STADSNIEUWS MUSSERT. Mussert in Schiedam. Üji bezoek bi] den kriug Nieuwe Waterweg. Ir. A. A.. Mussert, de leider van de N S.B., in men zijn volgelingen een Ne- derla.ndse.hen Mussolini of Hitier zien, beeft Schiedam de eer aangedaan van een bezoek en een toespraak. Dat is met eenig ceremonieel gepaard gegaan. Erg „nationaal" was die ceremo nie niet! Het ving aan in de gang van het Kring- huis. Daar stonden een 40-tal leden van de W. A. (de Necierlandsche S. A.-man- nen) opgesteld, grootendeels Rotterdam mers. „Wachtmeesters" deden een beetje barsch tegen hun mannen, maar de Nederlandsche aard verloochende zich niet. De mannen namen het niet te zwaar op, maakten grappen en deden een beetje gewild onhebbelijk tegen elkaar, zooals zij, die in militairen dienst zijn geweest, dat uit ervaring kennen. Een deel van de W. A.-tnannen was in uniform. Na 20 minuten waditen arriveerde ein delijk de auto, met den heer Mussert. Even te voren was een dubbelganger bin nen gekomen en deze had het genoegen onder een lange poort van uitgestrekte rechterarmen door te wandelen. De wacht meester was „groos", dat hrj er niet „in- getippeld" was en geen commando had gegeven. Maar toen ir. Mussert verscheen, liet hij hooren, dat hij cormnandeeren kon! „Geeft achti" Alle hakken vlogen tegen elkaar en alle rechterhanden gingen weer omhoog. Ook ir. Mussert liep cfeor de poort; halver wege de gang bleef hij staan, dankte en ging de trap op naar boven. Bij de vlaguitxeiking aan de W. A.-mam nen waren alleen fascisten aanwezig. Wat daarbij gesproken is, blijft dus onder-ons, w. z.: onder hen 5 In de omgeving van het N.S.B.-kringhuis was veel politie; weinig belangstelling van het publiek. Na de plechtigheid in het Kringhuis He pen de genoodigden gezamenlijk naar bet Passage Theater. Een enkeling langs den weg riep bij het passeeren van de N. S. B.-ers: Moordenaar 1 maar berrie ontstond niet. Een kleine strubbeling had even in het Passage Theater plaats, even voordat de vergadering geopend werd. Een kort geleden geroyeerd lid van de N.S.B. zat rustig in de zaal; de man zei niets en deed niets! Er kwam een pootige \V. A.-man, die den ex-N.S.B.-er sommeerde oin heen te gaan „Er was im mers afgesproken, dat hij niet in deze vergadering zou komen 1" Maar de aan gesprokene weigerde vrijwillig heen te gaan. Toen werd hij door eenige W. A.-mannon bij zijn kraag gepakt, en niet zachtzinnig öe_ zaal uitgewerkt. De W A.-mannen gingen met dit machts vertoon volkomen buiten hun boekje. Dp het toe 'angsbewrjs, dat ook de „uitgesloo- tene" had, stond vermeld, lo. dat be zoekers aan den ingang den toegang ge weigerd kon worden met teruggave van het betaalde entree-geld en 2o. dat be zoekers, die de orde verstoorden, verwij derd zouden worden, zonder teruggave van entrée-geld. Maar de geroyeerde was de controle normaal gepasseerd en zat rustig op zijn stoel; de vergadering was nog niet eens begonnen. Het podium was royaal gedrapeerd met vlaggen met het N.S.B.-embleem; links stond een katheder voor ir. Mussert, rechts een dergelijk instrument, van kleiner om vang, voor den leider der vergadering. In het midden was een gipsen borstbeeld van H. M. de Koningin geplaatst, rijk in de bloeiende hortensia's 1 Achter op het loo- neei stond een tamboersband; langs de zijwanden in de zaal, dicht bij het podium, een wacht van W. A.