TWEEDE BLAD SCH1EDAMSCHE COURANT DE HEKS VAN WINSLEA liadlie programma's DER ZATERDAG, 12 MEI 1934. No. 20Q39. Mijmeringen. Opwaartsche wegen. Wjj hebbdn deze week! dein Hemelvaarts dag g>eh!a& Voio'r allen, die in onze beinarde dageln nóg midklen to den arbeid slaan, een buite'nk'ansje. Een dag vrij' zoo maar mid'deln in de week1. Van deze goede gele genheid' wordt Idan ook •alom ruimschoots geprofiteerd. Ook' al beoefent men niet htet oude „dauwtfeUen''. Voor dag en dauw uitgaan voor een niet ailledaagsche wan deling een herinnering aan het feit, dat men in de oude tijden van het Oliris- tdndam in den vroegen morgen, liefst op een berg off een heuvel de godsdienstoefe ning hield ia de buitenlucht. Die daaraan wenscJiten deel te nemen gingen dan bij1 hot krieken van den ochtend op het paid. Die uittocht uit de stad bij bet lichten van den dag bleef in menige plaats. Maar do godsdienstoefening in dien-vorm viel weg. "Men móet ver in do geschiedenis terug gaan om de eerste viering van den veer tigsten dag na Palsclien, waarvan de Bij- bed ofns vertelt, te vinden, Deze Hemel vaartsdag beeft zich door alle tijden heen gehandhaafd. Hij kón zich ook handhaven, omdat hij wakker roept in welken vorm daln ook.' hetgeen sluimert op den bo dem vain hot mensdienliart: de gedachte aam de apwaalrlsöhe wcgoti. Zelfs 'Onze iijld we mogen wel zeg gen: juist onze' tijd heeft er behöeftiel Bialu, dat die gedachte, niettegenstaaindet alles, doör ons wordt vastgegrepen en vast gehouden. We leven toch niet i'n de dagen van de opgaande zon. Integendeel alles schijnt ondergang te prediken. De klacht, waarmede de oude Aeneas het brandende Troye verliet: „Een oude wereld1 gaal voor bij'', schijnt ook voor onzen tijd, voor onze oudo Westersche wereld' geschreven te zijn. In dit voorbijgaan ligt de gedachte van ondergang; juist het tegenovergestel de van: opgaan, verrijzen. De wegen zijn geen opwaartsche wegen. Ge merkt dat hier en ginds en overal, waar ge maar wilt. Economisch gaan we naar beneden; fi- 'nantieel gaan we naar beneden; moreel gaan we naar bonedea. Wat de oude we reld droeg zien wo langzaam aan naar (be neden gaan. De weg gaat niet Opwaarts, maar afwaarts. We behoeven daarvan niet zoo heel veel te zeggend "Ieder weet" het,- rotter ervaart hetin meerdere" of mindere 'mate in het eigen leven. We dalem, en dal- Ion gaat nu eenmaal vrij'wat sneller dan stijgen. Nu kómt temidden van dit henedenwaart- sclie proces de boodschap van den Hemel vaartsdag de vermaning van de opwaart sche wogen. Het is noodig, dat wc daar naar luisteren om ernaar te doen. Men versta het goed. Het gaat niet om oön economische verheffing; om betere motoeringen op de beurs; om een strafwet, die met vervolging bedreigt wie aEwijkt van bepaalde moreele opvattingen. .Neen, liet gaat om dat, wat achter het leven van heel do wereld zit, omdat het zit achter het loven van den enkelen mensch; om den geest, waardoor hij wordt gelreven in zijn donken, zijn voelen, zijn willen, zijn doen en zijn laten. Als de enkelingen zich lalen drijven door de gedachte van de opwaart sche wegön; zich laten leiden door op klimmend geestelijk besef dan zal dit zoo'n terugslag hebben op het boete wo- rel dieven, dat ook! dit in opwaartsohe rich ting zich zal bowegen, liet kan niet anders. We hebben do waarheid daarvan gezien in bet tegendeel. In de laatste jaren is dat naar bet Engelsch van May Wynne. 