Omliggende Gemeenten Rechtszaken De afscheiding in 1834. 'T-1 Rede ds. L. H. van der Meiden. Iii de Chr. Geref. Kerk1 aan de Burge meester Kuapperikan hield gisteravond Cs. L II. v', dar Meiden van 's-Graven- hage, (Centrum), een rede, getiteld: .On verbasterde renen. Veertien dagen nadat de afkondiging in 3834 plaats had, aldus began spr. rijn rede, zag een ander geschrift het daglicht, een toespiaak aan alle ware geloovigen in Nederland. Het woont uit do'toespraak is ïiog altijd waard in ons midden to leven. Spr. herinnert dan aan de bede van Pe trus, den man, dien Jezus gebruikt heeft Mi do kerk op te houwen. Onverbasterde zonen deuken niet als farizeeërs en denken niet dat zij heiliger zijn, doch zijn diep bewust van eigen schuld in de breuk van 'de kerk van Jezus Christus. ij willen slechts do waarheid hoeren, verdedigen en als het moet voor de waar heid sterven. Hoe vaak en op welke wijze is het be ginsel der reformatie niet bestreden. Er werd gezegd, dat het den troon van het vaderland ondermijnde. Het waren kleine luiden, die eigen belangen zochten en zij werden er van beschuldigd, dat zij den strijd ontliepen. Doch niets is minder waar. Zijlhebben hun leven ia dienst gesteld van de reformatie en zijn in de gevangenis ge weest. Het is ds. De Codk uit Uirum geweest, die groote veranderingen heeft gebracht. Ook zijn vrouw heett hem aangespoord op de ellende ie wijzen. Want slechts door wedergeboorte zal men het koninkrijk ver krijgen. Tot 10 mijlen ver uit den omtrek kwam men naar Uirum, doch de vijanden rustten niet en in 1833 werd ds. De Code ge schorst, omdat hij kinderen uit andere ge meenten had gedoopt. Op 14 October 1834 is men tezamen gekomen en 133 leden teekenden de acto van afscheiding. Zoo werd de reformatie een feit voor Nederland' en een zegen voor Nederland, Amerika, Afrika en Indié. En nu komt de vraag: Hebben de men sdien van 1833 gehandeld naar Gods woord? Zoo ja, dan is bet Gods werk, zoo neen, dan is het niet goed. Wie hoeft den moed te zeggen dat zij in 1834 niet gehandeld hebben naar Go Is woord? En Üus is d'e afscheiding gerechtvaardigd. De ordonnantiën, waarop ds. De Cock veroordeeld is waren in strijd met Gods woord. De -Chr. Geref. Kerk heeft nooit ge vraagd fe mogen bestaan, doch vrijheid van vergadering verzocht Het bestaans recht, aldus ds. Van dei" Meiden, hebben wij van Jezus Christus. Wlij moeten de dingen durven zien, dus rondgaan met een Open oog en do ellende aanschouwen, want Op de pu inhoopen van ellende leert men bidden. Naai- mate hot Ikht GoJs helder schijnt, zien wij de zon den en ook de kerkelijke zonden beter. Laten wij bij dezen mijlpaal trouw be loven a*n den Heero, het beginsel honden en geen .ontaarde doehterbn of zemen jn. Wij t< oaten den Heere danken voor Zijn groóte werk, de reformatie, en onvermij delijk buigen voor Zijn Woord. Bij de ptuinhoopen van de door de .breuk gescheurde muur, aldus besloot ds. Van der Meiden zijn met aandacht gevolgde rede, zullen we het recht keren roemen in de genade Gols. De av'ond werd op dte gebruikelijke wijze met het zingen van een psalm en gebed gesloten. Dit bet S.Z.C.