D DE HEKS VAN W1NSLEA C' EERSTE KV.' ©NOLLE MMN 0 LAMSTE KVSVKÏIFR 'II NIEUWE HAAN Gemengd! Mieuws N.J.H.C.-trektochten. De ^errenhemeJ 6-13 Juni 1934, 23 h MT. (24 h ZT.) f. H&dioprögrsmrrm's Rotterdamsche V.V.V.-week. De optocht. V-oor do V. V. V.-week, dio van 29 Juni tot on niet 8 Juli to Rotterdam wordt gehouden, heeft zidi oen eere-comité ge- vjorinti, waarvan de burgemeester, P. Droog- Seever Fortuyn het voorzitterschap be- Iteedt en waarvan een 70-tal vooraanstaan de personen deel uitmaken. Wat de groots* li opgezette optocht be treft, deze beiooi t het glanspunt rail ge noemde week te worden. Behalve een groot aantal Nederlandseho en RoltordamscJie in dustrieën, ral deze optocht worden opge luisterd door verschillende groepen in na- tianale kleederdraeliien en vooizien vau schilden, vlaggen en attributen. Zoo zul len naar Rotterdam kernen do handboog schutters uit 's Heerenlioek; een groep kaasdragers uit Alkmaar oader aanvoering van een kaasvader; de schutterij St. Anna uit Ven ray; het Vendelzwaaiersgildo uit Jluyssen; het St. Sebastïaangïlde uit Es- schen; het St. Marlinusgilde uit Ton ge! re, terwijl nog Twentsche en Friescbe deelna me is te verwachten. Ook voer den fakkeloptocht, die op Dins dag 3 Juli wordt gehouden, bestaat groote belangstelling Zware heidebrand op de Veluwe. Honderd bedaren bij Hoog Buurlo verbrand. Gistermiddag omstreeks 4 uur is brand ontstaan op de uitgestrekte heide bij Hoog Buurlo, nabij Koolwijk, op do Veluwe Door degroote droogte stond zeer spoedig een. groole oppervlakte in brand en er dreigde groot gevaar voor de beken." j Uchelsche bosschen. Do brandweer uit Apeldoorn, Beekbergen, Uchelen en Eendracht, alsmede verscheidene militairen uit de Harskamp en boeclibrahdweergroepen namen aan bet blussclüngswerk deel. Gisteravond 7 uux- was men den heidebrand in zooverre mees ter, dat de Uchelsche bossehen behouden, waren. Honderd H.A. heide zijn verbrand. De grond was eigendom van baron van Varschuer te Arnhem De oorzaak van den brand is onbekend. Kist met machinerieën gekanteld. De geleider van het transport ernstig gekwetst. ha den namiddag is te Amsterdam met een transport, waarbij twee paarden ge bruikt werden, een ernstig ongeluk ge schied. Een zwaar gevaarte, bestaande uit een kist met machinerieën van een gezamenlijk gewicht van vier ton, welke op een lorrie was geladen, is op de Martelaarsgracht tor hoogte van Kreymborg's Kleedingmaga- zijn gekanteld en met een zware slag op het plaveisel terecht gekomen. De gevolgen waren noodlottig voor den. tweeden bestuur der van het transport, die naast een der paarden liep. Hij kreeg den zwaren kist op den voet, welk lichaaamsdeel geheel werd verbrijzeld'. De Geneeskundigs Dienst heeft den onge lukkige naar ©en der gasthuizen vervoerd'. 