4) Hoofdstuk; II. Een zending, die volbracht zou worden. „Naar Schotland, zegt u?" riep Squire Bnolberton in spanning. En als in echo werden die waarden herhaald door het groepje hoeren, dat am de tafel zat ge schaard in do studeerkamer van sir Hugh Ainslie. Hot was al ver na middernacht, maar geen van allen voelden ze slaap, zoozeer waren zij 'verdiept in hetgeen de reiziger uit het zuiden hun had weten te ver tellen. Oudo vrienden, buren en krijgsmakkers als zo waren, had sir Marmaduke geen aogenblik gedraald hun allo geheimen toe te vertrouwen, die lilij voor Barbara Car- eroft verborgen had gehouden. „Ja", antwoordde hij, ,.ik rijd' naar Schot land, op uitnoodiging van vele voorname personen, om daar met hen samen te wer ken, teneinde een leger op de boen te brem gen, dat do macht zal breken van die schurken van Rond]ïoofden en dat"in triomt den kfoxi.ng inaar zijn eigen land zal te rugleiden". wat klonk die korte toespraak hun op wekkend. dn triomf, juist De eenzame gevangen ap Carisbrook, die daar tot hun schande opgesloten zat, zou in triomf torugkeoren. 'Er hoorde oen groote zelfbeheersdiing toe, om de juichkreten to onderdrukken, geestelijke besef verflauwd cm... we kelder- del). Zal het weer sterk worden dan zal er weer stijging kómen. Krach tons de wet vaa actie en 'reactie. We weten wel, dat het verhaal van den Hemelvaartsdag va'n andere dingen spreekt. We schreven hierboven ook: opwaarlsohe wegen en niet Hemelvaart. Tooh is er verband. Want tenslotte gaat het bij d'e opwaartsdho wegen allereerst en voorna melijk! niet om de stoffelijke dingen, maar om de geestelijke bewustwording dat een moinsoh in hoogste instalntie niet is stof maar dat hij op dit öndermaansche heeft cell geostelij'k'e roeping; juist, omdat hij, of schoon uit het stof, is een drager van den geest, En wie zioh inderdaad daarvan bewust is, die zoekt do opwaartsche wegen. ,T Nagel. Werkzaamheden in den volkstuin. Chrysanthemum indicum. Wie kent ze niet, de mooie Chrysanthe mums, welke in hot najaar, tot in don winter onze kamers sieren en gebruikt worden voor hol samenstellen van bloem werken. Do vroegbloeionde soorten zijn uit nemend geschikt om in het najaar onzen bloementuin te sieren, terwijl vroeg- en laatbloeiers als potplanten kannen vonten gekweekt en als kamerplant gebruikt Dat deze plant >zich bizonder loeht om door liefhebbers .gekweekt te worden is mis schien minder bekend. Daarom zullenwe haar cultuur hier te bdliandelen. De vermenigvuldiging geschiedt door stekken ter lengte van 6 lot 8 c.M., welke zeer gemakkelijk wortelen. We stekken zoo wel in October, November als in Februari tot begin Mei. We kunnen ook nu nog zeer goed ^stekken. Wel krijgen wo van deze laat' gestekte "planten geen zware exemplaren meer, De stokken plaatsen we in een kistje af groote bloempot, in zandige aarde. Wo dekken zo af met een glasruit om slap worden te verhinderen. Do gewortelde stekken potten wo op in een mengsel van bladaarde of goede Ciompostaarde, mestaarde en oen weinig scheitp zand. Zaodra do plantjes uit eer- sto steldpiatjo met wortels hebben gevuld verpotten wo ze in een goraniumpot, Na eenige weken zal ook deze tja klein blijken en 'komen ze in oen pol ter grootte van circa 15 o.M. Voor flink groeiende planten is aok hierin nog to weinig ruimte; daarom