-kamp. ha verband' met het feit, dat het water- pol otournooi om het kampioenschap van Botterdam, waaraan S.Z.C. zou deelnemen, Zondag jl. geen doorgang kon vinden, is het eerste zevental h'eeren nog niet samen gesteld. Dit zal nu dezer dagen geschie den. Wat betreft de clubavonden, deze zul len warden gehouden: vaar dames eiken Donderdagavond van 8 tot 9 tmr in de gemeentelijke zweminrichting voor dames «i voor heeren eiken Dinsdagavond1 van 8 tot 9 uur in de heereninrichting aan den Havtendrjk. Voorts zullen de dames eiken Zondag pan 1 tot 2 en de heeren van 2 tot 3 nnr kunnen zwemmen in de heereïiinricK- ting. Het eerste dubuur zal gehouden worden Zondag, 3 Juni a,s. Voorts zullen de heeren zoo-veel moge lijk gezamenlijk oefenen in het heerenhad, 's avonds om half 7 uur, met uitzondering van don Dinsdag, wanneer in clubverband geoefend zal worden op den clubavond. Aan alle leden is voorts een circulaire verzonden, waarin een commissie uit de 8 Z.G. verzoekt, bijdragen te willen zenden aan deze commissie teneinde aan het Sport- fcmlscnbad, wanneer dit gereed is, namens de Schïedamsche Zwemclub een hangklok mot tegel insci'iplie aan te bieden, ver«re- ziid gaande van een oorkonde, waarop de namen van geefsters en gevers. Plastisch dansen, i Leerlingenavond van Gonni Kappelhof en Yvonno Schot man. Het tweetal leerlingen van mevr. Xan- dra Slradowska, Gonm Kappelhof en Yvon ne Schotman, hebben gisteravond in de groote zaal van Gebouw Eendracht voor een vrij talrijk publiek, van ouders en andere belangstellenden, een leeilingen- avondi georganiseerd Een tiental dezer leer lingen. waaronder enkele zeer jeugdige, heb ben een vrij uitgebreid programma vlot afgewerkt. De jongeren waren eerst aan de beurt. Het ontwerp van „Nos pioupious" van Lepop, bizonder aanlig gedanst door Hetty en Noesse Meichers en Toety Rademakers, was origineel en in overeenstemming met den leeftijd der uitvoerenden. 'Ook van „Tniumerei" en „Kleine Roman- ze", van Schumann, respectievelijk gedanst door Joan Meichers, Hermientje Kappel hof en Elsje Wittkanipf, en de looide laat- sten, waren choreographic en uitvoering prijzenswaardig „Komische Gesclrichte", eveneens van Schumann, werd zeer vlot en geestig geïnterpreteerd' door Hermientje Kappelhof. Het „Menuet", van Beethoven, door Joan Meichers en Hermientje Kappelhof, moest gebisseerd worden. Van de dansen der oudere was vooral „Amtra's Tamz", van Grieg, gedaust door Lenny van deen Eelaart, rijk aan stijl en expressie. Het programma weid. besloten door en kele dansen van Gonni Kappelhof en Yvonne Schotman. Aan beiden werden na afloop bloemen aangeboden. Mej. Leni Breijs, die haar welwillende medewerking als pianiste ver leende, werd een schaal fruit aangebo den. Ned. Maatschappij voor Nijverheid en Han del Departement Schiedam. Gisteravond is een algemeens ledenver gadering van het departement Schiedam, der Nederiaudsche Maatschappij voor Nij irertieid en Handel in Musis Sac-rum ge houden. In het jaarverslag van den secretaris, den heer mr. W. A. Hoek, werd het over leden bestuurslid, de hrer J. A. J. Nolet, herdacht, die een der inrichters van liet departement is geweest en gedurende ne gen jaren de functie van penningmeester met groote toewijding en nauwgezetheid; heeft vervuld. Voorts werd in het vers'ag dankbaar ge wag gemaakt van het vele werk, dat de nestor van het bestuur, de heer lierman .Tanseia, verricht heeft met betrekking tot de Rotterdamsche spoorwegplannen, welke zooals zij geprojecteerd zijn een bedreiging vormen voor Schiedam als woon stad. Als bestuursleden werden herkozen de heeren G. W. van Bergen Walraven en E. Slcinder, onderscheidenlijk vice-voorzittor en penningmeester van het departement. Van een der leden was een brief inge komen, houdende klachten over de to hocge brug- en sluisgeldcn, eleotriciteitstarieveii' en op de bedrijven drukkende sociale lasten. Het bestuur zegde toe, deze pun ten te zullen onderzoeken. Nieuwe zaak. Morgenmiddag te 2 uur zal in hot pand Hoogstraat 158 een filiaal worden geopend: van het dameshoedmmagazijn lloza, Kruis