3let liet zich aanzien, dat het verwijd-e ren van het gekantelde gevaarte geruiinera v.jd in beslag zou nemen. Het verkeer ondervond1 -echter geen stag natie. Ned, "Vcrceniging voor Natuurgeneeswijze. De aldeeling Rotterdam valn de Ned. Vereen, voor Natuurgeneeswijze bestaat 5 jaar. Ter gelegenheid daarvan organiseert de afdeding Zondagnamiddag in „Ons Huis" een feestmaaltijd, waaraan attrac ties verbonden zijn; daarna treedt een trio op en zat Corrïe Harlomg dansen. Kind door ecu anto overreden. Omstreeks vijf uur nstermiddag is een Brie-jarig meisje in de Rademakersstraat te Soesterberg door een aulo, bestuurd Öaar den lieer J. J. uit De Rilt, die met een vaart van 50 a 60 K.M. reed overreden en dertien meters meegesleurd'. In zorgwekkeraden toestand' is het meisje in het ziekenhuis te Amersfoort opge nomen. Men vreest voor haar leven. naar het Engelsch yan May Wynne. 24) De toon, waarop zij dit sprak, klonk weer «enigszins uitdagend, maar Mornoe 'hoorde tot dio soort naturen, die al heel makkelijk over een onwelkom onderwerp welen heen to stappen en het zelfs uit het geheugen weten te verbannen, dus vroeg hij nu veer: „Je gaat toch mee met mij morgenoch tend naar Pontefract? 0-nze vrienden ver langen er naar je dank te zeggen voor je goeie diensten aan dea koning." „Morgenochtend? Zeker. Dan zal ik vol gaarne van de party zijn, want Marjorie Ss dan toch weg." „Mistress StapJcton? Waar is zij dan heen? Het komt niet veel voor, dat zij haar vader alleen laat." „Nle-c-n, maar zij heeft een tante in Don caster, bij wie ze ieder jaar, vast met Juni, oen drie weken logee ren gaat. Ik geloof wel, dat ze liever niet ging, maar ze is nu eenmaal heel plichtsgetrouw en geen klacht komt haar zelfs over de lip- jKsn, waar ik ronduit geweigerd zofu heb ben." „Hoeft je oom je wel eens omlerhancb-n genomen voor je opstandig gedrag, Bab? Mij dunkt, dat hij anders te kort schiet langs, jeugdherbergen. De Ned. Jeugdltcrberg CenhaJe beeft, in samenwerking met den A.N.W.B. en de Commissie ter Bevordering vau de Heein- schutgedacbte onder de Jougd een aantal fiets-, wandel- en kano-tochten samenge steld, leidc-ndend langs do meest interes sante -en fraaiste gedeelten van ous land. Bij de samengestelde tochten is er voor elk nat wils en in groote lijnen komt het schema op het volgende neer: 1. „Door Nederland" met overnachtingen in de jeugdherbergen te Amsterdam, Heemskerk, Casiricum, Schoor!, Petten. Wielingen, Sneck, Hemrik (Fr.), Assen, Kampen, Zwolle, Deventer, Beek bij Didam, Arnhem, Doom. 2. Speciale „Veluwe-Twentetocht" met overnachtingen in de jeugdherbergen te Amersfoort, Rhenen, Lunteren, Oldcbroric, Apeldoorn, Arnhem, Nijmegen, Beek bij Didam, Winterswijk, Dolden, Ileemse (bij Ilardenberg), Lochem, Emst-Epe. 3. „Noord-Brabant en Zuid-Limburg" met overnachtingen in de jeugdherbergen te Sluipwijk (bij Goudal, Arkel (bij Gorin- cbem), Ginïicken. Aalst (bij Eindhoven), Beegden (bij Roermaal), Vaals. Eysden, Klimmen. Helatnaveen, Tlilvarenbeek, Gcer- truidentverg. Ro'ler'am of Seheveningcn of Sluipwijk 4 „Zeeland" met overnachtingen in de jeugdherbergen te Utrecht, G intrek en, Ycr- seke, Vlissingen, Ziorizee, Bergen op Zoom, Goertruidenberg en Utrecht 5 ..Langs de X oord zee" met overnach tingen in do jeugdherbergen to Nooidwij- kefhout, Alkmaar, Den Helder, Texel, Vlie land, Terschelling, llarlingen, Wieringcn en Casiricum. 