verpotten we deze nog eens en nu in een pot van circa 22 c.M Van do tweede ver- 'potting af voegen wc aan het grotndmengse! verteerde kleigraszolen toe. De kleine pot ten worden tot aan den rand', do groote ongeveer half ingegraven om svrtr uitdro gen to voorkomen. Door regelmatig de schouten in te'nijpen zorgen wo or voor dat do planten zicb voldoende verlakken. We nijpen 'bij voor keur iiY'toV op een drietal volgroeide bla deren.'Met dit nijpen gaan we door tol omstreeks den langslen dag Daarna laten wo do scheuten doorgroeien en nomen we bij de groolbloemige soorten do zijfecheutjos en zi|knoppen weg om groote bloemen te krijgen. Voor do tross Chrysanthemums is dit niet noodig en zelfs minder go- wensclit. Do v otoinaamsto cult uur zorgen zijn: zeer regelmatig vochtig houden, en wanneer dit noodig blijkt twee a drie maal per dag gieten. Tol aan den langslen dag kunnen we goed groeiende planten bijmesion met ver dunde koemest, waardoor een weinig Cliili- salpetoi", b.v. 2 gram per liter, is ge mengd. Met liet oog op de knopvonning ge bruiken wc daarna geen Chihsalpeler moer. We kunnen Chrysanthemums ook zeer goed in den vollen grond' kvveeken en in het najaar omstreeks begin CM.ober op- piotten. A. G. De 330.000 varkentjes. Het staat nog niet vast, wat er met de 350.000 biggen, die in de komende weken aan do Nederlandscho Varkens Centrale geleverd zullen moeten worden, zal ge schieden. die zoo graag zouden opgestegen zijn van degenen, die ontroerden bij het enkele noe men van den naam van den koning "Allen, zander onderscheid, koken met naijverigen blik naar sir Marmaduko, zooals hij da-af, achterover geleund in zijn stoel aan het hoofd van die tafel zat, een schrale, al wat oudaditigo man, die toch z.ullc oen ontzag wekte, dat allen hem als hun leider erkenden. En ook als leider sprak hij tot hen, of schoon blij zich op den ochtend van den dag, die al haast aanbrak, op een tocht zou begeve waarvan hij mogelijk niet zou tcrugkocren. Toch had hij hun wenken en bevelen te geven en verplichtingen óp te dragen, „Wil de koning succes behalen", zof hij, „dan moeten aller blikken niet uitslui tend op Schotland worden gericht Terwijl Olivier zijn leger naar liet noorden zendt) om daar het oproer te dempen, moeten al lerwegen in Engeland gelijksoortige opstan den ten gunste van den koning- uitbreken zoadat hij niet zal weten, waar hij 'tbest zijn mannon lieenstuurt. En vanwaar kan er beter gestroden worden voor dó zaak van den koning, dan vanuit kasteel Ponte fract. Dat moest hot hoofdpunt zijn. En de vergaderden, die elkander versla gen en moedeloos aanstaarden, merkten niet, hoe oen damasten gordijn, dat eon kleine alkoof verborg, op en neerging, als door een zachte bries bewogen. - „Kasteel Pontefract", zei kolonel Aikton langzaam. ,,Eon prachtige voste voorwaar, maar ton oenenmale onneembaar". „Des te beter voor ons doel geschikt", antwoordde Langdale. „Wat is uw aller mooning?" „Wel", glimlachte Squire Brothortoh, Bij de besprek'irigón, dip nog/ gevoerd' warden is echter al komen vast 'te staan, dat Üle beesten buiten de consumptie wor den gehio.uden. „Gevaarlijke politieke tegenstanders." De kennisgeving van de N. S. B. Indertijd maakten wij melding van de circulaire, die de N.SjB. aan de leden had gezonden oa waarin word' opgedragen, namen en adressen van gevaarlijke poli tieke