-mannen. Het eerste gedeelte van den avond werd geleid door den algemeen propaganda leider in den kring Nieuwe Waterweg, den heer C. Vermaas; het tweede gedeelte door den kringleider, den heer Van der Giesen. Met eenig pathos kondigde de „zaal leider", de heer Moritz, de komst van den algemeenen leider aan. Alle fascisten verrezen van hun zitplaatsen en brachten "den fascistengroet 1 Toen aan bet eind der vergadering het 'Wilhelmus gezongen wérd, zag men boven 'de hoofden der aanwezigen één zee van rechterhanden. Dat beteekent dus, dat er zeer veel fascisten in het Passage Theater aanwezig waren Maar daarbij waren zeer vele niet-Schiedammers. Rede ir, A. A. Mnssert. De heer ir. Mussert zegt, dat in Europa een ommekeer in ons denken als staatsburger bezig is zich te voltrek ken. Ongeveer 150 jaar geleden geschi de iets dergelijks, toen ook baanden zich nieuwe gedachten een weg en beleefde men de Fransche, wat eigenlijk de Europcescfae revolutie was. Na die leuze: Vrijheid, gelijkheid en broederschap kwam: Proletariërs aller lan den, vereenigt u! Het marxisme. "We leven thans in een tijdperk, waarin liberalisme, democratie en Marxisme zijn samengevoegd tot een mengsel. De liberaal aanvaardt de vrijheid, maar een bizondere soort vrijheid n.l. om te doen wat in zijn belang is; als bet individu liet geluk na jaagt, zal daaruit we), meent do liberaal, het geluk van die natie ontstaan. De hooggeroemde vrijheiii, gelijkheid en broederschap hoeft echter gebracht uit buiting op groote schaal. Daarvan kan men geen personen een verwijt maken, maar het is een gevolg van het stelsel. Het volk werd uitgemergeld en de staat ziet alleen too dat do menschen elkaar niet vcrinmr- Oen. Er was een diepe kloof ontstaan tus- scnen een klein deel, dat het goed had, en de groot© massa, die den kost met zijn hand of hoofd moest verdienen. Dio toe stand vond Marx en hij predikte: Dood aan de hearschendc klasse. Behalve materieels zijn er ook geeste lijke waarden als: reltgio, kunstzin, ar- heidslust, karakter, bekwaamheid, betrouw baarheid. Een volk, dat pbysiek en moreel sterk is komt er boven op, ook al zou men het zijn kapitaal ontnemen. Liberalisme en Marxisme wortelen op den zelfden stam: het egoïsme. Dat wil niet zeggen, dat alle personen, die deze leer aanhangen, egoïsten zijn. De klassestrijd heeft veel gekost aan ons volk aan moreele, zedelijke en finan- cïeele waarden. Het gaat om een menschwaardig bestaan en om de vrijmans-frots, maar die kan de S.D.A.P. ulol geven De N.S.B. wil een staat van gerechtigheid brengen. Wij kun nen de wereld niet redden; wij zijn reeds tevreden, als we iets voor ons eigen volk bunnen doen. De ellende, waarin we thans vorheeren, is le wijten aan den geestelijken neergang; daarna is gekomen de materieel® neergang._ Met nadruk wees spr. op het belang van Indië voor Nederland. Er wordt gezegd, dat de N.S.B. on christelijk is, maar hoe denken zij, die tot het pauperisme vervallen zijn over de re sultaten van het Christendom en over de toekomst. Het nat.-soc. wil die teieurge- stelden in het leven een toekomst goven; do nat.-soc. voelen wel, dat zij hun broe ders hoeder zijn! Zij hebben zich tot laak gesteld een nieuwen staat te stichten, waar sociale rechtvaardigheid zal heersclioneen staat, waarin eerbied voor den arbeid zal zjja en geen plaats is voor een horde parasieten, flet kapitaal zal in dienst ge steld- moeten worden van de productie en de productie zal dienstbaar moeten zijn aan het volk Noodig zal zijn een corpo ratieve staat, om uitsluiting en staking te gen te gaan en de productie te regelen. Inplaats van staking en uitsluiting zal moe ten komen de rede en de verantwoorde lijkheid; de