6. „Noord-Nederland" met overnachtin gen in de jeugdherbergen te Groningen, Appelscha, Bcrkum bij- Zwolle. Ileemse (bij Ilardenberg), Ooslerhesselon, Emmrn, Ter Apcl, Assen en Eehle-Paterswolcl© 7. „Rond het IJsselineer" met ovcrnach tingein in de jeugdherbergen te Amsterdam, Enkhuizcra, Wierin^ai, Uarlingen, Snoek, Kampen en Amersfoort. S. „Plassen en Rivierengebied van Noord en Zuid-Holland" met oiernachtingen in de jeugdherbergen te Biaricum, Vinkeveen, Abcoude, Noorhvijkerho it de Kaag, Oost- voonie, Sluipwijk en Soest. De duur van deze fietstochten varieert van 7 t.ot 14 dagen Tuee wandeltochten zijn samengesteld; één over de Noonvl-Veluwe met overnach tingen in de jeugdherbergen te Apel loom, Oldebroek, Kampen. Beikuiu bij Zwolle, Emst-Epe en één door de Noord-Holland sclie duinen met overnachtingen in de jeugdherbergen, te Santpoort. IJmuiden, Castricum, Sdioorl, Petlen, Alkmaar ein Heemskerk. Tenslotte is ecin kanotocht samengesteld over de Plassen van Loosdrecht en Kor- fenhoef, Vinkeveen. Westeinder Plassen, do Kaag enz., met overnachtingen in de jeugd herbergen to Amsterdam, Abcoule. Kort-ein- hoef, Bunmk (Kromme Rijn), Vinkeveen, de Kaag en Amsterlam Wie een tocht op de voorgeschreven, wijze heeft volbracht, ontvangt een stoffe lijke herinnering. Do routeboekjes, waarin een volledig© besclrrijving voorkomt van den tocht, zijn legen zeer geringe vergoeding verkrijgbaar bij de Neder]andscho Jeugdherberg Cen trale, Plantage Fra'nschelaan 14 te Am sterdam De „Goede Hoop" in Luxor. De „Goede Hoop", het toestel waarmede de heer Van <der Leeuw een vlucht maakt naar Kaapstad, is gistermiddag om 14 uur uit Cairo vertrokken en om 17 uur te Luxor geland. Aardverschuiving. Twintg dooden. In de Roemcensche gemeente Orateni zijn twintig boeren, die tegen een berg helling leera groeven, door een aardver schuiving bedolven en gedood. in zijn plichten van voogd-I" Niet spottend-en hlik antwoordde zij: „Geen berisping of kastijding heb ik ooit van oom gehad, ofschoon vtouw Martha er strenger langs ging, toen ik, als klein kind, nog hoofdzakelijk aatn haar zorgen was toevertrouwd. Als ik een af straffing ontving, werd ik dan ook nog ééns zoo opstandig. Waarom weet ik nu niet meer, maar ©cms hoorde ik oom Mar tha zelve de les lezen over haar te groo t-era ijver in het kastijden, op den lang zamer), droeven toon, die hem eigen is: „Dek aa-n haar afkomst, Martha, en heb medelijden!" Waarop de oude verklaarde, dat zij juist het slechte bloed bij mij er uit moest slaan." „Eera onbeschaamde vrouw!" antwoorcK do Mornoe boos. „Je oom had' goed ge daan als hij haar onmiddellijk had weg gestuurd, om dat kwaadspreken vara zijn broer!" Barbara keek hem doordringend aan en fluisterde: „Ik heb nooit van mijin moeder ge hoord." Maar Dick sloot haar beide haraden in de zijme era hield ze dicht togen zich aan. „Dat zij mooi era braaf was, daar ben ik wel zeker vara. Ahders had1 zij niet zulk eera schoone reliquic van zichzelve aan de saaie, suffe wereld