tegenstanders op te geven. Hot Volk, dat dit bericht publiceerde,'-zag hierin het aanleggen van zwarte lijsten tor voorbe reiding van de concentratiekampen, Het Volk van Woensdagavond publ ceert foto's van het stuk. Wenk 9 luidt als volgt: „Let op uw onmiddellijke' omgeving en meldt eiken, naar uw nieening gevaarlijken politieken tegenstander*(naam, waning, par tij, enz.), opdat deze groepsleiding zoa noodig met alle factoren roker'ng kan hou den." De wenken 8 en 10 houden de op dracht in, om de vragenlijst in te vullen en op te zenden, en om telefonisch be richt aan de groepsleiding te geven van beschadiging van aanplakbiljetten, opdat deze zouden kunnen worden vervangen. Do N.S.B.-crs zouden opdracht gekregen hebben, overal te vertellen, dat het bericht „gelogen" was. Het A.N.W.B.-monument. Ontwerp van ir.. Boeken gekozen. In een slotzitting van het comité hulde blijk A.N.W.B.' 1933, welke te Amsterdam ónder voorzitterschap van'dr. M de. llar- togh gehouden is, heeft deze medegedeeld, dat-de jury'uit do vier (.ontworpen welke voor het monument dat "den A.N.W.B tor herinnering aain zijn 50-jarig liestaan zal worden, aangeboden vervaardigd zijn heeft uitverkoren het ontwerp van ir. A Boe- kón, architect B.N.A. Het monument is een zonnewijzer, waar mede de ontwerpei hoeft getracht de een heid van zon, liemel ou natuur en den mensch tot bewustheid te brengen, zoowel de drang van den meliisdli naar de naluur als zijn afhankelijkheid van de natuur elementen. Het monument draagt de oplracht: „Hot Nederlanctsclie volk aan den A.N.W.B Toeristenbond voor Nelorianl 18831933'' Zooals reeds bekend, zal hel monument een plaats vinden aan den kop van het plantsoen, gelogen aan het einde der Noor- der Amstcllahri bij" bet Museumplein te Amsterdam. Binnenkortzal met de uitvoering een aanvang, worden gemaakt, liet ligt in de bédoelrmj <jp 22 September a.s het monu ment aan.den A.N.W.B aain te bieden. Nederland op de tentoonstelling te Brussel. Nu do regecring Pasloten hooft, met con -klein" officieel paviljoen deel te nomen aan ido iin 1935 te Bnis»c-1 te houden toterna- -tionalo tentoonstelling, heeft de Nijvor- heïdsraad de mogelijkheid van een deelne ming der Nederlandscho industrie aan <le expositie nader onder oogon gezien Do Nod Ver. voor lenloonslellingsbelangen, met wie de raad overleg pleegt, is bereid hare medeweiking te verlooneii aan hot tot stand1 brongen van een gemeenschappe lijke Ned' af Jee ling op genoemde tentoon stelling Door middel van de werkgeversor ganisaties wordt oen onderzoek ingesteld, of or bij de Nod1 industrie voor deze expositie belangstelling bestaat. Tot nu toe heeft do raad den indruk gekregen, dat ton aanzien vam oen deelneming van do Ned. industrie aan do Brusselsche ten toonstelling geen hooge verwachtingen mo gen worden gekoesterd1 Sla-export naar Duitschland stopgezet. Mot ingang van Woensdag is, naar do „Itesb." meldt, do goheele uitvoer van sla „dat liet voorst©! evon stouit bedacht, als moeilijk uitvoerlxiar is, ofschoon ik, per soonlijk, voor niets terug zou deinzen in den strijd voor zulk oen ©del doel". ,,'t Is onmogelijk", antwoordde Aikton somher. „Kolonel Ootterell, dien het par lement tot gouverneur van het kasteel heeft benoemd, is een wakker soldaat on oen waakzaam bevelhebber. Omdat het hem bekend is, hoe velen van don landadel daar uit de strook duidelijk