klasse-waan en de klassestn.jd moeten verdwijnen. De synthese zal de plaats innemen van de antithese. De tank van het fascisme is orde te brengen in m'gen huishet is waanzin orde te willen brengen in de wereld, als erceen orde heerscht in eigen huis. Het Marxisme heeft zijn grootsten bloei tijd srekend onder rechtsch bewind van 1920 tot 1932. De regeering brengt thans een „ersatz/'-fascisme opdat het fascisme niet zal komen Zoolang alle politieke partijen één te»® -'ander hebben: de N.S.B., is deze op den «oeden weg. Verdwijnen moe ten de burgerlijke arrow) n tie, de ongebrei delde concurrentie, de politieke partijen, de strijd van allen tegen allen. Daarvoor moet in de plaats komen: solidariteit, sa menwerking, beslechting van geschillen door overleg, met de staatsmacht als hoog ste arbiter. Ons volk moet terug krijgen- zijn gevoel van eigen waarde. Als de nat.-soc. staatsvorm hier is geves tigd, is het laatste briefje in het Franseh aan de Belgische regeering gezonden De fascisten willen een gepaste vrijhnans- trots, één staat, één volk, één koning en allen voor allen. Na een flinke pauze be:> 'tvoordde ir Mussert een aantal schriftelijke vTagen Daarbij betoogde spr. o.a. dat religie voor het bestaan van een volk noodig is, maar de N. S. R. wil geen misbruik ge maakt 2ien van den godsdienst voor poli tieke doeleinden. Kerk en staat ztijn twee afzonderlijke lichamen; zij die deiscis'en verwijten staatsabsodutrsten te zijn, zijn dik wijls zelf krerkabsolutisten. Do bom op de Zeven Provinciën is naar spr.'s meening goed geplaatst geweest, maar hij zou nog beter geplaatst zijn geweest, als hij hen getroffen had, die den geest bij de marine hebben „verpest". Thans gaan de politieke partijen in Wassenaar b.v. bij elkaar zitten en spre ken over nationale eenheid, maar straks bij de verkiezingen is dat gevoel weer verdwenen. Do N. S. B. wil de religie eerbiedigen, maar geen monopolie voor één godsdienst. De Zondagsrust moet zoovee! mogelijk iie- vorderd wonlen, maar daarbij zal men rekening moeten houden met de gebruiken en opvattingen in elke streek afzonderlijk. Het „liberalisme" werd verweten, dat zti; pi els oor de kunst heeft gedaan en ten s'o'tc betoogd, dat een R K. wel lid van de N. S. B. mag zijn. Met het zingen van het Wilhelmus, op het orgel begeleid, werd de samenkomst beslo'en. Openlag kringhnh. Aan de vergadering in bet Passage Thea ter gtng de officieele opening van liet kringhuis aan de Lange Haven 90 vooraf. Het voor-zaa!lje was geheel met belang stellenden gevnld, waarbij ook verschei dene N.S.B.-ers uit Vlaardingen en Rotter dam. Ir. Mussert arriveerde te ongeveer 7.20 uur per auto. Hel kringhuis werd vluchtig bezichtigd en daarna werd in een achterzaaltje niet in bijzijn van do pers door den algemeen leider aan de W. A. (Weer- afcieeling) met een toespraak een vlag uit gereikt. Vervolgens verscheen de beer Mussert in het voorzaaltje, waar de heer v. d. Giesen, leider van den kring Nieuwe Waterweg, hem welkom heette. Spr. zcide, dat van uit het nieuwe kringhuis do pro paganda krachtig -zal worden, gevoerd en men van gewedde leden fascisten zai ma ken. t)p de fundamenten, door den heer Qverwijn gelegd, wordt thans voortge bouwd. Spr, bracht ir. Mussert dank voor zijn offer op 1 Mei gebracht, op welken dag de N.S.B.