kade IS te Rotterdam. Aan groot gevaar ontsnapt. In den afgeloopen nacht is de 22-jarige mej. T. v. II, fit het Heerenpad' 12, aan groot gevaar ontkomen. Haar ouders, die in een kamer naast de h'aro sliepen, wer den wakker, doordat zij meenden, dat het meisje luid droomde. Toen zij gingen kij ken, vonden zij het meisje bewusteloos op bed liggen en kwam hen een gas!ucht lege- moet Het meisje was de avond' tevoren in de keuken bezig geweest en toen is ver moedelijk een slang van do gasleiding ge gleden. De politie werd tor assistentie ge roepen, waarna dr. Hoogendijk verscheen. Het meisje was daarna in korten tijd' bij gebracht. Zij had' hevige hoofdpijnen en last van brakingen. AGENDA. Schiedam. Passage theater, 8.15 u. De 200 P.K. van Zijne Majesteit. 1 Juni. Bijgebouw Ned. Prot. Bond', 8 n. V.C.J.B.-lezing ds. S. H. Span jaard over: Eisch en belofte van het Evangelie. 1, 2 en 3 Juni. Voormalig Diaconiehuis, Bazar Schied. Padvindersvereeni- ging. 1 Juni. Cieb. Eendracht, 8 uur. Ver. De Prineevlag. Voikszangavond. 2 Juni. Verkooptokaal, 8 u. Na arbeid ontspanning. Tooneel. 2 Juni. Zaal Harmonie, 8 uur. Scliied'. Tooneelver. Onderling Kunstgenot. Vierde Jaarfeest. Rotterdam. 1 Juni. Groote Kerkt 8 u. OrgelvoorJracht J. H. BesseLaar Jr. 1 Juni. Groote Sphouwburg, 8.15 u. Gez. v. li. Metropolfhcaler Berlijn. Die e rste grosse Liebe. Cafptol, 2.15 u, ito u. Dancing Lady. City. "2.15 u. 7 u, 9.30 u. Dancing Lady. Grand] 2 u. 7 u. 9.15 u. 8 uur aan tafel. Lumière. 2.15 u. 7 u. 9.15 u. La dame de chez Maxim. Luxor. 7.30 u, 9.30 u. F. P. 1 antwoordt niet. Olympia. 7 u. 9.15 u. Het raadsel van den Indischeu express. Prinses. 2.15 u. 8.75 u. De witte non. Royal. 2.15 n. 7.15 u. 9.15 u. De Jantjes. Studio '321 2 u. 7 n. 9/15 uu. De stroom, Thalia. "2.15 u. 7 u. 9.15 u. Too much harmony. maar zeker door de auto verdrongen. 'Aan gevoerd' werden vandaag 69 paarden en BI billen. Prijzen voor werkpaarden wa len f130 tot f275 en voor hitten van f80 tot f140. Do handel was nog vrij levendig. BINNENLAND Geslaagd. rAan de Leidsche Universiteit is heden geslaagd voor het arts-examen eerste ge deelte de heer A. J. J. van Gemert. VLA Alt DING EN. Vidcaanhavcn. In de Vulcaanhavem is binnengekomen het s.s. „Thisbe" met 2380 ton erts. Staking. Bij do N.V. Vlaard'mgscho Meubelfabriek aan de Kon. Wiihelmiinahavm alhier, is ondför het personeel va'n ruim 20 man een staking uitgebroken. Do oorzaak hiervan is, dat do directie de bepalingen van het landelijk! collectief contract in de meubel- industrie niet wil nakomen. Gered! Gisteravond heeft de agent van politie Dulfer het tweejarig zoomje van den heer K„ wonende aan den Havendijk, g-ejel uit de Voorhaven. De agent surveilleerde in de huurt van het Hooïdplein, toen hij twoe kinderen haul zag wegloopen van den wa terkant. Rij spoedde zich naar den walkant en zag een kind in het water spartelen. De agent bedacht zich geen oogenblik en begaf'zich gekleed te water, door de daar aanwezige trap af te dalen, waarna hij nog juist op tijd het kind, dat reeds onderge dompeld wa-, bij een heen kon vastgrijpen en op het droge brengen. Het kind heeft geen letsel opgelcopen. De agent heeft het jongetje naar huis gedragen en overgegeven aan d'e ouders Crisisbotermerk. De Crisis Zuivel Centrale maakt bekend', dat behoudens tusschentijdsche wijziging, voor de week van 3 tot en mol 9 Juni de prijs van het crisisbotermerk en die voor de vervöorvfrgunn'.nj van Tmitenland- schc boter zijn vastgesteld op f 1 per K.G Kinderkoor „Immanucl". Donderdag 14 Ju'ni a.s. zal het Chr. Kinderkoor Immaniiei in do Gorzenkerki (Oude