nagelateral" „Zal je niet eens anders spreken van jo Barbara, Dick?" lachte zij, „als jo eerst Stalin, de-, geheimzinnige. Geruchten omtrent den Iragischeu dood van zijn tweede vrouw. De peisooriJijkheid van Stalin, den „roo- den tsaar", blijft altijd iets geheimzinnigs behouden. Er zijn zelfs onder do vooraan staande bolsjewisten slechts weinigen, die weten, hoe hij zich in den familiekring gediaagt. Daarom verwekte het ook zooveel sensatie, toen onlangs bekend -void, hoe de plotselinge dood van Stalin's tweede vrouw Aliilujewa zich had toegedragen. Slechts -de naaste medewerkers van Sta lin haddon geweten, dat de jonge onder wijzeres Alt lujewa giooten invloed had op den ro-oden dictator, al trad zij naar bui tenaf nooit op den voorgrond. Nu schijnt hef, dat de jonge vrouw zich zelf heeft doodgeschoten. Zij was met Slalin op ze keren avond bij den commissaris van o ir- Jog Worosjiloff, toen er onder de bolsje wistische leiders een mecnings verschil ont stond over de landbouupohtiek, die men in de toekomst dacht te voeren Tijdens bet heftige debat gaf Staliu zijn vrouw een heftige terechtwijzing-. Dadelijk stond zij geprikkeld op, nam afscheid en liet zich naar haar woning in het Kromt rij den, Daar hoorden de bedienden na kor ten tijd een schot vallen. Zij slaagden er echter niet in de deuren te openen. Slalin zelf was ten huize van Worosji loff gebleven en eerst des morgens vroeg teiuggekeerd naar zijn woning, die builen lyet centrum van Moskou ligt. Eerst in den loop van den mot gen hoor de hij van het tragische einde zijner vrouw. Toen de deur in het Kretnl was ver nietigd, vond men haar in een grooten bloedplas liggen. Diep geschokt verzocht Stalin zijn vrienden, om zich dadelijk te verwijderen Aliilujewa sloud- bij de literaire kringen te .Moskou m hoog aanzien, omdat zij de auteurs welwillend behandelde en hen niet onderwierp aan de uiterste strengheid der partijdogma's. Stalin zelf hield aan deze gedragslijn ook na den dood van zijn vrouw vast. Hij respecteerde zelfs haar werasch om bijgezet te worden op het kerkhof van het Novodewiisjikioosier Slalin, die zijn tweede vrouw had iief gekregen, bezocht haar graf zeer dikwijls. Hieidoor verspreidde zich in Moskou zelfs de legende, dat hij daar had gebeden, frater zorgde de G.P.Oe (tegen den uit- drukkelijken wenscli van Slatin in), oor een strenge afzetting van het km' hof. Wel schijnt Stalin, toen hij de geruchten ver nam, zijn bezoeken aan het graf van Alii lujewa te hebben gestaakt De „roodc tsaar" moet zich infussehen over het verlies hebben beenge/.et, want bij is kort geleden hertrouwd met de zus ter vau zijn medewerker Kaganowitsj. Als deze hoopte, daarvan te profiteeren, heeft hij zich intusschen vereist. Ook Kagano witsj schijnt reeds te belmoren tot degenen, die in het Kretnl hebben afgedaan. Twee liynamietboiiimén ontploft, in het pakhuis van een expeditie-fiima te Chirago zijn bijna tegel ij! rerüjü twee dy namiet Lommen met grojle laacht gcëxplo- deeid'. Er ontstond een paniek. Vcr=ohei- dene personen zijn door stukken puin ge wond geraakt. 