-ers hun, belofte van trouw aan clen leider hebben hernieuwd De heer Mussert feliciteerde den kring Nieuwe Waterweg met zijn kringhuis, dat een steunpunt, "een hastion zal moeten vormen, van waaruit Schiedam wordt ver overd Op 28 April moesten wij met opgerolde vlaggen door de stralen trekken; op 1 Mei voerden de Marxisten ontplooide va nen mee Wij worden nu nog beschouwd als burgeis van den derden rang, maar er komt een tijd, dat de machthebbers van thans ons zullen vragen: Wat kunnen wij voor u doen? Dan zal bet antwoord zijn: Voor ons behoeft u niels meer te doen liet gaat om bet brengen van een anderen geest, een andere mentaliteit in ons volk, zoodat wij weer trotscb zullen zijn Ne derlander le zijn Met een driemaal Hou zeel werd de plechtigheid bestoten De meesten der aanwezigen in het Kring huis begaven zich gezamenlijk langs de Lange Haven naar het Passage Theater Dc publieke urlaagsfclling, De publieke belangstelling voor bel kring huis op de Lange Haven was zeer ge ring Een inspecteur met ongeveer zes of zeven agenten was daar aanwezig Op de LSroersvest waren meer nieuws gierigen En daaronder bevonden zich ook <ie „anti's", die met blaadjes en pamflet ten colporteerden De politie, aanvankelijk onder leiding van twee, later van drie inspecteurs, waaronder de hoofdinspecteur, was in flink aantal aanwezig De Passage was alleen toegankelijk voor de bezoekers der vergaueiim». Het publiek werd oc-rtdurend aangemaand tot doorioo- pen. Slechts aan het beneden-einde \an de Broersvest kon een groepje blijven slaan. Enkele pamfletten werden nog in besla» genomen, doch over het algemeen bleef bet rustig De uitgebreide politie maatregelen ble ven ook gehandhaafd lot na afloop van de vergadering, toen In-I publiek in een wij den kring afrij ti« n—'uvt'en werd fonds /oorzorg". i Vergadering verdaagd. Om besluiten te kunnen nemen inzake statutenwijziging had sisteravond de ver gadering van liet Fonds „Voorzon*" be zocht moeten zijn door ongeveer 700 per sonen. Hel zal niemand verwonderen, dat dit aantal niet bijeen was De voorzitter, de heer J M, van der Schalk, constateerde nadat bij de ver gadering had geopend, dat geen wettige besluiten konden worden genomen inzake statuten- en reglement-wij/iginu en deelde mee, dat de vergadvu-rd verdaagd tot Donderdag 31 M larna de bij eenkomst werd gp>' In de vergark-rms Mei kunncin rechtsgeldige besluiten wm.lcti genomen, ongeacht het aantal aanwezige leder», Dubbel Mannenkwartet „Preciosa" Ecu concert-!ce t.' ad. In Gebouw „Eendracht" werd gisteravond door het Sehiedamsch Dubbel Mannen- kwartet „Preciosa" een concert-feestavond gehouden ter gelegenheid van het twee jarig bestaan De voorzitter, de heer G. Immerzeel, opende den avond met een kort woord Ongeveer twintig maal, aldus spr, zijn wij op concoursen en in ziekenhuizen op getreden, hetgeen wel een record aantal is voor een dubbel mannenkwartet, dat pas twee jaar bestaal. Spr. besloot met den wensch, dat allen zouden bijdragen tot het welslagen van den avond. Hierna zong het Dub bil Mannenkwartet, onder leiding van den 1 eer M. Drop, een drietal liederen. Het eerste, Salve Regina, van Nico Ver hoef/, konden wij "niet zoo apprecieeren, In het forto werden de stemmen van de tenoren teveel geknepen. De baritons en bassen waren daarentegen veel heter Het meest geslaagd was oi. „Schemer- liedje", van Ed. Fiipse. Fijn van tekst, werd dit lied, dat ge heel pianissimo gezongen werd, zeer goed voorgedragen. fn het verdere verloop van den avond heeft het Dubbel Mannen kwarlet nog eeni ge Duitsche en Nederlandsche liederen ge zongen Voor het feestelijke gedeelte zorgden de „Malihini Hawaiïans", die met hun songs vee! succes oogstten. Vooral het „I feel so lazy", werd