Maasstraat) een uitvoering geven. Koör A zal kleine zangstukjes ten gehooro brengen en Koor B zal zingen „Jozef in Egypte", een cantate, waarbij de heeren A. v. Zomeren, tenor; J. de Vogel, bari ton, ein J. v. d. Tempel, piano, hun wel willende medewerking verkenen. PoJitienienws. In een tuinhuisje van den hoer J, II. in het Sterrebosclv is ingebroken, waarbij een zilveren dameshorloge is ontvreemd', benevens een groote doos lucifers. Gisteravond heeft op den hoek van de Mariaslraat en de Fabristraaf een aanrij ding plaats gehad tusscben don wielrijder M. K. van hier en v. N, van hier, die op een racefiets aan het hardrijden was en tegen het rijwiel van K. aanreed'. Beide rijwielen werden beschadigd. Proces-verbaal is opgemaakt. Gistermiddag is de wielrijder C. S. van hier op de Kcemaikt, tegen een tramwa gen aangereden, waardoor het rijwiel be schadigd werd. Geveilde en verkochte goederen. Door notaris Van der Fcltz: 1. TM perceel wei- en hooiland aaa den Groene weg in den Aalkeet-Buitenpol der, groot 2 hectaren, 33 aren en 80 centiaren. Geveild voor f4030.afge mijnd op f4075 2. Het complex pakhuispanden, kantoor, loodsen aan do Ken. AV i 1 hel m in al i ave 11 Z.Z. 14. Geveild voor £22.700.opgehouden. 3. Beneden.- en bovenwoning aan de Falckstraat 13. Geveild voor f 600. 4. Benedein- en bovenwoning aan do Falckstraat 57. Geveild' voor f600. en 4 gecombineerd afgemijnd voor f2000 5. Een woonhuis aau de Falckstraat 2 Geveild voor f1550.Daarop verkocht 6. Een woonhuis aan de Ste-ijnstraal 38 Geveild voor f 1G25.Daarop verkocht, 7. Een woonhuis aan. de God'. Bierslo-ot 77. Geveild voor f 1200.Daarop ver kocht. 8. liet winkelhuis en afzonderlijke boven woning aan de Dayer 4. Geveild' voor f3400.Afgemijnd op f3500, Door notaris If. P. Dolk: 1. Het woonhuis aan d'e 1ste Van Leydon Gael straat 55. Geveild, voor f1950. Moeilijkheden bij de Neder!. Varkens Centrale. Financieel© positie is slecht. Prijzen van varkens verlaagd. Door de snelverminderde exportgdegen- liekl, waarop bij de vaststelling va'n hot aantal biggenmerken in het jaar 1933 in liet geheel niet en in 1934 slechts ten1 de-ele kon gerekend worden, is do Nedor- landsche Vatkenscenirale niet in staat allo aangeboden varkens over te nemen. Uit de cijfers blijkt, dat do export sc- d|ert 1 Januari mei moer dan 10.000 sluks per week is temggeJoopen. Hierdoor heeft de N.V.C. zich genool- zaakt gezien de prijzdn te verlagen. Er heeft zich een vrij' aanzienlijk prijsverschil ontwikkeld iusseheïi varkens, die door de N.V.C. gekocht worden e'n die, welke op de bintncnlandscho markt worden geplaatst. Ten einde de toestand te vergemakkelij ken is de N.V.C. reeds weken bezig om zware varkens uit de markt te halen Deze varkens, in totaal 65.003. zijn in gevroren. Do prijzen, die voor dit vlees,ch in het buitenland zijn to maken, gaan gepaaid, met aanzienlijke verliezen. De N.V.C. zal haar "werkzaamheden om de markt in de toekomst te verlichten, voortzotten, maar haar financierde positie is van dien aard, dat zij hel niet zou kun nen voortzetten, indien de verliezen even groot bieren. Daar er geen sprake va'n is, dat zij in het bui tail and hoogere prijzen kan ma ken, zal zij de aamkoopsprijzen verlagen. Het hiervan verwachte verschil tusscben de prijs op de biniienlandscho markt eri die welke de N.V.B. betaalt zal ge ringer worden, zoodat de uit dien hoofde beslaande bezwaren zullen afnemen. De prijsverlaging, die de N.V.C. met in gang va'n 4 Juni zal invoeren liedraagt 3 cent per k.g. geslacht gewicht over de ge heolo linie liet opruimen der biggen dat zooals blijkt goed schijnt le