blijk hebben ge geven, dat zij voelen voor de zaak van den koning, is hij nog eens zooveel op zijn hoede. Pas voer tien dagen geleden hoeft hij master Partington van Partington Court op hot kasteel gevangen gezet, om dat hem ter oore was gekomen, dat die ergons op eon plattelandsvergadering op ruiend' togen het pailement had gespro ken. Ik vcraeberu, dat het de grootste dwaaslioid1 is, om te; denken, dat er ooit kans op zou beslaan, die sterke veste terug te winnen!" - „Tocli zullen we, hot probeeren", riep sir Hugh Ainslie met jeugdig vuur. „En, wie weet door welke krijslist wij het nog gedaan krijgen!" Langdale glimlachte. Dat was nog eens maav zijn hart gesproken, want hij voelde groote minachting voor de weinige geest kracht, waarvan kolonel Aiktons woorden getuigen. „Een krijgslist alleen kan volgens mij zulk een waagstuk mogelijk t maken. Die list te bedenken -Ad'itlaat ik aan u over, vrienden overtuigd als ;ik bon, dat, als liet maar «enigszins binnen ons bereik uit ihot ÏWosüand' lüualf Duitechtoid! {ota!a!i stopgezet. De kassen- tem rrjansla Is thans roods' na!- 'genoeg geheel verdwenen, maar de nat- tuursla moet nog komen. I Een on ander heeft natuurlijk! zijn Ja- vloed doen geldon op don prijs, welke Maandag nog tot ongeveer f4 Hop, maar thains gezakt b tot ovein hoven dón gul- dien. ZONDAG, 13 Mei 1934. Hilversum, 301 M. 9 u. VARA. 10 u. VPRiO, 12 u. AVRiO. 5 u. VARA. 8 u. AVRO. 9 u. Postduiven en voetbalnieuws. 9.03 u. Tuinbouwpraatje. 9.30 u. Orgelspel. 10 u. Kerkdienst Ver. van Vrijz. Horv. te Beverwijk. 12 u. Filmpraatje. 12.30 u. Kovacs Lajos. 1 u. II. H. v Calker: Het schilderij van. de maandi. 1.20 u. Vervolg Kovacs Lajos. 2 u. Boeken halfuur. 2.30 u. Concert. Zang en om roeporkest. 3 30 u. Herhaling van de prijsvraag: „Wie wil er met Han Hollan der naar Rome". 3.50 u. Gramofoon. 4 30 u. Vaz Dias, gramofoonpl. en reportage van den voetbalwedstrijd Willem II Ajax. 5 u. Gramofoon. 5.15 u. Kinder- uurlje. 5.45 u. Gramofoon. 6 u. Sporl- uitzending. 6 20 u. VARA-orkest. 7 u Dr. II. Brugmans spreekt over Jaurès. 7.20 u. Vervolg orkestkest. 8 u. Vaz Dias. 8.15 u. 'Omroeporkest m. m. van T. Patliera, tenor. 9 u. Radio-journaal. 9.15 u. Concertgebouworkest, Toonkunstkoor en solisten, o. 1. v.' dr. W. Mengelberg Rectboven's 9de symphonic. 10 25 u. Gra mofoon. 1112 u. Kovacs Lajos. Huizen, 1875 M. 8 30 u. NCRV. 9 30 u KRO. 5 u. NCRV. 7 45—11 u. KRO. 8 30 u Morgenwijding, m. m. van zang en orgel 9.30 u. Gramofoon. 10 u. Hoogmis. 12 u. St. Servaes-processie. 12 45 u Gramofoon. 1 u. Lezing. 1.20 u. Orkestconcert 1.50 u. Gramofoon. 210 u. Lezing. 2.30 u. Gramofoon. 3 25 u. Orkestconccrt. 4.15 u. Ziekcnlof. 5 u. Gewijde muziek door een dames-ensem ble 5.50 u Kerkdienst uit do Nod.Herv. Kerk te Pcrnïs. Voorg. ds. J. C. Neele- man. 7 30 u. Gewijde muziek. 7.45 u. Sportnieuws. 7,50 u. Lezmg. 8 15 u Koor concert 9.15 u. Vaz Dias. 9 20 u Piano recital. 9.35 u. Gramofoon. 9 45 u Schla- germuziek. 10 30 u Vaz Dias. 10 35 u. Gramofoon 10 4011 u Epiloug. Daventry, 1500 M. 1150 u Celloieoital. 12 20 u Schotsch studio orkest. 1.20 u. Gramofoon. 2 u. Lezing. 220 u -Walford Hvd'en Magyar- orkest. 3 20 tl. Pianorecital. 4.20.u Orgel concert 8 50 u. Leslie Jeffries orkest, m. m, van bas. Parijs „Radio Paris", 1G48 M. 0.20 en 7.20 u Gramofoon. 10 50 u. 'Or gelconcert. 