enthousiast door de aan wezigen begroet. De heer P. van Berkel, uit Vlaardingen, bespeelde op meesterlijke wijze de xylo- phoon, waarbij hij- uitstekend werd .be geleid door den beer P. v. -Dam uit Rot terdam. Een bal hield de aanwezigen nog langen tijd bijeen. Men zal een aangename ber innering aan dezen avond bewaren. Pia' ..gsbijeenkomst V.O.J.B. Gisteravond werd in hot bijgebouw van den Nedtariandschon Protestanten Bond aan do Westvest door do afdeeling Schiedam van d«a Vrijzinnig Christelijke Jongeren Bond een Pinkstonvpmgsbijeenkomst go- houden. Do bijeenkomst werd geopend door den voorzitter der afdeeling, den beer K. Kenning. Spr. hield een korte in- leiding, waarin hij do beteekenis van het Pinksterfeest uiteenzette. Do avond) word) verder gevuld met bijbellezing, muziek en zang. Men kan hot volkomen eons zijn mot wat do Nationaal Socialistische Beweging zich als ideaal hoeft gesteld, of mon kan er lijnrecht tegenover staan, erkend moot wor den dat de figuur van Mus-uil inderdaad een figuur is. Wij ziju hem gis'eren gaan hooren, in zekeren zin laleu wc eerlijk zijn gedreven door nieuwsgierigheid naar zijn persoon, maar vooral ook om te ver nemen op welke wijze hij zich de verwe zenlijking van ziju programma, dat zoo op het eerste gezicht niet geheel vrij van idealen is, had gedacht. Ongetwijfeld weet hij zijn gehoor te boeien, al misten wij bij dit gehoor totaal het laaiend enthousiasme, dat jonge bewe gingen van beteekonis kenmerkt, en ook kenmerken moet. Wat hij te zeggen heeft, zegt hij kraclhtig en duidelijk, zonder veel franje, enkele zeer goedkoope smoesjes, die pro-mpt een open doekje tengevolge hadden, daargelaten: men '-eet echter met wien inen te doen heeft, en dat is al heet wat De kennismaking met zijn persoon viel dus zeker niet tegen; met des te meer nieuwsgierigheid zagen we dan ook het gedeelte zijner rede tegemoet, waarin hij den weg z.ou wijzen, die naar het beloofde land leidt. En het moet ons van het hart, dat wij in dal opzicht de zaal niet veel wijzer heb ben verlaten dan wij er gekomen zijn. Een groot deel zijner rede, het giootste gedeelte ervan, was gewijd aan de criliek. Een lange rij van fouten, die onze hui dige samenleving aankleven, werd gelei delijk ten toon eek-, gevoerd. Inderdaad zijn wij nog een heel eind va,n h«l beloofde land af, inderdaad is de structuur der maatschappij een geheel andere geworden, doch met het conslateeren van d'eze feiten zijn we er lang niet. Gok Mussert is er van overtuigd, dat het verre van eenvoudig is die orde in de maatschappij te brengen, waarnaar we fob alten snakken. Hij zegt zeifs en dit was we! een zeer betnngrp element in zijn rede dat daan oor eerst de geest dwr menschen mod gewijzigd worden. Welzeker: wij hopen van harte dat hij daarin zeer spoedig moge slagen, dan zijn we er en kunnen alte politieke partijen inclusief de N. S. B. met pen sioen gaan. iJee! vee! positiefs hebben we dus gis teren niet te hooren gekregen en daar onder waren nog punten die slechts zeer terloops zijn aangeroerd. In do eerste piaats hehoiort daartoe Öéf kwestie welke plaats in den fa^cirtisehers staat aan ons Koningshui- icbe* deeld'. Het kwistig met or.i'i mie, niettemin nederig opgestelde van H. M. de Koningin stemde o i - i..at zicht reeds niet zeer hoopvo'. In de eigen» lijke rede werd dit punt, dat voor ons landt toelh wet iets beteekent, in het geheel nieif aangeroerd. En toen een dér vragenstol-v Iers, die het den woord voerder, althans' voor zoover zij beantwoord