loopen, ge paard' met het uit de markt nemen van een aantal zware vaikens zal in enkele maanden den toestand saneeren. liet ligt in de bedoeling de prijsverlaging weer ongedaan te maken. Natuurlijk zal van prijswerhooging geen sprake zijn, vóór de evenwichtstoestand weer verkregen is op de N-ederiaindscho markt. Ook do prijzen van het aan haar ge leverde spek moeten worden verlaagd. Uit den Rotterdamscfoen raad. Exploitatie van zwembaden en het tekort aan werlrioozcnstcim. Gisteren is in den RottercLunschen raai een financieel debat gehouden. In deze vergadering is tie exploitatie vain de Rot terdamsche zwembaden opgedragen aan den R. B. v. L. 0. De motie-De Zeeuw (soc-dem.) waarin aan het 'rijk werd gevraagd de regeling! van het toko--' op den werkloozensteun' en aa'n liet oücge van B. en W. het ont werpen van een gansch complex hezui nigi'ngsmaalregelen. werd' verworpen. JI.K.JL Prinses Juliana bezoekt hel Stadion-concert. II.K.II, Prinses Juliana is voornemens morgenavond' het Stadioncoaoert bif te wo nen. Financieel nieuws. Bo'rdtsclie Petroleum Industrie M ij. N. V. Kaar wij vernemen is door den raad van commissarissen va'n de Dordtsclie Petro leum Industrie Mij. N.V. besloten op de algom-eene vergadering van aandeelhouders voor te stellen over het boekjaar 1933 een dividend uit te keer en op de preferente aandieelem van 7 o/o (als vorig jaar) en op do gewone a-a'mleelen 5.4 o/o (vorig jaar bAh Beroepen. In de vacalure-Luleijn is iin de gister avond gehouden vergadering beroepen ds. Th. G, Tem non to Pijnaefcer. tigen in de algemeano inuziekweleiochap voor zoover de/.c grond-lag is v.m de re productieve to.t.domst. Naar aanleilin» hiervan heef! het hoofd bestuur dor May s, happij lot l'evo-r.lering der Toonkunst als bizondc ho ;gicIfrajr om bovenvermeld vak aan de ulfrhtet-lie universiteit te do'enr-n, dr Willem Mm- gelberg, diiigenl vim het Concertgebouw orkest aangewezen. Dr. Willem Meugelherg heeft, desge vraagd, verklaaul, deze benoeming te aan vaarden. Oplichting. De rechtbank te Amsterdam heeft den koopman W. K. aldaar, wegens oplichting van een notaris, veroordeeld' conform den eisch tot een jaar gevangenisstraf, 'Onder het opdissclien van fanladiwhe verhaten wist K. een notaris (e bewegen hem een bedrag van f 225 te loaneu. De notaris hechtte geloof aan de bewe ring van dozen „cliënt" dat hij een pa.iönt zou zijn van den broeder van dei nctai s die medicus is. Verdachte vciklaarde iel' terechtzitting, dat hij de bedoeliim her ft gehad het. geld' bchooihjk terug 1e bi talen. Sport Oefeningen in luchtbescherming. Op Zaterdag 9 Juni a.s. zal te Wago ning en onder leiding van don burgemees ter en met medewerking van do bevolking een oefening in luchtbescherming worden gehouden. I Deze zal des namiddags, de'/ls des- avonds plaats vinden. 's Avonds zal de stad worden verduis terd. Do gebruikelijke waarsdiuwingssci'nen en do berichten omtrent nadering van vlieg tuigen worden uitgezonden drso" den zake- lijken omroep o-p oc'n golflengte van 1205 meier gedurende het tijdvak 14.30 uur 16.30 uur en liet tijdvak 21 30 uur23.30 uur. Voetbal. Ons elftal terug. Tol het eind was de stemming perfect. Rotterdam was minder vriendelijk. Op Pinkstermaandag stonden honderden Arnhemmers verzameld bij liet station on hotel, Bristol, om maar een glimp te kun- tnen zien van do spelers, die naar Italië gingen ter verdediging van Nederlands voel- balnaam. Do politie moest uitgebro.de maat regelen nemen en do eigenaar vant hotel Bristol speelde voor pditie-ugent, portier en hoteldirecteur om de te groote schare belangstellenden verre le