1140 en 12 05 u. Gramo foon 1220 u. Pascal-orkest 3.20 u. Gra mofoon 5 20 u Andolfi-orkest. 7.20 u. Music hall-programma 9.50 u Dansmu ziek Kalundborg, 1261 M. 11..012.50 u. Omroeporkest. 1.50 u. Skandinavische muziek 7 20 u. Studen tenliederen 9.50 u. 'Omioepstrijkorkest. 10 2011 50 u. Dansmuziek. Langcnbcrg, 456 M. 5 35 u Ilamburner havenconcert. 9.20 u Pianorecital. 11 20 u. Concert. 12 30 u. Omroep-kleinorkest. 3.50 u. Blaascon- cert 7.20 u Kwintetconcert. 7,50 u. Opera-uitzending. 9.4011 50 u. Dansmu ziek. Rome, 421 M. 8.15 u „La Mascotte", opera van And ran Brussel, 322 M. en 484 M. 322 M.: 9 20 u. Gramofoon. 9 50 u. Zang en piano 10.20 u. Genre orkest. 11,20 u 'Omroeporkest. 12.30 u Orkest- concert. 4 20 u. Dansmuziek. 5 35 u. 'Orge'concert 6 05 u Gramofoon. 7 20 u. ligt, die in praktijk te brengen, het dan ook zal gedaan worden. Laten wij nu eens aannemen, dat Fortuna, die ons, Kmiiugs- gezlnden, tot nog toe zoo ongunstig ge zind was, van stelling verandert en onze zaak bevordert en laten wij dan, in hot vooruitzicht van zulk ©en gunstige schik king ,onzo plannen maken" Dit was' ©en oproep, waaraan grif ge volg werd' gegeven door allen. Sir Marmaduke zou oen bode met ge schreven bevelen uit Schotland aan deze vrienden zenden, waarin hij hen zou waar schuwen, wanneer de tijd rijp zou wezen voor den algemeenen opstand, die don lord protector zoozeer in het harnas zou jagen. En, terwijl zij intusschen gelegenheid' zou den hebben gehad, hun krijgslist te be denken, zouden dan de koningsgezinden Pontefract innemen en daar een garnizoen leggen ,zoo groot, als zij dit maar ©enigs- Zins uit de streek konden samentrekken. Wat leek die triomtocht van den ge vangen koning van Garisbrook naar White hall hun nu makkelijk binnen het bereik te liggen! Er werden toasten gedronken en er viel nog heel wat te bedenken, om boodschap pen te verzenden van en naar bondigo nootan in Yorkshire en Schotland'. Van harte gemeend, stelde squire Brother- ton eon dronk in op „generaal Langdale". „Generaal Langdale,, en de goede tijden, die komen zouden, als do Rondhoofden met hun huichelarijen op den achtergrond ge dreven waren en de koningsgezinden weer hoorscliton Sm het sdioome, al was het lOrkestconcert en gramofoon. 9.30—11.20 u. Dansmuziek. '484 M.i 9.20 u. Salonorkest. 10.20 u. Gramofoon. 111.20 u. Orkestconccrt. 12.30 u. Omroeporkest 2.20 u. Koorooncert. 4,20 u. Gramofoon. 5.20 u. Kamermu ziek. 6.05 u, Gramofoon. 7.20 ir. Sym phonic-concert. 8.35 u. Omroeporkest. 9.30 1120 u. Dansmuziek. Dculschlnndsender, 1571 M. 102011.50 u> Dansmuziek. MAARDAG, 14 Mei 1934, Hilversum, 301 M, Algemeen programma, verzorgd dooï de VARA. 8 u. Gramofoonplaton. 9 u. Do Noten krakers. 10 u Morgenwijding VPRO. 10.15 u. Declamatie. 10 35 u|. Vervolg örkéstconcert. li u. Vervolg declamatie. 11,20 u. Vervolg cöncort. 12 u. Kletol VAR A-Ensemble. 2 u. Pauze. 2.15 n, Causerie Zustor F. Meyboom. 2.45 u. Do Flierefluiters. 3.20 o. Katha, spel van Grek of f. VARA-tooneel. 4 u. Gra mofoon. 4.30 u. K'inderuurtje 5—5 55 u. Gramofoon, 6 u. Orgelspel. 6.30 u: Mu zikale causerie. 7.15 U'. De Flierefluiters. 8 u. Ilerh. SOS-ber. 803 u. Prof. dc. C. G.. N. de VooysDe komende nieuwe spelling. 8.20 u. VARA-orkest en Maria) Dijxhoom, zang. 9 u. Declamatie. 9.15 u|. Vervolg orkes Icon eert. 10 u. Vaz Dias. 10.15 u. De Notenkrakers. 11.15t-12 u|, Gramofoon. Huizen, 1875 M. NCRV-uitzonding. 