werden, giste ren al heel gemakkelijk hebben gemaakt,, hieromtrent nadere inlichtingen vroeg, werd' den spreker beantwoord alsof hij wonsohte' te weten boe H. M ener de N. S. B. dacht. Dit was we! liocl naïef, te meer daar een #eder weet, dat de Koningin' boven de partijen staat en daaromtrent dns nimmer zich kan of mag uiten, doch niet omdat de regeeiing dit niet zou toe laten. Venter kon ons al heel weinig bevredi gen de verzekering, dat de N. S. B. een zuiver Nederlandsche beweging is, van vreemde smetten vrij. Waarom dan een naaan gekozen, die zelf reeds een zuivere (of onzuivere?) ver.aling is? Waarom de W. A., die een copie is van. de S. A.waarom al dat ceremonieel, dat al heet weinig in ons volkskarakter past. een groet, die ook sterk naar Hitier ruikt. Wij be seffen het ten volle: met het programma zelf heefL dit weinig .uitstaande. Waar de spreker echter ook in zijn rede hier en daar een bewonderaar bleek van verschillende primaire maatregelen- van het IliLkr-be- wind, krijgt dit toch wet iets meer be- teckenis. En zoo is er moer. v Wij herhalen echter: wij 'hebben gisteren een frisch geluid mogen beluisteren, dat deze verdienste heeft, dat liet andersden kenden behoedt voor inslapen Of we eï echter verder practisohe waarde aan moe ten toekennen, meenen we vooralsnog rterk te moeten betwijfelen: de toekomst zal dit moeten leeren. .Voortoopig lijkt het dus veiliger de wide, eenigen tijd inderdaad wat verwaarloosde, niettemin vertrouwde woning nog niet te verlaten, die, Mussert zei het zelf. de laatste paar jaren belangrijk brter wordt onderhouden. De wegen der geleide lijkheid zijn nog altijd de b"*ste gebleken. Gemeenteraad. Mr. M. J. C. At. Ka velaars blijft rnadd.'u. Camité-genpraal. Bij den aanvang van de raadszitting van heden mid dan deelde de voorzitter mede, dat een schrijven was ingekomen, d d. 18 Alei, waarin de heer mr. Al. J. C. M. Ka velaars zijn ontslagaanvrage als lid van den raad intrekt Deze medcdeeling werd in den raad met eenig applaus begroet. Daarna ging de raad in comité-generaal. Antilascïstrn-vergadering. Gisteravond werd een verga, lering be legd door de Strijdhond tegen Fascisme, in samenwerking met de Anti Ooriogs Liga, in gebouw Eendracht. Daar geen groote zaal meer disponibel was, moesten velen teleurgesteld terug. De vergadering werd geopend door den voorzitter der Liga, de heer Vermeulen, die de gevallen makkers in Oostenrijk hev el acht. De heer Van Egmond, sprak zijn vreugde uit, dut de leden ran beide orga nisaties elkaar gevonden hadden en be handelde in korte trekken oorlog en fas cisme. Een ooriog is volgens spr. onver mijdelijk. Do heer Van Wel zen, uit Leiden, zeide, dat in Duitschland gedurende een jaar dictatuur, de beste strijders uit da arbeidersbeweging vermoord' zijn. De symp tomen zijn echter aanwezig, dat in Duitsch land het nationaal socialisme meen zal storten. Ook hier in Nederland zijn de beloften van de fascisten legio en daar bij gebruiken zij nog het middel van pro vocatie, zooals in Januari bleek bij de spoorwegaanleg en do brand' der „tadra» poera''. Mussert heeft hier nog de vrij heid te demonstreerenaan do anti fascis ten worden deze vrijheden echter reeds ontnomen. Vooral de jeugd moeien wij aan het fascisme onttrekken. De heer W. Weergang sprak over vrede en oorlog. Ooriog is zonde cn ver derfelijk en wordt gevoerd voor de be langen der imperialistische machten. Dc ooriog, zegt spr., kan alleen nog gevoerd' worden met steun van bet officieele Chris tendom. Ken beweging, die