1 ZUID VENUS© MARS© JUPITER SATURNUS uuNDEItDAG, 7 JUNI 1934." Hilversum, 301 M, AVRO-uitzending. 8 u. G'ramofoora. 10 u. Morgenwijding. 10.45 u. Gramofooin. 1030 u. Kamer muziek door h-et Hofdal-kwartet. 11 u. Knipcursus KinderHeeJing. 11.30 u. Ver volg Kamermuziek. 12 u Concert door De Minstreels. 2.15 u. Mevr. Lucy M. PiersonJapansche Thee ceremonie. 2.43 u. Gramofoon. 3 u. Knipcursus. 4 u. Voor zieken eu ouden van dagen. 4.30 u. Gramofoon. 5 u. Voor do kinderen.. 530 u. Kovacs Lajcrs, 7 ti. Kamermuziek! door het Boedapester Trio 7.30 u. II. II. Fckl-eibof; Eén voetreis door de Do- lomietenl 8 u. Vaz Dias. S.05 u. Omroep orkest. 9 u. Koos Speenhof! zingt. 9.20 u. Omroeporkest o.l.v. N. Gerharz -en Julie de Stuers, alt-mezzo 10.15 u. Gra- weet, wat een dwaas, roekeloos schepsel jo getrouwd hebt, waai- ieder deugdzame huisvrouw op neerkijkt!" „Je zult altijd zijn do vrouw, die ik lief heb en die ik niet anders verlangen zou! Want welke grappen je nu ook moge uithalen, ik weet, dat ik er mij in ieder geval niet over hoef te schamen,!" „Dat zou ik maar niet te hard' zeggen," flfiislerde zij, „ofschoon mijn eer onbesmet is gebleven." En zo glimiachto zoo ondeugend', maar tegelijk ook zoo onschuldig, dat hij in hel geheel geen achterdocht koesterde. Wat gaf hij om haar dwaze grappen, zoo lang hij wist, dat geen andere man dong naar het hart, dat alleen voor hem van liefde klopte. Marjorie gaat naar Doncaster. Hoofdstuk XIII. „Ik wilde wel, dat ik maar niet behoef de te gaan", sprak Marjorie tot zichzelve, en er klonk waar misnoegen door in den toon, waarop zij dit zei, terwijl ze haar lief gezichtje in den spiegel bekèefc Nooit had zo zoozeer opgezien tegen dit jaaxlijksch bezoek aan. tante Penelojm, als hu, en met recht en. reden Meld zij- zelve het er voor, want drie weken lang zou zo haar verloofd^ niet zien. Hugh was ook innig verontwaardigd ge weest in dit vooruit--ht, en, daar Don- easier niet meer dan tien mijlen .rijden van Bovenstaand kaartje s eli voor den ster renhemel in Nederland, des avonds te elf uur Middelbare Tijd, (twaalf uur Zomer tijd) gelijk aan 15 li 59 min. Sterrelijd. In tegenstelling met gewone landkaarten, vindL men hier liet W-estcn rechts, het Oos ten links van don beschouwer getcekend. Dat is hij stenekaarten noodzakelijk en gebruikelijk, teneinde te verhoeden, dat de beelden in spiegelschrift zouden verschij nen. Wanneer men in het oog houdt, dat de hemellichamen, die in het Oosten op komen, naar het Zuiden stijgen en in het Westen ondeigaan, en wanneer men verder slechts dat kwadraat van de kaait voor zich neemt, waarnaar de blik aan den hemel gericht is, clan is de oriënta'ij een voudig genoeg -Op dit kaartje toopi, van liet Z.Z.O. naar het N, door de sterrenbeelden Schut ter, Arena, Zwaan, Cepbeus. Perseus een gebogen stippellijnzij duidt de ligging van den Melkweg aan. In drukletters vermeld zijn de namen van de sterrebeeldende eigennamen van een aantal der helderste sterren zijn in schrijfletters gekekend De middaghoogte van dc zon