn geweest, in! dien toestand- werd gehoullen dooT mas sage en cosmetische middelen. Sluiers be schutten kaar gezicht togen zon en wind', lange handschoenen, die makkelijk aan en uil gingen, zorgden er voor dat haar oen beetje te mollige handen, waaraan zij hed wat diamanten en brillanldn 'ringen droeg, zacht hieven. Haar groote heldere, grijze oogen, van dal lichtend© grijs van maan steen, hadden oogleden, die er uitzagen of zij waren gemankt van bloembladen van! witte Tozcn, die juist beginnen te ver schrompelen ©n kleine, geelbruine vlekjes gaan vertoonen. De oogharen waren lang, donker en naar boven omgebogen, net als die an een jong meisje. Tom kön de kleur van hel hoofdhaar niet zien, omdat ze ©en autohoed droeg, met oen langen, bruinen sluier gedrapeerd, die over haar rug af hing. Haar mantel en rr>'- "ren van bruin! tweed niet liter ©11 daar eni purperachtigon! draad ©r in geweven. De blou-so van een! Zijdeachtige stof, was van oen nind-oro tint bruin, mot ©en blauwen ©n rosea weer schijn als zij zich bewoog. Een blijkbaar- lang snoer groote parels droog zij om lmasj- hals ©ti verdwieon voor de rest i'n haar blouse. (Wordt vervolgd). ■v~ «WUUWt

Schiedamsche Courant | 1934 | | pagina 6