vergaderingen belegt, zooafs in het Passage Theater alhier, tegen een entree van 10.45 en in Den Haag zelfs voor fl.is geen beweging voor arbeiders. Tenslotte is een protest-motie aangeno men tegen het proces en de gevangen houding van all© anti fascisten in Duitsch land, in het biz.onder van ThaJmann, \;m het crisisboterrnerk en die van de vervoervergunning voor buitonlandsche bo ter is vastgesteld op f L per K.G. Post- cn telegraafdienst op de' Pinksterdagen. Het post- en telegraafkantoor zat op de beide Pinksterdagen geopend zijn van S9 en van 1314 uur Op den Eersten Pink sterdag bestaat, evenals op andere Zon dagen, van 1314 uur gelegenheid om correspondentie at te halen aan loket (5, maar op Pinkstermaandag niet, omdat op dien dag alle correspondentie des mor gens woidt besteld, ook in de buitenwij ken Op de beide Pinksterdagen wotden alleen telegrafische postwissels in behan deling genomen, Poslhewijzen, kwitanties, postpakketten, Rijksverzekeringsbank-, spaarbank-, belasting- en ghozaken wor den niet behandeld. Beurs belastingregels, ornzethe'.asfing/.egels en rij wie Va erken war den op deze beide dagen niet verkocht. Op den Eersten Pinksterdag worden aan- geteekende stukken alleen ter verzending aangenomen, voor zoover expressebestct- ling van die stukken wordt verlangd. De postagentschappen en telegraaf- en tele foonstations zijn op de beide Pinksterdagen niet voor den dienst geopend. Het poststation te Kethel zal op de beide feestdagen voor postzaken gesloten zijn, met dien verstande, dat van 99 15 uur gelegenheid bestaat tot het afhalen van correspondentie. Op den tweeden Pinkster dag wordt ook daar alle correspondentie besteld, ook in de buitenwijken. Gouden huwelijksfeest. Het echtpaar A'. de NijsDe Lang hoopt 4 Juni a.s. zijn vijftig-jarig© echt vereen i ging te herdenken. Huur veria ging gemeente-woningen. B, en W. stellen voor de htrnr voor de benedenwoningen Aleidhslraat 76, 78 er, 80 te verlagen van f40 ojo f37.50 (waterlei ding-abonnement inbegrepezi) en van de woning Lange Niottwatraat 6ób van f 35 op f 32.50. Waterverbruik voor rekening van den huurder. 1 Crisisboterrnerk, Do Crisis Zuivel Central© deelt mede, Öat bolioudens tusSchenKjWsiïio wijziging, Voor dte week van 2027 Mei de prijs Ncstcukcuring „Onderling Belang". Gisteravond hield de vereeniging valn; pluimvee- en konifnenliefhebbers „Onder ling Belang*' haar jaariijksche nesteakeu- ring. Zooals gewoonlijk was er weer een keur van jonge konijnen te beoordeeld», het geen aan de hoeren J. Ek en Ilenne- veld zeer wel was toevertrouwd. Dr. Veld huizen, veearts te Rotterdam; had het me dische gedeelte voor zijn rekening go- nomen. Ter keuring werden aangeboden ruim! 80 jonge dieren, in mooi© collecties Vlaainsche Reuzen, Lolbaringers en Wee» ners in verschillende Ideursiagön, terwijl er ook eon goede collectie midden- en,i kleine ra°sen aanwezig was. Geveilde en verkochte onroerende goederen» Notaris II, B. F. Diaisso. Geveild 18 Mei, I Een klein heerenhuis, te Schiedam, Stad houders laan 10, hoek Pr. Fr. Hendrik-, straal, groot 73 c.a. In veiling f6500. Notaris A. Hoek. 1 Het pand, verdeeld' in afz. benodea- en "bovenwoning, met erf en open grond, lo Schiedam, aan de Sint Lduunastxaah, No. 79 a—h, groot 1 a. 14 c.a. In veiling f5050. 2 Het pand, .bev. een benedenwoning on twee afz, bovenwoningen met erf enj open grond, alsmede liet daarachter gelen gen pand, bev. een groot magazijn ed kantoor met erf, te Schiedam,, aam djg

Schiedamsche Courant | 1934 | | pagina 2