1 8 u. Schriftlezing en meditatie 8.15— 9.30 u. Gramofoon. 10 30 u Morgen dienst 11 u. Chr. Lectuur. 1130 u. Gra mofoon, 12 30 u Orgelconcert. 2 u Voor de scholen. 2.35 u. Causerie 315 -3.45 u. Knipcursus. 4 u. Bijbellezing en 'zing en orgel. 5 u. Gramofoon. 5 30 ui Con cert Haarlem's Strijktrio. G30 u. Vra genuur. 7 n. Ned. Clir. Persbureau 7.15 u. Vragen uur (vervolg). 7.45 u Ged uit zending v. d. 20e Ma ran a th a- C oinf o rent ió te Zeist o.l.v. Joh do Heer. 9.15 u. Zang door B. Seroen, sopraan. 10.10 u Vaz Dias. 10.20 u Orgelconcert 1110—12 ul Gramofoon. Daventry, 1500 M. 1120 u Orgelspel. 12 05 u Western Stu dio Orkest, en sopraan. 2.20 u. Gramo foon. 3.20 u. Concert, cello en piano. 3 50 u Soholseh Studio orkest. 5 50 m Monteverdi's Madrigalen. 7.35 u. BBC- Symplionie orkest, koor en solisten Oel.v, Bruno Walter. 10.0311.20 u. Dansmu ziek Lew Slone. Parijs „Radio-Paris", 1648 M. 6.20, 7.20 u Gramofoon 11.20 u>. Krett- ly-orkest. 7.20 u. La dame blanche, ope rette van Boicldieu. M m.v. kóren en or kest o bv. Bigot 9 50 u. Dansmuziek. ICalundborg, 1261 AL Ml201.20 u Concert 2 20 u. Concert. 4.204 50 ix. Gramofoon 7.50 u. Om roeporkest. 8.55 u Fransdhe liedjes 9.25 —10.25 u Framz Neruda concert. Langcnbcrg, 456 M. 5.25, 6 50 en 10.50 u. Gramofoon11.20 u. Blaasconoert. 12.20 u Woragk'amer- orkest, 3.20 u Orkeslconcert 4 35 m. Concert. 6.20 u. Omroeporkest 9 40 ul Omroepkleinorkest. 10.50—11.50 u K'var- tetconcert. Rome, 421 M. 8 05 u Gramofoon. 9 20 n Radiolocmeol. 9.50 u firamofoon. Brussel, 322 M. en 484 M. 322 M.11,20 u. Salon orkest 1230 ul Gramofoon. 4.20 u, Gramofooin. 5 50 u1. Salonorkest. 8 20 u. Omroeporkest. 8.35 u. Zangredtal. 8 50 u Omroeporkest. 9.30 u Gramofoon. 484 M.11.20 u. Gramofoon 12.30 ul Salonorkest. 4.20 u Omroeporkest. 5.35 u Kamermuziek 6.35 u Gramofoon 7.20 u. Militair concert 8 35 u Vervolg con ceit. 9 3010.20 u Max Alexys* oikóst. Dcutschlandscnder, 1571 M. 8 20 u. Schubert's Forellenkwintet, Ka mermuziek 10.2011.20 ui Concert. dan ook voor een deel verwoeste Enge land. Ln zulk geanimeerd' gezelschap was Im mers geen twijfel aan de zegepraal van de goede zaak bestaanbaar! In gedachten, zagen zij dan ook al de koninklijke vlag waaien, niet alleen van Pontefract, maar van iederen stadstoren en ieder kasteel, het gansche land door. Met het grauwen van den ochtend reden er mannen huiswaarts, liederen neuriënd, die de voorzichtigheid, zoo niet ook eeni ge vrees, hen maanden lang had' doen binnenhouden. En toen de jonge Houghton den heuvel voorbijreed, vanwaar Ponte fract, grauw, somber en onneembaar, de landstreek overheersclite, nam hij zijn ge- pluimden hoed van het hoofd en riep opgewonden: „Voor koning en landl Voor den duivel mot de kortgeknipte ooren!" Maar ach Ier een zwaar gordijn in de studeerkamer van sir Hugh Ainslie beet zich het nichtje van Peter Caxcroft de lippen in bloed'. Zulk een grootsch ondernemen wekte hij iemand van Barbara's naluur een geest drift, die eerder tranen dan juichtonen te voorschijn riep. Als zij eenmaal haar zinnen op iets had geziet, dan zou zij het ook bereiken on zich door bezwaren van geonerlei aard laten afschrikken; ze sloeg geen acht op haar sekse ea op de conventies, waaraan, vrouwen van stand' in dezen tijd vasthiel den. (Wordt vervolgd), i j - j

Schiedamsche Courant | 1934 | | pagina 5