houden van hot kleine gezelschap. Dinsdagsmorgens waren uitgebreide maatregelen ino-odig om de spe lers een vrij pad te laten van het hotel naar het station, er werden zelfs geen, perron kaartjes meer verkocht om -ongeluk ken op de perrons to voorkomen. Gisteren is bet elftal teruggekeerd. El was een mogelijkheid, dat de voetballers en officials om 3.30 in Arnhem passeer den. Twee journalisten waren aan den trein. Zij warcin de eenigo vergeefs wach tenden. Andere mogelijkheden waren oen aankomst om 6.48 of 8.34, De Rheingoild op het, eerstgenoemde tijdstip bwm/enko- nifind bleek Hot gezelschap met zich Ie voeren. "Weer waren er de twee journalis ten, één supporter, en een dame, mevrouw 'Herberts, die de primeur van de begroe- ting van den voorzitter der kcuzecoinmis- sie had'. Er bleek eon uitstekende stemming to hcerscheti in het 'gezelschap, dat als tla- lianen terugkeerde. „Vermeldt dat vooral", aldus de heer Herberts, „er heeft een prachtige gc'est in. het elftal geheerscht en ook na de neder laag bleef de stemming goed'. Alle berich ten, die anders luiden zijn onjuist". In Zeven a ar heeft eon klein meisje nog bloemen aangeboden ?.!s groet bij liet be treden va'n den Neder! a ml sob en grond door een dappere ploeg, die fier strijdend ten onder is gegaan. Er waren bonze longen, die beweerden, dat de verduisteringsproef voor den lucht beschermingsdienst, welke gisteravond' te Arnhem werd' gehouden, slechts werd ge- e"0vérieeid om het Nederiaudsche elftal m allo stilte ons land' binnen io vocrcru, Het waren slechts boo-se tongen. Lachend, weer vol goeden moed' voor de toekomst ging het elftal in Arnhem uit elkaar. Da- h'eerctn Triebeis en Herberts verlieten het station, Bakhuijs, die van eöa geboren Ha- - liaan niet meer to onderscheiden was en' Hallo gingen naar Deventer, Pellikaan', W-eD, Van Run en O prinsen, wachtten op, dm trein naar het Zuiden. „Nou jongens, tot ziens" klonk het uitj don mond van den heer Herberts .Bakhuijs, succes in do promotiewok strijden". „Merci, tot kijk". Evon praatten we neg met den heet' Herberts, voor hij in zijn auto stapto, di'eS hem naar Eist brengt. ,Je weet, ik heb iin het VitessenfeuWA tevoren geschreven, dat Zwitserland' da moeilijkste tegenpartij was, die wo kon den treffen. En de Zwitsers hebben den) wedstrijd van hun leven gespeeld; ze ver-^ klaarden het zelf na afloop. Er zijn wel' technische fouten gemaakt bij ons, maait icier speler heeft zich ton vollo gegeven'^ AVe zulten liet er later- nog vd eens ove.it, hehlKin". Kunst en ¥#etens€iiap Dr. W. Mengelberg buitengewoon hoog- Jceraar. Bij Koninklijk Be-sluif van 25 Mei 1934 is <lo Maatschappij tol Rcvoidoring dor Toonkunst overeenkomstig ait. 170 dor Hoogcrc Onderwijswet aangewezen als l;e vocgd om bij de faculteit dot' letteren enj wijn begeerte- aan de Rijksuniversiteit Jaartijkscho paardenmarkt- De jaaHijksche paardenmarkt vermindertt jaarJijkscli en het paard wordt langzaan» Utrecht ecu bizomderen leerstoel te vcs-pas komein. Do portieren klappen dicht, weldra tuft, do Rhcingold naar het Westen, iwoo atn-j dero treinen resp. naar hel Noorden on het Zu- kin on een. Ford' over do Arnhem-schel schipbrug naar hot landelijke EJsl am d-et Lingo, waar hot nog rustiger is dan bij hot Nedsrlandsch elftal in Como aan het- Comonieer. Gisteravond heeft een deel van het Bot- terdamscho publiek do spelers LagendiiaTj Van Heel, Vente Cin Van Male, dia mei don Rb-eingold arriveerden, eon mindem prettige ontvangst berci'd'. Men floot HM tojoeldo m do politlje moest 'ör zelfs a!ajn_fgj f s; It s i» Sis

Schiedamsche Courant | 1934 | | pagina 2