verandert deze maand weinig; zij is 60 gr. a 6D/2 gr. (Zomersolstitium, zonnewedde of zo-nne- stiistandspimtj de dagboog is de tijd dat zij boven den horizont staat), is bij den aanvang .Ier maand 16 li 22 min. geweest; op den langsten dag is ze 16 li 44 min. en aan het einde der maand 16 h 39 min. De schijngestalten der maan zijn: LX: 4 Juni; N.M.12 Juni; EX: 20 Juni; V.M.27 Juni, op dit eerste kaartje van deze maand komt echter geen maantje voor, aangezien zij voor elf uur middel baren tijd nog niet op is. De jilaneicn. -Op onze kaartjes volgen wij den loop der vier planeten Venus, Mars, Jnpitor en Satumus. Venus (in 3.5; is morgenster in de beelden Ram «n Stier. Mars (m 16) staat te dioht bij de de zon om waargenomen te kunnen wor den. Jupiter (m 1.7) is avondster in dc Maagd, benoorden Spica. Satumus (na 0.9) is morgeuster in den Waterman; op het laatste kaartje dat deze maand zal verschijnen (27 Juni) zal men hem juist aan den Z.O.-rand van 0e kaart vinden, (m magnitude helderheid, verge leken met een ster van de le grootte, die m 1.0 heeft.) mofcon. 10.30 u. Omroeporkest o.l.v. N. Gerharz. 11 u. Vaz Dias. 11.1012 u. Kovacs Lajos Huizen, 1875 M. 8—9.15 u. KRO. IC u. NCRV. 11 u. KRO» 2 u. NCRV. I 8—9.15 en 10 u Gramofoon. 10.15 u. Morgendienst. 10.45 u. Gramofoon. ll.°>0 u. Godsdl halfuurtje. 1215 u. Ork'estcdn- cert -en gramoloon. 2 u. Handiverkcur- sus 3 u. Pianorecital B. v. d. Maaien. 4 u. Bijbellezing, bariton en otgel. 5 u. Cursus Handenarbeid v. d. jougd. 5 30 u. Concert, A. Hormes. alt, G. Boths, viool en P Ilalsema, piano. 7 n. Gramofoon. 7.15 u. Ds. J. Sinelik: Vrij heid en Bloed. 7.30 u. Journ. week overzicht! 8 u. Dubhel Gem. Kwartet On der ons". 9 u. Ouderaurtje. 9,30 n. Orgelspel L. Blaauw en twee violisten. Ca. 10 n Vaz Dias. 10.4511.45 u. Gra- mofooramuziefe Da ven try, 1500 M. 12.20 u Rutland Square Now Vio- loria-örkost. 1.20 u. Grarnofoai. 4.25 u. Scuotsch Studio ork-est en tenor. 6.50 u. Roemcensche volksmuziek. Hierna: Orgelspel. 8 50 u. 1ste Aete vain Pucci ni's La Bohème. 1005 u. Concert, so praan en piano. 11,0512.20 u. BBC- dansorkest ol.v. B. Hall. Parijs „Radio-Paris", 1G48 M. 7.20 on 8 20 u. Gramofoon. 12.50 u. Pas- de \ennen was ,had hij voorgesteld' om mistress Peneloipe dan. eens te komeu be zoeken. Maar Jarjorie had. somber het hoofd geschud. Tante, een damo van zestig zomers, had een hoogst streng, om niet te zeggen aller- overdrevenst gevoel voor decorum en zou zeker een vreeselijken aanval van com gestie magraine, of welke andere zenuwaandoe ning dan ook hebban gekregen bij de ge dachte, dat ham nichtje een verloofde luirt. Dat Marjorie in haar voetstappen van den ongetrouwden staat zou volgen, was de vurige wensch van miss Stapieton. Marjorie was gewoon om te luisteren met n'iterlijko onderwarponhc id en innerlijke op roerigheid, naar lange verhandelingen over de wispelturigheid, onwaardigheid err ver raderlijkheid van de mannen. 'Eens, nu jaren geleden, had zij in haar onschuld gevraagd, of tante ooit oon ge liefd© had gehad; en zïj had toen een ge weldige berisping gekregen en was voor haar straf, zonder avondeten naar beti gezonden. Toen Marjorie ouder werd, was ze be scheidener geworden en had zij veiligheids halve het onderwerp vermeden van gelief den zij dan van haar tante of van zichzelve. Maar verbeeld je nu eens dat Hugh haar kwam opzoeken op Rosemary Lodge Ze durfde er zich eenvoudig niet inden ken, wat daaruit al voor tragedieën zouden voortkomen. Dus, onder veel tranen ,vcel voorge wende opgewektheid en vele opdrachten, cal-orkestl 8.20 u. Nationaal Orkest. 10.50 u. Dansmuziek Kalumlborg, 1261 M. 12.202.20 u. Concert. 3 u. Zang tón piano. 3.-2Ü5.05 u. Concert. 8.50 u. Feest-programma. 11.1012.50 u. Dans muziek. Langcnbcrg, 456 M, 6.25 u. Gramofoon, 7.20 u. Blaascon- cert. 12.20 u. Gramofoon. 1.202.05 u. OrkestconoerL 4.20 u. Orkestconcert. 5.50 u. Radiokoor. 7.20 u. Sclu-a mm-clcouoert, 8.35 u. Uit Berlijn: Omroeporkest. 9.40 u. Gramofoon. 11,2012,20 u. Omroep orkest. Rome, 421 M. 9 05 u. Gevat, concert. Hierna: Gramo- foonmuziek. 1 Brussel, 322 en 484 M, 322 M.12.20 u. Gramofoon. 1.30 u.: Salon orkest. 5.20 n. Symphoniecoincert, 8.20 u. Omroeporkest. 10.3011.20 u, Gramofoom. 484 M 12.20 u. Salonorkcst. 1.30 u. Gramofoom. 5.20 u. Omroeporkest. 6.35 u. Salonorkest. 8.20 u. Symphoniecora- cert. 8.50 u. Cabaret. 9.35 u. Vervolg concert. 10.30 u. Gramofoon. Dentsehlandsendcr, 1571 M, 8.35 u. Berlijnsdh Omroeporkest, en piaraa 9.20 u. Dansmuziek. 11.3512.20 m Da nsmuziek. die heel dwaas zouden hebben geklonken in minder belangstellende pieren, scheidden do gelieien waarop Marjorie, mot haar vader naast zich en Parker en oen be diende achter zich, naar Lancaster reed. Dr. Stapieton zelve bleef net lang ge noeg om naar do gezondheid van zijn geachte zuster te vragen, haar wijn en wei en kaascake te pro-even, en maakte toeït ijlings een excuus am to vertrekken, daar de vennen in do avondschemering gevaar lijk waren, v ooral waar er een ontmoeting viol to-duchten mol Jack of Lanlliorn en zijn soorlgenooton. De/.e Jack of LanUiorn was een be ruchte persoonlijkheid in West-Yorkshire, Vooral in den omtrek van Winslea en Pontefract, ofschoon men ook wei op een afstand van twintig mijlen en meer van Braylon Baif en Stainblelon Ileigh van hem hoorde. Er werden van allerlei dingen van hem verteld ,en ofschoon liet meer grappen makerijen den schurkenstreken waien, had' niemand ooit de identiteit weten,te bepalen van dien alom zich vertoonenden struik- r mover. Diie jaar lang had hij ran al de sdiroom- vaDigcn zich eens extra doen bedenken, eer zij na zonsondergang don tocht over do vennen ondernamen en gedurende al dien tijd had toch niemand ooit het ge laat te zien gekregen, dat bedekt was met een dicht masker eu evenmin had men ooit" hel paard, oE het tuig, laat staan den man zet ven bij daglicht te zien gekre gen. - Wordt vervolgd). Ster 3' grootte, rfikio*, Ster yi 2* grootte. Ster'/j 1' gr. Xi Melkweg Wettelijk ingeschreven bi) het Bureau Vu Industrieelen Eigendom onder No. 64233 Schorpioen

Schiedamsche Courant | 1934 | | pagina 6